POROK 57. kansainvälinen kissanäyttely 8.7.2018
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 8.7.2018 Loppuu 8.7.2018
Ilmoittautuminen alkaa 15.3.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.6.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050 4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 15.3.-15.4. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!
Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 66
2 115
3 75
4 73
Kotikissat 9
Yhteensä 338

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 18 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
2 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
3 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Veikko Saarela Abs
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
4 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
5 PER f S*Optimal Prime's Ziri Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
S*Divornas Macho Aboo Action (PER n 22) x S*Gildas Vittoria Belvedere (PER d)
6 PER g SE*Virrivinda's Sweet Josephine Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Monecero's Arctic Avalanche (PER n 22) x S*Subwoofer Blue Safir (EXO g 22)
7 PER ds S*Flips Coconut Uros Määrittely Mira Fonsén PER e
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Alice (EXO fs 24)
7 PER e S*Flips Coconut Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Alice (EXO fs 24)
8 PER n 22 SE*Virrivinda's Koh-i-Noor Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
Monecero's Arctic Avalanche (PER n 22) x S*Subwoofer Blue Safir (EXO g 22)
9 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB NOM BIS
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
10 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
10 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Veteraani Steven L. Jones 1 NOM
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
11 RAG n SE*Sightly Dolls MM Bacardi Vaníla Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM BIS
SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss (RAG a 04) x SE*Sightly Dolls Cornetto Love Potion (RAG n 04)
12 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Champion Mira Fonsén EX2
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
13 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Lara Croft Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Uniklubin Royal Leonore Lilian (RAG a 04)
14 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
15 RAG n FI SK LO 17 FI*MyOrigo's Dum Tek Nasu Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
FI*Collicatin Dum Tek Tek (RAG a) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
16 RAG f FI SRK LO 13 FI*Uniklubin Perfect Pearl Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Celestial's Escalade (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
17 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
18 RAG e 21 FI SK LO 17 FI*Uniklubin Karelia Uros Kastraatti Mira Fonsén Abs
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
19 RAG n 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
20 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV NOM
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
21 RAG a 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Dot Product Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
22 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson Abs
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
23 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
24 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM BIV NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
25 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
26 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
27 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
28 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*RoyalRose's Bentley Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x S*Krickelins Vivian (RAG n 03)
29 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
30 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
31 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM BIV NOM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
32 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
33 SBI n FI SK RX 17 FI*Lofanna Guernica Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
S*Raus Höjden's Scotte af Raus (SBI b) x FI*Lofanna Caribia (SBI f 21)
34 SBI n FI SK LO 18 FI*Helin's Esteri Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
35 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
36 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
37 SBI a Kurt Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS BIV
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
38 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
39 SBI a S*Chimär's Kornelius Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
DK*Khin-Mya's Shogun (SBI a) x S*Chimär's Celine Dion (SBI a)
40 SBI a FI SK RX 18 S*Chimär's Kornelia Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
DK*Khin-Mya's Shogun (SBI a) x S*Chimär's Celine Dion (SBI a)
41 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
42 SBI b FI SK LO 18 FI*Harebell Quality of Life Onni Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Harebell Niiskuneiti (SBI c)
43 SBI b IDP*Backkara's Azzaro Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Aragon (SBI n) x S*Linéahuset's Purples Pauline (SBI c)
44 SBI b FI SRK LO FI*Sinikeijun White Rosebud Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB BIV
FIN*Safirrubir Calle Junior (SBI n) x FIN*Zhamiran Di San Cupulino (SBI a)
45 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 No Cert
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
46 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV
S*Linéahuset's Memphis Rock Star (SBI d) x NL*Daphara's Femme Fatale (SBI c)
47 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Out of Competition Mira Fonsén Arvosteltu
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
48 SBI c (N) Temms Ylang-Ylang Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
NO*Par Pay's Kahl Drogo (SBI a 21) x GR*Art of Feline Diamond Athena (SBI c)
49 SBI c FI SK RX 18 S*Chimär's Lorentzo Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
S*Nashville's Doug Seegers (SBI c) x SE*Samses Croix Belle (SBI b 21)
50 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
51 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
52 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
