ISROK 77. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.12.2018 Loppuu 1.12.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.9.2018 Ilmoittautuminen loppuu 11.11.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 18.11.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Koira-Mekka, KUOPIO
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Anne Röpelinen, anne.ropelinen@isrok.net
Lisätietoja

Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 11.11.2018. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa.

Jos ilmoittautuminen Omakissan kautta ei onnistu, tulee ilmoittautumienen tehdä kirjallisesti 9.11.2018 mennessä osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Ilmoittautumiset maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumislomakkeen takapuolelle.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

llmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.

Yhteistyökumppanimme lahjoittaa kolmellekymmenelle (30) ensimmäiselle ilmoittautujalle Cattia Eco kissanhiekkaa. Hiekka toimitetaan näyttelypaikalle.

Näyttelymaksut:

35 € / kissa / päivä 30.9.2018 saakka
60 € / kissa / viikonloppu 30.9.2018 saakka
38 € / kissa / päivä
70 € / kissa / viikonloppu
0 € siitosluokka perusarvostelun yhteydessä
0 € kasvattajaluokka perusarvostelun yhteydessä
10 € kasvattajaluokka ilman perusarvostelua
10 € tarkastusluokka perusarvostelun yhteydessä
10 € veteraaniluokka perusarvostelun yhteydessä
3 € paperinen näyttelyluettelo / viikonloppu
3 € sertiruusukkeet

Yhteistyö hotelli
Sokos Hotel Puijonsarvi
Minna Canthin katu 16
70100, Kuopio
Puh. / Tel. +358 10 7629 500
sales.kuopio@sokoshotels.fi
koodi ISROK

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 46
2 134
3 90
4 78
Kotikissat 9
Yhteensä 357

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 1821636 Ayser's ZZ Top Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*Aamukasteen Generation-X (EXO n 22)
2 EXO g 24 FI SK LO 1822427 Ayser's Cosmopolitan Diva Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser's Janni (EXO e 21 33)
3 EXO g 33 FI SK LO 1822422 Ayser's Daenerys Stormborn Naaras Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
4 PER n FI SK LO 1822426 Ayser's Last Word Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1 NOM BIS
Shuturi's Black Label 4 Ayser (EXO n) x FI*AzuLejo's Deep Silent Complete (EXO n)
5 PER n S*Vilda Western's Cute Claire Naaras Supreme Premior Andreas Woelm KM NOM
S*Alnashar's Intenzo (EXO w) x S*Twintorps Terra Nova (PER n 22)
6 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER f S*Athelstones How Many Tears Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
S*Athelstones Jesus Christ! (PER n) x S*Athelstones Gossip Girl (EXO f)
8 PER a 02 62 FI SRK LO 1402307 Agaro Pers Fenix Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
Panda Pers Red-Tiger (PER d 02 21) x Love Face Look at Me of Agaro Pers (PER a 03)
9 PER e 02 62 FIN SRK LO 90472 Parti Wai Honey Bear Uros Grand International Premior Andreas Woelm EX1 CAPS NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
9 PER e 02 62 FIN SRK LO 90472 Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Andreas Woelm 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
10 PER a 33 FI SK LO 1405174 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Grand International Premior Andreas Woelm EX1 CAPS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
11 RAG n FI SK LO 1717133 FI*Maplehill's Creole Blues Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
FI*Hakalan Herra Töppönen (RAG n) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
12 RAG a FI SK LO 1612509 FI*Barfait's Alfie Uros Supreme Premior Andreas Woelm Abs
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
13 RAG a FI SRK LO 1301759 FI*Stardoll's Blue Velvet Naaras Kastraatti Andreas Woelm EX1 CAP
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x FI*Stardoll's Tilly Tina (RAG a)
14 RAG c FI SK LO 1717503 FI*MistyNight Ferdinand Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
15 RAG n 21 FI SK LO 1717184 Gayaneh Oscarella omen Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Gratia Illa (RAG a)
16 RAG a 21 FI SK LO 1821749 FI*Sanillasdoll Oscar de la Renta Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Jylhärinteen Tuisku (RAG a 21) x FI*Maikkilan Säde (RAG a)
16 RAG a 21 FI SK LO 1821749 FI*Sanillasdoll Oscar de la Renta Uros Määrittely Vladimir Isakov RAG a 21
FI*Jylhärinteen Tuisku (RAG a 21) x FI*Maikkilan Säde (RAG a)
17 RAG n 03 FI SK LO 1718210 FI*Cat's-JM Rafael-Benitez Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX2
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Cat's-JM Cleo-patra (RAG n 03)
18 RAG n 03 FI SK LO 1718120 FI*Stardoll's Dark Matter Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x SE*CherryPop's Mew (RAG n 04)
19 RAG n 04 FI SK LO 1820420 Nagawika de l'Ulyssiade Uros Champion Andreas Woelm EX1 CACIB
Miyazaki de l'Ulyssiade (RAG e 04) x Makhea des Ragouzi (RAG n 04 21)
20 RAG n 04 FI SK LO 1821856 FI*Purppuralinnan Prinssi Milos Uros Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
FI*Ruuskatin Mauno (RAG d 04) x FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane (RAG n 04)
21 RAG a 03 FI SK LO 1820040 FI*Celestial's El Chapo Son of CG Uros Avoin Andreas Woelm EX1 CAC
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 1510160 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Supreme Champion Andreas Woelm KM NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
23 RAG a 04 FI SK LO 1821054 FI*Stardoll's Twilight Princess Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
24 RAG g 03 FI SK LO 1718503 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Avoin Andreas Woelm EX1 CAC NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
25 SBI n FI SK LO 1613427 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
26 SBI n FI SK LO 1716230 FI*Helin's Cella Naaras Avoin Andreas Woelm EX1 CAC
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
27 SBI n FI SK LO 1820809 FI*Ziazan Noriko Naaras Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1 BIV NOM BIS
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
28 SBI n FI SK LO 1821160 FI*Chirybiry's Sweet Angelica Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
FI*Birmayan Hulivili (SBI n) x FI*Chirybiry's My Darling Nanni (SBI c)
29 SBI n FI SRK LO 1404059 FI*Birmayan Galadriel Naaras Grand International Premior Andreas Woelm EX1 CAPS
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
30 SBI a FI SK LO 1506939 FI*Ziazan Izusa Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM BIS
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
31 SBI a FI SK LO 1717616 Demian Suomi100 Pätkä Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
32 SBI a FI SRK LO 88147 FI*MeToYou Hero Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
33 SBI b FI SK LO 1822003 FI*Saca's Mahg-nahr Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
