Kes-Kis 88. kansainvälinen kissanäyttely 5.8.2018
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 5.8.2018 Loppuu 5.8.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2018 Ilmoittautuminen loppuu 15.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.7.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Pieksämäen Urheilutalo
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipaikat:
Kati Marjala, kati.marjala@keskis.net, puh. 040 759 7694. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net.. Yhteydenotot sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu: 
ILMOITTAUTUMINEN

Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.5.2018 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 15.6.2018 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä toukouussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä.  Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Kissan vaihtoa ilmoittautumiseen voi tiedustella ainoastaan ilmoittautumisajan puitteissa. Vaihdosta peritään 7 euron maksu.
Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 37
2 88
3 44
4 70
Kotikissat 1
Yhteensä 240

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1820584 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
2 EXO f FI SK LO 1719018 FI*Cherish's Raspberry Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 1716427 FI*AzuLejo's BraveHeart Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
4 EXO n 24 FI SK LO 1715434 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
5 EXO a 24 FI SK LO 1820740 FI*AzuLejo's Indigo HeartSpedition Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
6 EXO f 22 FI SK LO 1507461 FI*Cherish's Pudding Naaras Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
7 EXO a 21 33 FI SK LO 1717346 Ayser's Twilight Naaras Champion Anna Wilczek Abs
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
8 PER f FI SK LO 1820145 FI*Timanfaya Endless Love Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
9 PER ns FI SK LO 1820146 FI*Timanfaya The Power Of Love Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
10 RAG n FI SK LO 1718977 FI*Pengvin's Maxentius Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
11 RAG a FI SK LO 1612509 FI*Barfait's Alfie Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM BIS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
12 RAG c FI SRK LO 85688 FI*MistyNight Augustus Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM BIS
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
12 RAG c FI SRK LO 85688 FI*MistyNight Augustus Uros Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
13 RAG c FI SK LO 1717503 FI*MistyNight Ferdinand Uros Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
14 RAG a 21 FI SK LO 1404770 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
14 RAG a 21 FI SK LO 1404770 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
15 RAG c 21 FI SK LO 1820615 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen RAG a 21
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
16 RAG c 21 FI SK LO 1820614 FI*Helmikeijun Lily Pearl Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen RAG a 21
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
17 RAG n 03 FI SK LO 1820042 FI*Celestial's La Madrina Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
18 RAG n 03 FI SK RX 1820273 FI*Emija's Juliet Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Darkie's Mirai (RAG a 04 21)
19 RAG a 03 FI SK LO 1718529 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 1820044 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
21 RAG a 03 FI SRK LO 1301557 FI*Celestial's Hot Shot Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
22 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
23 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM BIS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
24 RAG a 04 FI SK LO 1718736 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 BIV NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
25 RAG a 04 FI SK LO 1820617 FI*Helmikeijun Granite Pearl Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX2
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
26 RAG a 04 FI SK LO 1820616 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
27 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB NOM
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
27 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
28 RAG a 04 21 FI SK RX 1613145 FI*Darkie's Kyoumi Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
29 SBI n FI SRK LO 1403893 FI*Mion Tamaj Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB NOM BIS
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
30 SBI b FIN SRK LO 80001 FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Anna Wilczek KM NOM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
30 SBI b FIN SRK LO 80001 FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
31 SBI g FI SK LO 1819642 FI*Rais-Kis Top Secret Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
32 SBI e 21 FI SK LO 1819641 FI*Rais-Kis Too Hot Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
33 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 1403519 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
34 ACS IV / ACS a 03 23 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
35 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 1302179 FI*Trollin Kuura Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
36 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 1614677 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM BIS
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
37 ACS X / ACS ds 21 33 FI SK RX 1614352 FI*Trollin Scar Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Timon (XSH n 33) x FI*Trollin Viuhti (ACL ds 09 21 33)
38 MCO I / MCO a FI SK LO 1717388 FI*KingLeo's I am Taygete Naaras Avoin Pia Nyman Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
39 MCO I / MCO n FI SK LO 1821423 PL*Dark Age Magic Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
40 MCO I / MCO n FI SK LO 1715773 FI*Tigerworld Lady Galadriel Naaras Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Kisses Of Fire (MCO n 09)
41 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros Champion Britta Busse EX1 CACIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
