Kes-Kis 87. kansainvälinen kissanäyttely 4.8.2018
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 4.8.2018 Loppuu 4.8.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2018 Ilmoittautuminen loppuu 15.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.7.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Pieksämäen Urheilutalo
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö, myyntipaikat:
Kati Marjala, kati.marjala@keskis.net, puh. 040 759 7694. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net. Yhteydenotot sähköpostilla.
Pääassistentti:
Eeva-Leena Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Näyttelykutsu: 
ILMOITTAUTUMINEN

Näyttelymaksu ajalla 1. - 31.5.2018 FIFe-jäseniltä 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 34 euroa. 
Näyttelymaksu ajalla 1. - 15.6.2018 kaikilta FIFe-jäseniltä 40 euroa. 
Leimakortit ovat käytössä toukouussa ilmoittautuville.

Kes-Kis hyväksyy
 eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä.  Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.
Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan. Kissan vaihtoa ilmoittautumiseen voi tiedustella ainoastaan ilmoittautumisajan puitteissa. Vaihdosta peritään 7 euron maksu.
Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Maksuja käsitellään kaksi kertaa viikossa, joten maksusuorituksen tulee näkyä muutamassa pankkipäivässä (eräpäivä on ehdoton).
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 31
2 84
3 51
4 74
Kotikissat 1
Yhteensä 241

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 18 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
2 EXO f FI SK LO 17 FI*Cherish's Raspberry Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*AzuLejo's BraveHeart Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
4 EXO n 22 FI SK LO 17 Ayser's Wild Tabby Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
5 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
6 EXO a 24 FI SK LO 18 FI*AzuLejo's Indigo HeartSpedition Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
7 EXO f 22 FI SK LO 15 FI*Cherish's Pudding Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
8 PER f FI SK LO 18 FI*Timanfaya Endless Love Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
9 PER ns FI SK LO 18 FI*Timanfaya The Power Of Love Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Timanfaya Heartbeat (PER a) x FI*Timanfaya Filled With Love (PER fs)
10 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
11 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
12 RAG a 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB NOM BIS
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
12 RAG a 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Tahitian Pearl Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
13 RAG c 21 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Mr Pink Pearl Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
14 RAG c 21 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Lily Pearl Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
15 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's La Madrina Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
16 RAG n 03 FI SK RX 18 FI*Emija's Juliet Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Erkatin Lauri Kristian (RAG n 03) x FI*Darkie's Mirai (RAG a 04 21)
17 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
18 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
19 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
20 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
21 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
23 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Granite Pearl Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
24 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*Helmikeijun Tiny Pearl Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
25 SBI n FI SRK LO 14 FI*Mion Tamaj Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
26 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
27 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
27 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
28 SBI g FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Top Secret Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
29 SBI e 21 FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
30 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
31 ACS IV / ACS a 03 23 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
32 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
33 MCO I / MCO n FI SK LO 18 PL*Dark Age Magic Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
34 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*Tigerworld Lady Galadriel Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Kisses Of Fire (MCO n 09)
35 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Merope Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
36 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
37 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Electra Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
38 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 Omkara Black Squaw Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
39 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 18 FI*Hashtag Viisaus Ei Asu Meissä Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström Abs
Fuks Icestorm*PL (MCO n 09) x FI*Hashtag Under And Over It (MCO f 09)
40 MCO II / MCO n 03 FI SK LO 18 FI*Stout-hearted Diamond Brilliance Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x Candycoons Love My Life (MCO as 09 25)
41 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
41 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Siitos
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
42 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
43 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 17 FI*Hiawatha Shadow of the Forest Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
44 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström Abs
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
45 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*RoseLion's Fragrant Obsession Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FIN*Fullmoon's Zancig Code (MCO n 22) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
46 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 18 FI*Tigerworld New Year´s Joy Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
47 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 18 PL*Dark Age Milana Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Kopiko Nice Coon*PL (MCO n)
48 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Luca Uros Kastraatti Bjarne Wikström Abs
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
51 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
52 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene Abs
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 18 FI*Hiawatha Night Train Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX2
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
54 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Oh My Goddess Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM BIS
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
55 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 17 FI*RoseLion's Fragrant Fantasy Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX3
FIN*Fullmoon's Zancig Code (MCO n 22) x FI*RoseLion's Carefree Delight (MCO n 09 22)
56 MCO IV / MCO n 03 23 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
57 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 17 Patayan's Neonila Naaras Avoin Pia Nyman Abs