NO*Stalderkattens Elmer (SBI e) x FI*Saca's Åll for Avantgarde (SBI f 21)
34 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Champion Andreas Woelm EX1 CACIB
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
35 SBI b 21 FI SRK LO 1302055 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
36 SBI c 21 FI SK LO 1821639 FI*Harebell Respect Me Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Varicella's Lilac Banzi (SBI c) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
37 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO 76419 FIN*Verdian Cihangir Uros Supreme Premior Andreas Woelm KM
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
37 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO 76419 FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Andreas Woelm 2
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
38 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 1508372 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
39 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 1508370 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
40 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 1509638 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM BIS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
41 ACL XI / ACL f 03 21 33 FI SK RX 1819556 Sugar Curl Marshmellow of Siriuksen Naaras Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS NOM
Blue Thunder of Sugar Curl (ACL a 22) x Tabbyorchird Elsa of Sugar Curl (ACL f 09 22)
42 ACS I / ACS n FI SK LO 1821786 FI*Siriuksen ZaneCurl Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
43 ACS III / ACS n 22 FI SK LO 1715322 FI*Siriuksen TritonCurl Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
44 ACS III / ACS a 22 FI SK LO 1821791 FI*Siriuksen ZariaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Siriuksen TritonCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
45 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 1403519 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Vladimir Isakov Abs
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
46 MCO I / MCO a FI SK LO 1820012 LV*Cat's Gang Indigo Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
MaKaDami's Cute Casper (MCO a 22) x Silverraccoon Honey Moon (MCO fs)
47 MCO I / MCO n FI SK LO 1718988 FI*Vuorensinen Daisy Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Lilo (MCO n 09 22)
48 MCO II / MCO n 09 Aluf LeonilaCoon*RU Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Ursus LeonilaCoon*RU (MCO d 09) x Heulwen Kian Cats*RU (MCO n 03)
49 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1717952 FI*Easylife's King of Thunder Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
50 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 1821600 FI*Haapamäen Delilah Kerttuli Naaras Määrittely Vladimir Isakov MCO a 22 09 (MCO IV)
FI*Stout-hearted Icaros (MCO n 09 24) x FI*KingLeo's Dance Little Sister (MCO fs 22)
50 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1821600 FI*Haapamäen Delilah Kerttuli Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Stout-hearted Icaros (MCO n 09 24) x FI*KingLeo's Dance Little Sister (MCO fs 22)
51 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1613523 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
52 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715270 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Grand International Champion Sabine Mösch EX1 CACS
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
53 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1715267 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1715269 FI*KingLeo's Hold Back the Rain Naaras Champion Sabine Mösch EX1 CACIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
55 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1821373 FI*BellaAmare's Flying Swallowtail Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 NOM
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
56 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO 82898 FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Supreme Premior Sabine Mösch KM NOM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
56 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO 82898 FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Veteraani Andreas Woelm 1 NOM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
57 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1402273 FI*Escape's Apocalyptica Uros International Premior Sabine Mösch EX1 CAGPIB BIV NOM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
58 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 87652 FI*Goldenstream's Top Gear Uros International Premior Sabine Mösch EX3
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Quick Step (MCO n 09 22)
59 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1510673 FI*Goldenstream's You Can Do It Uros International Premior Sabine Mösch EX4
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
60 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 1716085 FI*Moggi Herkules Rinkeli Uros International Premior Sabine Mösch EX2
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
61 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1718402 FI*Escape's Little Luca Uros Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
62 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 1716082 FI*Moggi Hanna Tädinkakku Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611444 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS BIV NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1819845 FI*Tigerworld New Year`s Magic Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK RX 1819625 FI*Hiawatha Night Train Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
66 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1715103 FI*LovelyLife Tico Tico Tinkerbell Naaras Avoin Thea Friškovec Abs
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
66 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 1715103 FI*LovelyLife Tico Tico Tinkerbell Naaras Määrittely Vladimir Isakov Abs
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1717300 FI*Moggi Iida Rönttönen Naaras Avoin Thea Friškovec EX2
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
68 MCO IV / MCO n 03 24 FI SK LO 1820607 FI*Moggi Kimi Räiskäle Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 BIV NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1822257 FI*MoonSpirit crown the empire Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
FI*Maikkilan Hiekkamyrsky (MCO ds 22) x FI*CapitalCats Moonflower (MCO fs 09 22)
70 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 84305 FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
70 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 84305 FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Veteraani Andreas Woelm 2
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
71 MCO IV / MCO a 09 23 FI SK LO 1611472 FI*Goldenstream's ZZ Top Uros Premior Thea Friškovec EX1 CAPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
