POROK 56. kansainvälinen kissanäyttely 7.7.2018
Järjestävä yhdistys Pohjoinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 7.7.2018 Loppuu 7.7.2018
Ilmoittautuminen alkaa 15.3.2018 Ilmoittautuminen loppuu 6.6.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.6.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 390   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti porok.nayttely@gmail.com
Paikka Kempelehalli, Koulutie 3, 90440 Kempele
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Anna Korhonen, Savottatie 45 D 16, 90420 Oulu, porok.nayttely@gmail.com, p. 050 410 9010
Näyttelypäällikkö, myyntipöydät, mainokset luetteloon: Riikka Turpeinen, pj.porok@gmail.com, p. 050 4868851 
Pääassistentti: Eeva-Leena Juntunen ,willicon@surok.fi
Rahastonhoitaja: Seija Martila, talous.porok@gmail.com
Lisätietoja Näyttelykutsu

Näyttelymaksut: • FIFe-jäseniltä 36 € / kissa / pv  • FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv  • POROKin jäsenten kissat 33 € / kissa / pv, HUOM! Varhaisen ilmoittatumisen tarjous POROK-jäsenille 15.3.-15.4. 60 € / kissa / 2 pv  • Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 33/36 € / kissa. • Tarkistusluokka arvostelun yhteydessä 15 €.

Leimakortilla maksettaessa leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille heti ilmoittautumisen jälkeen!
Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 72
2 123
3 81
4 75
Kotikissat 10
Yhteensä 361

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 18 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
2 EXO d S*Flips Follow Your Wild Dreams Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Angel of Dust (EXO fs)
3 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Eric Reijers Abs
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
4 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC NOM
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
5 EXO d 21 33 FI SK LO 18 FI*Shamirin Cool Cashmir Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Marjakorin Emiliano (PER d 21 33) x Ayser's Nike Nicolette (EXO e 21 33)
6 EXO d 21 33 FI SK LO 18 FI*Shamirin Cool Cinderella Man Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Marjakorin Emiliano (PER d 21 33) x Ayser's Nike Nicolette (EXO e 21 33)
7 PER f S*Optimal Prime's Ziri Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
S*Divornas Macho Aboo Action (PER n 22) x S*Gildas Vittoria Belvedere (PER d)
8 PER g SE*Virrivinda's Sweet Josephine Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
Monecero's Arctic Avalanche (PER n 22) x S*Subwoofer Blue Safir (EXO g 22)
9 PER ds S*Flips Coconut Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM BIS
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Alice (EXO fs 24)
9 PER ds S*Flips Coconut Uros Määrittely Vladimir Isakov PER ds
S*Amors Troll Knock Out (PER ds 11) x S*Flips Alice (EXO fs 24)
10 PER n 22 SE*Virrivinda's Koh-i-Noor Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC NOM
Monecero's Arctic Avalanche (PER n 22) x S*Subwoofer Blue Safir (EXO g 22)
11 PER d 24 FI SK LO 17 FI*Shamirin Bandito Boy Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Shamirin Lazy Liliana (PER f 24)
12 PER a 02 62 FI SRK LO 14 Agaro Pers Fenix Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP NOM
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
13 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
13 PER n 03 24 FI SRK RX FI*Kissankäpälän Cupido Uros Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM
FIN*Samettiturkin Lenni (PER d 24) x FIN*Amysantti Coconut Shake (PER f 03)
14 PER d 21 33 FI SK LO 15 FI*Marjakorin Emiliano Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Yashar's Steven Siegal (PER n 33) x EE*Zlata Popstar Alsafi (PER d 21 33)
15 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras Grand International Champion Eric Reijers EX1 CACS
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
16 RAG n SE*Sightly Dolls MM Bacardi Vaníla Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
SE*Sightly Dolls Magnum Flirty kiss (RAG a 04) x SE*Sightly Dolls Cornetto Love Potion (RAG n 04)
17 RAG n FI SK LO 17 FI*Uniklubin Kamomilla Naaras Champion Vladimir Isakov EX2
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
18 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM BIS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
19 RAG n FI SK LO 17 FI*MyOrigo's Dum Tek Nasu Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Collicatin Dum Tek Tek (RAG a) x FI*Uniklubin Shiny Zircon (RAG n)
20 RAG f FI SK LO 17 FI*Celestial's Bushmills Red Bush Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers Abs
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
21 RAG f FI SRK LO 13 FI*Uniklubin Perfect Pearl Naaras Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
FIN*Celestial's Escalade (RAG n) x FI*Collicatin Kalomira (RAG f)
22 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Oscarella omen Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
23 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB NOM
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
24 RAG e 21 FI SK LO 17 FI*Uniklubin Karelia Uros Kastraatti Steven L. Jones Abs
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
25 RAG n 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Kukissa Jester of Wolfsbane Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Uniklubin Lacy Roxanne (RAG n 03)
27 RAG a 03 S*Krickelins Rufus Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV NOM
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Rakel (RAG a 03)
28 RAG a 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Dot Product Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
