TUROK, 8.4.2018, 107. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 8.4.2018 Loppuu 8.4.2018
Ilmoittautuminen alkaa 29.1.2018 Ilmoittautuminen loppuu 11.3.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.3.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turku
Toimihenkilöt
Näyttelysihteeri: Johanna Vuoltee, show@turok.fi, Kuunsäde 2 C 35 02210 Espoo, 040-7304341
Näyttelypäällikkö: Samuli Mustonen, np@turok.fi, 045- 8846992
Pääassistentti: Jarno Mustonen, assistentit@turok.fi, 050- 9667168
Ruusukesihteeri: Elena Korpela, ruusuke@turok.fi, 040- 5672659
Lisätietoja
 
Ilmoittautumista jatkettu 11.3 asti tai kunnes kissamäärä on täynnä.
Ilmoittautumiset: 29.1-11.3.2018 OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille. Ilmoittautumislomake on täytettävä erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet, puutteelliset ja maksamattomat ilmoittautumiset voidaan hylätä. 

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 17. Ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan.

Leimakortit: Leimakortit on käytössä. Maksettaessa näyttelymaksu leimakortilla on leimakortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Johanna Vuoltee, Kuunsäde 2 c 35, 02210 Espoo. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi ja kissan nimi joka leimakortilla maksetaan näyttelyyn ja näyttelypäivä!

Ruusukkeet: Maksulliset 

NäyttelyluetteloLuettelon hinta ennakkoon 3€ ja näyttelypaikalta ostettuna 5€. Sis la & su. Sähköinen luettelo maksuton.

Pysäköinti näytteilleasettajille ilmainen

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 67
2 108
3 62
4 112
Kotikissat 6
Yhteensä 355

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SK LO 17 FI*Elrikan Immanuel Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM BIV NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 17 Ayser's Wild Tabby Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
4 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Oceania Flame Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
5 EXO n 24 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Ocean Pearl Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
6 EXO n 03 FI SK LO 17 Preciousice Shadow Dancer Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x My-Champagne Suzette of Preciousice (EXO n 22)
7 EXO f 03 24 FI SK LO 17 FI*Elrikan Ilona Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC NOM
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
8 EXO g 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Oxana Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
9 PER w 62 S*Scarlet's Sweetheart Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
El Zaburs Royal Moon (PER a) x Mirage Blanc Popcorn (PER w)
10 PER w 62 CH S*Scarlet's Sheer Love Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
11 PER n FI SRK LO D'Eden Lover Boo Boo Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
Melositos White Owl of D'Eden Lover (PER w) x D'Eden Lover Dynastie (PER f)
12 PER n FIN SRK RX FIN*Yabode's Bondadoso Bono Uros International Premior Kristiina Rautio Abs
FIN*Jarbabin Indigo Luca (PER a 23) x FIN*Chevhill's Dreamy Diva (PER n)
12 PER n FIN SRK RX FIN*Yabode's Bondadoso Bono Uros Veteraani Alexey Shchukin Abs
FIN*Jarbabin Indigo Luca (PER a 23) x FIN*Chevhill's Dreamy Diva (PER n)
13 PER n SC S*Lily Chic Holly Dolly DSM Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
14 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
15 PER n 22 FI SK LO 16 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me Uros Champion Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Sabrimin Royal (PER n) x FI*Sabrimin La Vie Est Belle (EXO n 23)
16 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
17 PER n 02 62 FI SRK LO Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM NOM
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
18 PER a 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Elrikan Iden Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
19 PER e 33 FI SK LO 18 Endless Tale Be a Dream Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Vikers Sugar Cotton (PER e 21 33) x Mo Chridhe Ella of Endless Tale (PER g 33)
20 RAG n FI SK LO 17 FI*Ragtail Naomi Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Ragtail Figaro (RAG n 04) x FI*Ragtail Ilona (RAG n 03)
21 RAG n FI SK LO 17 FI*Birrimirrin Black Velvet Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
22 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
23 RAG n FI SK LO 18 FI*Ragtail Pandora Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Dollyblues Fill Your Heart (RAG n) x FI*Ragtail Janna (RAG n)
24 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
25 RAG b SE*Nitunas Chucky Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Ragtail Maxim (RAG n) x Storm (RAG c 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Maplehill's Winter Spirit Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
S*Krickelins Eskil (RAG n 04) x FI*Maplehill's Savannah (RAG n 03)
27 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Safireyes The Heart of Kandrakar Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Ragtail Figaro (RAG n 04) x FI*Safireyes Cheshire Cat (RAG n 03)
28 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Tahoma Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS NOM
RO*Elian Rags Churchill (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
29 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
30 RAG n 04 FI SK LO 17 FI*Birrimirrin Romagna Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
31 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Maplehill's Princess of Avalon Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC BIV NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
32 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Ragtail Odette Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Valkoapilan April Fool's Eevi (RAG a 04)