42 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717387 FI*KingLeo's I am Electra Naaras Avoin Britta Busse Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
43 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1819951 FI*Hashtag Viisaus Ei Asu Meissä Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse Abs
Fuks Icestorm*PL (MCO n 09) x FI*Hashtag Under And Over It (MCO f 09)
44 MCO II / MCO n 03 FI SK LO 1819719 FI*Stout-hearted Diamond Brilliance Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x Candycoons Love My Life (MCO as 09 25)
45 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1613523 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Supreme Champion Pia Nyman KM BIV NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
45 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1613523 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
46 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
47 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 1715777 FI*Hiawatha Shadow of the Forest Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
48 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718967 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718692 FI*RoseLion's Fragrant Obsession Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX2
FIN*Fullmoon's Zancig Code (MCO n 22) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
50 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1819847 FI*Tigerworld New Year´s Joy Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
51 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1821422 PL*Dark Age Milana Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
52 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1402273 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718402 FI*Escape's Little Luca Uros Kastraatti Pia Nyman Abs
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611444 FI*NineTales Lady Leonita Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718404 FI*Escape's Little Cedric Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1614932 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718970 FI*NineTales Oh My Goddess Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM BIS
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
59 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1718691 FI*RoseLion's Fragrant Fantasy Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX2
FIN*Fullmoon's Zancig Code (MCO n 22) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
60 MCO IV / MCO n 03 23 FI SK LO 1820607 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
61 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 1403284 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Supreme Premior Bjarne Wikström Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
62 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 1718660 Patayan's Neonila Naaras Avoin Britta Busse Abs
Zazu the One Caramellocoon, CZ (MCO a) x Patayan's Leasan (MCO d 22)
63 MCO V / MCO d FI SK LO 1718904 FI*NineTales Numero Uno Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
64 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 1820470 FI*LovelyLife Warrior Wendi Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse Abs
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Okey-Dokey Opri (MCO f 23)
65 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1611569 FI*NineTales Karma Police Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
66 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1715371 FI*Chamberlain Get It Hot Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
67 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 1613547 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras International Champion Bjarne Wikström Abs
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
68 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 1715725 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
69 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 1716789 FI*Vuorensinen Cherry plum Naaras Avoin Bjarne Wikström EX2
Avalon of Brenda's Garden (MCO d 09 22) x FI*Magnificat Sweet Xharon (MCO g 22)
70 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 1819604 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
71 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 1819876 FI*BellaAmare's Golden Aida Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1820183 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
73 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 1302155 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
74 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84738 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS BIV
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
74 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84738 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Veteraani Satu Hämäläinen 1 NOM BIS
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
75 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 1300994 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
76 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1715912 FI*Chamberlain Hard as a Rock Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
77 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1715487 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
78 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819735 FI*Chamberlain My Only One Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
79 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 1820562 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
IT*Aragorn di Casa Mivale (MCO d 22) x S*PreciousBlue's Silver Sparkle (MCO fs 22)
80 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 1403412 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
81 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 1405386 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1819221 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
83 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 1715728 FI*BellaAmare's Eternal Living Flame Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
84 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1403054 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Bjarne Wikström Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