52 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Steven L. Jones 2
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
53 SBI g FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Top Secret Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
54 SBI h FI SK LO 18 FI*Helin's Elviira Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
55 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
55 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Steven L. Jones 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
56 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
57 SBI a 21 (N) Temms Afrodite Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM BIS
(N) Temms Wisteria (SBI a 21) x GR*Art of Feline Diamond Athena (SBI c)
58 SBI b 21 Shapur Crémant Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
Shapur Keram (SBI b) x S*Raus Höjden's Zita (SBI a 21)
59 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
60 SBI e 21 FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
61 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
62 ACL V / ACL f FI SK RX 18 CharmingCurl Ada Lavelace Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
CharmingCurl Varvar (ACL d 03 24) x ChermingCurl Kazehana (ACS a)
63 ACL VII / ACL fs 24 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
64 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 15 FI*Willicon Sailor Jerry Uros Premior Steven L. Jones EX1 CAPIB
FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep (ACL a 21 33) x FI*Metusalahin Barbie (ACL f 02 21)
65 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
66 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
67 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Taygete Naaras Avoin Steven L. Jones Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
68 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 18 PL*Dark Age Kongo Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Flipside Moonrise (MCO as 09 22)
69 MCO I / MCO n FI SK LO 18 HR*Felis Admiranda Grinch Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
Top Coon Ayron (MCO d 22) x HR*Felis Admiranda Una Mariposa (MCO n 23)
70 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
71 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
72 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
73 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM BIS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
74 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Abbas-Coons Ilmari Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
75 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
76 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
77 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Supreme Champion Lene Glem KM
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
78 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB BIV
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
79 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zuzu Petals Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
81 MCO IV / MCO n 03 23 FI SK LO 18 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
82 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Supreme Premior Lene Glem Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
83 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
84 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 17 FI*NineTales No Woman No Cry Uros Määrittely Lene Glem MCO d 09 22
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
84 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*NineTales No Woman No Cry Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
85 MCO V / MCO d FI SK LO 17 FI*NineTales Numero Uno Uros Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 BIV NOM
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
86 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Norma Jean Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
87 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 18 FI*Haapamäen Clara Loviisa Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
FI*MaineQueen Midnight Special (MCO d 09) x PL*Dark Age Fantasia (MCO d 22)
88 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 18 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Määrittely Lene Glem MCO f 09 22
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
88 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX3
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
89 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
90 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Premior Lene Glem EX1 CAPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
91 MCO VI / MCO d 09 25 Pillowtalk's Sheego Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
Pillowtalk's Canon (MCO n 09 25) x Amicellis Quality Lady (MCO es 22)
92 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 BIV NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
93 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*ZiBaZoon Electa Sum Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
94 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Hiesun Pohjan Akka Naaras Premior Steven L. Jones EX1 CAPIB
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
95 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Avoin Lene Glem EX3
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
96 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen Girl On Film Naaras Avoin Lene Glem EX2
FI*Godfather's Fernando (MCO ns 09 22) x FI*Fullmoon's Eternal Flame (MCO es 22)
97 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Romantina (MCO n 22)
98 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
99 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
100 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
101 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
102 MCO VIII / MCO gs 09 (N) Nordic Lynx's Cinderella Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB BIV NOM
Timaracoon's Nazarro (MCO as 03) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
103 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Maikkilan Halla Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
SugarIslands Mr. Bombastic (MCO n 22) x FI*Maikkilan Marina (MCO fs 09)
104 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
105 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
106 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 15 FI*Mickasen Caramel Naaras International Champion Steven L. Jones EX2
