POH-KIS 64. kansainvälinen kissanäyttely 12.05.2018
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 12.5.2018 Loppuu 12.5.2018
Ilmoittautuminen alkaa 5.2.2018 Ilmoittautuminen loppuu 20.4.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.5.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-Areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Mäkynen , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Kirsi Rintapää, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Eläinlääkärintarkastus suoritetaan pistokokeina. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 27.04.2018. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 
 

Lisätietoja
Kutsu

Näyttelymaksut:

Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€/päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€/päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous 31.03.2018 saakka: Kaksi päivää / kissa: 68€ (POH-KIS 60€), kun ilmoittaudut molemmille päiville. (Tee ilmoittautuminen myös sunnuntaille).

Seuralaiskissat: Vain etukäteen ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Häkkimaksu OmaKissan kautta tai paikan päällä.

Jos kotikissoja on ilmoitettu yli kymmenen, valitaan erikseen paras pitkäkarvainen ja paras lyhytkarvainen kotikissa.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 12.04.2018 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Tarjoamme lounaan + kahvitukset sekä leimakortin Poh-Kis näyttelyyn tai 25€

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 56
2 101
3 63
4 55
Kotikissat 8
Yhteensä 283

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1718163 Ayser's Viserion Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
2 PER a FI SK LO 1718143 FI*Mogi's Summer Maple Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*Mogi's Belle Bettine (EXO a 03)
3 PER d FI SK LO 1612265 Top-Level The Winner Takes It All Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM BIS
FIN*Sunrunner's Hadyn Habib (PER d) x Leonidan U Are My Sunshine (PER d 22)
4 PER a 22 FI SK LO 1612955 FI*Mogi's Meadow Buttercup Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
5 PER e 33 FI SK LO 1820256 Endless Tale Be a Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Vikers Sugar Cotton (PER e 21 33) x Mo Chridhe Ella of Endless Tale (PER g 33)
6 PER d 21 33 FI SK LO 1507814 FI*Marjakorin Emiliano Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Yashar's Steven Siegal (PER n 33) x EE*Zlata Popstar Alsafi (PER d 21 33)
7 PER f 21 33 FI SK LO 1614591 Ayser's Q-Girl Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
8 RAG n FI SK LO 1718977 FI*Pengvin's Maxentius Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
9 RAG n FI SK LO 1614799 FI*AijaiCats Royal Ron Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
10 RAG a FI SK LO 1614291 FI*MistyNight Esmeralda Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
11 RAG c FI SK LO 1717503 FI*MistyNight Ferdinand Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
12 RAG n 21 FI SK LO 1717184 Gayaneh Oscarella omen Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
13 RAG n 21 FI SRK LO 1403462 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
14 RAG e 21 FI SK LO 1717786 FI*Uniklubin Karelia Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
15 RAG n 03 FI SK LO 1509995 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
16 RAG n 03 FI SK LO 1717077 UA*Science Fiction C-sharp Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*FunnyDolls Beyonce (RAG n 03)
17 RAG n 03 FI SK LO 1718210 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Cleo-patra (RAG n 03)
18 RAG a 03 FIN SRK LO 82551 FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
19 RAG a 03 FI SRK LO 1301557 FI*Celestial's Hot Shot Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
20 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
20 RAG a 04 FI SK LO 1613259 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
21 RAG a 04 FI SK LO 1820528 S*Heavenly Dolls Trippin MaryJane Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP NOM BIS
SE*CherryPop's Blue Mystic (RAG a 04) x Starring Honey To Heavenlydolls (RAG a 04)
22 RAG a 04 FI SK LO 1718582 UA*Science Fiction Divergence Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
RO*Elian Rags Jelly Blue (RAG a 03) x UA*Science Fiction Bios (RAG a 04)
23 RAG b 04 FI SK LO 1718532 FI*AijaiCats Amazing Adele Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*AijaiCats Magical Mariela (RAG b 04)
24 RAG b 04 FI SRK LO 86182 FI*Tuulikellon Chocolate Kiss Naaras Määrittely Vladimir Isakov Abs
Chocolate Chip á Chardani*DK (RAG b 03) x FIN*Tuulikellon Hot Chocolate (RAG h)
25 RAG c 04 FI SK LO 1718535 FI*AijaiCats Amazing Adin Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*AijaiCats Magical Mariela (RAG b 04)
26 RAG d 03 FI SK LO 1718501 FI*Celestial's Tankero-Tatti Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
27 RAG f 03 FI SK LO 1508230 FI*Celestial's Satavarma Naaras Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
28 RAG g 03 FI SK LO 1718503 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
29 RAG g 04 FI SK LO 1716524 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
30 RAG g 04 FI SK LO 1718735 FI*Celestial's Dos Lunas Tequila Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
31 RAG h 04 FI SK LO 1614744 Pumpulitaivaan Daisy Naaras Champion Sabine Mösch Abs
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
32 RAG a 03 21 FI SK LO 1717983 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
33 RAG a 04 21 FI SK LO 1717707 FI*AijaiCats Unique Umer Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
34 SBI n FI SK LO 1508378 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Kai Ruonala KM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
35 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM BIV
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
35 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Magdalena Kudra 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
36 SBI n FI SK LO 1819200 FI*Mimitan Vellamo Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Mimitan Symphonie (SBI b)
37 SBI n FI SRK LO 84017 FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Kai Ruonala KM NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
37 SBI n FI SRK LO 84017 FI*Harebell Bosse Nova Uros Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
38 SBI n FI SRK LO 41288 FI*Harebell Emilia Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS BIV
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