33 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
34 RAG e 03 FI SK LO 17 FI*Maplehill's Baby Honey Bee Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Tammikatin Hunajanassu (RAG e 04) x FI*Maplehill's Miss Periwinkle (RAG e 03)
35 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
36 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Unique Uma Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin Abs
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
37 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
38 SBI n FI SK RX 17 FI*Lofanna Guernica Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
S*Raus Höjden's Scotte af Raus (SBI b) x FI*Lofanna Caribia (SBI f 21)
39 SBI a S*Ma'ha Gita Frozen DVM Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
S*Raus Höjden's William af Raus (SBI b 21) x S*Ma'ha Gita Razzel (SBI n)
40 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kipparin Idelisa Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FIN*Merissal Quentin (SBI a) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
41 SBI a FI SK LO 17 FI*Kattimäen Milo Leopold Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Liisa (SBI n)
42 SBI a SE*Bergåsens Azurite Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
43 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV NOM BIS
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
44 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS BIV NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
45 SBI a FI SRK LO 14 NO*Snowbuddy's Blue Charm Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
(N)Velocity's Blue Caspian (SBI a) x (N)Velocity's Delize (SBI c)
46 SBI a FI SK LO 16 FI*Safirrubir Sunset Chaser Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas Mitätöity Mitätöity
FI*Cetulean Quantum Solaris (SBI n) x FI*Safirrubir Blue Snow Diamond (SBI a)
47 SBI d FI SK LO 16 FI*MeToYou Oliver Uros Avoin Alexey Shchukin Abs
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*MeToYou Jade (SBI h)
48 SBI d FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
49 SBI f FI SK LO 18 IT*Shin Miyar Clèa Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Expert's Hamadi (SBI n) x IT*Shin Miyar Tessie (SBI e)
50 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
50 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Alexey Shchukin 1 NOM BIS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
51 SBI f FI SK LO 17 FI*JoJon Aiqing Shan Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*JoJon Shan Liang (SBI d 21)
52 SBI g FI SK LO 17 FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Rais-Kis Liinu (SBI f)
53 SBI g FI SK LO 17 FI*VilmNikin Pahatar Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX2
FI*ElfQuest Obelix (SBI e 21) x FI*Zildan Lumihelmi (SBI n 21)
54 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
55 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Tamus Stagea Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Tamus Navara (SBI f 21)
56 SBI a 21 FI SK RX 17 FI*Touchant Chance au Jeu Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Tamus GReddy (SBI a 21) x FI*Touchant Xalté Beauté d'Amour (SBI n)
57 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
58 SBI c 21 FI SRK LO 13 Selene Laty Mery, CZ Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Nimoe von Imporio*A (SBI c 21)
59 SBI c 21 FI SK LO 15 FI*Kipparin Judicael Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x Selene Laty Mery, CZ (SBI c 21)
60 SBI d 21 FI SK LO 14 EE*Frank Flame Sweet Katicat Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
EE*Timothy Klaudia (SBI e) x Eleni Pure Passion*PL (SBI f 21)
61 SBI h 21 FIN SRK LO FIN*Lean Kronenburg Blanc Naaras Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS NOM
FIN*Harebell Nathan (SBI e) x FIN*JoJon Zhu Sha Lei (SBI n 21)
61 SBI h 21 FIN SRK LO FIN*Lean Kronenburg Blanc Naaras Veteraani Alexey Shchukin 2
FIN*Harebell Nathan (SBI e) x FIN*JoJon Zhu Sha Lei (SBI n 21)
62 SBI bs 21 FI SK RX 17 Pauli von Oldima Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Tayfun von Oldima (SBI n) x White Alischa von der Sonnenstube (SBI cs 21)
63 ACL V / ACL f FI SK LO 14 FI*Minnikatin Olympia Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
64 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
65 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI SK LO 16 FI*Debals KappasVaan Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB NOM
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
66 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 16 FI*Debals KatoMua Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
67 ACL XI / ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
68 ACS VIII / ACS ns 02 64 FI SK LO 18 FI*Minnikatin Carmen Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Minnikatin Vettel (ACL ns 01 21) x FI*Minnikatin Olivia (ACS f 09 22)
69 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*HoneyCoon's What A Feeling Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FI*HoneyCoon's Shot In The Dark (MCO n 09) x FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well (MCO f 09)
70 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Alcyone Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
71 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
72 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX2
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
73 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM BIV NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
74 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
75 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
75 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros Veteraani Svetlana Stoliarova 2
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
76 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
77 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC NOM