85 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820216 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
86 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 1509361 Maya Lilianka*PL Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
87 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1718472 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
88 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
89 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1819587 Charinitha Perelka*PL Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Jessica Larja Fantasia, CZ (NEM a 09 21)
90 NFO I / NFO a FI SK LO 1717027 FI*RockyHill's ZuriNia Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x FI*RockyHill's Dowanhowee (NFO n 09 24)
91 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1715075 FI*Jarraun's Skog Ferdinand Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
92 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819599 FI*WitSarin Lenita Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
93 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1508257 FI*Felicis Faustus Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
94 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716101 FI*WitSarin Tenho Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
95 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1718949 FI*Koivunpesän Parketti Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV NOM BIS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
97 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 1820371 FI*RockyHill's Haiwee Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x S*Little L's Nitra (NFO f 02 21)
98 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 1508955 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Supreme Champion Bjarne Wikström Abs
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
99 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 1612575 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
100 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 1819479 (N)Tingoskattens Jonny Uros Avoin Britta Busse Abs
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Zona (NFO fs 09 24)
101 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1820404 FI*Hopeahännän Tanhupallo Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
FI*Hopeahännän Syysprinssi (NFO d 02 21) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
102 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
102 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
103 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 1715099 FI*Koivunpesän Parru Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
104 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SK LO 1715098 FI*Koivunpesän Lankku Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
105 NFO VIII / NFO ns 09 FI SK LO 1819808 PL*Mrau Yori Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Aston Confundus*PL (NFO as) x PL*Mrau Princess (NFO n 09 22)
106 NFO VIII / NFO ns 02 21 64 FI SK LO 1718946 FI*Koivunpesän Vaneri Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
106 NFO VIII / NFO ns 02 21 64 FI SK LO 1718946 FI*Koivunpesän Vaneri Uros Määrittely Jurgita Gustaitiene NFO VIII / NFO ns 02 21 64
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
107 NFO VIII / NFO ns 09 23 FI SK LO 1820689 FI*GoldenFurry's Lovely Leyland Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström Abs
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Last Wish (NFO fs 09)
108 NFO VIII / NFO fs 09 23 FI SK LO 1820688 FI*GoldenFurry's Vanilla Valtra Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Sterrenkatten's St. Etienne (NFO n 09 23) x FI*GoldenFurry's Last Wish (NFO fs 09)
109 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1820416 FI*GoldenFurry's White Wheat Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
110 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 1403154 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
111 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI SK RX 1717116 FI*Sipsun Baroness Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Cherrytail's Zinovia (SIB ds 01 21)
112 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1719002 FI*Lumikissan DollariHymy Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*Lumikissan Zumppendeeros (SIB ns 09 24) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
113 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 1718617 FI*Meridies' Poppyfrost Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
114 BEN n 22 FI SK LO 1611396 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
115 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM BIV
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
116 BEN n 24 FI SK LO 1718740 FI*Hopeahännän Anna Glitter Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Inkuban Carib (BEN n 24 33) x Bianca (BEN n 24)
117 BEN n 24 FI SK LO 1821946 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
118 BEN n 22 31 FI SRK RX 1403974 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras Supreme Premior Anna Wilczek Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
119 BEN n 22 32 FI SK LO 1614294 FI*Leokatin Nietos Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
120 BEN n 24 32 FI SK RX 1821419 S*Leopardettes Geronimo Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
Joker Nomination*RU (BEN n 22 32) x S*Leopardettes Freya (BEN n 24 33)
121 BEN n 24 33 FI SK LO 1717350 Boomer Leo Life Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Sol Royals Google (BEN n 24) x Alenaria Expresso (BEN n 24 33)
122 BLH n FI SK RX 1611662 FI*Treselle's Espresso Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
123 BSH a FI SK LO 1819181 FI*Ruusutarhan Tilde Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
124 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
124 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
125 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
126 BSH j FI SK LO 1718201 FI*SpecialOrder's Lilac Haze Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x FI*SpecialOrder's Venus (BSH r)
127 BUR n FI SK LO 1820129 FI*Arkhitekton Othello Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX2