29 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov Abs
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
30 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
31 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
32 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
33 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM BIV
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
34 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
35 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
36 RAG a 04 FI SK LO 18 FI*RoyalRose's Bentley Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x S*Krickelins Vivian (RAG n 03)
37 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
38 RAG n 04 21 FI SK LO 17 FI*Helmikeijun Fairy Pearl Naaras Avoin Steven L. Jones Abs
FI*Gneides ChristopherColumbus (RAG b 04) x FI*Helmikeijun Aloya Pearl (RAG f 21)
39 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
40 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Eric Reijers KM BIV NOM BIS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
41 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
42 SBI n FI SK RX 17 FI*Lofanna Guernica Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM
S*Raus Höjden's Scotte af Raus (SBI b) x FI*Lofanna Caribia (SBI f 21)
43 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
44 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras Kastraatti Eric Reijers Abs
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
45 SBI a Kurt Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
SE*Birmabergets Kalcit (SBI a) x S*SinhTsunkitthas Quiz (SBI a 21)
46 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC BIV
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
47 SBI a S*Chimär's Kornelius Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
DK*Khin-Mya's Shogun (SBI a) x S*Chimär's Celine Dion (SBI a)
48 SBI a FI SK RX 18 S*Chimär's Kornelia Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
DK*Khin-Mya's Shogun (SBI a) x S*Chimär's Celine Dion (SBI a)
49 SBI a FI SRK LO FI*Nalle-Puhin PINK! Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x FI*Tamus Wildcat (SBI f)
50 SBI b FI SK LO 18 FI*Harebell Quality of Life Onni Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Harebell Niiskuneiti (SBI c)
51 SBI b IDP*Backkara's Azzaro Uros Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
Aragon (SBI n) x S*Linéahuset's Purples Pauline (SBI c)
52 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
53 SBI c S*Källtäppans Luvo Lupino Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB BIV
S*Linéahuset's Memphis Rock Star (SBI d) x NL*Daphara's Femme Fatale (SBI c)
54 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Champion Steven L. Jones EX1 CACIB
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
55 SBI c (N) Temms Ylang-Ylang Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
NO*Par Pay's Kahl Drogo (SBI a 21) x GR*Art of Feline Diamond Athena (SBI c)
56 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
57 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
58 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
58 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
59 SBI g FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Top Secret Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
60 SBI h FI SK LO 18 FI*Helin's Elviira Naaras Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
61 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
61 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 2
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
62 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
63 SBI a 21 (N) Temms Afrodite Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 NOM BIS
(N) Temms Wisteria (SBI a 21) x GR*Art of Feline Diamond Athena (SBI c)
64 SBI b 21 Shapur Crémant Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Shapur Keram (SBI b) x S*Raus Höjden's Zita (SBI a 21)
65 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
66 SBI e 21 FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Too Hot Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
67 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Premior Steven L. Jones EX1 CAPIB
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
68 ACL I / ACL n FI SK LO 17 FI*Siriuksen TitusCurl Uros Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
69 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK RX 17 FI*Siriuksen XueCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
70 ACL V / ACL f FI SK RX 18 CharmingCurl Ada Lavelace Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC NOM
CharmingCurl Varvar (ACL d 03 24) x ChermingCurl Kazehana (ACS a)
70 ACL V / ACL h FI SK RX 18 CharmingCurl Ada Lavelace Naaras Määrittely Vladimir Isakov ACL f
CharmingCurl Varvar (ACL d 03 24) x ChermingCurl Kazehana (ACS a)
71 ACL VII / ACL fs 24 FI SRK LO FI*Operadoll's Melisande Mimi Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Murmelin Bingo (ACL n 24) x FI*Operadoll's Jade Jasmine (ACS fs 22)
72 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 15 FI*Willicon Sailor Jerry Uros Premior Lene Glem EX1 CAPIB
FI*DilYaar Gambheer Gayak Gagandeep (ACL a 21 33) x FI*Metusalahin Barbie (ACL f 02 21)
73 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
74 ACS III / ACS n 23 FI SK LO 17 FI*Siriuksen VegaCurl Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
75 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
75 ACS X / ACS ns 21 33 FI SK RX 18 FI*Dezzicat's Lusingando LouisCurl Uros Määrittely Vladimir Isakov ACS ns 21 33
FI*Debals Michigan (ACL ns 09 21 33) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
