PIROK 131. kansainvälinen näyttely 20.5.2018 *RED*
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 20.5.2018 Loppuu 20.5.2018
Ilmoittautuminen alkaa 6.2.2018 Ilmoittautuminen loppuu 27.4.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:30
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 11.5.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Ylöjärvi *RED*
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, 33470 Ylöjärvi
Näyttelypäällikkö:Elise Rämö, elise.ramo@pirok.org puh.0405599924
Näyttelysihteeri: Kristiina Martikainen, Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse show@pirok.org, töissä emme hoida näyttelyasioita
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org,  p. 0407062191
Palkinnot ja ruusukkeetovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Anna Rämö anna.ramo@pirok.org
Assistenttihakemukset assistentit@pirok.org
Lisätietoja
Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana.
Näyttelymaksut ajalle 6.2-17.4.18 ( 1 näyttely/2 näyttelyä) PIROKin jäsenet 40€/66€,
muiden yhdistysten jäsenet 40€/72€, ei FIFe-kissat 50€/näyttely (ei leimakorttia)
Näyttelymaksut ajalle 18.4-27.4.18 (1 näyttely/2 näyttelyä) PIROKin jäsenet 40€/72€
muiden yhdistysten jäsenet 40€/76€, ei FIFe-kissat 50€/näyttely. Leimakortit ei käytössä 18.-27.4.18
Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, valitsee ilmoittaja kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu.

Leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa (2,5 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun ja leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 142
4 193
Kotikissat 16
Yhteensä 351

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Ayser's Viserion I Uros 9 (Avoin) Berner Annika EX1 CAC
2 EXO n Kisuicat's Part-Of-Me I Uros 12 (Pennut) Berner Annika Abs
3 EXO f FI*Cherish's Raspberry I Naaras 12 (Pennut) Nordström Lena EX1 NOM BIS
5 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart I Uros 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB NOM BIS
6 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby I Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
7 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger I Uros 1 (SC) Nordström Lena Abs
8 EXO n 24 FI*Chosen-One Ocean Pearl I Naaras 9 (Avoin) Nordström Lena EX1 CAC
9 EXO f 24 FI*Aamukasteen Cosmic Girl I Naaras 8 (PR) Nordström Lena EX1 CAPIB NOM
10 EXO n 03 24 FI*Jewelstory Tonight Star I Uros 12 (Pennut) Nordström Lena EX1
11 EXO g 03 24 FI*Celestial's Moët&Chandon Rosé Impérial I Naaras 11 (Nuoret) Berner Annika EX1 NOM
12 EXO d 21 33 Ayser's Genius I Uros 9 (Avoin) Berner Annika EX1 CAC NOM
13 PER n FIN*Yabode's Bondadoso Bono I Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
13 PER n FIN*Yabode's Bondadoso Bono I Uros 17 (Veteraani) Nordström Lena 3
14 PER f FI*Mimosan Until The World Ends I Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
15 PER f Sumava's Amanda I Naaras 2 (SP) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM
16 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker I Uros 4 (GIP) Nordström Lena EX1 CAPS
17 PER d 24 FI*Shamirin Bandito Boy I Uros 11 (Nuoret) Nordström Lena EX1 NOM
18 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Captain Nemo I Uros 2 (SP) Berner Annika KM
18 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Captain Nemo I Uros 17 (Veteraani) Nordström Lena 2
19 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang I Uros 1 (SC) Nordström Lena KM
20 PER n 02 62 Toy Tricksy Zorro I Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
21 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear I Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM BIS
21 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear I Uros 17 (Veteraani) Nordström Lena 1
22 PER g 03 FI*Celestial's Goût de Diamants I Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
23 PER g 03 FI*Jewelstory Heartbreaker I Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
24 PER a 03 23 FI*Whispers Ofelia I Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC NOM BIS
25 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow I Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
26 PER e 33 Endless Tale Be a Dream I Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
27 PER d 33 Ayser's You Can Do Magic I Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
28 PER f 33 FI*Yashar's Cicciolina I Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
29 PER f 33 Ayser's You Really Got Me I Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1
30 PER e 21 33 Ayser's Jetset Queen I Naaras 9 (Avoin) Berner Annika EX1 CAC
32 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl I Naaras 3 (GIC) Nordström Lena EX1 CACS NOM
33 RAG n Gayaneh Oscillatoria oblivia I Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
34 RAG n FI*Ragtail Naomi I Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
35 RAG n FI*Pengvin's Maxentius I Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM
36 RAG n FI*AijaiCats Royal Ron I Uros 8 (PR) Paloluoma Anne Abs
37 RAG a Dollyfella Big Big Man I Uros 2 (SP) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM
38 RAG a FI*Barfait's Alfie I Uros 2 (SP) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM
39 RAG a FI*Maplehill's Kingfisher I Uros 4 (GIP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAPS BIV
40 RAG a FI*AijaiCats Royal Roi I Uros 10 (KAS) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAP
41 RAG b FI*AijaiCats Sweet Sarai I Naaras 9 (Avoin) Nordström Lena EX1 No Cert
42 RAG c FI*MistyNight Ferdinand I Uros 9 (Avoin) Berner Annika EX1 CAC
43 RAG c FI*AijaiCats Brilliant Bella I Naaras 12 (Pennut) Berner Annika EX1
44 RAG d FI*Pehmis Punainen Pikkutiikeri I Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
45 RAG e S*Gunbertus Brexit I Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
47 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn I Uros 1 (SC) Maillard Chiavuzzo Isabelle KM
48 RAG n 03 FI*Barfait's Unknown Star I Uros 3 (GIC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACS
49 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum I Uros 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
50 RAG n 03 FI*Valkokullan Geisha I Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
51 RAG n 03 UA*Science Fiction C-sharp I Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX2
52 RAG n 03 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez I Uros 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 BIV NOM BIS
53 RAG n 03 FI*Celestial's La Madrina I Naaras 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
54 RAG n 03 FI*Maplehill's Tahoma I Uros 4 (GIP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAPS
55 RAG n 03 FI*Valkokullan Victoria I Naaras 10 (KAS) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAP
56 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel I Naaras 3 (GIC) Nordström Lena EX1 CACS
57 RAG n 04 FI*Birrimirrin Ragit Romneya I Naaras 5 (IC) Nordström Lena EX1 CAGCIB
58 RAG n 04 Nagawika de l'Ulyssiade I Uros 11 (Nuoret) Nordström Lena Abs
59 RAG n 04 FI*Barfait's Playful Paco I Uros 2 (SP) Nordström Lena KM BIV NOM
60 RAG n 04 Ryoko edle von den Lichtalben I Naaras 8 (PR) Nordström Lena EX1 CAPIB
61 RAG n 04 FI*AijaiCats Promising Pele I Uros 10 (KAS) Nordström Lena EX1 CAP
62 RAG n 04 FI*Valkokullan Brownie I Uros 10 (KAS) Nordström Lena EX2
63 RAG a 03 FI*Celestial's Buena Vista Fizz I Naaras 11 (Nuoret) Nordström Lena EX1
64 RAG a 03 FI*Celestial's El Chapo Son of CG I Uros 12 (Pennut) Nordström Lena EX1
65 RAG a 03 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán I Naaras 12 (Pennut) Nordström Lena EX1 BIV
66 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel I Naaras 2 (SP) Nordström Lena KM
67 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart I Uros 3 (GIC) Berner Annika EX1 No Cert
67 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart I Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
68 RAG a 04 FI*Riverknee Little Shaman I Uros 9 (Avoin) Berner Annika EX1 No Cert
69 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho I Uros 11 (Nuoret) Berner Annika EX1 BIV
70 RAG a 04 PL*Ragissa Winnetou I Uros 11 (Nuoret) Berner Annika Abs
71 RAG a 04 UA*Science Fiction Divergence I Naaras 11 (Nuoret) Berner Annika EX1
72 RAG a 04 FI*AijaiCats Only Love Ollie I Uros 8 (PR) Berner Annika Abs
73 RAG a 04 FI*Valkokullan Daim I Uros 10 (KAS) Berner Annika EX1 CAP NOM
74 RAG b 03 FI*Cat's-JM Lets-Pink I Naaras 11 (Nuoret) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
75 RAG c 04 FI*AijaiCats Amazing Adin I Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
76 RAG d 04 FI*Celestial's El Jefe I Uros 11 (Nuoret) Berner Annika EX1
77 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma I Naaras 3 (GIC) Berner Annika EX1 No Cert
78 RAG f 04 FI*Jollydolls Lindsey Lohan I Naaras 4 (GIP) Maillard Chiavuzzo Isabelle Abs
79 RAG g 03 FI*Celestial's Aikansa-Tähti I Naaras 11 (Nuoret) Nordström Lena EX1
80 RAG g 03 FI*Midnightdolls A Little Darling I Naaras 12 (Pennut) Nordström Lena EX1
81 RAG g 04 FI*Collicatin Hempeä Helmi I Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
82 RAG g 04 FI*Celestial's Irish Coffee I Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
83 RAG a 03 21 FI*AijaiCats Unique Uma I Uros 9 (Avoin) Nordström Lena EX1 No Cert
84 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 I Naaras 11 (Nuoret) Nordström Lena EX1
85 RAG a 04 21 FI*AijaiCats Unique Umer I Uros 9 (Avoin) Nordström Lena EX1 CAC NOM
86 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna I Naaras 1 (SC) Berner Annika KM
86 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna I Naaras 17 (Veteraani) Nordström Lena 1 NOM BIS
87 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses I Naaras 3 (GIC) Berner Annika EX1 CACS BIV NOM
88 SBI n FI*Kattimäen Bea I Naaras 9 (Avoin) Berner Annika EX1 CAC
89 SBI n FI*Lofanna Guernica I Naaras 12 (Pennut) Berner Annika EX1 NOM
90 SBI n FI*Mimitan Vellamo I Naaras 12 (Pennut) Berner Annika EX2
91 SBI n FI*Harebell Emilia I Naaras 4 (GIP) Berner Annika EX1 CAPS NOM BIS
92 SBI n FI*Birmayan Galadriel I Naaras 6 (IP) Berner Annika EX1 CAGPIB
93 SBI a FI*Lofanna Etna I Naaras 5 (IC) Berner Annika EX1 CAGCIB
94 SBI a SE*Borgvikens Elvis in the Ghetto I Uros 5 (IC) Berner Annika EX1 CAGCIB
95 SBI a FI*Tamus Taunus I Uros 9 (Avoin) Berner Annika EX1 CAC
96 SBI a FI*Touchant Câlinerie I Naaras 11 (Nuoret) Berner Annika EX1 BIV
97 SBI a FI*Halipalleron Basso I Uros 12 (Pennut) Berner Annika EX1