39 SBI n FI SK LO 1507054 Demian Diamond in the rough Uros Premior Kai Ruonala EX1 CAPIB
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x Demian Fiona (SBI c)
40 SBI n FI SRK LO 1300190 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
41 SBI a FI SK LO 1717616 Demian Suomi100 Pätkä Uros Avoin Vladimir Isakov Abs
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
42 SBI a FI SK LO 1506663 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
43 SBI b FI SK LO 1819632 FI*Harebell Quality of Life Onni Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM
Demian Åwe's Scania till Tamus (SBI b) x FI*Harebell Niiskuneiti (SBI c)
44 SBI b FI SRK LO 89375 FI*Mimitan Morning Glory Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
S*Kultberget's Bojan (SBI b) x FI*Mimitan Ancient Amethyst (SBI c)
45 SBI c FI SK LO 1717580 S*Varicella's Lilac Banzi Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
46 SBI d FI SK LO 1508981 FI*Mototassun Rocket III Uros International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB BIV
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
47 SBI d FI SK LO 1715454 FI*Saca's Onetime Zaum Uros International Champion Sabine Mösch EX2
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
48 SBI d FI SK LO 1715241 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
49 SBI d FI SRK LO 86972 FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS NOM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
50 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
50 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
51 SBI e 21 FI SRK LO 1300498 FI*Lofanna Alvar Uros Premior Sabine Mösch Abs
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
52 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 1510079 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
52 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 1510079 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
53 ACL V / ACL f FI SK LO 1405121 FI*Minnikatin Olympia Naaras Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
53 ACL V / ACL f FI SK LO 1405121 FI*Minnikatin Olympia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 1509360 FI*Minnikatin Timothy Uros Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 1509360 FI*Minnikatin Timothy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
55 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 1612988 FI*Debals KooMikko Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
56 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI SK LO 1612989 FI*Debals KappasVaan Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
57 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 1612987 FI*Debals KatoMua Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
58 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI SK LO 1716302 FI*Debals Michigan Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
59 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 1819556 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC BIV NOM
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
60 ACS I / ACS n FI SK LO 1715998 FI*Siriuksen VenusCurl Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
61 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 1715322 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
62 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 1403519 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Sabine Mösch Abs
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
63 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 1715320 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
64 ACS IV / ACS n 09 22 FI SK LO 1716298 FI*Debals Dakota Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
65 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX 75971 FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
65 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX 75971 FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Marteinn Tausen 2
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
66 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 1406256 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Supreme Premior Magdalena Kudra KM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
67 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 1509395 FI*Minnikatin Suzanna Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
67 ACS VII / ACS fs 22 FI SK LO 1509395 FI*Minnikatin Suzanna Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FI*Minnikatin Michell (ACS n 03 22)
68 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX 91043 CharmingCurl Kimberli Naaras Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
69 ACS VIII / ACS fs 03 22 FI SK LO 1716299 FI*Debals Philadelphia Naaras Avoin Magdalena Kudra EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
70 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1509305 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
71 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1405730 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
72 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 1610901 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
73 MCO I / MCO a FI SK LO 1717388 FI*KingLeo's I am Taygete Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
74 MCO I / MCO n FI SK LO 1717390 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
75 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1406172 FI*Stout-hearted Queen of Hearts Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x FI*Stout-hearted Hypnotize U (MCO f 09)
76 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1404986 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
77 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
78 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 1715776 FI*Hiawatha Dancing with the Wolves Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
79 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 1715777 FI*Hiawatha Shadow of the Forest Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
80 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718403 FI*Escape's Little Sky Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
81 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1819883 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
82 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 1402557 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
83 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1718404 FI*Escape's Little Cedric Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