76 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Taygete Naaras Avoin Lene Glem Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
77 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 18 PL*Dark Age Kongo Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Jasio Darkage Arkiza*PL (MCO n 09 22) x Flipside Moonrise (MCO as 09 22)
78 MCO I / MCO n FI SK LO 18 HR*Felis Admiranda Grinch Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
Top Coon Ayron (MCO d 22) x HR*Felis Admiranda Una Mariposa (MCO n 23)
79 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
80 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
81 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Earthling Starman Uros Kastraatti Veikko Saarela Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
82 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
83 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Champion Lene Glem EX1 CACIB BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
84 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Abbas-Coons Ilmari Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
85 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows Uros Avoin Lene Glem EX2
SE*Muzzcot Lexington (MCO ns 09 22) x (N)Hunstadmoen's Enya Elise (MCO n)
86 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros International Premior Lene Glem EX1 CAGPIB NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
87 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
88 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
89 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
90 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
91 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Supreme Premior Veikko Saarela Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
92 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
93 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 17 FI*NineTales No Woman No Cry Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX2
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
94 MCO V / MCO d FI SK LO 17 FI*NineTales Numero Uno Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
95 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Norma Jean Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
95 MCO V / MCO f 25 FI SK LO 17 FI*NineTales Norma Jean Naaras Määrittely Vladimir Isakov MCO f 22
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
96 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 18 FI*Haapamäen Clara Loviisa Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*MaineQueen Midnight Special (MCO d 09) x PL*Dark Age Fantasia (MCO d 22)
97 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 18 FI*HeavyMeows Doro - Warrior Soul Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX2
S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows (MCO n 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
98 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
99 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
100 MCO VI / MCO d 09 25 Pillowtalk's Sheego Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Pillowtalk's Canon (MCO n 09 25) x Amicellis Quality Lady (MCO es 22)
101 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
102 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 18 FI*ZiBaZoon Electa Sum Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
103 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Hiesun Pohjan Akka Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
104 MCO VII / MCO ns FI SK LO 17 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Avoin Eric Reijers EX2
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
105 MCO VII / MCO gs 22 NO*Frostheim's Arya Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC BIV
(N)Nordic Lynx's The Joker (MCO ds) x (N)Nordic Lynx's Romantina (MCO n 22)
106 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Laramillan Obi-Wan Kenobi Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Mostlycats You Are My Life (MCO ds 22) x FI*Laramillan Kitty Cat (MCO n 22)
107 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 FI*Pinewoods Cannonball Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX2
ES*Gattacamoon Rob Roy (MCO ds) x FI*Escape's Fantasia (MCO f 22)
108 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
109 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*KingLeo's Geir-Arne Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
110 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*Pikkumetsän Zaza Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM BIV NOM
FI*Pikkumetsän Wundersam (MCO n) x Shedoros Orinoko (MCO fs 09 22)
111 MCO VIII / MCO gs 09 (N) Nordic Lynx's Cinderella Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
Timaracoon's Nazarro (MCO as 03) x (N)Nordic Lynx's Hexy (MCO f)
112 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 18 FI*NomenEst Jon Bon Jovi Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Hawaiian Sunrise (MCO f 09 22)
113 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SRK LO FI*NineTales Dim The Lights Naaras International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Goldenstream's Remy Martin (MCO n 03 22) x FI*NineTales Afrodite (MCO gs 22)
114 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Premior Eric Reijers EX1 CAPIB
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
115 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella Naaras International Champion Lene Glem EX2
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Maya Lilianka*PL (NEM a 21)
116 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Lexington Naaras International Champion Lene Glem EX1 CAGCIB BIV
Kuzma of White Frost (NEM n 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