72 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO 81170 FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS BIV
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
73 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1715574 FI*Vuorensinen Blackcurrant Naaras International Champion Andreas Woelm EX1 CAGCIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
74 MCO V / MCO g FI SRK LO 1301605 FI*DraCoon Kiss Me Hannah Naaras Champion Andreas Woelm EX1 CACIB
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*Cherry's Maine Jina (MCO n 22)
75 MCO V / MCO d FI SK LO 1615000 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros International Premior Andreas Woelm EX1 CAGPIB NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
76 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1715573 FI*Vuorensinen Bell Flower Naaras International Premior Andreas Woelm EX1 CAGPIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
77 MCO V / MCO d FI SK LO 1717537 FI*LovelyLife Vive L'amour Vincent Uros Kastraatti Andreas Woelm EX1 CAP
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
78 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 1510541 PL*Dark Age Fantasia Naaras Kastraatti Andreas Woelm EX1 CAP BIV NOM
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Vica Vilena Coon (MCO n 22)
79 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 1300131 FI*Vuorensinen Lady Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
80 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 1510774 FI*Chamberlain Double Trouble Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
81 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 1819604 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
82 MCO VI / MCO d 09 23 FI SK LO 1821992 Gryfin Lillycubs*PL Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
Ecliptic Rooibos (MCO d 22) x DK Red Line's Pheebe (MCO f 03 23)
83 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1923396 Spice Girl Amber Sun *LT Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
Franklin White Luxury*BY (MCO d) x N'Ancy De Axis Star, CZ (MCO n 03 24)
84 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84738 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
84 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO 84738 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Veteraani Andreas Woelm 4
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
85 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 1300994 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
86 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 1510379 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
87 MCO VII / MCO ns FI SK LO 1715487 FI*HeavyMeows Sweet Soul Sister Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Hiesun Bobby Ewing from Dallas (MCO n 09) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
88 MCO VII / MCO as FI SK LO 1821960 FI*LovelyLife X-Box Xavier Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec MCO I, MCO a
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*LovelyLife Vive L'amour Vivian (MCO a)
89 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 1403412 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
90 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1819735 FI*Chamberlain My Only One Uros Kastraatti Thea Friškovec EX2
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Enjoy Me (MCO a 22)
91 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 85180 FI*Winnercoons Johnny Jaguar Uros Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
PL*Dark Age Queretaro Coon (MCO n 22) x FIN*Winnercoons Gia Gasoline (MCO a 09)
91 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO 85180 FI*Winnercoons Johnny Jaguar Uros Veteraani Andreas Woelm 3
PL*Dark Age Queretaro Coon (MCO n 22) x FIN*Winnercoons Gia Gasoline (MCO a 09)
92 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 1405386 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
93 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 42108 FI*Vuorensinen Ian Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
94 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 1820606 FI*Moggi Kizz-Kizz Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
95 MCO VIII / MCO fs 03 24 FI SK LO 1820609 FI*Moggi Kara Melli Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
96 MCO VIII / MCO ns 09 Caesar Gai Yuli LeonilaCoon*RU Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
Merlin Leonilacoon*RU, DVM (MCO e 09) x IL*Coffeecoon's Xenija (MCO fs 09)
97 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1821376 FI*BellaAmare's Flying Camberwell Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*LovelyLife Redrunner Roo (MCO es 23) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
98 MCO VIII / MCO ds 09 22 FI SK LO 1819877 FI*BellaAmare's Golden Don Carlos Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Bronxs-Gatos Carlos (MCO n 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
99 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1614053 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Grand International Champion Andreas Woelm EX1 CACS
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
100 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820216 FI*Pikku-Priin Finlandia Uros Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1 BIV NOM
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
101 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1820218 FI*Pikku-Priin Fiona Naaras Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1
Falco z Kociego Domu*PL (NEM n 21) x FI*Pikku-Priin Bella-Gisella (NEM a 21)
102 NEM I / NEM g 21 FI SK RX 1923402 Astoria Snejnaya Zima Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1 NOM
Zidan of Snejnaya Zima (NEM d 21) x Iskorka Snejnaya Zima (NEM a 21)
103 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 1821851 FI*QueenNeva Freja Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX2
FI*QueenNeva Artua (NEM n 09 21) x Salomea Sineva (NEM n 21)
104 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614850 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM BIV NOM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
105 NEM II / NEM as 09 21 FI SK LO 1819351 FI*Helaketun Born To Be Wild Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x FI*Eswood Galadriel (NEM a 09 21)
106 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821701 FI*SiniTaigan Croisos Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
107 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 1821704 FI*SiniTaigan Czarina Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Knotberry's White Chocolate (NEM a 09 21) x FI*SiniTaigan Aglaya (NEM a 21)
108 NFO I / NFO n FI SK LO 1612108 FI*Felicis Gaudium Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
109 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
