Omakissa
Satakissa kansainvälinen kissanäyttely *Tyyrpuuri* 3.2.2019
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 3.2.2019 Loppuu 3.2.2019
Ilmoittautuminen alkaa 24.12.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.1.2019
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 25.1.2019
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 2, 3
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@satakissa.fi
Paikka Virkistyshotelli Yyteri,Pori *Tyyrpuuri*
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikkö, myyntipaikat ja mainokset: Jonna Sivonen, judges.satakissa@gmail.com
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592, Pia Anolin-Niemi ja Pia Hassel. Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com.
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com 
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi ja Pia Vainionpää, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
 
Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
 
Lisätietoja
Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana!  Ilmoittautuminen tapahtuu tämän näyttelyn kautta. Jos kissasi osallistuu kahteen arvosteluun, valitse tuote Näyttelyilmoittautuminen 2 arvostelua (ilmoittautuminen tapahtuu näin molempiin arvosteluihin). 
Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, valitsee ilmoittaja kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu (Paapuuri/Tyyrpuuri).
 
Näyttelymaksu/kissa: 37€ / arvostelu 
Satakissan jäsenet: 34€ / arvostelu 
Ei-FIFe -kissat: 50 € / arvostelu
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä! Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 €). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Muistathan tuoda oman häkin! Yhdistys tarjoaa häkkipaikan, mutta ei häkkiä. (Häkin minimikoko 50*50*50cm ja sen tulee mahtua tarjotulle 65*65*65cm paikalle).

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
2 136 125 0 0 10
3 78 64 0 0 14
Yhteensä 214 189 0 0 24

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 ACL IV / ACL n 03 24 FI*Siriuksen OpalCurl 2 Naaras 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS NOM
2 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 5 (IC) Fanelli Loredana Abs
3 ACS I / ACS n FI*Siriuksen ZaneCurl 2 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
4 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
5 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB
6 ACS X / ACS ns 21 33 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl 2 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
7 LPL X / LPL c 21 32 SE*Believe inMagic Jaque Brel 2 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
8 MCO I / MCO n Corleone Melluandia*PL 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
9 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX2
10 MCO I / MCO n David Punto Valentino, CZ 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris Abs
11 MCO I / MCO n FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll 2 Uros 8 (PR) Lupan Boris EX1 CAPIB
12 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 3 (GIC) Fanelli Loredana EX1 CACS BIV
13 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra 2 Naaras 5 (IC) Fanelli Loredana EX1 CAGCIB
14 MCO II / MCO a 09 IT*Skysupernova Cosmos 2 Uros 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
15 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Lock, Shock & Barrel 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
16 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Fanelli Loredana KM
17 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Let's Go 2 Uros 4 (GIP) Fanelli Loredana EX2
18 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Indian Summer Sky 2 Uros 4 (GIP) Fanelli Loredana EX1 CAPS BIV
19 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Goddes Of Love "N" Death 2 Naaras 10 (KAS) Fanelli Loredana EX1 CAP
20 MCO III / MCO n 25 S*Moon Kewa's Willy Wonka 2 Uros 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
21 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX2
22 MCO III / MCO a 22 PL*Dark Age Milana 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
23 MCO III / MCO n 23 FI*Chamberlain Orionis Alnitak 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1 BIV NOM
25 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 4 (GIP) Lupan Boris EX1 CAPS
26 MCO III / MCO a 23 FI*Moggi Herkules Rinkeli 2 Uros 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB
27 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
28 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 No Cert
29 MCO V / MCO d 22 LV*BBMC Gabriel My Angel 2 Uros 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
30 MCO V / MCO d 24 FI*Hemingway's Chief Red Eagle 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 BIV
31 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's King of Sun 2 Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP
33 MCO VI / MCO e 03 22 FI*Chamberlain Bright Charm 2 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS BIV NOM
34 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL 2 Uros 3 (GIC) Lupan Boris EX2