117 NEM I / NEM a 21 Sibcoon's Pinocchio *** Uros Avoin Lene Glem EX1 CAC NOM
Chary Nevy Ais (NEM n 21) x Palitra Iz Tverskogo Knyazhestva *** (NEM n 21)
118 NEM I / NEM n 21 Usha Tomanica,CZ Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
Ageratum Blue Veil (NEM n 21) x Tryufel'ka Lunnaya Dymka (NEM ns 21)
119 NEM I / NEM ns 21 SE* Ice age Indy Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX1 NOM
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x Sibcoon's Nightwish Nanny (NEM n 21)
120 NEM I / NEM n 21 SE*Triquetras Taurus Naaras Nuoret 7-10 kk Lene Glem EX2
(D)Nevalions Guess (NEM n 09 21) x SE*Triquetras Charmed Phoebe (NEM n)
121 NEM I / NEM n Baldwin Koci Gaj*PL Uros Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1
Henry Prince Fantaghira Fay,CZ (NEM n) x Karmen Viva Siberiana*PL (NEM n)
122 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 18 FI*Pikku-Priin Fiona Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 BIV
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
123 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS NOM
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
124 NFO I / NFO n FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Hootchie Mama Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
125 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Lene Glem EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
126 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 18 FI*WitSarin Tamara Naaras Pennut 4-7 kk Lene Glem EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
127 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Grand International Premior Lene Glem EX1 CAPS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
128 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
129 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 18 FI*WitSarin Lenita Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
130 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
130 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Veteraani Lene Glem 1 NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
131 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
132 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
133 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
134 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
135 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 18 FI*WitSarin Rosina Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
136 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
137 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
137 NFO IV / NFO n 09 22 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
138 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
139 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Aura Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
140 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros Champion Eric Reijers EX1 CACIB BIV NOM BIS
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
141 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Champion Eric Reijers EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
142 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Kastraatti Eric Reijers EX1 CAP
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
143 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
144 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Diamant Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Via L'Viaquez (NFO d 09 22) x S*Gunsmokes Nardini (NFO gs 09 22)
145 NFO VIII / NFO ds 09 22 SE*Klint skogens Rose Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
SE*Klint skogens Diamant (NFO ds 09 22) x S*Isgården's Åska (NFO f 09 22)
146 NFO VIII / NFO gs 09 24 SE*Lisselbacks Gaia Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
S*Wonderwoods Jealous Guy (NFO ds) x (N) Fodnaheia's Barbados (NFO n 09 24)
147 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
148 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 17 FI*Ninatte's Agapito Uros Avoin Veikko Saarela Abs
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
149 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
150 SIB III / SIB n 24 S*Mysmissens Fräsige Ferrari Uros Champion Lene Glem EX1 CACIB
Ovetjkin Dexterovich Silkasib (NEM n 21) x S*Frostuddens Elsa (SIB ny 22)
151 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Lyydi Naaras Avoin Lene Glem EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
152 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Tihku Uros Premior Lene Glem EX1 CAPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
153 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Gregory Uros Kastraatti Lene Glem EX1 CAP
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
154 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Livvi Naaras Kastraatti Lene Glem EX2
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
155 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 17 FI*Mäntylän Vihtoora Naaras Kastraatti Lene Glem EX1 CAP BIV
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FIN*Balladin Bialoipokku (SIB a 22)
156 SIB III / SIB ay 24 S*Frostuddens Ella Fitzgerald Naaras Kastraatti Lene Glem EX4
Goldenesima Agent007 (SIB ay 22) x S*Spinnsibbs Dakiri Zjivagnovna (SIB ny 24)
157 SIB III / SIB ny 22 S*Frostuddens Elsa Naaras Kastraatti Lene Glem EX3
S*Frostuddens Elvis Presley (SIB a 22) x (N)Nordskjæret's Grace Lukinovna (SIB fs 09 22)
158 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 16 NO*Grensedalen Wendy Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Gess Rys od Królowych*PL, JW, DVM (SIB n 09 24) x Honey Imildara*PL (SIB n 23)
159 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Midday Mazarin Naaras Avoin Veikko Saarela EX2