110 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1510051 Oliver James Forest Myths Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS NOM
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
111 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1402884 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
112 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 1613194 Sterrenkatten's Radiohead Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
113 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1819599 FI*WitSarin Lenita Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
114 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1821546 FI*Felimon Just cool Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Slytiger's Sunsteaker (NFO d 22) x FI*Felimon Cry freedom (NFO n 09 22)
115 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 1822421 S*Gunsmokes LaSalle Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
S*Golden Oracle's Hurricane (NFO n 09 22) x S*Räserråttan's Karin (NFO n 09)
116 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1508257 FI*Felicis Faustus Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
117 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
118 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1613193 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
119 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716733 FI*Marjametsän Peto on irti Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
120 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820414 FI*GoldenFurry's Maroon Maize Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
121 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1820900 FI*Tähtitassun Hellä Lempi Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM BIS
FI*FoxyPaw's Lazy Ike (NFO n 03 22) x FI*Tähtitassun Black Rose (NFO f 22)
122 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1821345 FI*Jarraun's Skog Harold Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
123 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1821347 FI*Jarraun's Skog Hjalmar Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
124 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1716108 FI*WitSarin Pobeda Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
125 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1718949 FI*Koivunpesän Parketti Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX2
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
126 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1716731 FI*Marjametsän Kendo Anthem Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
127 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 1612575 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
128 NFO V / NFO f 23 FI SK LO 1923704 BR* Miadore Zingara Naaras Avoin Sabine Mösch EX1 CAC
S*Utblicken's Viggen (NFO n 22) x S*NC's Funny Funny (NFO d 09 24)
129 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 1821140 FI*Jarraun's Skog Gandalf Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 BIV NOM
FI*Jarraun's Skog Asgard (NFO n 09 24) x S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun (NFO f 03 24)
130 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 1508258 FI*Felicis Filiola Naaras Grand International Premior Sabine Mösch EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
131 NFO V / NFO f FI SK LO 1612106 FI*Felicis Greta Naaras Kastraatti Sabine Mösch EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
132 NFO VI / NFO e 09 22 FI SK LO 1715860 FI*Tähtitassun Aleksanteri Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB BIV NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
133 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 1716107 FI*WitSarin Elite Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
134 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 1716111 FI*WitSarin Simca Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
135 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 1820586 Delicja Adsum*PL Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Krug Duszek Lasu*PL (NFO ns 24) x Idaja Adsum*PL (NFO g 09 23)
136 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 1717213 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
137 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SK LO 1821808 FI*Felimon Karpalo Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
138 NFO VI / NFO g 03 FI SK LO 1821809 FI*Felimon Kinuski Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Felimon Halloween Trick (NFO n 03)
139 NFO VI / NFO f 02 21 64 FI SK LO 1821348 FI*Jarraun's Skog Helja Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
(N)Fodnaheia's Maffeo (NFO d 09 22) x FI*Jarraun's Skog Emeliana (NFO n 03 22)
140 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 1716104 FI*WitSarin Regina Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
141 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 1716452 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
142 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
142 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 1508213 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
143 NFO VIII / NFO as 09 24 FI SK LO 1820500 FI*Slytiger's Reventòn Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FIN*Marmatin Neetu-Elmeri (NFO as 09 22) x Katzenhof Fiorella (NFO f 24)
144 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 1715862 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
145 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1717353 S*Little L's Giulietta Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x NO*Haapsdatter's Adelaide (NFO n)
146 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1508402 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB NOM
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
147 SIB II / SIB n 03 FI SK LO 1820976 FI*Lumikissan Into Piukee Uros Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 BIV
SarSibi Izumrud (SIB n 24) x FI*Lumikissan Åå La Laa (SIB n 09 24)
148 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1822101 FI*Cherrytail's Kronos Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Cherrytail's Continental (SIB ns) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
149 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
149 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Andreas Woelm 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
150 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 89667 FI*Goldenspot's Chaya Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FIN*Taigahelmen Alfred (SIB ns 23) x FIN*Amurin Lyydia (SIB n 24)
151 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 1715420 FI*Allikatin Hiski Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Allikatin Berta (SIB n 09 22)
152 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1820325 FI*Ninatte's Bighearted Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Lumikissan ÄssäHai (NEM ns 21) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