FI*Kissmollin Guarneri (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
128 BUR n FI SK LO 1821084 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
129 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
130 BUR b FI SK RX 1820576 FI*Beneloben Komea Kasanova Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
131 BUR b FI SK RX 1820575 FI*Beneloben Kujeileva Kasperi Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
132 BUR b FI SK LO 1405001 Zaffiro Kratti Uros Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
133 BUR c FI SRK LO 1300037 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Anna Wilczek Abs
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
134 BUR d FI SK LO 1510309 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
135 BUR e FI SK LO 1715553 FI*Crossroads Love Actually Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
FI*Feirefiz Love Bites (BUR d) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
136 BUR h FI SK LO 1509789 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS NOM
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
137 BUR h FI SK LO 1819874 FI*Crossroads Briannah Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Aberwyn Whitney Whiteout (BUR j)
138 BUR j FI SRK LO 1402809 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
139 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
140 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
141 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
142 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
143 EUR n 03 FI SK RX 1820717 FI*Waputtaren Ilona Amélie Emeljanintytär Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Waputtaren Emeljan (EUR n 03) x Sipriina (EUR a 02)
144 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Pia Nyman KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
145 MAN 51-52 / MAN a 09 51 FI SRK RX 42226 FI*Pikkeen Rae Naaras Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
FI*Pilkkumin Mister Richard (MAN a 09 52) x FIN*D'manns Toes (CYM f 09 22 52)
146 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX 38458 FI*Conan Lontrus Uros Veteraani Jurgita Gustaitiene 1
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
147 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
148 OCI n 24 FI SK LO 1405279 FI*Moosegrove Hope Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
149 OCI n 24 FI SK LO 1821307 Zayenah Kangaroo Paws Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 BIV
Chezami Azazel (OCI b 24) x Zayenah Peekaboo (OCI ns 24)
150 OCI n 24 FI SK LO 1717753 FI*Martinic Wings of the Storm Uros Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
151 OCI b 24 FI SK LO 1508355 FI*Moosegrove Jäger Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
152 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
153 OCI b 24 FI SRK LO 37386 FI*Moosegrove Ulysses Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Parkour Princess (OCI b 24)
153 OCI b 24 FI SRK LO 37386 FI*Moosegrove Ulysses Uros Veteraani Jurgita Gustaitiene 2
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Parkour Princess (OCI b 24)
154 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
155 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
155 ABY n FI SK LO 1507959 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Siitos
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
156 ABY n FI SK LO 1715658 FI*Lovedevotion Jackson Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
157 ABY n FI SK LO 1718959 FI*Amajan Proteo Protolica Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
158 ABY n FI SK LO 1719032 FI*Lovedevotion Kleopatra Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen Abs
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
159 ABY n FI SK LO 1821102 Taco Villa's Honey Ryder Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Shadeaby Doubleoseven of Tacovilla (ABY n) x Holoserica Vesper Lynd of Tacovilla (ABY n)
160 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB NOM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
161 ABY n FIN SRK LO 34234 FIN*Link Imani Imoo Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX2
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
161 ABY n FIN SRK LO 34234 FIN*Link Imani Imoo Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
162 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Anna Wilczek 1 NOM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
163 ABY a FI SK LO 1819893 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
164 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
165 ABY o FI SK LO 1611585 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
166 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
167 ABY p FI SRK LO 42735 FI*Kawaii Junko Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
168 BAL w 67 FI SK LO 1507030 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
169 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Britta Busse KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
170 CRX I / CRX ns FI SK LO 1819818 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
171 CRX I / CRX n FI SK LO 1508894 FI*Peppycat's Luke Skywalker Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
FI*KittyLady's Nutty Pumpkin (CRX n) x FI*Ballerina's Odette (CRX fs)
172 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1821633 EE*Solaris Planet Ulysse Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen Abs
EE*Solaris Planet Nefris (CRX d) x EE*Solaris Planet Khloe (CRX n 09)
173 CRX II / CRX n 09 FIN SRK LO 33190 FIN*Spectrolite Beatrix Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen Abs
FIN*Spectrolite Banjul (CRX n 03 33) x FIN*Spectrolite Phoebe Moses (CRX n 09)
173 CRX II / CRX n 09 FIN SRK LO 33190 FIN*Spectrolite Beatrix Naaras Veteraani Anna Wilczek Abs
FIN*Spectrolite Banjul (CRX n 03 33) x FIN*Spectrolite Phoebe Moses (CRX n 09)
174 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1614786 FI*Alchemist Bollinger Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
175 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
176 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 1507247 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
177 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI SK LO 1820844 FI*Framillan Camo the Leaf Dragon Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Melody Pops (CRX n 01 21)
