YK 16.kansainvälinen näyttely Hartola 14.10.2018
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 14.10.2018 Loppuu 14.10.2018
Ilmoittautuminen alkaa 15.6.2018 Ilmoittautuminen loppuu 13.8.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:45 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 3.10.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.ykkoskissat@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: 
Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat:  Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö:  Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä:  Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti:  Jarkko Kousa, jarkko.kousa@gmail.com
Näyttelysihteeri:  Eeva Lindblom, show.ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja

1.9. JÄLKEEN HYVÄKSYTÄÄN VAIN VÄRI- JA LUOKKAMUUTOKSET, EI MUITA MUUTOKSIA !

 

NÄYTTELYTEEMA OKTOBERFEST!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 49
2 110
3 43
4 67
Kotikissat 3
Yhteensä 272

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Castlemoor's JerryCotton Uros Champion Diana di Natale EX1 CACIB NOM BIS
PT*Kiyoko Kats Secret Love (PER n 22) x PT*Kiyoko Kats Big Royal (EXO n)
2 EXO g 24 FI SK LO 18 Ayser's Cosmopolitan Diva Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser's Janni (EXO e 21 33)
3 EXO g 22 FI SK LO 18 Ayser's Midnight Kiss Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser's Ultra Bra (EXO f)
4 PER n FI SK LO 17 FI*Mimosan The One Uros Champion Diana di Natale EX1 CACIB BIV
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Little Bad Girl (PER n)
5 PER n FI SK LO 18 FI*Timanfaya Abracadabra Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
6 PER n FI SK LO 18 Ayser's Last Word Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
7 PER n FI SK LO 18 FI*Mimosan Worst Part Is Over Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX2
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Just Two of Us (PER n)
8 PER ns FI SK LO 18 FI*Timanfaya The Power Of Love Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
9 PER ns FI SK LO 18 FI*Timanfaya Wonders Never Cease Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
10 PER n 22 FI SRK LO 14 IT*Diciotto Carati Virginia Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM
Diciotto Carati Linus (PER a 22) x Diciotto Carati Querida (PER n 22)
11 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Supreme Premior Diana di Natale KM NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
12 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
12 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Veteraani Caroline Stoa 1 NOM BIS
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
13 PER n 33 FI SK LO 16 Sinihuiskan Fenix Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
14 PER e 33 FI SK LO 18 Endless Tale Be a Dream Naaras Avoin Diana di Natale EX1 CAC
Vikers Sugar Cotton (PER e 21 33) x Mo Chridhe Ella of Endless Tale (PER g 33)
15 PER f 33 FI SK LO 15 Sinihuiskan Elisha Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Sinihuiskan Aryanna (PER d 21 33)
16 RAG a 21 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Lily Pearl Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
17 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
18 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
19 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Ragtail Kimi Konstantino Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Erkatin Roosa Ramona (RAG n)
20 RAG a 03 FI SK LO 17 S*Vallhovstassens Boss Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
S*Krickelins Glenn (RAG a 04) x S*Grand Gathinoz Fabulous Falisha TnC (RAG n 04)
21 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sano Mua Rehtoriks Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*BlackRain's Impossible To Resist (RAG a 03 21)
22 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
23 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Supreme Champion Diana di Natale KM BIV
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
24 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Champion Diana di Natale EX1 CACIB
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
25 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Granite Pearl Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX2
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
26 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
27 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*RoyalRose's Bertha Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x S*Krickelins Vivian (RAG n 03)
28 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Stardoll's Twilight Princess Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
29 SBI n FI SK LO 17 FI*Helin's Cella Naaras Avoin Caroline Stoa Abs
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
30 SBI n FI SK LO 18 FI*Kujakeikarin Klotilda Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
S*Bibendums Limited Edition II (SBI n) x FI*Sic'an Ulmaria (SBI b 21)
31 SBI n FI SK LO 18 FI*Tuiscalo's Little Elf Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*WanillaWillan Jethro (SBI n) x FI*Rais-Kis Liinu (SBI f)
32 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
32 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Veteraani Caroline Stoa 1 NOM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
33 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Diana di Natale KM NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
34 SBI b FI SK LO 16 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS NOM BIS
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
35 SBI c FI SK RX 18 Rockabilly Rose v.Meingold Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
Denver von Gallus, CZ (SBI c) x Juna v.Meingold (SBI b 21)
36 SBI c FI SK LO 17 FI*Canth's Jour Uros Premior Diana di Natale EX1 CAPIB
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Kuurankukan Katariina Suuri (SBI n)
37 SBI f FI SK LO 17 EE*Qween Stefani Klaudia Naaras Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x EE*Lovely Lusy Klaudia (SBI n)
38 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
39 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
40 ACL III / ACL n 22 FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZaraCurl Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1 NOM BIS
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
41 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 18 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
42 ACS I / ACS n FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
43 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
43 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
44 ACS III / ACS a 22 FI SK LO 18 FI*Siriuksen ZariaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
45 MCO I / MCO n FI SK LO 18 David Punto Valentino, CZ Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Lakiss Grand (MCO n 25) x Veyron Manticore (MCO a)
46 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
47 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
48 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX2
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
53 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Tigerworld New Year`s Magic Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1 NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
55 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Supreme Premior Kristof Van Roy KM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
