PIROK 131. kansainvälinen näyttely 20.5.2018 *BLACK*
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 20.5.2018 Loppuu 20.5.2018
Ilmoittautuminen alkaa 29.4.2018 Ilmoittautuminen loppuu 30.4.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:30
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 11.5.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Ylöjärvi *BLACK*
Toimihenkilöt Näyttelypaikka: Ylöjärven liikuntakeskus, Elotie 14, 33470 Ylöjärvi
Näyttelypäällikkö:Elise Rämö, elise.ramo@pirok.org puh.0405599924
Näyttelysihteeri: Kristiina Martikainen, Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse show@pirok.org, töissä emme hoida näyttelyasioita
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org,  p. 0407062191
Palkinnot ja ruusukkeetovat tervetulleita: Katja Laakkonen, katja.laakkonen@pirok.org
Raha-asiat: Anna Rämö anna.ramo@pirok.org
Assistenttihakemukset assistentit@pirok.org
Lisätietoja Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana.
Näyttelymaksut ajalle 6.2-17.4.18 ( 1 näyttely/2 näyttelyä) PIROKin jäsenet 40€/66€,
muiden yhdistysten jäsenet 40€/72€, ei FIFe-kissat 50€/näyttely (ei leimakorttia)
Näyttelymaksut ajalle 18.4-27.4.18 (1 näyttely/2 näyttelyä) PIROKin jäsenet 40€/72€
muiden yhdistysten jäsenet 40€/76€, ei FIFe-kissat 50€/näyttely. Leimakortit ei käytössä 18.-27.4.18
Kun kissa ilmoitetaan vain yhteen arvosteluun, valitsee ilmoittaja kumpaan näyttelyyn kissa osallistuu.

Leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa (2,5 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun ja leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 142
4 192
Kotikissat 14
Yhteensä 348

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 17 Ayser's Viserion Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
2 EXO n FI SK LO 18 Kisuicat's Part-Of-Me Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo Abs
FI*Kermaviiksen Giovanni (PER n 03) x Kisuicat's Mona Lisa (EXO n 22)
3 EXO f FI SK LO 17 FI*Cherish's Raspberry Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO f FI SRK LO FI*Shamirin Charming Cherie Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Brilliant Brunette (EXO f 22)
5 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*AzuLejo's BraveHeart Uros Champion Bobby Funk EX1 CACIB NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
6 EXO n 22 FI SK LO 17 Ayser's Wild Tabby Uros Avoin Bobby Funk EX1 CAC
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
7 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Supreme Champion Malin Sundqvist Abs
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
8 EXO n 24 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Ocean Pearl Naaras Champion Malin Sundqvist EX1 CACIB
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
9 EXO f 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Premior Bobby Funk EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
10 EXO n 03 24 FI SK LO 18 FI*Jewelstory Tonight Star Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1 NOM BIS
FI*Whispers Neville (PER n 03 24) x D'Eden Lover Luminosa of Jewelstory (EXO f 02 21)
11 EXO g 03 24 FI SK LO 17 FI*Celestial's Moët&Chandon Rosé Impérial Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
12 EXO d 21 33 FI SK LO 18 Ayser's Genius Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
13 PER n FIN SRK RX FIN*Yabode's Bondadoso Bono Uros Veteraani Bobby Funk 3
FIN*Jarbabin Indigo Luca (PER a 23) x FIN*Chevhill's Dreamy Diva (PER n)
13 PER n FIN SRK RX FIN*Yabode's Bondadoso Bono Uros International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
FIN*Jarbabin Indigo Luca (PER a 23) x FIN*Chevhill's Dreamy Diva (PER n)
14 PER f FI SK LO 17 FI*Mimosan Until The World Ends Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Mimosan Never Let You Go (PER d 23) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
15 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
16 PER n 22 FI SK LO 16 FI*AzuLejo's Heartbreaker Uros Grand International Premior Bobby Funk EX1 CAPS
FI*Mogi's Beau Bobby (EXO a) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
18 PER ds 22 62 FI SRK LO FI*Kultaviiksen Captain Nemo Uros Veteraani Bobby Funk 2
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
18 PER ds 22 62 FI SRK LO FI*Kultaviiksen Captain Nemo Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
19 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
20 PER n 02 62 FI SRK LO Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM NOM
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
21 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
21 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Bobby Funk 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
22 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
23 PER g 03 FI SK LO 18 FI*Jewelstory Heartbreaker Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Whispers Neville (PER n 03 24) x D'Eden Lover Luminosa of Jewelstory (EXO f 02 21)
24 PER a 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Ofelia Naaras Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC NOM BIS
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
25 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
26 PER e 33 FI SK LO 18 Endless Tale Be a Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
Vikers Sugar Cotton (PER e 21 33) x Mo Chridhe Ella of Endless Tale (PER g 33)
27 PER d 33 FI SK LO 18 Ayser's You Can Do Magic Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist Abs
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Ayser's Jetset Queen (PER e 21 33)
28 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Cicciolina Naaras Avoin Bobby Funk EX1 CAC
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x FI*Yashar's Afrodite (PER f 33)
29 PER f 33 FI SK LO 18 Ayser's You Really Got Me Naaras Pennut 4-7 kk Bobby Funk EX1
Delle Lune Saracene Uranos of Ayser (EXO n 21 33) x Ayser's Jetset Queen (PER e 21 33)
30 PER e 21 33 FI SK LO 15 Ayser's Jetset Queen Naaras Avoin Bobby Funk EX1 CAC
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Delle Lune Saracene Venus of Ayser (EXO e 21 33)
31 PER e 21 33 FI SRK LO FI*Yashar's Åskari Ålematon Uros Kastraatti Bobby Funk EX1 CAP
