Omakissa
Satakissa kansainvälinen kissanäyttely *Paapuuri* 2.2.2019
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 2.2.2019 Loppuu 2.2.2019
Ilmoittautuminen alkaa 1.11.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.1.2019
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.1.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa@satakissa.fi
Paikka Virkistyshotelli Yyteri, Pori *Paapuuri*
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen, judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592, Pia Anolin-Niemi ja Pia Hassel. Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com.
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com 
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
 
 
Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
Lisätietoja
Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana!  Ilmoittautuminen tapahtuu tämän näyttelyn kautta. Jos kissasi osallistuu kahteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 2 arvostelua (ilmoittautuminen tapahtuu näin molempiin arvosteluihin).  Jos haluat, että kissasi osallistuu vain yhteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 1 arvostelu ja kirjoita lisätietoja kenttään toive - kumpaan näyttelyyn haluat kissasi ilmoittaa (Paapuuri/Tyyrpuuri)
Lauantaina kategoriat 1,4 ja kotikissat.

Näyttelymaksu/kissa: 37€ / arvostelu 
Satakissan jäsenet: 34€ / arvostelu
Ei-FIFe -kissat: 50 € / arvostelu
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä! Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 €). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Muistathan tuoda oman häkin! Yhdistys tarjoaa häkkipaikan, mutta ei häkkiä. (Häkin minimikoko 50*50*50cm ja sen tulee mahtua tarjotulle 65*65*65cm paikalle).
 
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 99 88 0 0 11
4 122 105 0 0 17
Kotikissat 11 11 0 0 0
Yhteensä 232 204 0 0 28

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Lukasik Daria KM
2 EXO n Ayser's Viserion 1 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
3 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB BIV NOM
4 EXO n FI*Chevhill's Paloma 1 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
6 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS NOM BIS
7 EXO n 22 Ayser's ZZ Top 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
8 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
9 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
10 EXO f 24 FI*Shamirin Diamont Destiny 1 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
11 EXO g 22 Ayser's Midnight Kiss 1 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
12 EXO f 21 33 Ayser's Pina Colada 1 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
13 PER w 62 Sumava's Nikhar 1 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB NOM
14 PER n FI*Mimosan Quarterback 1 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
15 PER n FI*Mimosan Vamp 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
16 PER n Ayser's Last Word 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
17 PER n FI*Mimosan Worst Part Is Over 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
18 PER a FI*Mogi's Summer Maple 1 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
19 PER d FI*Mimosan Viper 1 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC NOM
20 PER f FI*Mimosan Until The World Ends 1 Naaras 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB NOM BIS
21 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM
22 PER ds FI*Kultaviiksen Robert Plant 1 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria Abs
23 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
24 PER n 24 FI*Sabrimin Pearl 1 Uros 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1 NOM
26 PER ds 11 FI*Kultaviiksen Poseidon 1 Uros 7 (CH) Lukasik Daria Abs
27 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
28 PER d 03 22 FI*Shamirin Elegant Eleanor 1 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
29 PER f 33 Sinihuiskan Elisha 1 Naaras 4 (GIP) Lukasik Daria EX1 CAPS
30 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 1 (SC) Billing Jørgen KM
30 PER a 21 33 Sinihuiskan XabiAlonso 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
31 PER a 21 33 Ayser's Rocky Balboa 1 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
32 PER b 21 33 FI*Yashar's Dobby 1 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
33 PER d 21 33 FI*Yashar's Draco 1 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
34 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl 1 Naaras 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS NOM
35 PER g 21 33 FI*Yashar's Esmeralda 1 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1 NOM
37 RAG n FI*Maplehill's Greatest Joy 1 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
39 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
40 RAG c FI*AijaiCats Sweet Saxon 1 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
41 RAG c FI*AijaiCats Brilliant Bella 1 Naaras 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
