Omakissa
Kes-Kis 88. kansainvälinen kissanäyttely 5.8.2018
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 5.8.2018 Loppuu 5.8.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2018 Ilmoittautuminen loppuu 15.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.7.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Pieksämäen Urheilutalo
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipaikat:
Kati Marjala, kati.marjala@keskis.net, puh. 040 759 7694. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net.. Yhteydenotot sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu: 
ILMOITTAUTUMINEN

Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.5.2018 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 15.6.2018 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä toukouussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä.  Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Kissan vaihtoa ilmoittautumiseen voi tiedustella ainoastaan ilmoittautumisajan puitteissa. Vaihdosta peritään 7 euron maksu.
Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 37 36 0 0 1
2 88 85 1 0 2
3 44 42 0 0 2
4 70 68 0 0 2
Kotikissat 1 1 0 0 0
Yhteensä 240 232 1 0 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me 1 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
2 EXO f FI*Cherish's Raspberry 1 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
3 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
4 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
5 EXO a 24 FI*AzuLejo's Indigo HeartSpedition 1 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
6 EXO f 22 FI*Cherish's Pudding 1 Naaras 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
7 EXO a 21 33 Ayser's Twilight 1 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna Abs
8 PER f FI*Timanfaya Endless Love 1 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
9 PER ns FI*Timanfaya The Power Of Love 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
10 RAG n FI*Pengvin's Maxentius 1 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
11 RAG a FI*Barfait's Alfie 1 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
12 RAG c FI*MistyNight Augustus 1 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
12 RAG c FI*MistyNight Augustus 1 Uros 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM
13 RAG c FI*MistyNight Ferdinand 1 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
14 RAG a 21 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl 1 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
14 RAG a 21 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
15 RAG c 21 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl 1 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu RAG a 21
16 RAG c 21 FI*Helmikeijun Lily Pearl 1 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu RAG a 21
17 RAG n 03 FI*Celestial's La Madrina 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna Abs
18 RAG n 03 FI*Emija's Juliet 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
19 RAG a 03 FI*Celestial's Buena Vista Fizz 1 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
20 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán 1 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
21 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 1 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
22 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu Abs
23 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
24 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho 1 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV NOM
25 RAG a 04 FI*Helmikeijun Granite Pearl 1 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX2
26 RAG a 04 FI*Helmikeijun Tiny Pearl 1 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
27 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB NOM
27 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
28 RAG a 04 21 FI*Darkie's Kyoumi 1 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
29 SBI n FI*Mion Tamaj 1 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB NOM BIS
30 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM
30 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
31 SBI g FI*Rais-Kis Top Secret 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
32 SBI e 21 FI*Rais-Kis Too Hot 1 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
33 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
34 ACS IV / ACS a 03 23 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
35 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
36 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM BIS
37 ACS X / ACS ds 21 33 FI*Trollin Scar 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
38 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Taygete 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia Abs
39 MCO I / MCO n PL*Dark Age Magic 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
40 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Lady Galadriel 2 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
41 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder 2 Uros 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
42 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's I am Electra 2 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta Abs
43 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Viisaus Ei Asu Meissä 2 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta Abs
44 MCO II / MCO n 03 FI*Stout-hearted Diamond Brilliance 2 Uros 12 (Pennut) Busse Britta Abs
45 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM BIV NOM
45 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
46 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
47 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Shadow of the Forest 2 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
48 MCO III / MCO n 22 FI*NineTales One To Rule Them All 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV NOM
49 MCO III / MCO n 22 FI*RoseLion's Fragrant Obsession 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
50 MCO III / MCO n 25 FI*Tigerworld New Year´s Joy 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
51 MCO III / MCO a 22 PL*Dark Age Milana 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
52 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB NOM BIS
53 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
54 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Luca 2 Uros 10 (KAS) Nyman Pia Abs
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB NOM
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB NOM
57 MCO IV / MCO n 09 22 Oklahoma Vivacoon*PL 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Oh My Goddess 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV NOM BIS
59 MCO IV / MCO a 09 22 FI*RoseLion's Fragrant Fantasy 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX2
60 MCO IV / MCO n 03 23 FI*Moggi Kimi Räiskäle 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
61 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
62 MCO V / MCO f 24 Patayan's Neonila 2 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta Abs
63 MCO V / MCO d FI*NineTales Numero Uno 2 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM
64 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Warrior Wendi 2 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta Abs