98 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie I Uros 4 (GIP) Berner Annika EX1 CAPS BIV
99 SBI a SE*Altona Kitten's Diza Dior I Naaras 6 (IP) Berner Annika EX1 CAGPIB
100 SBI a FI*Tassuliinin Kulkuri I Uros 10 (KAS) Berner Annika EX1 CAP
101 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris I Naaras 3 (GIC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACS
101 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris I Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
102 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love I Naaras 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
103 SBI d FI*Mototassun Rocket III I Uros 5 (IC) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGCIB
104 SBI d FI*Pirimirrin Lanarkiitti I Uros 7 (CH) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CACIB
105 SBI d FI*Tamus Quattro I Uros 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC
106 SBI d FI*Tamus Twingo I Naaras 9 (Avoin) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAC BIV
107 SBI d FI*Tassuliinin Gilbert I Uros 6 (IP) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAGPIB NOM
108 SBI d FI*Chirybiry's Lady-Laili I Naaras 8 (PR) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 CAPIB NOM
109 SBI f FI*Humming Paranoid Android I Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
110 SBI f FI*Tamus Nova SS I Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX2
110 SBI f FI*Tamus Nova SS I Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
111 SBI f FI*Rais-Kis Aurora I Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM
111 SBI f FI*Rais-Kis Aurora I Naaras 17 (Veteraani) Nordström Lena 2
112 SBI f FIN*Tassuliinin Dream I Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
113 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa I Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
114 SBI g FI*Rais-Kis Top Secret I Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
115 SBI h FI*Tamus Volt I Naaras 12 (Pennut) Nordström Lena EX1
116 SBI h FI*Mototassun Ruusu-Roosa I Naaras 6 (IP) Nordström Lena EX1 CAGPIB
117 SBI j FI*Rais-Kis Doris I Naaras 1 (SC) Nordström Lena KM
118 SBI j FI*Tamus RVR I Naaras 9 (Avoin) Nordström Lena EX1 CAC
119 SBI n 21 FI*Saca's Azzurro Daimler I Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS BIV NOM
120 SBI n 21 FI*Tamus Stagea I Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
121 SBI n 21 FI*Kipparin Kerenza I Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
122 SBI a 21 SE*Borgvikens Beylo Bon Ami I Uros 3 (GIC) Nordström Lena EX1 CACS BIV
123 SBI a 21 FI*Touchant Chance au Jeu I Uros 11 (Nuoret) Nordström Lena EX1
124 SBI a 21 FI*Rais-Kis True Love I Uros 12 (Pennut) Nordström Lena EX1
125 SBI a 21 SE*Borgvikens Flowy Bowie I Uros 8 (PR) Nordström Lena EX1 CAPIB
126 SBI a 21 Demian Günther I Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
127 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive I Naaras 5 (IC) Berner Annika EX1 No Cert
128 SBI c 21 FI*HaoMao Bernhard I Uros 2 (SP) Berner Annika KM
129 SBI d 21 FI*Tamus Vento I Uros 12 (Pennut) Maillard Chiavuzzo Isabelle EX1 NOM
130 SBI e 21 FI*Tassuliinin Jade I Naaras 5 (IC) Nordström Lena EX1 No Cert
131 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ I Uros 8 (PR) Nordström Lena EX1 CAPIB
132 SBI j 21 FI*Canth's Molly Cottontail I Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
133 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Bastetin Ayiana I Naaras 5 (IC) Berner Annika EX1 CAGCIB
134 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Semiramisin Ak Orkide I Naaras 10 (KAS) Berner Annika EX1 CAP
135 ABY n FI*Link Monaimba Om IV Naaras 1 (SC) Nowak Robert KM NOM
136 ABY n FI*Laire Maer Gelir IV Uros 3 (GIC) Nowak Robert EX1 CACS BIV NOM BIS
137 ABY n FI*Nebuankhet I found Serenity IV Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
138 ABY n FI*Omanion Galanthus nivalis IV Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
139 ABY n FI*Amajan Miura Mainarda IV Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
140 ABY n FI*SaltNPepper Chunky Monkey IV Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
141 ABY n FI*Lovedevotion Kleopatra IV Naaras 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
142 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel IV Naaras 2 (SP) Nowak Robert KM
143 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif IV Naaras 4 (GIP) Nowak Robert EX1 CAPS
143 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif IV Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 3
144 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey IV Uros 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB NOM
145 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc IV Naaras 8 (PR) Nowak Robert EX1 CAPIB BIV
146 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water IV Naaras 1 (SC) Busse Britta KM BIV
147 ABY a FI*Akanthos Dante IV Uros 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
148 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! IV Uros 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
149 ABY a FI*Nebuankhet Violet Punch IV Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
150 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth IV Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 BIV NOM