Sinihuiskan Lothar (PER a) x FI*Yashar's Tytti Tinttaraaraa (PER g 21 33)
32 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
33 RAG n FI SK LO 17 Gayaneh Oscillatoria oblivia Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
34 RAG n FI SK LO 17 FI*Ragtail Naomi Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo Abs
FI*Ragtail Figaro (RAG n 04) x FI*Ragtail Ilona (RAG n 03)
35 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
36 RAG n FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Ron Uros Premior Jorge Fernández González-Redondo Abs
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
37 RAG a FI SRK LO Dollyfella Big Big Man Uros Supreme Premior Malin Sundqvist KM
FI*Maplehill's Captain Hook (RAG a) x FI*DollyCats Black Pearl (RAG n 04)
38 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Supreme Premior Malin Sundqvist KM BIV NOM
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
39 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
40 RAG a FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Roi Uros Premior Malin Sundqvist EX1 CAPIB
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
41 RAG b FI SK LO 17 FI*AijaiCats Sweet Sarai Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Glamoros Gaya (RAG a 04)
42 RAG c FI SK LO 17 FI*MistyNight Ferdinand Uros Champion Bobby Funk EX1 CACIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
43 RAG c FI SK LO 18 FI*AijaiCats Brilliant Bella Naaras Pennut 4-7 kk Bobby Funk EX1
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Glamoros Gaya (RAG a 04)
44 RAG d FI SK LO 17 FI*Pehmis Punainen Pikkutiikeri Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Utuinen Legend Of Apollo (RAG n) x FI*Pehmis Kullanmuru (RAG f 21)
45 RAG e FI SK LO 18 S*Gunbertus Brexit Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
Afroditedolls Atlas (RAG a 04) x S*ElHeMa's Pyret (RAG d 04)
46 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Tuisku Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
47 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Supreme Champion Bobby Funk KM BIV
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
48 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Grand International Champion Bobby Funk EX1 CACS
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
49 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros International Champion Bobby Funk EX1 CAGCIB
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
50 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Geisha Naaras Avoin Bobby Funk EX1 CAC
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
51 RAG n 03 FI SK LO 17 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Avoin Bobby Funk EX2
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
52 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez Uros Nuoret 7-10 kk Bobby Funk EX1 NOM
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Cleo-patra (RAG n 03)
53 RAG n 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's La Madrina Naaras Pennut 4-7 kk Bobby Funk Abs
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
54 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Tahoma Uros Grand International Premior Bobby Funk EX1 CAPS
RO*Elian Rags Churchill (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
55 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Valkokullan Victoria Naaras Premior Bobby Funk EX1 CAPIB
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x FI*Valkokullan Salina (RAG n 03)
56 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
57 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Birrimirrin Ragit Romneya Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
FI*Stardoll's Wind Warrior (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
58 RAG n 04 FI SK LO 18 Nagawika de l'Ulyssiade Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo Abs
Miyazaki de l'Ulyssiade (RAG e 04) x Makhea des Ragouzi (RAG n 04 21)
59 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Barfait's Playful Paco Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
FI*Barfait's Joyful Justin (RAG a 04) x S*Yátaz Iokaste of Barfait (RAG n 04)
61 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*AijaiCats Promising Pele Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX2
FI*Cat's-JM E-La (RAG n 04) x FI*AijaiCats Harmonious Hazel (RAG a 04)
62 RAG n 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Brownie Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP BIV NOM
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Salina (RAG n 03)
63 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
64 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's El Chapo Son of CG Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
65 RAG a 03 FI SK LO 18 FI*Celestial's Sandra Ávila Beltrán Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
66 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
67 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Malin Sundqvist Abs
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
67 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
68 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Riverknee Little Shaman Uros Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
Kylador Abacus (RAG a 03) x FI*Shyshaman's River of Stars (RAG a)
69 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1 BIV NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
70 RAG a 04 FI SK LO 18 PL*Ragissa Winnetou Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist Abs
ES*Malattodolls Treasure (RAG a 04) x PL*Ragissa Oceania (RAG n)
71 RAG a 04 FI SK LO 17 UA*Science Fiction Divergence Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
72 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*AijaiCats Only Love Ollie Uros Premior Malin Sundqvist EX1 CAPIB
FI*Cat's-JM Ice-Kiss (RAG a 04) x FI*AijaiCats Glamoros Gaya (RAG a 04)
73 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Daim Uros Kastraatti Malin Sundqvist EX1 CAP
FI*Valkokullan Apollon (RAG a 04) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
74 RAG b 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM Lets-Pink Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo Abs