84 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 1819845 FI*Tigerworld New Year`s Magic Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
85 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 1403284 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Supreme Premior Anne Paloluoma Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
86 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1510361 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
87 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1819415 FI*A'Dreams MC Artemiy Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x Katie Forest Pearl (MCO d 22)
88 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1820013 FI*Laramillan Olympe Maxime Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV
FI*Mostlycats You Are My Life (MCO ds 22) x FI*Laramillan Kitty Cat (MCO n 22)
89 MCO V / MCO f FI SK LO 1820562 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita Naaras Määrittely Vladimir Isakov MCO fs
IT*Aragorn di Casa Mivale (MCO d 22) x S*PreciousBlue's Silver Sparkle (MCO fs 22)
89 MCO VII / MCO fs FI SK LO 1820562 IT*Clabacoon's Cimone Dolce Vita Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
IT*Aragorn di Casa Mivale (MCO d 22) x S*PreciousBlue's Silver Sparkle (MCO fs 22)
90 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 1611566 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras International Premior Sabine Mösch EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
91 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 1819884 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
92 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 1819604 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
93 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 1507118 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
94 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1715102 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt Uros Kastraatti Kai Ruonala Abs
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
95 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1717660 FI*Hiesun Pohjan Akka Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX2
FI*Lionstyle Smoke on TheWater (MCO n 03 22) x FI*Hiesun Paranoid (MCO f 09)
96 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 1301081 Makarena Perfect Basteta*LT Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP BIV NOM
Hadas Perfect Basteta*LT (MCO d 22) x Alwaro Inna Polaris*PL (MCO f 09 22)
97 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1718400 FI*Escape's Little Texas Uros Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
98 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1820014 FI*Laramillan Obi-Wan Kenobi Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
FI*Mostlycats You Are My Life (MCO ds 22) x FI*Laramillan Kitty Cat (MCO n 22)
99 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1717297 FI*Moggi Ice Dream Naaras Champion Magdalena Kudra EX1 CACIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
100 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1819221 FI*KhalDrogo's From Here to Eternity Uros Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
101 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 1403054 FI*KingLeo's Amok Uros Premior Magdalena Kudra Abs
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
102 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1716886 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Kastraatti Magdalena Kudra EX1 CAP
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
103 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1718472 FI*SiniTaigan Bogactwo Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
104 NFO I / NFO n FI SK LO 1613969 FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen Naaras Grand International Champion Magdalena Kudra EX1 CACS NOM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
105 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1819597 FI*WitSarin Taisto Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
106 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507082 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
107 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1715075 FI*Jarraun's Skog Ferdinand Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
108 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 87683 FI*FoxyPaw's Trick Bag Uros Supreme Champion Magdalena Kudra KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
109 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819599 FI*WitSarin Lenita Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
110 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1510778 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros International Premior Magdalena Kudra EX1 CAGPIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
111 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1716103 FI*WitSarin Keijo Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
112 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716732 FI*Marjametsän Saravon Pekka Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
113 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 1402882 FI*FoxyPaw's Lucky Lucille Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
114 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 1718060 FI*FoxyPaw's Spin Doctor Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
115 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1819176 FI*Nalle-Puhin Ahti Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
116 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1819596 FI*WitSarin Rosina Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
117 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716108 FI*WitSarin Pobeda Uros Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
118 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1613381 FI*Marjametsän Aura Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
119 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 1716111 FI*WitSarin Simca Uros Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
120 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 1716107 FI*WitSarin Elite Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
121 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 1820586 Delicja Adsum*PL Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
122 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1613382 FI*Marjametsän Ainomieli Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX2
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