Zazu the One Caramellocoon, CZ (MCO a) x Patayan's Leasan (MCO d 22)
58 MCO V / MCO d FI SK LO 17 FI*NineTales Numero Uno Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
59 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 18 FI*LovelyLife Warrior Wendi Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman Abs
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Okey-Dokey Opri (MCO f 23)
60 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
61 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guri-Malla Naaras Premior Pia Nyman Abs
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
62 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Get It Hot Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
63 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
64 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene Abs
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
65 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB BIV NOM BIS
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
66 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
67 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 17 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX2
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
68 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Cherry plum Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Avalon of Brenda's Garden (MCO d 09 22) x FI*Magnificat Sweet Xharon (MCO g 22)
69 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
70 MCO VI / MCO f 03 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Aida Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
71 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM BIV
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
73 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
73 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
74 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 13 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
75 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Hard as a Rock Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
76 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
77 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain My Only One Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
78 MCO VII / MCO fs FI SK LO 18 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita Naaras Määrittely Britta Busse MCO fs 09
IT*Aragorn di Casa Mivale (MCO d 22) x S*PreciousBlue's Silver Sparkle (MCO fs 22)
78 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 18 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
IT*Aragorn di Casa Mivale (MCO d 22) x S*PreciousBlue's Silver Sparkle (MCO fs 22)
79 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
80 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
81 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 BIV
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
82 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
83 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 17 FI*BellaAmare's Eternal Living Flame Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB NOM
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
84 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Pia Nyman Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
85 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FeelixValentino Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
86 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
87 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
88 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
89 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 Charinitha Perelka*PL Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Jessica Larja Fantasia, CZ (NEM a 09 21)
90 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 18 FI*WitSarin Lenita Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
91 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
93 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parketti Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
94 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
95 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene DISQ AGR.
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
96 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
97 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Premior Pia Nyman EX1 CAPIB NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
98 NFO VII / NFO es FI SK LO 18 FI*Mirkulan Thindra's Love Is All Around Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Ka-Boom Boomerang (NFO ns 24) x FI*Mirkulan Julia Domna (NFO d 09)
98 NFO VII / NFO es FI SK LO 18 FI*Mirkulan Thindra's Love Is All Around Uros Määrittely Britta Busse Abs
FI*Ka-Boom Boomerang (NFO ns 24) x FI*Mirkulan Julia Domna (NFO d 09)
99 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
99 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
99 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Määrittely Britta Busse NFO VIII / NFO ds 09 23
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
100 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
101 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Lankku Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB BIV NOM
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
102 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
103 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Goldenspot's Chaya Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FIN*Taigahelmen Alfred (SIB ns 23) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
104 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ninatte's Bighearted Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan ÄssäHai (NEM ns 21) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
105 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan DollariHymy Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Lumikissan Zumppendeeros (SIB ns 09 24) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
106 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras International Champion Britta Busse EX1 CAGCIB
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
107 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Britta Busse KM BIV
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
108 BEN n 24 FI SK LO 18 FI*Bengabling Bandito Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
109 BEN n 24 FI SK LO 18 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1 NOM
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
110 BEN n 24 LuxusCats Virginia Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse Abs
Cinemadreams Heartbreaker (BEN n 24) x Benglari Afina (BEN n 24)
111 BEN n 24 FI SK LO 17 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT Uros Premior Britta Busse Abs
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
112 BEN n 22 31 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras Supreme Premior Britta Busse Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
113 BEN n 22 32 FI SK LO 16 FI*Leokatin Nietos Uros Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS NOM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
114 BEN n 24 33 FI SK LO 17 Boomer Leo Life Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
Sol Royals Google (BEN n 24) x Alenaria Expresso (BEN n 24 33)
115 BLH n FI SK RX 16 FI*Treselle's Espresso Uros International Premior Britta Busse EX1 CAGPIB
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
116 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Tilde Naaras Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1 NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