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
78 MCO III / MCO a 24 FI SK LO 17 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You Naaras Avoin Alexey Shchukin EX2
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*HoneyCoon's Sweet Jannie (MCO n 24)
79 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
80 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
81 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Mahtitassun JumpraHuiti! Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny (MCO n 03 22)
82 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Something Sweet Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
83 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS BIV NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
84 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
84 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Veteraani Svetlana Stoliarova 1
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
85 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 DK Red Line's Zorba Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX2
DK Naunas Highlander (MCO d 23) x DK Red Line's Amrah (MCO n 09 23)
86 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Star Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX3
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
87 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
88 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Happy Feet Naaras Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
89 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
90 MCO V / MCO d FI SK LO 17 S*Moon Kewa's Little John Uros International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB BIV
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
91 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Sun Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
92 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 17 Patayan's Neonila Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
Zazu the One Caramellocoon, CZ (MCO a) x Patayan's Leasan (MCO d 22)
93 MCO V / MCO e 25 FI SK LO 16 FI*Tigerworld Stand `N` Shine Uros Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
94 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Supreme Champion Bjarne Wikström KM BIV
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
95 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Double Trouble Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
96 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
96 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
97 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Zimply Gorgeous Uros Avoin Bjarne Wikström EX2
FI*TipTop Maine Xantophilo (MCO n 03 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
98 MCO VI / MCO e 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Mostlycats Twinkie Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM
FI*Mostlycats Juniper Speck (MCO e 09) x FI*Mostlycats You Are My Sunshine (MCO ds 03 22)
99 MCO VI / MCO f 03 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zehra Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
100 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
101 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
102 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Wizard Dumbledore Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted Tazmin (MCO f 09 23)
103 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 17 EE*Bloom Our Admiration Naaras Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
(N)Big Kitty Panther (MCO d) x Britney Spears Amer Sun*LT (MCO f 09 22)
104 MCO VII / MCO ds 22 FI SK RX 15 FI*Mostlycats You Are My Life Uros Grand International Champion Kristof Van Roy EX2
FI*Mostlycats Honeybush Vanilla (MCO ds 03 22) x FI*Mostlycats Thyra (MCO d 22)
105 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS BIV NOM
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
106 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
107 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 15 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful Uros International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB NOM
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Chatvallon Milady Anastasia (MCO as 09 22)
108 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Stout-hearted Benedictus Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Zachary Tiili*PL (MCO d 09 22) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
109 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
109 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Veteraani Svetlana Stoliarova 1 NOM BIS
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
110 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 15 FI*Mostlycats Wellamo Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB BIV
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x Cleo Majori Perla Annaru*PL (MCO d 22)
111 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*SatuMainen Cara Mia Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX2
Yankee Cats Draco Cat's Eye (MCO ns 22) x FI*SatuMainen Dirlandaa (MCO n 09 22)
112 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's SharpShooter Uros Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPIB
FIN*Goldenstream's Lewis (MCO as 22) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
113 MCO VIII / MCO as 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Zero Hour Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*TipTop Maine Xantophilo (MCO n 03 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
114 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM BIS
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
115 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 Charinitha Perelka*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Jessica Larja Fantasia, CZ (NEM a 09 21)