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Kristal-Pink (RAG n 04)
75 RAG c 04 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Amazing Adin Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*AijaiCats Magical Mariela (RAG b 04)
76 RAG d 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's El Jefe Uros Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
77 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS NOM
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
78 RAG f 04 FI SK LO 14 FI*Jollydolls Lindsey Lohan Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist Abs
FI*Fannidolls Furry Wagner (RAG d 03) x FI*Jollydolls GodBlessAmerica (RAG n 03)
79 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Nuoret 7-10 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
80 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Midnightdolls A Little Darling Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
FI*Tammikatin Hunajanassu (RAG e 04) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
81 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Champion Bobby Funk EX1 CACIB
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
82 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Premior Bobby Funk EX1 CAPIB
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
83 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Unique Uma Uros Avoin Bobby Funk EX1 CAC
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
84 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Nuoret 7-10 kk Bobby Funk EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
85 RAG a 04 21 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Unique Umer Uros Champion Caroline Stoa EX1 CACIB NOM
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
86 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Malin Sundqvist KM BIV
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
86 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Bobby Funk 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
87 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Grand International Champion Malin Sundqvist EX1 CACS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
88 SBI n FI SK LO 16 FI*Kattimäen Bea Naaras Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
FI*Kattimäen Matti-Katti (SBI n 21) x FI*Ann-Elisabeth's Ruusa (SBI c)
89 SBI n FI SK RX 17 FI*Lofanna Guernica Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
S*Raus Höjden's Scotte af Raus (SBI b) x FI*Lofanna Caribia (SBI f 21)
90 SBI n FI SK LO 18 FI*Mimitan Vellamo Naaras Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX2
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Mimitan Symphonie (SBI b)
91 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Emilia Naaras Grand International Premior Malin Sundqvist EX1 CAPS NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
92 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
93 SBI a FI SK LO 16 FI*Lofanna Etna Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB NOM
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
94 SBI a SE*Borgvikens Elvis in the Ghetto Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
SE*Happy Happies Bimo (SBI a 21) x SE*Borgvikens Carrie Survivor (SBI n)
95 SBI a FI SK LO 17 FI*Tamus Taunus Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC BIV
FI*Rais-Kis Mignon (SBI d) x FI*Tamus Nova SS (SBI f)
96 SBI a FI SK RX 17 FI*Touchant Câlinerie Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Tamus GReddy (SBI a 21) x FI*Touchant Xalté Beauté d'Amour (SBI n)
97 SBI a FI SK RX 18 FI*Halipalleron Basso Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Tamus Brembo (SBI e 21) x FI*Halipalleron Adalmiina (SBI a)
98 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
99 SBI a SE*Altona Kitten's Diza Dior Naaras Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB BIV NOM
Trollehöjds Blue Diamond (SBI a) x S*Tinywinys Yra Yersinia (SBI n)
100 SBI a FI SK LO 17 FI*Tassuliinin Kulkuri Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
FI*Touchant Petit Charmeur (SBI e) x FI*Tassuliinin Hermione (SBI f)
101 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
101 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
102 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
103 SBI d FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros International Champion Malin Sundqvist EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
104 SBI d FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Champion Malin Sundqvist EX1 CACIB
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
105 SBI d FI SK LO 16 FI*Tamus Quattro Uros Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
FI*Touchant Petit Charmeur (SBI e) x FI*Tamus Nova SS (SBI f)
106 SBI d FI SK LO 17 FI*Tamus Twingo Naaras Avoin Malin Sundqvist EX1 CAC
FI*Rais-Kis Mignon (SBI d) x FI*Tamus Nova SS (SBI f)
107 SBI d FI SRK LO 13 FI*Tassuliinin Gilbert Uros International Premior Malin Sundqvist EX1 CAGPIB
Demian Olympsche Bronzen (SBI b) x FIN*Tassuliinin Dream (SBI f)
109 SBI f FI SK LO 17 FI*Humming Paranoid Android Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Mototassun Rocket III (SBI d) x FI*Humming Birdy (SBI c)
110 SBI f FI SK LO 15 FI*Tamus Nova SS Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX2
FI*Tamus Juke (SBI n 21) x FI*Tamus Insignia (SBI f)
110 SBI f FI SK LO 15 FI*Tamus Nova SS Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Tamus Juke (SBI n 21) x FI*Tamus Insignia (SBI f)
111 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
111 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Bobby Funk 1
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
112 SBI f FIN SRK LO FIN*Tassuliinin Dream Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
FIN*Tamus Oldsmobile (SBI d) x FIN*Tupasaaren Fransesca (SBI a)
113 SBI g FI SK LO 17 FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa Naaras Avoin Bobby Funk EX1 CAC NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Rais-Kis Liinu (SBI f)
114 SBI g FI SK LO 18 FI*Rais-Kis Top Secret Naaras Pennut 4-7 kk Bobby Funk EX1 NOM