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
107 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella Naaras International Champion Steven L. Jones EX3
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Maya Lilianka*PL (NEM a 21)
108 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB BIV NOM
Kuzma of White Frost (NEM n 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
109 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio *** Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC NOM
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva *** (NEM n 21)
110 NEM I / NEM n 21 Usha Tomanica,CZ Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Ageratum Blue Veil (NEM n 21) x Tryufel'ka Lunnaya Dymka (NEM ns 21)
111 NEM I / NEM ns 21 SE* Ice age Indy Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1 BIV NOM BIS
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x Sibcoon's Nightwish Nanny (NEM n 21)
112 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Taurus Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX2
(D)Nevalions Guess (NEM n 09 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
113 NEM I / NEM n Baldwin Koci Gaj*PL Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones Abs
Henry Prince Fantaghira Fay,CZ (NEM n) x Karmen Viva Siberiana*PL (NEM n)
114 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Fiona Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
115 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS NOM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
116 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
117 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 18 FI*WitSarin Tamara Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
118 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
119 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Lene Glem KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
120 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 18 FI*WitSarin Lenita Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
121 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Lene Glem KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
121 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Veteraani Eric Reijers 1 NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
122 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
123 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
124 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
125 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros Champion Mira Fonsén Abs
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*WitSarin Rosina Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
128 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
129 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB BIV NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
130 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
131 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
132 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
133 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
134 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Diamant Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Nardini (NFO gs 09 22)
135 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Rose Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson Abs
SE*Klint skogens Diamant (NFO ds 09 22) x S*Isgården's Åska (NFO f 09 22)
136 NFO VIII / NFO gs 09 24 SE*Lisselbacks Gaia Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
S*Wonderwoods Jealous Guy (NFO ds) x (N) Fodnaheia's Barbados (NFO n 09 24)
137 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
138 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Premior Steven L. Jones EX1 CAPIB NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
139 SIB III / SIB n 24 S*Mysmissens Fräsige Ferrari Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x S*Frostuddens Elsa (SIB ny 22)
140 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Greta Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
141 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Lyydi Naaras Champion Steven L. Jones EX1 CACIB BIV
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
142 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Out of Competition Steven L. Jones Arvosteltu
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
143 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Gregory Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
144 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Livvi Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX3
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
145 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Vihtoora Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX2
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
146 SIB III / SIB ay 24 S*Frostuddens Ella Fitzgerald Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP BIV
Goldenesima Agent007 (SIB ay 22) x S*Spinnsibbs Dakiri Zjivagnovna (SIB ny 24)
147 SIB III / SIB ny 22 S*Frostuddens Elsa Naaras Kastraatti Steven L. Jones EX4
S*Frostuddens Elvis Presley (SIB a 22) x (N)Nordskjæret's Grace Lukinovna (SIB fs 09 22)
148 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 16 NO*Grensedalen Wendy Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Gess Rys od Królowych*PL, JW, DVM (SIB n 09 24) x Honey Imildara*PL (SIB n 23)
149 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Midday Mazarin Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
150 SIB IV / SIB n 03 24 NO*Kongskogens In Mun Dieada Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV
SE*Solsidans Sir of Sweden (SIB n 02 21) x NO*Kongskogens Helgardh (SIB f 09 24)
151 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ninatte's Bighearted Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
FI*Lumikissan ÄssäHai (NEM ns 21) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
152 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
153 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
Gomer de Claire,CZ (SIB ny 09 24) x S*Starsky's Tracie (SIB f 02 21)
154 SIB VII / SIB ns 11 NO*Senjaperlen Morningstar My Lo Pearl Uros International Champion Lene Glem EX2
SE*Neutron Stars Yares (SIB ns 11) x Cirri Xan od Królowych*PL (SIB fs 24)
155 SIB VII / SIB ns 24 SE*Snow Buddies Budapest cake Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB BIV