35 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 3 (GIC) Lupan Boris EX1 CACS
36 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Avasong Jofiel 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
37 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Orionis Alnilam 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1
38 MCO VIII / MCO fs 09 FI*HoneyCoon's Wheenie Beenie 2 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
39 MCO VI / MCO f 09 22 Spice Girl Amber Sun *LT 2 Naaras 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1
40 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Chamberlain Zimply Gorgeous 2 Uros 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
41 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP
42 MCO VII / MCO ns 23 FI*Krysos One Undercover Cat 2 Uros 3 (GIC) Fanelli Loredana EX1 CACS
43 MCO VII / MCO ns Heart Stealer Forever&Ever 2 Uros 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC BIV
44 MCO VII / MCO ns 25 Yankee Cats Great Roxann 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
46 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain Montana Sky 2 Uros 10 (KAS) Fanelli Loredana EX1 CAP BIV NOM
47 MCO VII / MCO ns 22 FI*Laramillan Optimus Prime 2 Uros 10 (KAS) Fanelli Loredana EX2
48 MCO VII / MCO ns 22 FI*Pinewoods Cannonball 2 Uros 8 (PR) Fanelli Loredana EX1 CAPIB
49 MCO VII / MCO fs 22 FI*Rotcat Unna 2 Naaras 8 (PR) Fanelli Loredana EX1 CAPIB
50 MCO VIII / MCO ds 09 22 Orange Triumph Olimpian*RU 2 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC BIV
51 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Chamberlain Never Stop Dreaming 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
52 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KhalDrogo's Behind the Beautiful Forever 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX2
53 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI*Moggi Kamo Milla 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX3
54 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM BIV NOM
55 MCO VIII / MCO ns 09 DK*Timita's Formel 1 2 Uros 4 (GIP) Vinkel Marina Abs
56 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
57 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
58 MCO VIII / MCO ns 09 FI*Myrskypihlajan Happy Habibi 2 Uros 10 (KAS) Vinkel Marina EX2
59 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*KhalDrogo's Princess Aurora 2 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
60 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS BIV
61 NEM I / NEM n FI*NonServiam Belus 2 Uros 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
62 NEM I / NEM f FI*NonServiam Burn The Remembrance 2 Naaras 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP NOM BIS
63 NEM I / NEM f FI*NonServiam Butterfly Effect 2 Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
64 NEM I / NEM e 21 Willy Blue Chelsea*PL 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
65 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan Kardemumma 2 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
66 NEM I / NEM n 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB NOM
67 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Elite Queen 2 Naaras 8 (PR) Fanelli Loredana EX1 CAPIB
68 NFO II / NFO n 09 FI*Vihurin Myrskytuuli Jane 2 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP NOM
69 NFO III / NFO a 24 FI*Tupuliinin Blue Moon 2 Uros 12 (Pennut) Fanelli Loredana EX1 NOM
70 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 1 (SC) Lupan Boris KM
71 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 5 (IC) Lupan Boris EX1 CAGCIB BIV
72 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Jarraun's Skog Gunnbjorn 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris Abs
73 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Jarraun's Skog Harold 2 Uros 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Ivanhoe's Flawless 2 Naaras 11 (Nuoret) Lupan Boris EX1
75 NFO IV / NFO a 09 24 FI*Tupuliinin Blue Sky 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1
76 NFO IV / NFO n 09 22 S*NC's Superstitious 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris Abs
77 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 6 (IP) Lupan Boris EX1 CAGPIB NOM BIS
78 NFO V / NFO d 24 FI*Mourulan Angels Fall First 2 Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
79 NFO V / NFO f 22 S*Cederskogens Öydis Önskedröm 2 Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 NOM BIS
80 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 8 (PR) Sjöbom Glenn EX1 CAPIB
81 NFO VI / NFO d 03 FI*Haaveeni Balder 2 Uros 7 (CH) Fanelli Loredana EX1 CACIB BIV NOM
82 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Haaveeni Freija 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC NOM
83 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 7 (CH) Fanelli Loredana Abs
84 NFO VI / NFO d 03 24 FI*Ivanhoe's Too Funky 2 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
85 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI*Jarraun's Skog Helja 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