153 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1821336 FI*Lumikissan James Bond Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville (SIB n 24)
154 SIB V / SIB fy 22 FI SK LO 1821513 FI*Raitamäen Doris Naaras Pennut 4-7 kk Andreas Woelm EX1
FI*Amurin Kadmiel (SIB dy 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
155 SIB VII / SIB gs 24 FI SK LO 1821060 FI*Sippan's Pamela Naaras Nuoret 7-10 kk Andreas Woelm EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Tammikatin Madame Sisu (NEM g 21)
156 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM BIV
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
157 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1612631 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
158 SIB VIII / SIB ns 09 FI SK LO 1820628 FI*Sippan's Othello Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Sippan's LumiKukka (SIB n 09)
159 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 1614240 FI*Cherrytail's Belvedere Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
160 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 1405960 FI*Sipsun Altair Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
160 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 1405960 FI*Sipsun Altair Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
161 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 1718617 FI*Meridies' Poppyfrost Naaras Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB
FI*Felesin Jarkko Martikainen (TUA n 09) x FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice (TUA f 03)
162 BEN n 22 FI SK LO 1508367 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Champion Robert Nowak EX1 CACS NOM
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
163 BEN n 22 FI SK LO 1821290 FI*Leokatin Socorro Dude Uros Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x Brownsugar Diana (BEN n 22)
164 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Premior Robert Nowak KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
164 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Sabine Mösch 3
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
165 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Supreme Champion Linda Knýová KM BIV NOM
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
166 BEN n 24 FI SK RX 1716901 FI*Sugarbabes Zita Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
Rocky Balboa Bengal Diamond*BY (BEN n 24) x Kleopatrabengals Madan Ju Ju (BEN n 24)
167 BEN n 24 FI SK RX 1820595 FI*Hiesun Vidi Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
168 BEN n 24 FI SK LO 1821946 S*Leopardettes Herra Hermanni Uros Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
Avantumdream King (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
169 BEN n 24 FI SK LO 1717349 Darcy Lyusanna Naaras Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
Victor Lucien Bengal Luxe (BEN n 24) x Silward Victory Annadel (BEN n 24)
170 BEN n 22 32 FI SK RX 1819421 FI*Hiesun Battle Beast Uros Avoin Robert Nowak Abs
FI*Hiesun Elrond of Rivendell (BEN n 22 31) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
171 BEN n 24 32 FI SK RX 1717421 FI*Sugarbabes Lapland Star Naaras Avoin Robert Nowak EX1 No Cert
Rocky Balboa Bengal Diamond*BY (BEN n 24) x Raquel (BEN n 24)
172 BLH n FI SK LO 1821507 FI*Coventry's Zeev Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM
FI*Duketin Jellona (BLH e) x FI*Coventry's Ursa (BSH n)
173 BLH a FI SK LO 1717256 FI*Londonfer Amazon Coupé Naaras International Champion Sabine Mösch EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Treselle's Utz von Trapp (BSH c) x FI*Treselle's Berry Swiss roll (BSH f)
174 BLH b FI SK LO 1821696 FI*Ullukan Fame Isn´t Everything Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Duketin Justiina (BLH a)
175 BLH g 24 FI SK LO 1821760 FI*Wilma's Afrodite Naaras Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1
FI*Saranellan Nugetti (BSH e) x FI*Coventry's Wilma (BSH a 24)
176 BLH ns 11 FI SK RX 1717976 Enrico Magiya Serebra Uros International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
177 BLH ns 11 FI SK LO 1822121 MCB'Cats Obsidian Snow Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
MCB'Cats I Like Walt D (BLH ns 11) x MCB'Cats Jolie Victoire (BSH ns 11)
178 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO 41019 FI*Kimuli's Love Story Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
GB*Gem's Andamooka Opal (BML bs 11) x FIN*Kimuli's Chocolate Dream (BML ns 11)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX 27858 FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Sabine Mösch 2
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
180 BSH n FI SK LO 1406058 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros International Champion Thea Friškovec Abs
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
181 BSH n FI SRK LO 40687 FI*Feronian Gaia Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
182 BSH a FI SK LO 1716303 FI*Feronian Lilja Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
183 BSH a FI SK LO 1819182 FI*Ruusutarhan Timantti Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC BIV NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
184 BSH a FI SK LO 1821740 FI*Ruusutarhan Viviana Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Piccola (BSH a)
185 BSH b FI SK LO 1718654 FI*Saranellan Joliet Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB NOM
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Saranellan Celeste (BSH h)
186 BSH c FI SRK RX 1300597 FI*Treselle's Utz von Trapp Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
Belten's Don Sebastian (BSH c) x Belten's Sofina (BSH o)
187 BSH e FI SK LO 1819179 FI*Ruusutarhan Tesoro Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Ruusutarhan Rosa Amabile (BSH g)
188 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM BIV NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
188 BSH f FI SRK LO 36972 FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Veteraani Sabine Mösch 1 NOM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
189 BSH f FI SRK LO 38197 FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
190 BSH f FI SRK LO 42317 FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
191 BSH p FI SRK LO 1301648 FI*Gimmie's Magnanimous Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS NOM
Hannahlea Aragorn (BSH o 24) x Big Panther's Bluna (BSH p)
192 BSH ns 11 FI SK LO 1716057 FI*Lumiprinsessan Prinsessa Lumikki Naaras Champion Linda Knýová EX1 CACIB
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
193 BSH ns 11 FI SK LO 1820814 FI*Sarellin Time of Your Life Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
Enrico Magiya Serebra (BLH ns 11) x FI*Helmiinan Vanamo (BSH ns 11)
194 BSH ns 11 FI SRK LO 1404043 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Supreme Premior Linda Knýová KM NOM BIS