FI*Amurin Otniel (SIB n 23) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
160 SIB IV / SIB n 03 24 NO*Kongskogens In Mun Dieada Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC BIV NOM BIS
SE*Solsidans Sir of Sweden (SIB n 02 21) x NO*Kongskogens Helgardh (SIB f 09 24)
161 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 18 FI*Ninatte's Bighearted Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Lumikissan ÄssäHai (NEM ns 21) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
162 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
163 SIB IV / SIB n 03 24 S*Starsky's Electra Naaras International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Gomer de Claire,CZ (SIB ny 09 24) x S*Starsky's Tracie (SIB f 02 21)
164 SIB VII / SIB ns 11 NO*Senjaperlen Morningstar My Lo Pearl Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
SE*Neutron Stars Yares (SIB ns 11) x Cirri Xan od Królowych*PL (SIB fs 24)
165 SIB VII / SIB ns 24 SE*Snow Buddies Budapest cake Uros Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x SE*Snow Buddies Calina (SIB fs 09 22)
166 SIB VII / SIB ns 24 S*Mysmissens Härliga Hailey Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 BIV
SE*Ice Age John Rambo (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
167 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
167 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Lene Glem 1 NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
168 SIB VII / SIB ns 22 SE*Sibirica's Lyra Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
S*Akilias Loke (SIB n 22) x S*Altaicas Sarabi (SIB ns 23)
169 SIB VIII / SIB fs 09 23 S*Millifiore Tussilago Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
S*Millifiore Cosmos (SIB d 03 24) x S*Millifiore Chunii af lux (SIB fs)
170 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI SK LO 17 FI*Lumikissan BlingBling Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
171 SIB VIII / SIB ns 09 23 SE*Sibirica's Daisy Boo Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC BIV
NO*Tundrapaw's Eddie (SIB n 09) x S*Altaicas Sarabi (SIB ns 23)
172 SIB VIII / SIB fs 03 S*Mysmissens Kavata Kiwi Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
SE*Ice Age John Rambo (NEM n 21) x S*Frostuddens Ariel (SIB fs 02 21)
173 SIB VIII / SIB fs 09 24 FIN SRK RX FIN*Lumikissan Uniikki Naaras Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
FIN*Lumikissan RaikuliPoika (SIB ds 09 24) x FIN*Lumikissan KissinMinttu (SIB fs 09 24)
174 SIB IV / SIB n 09 23 S*Millifiore Bonzai Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB BIV
S*Siberietass Zeb Mackayan (SIB a 01 21) x S*Millifiore Chunii af lux (SIB fs)
175 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Päivänsäde Naaras Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP NOM
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Geisha (SIB fs 09 24)
176 BEN n 22 FI SRK RX FI*Kattiklaanin Mercury Uros Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
S*Leopardettes Real Revolution (BEN ns 22) x ArcatiaUK Ice Diamond (BEN n 22 32)
177 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Premior Katja Patrikainen KM NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
177 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
178 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Katja Patrikainen KM BIV
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
179 BEN n 24 FI SK RX 14 FI*Hiesun Diamonds in the Sky Naaras International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
180 BEN n 24 FI SK LO 17 Ellmax Ruby Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
Aldzheba Golden Ratio (BEN n 24) x Benalex Bounty of Ellman (BEN n 24)
181 BEN n 24 FI SK RX 18 FI*Hiesun Vidi Uros Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
182 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Supreme Premior Katja Patrikainen KM
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
182 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
183 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
183 BEN n 22 31 FI SK RX 15 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
184 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Apocalyptica Naaras Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x FI*Alcarinqua Fionola (BEN n 22)
185 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Battle Beast Uros Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1 BIV
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
186 BEN n 22 32 FI SK RX 18 FI*Hiesun Bitch Alert Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
187 BEN n 22 33 S*Leopardettes Xtreme Temptation Uros Premior Martti Peltonen Abs
Encore Reign o Fire of Macenvi (BEN n 22) x S*Leopardettes Doreen Defender (BEN n 22)
188 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*Hiesun Walking Dead Naaras Avoin Katja Patrikainen Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
189 BEN n 24 32 FI SRK LO FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Supreme Premior Katja Patrikainen KM
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
190 BEN n 24 33 FI SK LO 17 Boomer Leo Life Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Sol Royals Google (BEN n 24) x Alenaria Expresso (BEN n 24 33)
191 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
192 BLH d FI SK RX 17 FI*Aurantia's Polar Vortex Uros Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
193 BLH d FI SK LO 18 FI*Aurantia's Midnight Sun Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1 NOM
FI*Aurantia's Sun Chariot (BSH d) x S*Ekängen's Meduza (BSH f)
194 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 17 FI*Kissamummon Helmiina Naaras Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kissamummon Pieni Onnen Pisara (BML ns 11 31)