123 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716104 FI*WitSarin Regina Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
124 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510780 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
125 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1715127 FI*Minoon Pikkuveikka Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FIN*Lumikissan X-pertti (SIB a 09 24) x FI*Cherrytail's WonderGirl (SIB f 24)
126 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
126 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Marteinn Tausen 1 NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
127 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 1300377 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
128 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 1717804 FI*Jylhäkallion Aurora Naaras Avoin Sabine Mösch Abs
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
129 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 1718389 FI*Balladin Belafonte Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Apachiris Frida (SIB n 09 22)
129 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 1718389 FI*Balladin Belafonte Uros Määrittely Vladimir Isakov SIB n 22
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Apachiris Frida (SIB n 09 22)
130 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1819483 FI*Lumikissan FalleRalleRaa Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
131 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 1402438 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Anne Paloluoma Abs
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
132 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 1508507 FI*Cherrytail's WonderGirl Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB NOM
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
133 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 1819440 Nikodim Simba Valenika Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma Abs
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
134 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 83627 FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
134 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 83627 FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani Marteinn Tausen 3
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
135 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 1819589 FI*Lumikissan Grand Slam Uros Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis (SIB f 09 24)
136 SIB VI / SIB fy 09 22 FI SK LO 1612632 FI*Amurin Danna Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Amurin Ulla (SIB fy 22)
137 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Grand International Premior Magdalena Kudra EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
137 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras Veteraani Marteinn Tausen 1 NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
138 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1612631 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros International Champion Magdalena Kudra EX1 CAGCIB NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
139 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI SK LO 1718549 FI*Lumikissan CaramelliElli Naaras Nuoret 7-10 kk Magdalena Kudra EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
140 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1719002 FI*Lumikissan DollariHymy Naaras Pennut 4-7 kk Magdalena Kudra EX1 BIV
FI*Lumikissan Zumppendeeros (SIB ns 09 24) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
141 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
141 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Magdalena Kudra 3
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
142 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
143 BEN n 24 Myart Winter Leopard Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x Myart Poetic Justice (BEN n 24)
144 BEN n 24 FI SK RX 1715598 FI*Hiesun Bringer of Hope Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
145 BEN n 22 32 FI SK RX 1819435 FI*Hiesun Apocalyptica Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x FI*Alcarinqua Fionola (BEN n 22)
146 BLH a FI SK RX 1509166 FI*Ullukan John Draken Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
147 BLH d FI SK RX 1717318 FI*Aurantia's Polar Vortex Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
148 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 1614858 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
149 BML I / BML bs 11 31 FI SK RX 1716413 FI*Kimuli's Secret Melody Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
ES*Bellabonny Touchstone (BML as 11 31) x FI*Kimuli's Love Story (BML ns 11 31)
150 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1718825 Jewels Choice Silver Ice Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM BIS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
151 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Marteinn Tausen KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
151 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Magdalena Kudra 4
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
152 BSH a FI SRK LO 1402340 FI*Suvikasteen Crixus Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
153 BSH d FI SK LO 1611641 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
154 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
154 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Magdalena Kudra 2
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
155 BSH ns 11 FI SK RX 1717123 FI*Sarellin Whiter Shade of Pale Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP NOM
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
156 BSH n 03 FI SK LO 1819366 Tegheon UnderleyHall*PL Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Ikuchi UnderleyHall*PL (BSH e 03) x UA*Sweet Beast Tailuna (BSH f 03)
157 BUR n FI SK LO 1613031 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
158 BUR n FI SK LO 1510014 FI*Almond's Freyja Naaras International Champion Anne Paloluoma EX2
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
159 BUR n FI SK LO 1716260 FI*Seirene Copacabana Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
160 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
160 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Magdalena Kudra 4
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
161 BUR n FIN SRK LO 34450 FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