151 ABY a FI*Mauahtawa August IV Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
152 ABY a FI*Kharn-Ka Your Noble IV Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX1
153 ABY a FI*Neaera's Celeste Velato IV Naaras 12 (Pennut) Busse Britta EX2
154 ABY a FI*Lovedevotion Daphne IV Naaras 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB
155 ABY o FI*Neaera's Iaera Nalani IV Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
156 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta IV Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
157 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue IV Uros 11 (Nuoret) Busse Britta EX1 BIV
159 ABY p FI*Nebuankhet Quetzalcoatl IV Uros 2 (SP) Nowak Robert KM
159 ABY p FI*Nebuankhet Quetzalcoatl IV Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 2
160 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja IV Naaras 2 (SP) Nowak Robert KM
161 BAL c FI*BaliDancer's Caya IV Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP NOM BIS
162 BAL a 21 FI*Willicon Dove Baby Dove IV Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1 NOM
163 BAL c 21 FI*Noxx The Winner Takes It All IV Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
164 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur IV Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
165 CRX I / CRX ns FI*Piupaws Donkey Kong IV Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 NOM
166 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets IV Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
167 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops IV Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS NOM BIS
168 CRX II / CRX n 02 64 FI*Riverside-eye's Arman IV Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
169 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Anne Bonny IV Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 BIV NOM BIS
171 CRX II / CRX n 02 64 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen IV Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX2
172 CRX II / CRX n 01 62 FI*Merivirran Bambiina IV Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
174 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual IV Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
175 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet IV Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM NOM BIS
176 CRX III / CRX f FI*KittyLady's Black Widow IV Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
177 CRX III / CRX d FI*Sirpaleen Caspian Apollon IV Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
178 CRX III / CRX f FI*Sirpaleen Beata Afrodite IV Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
179 CRX III / CRX f 24 FI*Piupaws Kardemumma IV Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM
180 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger IV Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS BIV NOM
181 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Alchemist Iron Maiden IV Naaras 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
182 CRX IV / CRX f 03 FI*Piupaws Gum in My Hair IV Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
183 CRX IV / CRX d 02 62 FI*Merivirran Bono For U2 IV Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1 NOM
185 CRX IV / CRX d 01 62 FI*Gaala-Star Amor IV Uros 10 (KAS) Busse Britta EX1 CAP
186 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon IV Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
187 CRX V / CRX b 24 FI*Derekaz The Siren of Temptation IV Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
188 CRX V / CRX n 24 FI*Raitakatin Isabella IV Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX2
189 CRX V / CRX b 23 FI*Alchemist She Blinded Me With Science IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
190 CRX V / CRX n 23 FI*Piupaws Lara Croft IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV NOM
192 CRX VII / CRX n 33 FI*Framillan Lando Calrissian IV Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC BIV
193 CRX VII / CRX a 32 Travis Eledhrim of Claypond's IV Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX2
194 CRX VII / CRX b 21 33 FI*Claypond's Finaude IV Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
195 CRX VII / CRX h 33 SE*Prexis Joy IV Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
196 CRX VII / CRX n 21 33 FI*Claypond's Bonne Journee IV Uros 8 (PR) Nowak Robert EX1 CAPIB
197 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Gaala-Star Ivori IV Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 No Cert
197 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Gaala-Star Ivori IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
198 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI*Alchemist Element Zero IV Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 BIV
199 CRX VIII / CRX a 03 33 FI*Merivirran Alma Adalmiina Iivarintytär IV Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX2
200 DRX I / DRX b FI*WildWilderness Donna IV Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
201 DRX II / DRX n 09 Raya's Domino IV Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
202 DRX II / DRX c 03 FI*Fairy-Story's Xmas IV Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