195 BML I / BML bs 11 31 FI SK LO 18 FI*Kissamummon Severi Uros Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1 BIV
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
196 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 18 FI*Kissamummon Serafiina Naaras Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
197 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 17 FI*Kissamummon Eevertti Uros Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kissamummon Pieni Onnen Pisara (BML ns 11 31)
198 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 17 FI*Kissamummon Vilperttiina Naaras Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kissamummon Pieni Onnen Pisara (BML ns 11 31)
199 BSH a FI SK LO 18 FI*Ruusutarhan Tilde Naaras Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1 NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
200 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
201 BSH a FI SK LO 16 FI*Noor's Ludvig Uros International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Coventry's Francoise (BSH a)
202 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Aldebaran Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP NOM BIS
FI*Aurantia's Bengal Tiger (BSH d) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
203 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
203 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Vladimir Isakov 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
204 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
205 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras International Premior Katja Patrikainen Abs
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
205 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Vladimir Isakov Abs
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
206 BSH h FI SK LO 18 FI*Aurantia's Little My Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
FI*Aurantia's Sun Chariot (BSH d) x S*Ekängen's Meduza (BSH f)
207 BSH bs FI SK LO 18 FI*Aurantia's Lightning Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela BSH b
Shansel Mystical Smile of Mars (BSH bs 33) x FI*Aurantia's Tree Kangaroo (BSH b)
208 BSH n 24 S*Millington's Mistinguett Naaras Avoin Katja Patrikainen Abs
S*Javeliner's Invergordon (BSH n 24) x S*Palace&Main's Minerva for Qiqi (BSH n 24)
209 BSH n 24 S*Razzlecat's Lady Godiva Naaras Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB NOM BIS
S*Pearlymoon's Chocolat Ganach (BSH b 22) x S*Razzlecat's Ashes To Ashes (BSH n 24)
210 BSH ns 11 S*Catpearl's Goshenit, like a Diamond Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Gnome's Hello, I Love You (BSH ns 11) x S*Esteticas Bimini (BSH ns 11)
211 BSH ns 11 S*Esteticas Bimini Naaras Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
Holtas Lindus (BSH ns 11) x S*Esteticas Zinnea (BSH ns 11)
212 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB NOM
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
213 BSH n 03 FI SK LO 18 Tegheon UnderleyHall*PL Uros Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
Ikuchi UnderleyHall*PL (BSH e 03) x UA*Sweet Beast Tailuna (BSH f 03)
214 BSH b 21 33 S*BriSavanti's Francesca Naaras Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
S*BriSavanti's Calvados (BSH c 33) x Dark Angel Legatówka*PL (BSH b 21 33)
215 BUR n FI SK LO 17 FI*Seirene Copacabana Naaras International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
216 BUR n S*Bonnea's Sacco Uros Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
DK*Nadikat's Victory Boy (BUR n) x Shai-San-War's Unique Uma (BUR a)
217 BUR n S*Bonnea's Roxie Naaras International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB
S*Bonnea's Hector (BUR c) x S*Bonnea's Zindy (BUR n)
218 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
219 BUR a FI SK LO 18 FI*Pystymetsän Inna Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
220 BUR a FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
221 BUR b FI SK LO 18 FI*Arkhitekton Cassio Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Kissmollin Guarneri (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
222 BUR b FI SK LO 18 FI*Elwood's Alexandre de Merone Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX2
FI*Enigmatic Aenigma (BUR b) x FI*Elwood's Petunia (BUR c)
223 BUR b FI SK LO 16 FI*Kissmollin Solisti Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
224 BUR c SE*Kattrox Dream of Mine Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
S*Bonnea's Azcot (BUR c) x SE*Kattrox Blueberry Sweet (BUR a)
225 BUR c FI SK LO 17 FI*Arkhitekton Dalia Naaras Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
FI*Kissmollin Solisti (BUR b) x FI*Arkhitekton Feng Shui (BUR a)
226 BUR d FI SK LO 14 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Katja Patrikainen EX1 CACS
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
227 BUR f FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
228 BUR g FI SRK LO FI*Seirene Norma Naaras Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
FI*Enjoy Chunky Monkey (BUR d) x FIN*Hokkuspokkus Elemmírë (BUR g)
229 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
229 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Vladimir Isakov 2
230 EUR d 23 FI SK RX 18 Tikrutiggeri Uros Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
230 XSH d 23 FI SK RX 18 Tikrutiggeri Uros Noviisi Martti Peltonen EUR d 23
231 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
232 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
233 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
234 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