42 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Tuisku 1 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
43 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
44 RAG n 03 FI*DollyCats The Pride 1 Uros 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1 BIV
45 RAG n 03 FI*Collicatin Hersyvä Hertta 1 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
46 RAG n 03 FI*Stardoll's Kanelbulle 1 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria Abs
48 RAG n 03 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez 1 Uros 10 (KAS) Lukasik Daria EX1 CAP NOM
49 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel 1 Naaras 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
50 RAG n 04 Nagawika de l'Ulyssiade 1 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB
51 RAG n 04 FI*Collicatin All Aboard Eleni 1 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
52 RAG n 04 FI*Purppuralinnan Prinssi Wilhard 1 Uros 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 BIV
53 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
54 RAG a 03 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks 1 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1 BIV
55 RAG a 03 FI*Valkokullan Pennilotta 1 Naaras 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
56 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM
57 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM
59 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB BIV
60 RAG a 04 FI*Helmikeijun Granite Pearl 1 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX2
61 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 9 (Avoin) Billing Jørgen EX1 CAC
62 RAG a 04 FI*RoyalRose's Bentley 1 Uros 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
63 RAG a 04 FI*Stardoll's Twilight Princess 1 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen Abs
64 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 1 Naaras 2 (SP) Billing Jørgen KM NOM
65 RAG a 04 FI*Valkokullan Daim 1 Uros 8 (PR) Billing Jørgen EX1 CAPIB
66 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP BIV NOM BIS
66 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
67 RAG d 04 FI*Celestial's El Jefe 1 Uros 10 (KAS) Billing Jørgen EX1 CAP
68 RAG f 03 FI*Celestial's Kaunehin Oot 1 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1 NOM BIS
69 RAG f 04 FI*Celestial's Aitoo Asiaa 1 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
70 RAG f 04 FI*Celestial's Tequila Sunrise 1 Naaras 10 (KAS) Billing Jørgen Abs
71 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling 1 Naaras 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
72 RAG g 04 FI*Uniklubin Tirlittan 1 Naaras 5 (IC) Lukasik Daria EX1 CAGCIB
73 RAG a 04 21 FI*Celestial's Rodrigo de Argentina 1 Uros 12 (Pennut) Lukasik Daria EX1
74 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Billing Jørgen KM BIV
74 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
75 SBI n FI*Lofanna Guernica 1 Naaras 7 (CH) Billing Jørgen EX1 CACIB
76 SBI n FI*Mimitan Vellamo 1 Naaras 7 (CH) Billing Jørgen EX2
77 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie 1 Uros 2 (SP) Lukasik Daria KM
78 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 1 (SC) Lukasik Daria KM
79 SBI b FI*Saca's Mahg-nahr 1 Uros 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1 NOM
80 SBI b FI*Chirybiry's U-la-laa 1 Naaras 8 (PR) Lukasik Daria EX1 CAPIB
81 SBI c Rockabilly Rose v.Meingold 1 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
82 SBI e FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 7 (CH) Lukasik Daria EX1 CACIB
84 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 2 (SP) Lukasik Daria KM NOM BIS
84 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
85 SBI g FI*Rais-Kis IceKiss 1 Naaras 3 (GIC) Billing Jørgen EX1 CACS
86 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa 1 Naaras 5 (IC) Billing Jørgen EX1 CAGCIB BIV
87 SBI g FI*Lofanna Jessica 1 Naaras 12 (Pennut) Billing Jørgen EX1
89 SBI n 21 FI*Mimitan Isabel 1 Naaras 11 (Nuoret) Billing Jørgen EX1
90 SBI a 21 RU*Tarnis Urgant 1 Uros 5 (IC) Lukasik Daria Abs
91 SBI a 21 FI*Lofanna Ifigeneia 1 Naaras 11 (Nuoret) Lukasik Daria EX1
92 SBI e 21 Deben Laty Mery, CZ 1 Uros 9 (Avoin) Lukasik Daria EX1 CAC
93 ABY n FI*Omanion Galanthus nivalis 4 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB NOM
94 ABY n FI*Lovedevotion Josefine 4 Naaras 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
95 ABY n FI*Redcheetah's Diana 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
96 ABY n Taco Villa's Honey Ryder 4 Naaras 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
97 ABY n FI*Kermakupin Feel The Thunder 4 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
98 ABY n FI*Miragerie Ambrosia 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 BIV NOM
99 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 4 (GIP) Peltonen Martti Abs
100 ABY a FI*Redcheetah's Erin 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
101 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