116 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
117 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
118 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Running Free Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB NOM
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
119 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
120 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
121 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Another Life Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
122 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Metsänneito Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
123 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Supreme Champion Alexey Shchukin KM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
123 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
124 NFO IV / NFO n 09 22 SE*Björksund's Adrian Uros Grand International Champion Alexey Shchukin Abs
S*Segersjös Lubbas (NFO a 02) x S*Winterland's Shirley Lee (NFO ns 22)
125 NFO IV / NFO a 09 22 SE*Björksund's Bizzarrini Naaras International Champion Alexey Shchukin Abs
S*Segersjös Lubbas (NFO a 02) x S*Winterland's Shirley Lee (NFO ns 22)
126 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
127 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Siniidan Trinity Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
128 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 17 FI*Siniidan Orient Express Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
129 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Ahti Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 BIV NOM BIS
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
130 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*NC's Alladin Sane Uros Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Just Catnap's Alma Snowflake (NFO n 09 24)
131 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
132 NFO VIII / NFO ns 09 22 SE*Björksund's Astoria Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström Abs
S*Segersjös Lubbas (NFO a 02) x S*Winterland's Shirley Lee (NFO ns 22)
133 NFO VIII / NFO ds 03 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan Slayer Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
134 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SK LO 17 S*Lofvens Lucifer Light of Love Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
S*Cederskogens Larry Lava (NFO d 09 22) x S*Lofvens Freya Follow Me (NFO ns 09 24)
135 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström Abs
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
136 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
137 SIB II / SIB n 09 FI SK RX 14 FI*Catillus Magellan Naaras Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS NOM
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
138 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 15 FI*Mäntylän Sarmi Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
139 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Dandy Thunder Uros Avoin Bjarne Wikström EX2
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
140 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Jaska Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC BIV
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Catillus Ruskaruusu (SIB f 24)
141 SIB IV / SIB ny 09 24 FI SK LO 17 FI*SäihkySilmän AlttsåBra Uros Avoin Bjarne Wikström Abs
FI*Cherrytail's Texas Ranger (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Säihkysilmä (SIB f 09 24)
142 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 FI*Jylhäkallion Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
143 SIB IV / SIB n 09 22 SE*Lurvtrollets Darya Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
144 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
145 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Kipinätär Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Freija (SIB f 03 22)
146 SIB VI / SIB f 09 22 FI SRK LO 14 FI*Cherrytail's Rhonda Mae Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
147 SIB VI / SIB e 09 23 SE*Sealioness M/V Forbina Naaras International Premior Kristiina Rautio EX2
148 SIB VII / SIB ds 23 FI SK RX 17 FI*ArcticWilds Lya Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
VinniMur Zlatogor (SIB es 11) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
149 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 18 Nikodim Simba Valenika Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
150 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
151 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP BIV NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
152 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 14 FI*Tammikatin Cavatina Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX2
FI*Cherrytail's Nat King Cole (SIB n 09) x FI*Tammikatin Kuurankukka (SIB ns 24)
153 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Paradise Blossom Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
154 SIB VIII / SIB ds 03 FI SK RX 17 FI*Ninatte's Alejandro Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
155 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Seda Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Angeli (TUA w)
156 TUA II / TUA n 03 FI SK LO 16 FI*Felesin Tuomas Holopainen Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
157 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Grand International Premior Kristof Van Roy EX1 CAPS
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
158 TUA V / TUA f FI SK LO 16 FI*Felesin Aija Puurtinen Naaras Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
159 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Nitte Valo Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
160 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
161 BEN n 22 FI SK RX 17 S*KungsgardenCats Manta Ray Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC NOM