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x SE*Snow Buddies Calina (SIB fs 09 22)
156 SIB VII / SIB ns 24 S*Mysmissens Härliga Hailey Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
SE*Ice Age John Rambo (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
157 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Lene Glem KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
157 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
158 SIB VII / SIB ns 22 SE*Sibirica's Lyra Naaras International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
S*Akilias Loke (SIB n 22) x S*Altaicas Sarabi (SIB ns 23)
159 SIB VIII / SIB fs 09 23 S*Millifiore Tussilago Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
S*Millifiore Cosmos (SIB d 03 24) x S*Millifiore Chunii af lux (SIB fs)
160 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI SK LO 17 FI*Lumikissan BlingBling Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC BIV NOM
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
161 SIB VIII / SIB ns 09 23 SE*Sibirica's Daisy Boo Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB
NO*Tundrapaw's Eddie (SIB n 09) x S*Altaicas Sarabi (SIB ns 23)
162 SIB VIII / SIB fs 03 S*Mysmissens Kavata Kiwi Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
SE*Ice Age John Rambo (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
163 SIB VIII / SIB fs 09 24 FIN SRK RX FIN*Lumikissan Uniikki Naaras Premior Lene Glem EX1 CAPIB
FIN*Lumikissan RaikuliPoika (SIB ds 09 24) x FIN*Lumikissan KissinMinttu (SIB fs 09 24)
164 SIB IV / SIB n 09 23 S*Millifiore Bonzai Uros Premior Mira Fonsén Abs
S*Siberietass Zeb Mackayan (SIB a 01 21) x S*Millifiore Chunii af lux (SIB fs)
165 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Päivänsäde Naaras Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Geisha (SIB fs 09 24)
166 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
167 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Premior Eric Reijers KM NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
167 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Martti Peltonen 2
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
168 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Eric Reijers KM BIV
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
169 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
170 BEN n 24 FI SK LO 17 Ellmax Ruby Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
Aldzheba Golden Ratio (BEN n 24) x Benalex Bounty of Ellman (BEN n 24)
171 BEN n 24 FI SK RX 18 FI*Hiesun Vidi Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
172 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
172 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Martti Peltonen 2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
173 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
173 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
174 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Apocalyptica Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x FI*Alcarinqua Fionola (BEN n 22)
175 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Battle Beast Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
176 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Bitch Alert Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
177 BEN n 22 33 S*Leopardettes Xtreme Temptation Uros Premior Katja Patrikainen Abs
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Doreen Defender (BEN n 22)
178 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Hiesun Walking Dead Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
179 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
180 BEN n 24 33 FI SK LO 17 Boomer Leo Life Uros International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
Sol Royals Google (BEN n 24) x Alenaria Expresso (BEN n 24 33)
181 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
182 BLH d FI SK RX 17 FI*Aurantia's Polar Vortex Uros Champion Eric Reijers EX1 CACIB
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
183 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Tilde Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
184 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
185 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
186 BSH a FI SRK LO FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP BIV
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
187 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Aldebaran Uros Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP NOM BIS
FI*Aurantia's Bengal Tiger (BSH d) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
188 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
188 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
189 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
190 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras International Premior Eric Reijers Abs
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
190 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Martti Peltonen Abs
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
191 BSH h FI SK LO 18 FI*Aurantia's Little My Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1 NOM
FI*Aurantia's Sun Chariot (BSH d) x S*Ekängen's Meduza (BSH f)
192 BRI b FI SK LO 18 FI*Aurantia's Lightning Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
193 BSH n 24 S*Millington's Mistinguett Naaras Avoin Veikko Saarela Abs
S*Javeliner's Invergordon (BSH n 24) x S*Palace&Main's Minerva for Qiqi (BSH n 24)
194 BSH n 24 S*Razzlecat's Lady Godiva Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
S*Pearlymoon's Chocolat Ganach (BSH b 22) x S*Razzlecat's Ashes To Ashes (BSH n 24)
195 BSH c 24 FI SK LO 16 FI*Ullukan Pyrypoika Uros International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
196 BSH ns 11 S*Catpearl's Goshenit, like a Diamond Naaras International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
FI*Gnome's Hello, I Love You (BSH ns 11) x S*Esteticas Bimini (BSH ns 11)
197 BSH ns 11 S*Esteticas Bimini Naaras Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
Holtas Lindus (BSH ns 11) x S*Esteticas Zinnea (BSH ns 11)
198 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
199 BSH n 03 FI SK LO 18 Tegheon UnderleyHall*PL Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Ikuchi UnderleyHall*PL (BSH e 03) x UA*Sweet Beast Tailuna (BSH f 03)
200 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
201 BUR n FI SK LO 17 FI*Seirene Copacabana Naaras Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