162 BUR b FI SK LO 1717487 FI*Hokkuspokkus Cheery Littlebottom Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
163 BUR c FI SK LO 1716496 FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
164 BUR c FI SK LO 1612541 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS NOM
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
165 BUR f FI SK LO 1717488 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
166 CYM 51-52 / CYM d 03 22 51 FI SK RX 1717433 FI*Finaku's Edremony Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Sun-Manx Cayth (MAN d 03 24 52) x FI*Conan Teotus (MAN d 23 54)
167 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX 36982 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM BIS
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
168 EUR FI SK RX 1718134 Jeeli Uros Noviisi Vladimir Isakov EUR n 03
169 EUR a FI SK RX 1614694 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
170 EUR ns FI SRK RX 39378 FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
171 EUR n 22 FIN SRK RX 29551 FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
171 EUR n 22 FIN SRK RX 29551 FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Magdalena Kudra 3
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
172 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
173 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
174 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
175 EUR ns 22 FI SRK LO 38389 FI*Pikku-Piun Unelma Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
FIN*Haukkapalan Digital (EUR ns 22) x FIN*Pikku-Piun Peppi Pitkätossu (EUR ns 24)
176 EUR ns 23 FI SK RX 1509054 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
177 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS NOM BIS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
178 EUR n 02 64 FIN SRK RX 34953 Tarina Naaras Veteraani Magdalena Kudra 4
179 KOR FI SRK LO 39355 FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP NOM BIS
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
180 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
181 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI SK RX 1716432 FI*Maikain Sirpaliina Sempai Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
182 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX 38458 FI*Conan Lontrus Uros Veteraani Magdalena Kudra 1 NOM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
183 MAU n 24 FI SK LO 1718921 FI*Chai-lai Yafeu Yahua Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
FI*Chai-lai Pili Psusennes (MAU n 24) x FI*Chai-lai Zalika Zahur (MAU ns 24)
184 MAU ns 24 FI SK LO 1509532 Bias Yá Moasi, CZ Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
185 MAU ns 24 FI SK LO 1715425 FI*CatNmaus Diva Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC BIV NOM
Aysifa Simcoe of Iltavilli (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
186 MAU ns 24 FI SK LO 1614382 FI*Chai-lai Zalika Zahur Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX2
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Haquicah Hathor (MAU n 24)
187 MAU ns 24 FI SK LO 1717974 FI*Chai-lai Heqet Habibah Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Felesin Nefertum (MAU ns 24) x Nalittna Daenerys Targaryan (MAU ns)
188 MAU ns 24 FI SK LO 1718922 FI*Chai-lai Vaslef Venjamin Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Chai-lai Pili Psusennes (MAU n 24) x FI*Chai-lai Zalika Zahur (MAU ns 24)
189 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
189 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Magdalena Kudra 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
190 OCI n 24 FI SRK LO 39578 FI*Moosegrove Aurora Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
191 OCI n 24 FI SK LO 1718727 FI*Moosegrove Omar Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
192 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
193 OCI b 24 FI SK LO 1717752 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
194 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Marteinn Tausen KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
195 OCI b 24 FIN SRK LO 28114 S*Vargagården's Sisu Maxwell JR Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Kittelän Samba De Amigo (OCI b 24) x S*Halifax Fizz In Rose (OCI n 24)
196 OCI o 24 FI SK LO 1716183 FI*Moosegrove Maroon Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
197 SIN FI SK LO 1718847 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
198 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
199 ABY n FI SK LO 1718247 Shadeaby Heartbreaker Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Shadeaby Delovere (ABY n) x Hayati Forbidden Melody (ABY n)
200 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Sabine Mösch 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
201 ABY a FI SK LO 1719036 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
202 BAL n FI SK LO 1509590 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM BIS
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
203 CRX I / CRX n FI SK LO 1613626 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
204 CRX I / CRX n FI SK LO 1612748 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
205 CRX II / CRX n 02 64 FI SK LO 1819789 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Paredes (CRX a 09)
206 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 1716309 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
207 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1613494 FI*Taikametsän Chastity Dingle Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
208 CRX III / CRX d FI SK LO 1717810 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
209 CRX III / CRX g FI SK LO 1717808 FI*Sirpaleen Adalia Artemis Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
210 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1717142 FI*Taikametsän Divina Galica Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. (CRX n 01 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
211 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1718374 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
212 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI SK LO 1819629 FI*Framillan Sä pystyt mihin vaan Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Vasabi Shironeko (CRX n 01) x FI*Framillan Zaza (CRX n 03 24)
213 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1715818 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
214 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 1508504 FI*Framillan Touch of Moon Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB NOM