55 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
56 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 18 FI*A'Dreams MC Artemiy Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
57 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 17 Katie Forest Pearl Naaras Champion Caroline Stoa EX2
IT*Wild Whisper Ulysse (MCO d 22) x Zhozefina Stars Quality (MCO d)
58 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 17 Patayan's Neonila Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB BIV NOM
Zazu the One Caramellocoon, CZ (MCO a) x Patayan's Leasan (MCO d 22)
59 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 18 FI*SolarWind's Hebe Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa Abs
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x S*Shantaram's Evil Woman (MCO fs)
60 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
FIN*SolarWind's Rigel (MCO a 22) x FI*Mahtitassun EteväEmäntä (MCO fs 09)
61 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
62 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 18 Gryfin Lillycubs*PL Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
63 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
64 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 18 FI*Mahtitassun MäEnKestä! Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mahtitassun EteväEmäntä (MCO fs 09)
65 MCO VI / MCO f 09 22 Spice Girl Amber Sun *LT *** Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
Franklin White Luxury*BY (MCO d) x N'Ancy De Axis Star, CZ (MCO n 03 24)
66 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
67 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
68 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras International Champion Diana di Natale EX1 CAGCIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
69 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 BIV
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
70 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Patrick Uros Premior Diana di Natale EX1 CAPIB
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
71 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Hämminki Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mahtitassun Cauhu (MCO ns 22)
72 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Supreme Champion Kristof Van Roy KM
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
73 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
74 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Kizz-Kizz Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
75 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1 BIV
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
76 MCO VIII / MCO fs 03 22 FI SK LO 18 FI*Moggi Kamo Milla Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
77 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Ivanhoe Uros International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
78 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
79 MCO IX / MCO w 63 FI SK LO 17 FI*Rotcat Tomboy Of Finland Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Wackymoon Reinhardt (MCO w) x FI*Rotcat Odessa (MCO n)
80 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 18 FI*Mahtitassun KainoVieno Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC NOM
Wackymoon Reinhardt (MCO w) x FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna (MCO f 09 22)
81 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
82 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Giramir's Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak Abs
FI*SiniTaigan Andrey (NEM a 21) x FI*Eswood Lovely Molly (NEM n 21)
83 NEM I / NEM e 21 FI SK RX 18 Willy Blue Chelsea*PL Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Romantic Melody's Q* Saint Saens (NEM n 09 21) x Zafira Valenika (NEM d 09)
84 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros International Premior Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
85 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
86 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Elite Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
87 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Croisos Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
88 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
89 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
90 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
91 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
92 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB BIV
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
93 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Heimdall Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
94 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Ferdinand Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
95 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 18 S*Gunsmokes LaSalle Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
96 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Metsänneito Naaras International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB NOM
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
97 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Supreme Champion Diana di Natale KM BIV NOM
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
97 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
98 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Grand International Champion Diana di Natale EX1 CACS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Champion Diana di Natale EX1 CACIB NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
100 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1 BIV NOM BIS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Gunnbjorn Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX2
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun (NFO f 03 24)
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Haakon Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX3
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Harold Uros Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
104 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Gunhilda Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX2
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun (NFO f 03 24)
105 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Tähtitassun Hellä Lempi Naaras Pennut 4-7 kk Diana di Natale EX1 NOM
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x FI*Tähtitassun Black Rose (NFO f 22)
106 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hattivatti Uros International Premior Diana di Natale DISQ
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
107 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Diana di Natale EX1 CAGPIB NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
108 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Gandalf Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun (NFO f 03 24)
109 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Grand International Champion Kristof Van Roy Abs
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
110 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
111 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros Champion Kristof Van Roy EX1 CACIB
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
111 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
112 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 18 Delicja Adsum*PL Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC BIV NOM BIS
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