S*KungsgardenCats Dolphin (BEN n 24 32) x Absolutely Leonora (BEN n 24)
162 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Supreme Premior Kristof Van Roy KM NOM BIS
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
163 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Katja Patrikainen KM NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
164 BLH w 62 IC S*Hennerdals Gwen Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
165 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
166 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1 NOM BIS
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
167 BSH c S*Hennerdals Helmer Uros Grand International Champion Katja Patrikainen EX1 CACS
DK*Wiki's Icecube (BSH c) x S*Papadino's Cuba Cola (BSH a)
168 BSH c S*Hennerdals Mary Naaras Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
169 BUR n FI SK LO 16 FI*Oliivian Charlie Brown Uros International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
170 BUR n FI SK LO 16 FI*Mama-Alcialon Glamorous Greta Naaras International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*Mama-Alcialon Father's Son (BUR b) x FI*Topisan Daisy-Onneli (BUR f)
171 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Premior Kristof Van Roy EX1 CAPIB
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
171 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Siitos
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
172 BUR n FI SK LO 16 FI*Lilac's Jar of Hearts Naaras Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Korennon Kassiopeia (BUR a)
173 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
174 BUR a FI SK LO 17 FI*Oliivian Daredevil Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC NOM
FI*Feirefiz Love Bites (BUR d) x FI*Oliivian Äppelpaj (BUR j)
175 BUR b FI SK LO 16 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros Champion Katja Patrikainen Abs
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
176 BUR b FI SK LO 16 FI*Mama-Alcialon Hurmaava Hulda Naaras Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
FI*Purmelita's Camry (BUR a) x FI*Mama-Alcialon MahtavaMaria (BUR f)
177 BUR b FIN SRK LO FIN*Narinder Clueless Naaras Supreme Premior Katja Patrikainen KM
FIN*Kellokanervan Alfonso (BUR c) x FIN*Narinder Bridget Jones (BUR n)
178 BUR b FI SRK LO FI*Aficats Don't Mess With ME! Uros Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
FI*Seirene Nabucco (BUR a) x FI*Mama-Alcialon Diamond Diva (BUR f)
179 BUR c FI SK LO 17 FI*Oliivian Eiffel Naaras Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
NO*Burcantiks Timotei (BUR c) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
180 BUR d FI SK LO 16 FI*Celsiana Suopursu Uros International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
181 BUR e FI SK LO 14 FI*Oliivian Öyvind Uros Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS
LV*Silky Majesty Ulysses (BUR c) x FI*Oliivian Wahine (BUR h)
182 BUR f FI SK LO 17 FI*Lilac's Nala Lion Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
183 BUR f FI SRK LO FI*Mama-Alcialon Diamond Diva Naaras Supreme Premior Kristof Van Roy KM
FI*Arkhitekton Stucco (BUR d) x FIN*Aficats Bellatrix (BUR j)
183 BUR f FI SRK LO FI*Mama-Alcialon Diamond Diva Naaras Veteraani Kristof Van Roy 1 NOM BIS
FI*Arkhitekton Stucco (BUR d) x FIN*Aficats Bellatrix (BUR j)
184 BUR g FI SK LO 15 FI*Oliivian Apple Bloom Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP NOM
FI*Ninelli's Yin Yang (BUR n) x FI*Oliivian Äppelpaj (BUR j)
185 BUR h FI SK LO 17 FI*Enjoy Merigold Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
FI*Hokkuspokkus Big Red Fierce Cinnamon (BUR d) x FI*Enjoy Perfect Pavlova (BUR h)
186 BUR h FI SK LO 17 FI*Mama-Alcialon Jumalainen Julia Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Mama-Alcialon Great Gameboy (BUR n) x FI*Shu-Shun Kardemumma (BUR h)
187 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Delighted Rapunzel Naaras Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
188 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Bianca Naaras International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
189 CYM 53 / CYM n 09 53 FI SK RX 17 FI*Pikkeen Kinder Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
FI*Pikkeen Finlandia (CYM n 03 53) x FI*Pikkeen Pippuri (CYM n 09 53)
190 EUR d FI SK RX 17 FI*RuusuLinnan Demelza Naaras Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
Maahinen (EUR d) x FI*RuusuLinnan Brunhilde (EUR e)
191 EUR ds FI SK RX 15 FI*RuusuLinnan Björn Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
FIN*Kassilan Guaranteed Gnome (EUR d 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
192 EUR d 23 FIN SRK LO FIN*Kassilan Guaranteed Gnome Uros Supreme Champion Kristof Van Roy KM
FIN*Kassilan Captain Coffee (EUR n 23) x FIN*Kassilan Etevä Emäntä (EUR g 09)
193 EUR d 24 FI SRK RX FI*Taikapeikon Brassailija Uros International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FI*Taikapeikon Arvoitus (EUR f)
194 EUR g 24 FI SK RX 17 FI*Sireenin Coming Right Along Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
Saska (EUR e) x FI*Sireenin Amity (EUR g 24)
195 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
196 EUR ns 22 FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Ilopilleri Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Ytimekäs Ylkä (EUR n) x FI*Lumihelmen Glissando (EUR ns 22)
197 EUR ns 23 FI SRK RX 14 FI*Kassilan Taattu Tonttu Uros Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
FI*Kassilan Mighty Mouse (EUR ns 24) x FI*Honey's Merinque (EUR g 23)
198 KOR FI SK LO 15 FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin Naaras Grand International Champion Katja Patrikainen EX1 CACS NOM BIS
FI*Mythai Palat Pai Jit (KOR ) x FI*Cisseli's Gluay maai (KOR )
199 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras Grand International Champion Katja Patrikainen EX2