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
195 BSH ns 11 FI SK LO 1612335 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
196 BSH bs 33 FI SK RX 1612242 Shansel Mystical Smile of Mars Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
Boomer of Colourpoint (BSH ns 21 33) x Alfapoint Dolche Vita (BSH o)
197 BUR n FI SK LO 1820129 FI*Arkhitekton Othello Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX2
FI*Kissmollin Guarneri (BUR d) x FI*Arkhitekton Grishina (BUR n)
198 BUR n Visarion Magic Valley*RU Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1 NOM
Marek Burmassel*RU (BUR n) x Hany Brown Magic Valley, JW (BUR n)
199 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM BIV
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
199 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Sabine Mösch 3
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
200 BUR n FIN SRK LO 34450 FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Grand International Premior Robert Nowak EX1 CAPS
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
201 BUR n FI SRK LO 1403571 S*Lovestory's Triumph Tiger Uros Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP NOM
S*Bonnea's Elwiz (BUR d) x S*ulzix Principessa Gavia (BUR f)
202 BUR n FI SK LO 1510014 FI*Almond's Freyja Naaras Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
203 BUR a FI SK LO 1718497 FI*Hovikissan O'No Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FI*Seirene Sugar Babe (BUR h)
204 BUR a FI SK LO 1820107 FI*Pystymetsän Inna Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
205 BUR a FI SK LO 1819961 FI*Pystymetsän Pavel Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Ninelli's Öörliböörd (BUR c)
206 BUR b FI SK RX 1820576 FI*Beneloben Komea Kasanova Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Ninelli's Arishok (BUR b) x FI*Beneloben Harmonius Hertta (BUR b)
207 BUR b Uslada Magic Valley*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
Dashers Magic Valley*RU (BUR b) x KittyKatz Loves Passion (BUR n)
208 BUR c FI SK LO 1612541 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
209 BUR c FI SRK LO 1300037 FI*Cattish Anne Bonny Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FI*Beneloben Cyranos (BUR b) x FIN*Pardofelis Lady Chatterley (BUR c)
210 BUR e FI SK LO 1611099 FI*Pystymetsän Timofei Uros International Premior Sabine Mösch EX1 CAGPIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
211 BUR g FI SK LO 1820212 FI*Hovikissan Skye Naaras Nuoret 7-10 kk Sabine Mösch EX1 NOM
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FI*Seirene Sugar Babe (BUR h)
212 BUR h FI SK LO 1509789 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Grand International Champion Thea Friškovec Abs
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
213 CHA FI SK LO 1822490 HU*Blue Melody Karma Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
HU*Blue Melody Sammy Davis (CHA ) x HU*Blue Melody Harmony (CHA )
214 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 1611849 FI*KehRuun Bianca Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
215 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Robert Nowak KM
215 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Sabine Mösch 1 NOM BIS
216 EUR a 22 FI SK RX 1822205 FI*Feronian Opium Uros Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1 NOM
FI*Pikku-Piun Quintus (EUR a 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
217 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Supreme Champion Robert Nowak KM NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
218 EUR d 24 FI SRK RX 42685 FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Linda Knýová KM NOM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
219 EUR f 22 FI SK RX 1718565 FI*Feronian Neilikka Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Feronian Limon (EUR d 24) x FI*Feronian Emilia (EUR g 22)
220 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Premior Linda Knýová KM NOM BIS
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
221 EUR as 22 FI SRK RX 43503 FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
222 EUR n 02 62 FI SK RX 1821181 FI*Waputtaren Juice Juhana Jeelinpoika Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
Jeeli (EUR n 03) x FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito (EUR a 03)
223 EUR n 03 FI SK RX 1820717 FI*Waputtaren Ilona Amélie Emeljanintytär Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Waputtaren Emeljan (EUR n 03) x Sipriina (EUR a 02)
224 EUR a 03 FI SK RX 1614349 FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
225 EUR d 02 64 FI SK RX 1718308 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
226 EUR g 03 FI SK RX 1718307 FI*Waputtaren Angelika Enkelten Markiisitar Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika (EUR a 02) x Tosca (EUR d 02 21 62)
227 KOR FI SK LO 1820567 FI*Hovikissan Lem-Phi Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x Koratology's Chok Dee Mimmi (KOR )
228 KOR FI SRK LO 1402878 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
229 KOR FI SK LO 1508031 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Premior Robert Nowak EX1 CAGPIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
230 KOR FIN SRK LO 32013 FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No Naaras Premior Robert Nowak EX1 CAPIB BIV NOM
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Melodian Mi Lom Mak (KOR )
230 KOR FIN SRK LO 32013 FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No Naaras Veteraani Sabine Mösch 5
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Melodian Mi Lom Mak (KOR )
231 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
232 MAN 51-52 / MAN n 24 51 FI SK RX 1822433 Auragold Oort Cloud Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Auragold Bootsie Collins (MAN d 09 22) x Auragold Martina Navratolova (MAN ns 24)
233 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Robert Nowak KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
233 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Sabine Mösch 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
234 OCI n 24 FI SK LO 1821963 FI*Guttatus Miss Liberty Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1
FI*Silvercomet Midnight's Lord (OCI n 24) x FI*Guttatus Bellatrix (OCI bs 24)
235 OCI b 24 FI SK LO 1508355 FI*Moosegrove Jäger Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
236 OCI b 24 FIN SRK LO 29545 FIN*Moosegrove Geraldo Gentil Uros Supreme Champion Sabine Mösch KM NOM
FIN*Guttatus Carpe Diem (OCI b 24) x N*Mendels Freya of Moosegrove (OCI b 24)
237 OCI b 24 FI SRK LO 37877 DK*Hindkjær's Gaia Naaras Supreme Champion Sabine Mösch KM
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
237 OCI b 24 FI SRK LO 37877 DK*Hindkjær's Gaia Naaras Veteraani Sabine Mösch 4
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