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
115 SBI h FI SK LO 18 FI*Tamus Volt Naaras Pennut 4-7 kk Bobby Funk EX1
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Tamus Navara (SBI f 21)
116 SBI h FI SRK LO FI*Mototassun Ruusu-Roosa Naaras International Premior Bobby Funk EX1 CAGPIB
FIN*Chirybiry's Remulus (SBI n) x FIN*Lirukallion Säkenöivä voima (SBI f)
117 SBI j FI SRK LO FI*Rais-Kis Doris Naaras Supreme Champion Bobby Funk KM
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
118 SBI j FI SK LO 16 FI*Tamus RVR Naaras Avoin Bobby Funk EX1 CAC
FI*Kattimäen Matti-Katti (SBI n 21) x FI*Tamus Insignia (SBI f)
119 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS BIV
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
120 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Tamus Stagea Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Tamus Navara (SBI f 21)
121 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Kipparin Kerenza Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*Kipparin Jarlath (SBI a 21) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
122 SBI a 21 SE*Borgvikens Beylo Bon Ami Uros Grand International Champion Bobby Funk EX1 CACS BIV
SE*Happy Happies Bimo (SBI a 21) x SE*Altona Kitten's Diza Dior (SBI a)
123 SBI a 21 FI SK RX 17 FI*Touchant Chance au Jeu Uros Nuoret 7-10 kk Bobby Funk EX1
FI*Tamus GReddy (SBI a 21) x FI*Touchant Xalté Beauté d'Amour (SBI n)
124 SBI a 21 FI SK LO 18 FI*Rais-Kis True Love Uros Pennut 4-7 kk Bobby Funk EX1
RU*Tarnis Urgant (SBI a 21) x FI*Rais-Kis IceKiss (SBI g)
125 SBI a 21 SE*Borgvikens Flowy Bowie Uros Kastraatti Bobby Funk EX1 CAP
S*Storeklev's Jameson (SBI b 21) x SE*Borgvikens Carrie Survivor (SBI n)
126 SBI a 21 FI SK LO 15 Demian Günther Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Peret Laty Mery, CZ (SBI e 21) x Hermine vom Stern Regulus (SBI b 21)
127 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras International Champion Bobby Funk EX1 CAGCIB
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
128 SBI c 21 FI SRK LO FI*HaoMao Bernhard Uros Supreme Premior Bobby Funk KM NOM
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x S*Lavender Fields Felicia (SBI b 21)
129 SBI d 21 FI SK LO 18 FI*Tamus Vento Uros Pennut 4-7 kk Malin Sundqvist EX1
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Tamus Navara (SBI f 21)
130 SBI e 21 FI SK LO 16 FI*Tassuliinin Jade Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
FI*Lofanna Bravissimo (SBI e 21) x FI*Tassuliinin Hermione (SBI f)
131 SBI e 21 FI SRK LO Peret Laty Mery, CZ Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Satine van de Meybas (SBI d)
132 SBI j 21 FI SK LO 15 FI*Canth's Molly Cottontail Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x EE*Cally Ly Khaleesi (SBI b 21)
133 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI SK LO 16 FI*Bastetin Ayiana Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
FI*Valier's Hayalet (TUV n) x Avyonah Blueberry (TUV g)
134 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI SRK LO FI*Semiramisin Ak Orkide Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x FIN*Semiramisin Yipek (TUV d)
135 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Supreme Champion Adrian Alexandru Dragota KM BIV
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
136 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Grand International Champion Adrian Alexandru Dragota EX1 CACS
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
137 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I found Serenity Naaras International Champion Adrian Alexandru Dragota EX1 CAGCIB
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
138 ABY n FI SK LO 17 FI*Omanion Galanthus nivalis Uros Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
Maurice de Moéris (ABY n) x S*Primuz-Zezam Rozetta (ABY o)
139 ABY n FI SK LO 16 FI*Amajan Miura Mainarda Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
140 ABY n FI SK LO 18 FI*SaltNPepper Chunky Monkey Uros Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
PL*Adalbertus SET (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
141 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Kleopatra Naaras Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
142 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Supreme Premior Adrian Alexandru Dragota KM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
143 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Grand International Premior Adrian Alexandru Dragota EX1 CAPS
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
143 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Veteraani Petra Cerná 3
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
144 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros International Premior Adrian Alexandru Dragota EX1 CAGPIB
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
145 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Premior Adrian Alexandru Dragota EX1 CAPIB BIV
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
146 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Supreme Champion Petra Cerná KM BIV
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
147 ABY a FI SK LO 15 FI*Akanthos Dante Uros Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP NOM
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Angelos Victoria (ABY n)
148 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
149 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
150 ABY a FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1 NOM
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
151 ABY a FI SK LO 18 FI*Mauahtawa August Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Jollinooran Esperanza (ABY n)
152 ABY a FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Your Noble Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX2
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka Io (SOM n)
153 ABY a FI SK LO 17 FI*Neaera's Celeste Velato Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 BIV
FI*Nebuankhet Nae Laird! (ABY a) x FI*Neaera's Hazel Huntress (ABY p)
154 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras International Premior Petra Cerná Mitätöity Mitätöity