113 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Avoin Kristof Van Roy EX2
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
113 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
114 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 18 FI*Hopeahännän Tanhupallo Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy Abs
FI*Hopeahännän Syysprinssi (NFO d 02 21) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
115 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 18 FI*Jarraun's Skog Helja Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
116 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Supreme Champion Kristof Van Roy KM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
117 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
118 NFO VIII / NFO ns 09 FI SK LO 18 PL*Mrau Yori Uros Avoin Ireneusz Pruchniak Abs
Aston Confundus*PL (NFO as) x PL*Mrau Princess (NFO n 09 22)
119 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 18 FI*Hopeahännän Neiti Kesäheinä Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak Abs
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
120 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
121 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
122 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras International Champion Kristof Van Roy EX2
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
123 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
124 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 18 FI*Lumikissan JokoTai Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
125 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 18 FI*Ziazan Goldilocks Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Catillus Jaska (SIB n 09 24) x FI*Ziazan Masha (SIB n 09 24)
126 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 18 FI*Cherrytail's J'adore Naaras Määrittely Caroline Stoa SIB f 24 09
FI*Cherrytail's WonderBoy (SIB n 24) x FI*Cherrytail's Catalina (NEM f 09)
126 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 18 FI*Cherrytail's J'adore Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Cherrytail's WonderBoy (SIB n 24) x FI*Cherrytail's Catalina (NEM f 09)
127 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 18 FI*Lumikissan Grand Slam Uros Avoin Diana di Natale EX1 CAC BIV
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
128 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 18 FI*SoulSibster's AmuseMe Naaras Nuoret 7-10 kk Diana di Natale EX1
FI*Pikku-Priin Charizard (NEM n 09 21) x FI*Cherrytail's Xenia (SIB fs 03)
129 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Kristof Van Roy KM BIV
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
130 SIB VIII / SIB fs 03 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's Xenia Naaras Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
131 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI SK LO 18 FI*Lumikissan HottiPotti Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x Leyla Dynamiittievna Tsarskije Usy (SIB es 09 23)
132 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Meridies' Poppyfrost Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
133 TUA VI / TUA d 09 24 FI SK LO 17 FI*Meridies' Lionheart Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
134 BEN n 22 FI SK LO 18 FI*Leokatin Silvano Dude Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
135 BEN n 22 FI SK LO 14 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
136 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
137 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM BIS
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
138 BEN n 24 FI SK LO 18 FI*Alcarinqua Hestia Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Felicitas (BEN n 24)
139 BEN n 24 FI SK LO 17 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
140 BEN n 24 FI SK LO 18 FI*Bengabling Bandito Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
141 BEN n 24 33 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Elsa Glitter Naaras Champion Joeri Vanrusselt Abs
Inkuban Carib (BEN n 24 33) x Bianca (BEN n 24)
142 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
143 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO FI*Kimuli's Love Story Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS NOM BIS
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
144 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
145 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
145 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
146 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
147 BSH b FI SK LO 18 FI*Aurantia's Lightning Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt Abs
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
148 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Aldebaran Uros Premior Joeri Vanrusselt Abs
FI*Aurantia's Bengal Tiger (BSH d) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
149 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
149 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
150 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros International Premior Joeri Vanrusselt Abs
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
151 BUR n FI SK LO 17 FI*Almond's Irene Cara Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Almond's Freyja (BUR n)
152 BUR h FI SK LO 18 FI*Crossroads Briannah Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Aberwyn Whitney Whiteout (BUR j)
153 CHA FI SK LO 17 FI*Kattskogens Willhelm Uros International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB NOM BIS
Guenady de L'Amour Bleu (CHA ) x FI*Sinimirrin Ruusunen (CHA )
154 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
155 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
156 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
157 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
158 KOR FI SK LO 17 FI*Mythai Gam Kai Muk Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC
FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
159 KOR FI SK LO 17 FI*Mythai Khae Saeng See Naaras Premior Joeri Vanrusselt Abs
FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
160 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
161 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI SK RX 17 FI*Maikain Sirpaliina Sempai Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS NOM
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
162 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 18 Auragold Oort Cloud Uros Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1 BIV NOM BIS
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
162 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 18 Auragold Oort Cloud Uros Määrittely Joeri Vanrusselt MAN n 24 51
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
163 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
164 SRS IX / SRS w 62 FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Kallekolli Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Darling Diva Bailey (SRS n 33) x Ijoelle Adorablecat*LT (SRS w)
165 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
166 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS BIV
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
167 ABY n FI SK LO 18 Taco Villa's Honey Ryder Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC
Shadeaby Doubleoseven of Tacovilla (ABY n) x Holoserica Vesper Lynd of Tacovilla (ABY n)
168 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