117 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
117 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Britta Busse 1 NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
118 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Grand International Champion Britta Busse EX1 CACS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
119 BSH j FI SK LO 17 FI*SpecialOrder's Lilac Haze Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC NOM BIS
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x FI*SpecialOrder's Venus (BSH r)
120 BUR n FI SK LO 18 FI*Feirefiz Ravenlight Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz You're Mine (BUR b)
121 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
121 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Britta Busse 2
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
122 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
123 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
124 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
125 BUR c FI SRK LO 13 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Satu Hämäläinen Abs
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
126 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Premior Britta Busse EX1 CAPIB NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
127 BUR e FI SK LO 15 FI*Almond's Freyr Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
128 BUR e FI SK LO 17 FI*Crossroads Love Actually Uros Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPIB
FI*Feirefiz Love Bites (BUR d) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
129 BUR f FI SK RX 18 FI*Pikkukuun Anemonia Naaras Pennut 4-7 kk Britta Busse EX1
FI*KattiaMattia Akuiitta (BUR e) x FI*Pikkukuun Dear Tinkerbell (BUR h)
130 BUR g FI SRK LO 13 FI*Shu-Shun Sweet Peppermint Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Shu-Shun Kaunis Minea (BUR h)
131 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
132 BUR h FI SK LO 18 FI*Crossroads Briannah Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Aberwyn Whitney Whiteout (BUR j)
133 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Daisy Doo Naaras Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
134 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Supreme Premior Britta Busse KM
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
135 BUR j FI SRK LO Rumba Quintessential Naaras Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
Mainman Quintessence (BUR e) x Rumba Magicmoments (BUR h)
136 EUR n 23 FI SK RX 14 FI*Pikku-Piun Baby Brown Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
FI*Katinhännän Mithrandir (EUR a 23) x FIN*Pikku-Piun Kultamuru (EUR n)
137 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Britta Busse KM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
138 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Britta Busse KM NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
139 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Grand International Premior Britta Busse EX1 CAPS NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
140 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Britta Busse KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
141 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Britta Busse KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
142 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
143 MAU n 24 FI SK LO 17 FI*Chai-lai Yafeu Yahua Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Chai-lai Pili Psusennes (MAU n 24) x FI*Chai-lai Zalika Zahur (MAU ns 24)
144 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Chai-lai Zalika Zahur Naaras Champion Britta Busse EX1 CACIB
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Haquicah Hathor (MAU n 24)
145 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*Chai-lai Vaslef Venjamin Uros Nuoret 7-10 kk Britta Busse EX1
FI*Chai-lai Pili Psusennes (MAU n 24) x FI*Chai-lai Zalika Zahur (MAU ns 24)
146 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Satu Hämäläinen KM BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
146 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Britta Busse Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
147 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Aurora Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
148 OCI n 24 FI SK LO 18 Zayenah Kangaroo Paws Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Chezami Azazel (OCI b 24) x Zayenah Peekaboo (OCI ns 24)
149 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Wings of the Storm Uros Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP NOM
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
150 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros Supreme Champion Britta Busse KM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
151 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Britta Busse KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
152 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ulysses Uros Kastraatti Britta Busse EX1 CAP
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Parkour Princess (OCI b 24)
154 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
155 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
155 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Siitos
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
156 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
157 ABY n FI SK LO 17 FI*Amajan Proteo Protolica Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek Abs
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
158 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Kleopatra Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek Abs
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
159 ABY n FI SK LO 18 Taco Villa's Honey Ryder Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Shadeaby Doubleoseven of Tacovilla (ABY n) x Holoserica Vesper Lynd of Tacovilla (ABY n)
160 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras International Premior Anna Wilczek EX2
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
161 ABY n FIN SRK LO FIN*Link Imani Imoo Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB NOM
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
161 ABY n FIN SRK LO FIN*Link Imani Imoo Naaras Veteraani Britta Busse 2
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
162 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Britta Busse 1 NOM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
163 ABY a FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Champion Pia Nyman EX1 CACIB
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
164 ABY a FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
165 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman Abs
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
166 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
167 ABY o FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
168 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
169 ABY o FI SRK LO FI*Nebuankhet Teachdaire Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
169 ABY o FI SRK LO FI*Nebuankhet Teachdaire Uros Veteraani Britta Busse 2
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
170 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Supreme Champion Pia Nyman KM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
171 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
172 CRX I / CRX ns FI SK LO 18 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 BIV NOM
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
