Omakissa
POH-KIS 64. kansainvälinen kissanäyttely 12.05.2018
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 12.5.2018 Loppuu 12.5.2018
Ilmoittautuminen alkaa 5.2.2018 Ilmoittautuminen loppuu 20.4.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.5.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Kirsi Rintapää, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 27.04.2018. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous 31.03.2018 saakka: Kaksi päivää / kissa: 68€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molemmille päiville. (Tee ilmoittautuminen myös sunnuntaille).

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 12.04.2018 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Tarjoamme lounaan + kahvitukset sekä leimakortin Poh-Kis näyttelyyn tai 25€

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 56 55 0 0 1
2 101 99 0 0 2
3 63 63 0 0 0
4 55 55 0 0 0
Kotikissat 8 8 0 0 0
Yhteensä 283 280 0 0 3

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Ayser's Viserion 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
2 PER a FI*Mogi's Summer Maple 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 NOM BIS
3 PER d Top-Level The Winner Takes It All 1 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB NOM BIS
4 PER a 22 FI*Mogi's Meadow Buttercup 1 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC NOM
5 PER e 33 Endless Tale Be a Dream 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
6 PER d 21 33 FI*Marjakorin Emiliano 1 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
7 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM
8 RAG n FI*Pengvin's Maxentius 1 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
9 RAG n FI*AijaiCats Royal Ron 1 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
10 RAG a FI*MistyNight Esmeralda 1 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
11 RAG c FI*MistyNight Ferdinand 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
12 RAG n 21 Gayaneh Oscarella omen 1 Uros 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
13 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun 1 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
14 RAG e 21 FI*Uniklubin Karelia 1 Uros 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP NOM
15 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
16 RAG n 03 UA*Science Fiction C-sharp 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
17 RAG n 03 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez 1 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
18 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
19 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 1 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
20 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM
20 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
21 RAG a 04 S*Heavenly Dolls Trippin MaryJane 1 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP NOM BIS
22 RAG a 04 UA*Science Fiction Divergence 1 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
23 RAG b 04 FI*AijaiCats Amazing Adele 1 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
24 RAG b 04 FI*Tuulikellon Chocolate Kiss 1 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir Abs
25 RAG c 04 FI*AijaiCats Amazing Adin 1 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
26 RAG d 03 FI*Celestial's Tankero-Tatti 1 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
27 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma 1 Naaras 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS NOM BIS
28 RAG g 03 FI*Celestial's Aikansa-Tähti 1 Naaras 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1 NOM
29 RAG g 04 FI*Collicatin Hempeä Helmi 1 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC NOM
30 RAG g 04 FI*Celestial's Dos Lunas Tequila 1 Naaras 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
31 RAG h 04 Pumpulitaivaan Daisy 1 Naaras 7 (CH) Mösch Sabine Abs
32 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 1 Naaras 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1
33 RAG a 04 21 FI*AijaiCats Unique Umer 1 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
34 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 1 (SC) Ruonala Kai KM
35 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Ruonala Kai KM BIV
35 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
36 SBI n FI*Mimitan Vellamo 1 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
37 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 1 Uros 2 (SP) Ruonala Kai KM NOM
37 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 1 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM
38 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS BIV
39 SBI n Demian Diamond in the rough 1 Uros 8 (PR) Ruonala Kai EX1 CAPIB
40 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
41 SBI a Demian Suomi100 Pätkä 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir Abs
42 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie 1 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
43 SBI b FI*Harebell Quality of Life Onni 1 Uros 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1 NOM
44 SBI b FI*Mimitan Morning Glory 1 Naaras 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP
45 SBI c S*Varicella's Lilac Banzi 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
46 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB BIV
47 SBI d FI*Saca's Onetime Zaum 1 Uros 5 (IC) Mösch Sabine EX2
48 SBI d FI*Pirimirrin Lanarkiitti 1 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
49 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 4 (GIP) Mösch Sabine EX1 CAPS NOM
50 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM
50 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
51 SBI e 21 FI*Lofanna Alvar 1 Uros 8 (PR) Mösch Sabine Abs
52 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS
52 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
53 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 3 (GIC) Mösch Sabine EX1 CACS
53 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI*Minnikatin Timothy 2 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI*Minnikatin Timothy 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
55 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
56 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI*Debals KappasVaan 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
57 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI*Debals KatoMua 2 Naaras 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB
58 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI*Debals Michigan 2 Uros 7 (CH) Ruonala Kai EX1 CACIB
59 ACL XI / ACL f 03 21 33 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC BIV NOM
60 ACS I / ACS n FI*Siriuksen VenusCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
61 ACS III / ACS n 22 FI*Siriuksen TritonCurl 2 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC NOM BIS
62 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Mösch Sabine Abs
63 ACS IV / ACS a 03 22 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
64 ACS IV / ACS n 09 22 FI*Debals Dakota 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
65 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
65 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 2
66 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini 2 Naaras 2 (SP) Kudra Magdalena KM
67 ACS VII / ACS fs 22 FI*Minnikatin Suzanna 2 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
67 ACS VII / ACS fs 22 FI*Minnikatin Suzanna 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
68 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
69 ACS VIII / ACS fs 03 22 FI*Debals Philadelphia 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
70 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
71 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl 2 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
72 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
73 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Taygete 2 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
74 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Celaeno 2 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
75 MCO II / MCO n 09 FI*Stout-hearted Queen of Hearts 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
76 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 3 (GIC) Ruonala Kai EX1 CACS
77 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 5 (IC) Ruonala Kai EX1 CAGCIB NOM
78 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Dancing with the Wolves 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
79 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Shadow of the Forest 2 Naaras 9 (Avoin) Ruonala Kai EX1 CAC
80 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1 BIV NOM
81 MCO III / MCO n 22 DK Sivkjær's Claba Helle 2 Naaras 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
82 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
83 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
84 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Tigerworld New Year`s Magic 2 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
85 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne Abs
86 MCO V / MCO f 22 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
87 MCO V / MCO f 22 FI*A'Dreams MC Artemiy 2 Uros 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1
88 MCO V / MCO f 22 FI*Laramillan Olympe Maxime 2 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1 BIV
89 MCO V / MCO f IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 13c (Määrittely) Isakov Vladimir MCO fs
89 MCO VII / MCO fs IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
90 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 6 (IP) Mösch Sabine EX1 CAGPIB
91 MCO VI / MCO d 02 21 62 DK Sivkjær's Claba Viking 2 Uros 11 (Nuoret) Ruonala Kai EX1
92 MCO VI / MCO f 03 24 FI*Moggi Jam Balaya 2 Naaras 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
93 MCO VI / MCO d 03 24 FI*Stout-hearted Stormy Sea 2 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
94 MCO VI / MCO d 09 22 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt 2 Uros 10 (KAS) Ruonala Kai Abs
95 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Hiesun Pohjan Akka 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX2
96 MCO VI / MCO d 09 22 Makarena Perfect Basteta*LT 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP BIV NOM
97 MCO VII / MCO ns 22 FI*Escape's Little Texas 2 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 BIV NOM
98 MCO VII / MCO ns 22 FI*Laramillan Obi-Wan Kenobi 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
99 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Ice Dream 2 Naaras 7 (CH) Kudra Magdalena EX1 CACIB
100 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
101 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena Abs
102 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
103 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Bogactwo 2 Uros 11 (Nuoret) Mösch Sabine EX1 NOM
104 NFO I / NFO n FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS NOM
105 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Taisto 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1
106 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 4 (GIP) Ruonala Kai EX1 CAPS NOM
107 NFO II / NFO n 09 FI*Jarraun's Skog Ferdinand 2 Uros 6 (IP) Ruonala Kai EX1 CAGPIB
108 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Trick Bag 2 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM
109 NFO III / NFO n 24 FI*WitSarin Lenita 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM BIS
110 NFO III / NFO n 24 FI*FoxyPaw's Mannish Boy 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB NOM
111 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
112 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Saravon Pekka 2 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC NOM
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
114 NFO IV / NFO n 03 24 FI*FoxyPaw's Spin Doctor 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV
115 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Nalle-Puhin Ahti 2 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
116 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Rosina 2 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
117 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
118 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Aura 2 Naaras 5 (IC) Mösch Sabine EX1 CAGCIB
119 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
120 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine EX1 CAC
121 NFO VI / NFO g 09 23 Delicja Adsum*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1 BIV
122 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Ainomieli 2 Naaras 10 (KAS) Mösch Sabine EX2
123 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Regina 2 Naaras 10 (KAS) Mösch Sabine EX1 CAP NOM
124 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 4 (GIP) Mösch Sabine EX1 CAPS NOM BIS
125 SIB III / SIB n 24 FI*Minoon Pikkuveikka 2 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