202 BUR n S*Bonnea's Sacco Uros Champion Eric Reijers EX1 CACIB
DK*Nadikat's Victory Boy (BUR n) x Shai-San-War's Unique Uma (BUR a)
203 BUR n S*Bonnea's Roxie Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
S*Bonnea's Hector (BUR c) x S*Bonnea's Zindy (BUR n)
204 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Katja Patrikainen KM NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
205 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
206 BUR a FI SK LO 15 FI*Purrlein Aristocat Berlioz Uros Kastraatti Katja Patrikainen Abs
FI*Karvanverran Feirefiz (BUR c) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
207 BUR b FI SK LO 16 FI*Aficats Fazer the KING of chocolate Uros Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel (BUR h)
208 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
209 BUR c SE*Kattrox Dream of Mine Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
S*Bonnea's Azcot (BUR c) x SE*Kattrox Blueberry Sweet (BUR a)
210 BUR c FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Dalia Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
211 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS NOM BIS
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
212 BUR f FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
213 BUR g FI SRK LO FI*Seirene Norma Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
FI*Enjoy Chunky Monkey (BUR d) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
214 BUR h FI SK LO 18 FI*Arkhitekton Desdemona Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Kissmollin Guarneri (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
215 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Katja Patrikainen KM
215 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Martti Peltonen 1 NOM
216 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Katja Patrikainen KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
217 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
218 EUR d 02 64 FI SK RX 17 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
219 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Katja Patrikainen KM NOM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
220 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras Grand International Champion Katja Patrikainen EX1 CACS
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
221 MAN 51-52 / MAN ds 03 22 52 FI SK RX 17 FI*Touchant Briseur de Couers Uros Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
Mistysprings Wrecking Ball (MAN d 09 22) x Sun-Manx Ellissha (CYM fs 09 22 53)
222 MAU n 24 FI SK LO 17 FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
FI*Staruskan Sa Ramose (MAU n 24) x FI*Chai-lai Latif Lotus (MAU n 24)
223 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
224 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Eric Reijers Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
224 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Martti Peltonen Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
225 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Omar Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
226 OCI n 24 FI SK LO 18 Zayenah Kangaroo Paws Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
Chezami Azazel (OCI b 24) x Zayenah Peekaboo (OCI ns 24)
227 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Katja Patrikainen KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
228 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
229 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
230 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
231 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
232 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
233 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
234 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
235 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Kleopatra Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov Abs
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
236 ABY n FI SK LO 18 Taco Villa's Honey Ryder Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
Shadeaby Doubleoseven of Tacovilla (ABY n) x Holoserica Vesper Lynd of Tacovilla (ABY n)
237 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
238 ABY a DK*Saltvig's Oona Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
DK*Saltvig's Milo (ABY n) x DK*Saltvig's Zenobia (ABY n)
239 ABY a FI SRK LO 14 FI*SunnyPace Erica herbacea Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*SunnyPace Balsamita (SOM n)
240 ABY a FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC BIV
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
241 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
242 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
243 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
244 ABY o FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
245 ABY o FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
246 ABY o S*GoodNews Quintessa Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM BIS
S*GoodNews Mandela (ABY o) x Abystyle's Ma Demoiselle (ABY p)
247 ABY o S*GoodNews Orlando Uros Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS NOM
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
248 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
249 ABY p FI SK LO 17 FI*Neaera's the last of the Jedi. Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Nebuankhet Nae Laird! (ABY a) x FI*Neaera's Hazel Huntress (ABY p)
250 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
251 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Salmiak Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
FI*Sweetpurr's Dorian Gray (CRX n 33) x FI*Sweetpurr's Material Girl (CRX f)
252 CRX I / CRX a FI SK LO 18 FI*Saca's Öklahoma Southern Charm Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
253 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
254 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
255 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO FIN*Telltail's Nordman Uros Veteraani Martti Peltonen Abs
FIN*Windseeker Gribbin Swansea (CRX n 01) x FIN*Telltail's Honey Baby (CRX n)
255 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO FIN*Telltail's Nordman Uros Grand International Premior Vladimir Isakov Abs
FIN*Windseeker Gribbin Swansea (CRX n 01) x FIN*Telltail's Honey Baby (CRX n)
256 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