173 CRX I / CRX n FI SK LO 18 FI*Villains Hillbilly Billy Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Claypond's Dragomir (CRX n 31) x FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti (CRX a)
174 CRX I / CRX b FI SK LO 18 FI*Villains Wicked Winifred Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Claypond's Dragomir (CRX n 31) x FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti (CRX a)
175 CRX I / CRX n FI SK LO 15 FI*Peppycat's Luke Skywalker Uros Kastraatti Anna Wilczek Abs
FI*KittyLady's Nutty Pumpkin (CRX n) x FI*Ballerina's Odette (CRX fs)
176 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 18 EE*Solaris Planet Ulysse Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
EE*Solaris Planet Nefris (CRX d) x EE*Solaris Planet Khloe (CRX n 09)
177 CRX II / CRX n 09 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Beatrix Naaras Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FIN*Spectrolite Banjul (CRX n 03 33) x FIN*Spectrolite Phoebe Moses (CRX n 09)
177 CRX II / CRX n 09 FIN SRK LO FIN*Spectrolite Beatrix Naaras Veteraani Britta Busse Abs
FIN*Spectrolite Banjul (CRX n 03 33) x FIN*Spectrolite Phoebe Moses (CRX n 09)
178 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
179 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SK LO 15 FI*Lavender's Maria Pavlovna Naaras Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FIN*Tuiscalo's Dragon of Lord (CRX ns 24) x FI*Ronttilan Vicky Lee (CRX d 02)
180 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI SK LO 18 FI*Framillan Camo the Leaf Dragon Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Melody Pops (CRX n 01 21)
181 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
182 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI SK LO 18 FI*Alchemist Element Zero Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Iridium (CRX c 21 33)
183 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
184 OSH n 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Beta Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
185 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
185 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
186 OSH a 24 FI SK LO 18 Egill of Monoceros Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
187 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM BIS
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
188 OSH a 25 FI SRK LO S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Satu Hämäläinen KM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
189 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*JellonCats Dehaliya Naaras Kastraatti Satu Hämäläinen EX1 CAP
FI*Sultsinan Mangapwani (OSH c 24) x Jelloncats Issues (OSH n 22)
190 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
191 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX2
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
192 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
193 OSH f 24 FI SK LO 17 FI*Millamarin Kermakaramelli Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
194 OSH p 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
195 OSH ns 24 FI SK LO 17 FI*Millamarin Koodinimi Hidas Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
196 OSH b 03 22 FI SK LO 18 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
197 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Premior Anna Wilczek EX1 CAPIB NOM
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
198 SIA b FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Kelmikerhon Elli Karamelli (SIA n)
199 SIA b FI SK RX 18 FI*Orifame Tikkakosken Mannekiini Uros Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
Khancoban Caughtredhanded (SIA e) x FI*Kelmikerhon Enkeleitä ja demoneita (SIA b)
200 SIA o FI SK LO 18 Cailin Van Scalindjo Naaras Avoin Satu Hämäläinen Abs
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
201 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Pia Nyman KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
202 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
203 SOM n FI SK RX 17 FI*Kharn-Ka Xahale Xpress Naaras Champion Pia Nyman Mitätöity Mitätöity
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Sinopa (SOM n)
204 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Astraia Naaras Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
205 SOM n FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
206 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
207 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
207 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Britta Busse 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
208 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Alfeios Uros Premior Pia Nyman EX1 CAPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
209 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
210 SOM o FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Garance Sahara Naaras Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
211 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Champion Satu Hämäläinen EX1 CACIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
212 SPH IV / SPH f 01 62 FI SK RX 17 Newans Melissa Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
Muggleborn Bluekatti Veyron/ID (SPH a 09) x Catberry Cirilla of Newans (SPH f 09)
213 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Lexi Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB BIV NOM
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
214 SPH V / SPH d 03 32 FI SK LO 18 Av Ljusalfheim Zephyr Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
Amabel Xavier (SPH a 32) x Rich Gift Rio Rita (SPH d 03 32)
215 SPH V / SPH g 21 31 FI SK LO 17 FI*Tuiscalo's Magica De Spell Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Tuiscalo's Naked Pea (SPH g 03)
216 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 18 FI*Hobbitqueen's Sirius Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's Volans (SPH n 03 32) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
217 SPH V / SPH n 03 33 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xaviera Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
218 THA n FI SK RX 17 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras Avoin Satu Hämäläinen Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
219 HCS Una Naaras Kotikissat Satu Hämäläinen Abs
235 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Busse Britta Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 24, BLH n, BSH a, BSH g, BUR b, BUR d, BUR f, BUR g, BUR j, EUR as 22, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, VET 1, VET 2, VET 3, VET 4 40
Gustaitiene Jurgita EXO f 22, EXO n, EXO n 22, EXO n 24, PER f, RAG a, RAG c 21, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI g, ACS III, MCO I, MCO IV, MCO VI, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB IV 42
Hämäläinen Satu Kategoria 2 määrittelyluokka 13c, BEN n 22 32, BEN n 24 33, BSH f, BSH j, BUR a, BUR c, BUR e, BUR h, BUR n, EUR n 23, MAU n 24, OCI n 24, BAL b, CRX VI, CRX VIII, OSH a 25, OSH b 03 22, OSH b 24, OSH c 24, SIA b, SIA o, SOM o, SPH II, THA n, HCS 38
Nyman Pia ACS IV, MCO V, MCO VIII, NEM II, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB VIII, ABY a, BAL w 67, OSH a, OSH a 24, OSH f 24, OSH n 25, OSH ns 24, OSH p 25, SOM n 41
Wikström Bjarne EXO a 24, EXO f, PER ns, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 21, SBI a, SBI e, SBI n, ACS VIII, MCO II, MCO III, MCO IX, MCO VII, NEM I, NFO IV, SIB III 41
Wilczek Anna ABY n, ABY o, CRX I, CRX II, CRX IV, RUS, SOM a, SPH IV, SPH V. Tuomarioppilas roturyhmä C Marjatta Koskenkangas. 28
6 tuomaria