TUROK 7.4.2018 106.kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 7.4.2018 Loppuu 7.4.2018
Ilmoittautuminen alkaa 29.1.2018 Ilmoittautuminen loppuu 11.3.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 30.3.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Johanna Vuoltee, show@turok.fi, Kuunsäde 2 C 35 02210 Espoo, 040-7304341
Näyttelypäällikkö: Samuli Mustonen, np@turok.fi, 045- 8846992
Pääassistentti: Jarno Mustonen, assistentit@turok.fi, 050- 9667168
Ruusukesihteeri: Elena Korpela, ruusuke@turok.fi, 040- 5672659
Lisätietoja
Ilmoittautumista jatkettu 11.3 asti tai kunnes kissamäärä on täynnä.
Ilmoittautumiset: 29.1-4.3.2018 OmaKissa-järjestelmän kautta! 
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille. Ilmoittautumislomake on täytettävä erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet, puutteelliset ja maksamattomat ilmoittautumiset voidaan hylätä. 

Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 17. Ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan.

Leimakortit: Leimakortit on käytössä. Maksettaessa näyttelymaksu leimakortilla on leimakortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Johanna Vuoltee, Kuunsäde 2 c 35, 02210 Espoo. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi ja kissan nimi joka leimakortilla maksetaan näyttelyyn ja näyttelypäivä!

Ruusukkeet: Maksulliset 

NäyttelyluetteloLuettelon hinta ennakkoon 3€ ja näyttelypaikalta ostettuna 5€. Sis la & su. Sähköinen luettelo maksuton.

Pysäköinti näytteilleasettajille ilmainen

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 83
2 98
3 70
4 93
Kotikissat 7
Yhteensä 351