102 ABY o FI*Nebuankhet Siraxta 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
103 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
104 BAL a 21 FI*Willicon Dove Baby Dove 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
105 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 5 (IC) Peltonen Martti EX1 CAGCIB
106 CRX I / CRX b FI*Villains Wicked Winifred 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC NOM
107 CRX I / CRX n FI*Claypond's Justiina V 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
108 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Peltonen Martti KM
109 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM
109 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
110 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Anne Bonny 4 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB NOM
111 CRX III / CRX d FI*Nibel's Sol 4 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
112 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Alchemist Iron Maiden 4 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
113 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
115 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Finaude 4 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX2
116 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Hilla V 4 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
117 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Saca's First-class Lady 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM
118 CRX IX / CRX w 62 FI*Sweetpurr's Winter Is Coming 4 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
119 DRX II / DRX b 09 FI*WildWilderness Einstein 4 Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
120 DRX VIII / DRX f 03 33 FI*Sodetan Baunti 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
120 DRX VIII / DRX f 03 33 FI*Sodetan Baunti 4 Naaras 13c (Määrittely) Busse Britta DRX f 03 33
121 OLH b FI*Jalecat's ÄhäKutti 4 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
122 OLH d 24 FI*Jalecat's QuasiModo 4 Uros 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM
123 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
124 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
125 OSH n FI*BlackDevil's Twisted True Love 4 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
126 OSH b FI*Frostnight's Kiss Of The Vampire 4 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
127 OSH d FI*BlackDevil's Burns Like Hell 4 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
128 OSH d FI*Ori-Katin Willie Garvin 4 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
129 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 1 (SC) Busse Britta KM NOM BIS
130 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
130 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
131 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM
132 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights 4 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
133 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
134 OSH h FI*Eirenen Shufflin Over 4 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
135 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
136 OSH b 24 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika 4 Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
137 OSH b 24 FI*Bitterblues Chili Cheyenne 4 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
139 OSH c 24 IC NO*Ennakeem's Tokyo 4 Uros 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
140 OSH d 24 Helios v. Imporio A 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC NOM
141 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS BIV
142 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX2
142 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
143 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
143 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
144 OSH f 24 Zanetta Farussi Chrysolite 4 Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 NOM
144 OSH f 24 Zanetta Farussi Chrysolite 4 Naaras 13c (Määrittely) Busse Britta OSH f 24
145 OSH h 24 FI*Clamoris Jocelina 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta Abs
146 OSH j 24 Ivanthes Jjjolin 4 Naaras 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB NOM
147 OSH b 03 Ardales Elois Agraciado 4 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
148 PEB I / PEB b 21 FI*Indigo's Every Party Needs A Pretty Girl 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
149 PEB II / PEB b 03 64 83 FI*Indigo's Hard Luck Ava 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
150 PEB III / PEB g 21 83 S*Cupcakes Dirty Blue 4 Naaras 7 (CH) Peltonen Martti Abs
151 PEB V / PEB c 33 FI*Indigo's Name of the Game 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
152 PEB V / PEB n 33 Veni-Vidi-Vici Del Iris 4 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 2
153 RUS FI*Zarin Lycaena Helle 4 Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
154 RUS Umberto Tibery Nicol Ross 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