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
200 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Chiisai Kisu Naaras International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo (KOR )
201 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
202 KOR FI SK LO 17 FI*Vekkuliverstaan Rosemary Woodhouse Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1 BIV NOM BIS
FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana (KOR ) x FI*Melodian Froong Fring (KOR )
203 KOR FI SRK LO FI*Cisseli's Gluay maai Naaras Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Mythai Fai Fan Naam Jai (KOR )
204 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI SK RX 14 FI*Meamoons MX A Be Yourself Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS NOM
FIN*Conan Jabur (MAN f 03 22 54) x Yamasee MX S Feliz (MAN f 09 52)
205 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
206 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Champion Kristof Van Roy EX1 CACIB NOM BIS
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
206 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
207 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Wings of the Storm Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
208 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*WiliWilla Orange Tip Naaras International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
209 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1 NOM
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
210 OCI o 24 FI*Moosegrove Mercy JW Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
211 OCI o 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Pride and Joy Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
212 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros Champion Katja Patrikainen Abs
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
213 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Romantic Rosie Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
S*Kustens Sieur Porthos (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
214 SRL FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Illusia Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
Psipsina Kipinä (SRS d) x Cizeta BritFavorite (BLH b)
215 SRS III / SRS d FI SK RX 16 Psipsina Kipinä Uros Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB NOM
Yoshi of Fantasyland (SRS e) x Psipsina Miahara (SRS f)
216 SRS FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Minnamanna Naaras Rodun tarkistus Alexey Shchukin SRS IV/ SRS f 09
Psipsina Kipinä (SRS d) x Cizeta BritFavorite (BLH b)
216 SRS f 09 FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Minnamanna Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
Psipsina Kipinä (SRS d) x Cizeta BritFavorite (BLH b)
217 ABY n FI SK LO 17 Cellani Sieno UkassaKinté Uros Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
Des Entrechats Just For Me (ABY n) x Cellani Cupra Tasitaa (ABY o)
218 ABY n FI SK LO 17 FI*Redcheetah's Diana Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Maurice de Moéris (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
219 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
219 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Veteraani Svetlana Stoliarova 1
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
220 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
221 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS BIV
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
222 ABY a FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
223 ABY a FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka Your Noble Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1
PL*Adalbertus Theodor (ABY n) x FI*Kharn-Ka Io (SOM n)
224 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX2
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
225 ABY o FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
226 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Kastraatti Svetlana Stoliarova EX1 CAP
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
227 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
228 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Farceur Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
229 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
230 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
231 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CAGCIB NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
232 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
233 CRX II / CRX a 03 FI SK LO 17 FI*Framillan Sweetie Belle Naaras Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPIB NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
234 CRX III / CRX f FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's A Golden Crown Naaras Avoin Carin Sahlberg Abs
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x FI*Sweetpurr's Bad Influence (CRX n)
235 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
236 CRX III / CRX f 24 FI SK LO 18 FI*Derekaz Rock-A-Hula Baby Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*CuteChaos King of Hearts (CRX d 09 24) x FI*Derekaz Nymphomaniak (CRX n 24)
236 CRX III / CRX f 24 FI SK LO 18 FI*Derekaz Rock-A-Hula Baby Naaras Määrittely Alexey Shchukin Abs
FI*CuteChaos King of Hearts (CRX d 09 24) x FI*Derekaz Nymphomaniak (CRX n 24)
237 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS BIV
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
238 CRX IV / CRX d 03 SE*Xiu's Eternal Kiss of Love Uros International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
Laser A Deo Rex Cutie Coil*BY (CRX n 03) x S*Klelofts Xiwita Uddroz (CRX w)
239 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
240 CRX IV / CRX d 09 24 FI SK LO 17 FI*VeeKasin Tohtori Hömelö Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg NOM