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SK LO 17 FI*Elrikan Immanuel Uros Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
2 EXO n FI SK LO 15 FI*Cherish's Pepper Uros International Premior Alexey Shchukin Abs
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO f FI SK LO 17 FI*Cherish's Raspberry Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Mimosan Le Boy (PER d) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
5 EXO n 24 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Ocean Pearl Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
6 EXO f 22 FI SK LO 15 FI*Cherish's Pudding Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Benua Conrad (PER d 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
7 EXO f 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
7 EXO f 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Siitos
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
8 EXO n 03 FI SK LO 17 Preciousice Shadow Dancer Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x My-Champagne Suzette of Preciousice (EXO n 22)
9 EXO f 03 24 FI SK LO 17 FI*Elrikan Ilona Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
10 EXO g 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Oxana Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
11 PER w 62 S*Scarlet's Sweetheart Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM
El Zaburs Royal Moon (PER a) x Mirage Blanc Popcorn (PER w)
12 PER w 62 CH S*Scarlet's Sheer Love Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
13 PER n FI SRK LO D'Eden Lover Boo Boo Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM BIS
Melositos White Owl of D'Eden Lover (PER w) x D'Eden Lover Dynastie (PER f)
14 PER n FIN SRK RX FIN*Yabode's Bondadoso Bono Uros International Premior Alexey Shchukin Abs
FIN*Jarbabin Indigo Luca (PER a 23) x FIN*Chevhill's Dreamy Diva (PER n)
14 PER n FIN SRK RX FIN*Yabode's Bondadoso Bono Uros Veteraani Bjarne Wikström Abs
FIN*Jarbabin Indigo Luca (PER a 23) x FIN*Chevhill's Dreamy Diva (PER n)
15 PER n SC S*Lily Chic Holly Dolly DSM Naaras Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB NOM
16 PER d FI SK LO 17 FI*Kultaviiksen Ramona Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Kultaviiksen Annabella (PER f 22)
17 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
18 PER ds 11 FI SK LO 16 FI*Kultaviiksen Poseidon Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
18 PER ds FI SK LO 16 FI*Kultaviiksen Poseidon Uros Määrittely Svetlana Stoliarova PER ds 11
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
19 PER n 22 FI SK LO 16 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me Uros Champion Kristiina Rautio Abs
FI*Sabrimin Royal (PER n) x FI*Sabrimin La Vie Est Belle (EXO n 23)
20 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
21 PER n 02 62 FI SRK LO Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
22 PER a 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Elrikan Iden Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
23 PER e 33 FI SK LO 18 Endless Tale Be a Dream Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Vikers Sugar Cotton (PER e 21 33) x Mo Chridhe Ella of Endless Tale (PER g 33)
24 RAG n FI SK LO 17 FI*Ragtail Naomi Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström Abs
FI*Ragtail Figaro (RAG n 04) x FI*Ragtail Ilona (RAG n 03)
25 RAG n FI SK LO 17 FI*Birrimirrin Black Velvet Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
26 RAG n FI SK LO 17 FI*Pengvin's Maxentius Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FI*Pengvin's Gloria (RAG n)
27 RAG a FI SK LO 17 FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira Naaras Champion Bjarne Wikström Abs
S*Norrtassen's Oliver Twist (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
28 RAG a FI SK LO 18 Wendisangels Blue Willie Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Riverknee Milord William (RAG a) x Taikatuulen Tytti (RAG a 04)
29 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS NOM
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
30 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Premior Bjarne Wikström Abs
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
30 RAG a FI SRK LO S*Cas-Sus Renesmee Cullen Naaras Veteraani Bjarne Wikström Abs
PL*Koc-Pol Cat Macho (RAG a) x S*Cas-Sus Tara Vita (RAG a)
31 RAG a FI SK LO 17 FI*Ragtail Magic Uros Kastraatti Bjarne Wikström Abs
FI*Dollgarden's Coreopsis (RAG a 04) x FI*Ragtail Janna (RAG n)
32 RAG b SE*Nitunas Chucky Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Ragtail Maxim (RAG n) x Storm (RAG c 03)
32 RAG b SE*Nitunas Chucky Uros Määrittely Svetlana Stoliarova Abs
FI*Ragtail Maxim (RAG n) x Storm (RAG c 03)
33 RAG e 21 FI SRK LO Kin edler von den Lichtalben Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
The Cute Cats Fairy Prince (RAG n 04 21) x Ashanti Edle von den Lichtalben (RAG g 04)
34 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Safireyes The Heart of Kandrakar Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Ragtail Figaro (RAG n 04) x FI*Safireyes Cheshire Cat (RAG n 03)
35 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Tahoma Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
RO*Elian Rags Churchill (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
36 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
37 RAG n 04 FI SK LO 17 FI*Birrimirrin Romagna Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
38 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Ragtail Kimi Konstantino Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Erkatin Roosa Ramona (RAG n)
39 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*RoyalRose's Alexander Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 BIV NOM
DK*Jaquet Bounty, JW, DSM, DVM (RAG a 03) x FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose (RAG a 03)
40 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Buena Vista Fizz Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Irish Coffee (RAG g 04)
41 RAG a 04 FI SK LO 18 (N) Amasing Star's Thunder Thor of Milo Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
RO*Elian Rags Milo (RAG n 03) x (N) Ragedy's Oline (RAG n)
42 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Snowrag Rose Maylie Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
USAPurrs American Shaman (RAG n 04) x FI*DollyCats Lullaby (RAG n)
43 RAG f 04 FI SK LO 18 FI*Purppuralinnan Prinsessa Jenifer Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Ruuskatin Mauno (RAG d 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
44 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Avoin Bjarne Wikström Abs
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
45 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
46 RAG n 04 21 FI SK RX 17 FI*Darkie's Bishamonten Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
47 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
48 SBI n FI SK LO 17 FI*Safirrubir Key to Love Naaras Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB