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
155 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
156 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
157 ABY o FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
158 ABY o FI SRK LO FI*Amajan Gigi Gioia Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
159 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Martin Šanda KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
159 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Veteraani Petra Cerná 2
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
160 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
161 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Kastraatti Adrian Alexandru Dragota EX1 CAP NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
162 BAL a 21 FI SK LO 17 FI*Willicon Dove Baby Dove Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Willicon Compasión (BAL a 21) x FI*Willicon Until I Get You (BAL n 21)
163 BAL c 21 FI SK RX 16 FI*Noxx The Winner Takes It All Uros Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
164 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Farceur Uros Champion Martin Šanda EX1 CACIB
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
165 CRX I / CRX ns FI SK LO 18 FI*Piupaws Donkey Kong Uros Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
166 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Martin Šanda KM NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
167 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Grand International Champion Martin Šanda EX1 CACS BIV NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
168 CRX II / CRX n 02 64 FI SK RX 16 FI*Riverside-eye's Arman Uros Avoin Martin Šanda EX1 CAC
FI*Gaala-Star Amor (CRX d 01) x FI*Framillan Wily Witch (CRX a 03)
169 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Anne Bonny Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1 NOM
FI*Framillan the dawn of a new age (CRX n) x FI*FunkyJam's Upupa Epops (CRX a 02)
170 CRX II / CRX n 01 63 FI SK LO 18 FI*Riverside-eye's Bogey Boy Uros Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1 BIV
FI*Gaala-Star Amor (CRX d 01) x FI*Framillan Wily Witch (CRX a 03)
171 CRX II / CRX n 02 64 FI SK LO 18 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen Naaras Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Paredes (CRX a 09)
173 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 18 FI*Merivirran Bianca Naaras Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX2
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
174 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Martin Šanda KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
175 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Martin Šanda KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
176 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
177 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Avoin Petra Cerná EX1 CAC BIV
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
178 CRX III / CRX f FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Beata Afrodite Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
179 CRX III / CRX f 24 FI SK LO 17 FI*Piupaws Kardemumma Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
FI*Piupaws Keyboard cat (CRX n 24) x FI*Piupaws Prinsessa Celestia (CRX h)
180 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
181 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
182 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 17 FI*Piupaws Gum in My Hair Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Piupaws Mission: Impossible (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium (CRX f 03 23)
183 CRX IV / CRX d 02 62 FI SK LO 18 FI*Merivirran Bono For U2 Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x Vesper Mon Sasti*PL (CRX f 02)
184 CRX IV / CRX f 02 64 FI SK LO 18 FI*Riverside-eye's Birdie Babe Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Gaala-Star Amor (CRX d 01) x FI*Framillan Wily Witch (CRX a 03)
186 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
187 CRX V / CRX b 24 FI SK LO 17 FI*Derekaz The Siren of Temptation Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Derekaz Zyra (CRX n 03 24)
188 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 17 FI*Raitakatin Isabella Naaras Avoin Caroline Stoa EX2
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x Changes Liza Jane (CRX ns)
189 CRX V / CRX b 23 FI SK LO 18 FI*Alchemist She Blinded Me With Science Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Tinker Bell (CRX f 03)
190 CRX V / CRX n 23 FI SK LO 18 FI*Piupaws Lara Croft Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
FI*Piupaws Ascalon (CRX ns 24) x FI*Piupaws Elisabeth Lukas (CRX n)
191 CRX VI / CRX b 03 23 FI SK LO 18 FI*Alchemist Adamantium Uros Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX1 NOM
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Iridium (CRX c 21 33)
192 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Framillan Lando Calrissian Uros Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC BIV
FI*Framillan the dawn of a new age (CRX n) x FI*Framillan Quiescent Beauty (CRX a 33)
193 CRX VII / CRX a 32 FI SK LO 18 Travis Eledhrim of Claypond's Uros Avoin Adrian Alexandru Dragota EX2
Marvel Eledhrim (CRX a 03 21 32) x Mademoiselle Flower Garden*RUS of Eledhrim (CRX c)
194 CRX VII / CRX b 21 33 FI SK LO 17 FI*Claypond's Finaude Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
195 CRX VII / CRX h 33 FI SK LO 18 SE*Prexis Joy Naaras Nuoret 7-10 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
S*Vox Bauers Echo Epos Elan (CRX d 03 24) x S*Ärenskogens Michelle (CRX a 33)
196 CRX VII / CRX n 21 33 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonne Journee Uros Premior Adrian Alexandru Dragota EX1 CAPIB
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
197 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Gaala-Star Ivori Uros Grand International Champion Petra Cerná EX1 No Cert
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x FIN*Nallukan Delicia (CRX f 03)