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
215 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 1820125 FI*Telltail's Otherside Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
S*Fort Knox Oberon (CRX n 33) x FI*Telltail's Vasilisa (CRX n 02)
216 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 1613038 FI*Taikametsän Brian Carey Uros Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
217 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
218 OSH d FI SK LO 1716548 FI*BlackDevil's Burns Like Hell Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
219 OSH e FI SK LO 1716551 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
220 OSH e FI SK LO 1716553 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
221 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
221 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
222 OSH f FI SK LO 1716097 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 No Cert
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
223 OSH h FI SK LO 1613662 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
224 OSH n 25 FI SK RX 1717866 FI*JellonCats Beta Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP NOM
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
225 OSH a 24 FI SK LO 1819442 Apocalyptica Giuseppe Verdi Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Siamesis Casablanca (OSH n 22)
226 OSH b 24 FI SK LO 1715521 FI*JellonCats Dehaliya Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Sultsinan Mangapwani (OSH c 24) x Jelloncats Issues (OSH n 22)
227 OSH d 24 FI SK LO 1508670 FI*BlackDevil's RedBull Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
228 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
228 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
229 RUS FI SK LO 1717950 FI*BlueLair's Konstantin Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov Abs
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
230 RUS FI SK LO 1819316 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
231 RUS FI SK LO 1819332 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
232 RUS FI SK LO 1718952 FI*Harmuan Aloisia Allegra Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
233 RUS FI SK LO 1819314 FI*Sini-Hilkan Heart Jewel Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
234 RUS FI SK LO 1820643 S*Sirius Moonlight and Roses Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
Wynterwynd StarryKnight of S*Sirius (RUS ) x S*Sirius Fly on the wings of love (RUS )
235 RUS FI SK LO 1716763 FI*Sini-Hilkan Zenith Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Sini-Hilkan VeiledRose (RUS )
236 SIA a FI SK LO 1715678 FI*Plan-A Tyrske Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
237 SIA o FI SK LO 1820023 Cailin Van Scalindjo Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
238 SIA e 21 FI SK LO 1405767 FI*Clamoris Isadora Naaras Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
239 SOM a FI SK LO 1717528 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
240 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 1716774 FI*Miisalan Kölli Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
241 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 1718306 FI*Hebblas Wibby Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
242 SPH III / SPH f FI SK LO 1716264 FI*Hebblas Viona Naaras Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
243 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 1402325 FI*Hebblas Izzy Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
244 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 1614791 FI*Hebblas Thelma Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
245 SPH V / SPH n 32 FI SK RX 1718964 FI*Miisalan Lumi Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
246 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 1716265 FI*Hebblas Vincent Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
247 THA n FI SK RX 1716045 FI*SpotsAndPoints Aquarius Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tekila Sanchitos (THA n)
248 THA n FI SK LO 1820491 Magic Thai Goblin's Yinella Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
Magic Hopfe Cat's Imri (THA n) x Magic Thai Goblin's Yukina (THA b)
249 THA n FI SK RX 1719078 FI*SpotsAndPoints David Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen Abs
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Tekila Sanchitos (THA n)
250 THA n 21 FI SK RX 1716003 Thaiblueangels Chisu Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
251 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Uros Kotikissat Anne Paloluoma 1 NOM BIS
252 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Anne Paloluoma 1
252 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
253 HCS Pantteri Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino Abs
254 HCS Elis Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 2
255 HCS Oswald Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
256 HCS Sissi Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1
257 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino Abs
280 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Isakov Vladimir RAG b 04 (13c), MCO V (13c), SIB IV (13c), EUR n 03 (13a), PER d, PER e 33, PER f 21 33, RAG a 03, RAG b 04, RAG c, RAG n, RAG n 03, SBI a, SBI c, SBI h, ABY n, BAL n, CRX II, CRX VI, CRX VII, OSH h, RUS, SIA a, SOM a, THA n 21 41
Kudra Magdalena ACL VIII, ACS I, ACS IV, ACS VI, ACS VIII, MCO VII, MCO VIII, NFO I, NFO III, SIB VII, SIB VIII, VET 1, VET 3 38
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 24, BLH a, BLH d, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR b, CYM 51-52, EUR n 22, MAU ns 24, ABY a, CRX I, CRX III, OSH a 24, OSH b 24, OSH d, OSH d 24, OSH n, SPH I, SPH II, SPH V, HCS, VET Kotikissat 37
Mösch Sabine PER a 22, PER d 21 33, RAG a 03 21, RAG a 04 21, RAG d 03, RAG e 21, RAG g 03, RAG g 04, RAG h 04, SBI b, SBI d, SBI e 21, ACL V, ACS III, MCO V, NEM I, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, VET 4 36
Paloluoma Anne ACS VII, ACS XI, MCO I, MCO IV, NFO IV, SIB III, SIB V, BSH a, BSH n 03, BUR c, BUR n, EUR d 22, EUR d 24, EUR ns 23, KOR, OCI n 24, SIN, HCL 41
Ruonala Kai EXO n, PER a, RAG a, RAG a 04, RAG c 04, RAG f 03, RAG n 21, SBI n, ACL IV, ACL XI, MCO II, MCO III, MCO VI, NFO II, SIB VI 38
Tausen Marteinn BEN n 22, BEN n 22 32, BML I, BUR f, EUR a, EUR as 22, EUR f 24, EUR ns, EUR ns 22, MAN 51-52, MAU n 24, OCI b 24, OCI o 24, CRX VIII, OSH e, OSH f, OSH n 25, SIA e 21, SIA o, SPH III, SPH IV, THA n, VET 2 39
7 tuomaria