FI*Cetulean Quantum Solaris (SBI n) x FI*Safirrubir Blue Snow Diamond (SBI a)
49 SBI a S*Ma'ha Gita Frozen DVM Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
S*Raus Höjden's William af Raus (SBI b 21) x S*Ma'ha Gita Razzel (SBI n)
50 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kipparin Idelisa Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Merissal Quentin (SBI a) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
51 SBI a SE*Bergåsens Azurite Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
52 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
53 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
54 SBI a FI SK LO 16 FI*Safirrubir Sunset Chaser Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Cetulean Quantum Solaris (SBI n) x FI*Safirrubir Blue Snow Diamond (SBI a)
55 SBI b FI SK LO 17 FI*Canth's Nuit Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Kuurankukan Katariina Suuri (SBI n)
56 SBI b FI SRK LO FI*Mithrandilin Elwing Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Rotcat Alexander (SBI a 21) x FIN*Mithrandilin Arda (SBI b)
57 SBI d FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
58 SBI d FI SK LO 16 FI*MeToYou Oliver Uros Avoin Bjarne Wikström Abs
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*MeToYou Jade (SBI h)
59 SBI d FIN SRK LO FIN*Lirukallion Täpinäsä Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
S*Glitter's Geronimo (SBI d 21) x FIN*Lirukallion Canonkomä (SBI f)
59 SBI d FIN SRK LO FIN*Lirukallion Täpinäsä Naaras Veteraani Bjarne Wikström 3
S*Glitter's Geronimo (SBI d 21) x FIN*Lirukallion Canonkomä (SBI f)
60 SBI f FI SK LO 17 FI*Canth's Wonder Woman Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Chirybiry's My Darling Ipi (SBI b)
61 SBI f FI SK LO 18 IT*Shin Miyar Clèa Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
Expert's Hamadi (SBI n) x IT*Shin Miyar Tessie (SBI e)
62 SBI f FI SK LO 17 FI*JoJon Aiqing Shan Naaras Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*JoJon Shan Liang (SBI d 21)
63 SBI g FI SK LO 17 FI*VilmNikin Pahatar Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 No Cert
FI*ElfQuest Obelix (SBI e 21) x FI*Zildan Lumihelmi (SBI n 21)
64 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
65 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Tamus Stagea Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Tamus Navara (SBI f 21)
66 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
66 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Mion Piona Naaras Veteraani Bjarne Wikström 2
FIN*Anemon's Antonio (SBI a) x FIN*Mion Melej (SBI n 21)
67 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
68 SBI h 21 FIN SRK LO FIN*Lean Kronenburg Blanc Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FIN*Harebell Nathan (SBI e) x FIN*JoJon Zhu Sha Lei (SBI n 21)
68 SBI h 21 FIN SRK LO FIN*Lean Kronenburg Blanc Naaras Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
FIN*Harebell Nathan (SBI e) x FIN*JoJon Zhu Sha Lei (SBI n 21)
69 SBI bs 21 FI SK RX 17 Pauli von Oldima Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Tayfun von Oldima (SBI n) x White Alischa von der Sonnenstube (SBI cs 21)
70 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI SK LO 16 FI*Bastetin Ayiana Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
FI*Valier's Hayalet (TUV n) x Avyonah Blueberry (TUV g)
71 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI SK LO 17 FI*Bastetin Beyza Birgül Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 No Cert
FIN*Ilveslinnan Amir Akanyildiz (TUV d) x Avyonah Blueberry (TUV g)
72 ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
73 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*HoneyCoon's What A Feeling Uros Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP
FI*HoneyCoon's Shot In The Dark (MCO n 09) x FI*HoneyCoon's Keep My Secret Well (MCO f 09)
74 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Alcyone Naaras Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
75 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
76 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX2
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
77 MCO II / MCO a 09 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Thunder Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1 BIV
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
78 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Kristof Van Roy KM NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
79 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros Grand International Premior Kristof Van Roy EX1 CAPS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
80 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
81 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
82 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
83 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 Barnie of Melidana Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX2
FI*MeriCoon's King Arthur (MCO d 22) x Ravena Home Harmony (MCO as)
84 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC BIV NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
85 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
86 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
87 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
88 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Let There Be Rock Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
89 MCO III / MCO a 22 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Something Sweet Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
90 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS BIV NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
91 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS NOM
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
91 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Dark Diamond Naaras Veteraani Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
92 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Alder Uros Kastraatti Marjatta Koskenkangas Abs
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Magnificat Sweet Xharon (MCO g 22)
93 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 DK Red Line's Zorba Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX2
DK Naunas Highlander (MCO d 23) x DK Red Line's Amrah (MCO n 09 23)
94 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Star Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX3
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
95 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
96 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Leader Of Them All Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
97 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Krysos FengShui Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas Abs
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Krysos With or Without You (MCO n 09 23)
98 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Happy Feet Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