65 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police 2 Uros 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB
66 MCO V / MCO f 22 FI*Chamberlain Get It Hot 2 Naaras 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
67 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love 2 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne Abs
68 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
69 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Vuorensinen Cherry plum 2 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX2
70 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
71 MCO VI / MCO f 03 22 FI*BellaAmare's Golden Aida 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX2
73 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
74 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS BIV
74 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 17 (Veteraani) Hämäläinen Satu 1 NOM BIS
75 MCO VI / MCO d 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
76 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Hard as a Rock 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
77 MCO VII / MCO ns FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister 2 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
78 MCO VII / MCO ns 22 FI*Chamberlain My Only One 2 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
79 MCO VIII / MCO fs 09 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
80 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 4 (GIP) Busse Britta EX1 CAPS NOM BIS
81 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
83 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI*BellaAmare's Eternal Living Flame 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
84 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 8 (PR) Wikström Bjarne Abs
85 NEM I / NEM n 21 FI*Pikku-Priin Finlandia 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
86 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
87 NEM I / NEM n 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
88 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard 2 Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS NOM BIS
89 NEM II / NEM a 09 21 Charinitha Perelka*PL 2 Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
90 NFO I / NFO a FI*RockyHill's ZuriNia 2 Naaras 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP NOM
91 NFO II / NFO n 09 FI*Jarraun's Skog Ferdinand 2 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
92 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
93 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB NOM
94 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
95 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Koivunpesän Parketti 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Maroon Maize 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM BIS
97 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*RockyHill's Haiwee 2 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
98 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne Abs
99 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
100 NFO VI / NFO d 03 22 (N)Tingoskattens Jonny 2 Uros 9 (Avoin) Busse Britta Abs
101 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Tanhupallo 2 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM
102 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
102 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
103 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru 2 Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
104 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
105 NFO VIII / NFO ns 09 PL*Mrau Yori 2 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
106 NFO VIII / NFO ns 02 21 64 FI*Koivunpesän Vaneri 2 Uros 13c (Määrittely) Gustaitiene Jurgita NFO VIII / NFO ns 02 21 64
106 NFO VIII / NFO ns 02 21 64 FI*Koivunpesän Vaneri 2 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
107 NFO VIII / NFO ns 09 23 FI*GoldenFurry's Lovely Leyland 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
108 NFO VIII / NFO fs 09 23 FI*GoldenFurry's Vanilla Valtra 2 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
109 NFO IX / NFO w 62 FI*GoldenFurry's White Wheat 2 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
110 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM
111 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI*Sipsun Baroness 2 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
112 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan DollariHymy 2 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
113 TUA VI / TUA f 09 FI*Meridies' Poppyfrost 2 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
114 BEN n 22 Like a Prayer des Griffes de Feu 3 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
115 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM BIV
116 BEN n 24 FI*Hopeahännän Anna Glitter 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
117 BEN n 24 S*Leopardettes Herra Hermanni 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
118 BEN n 22 31 FI*Hiesun Ocean Poem 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna Abs
119 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos 3 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
120 BEN n 24 32 S*Leopardettes Geronimo 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
121 BEN n 24 33 Boomer Leo Life 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
122 BLH n FI*Treselle's Espresso 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
123 BSH a FI*Ruusutarhan Tilde 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
124 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS NOM BIS
124 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
125 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM BIS
126 BSH j FI*SpecialOrder's Lilac Haze 3 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
127 BUR n FI*Arkhitekton Othello 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX2
128 BUR n FI*Feirefiz Ravenlight 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
129 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
130 BUR b FI*Beneloben Komea Kasanova 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
131 BUR b FI*Beneloben Kujeileva Kasperi 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX2
132 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
133 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna Abs
134 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB NOM BIS
135 BUR e FI*Crossroads Love Actually 3 Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
136 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS NOM
137 BUR h FI*Crossroads Briannah 3 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
138 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
139 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
140 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM
141 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM
142 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 2 (SP) Wilczek Anna KM
143 EUR n 03 FI*Waputtaren Ilona Amélie Emeljanintytär 3 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
144 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM NOM BIS
145 MAN 51-52 / MAN a 09 51 FI*Pikkeen Rae 3 Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
146 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 1
147 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM
148 OCI n 24 FI*Moosegrove Hope 3 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
149 OCI n 24 Zayenah Kangaroo Paws 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV
150 OCI n 24 FI*Martinic Wings of the Storm 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
151 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
152 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
153 OCI b 24 FI*Moosegrove Ulysses 3 Uros 17 (Veteraani) Gustaitiene Jurgita 2
153 OCI b 24 FI*Moosegrove Ulysses 3 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
154 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM BIV NOM BIS
155 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
156 ABY n FI*Lovedevotion Jackson 4 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
157 ABY n FI*Amajan Proteo Protolica 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
158 ABY n FI*Lovedevotion Kleopatra 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
159 ABY n Taco Villa's Honey Ryder 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
160 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM
161 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 6 (IP) Hämäläinen Satu EX2
161 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
162 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM
163 ABY a FI*Kharn-Ka God Particle 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
164 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
165 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
166 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
167 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita Abs
168 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
169 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM NOM
170 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong 4 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
171 CRX I / CRX n FI*Peppycat's Luke Skywalker 4 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
172 CRX II / CRX n 03 EE*Solaris Planet Ulysse 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu Abs
173 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu Abs
173 CRX II / CRX n 09 FIN*Spectrolite Beatrix 4 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna Abs
174 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
175 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun 4 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
176 CRX IV / CRX fs 03 24 FI*Lavender's Maria Pavlovna 4 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
177 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI*Framillan Camo the Leaf Dragon 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
178 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
179 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI*Alchemist Element Zero 4 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
180 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
181 OSH b FI*Frostnight's Kiss Of The Vampire 4 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
182 OSH c FI*Frostnight's Charming Devil 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
183 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
184 OSH n 25 FI*JellonCats Beta 4 Uros 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM NOM BIS
185 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
186 OSH a 24 Egill of Monoceros 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
187 OSH a 25 FI*LoudMeow Here Comes The Sun 4 Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM BIS
188 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Busse Britta KM
189 OSH b 24 FI*Frostnight's Romance With Darkness 4 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta Abs
190 OSH b 24 FI*JellonCats Dehaliya 4 Naaras 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB
191 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 1 (SC) Busse Britta KM
192 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS NOM
193 OSH p 25 FI*LoudMeow Sunset Superman 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
194 OSH b 03 22 FI*Sultsinan Hugo Boss 4 Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 NOM
195 RUS FI*Lolcat's Miss Marple 4 Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
196 RUS Wynterwynd Moon River 4 Uros 8 (PR) Busse Britta EX1 CAPIB NOM BIS
197 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
198 SIA h FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker 4 Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
199 SIA o Cailin Van Scalindjo 4 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta Abs
200 SIA c 21 Grazia v. Imporio A 4 Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
201 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV NOM
202 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
203 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB NOM
204 SOM n FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
205 SOM n FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow 4 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
206 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
206 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
207 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB NOM
208 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
209 SOM o FI*Kharn-Ka Garance Sahara 4 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
210 SPH II / SPH n 02 64 FI*Hebblas Xiander 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
211 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
212 SPH V / SPH g 21 31 FI*Tuiscalo's Magica De Spell 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
213 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hobbitqueen's Sirius 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
214 SPH V / SPH f 03 33 FI*Hebblas Ximena 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 BIV
215 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 7 (CH) Gustaitiene Jurgita Abs
216 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
230 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta MCO II, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO VI, SIB VIII, BAL b, OSH a 25, OSH b, OSH b 03 22, OSH b 24, OSH c 24, OSH n 25, RUS, SIA b, SIA c 21, SIA h, SIA o 37
Gustaitiene Jurgita Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, ABY a, ABY o, ABY p, CRX I, CRX IV, CRX VI, CRX VIII, SOM a, SOM n, SOM o, SPH II, THA n, HCS, VET 3. Tuomarioppilas roturyhmä C Marjatta Koskenkangas 29
Hämäläinen Satu EXO a 24, EXO f, PER f, RAG a, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG c, RAG c 21, RAG n, SBI e, SBI n, ABY n, BAL w 67, CRX II, OSH a, OSH a 24, OSH c, OSH f, OSH p 25, SPH V, VET 2 39
Nyman Pia ACS III, ACS VIII, MCO I, MCO III, NEM I, NFO IV, BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BEN n 24 33, BSH f, BSH g, BUR b, BUR e, BUR j, EUR n 03, MAN 51-52, OCI b 24 39
Wikström Bjarne Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, ACS IV, ACS V, ACS X, MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO IX, NFO V, NFO VIII, SIB II, TUA VI, VET 1 40
Wilczek Anna EXO a 21 33, EXO f 22, EXO n, EXO n 22, EXO n 24, PER ns, RAG a 04, RAG a 21, RAG c 04, RAG n 03, SBI b, SBI g, BEN n 22 31, BEN n 24, BLH n, BSH a, BSH j, BUR a, BUR c, BUR d, BUR h, BUR n, EUR as 22, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, OCI n 24, VET 4 41
6 tuomaria.