235 MAU n 24 FI SK LO 17 FI*Shanemin Freyja Forvitinn Hratt Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Staruskan Sa Ramose (MAU n 24) x FI*Chai-lai Latif Lotus (MAU n 24)
236 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB NOM
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
237 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Martti Peltonen Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
237 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Vladimir Isakov Abs
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
238 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Omar Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
239 OCI n 24 FI SK LO 18 Zayenah Kangaroo Paws Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
Chezami Azazel (OCI b 24) x Zayenah Peekaboo (OCI ns 24)
240 OCI n 24 FI SRK LO FI*Northalla Basalt Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Rollick Octavarium (OCI b 24) x FI*Topspot LoneStar (OCI n 24)
241 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
242 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
243 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Slow an' Easy Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
244 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB NOM BIS
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
245 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
246 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
247 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
248 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
249 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
250 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Kleopatra Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
251 ABY n FI SK LO 18 Taco Villa's Honey Ryder Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV
Shadeaby Doubleoseven of Tacovilla (ABY n) x Holoserica Vesper Lynd of Tacovilla (ABY n)
252 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
253 ABY a DK*Saltvig's Oona Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
DK*Saltvig's Milo (ABY n) x DK*Saltvig's Zenobia (ABY n)
254 ABY a FI SRK LO 14 FI*SunnyPace Erica herbacea Naaras International Champion Mira Fonsén EX2
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*SunnyPace Balsamita (SOM n)
255 ABY a FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
256 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
257 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
258 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Steven L. Jones KM BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
259 ABY o FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
260 ABY o FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Juliet Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
261 ABY o S*GoodNews Quintessa Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
S*GoodNews Mandela (ABY o) x Abystyle's Ma Demoiselle (ABY p)
262 ABY o S*GoodNews Orlando Uros Grand International Premior Steven L. Jones EX1 CAPS
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x DK*Wimmerhales Princess Leia (ABY o)
263 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
264 ABY p FI SK LO 17 FI*Neaera's the last of the Jedi. Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
FI*Nebuankhet Nae Laird! (ABY a) x FI*Neaera's Hazel Huntress (ABY p)
265 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
266 BAL n FI SK LO 15 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
267 CRX I / CRX n FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Salmiak Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS NOM
FI*Sweetpurr's Dorian Gray (CRX n 33) x FI*Sweetpurr's Material Girl (CRX f)
268 CRX I / CRX a FI SK LO 18 FI*Saca's Öklahoma Southern Charm Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x Rkymtn Rexes Maine Blue for Saca's (CRX a)
269 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Steven L. Jones KM NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
270 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO FIN*Telltail's Nordman Uros Grand International Premior Mira Fonsén Abs
FIN*Windseeker Gribbin Swansea (CRX n 01) x FIN*Telltail's Honey Baby (CRX n)
270 CRX II / CRX n 03 FIN SRK LO FIN*Telltail's Nordman Uros Veteraani Vladimir Isakov Abs
FIN*Windseeker Gribbin Swansea (CRX n 01) x FIN*Telltail's Honey Baby (CRX n)
271 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
272 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Champion Mira Fonsén CRX d 09
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
273 CRX III / CRX f FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Beata Afrodite Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
274 CRX III / CRX g FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Adalia Artemis Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
275 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
276 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
277 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Foxy Lady Naaras Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
278 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 18 FI*Telltail's Otherside Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
S*Fort Knox Oberon (CRX n 33) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
279 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Supreme Premior Steven L. Jones KM
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
280 DRX I / DRX n S*Exaduz Helvetica Naaras Premior Steven L. Jones EX1 CAPIB
S*Exaduz Pixi Bob (DRX n 24) x S*Exaduz Nike af Smilla (DRX n 33)
281 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