155 RUS FI*Lolcat's Elsa 4 Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti Abs
156 RUS FI*Janatuisen Frida af Åsgränden 4 Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti Abs
157 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 4 (GIP) Peltonen Martti EX1 CAPS NOM
158 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
158 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
159 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM BIV NOM BIS
160 SIA n FI*Keskimaan Elea Dessuithiel 4 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
160 SIA n FI*Keskimaan Elea Dessuithiel 4 Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM
161 SIA n FI*Vintterin Pauli Miinanpoika 4 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
162 SIA a FI*Selcouth Acacia 4 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
163 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM
164 SIA d FI*Bitterblues Crème de la Crème 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
165 SIA j FI*Baila-Bailan Hulluuden Highway 4 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
166 SIA d 21 FI*Ori-Katin Johnny Rotten 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
167 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
167 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
168 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
169 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
170 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
171 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV
172 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
173 SOM n FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
174 SOM n FI*Vulpes Black No. 1 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
175 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM BIV NOM
175 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
176 SOM n FI*Foxkiss Esox lucius 4 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
177 SOM n FI*Lamadegaan Festival Star 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
178 SOM o SE*Vesselkattens Stina 4 Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
179 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
180 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Xanthus 4 Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
181 SPH III / SPH d FI*Hobbitqueen's Unsullied Joy 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
181 SPH III / SPH d FI*Hobbitqueen's Unsullied Joy 4 Uros 13c (Määrittely) Busse Britta SPH d
182 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
183 SPH IV / SPH f 02 64 FI*Evilurbastet Miranda 4 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM
184 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
185 SPH V / SPH d 03 32 FI*Hobbitqueen's Sirius 4 Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
186 SPH V / SPH n 03 33 FI*Hebblas Xaviera 4 Naaras 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
187 THA a FI*FreeSandi Abigail 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
188 HCL Santtu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Busse Britta 3
189 HCL Miisa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Busse Britta 2
190 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Busse Britta 1 NOM
191 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Busse Britta 2
192 HCL Olavi Pekunpoika Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Busse Britta 4
193 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Busse Britta 1 NOM BIS
193 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Peltonen Martti 1 NOM BIS
194 HCS Pantteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 2
195 HCS Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1 NOM
196 HCS Inkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 2
197 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
198 SIA n 21 Diplomatico Little Stuart*CZ 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM BIS
204 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Jørgen EXO f 24, EXO g 22, EXO n 24, PER a, PER a 21 33, PER d, PER d 03 22, PER f 21 33, PER n 01 62, PER n 24, RAG a 04, RAG c, RAG d 04, RAG f 03, RAG f 04, RAG n, RAG n 04, SBI g, SBI n, SBI n 21 38
Busse Britta SPH III (13c), DRX VIII (13c), OSH f 24 (13c), ABY a, CRX II, CRX VII, CRX VIII, OLH d 24, OLH ns 24, OSH b, OSH b 24, OSH d, OSH e, OSH h 24, OSH j 24, SIA b, SOM o, SPH II, SPH IV, THA a, HCL, VET 4 35
Gustaitiene Jurgita ABY o, CRX IV, CRX IX, DRX VIII, OLH b, OSH a 24, OSH b 03, OSH h, OSH n, PEB I, PEB II, SIA a, SIA j, SIA n, SIA n 21, SPH III, HCS, VET 1, VET 4 31
Isakov Vladimir EXO n 22, PER n, PER n 22, PER w 62, BAL a 21, OSH d 24, OSH f, PEB V, SIA d, SIA d 21, SOM n 31
Lukasik Daria EXO f 21 33, EXO n, PER b 21 33, PER d 21 33, PER ds, PER ds 11, PER f, PER f 33, PER g 21 33, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG g 03, RAG g 04, RAG n 03, SBI a, SBI a 21, SBI b, SBI c, SBI e, SBI e 21, SBI f 37
Peltonen Martti ABY n, CRX I, CRX III, DRX II, OSH c, OSH f 24, PEB III, RUS, SPH V, VET Kotikissat 25
6 tuomaria.