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*Claypond's Cooler for V8 (CRX d 03 21)
241 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 18 FI*Piupaws Diptera Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Piupaws Musta.Pirkka (CRX d 03) x FI*Piupaws Fire & Soul of Sekhmet (CRX f 24)
242 CRX V / CRX b 23 FI SK LO 18 FI*Alchemist She Blinded Me With Science Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Alchemist Counting the Stars (CRX b 02 21) x FI*Alchemist Tinker Bell (CRX f 03)
243 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS NOM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
244 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
245 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
246 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Hocus Pocus Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
247 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Abracadabra Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
248 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Gaala-Star Ivori Uros Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x FIN*Nallukan Delicia (CRX f 03)
249 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
250 CRX IX / CRX w 61 FI SK LO 17 FI*Sweetpurr's Beautiful Mess Naaras Avoin Svetlana Stoliarova EX1 CAC
SE*Gentlemen's Koh Rok (CRX d 03 33) x Changes Golden Years (CRX w)
251 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Grand International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAPS NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
252 DRX II / DRX a 09 FI SK LO 17 FI*CatCave's To Have and to Hold Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Quiero Yerri (DRX n) x FI*Avariel Maniola (DRX g 02)
253 DRX IV / DRX g 02 62 FI SK LO 16 FI*Avariel Maniola Naaras Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACIB
FI*Quiero Rillo (DRX a 09) x FI*Avariel Jazz (DRX g 09 21 33)
254 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CAGCIB
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
255 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Delusions Of The Regret Uros Avoin Svetlana Stoliarova Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
256 OSH n S*Qrowntwig Jemma to Häveröortens Naaras Supreme Premior Svetlana Stoliarova KM
La Bell Ultimo, JW, DSM (OSH a) x FI*Birregin April Fool's Joke (SIA n 03)
257 OSH b Gucci Romani Vil'k Uros Grand International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CACS
Federiko (OSH b) x Niagara West-Point (SIA w)
258 OSH b FI SK LO 17 FI*Vintterin Lenita Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
259 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Avoin Svetlana Stoliarova EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
260 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
261 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
262 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
262 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
263 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM BIV
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
264 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CAGCIB
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
265 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Avoin Svetlana Stoliarova EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
266 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
267 OSH n 24 S*Häveröortens* Tyra Trollpacka Naaras Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
AR*Shasa Kozi (OSH n 03 24) x S*Siaön's Koola Katja (OSH h)
268 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CAGCIB
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
268 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
269 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
270 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX2
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
271 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova Abs
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
272 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPIB
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
273 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
273 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
274 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Champion Joeri Vanrusselt EX1 No Cert
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
275 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
275 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Siitos
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
276 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
277 OSH h 25 FI SK LO 17 FI*Millamarin Kastehelmi Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
FI*Choose DareDeVill (OSH d 24) x FI*Martinic Village Girl (OSH bs 25)
278 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CAGCIB BIV
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
279 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Amalthea of Jupiter Naaras Avoin Joeri Vanrusselt Abs
FI*Harmuan Niki Nallukka (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
280 RUS FI SK LO 17 FI*BlueLair's Konstantin Uros Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
281 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso Uros Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
282 RUS FI SK LO 18 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
283 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Taikatalvi Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
FIN*Hana-Bi Lekan Kwa Afrika (RUS ) x FIN*Hana-Bi Rabia de Amar (RUS )
284 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Grand International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPS
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
285 RUS FI SK LO 16 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
285 RUS FI SK LO 16 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras Veteraani Svetlana Stoliarova 3