238 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Sabine Mösch KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
239 OCI b 24 FI SK LO 1822082 FI*Moosegrove Romeo JR Uros Pennut 4-7 kk Sabine Mösch EX1 BIV NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Kiara (OCI n 24)
240 OCI b 24 FI SK LO 1405787 FI*WiliWilla Merton Charm Uros Premior Sabine Mösch EX1 CAPIB NOM
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x FI*WiliWilla Lady Kit Kat (OCI b 24)
241 ABY n FI SK LO 1614981 FI*Redcheetah's Jade Naaras International Champion Linda Knýová EX1 CAGCIB
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
242 ABY n FI SK LO 1821949 FI*Kermakupin Call Me Lightning Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1
(N)Ororina's Jondalar (ABY n) x FI*Redcheetah's Jade (ABY n)
243 ABY n FI SK RX 1614970 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Grand International Premior Linda Knýová EX1 CAPS
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
244 ABY a FI SK LO 1819893 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
245 ABY o FI SK LO 1820965 FI*Mauahtawa Boris Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Jollinooran Esperanza (ABY n)
246 ABY o FI SK LO 1405588 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
247 BAL w 67 FI SK LO 1507030 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
248 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
249 CRX I / CRX b FI SK LO 1820454 FI*Villains Wicked Winifred Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Nowak Abs
FI*Claypond's Dragomir (CRX n 31) x FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti (CRX a)
250 CRX I / CRX n FI SK LO 1613626 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Robert Nowak KM NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
251 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM BIV NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
253 CRX II / CRX n 02 64 FI SK LO 1819789 FI*Framillan Slighty Tricky Vixen Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Paredes (CRX a 09)
254 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1821841 FI*Saca's Gimme Twist Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
FI*Sweetpurr's Shades of Grey (CRX n 02 21) x FI*Saca's Rain Reanna (CRX n 09)
255 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 1716309 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
256 CRX III / CRX d FI SK LO 1717810 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
257 CRX III / CRX f FI SRK LO 38302 FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
257 CRX III / CRX f FI SRK LO 38302 FI*Piupaws Negrita Naaras Veteraani Robert Nowak 2
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
258 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 1820934 FI*Sweetpurr's I Wanna Have Some Fun Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1 NOM
FI*Saca's Little Big Red (CRX e 03) x FI*Sweetpurr's Hearts And Minds (CRX n 03)
259 CRX IV / CRX d 01 62 FI SRK LO 1301058 FI*MistyMau's Panna Cotta Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
S*Änglarna's Womanizer (CRX n 03) x FI*Kolminniemen Beucaloinen (CRX e 03)
260 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 1610907 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Kastraatti Linda Knýová Abs
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
261 CRX VI / CRX n 01 21 64 FI SK LO 1819629 FI*Framillan Sä pystyt mihin vaan Uros Avoin Linda Knýová EX1 CAC NOM
Vasabi Shironeko (CRX n 01) x FI*Framillan Zaza (CRX n 03 24)
262 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 1613035 FI*Taikametsän Bradley Baker Uros Premior Linda Knýová Abs
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
263 CRX VI / CRX n 09 24 FI SK LO 1717144 FI*Taikametsän Duncan Keith Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. (CRX n 01 21 33) x FI*Taikametsän Artemis (CRX g 09)
264 CRX VII / CRX b 21 33 FI SK LO 1719045 FI*Claypond's Hilla V Naaras Champion Robert Nowak Abs
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x FI*Claypond's Bonjour (CRX b 21 32)
265 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 1508504 FI*Framillan Touch of Moon Uros Grand International Champion Robert Nowak EX1 CACS
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
265 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 1508504 FI*Framillan Touch of Moon Uros Siitos
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
266 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI SK LO 1613037 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. Uros International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
267 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 1821460 FI*Saca's First-class Lady Naaras Pennut 4-7 kk Robert Nowak EX1 BIV NOM BIS
FI*Alchemist Abracadabra (CRX n 03 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
268 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 1613036 FI*Taikametsän Blake Hayes Uros Premior Robert Nowak EX1 CAPIB
FI*Framillan Touch of Moon (CRX n 09 21 33) x FI*Framillan Raising Hell (CRX n 01 21)
269 DRX VII / DRX n 31 FI SK LO 1820603 FI*Berry's Flaming Fortune Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová EX1
FI*Fairy-Story's SomethingSpecial (DRX a 03) x Bindy Applause (DRX n 32)
270 DRX VII / DRX d 31 FI SK LO 1405791 FI*Riepujengin Vink Panther Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB
FI*Riepujengin A Le.Cat (DRX a 24) x FI*Riepujengin Ilmi IhaLempi (DRX f 09)
271 OLH ns 24 FI SK LO 1717498 FI*Frostnight's Shadegrown Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
272 OLH ns 25 FI SK RX 1509906 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
273 OSH n FI SK LO 1716094 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Supreme Champion Thea Friškovec Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
274 OSH n FI SK LO 1820330 FI*BlackDevil's Luxury SugarDaddy Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec Abs
HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil (OSH e) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
275 OSH n FI SK LO 1822200 FI*BlackDevil's Twisted True Love Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec Abs
HU*Okonor Miskolc (OSH b) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
276 OSH h FI SK LO 1613662 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
277 OSH n 25 FI SK RX 1717866 FI*JellonCats Beta Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
278 OSH a 25 FI SK LO 1819722 FI*LoudMeow Here Comes The Sun Uros Avoin Robert Nowak EX1 CAC
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
279 OSH a 25 FI SRK LO 42466 S*Sandvretens Syrah Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM
Urban Legend of Black Lotus*CH (OSH a) x S*Sandvretens Kram (SIA a 21)
280 OSH a 25 FI SK LO 1819721 FI*LoudMeow Born on the Sun Uros Kastraatti Robert Nowak EX1 CAP
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
281 OSH b 24 FI SK LO 1718648 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