126 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM
126 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 1 NOM
127 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Morsmaikku 2 Naaras 1 (SC) Mösch Sabine KM NOM BIS
128 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Aurora 2 Naaras 9 (Avoin) Mösch Sabine Abs
129 SIB III / SIB n 22 FI*Balladin Belafonte 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
129 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Balladin Belafonte 2 Uros 13c (Määrittely) Isakov Vladimir SIB n 22
130 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan FalleRalleRaa 2 Naaras 12 (Pennut) Mösch Sabine EX1 NOM
131 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne Abs
132 SIB V / SIB f 24 FI*Cherrytail's WonderGirl 2 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB NOM
133 SIB V / SIB d 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
134 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
134 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 3
135 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Lumikissan Grand Slam 2 Uros 12 (Pennut) Ruonala Kai EX1 NOM
136 SIB VI / SIB fy 09 22 FI*Amurin Danna 2 Naaras 10 (KAS) Ruonala Kai EX1 CAP
137 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS NOM BIS
137 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 1 NOM BIS
138 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB NOM
139 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI*Lumikissan CaramelliElli 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
140 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan DollariHymy 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 BIV
141 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
141 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 3
142 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS NOM
143 BEN n 24 Myart Winter Leopard 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
144 BEN n 24 FI*Hiesun Bringer of Hope 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
145 BEN n 22 32 FI*Hiesun Apocalyptica 3 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
146 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
147 BLH d FI*Aurantia's Polar Vortex 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
148 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
149 BML I / BML bs 11 31 FI*Kimuli's Secret Melody 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
150 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM BIS
151 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Tausen Marteinn KM
151 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 4
152 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
153 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
154 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 6 (IP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGPIB NOM
154 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
155 BSH ns 11 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale 3 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP NOM
156 BSH n 03 Tegheon UnderleyHall*PL 3 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
157 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
158 BUR n FI*Almond's Freyja 3 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX2
159 BUR n FI*Seirene Copacabana 3 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
160 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Paloluoma Anne KM
160 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 4
161 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
162 BUR b FI*Hokkuspokkus Cheery Littlebottom 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
163 BUR c FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
164 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham 3 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS NOM
165 BUR f FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
166 CYM 51-52 / CYM d 03 22 51 FI*Finaku's Edremony 3 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
167 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM BIS
168 EUR Jeeli 3 Uros 13a (Noviisi) Isakov Vladimir EUR n 03
169 EUR a FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo 3 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
170 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
171 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
171 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 3
172 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
173 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM
174 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM
175 EUR ns 22 FI*Pikku-Piun Unelma 3 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
176 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
177 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM BIS
178 EUR n 02 64 Tarina 3 Naaras 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 4
179 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM BIS
180 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM
181 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
182 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 1 NOM
183 MAU n 24 FI*Chai-lai Yafeu Yahua 3 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
184 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS
185 MAU ns 24 FI*CatNmaus Diva 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC BIV NOM
186 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zalika Zahur 3 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX2
187 MAU ns 24 FI*Chai-lai Heqet Habibah 3 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
188 MAU ns 24 FI*Chai-lai Vaslef Venjamin 3 Uros 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
189 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV NOM BIS
189 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Kudra Magdalena 2
190 OCI n 24 FI*Moosegrove Aurora 3 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
191 OCI n 24 FI*Moosegrove Omar 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
192 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM NOM
193 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
194 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn KM
195 OCI b 24 S*Vargagården's Sisu Maxwell JR 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
196 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC NOM
197 SIN FI*Chai-lai Romantic Rosie 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
198 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