86 NFO VII / NFO ns 22 FI*Keijumetsän Tequila Sunrise 2 Naaras 12 (Pennut) Lupan Boris EX1 NOM
87 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB NOM
88 SIB II / SIB n 09 FI*Ninatte's Best For Me 2 Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn Abs
89 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elendil 2 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
90 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina KM BIV NOM BIS
91 SIB III / SIB n 24 SarSibi Izumrud 2 Uros 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB NOM
92 SIB III / SIB a 24 FI*Mäntylän Sarmi 2 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
93 SIB VII / SIB ns 22 FI*Allikatin Miina 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX2
94 SIB III / SIB n 24 FI*Bmy-Moumou Molly Brown 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
95 SIB III / SIB n 24 FI*Jylhäkallion Blacky 2 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM
96 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Kaneli 2 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM
97 SIB III / SIB n 22 FI*Allikatin Kukka 2 Naaras 8 (PR) Vinkel Marina EX1 CAPIB
98 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Jylhäkallion Bernard 2 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1 BIV NOM
99 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan James Bond 2 Uros 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX2
100 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Bianca 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 10 (KAS) Fanelli Loredana EX1 CAP
101 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
102 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Lupan Boris KM
103 SIB V / SIB d 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 5 (IC) Lupan Boris EX1 CAGCIB
104 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 10 (KAS) Lupan Boris EX1 CAP NOM
105 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Taigatupsun Bellatrix 2 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
106 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Mintsuliinin Felicia 2 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
107 SIB VII / SIB es 11 VinniMur Zlatogor 2 Uros 3 (GIC) Fanelli Loredana EX1 CACS BIV
108 SIB VII / SIB as FI*Ajatuksen Aikataika 2 Naaras 9 (Avoin) Fanelli Loredana EX1 CAC
109 SIB VII / SIB fs 24 FI*Distinto Asti Cinzano 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX1
110 SIB VII / SIB gs 24 FI*Sippan's Pamela 2 Naaras 11 (Nuoret) Fanelli Loredana EX2
111 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 4 (GIP) Fanelli Loredana EX1 CAPS NOM
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Sjöbom Glenn KM BIV NOM BIS
113 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
114 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn Abs
115 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora 2 Naaras 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
117 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
118 SIB VIII / SIB ds 03 24 FI*Lumikissan Hottentotti 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
119 SIB VIII / SIB ns 09 FI*Sippan's Othello 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX2
120 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI*Lumikissan HottiPotti 2 Naaras 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 BIV NOM BIS
121 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS
122 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn EX1 CAGPIB
122 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
123 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Seda 2 Naaras 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
125 TUA V / TUA d FI*Felesin Madonna 2 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
126 TUA VI / TUA f 09 FI*Felesin Nitte Valo 2 Naaras 9 (Avoin) Lupan Boris EX1 CAC
127 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin David Bowie 2 Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1
128 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS BIV NOM
129 BEN n 22 SE*Out n About Iggy Pop 3 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina Abs
130 BEN n 22 CH S*Nordic Glow Perfect Illusion 3 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
131 BEN n 22 FI*Leokatin Silvano Dude 3 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
132 BEN n 22 SE*Out n About Jaxs 3 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina Abs
133 BEN n 22 S*KungsgardenCats Wilmer 3 Uros 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
135 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS NOM
137 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS NOM
138 BSH a FI*Ruusutarhan Viviana 3 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
139 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP NOM BIS
140 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM
140 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 2
141 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