197 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Gaala-Star Ivori Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x FIN*Nallukan Delicia (CRX f 03)
198 CRX VIII / CRX b 03 21 33 FI SK LO 18 FI*Alchemist Element Zero Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 BIV
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Iridium (CRX c 21 33)
199 CRX VIII / CRX a 03 33 FI SK LO 18 FI*Merivirran Alma Adalmiina Iivarintytär Naaras Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX2
FI*Gaala-Star Ivori (CRX n 09 33) x FI*Gaala-Star Hopea (CRX a 33)
200 DRX I / DRX b FI SK LO 18 FI*WildWilderness Donna Naaras Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
Raya's Domino (DRX n 09) x LV*Dea Dia Kasharelia (DRX b 33)
201 DRX II / DRX n 09 FI SK LO 17 Raya's Domino Uros Champion Petra Cerná EX1 CACIB
Florentino's Hot Jazz (DRX n 09) x Raya's Velvet Kiss (DRX h 22)
202 DRX II / DRX c 03 FI SK RX 18 FI*Fairy-Story's Xmas Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
Rextopia's Backfire (DRX e) x FI*Fairy-Story's Lalaloopsy (DRX a 03 32)
203 DRX III / DRX f Omelette Bona Rex Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
EE*Luigi Bona Rex (DRX n 03) x Elfe Feerique Nikita (DRX f 09)
204 DRX IV / DRX f 09 Elfe Feerique Nikita Naaras International Champion Adrian Alexandru Dragota EX1 CAGCIB BIV NOM
Rexintense Joseph (DRX d 03 23) x Golden Elf Nicky (DRX f 03)
205 DRX IV / DRX f 09 FI SK LO 18 EE*Ophelia Bona Rex Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
EE*Luigi Bona Rex (DRX n 03) x Elfe Feerique Nikita (DRX f 09)
206 DRX IV / DRX j 03 24 FI SK LO 17 FI*WildWilderness Blue Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX2
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Bravefellow Melodia (DRX f 21 33)
207 DRX VII / DRX b 33 FI SK LO 17 LV*Dea Dia Kasharelia Naaras Champion Martin Šanda EX1 CACIB BIV
Dea Dia's Agathos (DRX n) x Zoelina Jolie vom Pharao of Dea Dia (DRX n 32)
208 DRX VII / DRX a 21 33 FI SK LO 17 FI*Avariel Nugget Uros Avoin Martin Šanda EX1 CAC
Xarmax DevonDream*PL (DRX n 03 21 33) x FI*Avariel Jazz (DRX g 09 21 33)
209 DRX VII / DRX n 33 FI SK RX 17 Ofelia Sodetan Nicol Ross Naaras Avoin Martin Šanda EX2
Zhulien (DRX a 32) x Dayana Nova (DRX n 03 33)
210 DRX VII / DRX d 21 33 FI SK LO 17 Unique Calvados*PL Naaras Avoin Martin Šanda EX1 CAC
Ciastek PasoDoble*PL (DRX d 21 33) x Piper Calvados*PL (DRX f 32)
211 DRX VIII / DRX n 03 31 FI SRK LO FI*Fairy-Story's HipHipHooray Naaras Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
Bluestreak DevonDream*PL (DRX a 32) x FI*Fairy-Story's DazzlingDiva (DRX f 03)
213 DRX IX / DRX w 64 FI SK LO 17 FI*Bravefellow Lilo Naaras Avoin Martin Šanda EX1 CAC
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Pihlajan Lila-Lydia (DRX n 09 24)
214 OLH n FI SK LO 15 FI*Willicon Kill City Kills Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Mitätöity Mitätöity
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
215 OLH c 25 FI SK LO 15 FI*BaliDancer's Gaius Uros International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Ellie (BAL c)
216 OLH o 24 FI SK LO 17 FI*Noxx Guardian Angel Uros Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Jalecat's ÄhäKutti (OLH b) x FI*Noxx Miss Moneypenny (OLH a 25)
217 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC NOM
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
218 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Kastraatti Adrian Alexandru Dragota EX1 CAP
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
219 OLH n 02 FI SK LO 16 SE*Qjou'z Yodas Cheauka Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
Shilby Line's Yoda Yoga (OLH b 03) x S*Broddan's Rut (OLH f 01)
220 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
221 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros International Champion Caroline Stoa Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
222 OSH n FI SK RX 16 FI*Choose For A Full Fool Only Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
223 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
224 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Lady Starstruck Naaras Supreme Premior Martin Šanda KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
225 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Martin Šanda KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
226 OSH b FI SK LO 17 FI*Vintterin Lenita Miinantytär Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
227 OSH b FI SK LO 18 FI*LoveOriental Ustin Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
Timotheus Del Iris (OSH n) x UA*Gyulchataj Pepilotta (OSH b)
228 OSH c FI SK LO 18 FI*Sultsinan Armani Uros Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
229 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
230 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros International Champion Adrian Alexandru Dragota EX1 CAGCIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
231 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros International Premior Adrian Alexandru Dragota EX1 CAGPIB NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
232 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Adrian Alexandru Dragota KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
232 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
233 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Adrian Alexandru Dragota KM BIV
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
234 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras International Champion Adrian Alexandru Dragota EX1 CAGCIB
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
235 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Petra Cerná KM NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
236 OSH n 24 FI SK RX 17 Kapitoshka Summer Rain Chrysolite Uros Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC NOM
EkstaSia's Jarvis of Chrysolite (OSH n 22) x Xsabele FlorElen Chrysolite (SIA j 21)
237 OSH n 24 FI SK LO 17 FI*Deraza Lotty Hot Polka Dot Naaras Nuoret 7-10 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
San-toi's Carlin (SIA n) x FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot (OSH n 02 21)