282 OSH b 24 FI SK LO 1821947 Hermes v. Imporio A Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Mario Barry (SIA c 21) x Evolet v. Imporio A (OSH f 03)
283 OSH c 24 FI SK LO 1614728 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
284 OSH c 24 FI SK RX 1611533 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
285 OSH c 24 FI SK LO 1614725 FI*LoudMeow Full Moon Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
286 OSH d 24 FI SK LO 1613663 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Grand International Premior Kristiina Rautio Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
287 OSH p 25 FI SK LO 1819724 FI*LoudMeow Sunset Superman Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Major Cowboy From Hell (OSH c 25) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
288 OSH b 02 21 FI SK RX 1611535 FI*Sultsinan Makundunchi Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
289 OSH b 03 22 FI SK LO 1819619 FI*Sultsinan Hugo Boss Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x Elfendale Xena (OSH n 22)
290 RUS FI SK LO 1509879 Habeebas Gracious Georgina Naaras Grand International Champion Linda Knýová EX1 CACS
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
291 RUS FI SK LO 1819332 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Avoin Linda Knýová EX1 CAC BIV NOM
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
292 RUS Habeebas Quelle Beauté Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW (RUS ) x Habeebas Fasicnating Fanny (RUS )
293 RUS Habeebas Quelle Gracê Naaras Nuoret 7-10 kk Linda Knýová Abs
Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW (RUS ) x Habeebas Fasicnating Fanny (RUS )
294 RUS FI SK LO 1821901 FI*Janatuisen Frida af Åsgränden Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX2
Diamond Neytiri*PL (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
295 RUS FI SK LO 1821273 FI*Lolcat's Willa Mercy Naaras Pennut 4-7 kk Linda Knýová EX1 NOM
Vayun Ufne Koty*PL (RUS ) x Wychwood Wish Called Wanda (RUS )
296 RUS FI SRK LO 1301929 Wynterwynd Moon River Uros International Premior Linda Knýová EX1 CAGPIB NOM BIS
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
297 RUS FI SK LO 1819316 FI*Sini-Hilkan Hard Rock Uros Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
298 RUS FI SK LO 1717207 FI*Sini-Hilkan Damsel of Bunch Naaras Kastraatti Linda Knýová EX1 CAP BIV NOM
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
299 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio Abs
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
299 SIA n FI SRK LO 1403882 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
300 SIA n FI SK LO 1820439 FI*Tabbytassun Kisses For Angels Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Ralph Sia Alicia, CZ (SIA b) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
301 SIA d 21 FI SK LO 1821131 FI*EdaM's Dicaprio Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x FI*EdaM's Chanel (OSH h 24)
302 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Robert Nowak KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
303 SOM n FI SK LO 1820857 FI*Kharn-Ka Ciaran Mojave Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1 NOM BIS
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
304 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Robert Nowak KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
304 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Robert Nowak 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
305 SOM n FI SK LO 1614778 FI*Vulpes Alfeios Uros International Premior Robert Nowak EX1 CAGPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
306 SOM a FI SK LO 1821476 FI*Vulpes Bloody Kisses Uros Pennut 4-7 kk Linda Knýová Abs
Olaf von Gulda (SOM n) x FI*Vulpes Aletheia (SOM n)
307 SPH II / SPH n 09 FI SK RX 1717679 Miki Sanuki's Scarface Uros Avoin Robert Nowak Abs
Miki Sanuki's Mazzel Tov (SPH d 09 32) x Miki Sanuki's YesYouCan (SPH f 09)
308 SPH V / SPH g 21 31 FI SK LO 1718450 FI*Tuiscalo's Magica De Spell Naaras Avoin Robert Nowak EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Tuiscalo's Naked Pea (SPH g 03)
309 THA n FI SK LO 1820491 Magic Thai Goblin's Yinella Naaras International Champion Robert Nowak EX1 CAGCIB NOM
Magic Hopfe Cat's Imri (THA n) x Magic Thai Goblin's Yukina (THA b)
310 THA a FI SK LO 1820419 Magic Thai Goblin's Cedley Uros Champion Robert Nowak EX1 CACIB
Magic Thai Goblin's Zafredo (THA n) x Magic Thai Goblin's Glinda (THA a)
311 THA n 21 FI SK RX 1821405 FI*SpotsAndPoints Elton Uros Nuoret 7-10 kk Robert Nowak EX1
Jazz Elegant Step (THA n 21) x Tekila Sanchitos (THA n)
312 HCL Kelmi Uros Kotikissat Sabine Mösch 1 NOM
313 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Sabine Mösch 1 NOM
313 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Bjarne Wikström 2
314 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Vladimir Isakov 1 NOM
315 HCS Una Naaras Kotikissat Vladimir Isakov 2
316 HCS Kiusa Uros Kotikissat Vladimir Isakov 2
317 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Vladimir Isakov 1 NOM BIS
317 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
318 CRX II / CRX c 03 FI SK RX 1611135 FI*Framillan Witty Jester Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB NOM
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
343 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Friškovec Thea MCO IV, MCO VII, NFO I, NFO II, NFO IX, BSH b, BSH c, BSH e, BSH n, BSH p, BUR b, BUR h, EUR f 22, ABY o, CRX II, OSH n 41
Isakov Vladimir RAG a 21 (13c), MCO IV (13c), MCO II (13c), ACS III, MCO VI, NFO IV, BML I, BSH a, BSH f, BUR c, CYM 51-52, EUR a 03, EUR as 22, EUR d 02 64, EUR g 03, EUR n 02 62, MAN 51-52, HCS 45
Knýová Linda BEN n 24, BLH n, BLH ns 11, BSH bs 33, BSH ns 11, BUR a, CHA, EUR d 24, EUR f 24, EUR n 03, ABY a, ABY n, CRX IV, CRX VI, DRX VII, RUS, SOM a 42
Mösch Sabine MCO III, NFO V, SIB II, TUA VI, BLH a, BLH b, BLH g 24, BUR e, BUR g, OCI b 24, HCL, VET 3 42
Nowak Robert BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24 32, BUR n, EUR a 22, EUR d 22, EUR w 62, KOR, OCI n 24, CRX I, CRX III, CRX VII, CRX VIII, OSH a 25, SOM n, SPH II, SPH V, THA a, THA n, THA n 21, VET 4 43
Rautio Kristiina MCO VIII, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, SIB III, SIB IV, BAL b, BAL w 67, OLH ns 24, OLH ns 25, OSH b 02 21, OSH b 03 22, OSH b 24, OSH c 24, OSH d 24, OSH h, OSH n 25, OSH p 25, SIA d 21, SIA n 42
Wikström Bjarne EXO g 24, EXO n 22, PER a 02 62, PER b, PER f, RAG a 21, RAG c, RAG n, RAG n 03, RAG n 21, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI c 21, TUV f 61-63, ACL IV, ACS I, MCO I, MCO II, MCO IV, NEM II, NFO III, SIB VIII, VET Kotikissat 42
Woelm Andreas EXO g 33, PER a 33, PER e 02 62, PER n, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG g 03, RAG n 04, SBI n, SBI n 21, TUV d 61-63, ACL XI, MCO V, NEM I, SIB V, SIB VII, VET 1, VET 2 42
8 tuomaria