169 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Grand International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPS
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
170 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
171 ABY a FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
172 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
173 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Veteraani Joeri Vanrusselt 2
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
174 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
175 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
176 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM BIV
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
177 CRX II / CRX n 01 62 FI SK LO 18 FI*Merivirran Bambiina Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
178 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 18 FI*Saca's Gimme Twist Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x FI*Saca's Rain Reanna (CRX n 09)
179 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
180 CRX IV / CRX f 02 62 FI SK LO 17 Vesper Mon Sasti*PL Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC NOM
Joliwave French Lover (CRX n 01) x Ginger Mon Sasti*PL, JW (CRX f)
181 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 18 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1 NOM
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
182 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 18 FI*Saca's First-class Lady Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
183 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
184 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
184 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Veteraani Joeri Vanrusselt 1 NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
185 OSH n FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
186 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
187 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
188 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Grand International Premior Joeri Vanrusselt Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
189 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Joeri Vanrusselt Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
189 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
190 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
191 OSH f FI SK LO 18 FI*BlackDevil's Beauty and The Beast Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
192 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
193 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
193 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
194 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
195 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
196 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika Uros Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACIB
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
197 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
198 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
199 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX2
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
200 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS BIV NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
201 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
201 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
202 OSH p 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
203 RUS FI SK LO 17 Diamond Neytiri*PL Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
204 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
205 RUS FI SRK LO Dacats Vivian Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
Platina Luna's Blinken (RUS ) x Platina Luna Padme Amidala of Dacat (RUS )
206 SIA b FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita Naaras Avoin Joeri Vanrusselt Abs
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elli Karamelli (SIA n)
207 SIA b FI SK RX 18 FI*Orifame Tikkakosken Mannekiini Uros Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt Abs
Khancoban Caughtredhanded (SIA e) x FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita (SIA b)
208 SIA h FI SK RX 16 FI*Choose Echoes In Your Heart Naaras International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
209 SIA d 21 FI SK LO 18 FI*Crystal-Sun Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1
Hann Tabby Cat (SIA d 21) x EE*Ferrari Golden Oriental (OSH f 24)
210 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
211 SOM n FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
212 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
213 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Eipril Rosalie Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Vintage Frederick (SPH n 03 32) x FI*Eipril Rebekah (SPH n 09)
214 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
215 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 18 Amadeus Star Galileo Uros Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB BIV NOM
Goliaf Jaromir (SPH d 02 32) x Amadeus Star Jasmine (SPH a)
216 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xanthus Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
217 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 17 Newans Melissa Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
218 SPH V / SPH d 03 32 FI SK LO 18 Av Ljusalfheim Zephyr Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Amabel Xavier (SPH a 32) x Rich Gift Rio Rita (SPH d 03 32)
219 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Lexi Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
220 SPH V / SPH n 03 33 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xaviera Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
221 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 18 FI*Hobbitqueen's Sirius Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Hobbitqueen's Volans (SPH n 03 32) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
222 SPH I / SPH a FI SK RX 18 FI*Tuiscalo's Auld Lang Syne Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith (SPH n 32) x FI*Tuiscalo's O'my Nude Tsu'Tey (SPH a)
223 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
224 HCL Lenni Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
225 HCS Sissi Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
226 HCS Sofia Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino Abs
242 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
di Natale Diana EXO g 24, EXO n 22, PER e 33, PER n, PER n 03, RAG a 04, RAG n 03, SBI a, SBI b, SBI c, SBI f, MCO VII, NFO III, NFO IV, SIB VI 40
Martinez Vizcaino Juan José Tark. kat 3, BEN n 22, BEN n 24, BML I, BUR h, EUR as 22, EUR d 24, OCI b 24, SRS IX, ABY a, CRX III, CRX VIII, OSH a, OSH a 25, OSH b 22, OSH c 24, OSH n, OSH p 25, RUS, SOM a, SOM n, SPH IV, HCL, HCS, VET 3 40
Pruchniak Ireneusz Tark. kat. 2, ACS I, MCO I, MCO III, MCO IX, NEM I, NEM II, NFO VIII, CRX II, DRX III, OSH a 24, OSH d 24, OSH h, SPH II, SPH V, VET 2 42
Stoa Caroline Tark. kat. 2, EXO g 22, PER f 33, PER n 22, PER n 33, PER ns, RAG a 03, RAG a 21, RAG d 21, SBI d 21, SBI n, ACS III, MCO V, MCO VI, NFO II, NFO V, TUA VI, VET 1 42
Van Roy Kristof ACL III, ACL XI, MCO IV, MCO VIII, NFO IX, NFO VI, NFO VII, SIB III, SIB IV, SIB VI, SIB VIII 31
Vanrusselt Joeri Tark. kat 3, BEN n 24 33, BSH a, BSH b, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR n, CHA, EUR d 22, EUR f 24, KOR, MAN 51-52, ABY n, ABY o, BAL b, CRX IV, OSH b 24, OSH e, OSH f, SIA b, SIA d 21, SIA h, VET 4 37
6 tuomaria