238 OSH n 25 FIN SRK RX FIN*Silvanest Halima Naaras International Premior Martin Šanda EX1 CAGPIB
Purrsia Chief Oshkosh (OSH n 25) x FIN*Silvanest Eledhwen (OSH a)
239 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Veteraani Petra Cerná 3
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
240 OSH a 24 FI SK LO 18 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
241 OSH a 24 FI SK LO 18 Egill of Monoceros Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Image Arkenstone *RU (OSH c) x Planeta Soliaris Della LT* Monoceros (OSH g 24)
242 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Grand International Premior Petra Cerná EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
243 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
243 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
244 OSH b 22 FI SK LO 18 FI*Nazarlik Gloriana Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Timotheus Del Iris (OSH n) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
245 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1 BIV
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
246 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika Uros Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX2
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
247 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Hilma Miinantytär Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
248 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
249 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
250 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Moonshine Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
251 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros Grand International Champion Martin Šanda EX1 CACS NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
252 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Premior Martin Šanda EX1 CAPIB
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
252 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
253 OSH f 24 FI SK LO 17 FI*Millamarin Kermakaramelli Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
254 OSH ns 24 FI SK LO 17 FI*Millamarin Koodinimi Hidas Uros Kastraatti Petra Cerná EX1 CAP
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
255 OSH ns 25 FI SK LO 17 FI*Noxx Eevee Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
Topeng News Flash of Noxx (OLH n 25) x FI*Martinic M.C. Baby (OSH bs 24)
256 OSH n 03 FI SRK LO FI*Riquitta's Quasinoir Naaras Avoin Adrian Alexandru Dragota EX1 CAC
FI*Sultsinan Itätuuli (SIA n 01) x FI*Riquitta's Frechette (OSH b 03)
257 OSH b 03 22 FI SK LO 18 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1 NOM
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
258 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV NOM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
259 RUS FI SK RX 17 Amadeus vom Wolfsee Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX2
Aljoscha vom Wolfsee (RUS ) x Sherona vom Haus der Sechem (RUS )
260 RUS FI SK LO 17 Diamond Neytiri*PL Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
261 RUS FI SK LO 17 FI*BlueKaramel Da Capo Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX3
Amulet Suomipoika Trozayar (RUS ) x FI*BlueKaramel Champagne (RUS )
262 RUS FI SK LO 17 FI*IvanaKallio's Dirlandaa Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
S*Barynia's Prins Aladdin (RUS ) x FI*Bessemjanka's Qaramell (RUS )
263 RUS FI SK LO 18 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
264 RUS FI SK LO 18 Umberto Tibery Nicol Ross Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Tibery July Caesar Rus'Brungilda (RUS ) x Carica Grez Rus*RU (RUS )
265 SIA n FI SK LO 17 FI*Vintterin Pauli Miinanpoika Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
266 SIA n FI SRK RX FI*LoveOriental Elvira Naaras Veteraani Petra Cerná 2
Rei-Takeshi-Kenshin East Asterisk *RU (OSH n 24) x FI*Birregin Angel of Athens (SIA n 03 21)
266 SIA n FI SRK RX FI*LoveOriental Elvira Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
Rei-Takeshi-Kenshin East Asterisk *RU (OSH n 24) x FI*Birregin Angel of Athens (SIA n 03 21)
267 SIA a FI SK RX 16 UA*Meori Jangle Jem Uros Kastraatti Martin Šanda EX1 CAP
Graffias Adoro*LT (OSH a) x Angezara Eldoren (OSH n)
268 SIA a FI SK LO 17 FI*Kelmikerhon Iku-Turso Uros Pennut 4-7 kk Martin Šanda EX1
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x FI*Deraza Cupcake (SIA a)
269 SIA b FI SK LO 17 FI*Deraza Kissy Wizard Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
270 SIA b FI SK LO 17 FI*Kelmikerhon Ilmarinen Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x FI*Deraza Cupcake (SIA a)
271 SIA c FI SK LO 17 FI*Deraza Kitty Costum Maid Naaras Avoin Petra Cerná EX1 CAC
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
272 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Mr Mighty Bean Uros International Premior Petra Cerná EX1 CAGPIB
FI*Kelmikerhon Ihanuus I (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
273 SIA d FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Johnny Rotten Uros Pennut 4-7 kk Petra Cerná EX1 NOM BIS
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
274 SIA h FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
275 SIA j FI SK LO 16 FI*Kaspektin Tähteinvälinen Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
276 SIA o FI SK LO 18 Cailin Van Scalindjo Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
277 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
278 SIA b 21 FI SK LO 16 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's Uros International Champion Petra Cerná EX1 CAGCIB NOM
S*Limericks Vulcan (SIA e) x SE*Pilgatans Eclipse (SIA b 21)
279 SIA b 21 FI SK LO 16 Lumoexpress Mila Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x Lumoexpress Tigrina (OSH n 24)
280 SIA c 21 FI SK LO 17 Grazia v. Imporio A Naaras Nuoret 7-10 kk Petra Cerná Abs
Mario Barry (SIA c 21) x Monolie v. Imporio A (SIA g)
281 SIA n 03 FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Big John Duncan Uros Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX1
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
282 SIA n 03 FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Sid Vicious Uros Pennut 4-7 kk Adrian Alexandru Dragota EX2