282 OSH b FI SK LO 18 FI*Frostnight's Kiss Of The Vampire Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
283 OSH c FI SK LO 18 FI*Frostnight's Charming Devil Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
284 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM BIV NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
284 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
285 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
286 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
287 OSH a 24 FI SK LO 18 Egill of Monoceros Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
288 OSH a 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Born on the Sun Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
289 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
290 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson Abs
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
291 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
292 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
293 OSH p 25 FI SK LO 18 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
294 OSH g 03 FI SK LO 18 FI*Gneides Prinsessa Ruusunen Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson Abs
Khancoban Caughtredhanded (SIA e) x Yrttitarhan Talvikki (OSH n 03)
295 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
296 RUS FI SK LO 17 Silverine Hyperion of Hana-Bi Uros International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
GR*Silverine Jareth (RUS ) x RS*Russiblue Clair de Lune of Silverine (RUS )
297 RUS Blue Wind Fairyland of Silverine Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM
298 RUS FI SK LO 17 FI*BlueLair's Konstantin Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
299 RUS Camarilla Eli of Silverine Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
300 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
301 RUS FI SK LO 18 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 BIV NOM
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
302 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Heart Jewel Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
303 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
304 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
305 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
306 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
307 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Cosmos Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
308 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
309 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
310 SPH II / SPH n 02 64 FI SK RX 18 FI*Hebblas Xiander Uros Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
311 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
312 SPH III / SPH f 21 FI SK RX 14 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
313 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Steven L. Jones KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
314 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 17 FI*Miisalan Lumi Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
315 SPH V / SPH n 03 33 FI SK RX 18 FI*Hebblas Ximena Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x Newans Melissa (SPH f 01)
316 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Grand International Premior Mira Fonsén EX1 CAPS NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
317 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
318 HCL Mökö Uros Kotikissat Vladimir Isakov 1 NOM
319 HCL Lempi-Kissa Uros Kotikissat Vladimir Isakov 2
320 HCS Eddie Uros Kotikissat Lene Glem Arvosteltu
321 HCS Elmo Uros Kotikissat Lene Glem 2
322 HCS Kiusa Uros Kotikissat Lene Glem 4
323 HCS Tuisku Uros Kotikissat Lene Glem 3
323 HCS Tuisku Uros Veteraani Katja Patrikainen 1 NOM BIS
324 HCS Elis Uros Kotikissat Lene Glem 1 NOM BIS
345 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eek Magnusson Iréne Kat 2: ACL V, MCO VI, NFO III, SIB VIII, Kat 4 : BAL n, BAL w 67, OSH a, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 24, OSH b 25, OSH c, OSH c 24, OSH g 03, OSH p 25, SIA e 21, THA n 21, VET 1. Student judge Linda Knyova in breed group D. 35
Fonsén Mira Kat 4: ABY a, ABY n, CRX II, CRX III, CRX VII, OSH b, RUS, SOM p, SPH I, SPH III, SPH V. Student judge Michael Edström doing parallel in breed group C. 34
Glem Lene Kat 2: ACL VIII, MCO I, MCO III, NEM I, NFO II, SIB III, HCS, VET 2 37
Isakov Vladimir Kat 1 & 2 13 c: PER ds (13c), MCO V (13c), ACL IV (13c), ACS X (13c), Kat 1: EXO a 21 33, EXO d, EXO n, PER d 21 33, PER ds, PER f, RAG a 03, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI b 21, SBI g, HCL, VET 3, VET 4 41
Jones Steven L. Kat 1: PER d 24, PER n 03 24, PER n 22, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG d 21, RAG e 21, RAG n 04 21, SBI a 21, SBI c, SBI d, SBI e 21, SBI f, SBI n 21, Kat 4: ABY o, ABY p, CRX I, CRX VI, CRX VIII, DRX I, SOM n, SOM o, SPH II, SPH IV 39
Patrikainen Katja Kat 3: BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24, BEN n 24 32, BLH a, BLH d, BML I, BSH a, BSH b 21 33, BSH g, BSH n 03, BSH n 24, BUR c, BUR d, BUR g, BUR n, EUR d 23, MAU ns 24, VET Kotikissat 39
Peltonen Martti Kat 3 13 a: EUR (13a), Kat 2: ACL IV, ACS III, MCO V, NFO IV, NFO VII, NFO VIII, Kat 3: BEN n 22 33, BSH ns 11, BUR b, EUR f 24, KOR, OCI n 24, SIN 39
Reijers Eric Kat 1: EXO d 21 33, EXO n 24, PER a 02 62, PER f 21 33, PER g, RAG f, RAG f 03, RAG n 21, SBI b, SBI h, SBI n, Kat 2: ACL I, ACL VII, ACL XI, MCO VII, MCO VIII, NFO I, NFO VI 39
Saarela Veikko Kat 2: ACS X, MCO II, MCO IV, SIB II, SIB IV, SIB VII, Kat 3: BEN n 22 31, BEN n 24 33, BSH bs, BSH d, BSH f, BSH h, BUR a, BUR f, EUR d 24, EUR w 62, MAU n 24, OCI b 24 38
9 tuomaria