142 BSH g FI*SamBelle's Cream Caramel 3 Naaras 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB
143 BSH c 24 FI*Coventry's Ywain 3 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
144 BSH ns 11 FI*Helmiinan Hupakko 3 Naaras 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS
145 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer 3 Uros 4 (GIP) Sahlberg Carin EX1 CAPS BIV NOM BIS
146 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB
147 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Fandorin 3 Uros 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
149 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero 3 Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS
150 BUR n FI*Flea's Waka Noa 3 Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
151 BUR c FI*Flea's Haka Iwi 3 Uros 7 (CH) Sahlberg Carin Abs
152 BUR c FIN*Cattish Unique Zircon 3 Uros 17 (Veteraani) Eriksson Ulrika 4
152 BUR c FIN*Cattish Unique Zircon 3 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM
153 BUR d FI*Karvanverran Pakkasherra 3 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC NOM BIS
154 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS NOM
155 BUR h FI*Aavan Cézanne 3 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 NOM BIS
156 CYM 51-52 / CYM n 09 51 FI*Touchant Flirt de la Vie 3 Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 NOM
157 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
158 EUR e FI*Lumihelmen Jokapoika 3 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin Abs
159 EUR ns FI*Pikku-Piun Superhessu 3 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
160 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 17 (Veteraani) Eriksson Ulrika 1 NOM
160 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM
161 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP NOM
161 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 1 NOM BIS
162 EUR a 22 FI*Feronian Opium 3 Uros 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1
163 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
163 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Eriksson Ulrika 2
164 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Sahlberg Carin KM
165 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 2 (SP) Sahlberg Carin KM
166 EUR g 24 FI*Sireenin Amity 3 Naaras 6 (IP) Eriksson Ulrika EX1 CAGPIB
167 EUR ns 22 FI*Lumihelmen Ilopilleri 3 Naaras 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB
168 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
170 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 1 (SC) Sahlberg Carin KM NOM
171 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 3 (GIC) Sahlberg Carin EX1 CACS
172 KBL IV / KBL fs 03 22 Brioche Free Hunter *RU 3 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
173 KOR FI*Tatsutan Ariel Ava-Tamsaka 3 Naaras 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB NOM
174 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 6 (IP) Sahlberg Carin EX1 CAGPIB
174 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 17 (Veteraani) Sahlberg Carin 3
175 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
176 MAN 51-52 / MAN fs 22 52 Auragold Heureka 3 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM
177 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
178 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
178 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 17 (Veteraani) Eriksson Ulrika 3
179 MAU ns 24 FI*CatNmaus Chausiku 3 Uros 2 (SP) Sahlberg Carin KM
180 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 8 (PR) Sahlberg Carin EX1 CAPIB
181 OCI n 24 FI*Moosegrove Honour 3 Uros 10 (KAS) Sahlberg Carin EX1 CAP
182 OCI b 24 FI*Moosegrove Romeo JR 3 Uros 12 (Pennut) Sahlberg Carin EX1 NOM BIS
183 OCI o 24 FI*Moosegrove Quentin 3 Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
184 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika EX1 CACIB NOM BIS
185 SRL I / SRL c S*Tiddlywinks Bip Bippadotta 3 Uros 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
186 SRL III / SRL d Psipsina Lieska 3 Uros 7 (CH) Sahlberg Carin EX1 CACIB
187 SRL III / SRL f IT*Silverdust Desdemona 3 Naaras 9 (Avoin) Sahlberg Carin Abs
189 SRL VII / SRL a 21 33 Psipsina Proinos 3 Uros 8 (PR) Vinkel Marina EX1 CAPIB
188 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eriksson Ulrika BSH a, BSH c 24, BSH g, BSH ny 25, BSH o 21 33, BUR d, BUR h, BUR n, CYM 51-52, EUR a 24, EUR g 24, EUR n, EUR ns, EUR ns 23, KBL IV, MAU ns, OCI o 24, SIN, VET 3 25
Fanelli Loredana ACL VIII, ACS I, MCO II, MCO VII, NEM II, NFO III, NFO VI, SIB IV, SIB VII 34
Lupan Boris ACL IV, ACS VII, MCO I, MCO III, MCO VI, NFO IV, NFO VII, SIB V, TUA VI 33
Sahlberg Carin BSH f, BSH ns 11, BUR c, EUR a 22, EUR d 24, EUR e, EUR f 24, EUR n 24, EUR ns 22, KBL I, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, OCI n 24, SRL I, SRL III, VET 3 27
Sjöbom Glenn ACS III, ACS X, MCO V, NEM I, NFO V, SIB II, SIB VIII, TUA II, TUA IX 29
Vinkel Marina LPL X, MCO IV, MCO VIII, NFO II, SIB III, SIB VI, TUA V, BEN n 22, BML I, MAN 51-52, SRL VII 37
6 tuomaria.