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
283 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
283 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
284 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
285 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
286 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Egretta garzetta Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
287 SOM n FI SK RX 17 FI*Kharn-Ka Xahale Xpress Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Sinopa (SOM n)
288 SOM n FI SK LO 17 FI*Amajan Prozio Prospero Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Amajan Norton Norberto (SOM o) x FI*Amajan Miura Mainarda (ABY n)
289 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Festival Star Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX2
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
290 SOM n FI SK LO 18 FI*Amajan Queran Quercina Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Amajan Klara Kassandra (SOM o)
292 SOM n FI SK LO 18 FI*Lamadegaan Fullmoon Shadow Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX2
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*Kisompa's Kandelioússa (SOM n)
293 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
293 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Petra Cerná 1
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
294 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
294 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Petra Cerná 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
295 SOM n FI SK LO 16 FI*Amajan Maffeo Macario Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
296 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras Grand International Champion Martin Šanda Abs
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
297 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Champion Martin Šanda EX1 CACIB
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
298 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
299 SOM o FI SK LO 17 SE*Vesselkattens Stina Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
S*Skrasselkattens Yoji (SOM n) x S*Litskattens Vendela (SOM n)
300 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Grand International Champion Petra Cerná EX1 CACS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
301 SOM ns FI SK LO 18 S*Saivokattens Hopea Fina-Anselmiina Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
S*Truly Cosmic Nanuq (ABY ns) x Cinderella El Marees*CH (ABY ns)
302 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Nuoret 7-10 kk Adrian Alexandru Dragota EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
303 SPH V / SPH d 09 32 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Northern Starburst Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FI*Hobbitqueen's WilliamRSmith (SPH n 32) x Kaylee's Padme' (SPH f 03)
304 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Lexi Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC BIV
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
305 SPH V / SPH g 21 31 FI SK LO 17 FI*Tuiscalo's All Hallows´ Eve Naaras Avoin Caroline Stoa EX2
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Tuiscalo's Naked Pea (SPH g 03)
306 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
307 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM NOM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
308 SPH IV / SPH f 02 64 FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Miranda Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x Tudor Rose Businka (SPH f 02 32)
309 THA n FI SK RX 17 FI*SpotsAndPoints Aquarius Uros Champion Martin Šanda EX1 CACIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tekila Sanchitos (THA n)
310 THA n FI SK LO 18 Magic Thai Goblin's Yinella Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Šanda EX1
Magic Hopfe Cat's Imri (THA n) x Magic Thai Goblin's Yukina (THA b)
311 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Uros Kotikissat Adrian Alexandru Dragota 1 NOM
312 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Malin Sundqvist 2
312 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Adrian Alexandru Dragota 1
313 HCS Pantteri Uros Kotikissat Martin Šanda Abs
314 HCS Lenni Uros Kotikissat Martin Šanda 1 NOM BIS
315 HCS Inkku Naaras Kotikissat Martin Šanda 2
316 HCS Nipsu Naaras Kotikissat Martin Šanda 4
317 HCS Sissi Naaras Kotikissat Martin Šanda 3
319 HCS Mei Naaras Kotikissat Martin Šanda 1
320 HCS Sulo Petteri Uros Kotikissat Martin Šanda 3
321 HCS Manu Uros Kotikissat Martin Šanda 2
322 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Martin Šanda Arvosteltu
322 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Malin Sundqvist 1 NOM BIS
334 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Cerná Petra VET 4, OSH b, OSH h, OSH a 25, OSH f 24, OSH ns 24, SIA b, SIA c, SIA d, SIA b 21, SIA c 21, OLH c 25, OLH o 24, SOM p, ABY a, CRX III, CRX VIII, DRX II, DRX VIII 41
Dragota Adrian Alexandru HCL, SPH II, SIA n 03, OSH c, OSH e, OSH f, OSH n 24, OSH ns 25, OSH n 03, ABY n, BAL c, BAL c 21, OLH ns 25,OLH n 02, CRX VI, CRX VII, DRX I, DRX IV 40
Funk Bobby VET 1, SBI g, SBI h, SBI j, SBI a 21, SBI c 21, EXO n 22, EXO f 24, PER n 22, PER f 33, PER e 21 33, RAG c, RAG n 03, RAG g 04, RAG a 03 21 40
González-Redondo Jorge Fernández SBI a, SBI f, SBI j 21, TUV f 61-63, EXO n, EXO d 21 33, PER f, PER g 03, PER n 02 62, RAG n, RAG b, RAG d, RAG n 04, RAG a 03, RAG b 03 40
Lindelöf Sirpa RUS, SOM n, ABY o, SIA n, SIA j, SIA o, BAL b, BAL a 21, OLH n, OSH d, OSH a 24, OSH b 22, DRX III, CRX IV 41
Šanda Martin HCS, THA n, CRX I, CRX II, DRX VII, DRX IX, SOM a, ABY p, OSH a, OSH n 25, OSH b 24, OSH d 24, OSH b 03 22, SIA a 41
Stoa Caroline SIA h, SIA n 21, SPH V, SOM o, SOM ns, OSH n, OSH c 24, OLH ns 24, CRX V, SBI c, SBI n 21, SBI e 21, RAG e, RAG a 21, RAG c 04, RAG f 03, RAG a 04 21, EXO g 03 24, PER ds 22 62, PER n 01 62, PER e 02 62, PER f 21 33 41
Sundqvist Malin SBI n, SBI d, SBI d 21, VET Kotikissat, EXO f, EXO n 24, EXO n 03 24, PER n, PER a 03 23, PER a 33, PER e 33, RAG a, RAG a 04, RAG d 04, RAG f 04, RAG g 03 40
8 tuomaria