203 DRX III / DRX f Omelette Bona Rex IV Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
204 DRX IV / DRX f 09 Elfe Feerique Nikita IV Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
205 DRX IV / DRX f 09 EE*Ophelia Bona Rex IV Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
206 DRX IV / DRX g 03 24 FI*WildWilderness Blue IV Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna DRX IV/ DRX j 03 24
207 DRX VII / DRX b 33 LV*Dea Dia Kasharelia IV Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB BIV NOM
208 DRX VII / DRX a 21 33 FI*Avariel Nugget IV Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
209 DRX VII / DRX n 33 Ofelia Sodetan Nicol Ross IV Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX2
210 DRX VII / DRX d 21 33 Unique Calvados*PL IV Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne DRX d 33
211 DRX VIII / DRX n 03 31 FI*Fairy-Story's HipHipHooray IV Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
212 DRX VIII / DRX n 09 32 FI*Pihlajan Selma IV Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
213 DRX IX / DRX w 64 FI*Bravefellow Lilo IV Naaras 7 (CH) Nowak Robert EX1 CACIB
214 OLH n FI*Willicon Kill City Kills IV Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
215 OLH c 25 FI*BaliDancer's Gaius IV Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM
216 OLH o 24 FI*Noxx Guardian Angel IV Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
217 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown IV Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
218 OLH ns 25 FI*Mummeli Sofinho Yaron IV Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
219 OLH n 02 SE*Qjou'z Yodas Cheauka IV Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
220 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise IV Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
221 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence IV Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB BIV
222 OSH n FI*Choose For A Full Fool Only IV Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
223 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black IV Uros 8 (PR) Eriksson Ulrika EX1 CAPIB
224 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck IV Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
225 OSH a FI*LoudMeow Stargazer IV Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
226 OSH b FI*Vintterin Lenita Miinantytär IV Naaras 11 (Nuoret) Nowak Robert EX1
227 OSH b FI*LoveOriental Ustin IV Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1 NOM BIS
228 OSH c FI*Sultsinan Armani IV Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
229 OSH d FI*BlackDevil's To The Moon And Back IV Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
230 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice IV Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB NOM
231 OSH e FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker IV Uros 6 (IP) Busse Britta EX1 CAGPIB NOM
232 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina IV Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika KM
232 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
233 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby IV Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika KM BIV
234 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line IV Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
235 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever IV Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM NOM
236 OSH n 24 Kapitoshka Summer Rain Chrysolite IV Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
237 OSH n 24 FI*Deraza Lotty Hot Polka Dot IV Naaras 11 (Nuoret) Busse Britta EX1
238 OSH n 25 FIN*Silvanest Halima IV Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
239 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro IV Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 3
240 OSH a 24 Apocalyptica Giuseppe Verdi IV Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
241 OSH a 24 Egill of Monoceros IV Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
242 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight IV Naaras 2 (SP) Nowak Robert KM
243 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku IV Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
243 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
244 OSH b 22 FI*Nazarlik Gloriana IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
245 OSH b 24 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika IV Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX2
246 OSH b 24 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika IV Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV NOM
247 OSH b 24 FI*Vintterin Hilma Miinantytär IV Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
248 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon IV Naaras 3 (GIC) Nowak Robert EX1 CACS
249 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi IV Naaras 5 (IC) Nowak Robert EX1 CAGCIB
250 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine IV Uros 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB
251 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill IV Uros 1 (SC) Nowak Robert KM
252 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás IV Uros 8 (PR) Nowak Robert Mitätöity Mitätöity