257 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
258 CRX III / CRX f FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Beata Afrodite Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
259 CRX III / CRX g FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Adalia Artemis Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC BIV
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
260 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC NOM
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
261 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
262 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Foxy Lady Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
263 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 18 FI*Telltail's Otherside Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
S*Fort Knox Oberon (CRX n 33) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
264 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
265 DRX I / DRX n S*Exaduz Helvetica Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
S*Exaduz Pixi Bob (DRX n 24) x S*Exaduz Nike af Smilla (DRX n 33)
266 OLH as 24 FI SK RX 18 FI*Aurinkorinteen Jasmiini Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Noxx Lord Littlefinger (OLH as 24) x FI*Noxx Allegro (OLH a 24)
267 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
268 OSH b FI SK LO 18 FI*Frostnight's Kiss Of The Vampire Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
269 OSH c FI SK LO 18 FI*Frostnight's Charming Devil Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
270 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM BIV NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
270 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
271 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
272 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC NOM BIS
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
273 OSH a 24 FI SK LO 18 Egill of Monoceros Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
274 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Born on the Sun Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
275 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
276 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
277 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
278 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
279 OSH p 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
280 RUS FI SK LO 17 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB NOM
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
281 RUS Blue Wind Fairyland of Silverine Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB BIV NOM
282 RUS FI SK LO 17 FI*BlueLair's Konstantin Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
283 RUS Camarilla Eli of Silverine Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
284 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
285 RUS FI SK LO 18 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 BIV NOM
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
286 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Heart Jewel Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
287 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros Out of Competition Eric Reijers Arvosteltu
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
288 SIA b 21 FI SRK LO FI*Arkhitekton White chocolate Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*LoveOriental Cupido (OSH b 24) x FI*Wilycat's About a girl (SIA b)
289 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
290 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
291 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
292 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Cosmos Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
293 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
294 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
295 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xiander Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
296 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
297 SPH III / SPH f 21 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
298 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
299 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 17 FI*Miisalan Lumi Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
300 SPH V / SPH n 03 33 FI SK RX 18 FI*Hebblas Ximena Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
301 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
302 HCL Lempi-Kissa Uros Kotikissat Lene Glem 1 NOM
303 HCS Eddie Uros Kotikissat Katja Patrikainen 3
304 HCS Elmo Uros Kotikissat Katja Patrikainen Arvosteltu
305 HCS Kiusa Uros Kotikissat Katja Patrikainen 2
306 HCS Tuisku Uros Kotikissat Katja Patrikainen 4
306 HCS Tuisku Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
307 HCS Elis Uros Kotikissat Katja Patrikainen 1 NOM BIS
325 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne Kat 1: EXO d, EXO n, PER f, PER n 22, RAG a 03, RAG d 21, RAG f 03, SBI a, SBI a 21, SBI f, SBI n 21, Kat 2: MCO VIII, NFO II, NFO VI, NFO VIII 37
Fonsén Mira Kat 1: PER a 02 62, PER ds, RAG e 21, RAG n, SBI b 21, SBI c, SBI g, SBI n, Kat 2: ACS X, MCO III, NFO IV, NFO VII, SIB IV 41
Glem Lene Kat 2: ACL XI, MCO IV, MCO V, MCO VII, NFO III, SIB VII, SIB VIII, HCL 37
Isakov Vladimir Kat 4: ABY n, ABY p, CRX I, CRX II, CRX III, CRX VI, CRX VIII, DRX I, SOM n, SOM o, SOM p, SPH II, SPH IV, SPH V, VET Kotikissat. Student judge Kristiina Rautio in breed group C. 29
Jones Steven L. Kat 2: ACL V, ACL VII, ACL VIII, MCO I, MCO II, MCO VI, NEM I, SIB II, SIB III, VET 1 37
Patrikainen Katja Kat 3: BEN n 22 31, BEN n 22 33, BEN n 24 33, BSH bs, BSH c 24, BSH d, BSH f, BSH h, BSH ns 11, BUR a, BUR b, BUR f, EUR d 02 64, EUR d 24, EUR f 24, EUR w 62, KOR, MAN 51-52, MAU n 24, OCI b 24, HCS 32
Peltonen Martti Kat 4: ABY a, BAL w 67, CRX VII, OLH as 24, OSH a, OSH a 24, OSH a 25, OSH b, OSH b 24, OSH b 25, OSH c, OSH c 24, SIA b 21, SPH I, SPH III, VET 3, VET 4. Student judge Linda Knyova in breed group D. 33
Reijers Eric Kat 3: BEN n 22, BEN n 24, BLH d, BSH a, BSH g, BUR d, BUR n, OCI n 24, Kat 4: ABY o, OSH p 25, RUS, SIA e 21, VET 2 39
Saarela Veikko Kat 1: EXO a 21 33, EXO n 24, PER g, PER n 03 24, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG f, RAG n 03, SBI b, SBI d, SBI e 21, SBI h, Kat 3: BEN n 22 32, BEN n 24 32, BLH a, BSH b 21 33, BSH n 03, BSH n 24, BUR c, BUR g, BUR h, MAU ns 24, SIN 37
9 tuomaria