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
286 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Kastraatti Joeri Vanrusselt EX1 CAP BIV
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
287 SIA f FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker Naaras Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX1 NOM
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
288 SIA o FI SK LO 18 Cailin Van Scalindjo Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1 NOM BIS
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
289 SIA b 21 FI SK LO 16 Lumoexpress Mila Naaras International Champion Carin Sahlberg Abs
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x Lumoexpress Tigrina (OSH n 24)
289 SIA b 21 FI SK LO 16 Lumoexpress Mila Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x Lumoexpress Tigrina (OSH n 24)
290 SIA c 21 FI SK LO 17 Grazia v. Imporio A Naaras Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1 NOM BIS
Mario Barry (SIA c 21) x Monolie v. Imporio A (SIA g)
291 SIA b 03 S*Qrowntwig Speak of the Devil Naaras Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
FI*Birregin Makes People Talk (SIA n 03 21) x Ivanthes Qqueinnie (SIA n 21)
291 SIA b 03 S*Qrowntwig Speak of the Devil Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg
FI*Birregin Makes People Talk (SIA n 03 21) x Ivanthes Qqueinnie (SIA n 21)
292 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
292 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
293 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
294 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
295 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CAGCIB
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
296 SOM n FI SK LO 17 FI*Kisompa's Mirko Marek Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
297 SOM n FI SK RX 17 FI*Kharn-Ka Xahale Xpress Naaras Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1 BIV
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Sinopa (SOM n)
298 SOM n FI SK LO 18 FI*SunnyPace Jamesia Uros Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX1
FI*SunnyPace Galega (SOM o) x FI*SunnyPace Emilia javanica (ABY n)
299 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Svetlana Stoliarova KM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
299 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Svetlana Stoliarova 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
300 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Svetlana Stoliarova KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
300 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Svetlana Stoliarova 2
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
301 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Forsythia Naaras International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAGPIB
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
302 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras Grand International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CACS BIV
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
303 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Milko Martin Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
304 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
305 SOM o FI SK LO 16 FI*SunnyPace Galega Uros International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
306 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
306 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
307 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
308 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
309 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Grand International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CACS NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
310 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Lexi Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
311 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
312 HCL Hertta Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM
313 HCL Sepe Uros Kotikissat Bjarne Wikström 2
314 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM
315 HCS Sissi Naaras Kotikissat Katja Patrikainen 1 NOM BIS
316 HCS Kiusa Uros Kotikissat Katja Patrikainen 1 NOM
341 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Koskenkangas Marjatta EXO n 03, EXO n 22, PER a 02 21 62, PER n 22, RAG b, RAG g 04, RAG n 04, SBI a, SBI d 21, SBI g, SBI n, ACL VIII, MCO VIII, NEM I, NFO IX, SIB VIII, TUA II, TUA VI 38
Patrikainen Katja BEN n 24, BSH c, BUR b, BUR c, BUR d, BUR e, BUR h, CYM 51-52, EUR d, EUR d 24, EUR g 24, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, SIN, SRS f 09, SRS III, HCS 33
Rautio Kristiina EXO w 62, PER n, PER n 01 62, PER w 62, RAG a 03, RAG e 03, RAG n, SBI a 21, SBI c 21, SBI f, ACL V, ACL XI, ACS VIII, MCO I, NEM II, NFO II, SIB VI, TUA IX 38
Sahlberg Carin BUR a, BUR g, CYM 53, EUR ds, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI o 24, SRL h, ABY n, CRX I, CRX III, CRX IV, CRX V, CRX VII, DRX II, OSH b 24, OSH e, OSH h, SIA b 03, SIA b 21, SOM o, SPH III, SPH V 39
Shchukin Alexey SRS (13b), CRX III (13c), EXO f 03 24, EXO g 03 23, EXO n 24, PER e 33, PER f, PER n 02 62, RAG a, RAG a 03 21, RAG n 03, SBI b 21, SBI bs 21, SBI d, SBI h 21, SBI n 21, MCO III, NFO IV, VET 1 40
Stoliarova Svetlana ABY o, CRX IX, OSH b, OSH b 25, OSH d, OSH f, OSH f 24, OSH n, SIA c 21, SIA h, SOM a, SOM n, SPH IV, VET 2, VET 4 39
Van Roy Kristof MCO IV, MCO V, MCO VII, SIB II, SIB III, TUA V, BEN n 22, BLH w 62, BML I, BUR f, BUR n, EUR d 23, EUR ns 23, OCI n 24, VET 3 33
Vanrusselt Joeri ABY a, ABY p, CRX II, CRX VI, CRX VIII, DRX IV, OSH b 22, OSH c 24, OSH d 24, OSH h 25, OSH n 24, RUS, SIA o, SOM p, SPH II 35
Wikström Bjarne MCO II, MCO VI, NFO III, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VII, HCL 35
9 tuomaria