252 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
253 OSH f 24 FI*Millamarin Kermakaramelli IV Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
254 OSH ns 24 FI*Millamarin Koodinimi Hidas IV Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
255 OSH ns 25 FI*Noxx Eevee IV Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
256 OSH n 03 FI*Riquitta's Quasinoir IV Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 No Cert
257 OSH b 03 22 FI*Sultsinan Hugo Boss IV Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
258 RUS FI*Zarin Lycaena Helle IV Naaras 3 (GIC) Nowak Robert EX1 CACS BIV
259 RUS Amadeus vom Wolfsee IV Uros 9 (Avoin) Nowak Robert DISQ AGR.
260 RUS Diamond Neytiri*PL IV Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
261 RUS FI*BlueKaramel Da Capo IV Uros 9 (Avoin) Nowak Robert EX2
262 RUS FI*IvanaKallio's Dirlandaa IV Naaras 9 (Avoin) Nowak Robert EX1 CAC
263 RUS FI*Sini-Hilkan Hard Rock IV Uros 12 (Pennut) Nowak Robert EX1
266 SIA n FI*LoveOriental Elvira IV Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 2
266 SIA n FI*LoveOriental Elvira IV Naaras 10 (KAS) Nowak Robert EX1 CAP NOM
267 SIA a UA*Meori Jangle Jem IV Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
268 SIA a FI*Kelmikerhon Iku-Turso IV Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
269 SIA b FI*Deraza Kissy Wizard IV Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB
270 SIA b FI*Kelmikerhon Ilmarinen IV Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
271 SIA c FI*Deraza Kitty Costum Maid IV Naaras 7 (CH) Nowak Robert EX1 CACIB
272 SIA c FI*Plan-A Mr Mighty Bean IV Uros 6 (IP) Nowak Robert EX1 CAGPIB
273 SIA d FI*Ori-Katin Johnny Rotten IV Uros 13c (Määrittely) Eriksson Ulrika SIA d
273 SIA d FI*Ori-Katin Johnny Rotten IV Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
274 SIA h FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
275 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen IV Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS
276 SIA o Cailin Van Scalindjo IV Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
277 SIA n 21 FI*Miado Beldis House Of Bëor IV Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
278 SIA b 21 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's IV Uros 5 (IC) Busse Britta EX1 CAGCIB
279 SIA b 21 Lumoexpress Mila IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
280 SIA c 21 Grazia v. Imporio A IV Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika Abs
281 SIA n 03 FI*Ori-Katin Big John Duncan IV Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX1
282 SIA n 03 FI*Ori-Katin Sid Vicious IV Uros 12 (Pennut) Busse Britta EX2
283 SOM n (N)Villkattens Wilmer IV Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
283 SOM n (N)Villkattens Wilmer IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
284 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice IV Uros 1 (SC) Krogh Minna KM BIV NOM
285 SOM n FI*Kharn-Ka Io IV Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM
286 SOM n FI*Foxkiss Egretta garzetta IV Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
287 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress IV Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
288 SOM n FI*Amajan Prozio Prospero IV Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV
290 SOM n FI*Amajan Queran Quercina IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX3
291 SOM n FI*Lamadegaan Feel The Magic IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
292 SOM n FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
293 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin IV Uros 17 (Veteraani) Busse Britta 1
293 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin IV Uros 2 (SP) Krogh Minna KM
294 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus IV Naaras 17 (Veteraani) Busse Britta 1 NOM BIS
294 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus IV Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM BIV NOM
295 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario IV Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
296 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis IV Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne Abs
297 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena IV Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
298 SOM o FI*Amajan Norton Norberto IV Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
299 SOM o SE*Vesselkattens Stina IV Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
300 SOM p FI*SunnyPace Consolida IV Naaras 3 (GIC) Busse Britta EX1 CACS
302 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby IV Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
303 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hobbitqueen's Northern Starburst IV Uros 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
304 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi IV Naaras 7 (CH) Busse Britta EX1 CACIB BIV
305 SPH V / SPH g 21 31 FI*Tuiscalo's All Hallows´ Eve IV Naaras 9 (Avoin) Busse Britta EX1 CAC
306 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. IV Uros 2 (SP) Busse Britta KM
307 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati IV Naaras 2 (SP) Busse Britta KM NOM