199 ABY n Shadeaby Heartbreaker 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
200 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Mösch Sabine 1 NOM BIS
201 ABY a FI*Lovedevotion Karmen 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
202 BAL n FI*Nenatnak Call Me A Destiny 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM BIS
203 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM
204 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
205 CRX II / CRX n 02 64 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
206 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM
207 CRX II / CRX n 09 FI*Taikametsän Chastity Dingle 4 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
208 CRX III / CRX d FI*Sirpaleen Caspian Apollon 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
209 CRX III / CRX g FI*Sirpaleen Adalia Artemis 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
210 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Taikametsän Divina Galica 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
211 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Ånastasia the First 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
212 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI*Framillan Sä pystyt mihin vaan 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
213 CRX VII / CRX n 33 FI*Saca's Radiant Snow Whirls 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
214 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Touch of Moon 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB NOM
215 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Telltail's Otherside 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
216 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Taikametsän Brian Carey 4 Uros 8 (PR) Tausen Marteinn EX1 CAPIB
217 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB NOM
218 OSH d FI*BlackDevil's Burns Like Hell 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
219 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
220 OSH e FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker 4 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
221 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM
221 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
222 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 No Cert
223 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
224 OSH n 25 FI*JellonCats Beta 4 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP NOM
225 OSH a 24 Apocalyptica Giuseppe Verdi 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM BIS
226 OSH b 24 FI*JellonCats Dehaliya 4 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
227 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB
228 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
228 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
229 RUS FI*BlueLair's Konstantin 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
230 RUS FI*Sini-Hilkan Hard Rock 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
231 RUS FI*BlueLair's Mirabella 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
232 RUS FI*Harmuan Aloisia Allegra 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
233 RUS FI*Sini-Hilkan Heart Jewel 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM BIS
234 RUS S*Sirius Moonlight and Roses 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
235 RUS FI*Sini-Hilkan Zenith 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
236 SIA a FI*Plan-A Tyrske 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
237 SIA o Cailin Van Scalindjo 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
238 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
239 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
240 SPH I / SPH n 21 FI*Miisalan Kölli 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
241 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
242 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM
243 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM
244 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS NOM
245 SPH V / SPH n 32 FI*Miisalan Lumi 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
246 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
247 THA n FI*SpotsAndPoints Aquarius 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
248 THA n Magic Thai Goblin's Yinella 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 NOM
249 THA n FI*SpotsAndPoints David 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn Abs
250 THA n 21 Thaiblueangels Chisu 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
251 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
252 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM BIS
252 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 1
253 HCS Pantteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José Abs
254 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 2
255 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
256 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1
257 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José Abs
280 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Isakov Vladimir RAG b 04 (13c), MCO V (13c), SIB IV (13c), EUR n 03 (13a), PER d, PER e 33, PER f 21 33, RAG a 03, RAG b 04, RAG c, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI c, SBI h, ABY n, BAL n, CRX II, CRX VI, CRX VII, OSH h, RUS, SIA a, SOM a, THA n 21 41
Kudra Magdalena ACL VIII, ACS I, ACS IV, ACS VI, ACS VIII, MCO VII, MCO VIII, NFO I, NFO III, SIB VII, SIB VIII, VET 1, VET 3 38
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 24, BLH a, BLH d, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR b, CYM 51-52, EUR n 22, MAU ns 24, ABY a, CRX I, CRX III, OSH a 24, OSH b 24, OSH d, OSH d 24, OSH n, SPH I, SPH II, SPH V, HCS, VET Kotikissat 37
Mösch Sabine PER a 22, PER d 21 33, RAG a 03 21, RAG a 04 21, RAG d 03, RAG e 21, RAG g 03, RAG g 04, RAG h 04, SBI b, SBI d, SBI e 21, ACL V, ACS III, MCO V, NEM I, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, VET 4 36
Paloluoma Anne ACS VII, ACS XI, MCO I, MCO IV, NFO IV, SIB III, SIB V, BSH a, BSH n 03, BUR c, BUR n, EUR d 22, EUR d 24, EUR ns 23, KOR, OCI n 24, SIN, HCL 41
Ruonala Kai EXO n, PER a, RAG a, RAG a 04, RAG c 04, RAG f 03, RAG n 21, SBI n, ACL IV, ACL XI, MCO II, MCO III, MCO VI, NFO II, SIB VI 38
Tausen Marteinn BEN n 22, BEN n 22 32, BML I, BUR f, EUR a, EUR as 22, EUR f 24, EUR ns, EUR ns 22, MAN 51-52, MAU n 24, OCI b 24, OCI o 24, CRX VIII, OSH e, OSH f, OSH n 25, SIA e 21, SIA o, SPH III, SPH IV, THA n, VET 2 39
7 tuomaria.