178 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 1404881 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
179 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI SK LO 1819782 FI*Alchemist Element Zero Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Iridium (CRX c 21 33)
180 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
181 OSH b FI SK LO 1820116 FI*Frostnight's Kiss Of The Vampire Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
182 OSH c FI SK LO 1820117 FI*Frostnight's Charming Devil Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
183 OSH f FI SK LO 1509454 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
184 OSH n 25 FI SK RX 1717866 FI*JellonCats Beta Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
185 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Satu Hämäläinen KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
185 OSH a 24 FI SRK LO 1403618 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH a 24 FI SK LO 1820658 Egill of Monoceros Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
187 OSH a 25 FI SK LO 1819722 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
188 OSH a 25 FI SRK LO 42466 S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Britta Busse KM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
189 OSH b 24 FI SK LO 1820115 FI*Frostnight's Romance With Darkness Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse Abs
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
190 OSH b 24 FI SK LO 1715521 FI*JellonCats Dehaliya Naaras Premior Britta Busse EX1 CAPIB
FI*Sultsinan Mangapwani (OSH c 24) x Jelloncats Issues (OSH n 22)
191 OSH c 24 FI SK LO 1614728 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
192 OSH c 24 FI SK RX 1611533 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
193 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
194 OSH b 03 22 FI SK LO 1819619 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
195 RUS FI SK LO 1820401 FI*Lolcat's Miss Marple Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
Wychwood Wow (RUS ) x FI*Lolcat's Arya Stark (RUS )
196 RUS FI SRK LO 1301929 Wynterwynd Moon River Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB NOM BIS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
197 SIA b FI SRK LO 1301640 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
Jack Simon, CZ (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
197 SIA b FI SRK LO 1301640 Ralph Sia Alicia, CZ Uros Siitos
Jack Simon, CZ (OSH b) x Inachis Sia Alicia, CZ (SIA c)
198 SIA h FI SK LO 1819167 FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
199 SIA o FI SK LO 1820023 Cailin Van Scalindjo Naaras Avoin Britta Busse Abs
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
200 SIA c 21 FI SK LO 1719031 Grazia v. Imporio A Naaras Avoin Britta Busse EX1 CAC
Mario Barry (SIA c 21) x Monolie v. Imporio A (SIA g)
201 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
202 SOM n FI SK LO 1614777 FI*Vulpes Aither Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
203 SOM n FI SK RX 1718050 FI*Kharn-Ka Xahale Xpress Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB NOM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Sinopa (SOM n)
204 SOM n FI SK LO 1820857 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
205 SOM n FI SK LO 1819581 FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
206 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
206 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Anna Wilczek 2
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
207 SOM n FI SK LO 1614778 FI*Vulpes Alfeios Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
208 SOM a FI SK LO 1717528 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
209 SOM o FI SK LO 1820855 FI*Kharn-Ka Garance Sahara Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
210 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 1820268 FI*Hebblas Xiander Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
211 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 1717798 FI*Hobbitqueen's Lexi Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
212 SPH V / SPH g 21 31 FI SK LO 1718450 FI*Tuiscalo's Magica De Spell Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Tuiscalo's Naked Pea (SPH g 03)
213 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1820504 FI*Hobbitqueen's Sirius Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Hobbitqueen's Volans (SPH n 03 32) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
214 SPH V / SPH f 03 33 FI SK RX 1820270 FI*Hebblas Ximena Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 BIV
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
215 THA n FI SK RX 1718418 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras Champion Jurgita Gustaitiene Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
216 HCS Oswald Uros Kotikissat Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
232 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta MCO II, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO VI, SIB VIII, BAL b, OSH a 25, OSH b, OSH b 03 22, OSH b 24, OSH c 24, OSH n 25, RUS, SIA b, SIA c 21, SIA h, SIA o 37
Gustaitiene Jurgita Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, ABY a, ABY o, ABY p, CRX I, CRX IV, CRX VI, CRX VIII, SOM a, SOM n, SOM o, SPH II, THA n, HCS, VET 3. Tuomarioppilas roturyhmä C Marjatta Koskenkangas 29
Hämäläinen Satu EXO a 24, EXO f, PER f, RAG a, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG c, RAG c 21, RAG n, SBI e, SBI n, ABY n, BAL w 67, CRX II, OSH a, OSH a 24, OSH c, OSH f, OSH p 25, SPH V, VET 2 39
Nyman Pia ACS III, ACS VIII, MCO I, MCO III, NEM I, NFO IV, BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BEN n 24 33, BSH f, BSH g, BUR b, BUR e, BUR j, EUR n 03, MAN 51-52, OCI b 24 39
Wikström Bjarne Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, ACS IV, ACS V, ACS X, MCO IV, MCO VI, MCO VIII, NFO I, NFO IX, NFO V, NFO VIII, SIB II, TUA VI, VET 1 40
Wilczek Anna EXO a 21 33, EXO f 22, EXO n, EXO n 22, EXO n 24, PER ns, RAG a 04, RAG a 21, RAG c 04, RAG n 03, SBI b, SBI g, BEN n 22 31, BEN n 24, BLH n, BSH a, BSH j, BUR a, BUR c, BUR d, BUR h, BUR n, EUR as 22, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, OCI n 24, VET 4 41
6 tuomaria