308 SPH IV / SPH f 02 64 FI*Evilurbastet Miranda IV Naaras 18 (Out of Competition) Busse Britta Arv.
309 THA n FI*SpotsAndPoints Aquarius IV Uros 7 (CH) Eriksson Ulrika EX1 CACIB NOM
310 THA n Magic Thai Goblin's Yinella IV Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
311 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Berner Annika 1 NOM
312 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle 1
312 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Nowak Robert 2
313 HCS Pantteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Berner Annika Abs
314 HCS Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Berner Annika 1
315 HCS Inkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle 2
316 HCS Nipsu Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle Arvosteltu
317 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle Arvosteltu
318 HCS Una Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle 3
319 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle 1 NOM BIS
320 HCS Sulo Petteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Berner Annika 3
321 HCS Manu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Berner Annika 2
322 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Nowak Robert 1 NOM BIS
322 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Maillard Chiavuzzo Isabelle 4
331 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Berner Annika EXO n, EXO g 03 24, EXO d 21 33, PER ds 22 62, PER e 21 33, RAG c, RAG a 04, RAG d 04, RAG f 03, SBI n, SBI a, SBI c 21, TUV f 61-63, HCL males, HCS males 41
Busse Britta Kat 4 tark., ABY a, ABY o, CRX IV, OLH o 24, OSH e, OSH n 24, OSH f 24, SIA b, SIA b 21, SIA n 03, SOM p, SPH IV, SPH V, VET 4 41
Eriksson Ulrika Kat 4 tark., BAL c, BAL c 21, CRX I, CRX II, OLH ns 25, OLH n 02, OSH n, OSH f, OSH a 24, OSH ns 25, SIA c 21, SIA j, SIA o, SIA n 21, THA n 31
Krogh Minna CRX V, DRX IV, DRX VIII, OLH n, OLH c 25, OLH ns 24, OSH a, OSH c, OSH d, OSH h, OSH n 25, OSH b 22, OSH b 24, OSH ns 24, OSH n 03, SIA a, SIA d, SIA h, SOM n 42
Lindelöf Sirpa 0
Maillard Chiavuzzo Isabelle EXO n 22, PER f, PER g 03, PER a 03 23, PER d 33, PER e 33, PER f 33, RAG a, RAG n 03, RAG b 03, RAG f 04, SBI c, SBI d, SBI d 21, HCL females, HCS females 42
Nordström Lena EXO f, EXO n 24, EXO f 24, EXO n 03 24, PER n 22, PER d 24, PER n 01 62, PER f 21 33, RAG b, RAG n 04, RAG a 03, RAG g 03, RAG a 03 21, RAG a 04 21, SBI h, SBI j, SBI a 21, SBI e 21, VET 1 41
Nowak Robert ABY n, ABY p, BAL b, BAL a 21, CRX VII, DRX III, DRX IX, OSH b, OSH a 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH b 03 22, RUS, SIA n, SIA c, VET Kotikissat 41
Paloluoma Anne PER n, PER n 02 62, PER e 02 62, PER a 33, RAG n, RAG d, RAG e, RAG c 04, RAG g 04, SBI f, SBI g, SBI n 21, SBI j 21, CRX III, CRX VIII, DRX I, DRX II, DRX VII, SOM a, SOM o, SPH II 42
9 tuomaria