99 MCO V / MCO d FI SK LO 17 S*Moon Kewa's Little John Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 No Cert
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
100 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Sun Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
101 MCO V / MCO f 24 FI SK LO 17 Patayan's Neonila Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV NOM BIS
Zazu the One Caramellocoon, CZ (MCO a) x Patayan's Leasan (MCO d 22)
102 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras Supreme Champion Svetlana Stoliarova KM
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
103 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Double Trouble Uros International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CAGCIB BIV NOM
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
104 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CAGCIB NOM
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
104 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
105 MCO VI / MCO f 03 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zehra Naaras Avoin Svetlana Stoliarova EX2
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
106 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras Avoin Svetlana Stoliarova EX1 CAC
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
107 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
108 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1 BIV NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
109 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 18 Semikin Coon Oskar Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova Abs
Thecathut Washington (MCO n 09 22) x Thecathut Scarlet O'Hara (MCO d 22)
110 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK RX 17 FI*Avasong Jofiel Naaras Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX1 NOM
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x Mainelyclassic Even Song (MCO d 25)
110 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK RX 17 FI*Avasong Jofiel Naaras Määrittely Svetlana Stoliarova MCO f 0922
Allegiancelove Harley (MCO n 09 22) x Mainelyclassic Even Song (MCO d 25)
111 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Krysos Dione Naaras Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX2
ParadiseIsland's Campari (MCO ds 02 21) x FI*Krysos Objet d´art (MCO es 22)
112 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAGPIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
113 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Wizard Dumbledore Uros Kastraatti Svetlana Stoliarova EX1 CAP
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x FI*Stout-hearted Tazmin (MCO f 09 23)
114 MCO VI / MCO d 09 FI SK LO 17 EE*Bloom Our Admiration Naaras Kastraatti Svetlana Stoliarova EX1 CAP BIV
(N)Big Kitty Panther (MCO d) x Britney Spears Amer Sun*LT (MCO f 09 22)
115 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Selene Naaras Kastraatti Svetlana Stoliarova EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
116 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Grand International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CACS
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
117 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Grand International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CACS
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
118 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 15 FI*Chatvallon Edgar the Peaceful Uros International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAGPIB NOM
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Chatvallon Milady Anastasia (MCO as 09 22)
119 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
119 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Siitos
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
120 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Stout-hearted Benedictus Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Zachary Tiili*PL (MCO d 09 22) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
121 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*Chamberlain Looks That Kill Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
FI*Chamberlain Empire Of Moon (MCO as 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
122 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Princess Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
FI*Daybreak's GentleMan (MCO a 09) x FI*KingLeo's Fire to the Rain (MCO f 09 22)
123 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*SatuMainen Cara Mia Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Yankee Cats Draco Cat's Eye (MCO ns 22) x FI*SatuMainen Dirlandaa (MCO n 09 22)
124 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's SharpShooter Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FIN*Goldenstream's Lewis (MCO as 22) x FIN*WestCoon's Pocahontas (MCO n 09)
125 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
126 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
127 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
128 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
129 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
130 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Another Life Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
131 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
132 NFO IV / NFO n 09 22 SE*Björksund's Adrian Uros Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
S*Segersjös Lubbas (NFO a 02) x S*Winterland's Shirley Lee (NFO ns 22)
133 NFO IV / NFO a 09 22 SE*Björksund's Bizzarrini Naaras International Champion Kristiina Rautio Abs
S*Segersjös Lubbas (NFO a 02) x S*Winterland's Shirley Lee (NFO ns 22)
134 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
135 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Siniidan Trinity Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
136 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Ahti Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
137 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*NC's Alladin Sane Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Just Catnap's Alma Snowflake (NFO n 09 24)
138 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
139 NFO VIII / NFO ns 09 22 SE*Björksund's Astoria Naaras Grand International Champion Svetlana Stoliarova Abs
S*Segersjös Lubbas (NFO a 02) x S*Winterland's Shirley Lee (NFO ns 22)
140 NFO VIII / NFO ds 03 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan Slayer Uros International Champion Svetlana Stoliarova EX1 CAGCIB
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
141 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SK LO 17 S*Lofvens Lucifer Light of Love Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
S*Cederskogens Larry Lava (NFO d 09 22) x S*Lofvens Freya Follow Me (NFO ns 09 24)
142 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras Grand International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAPS NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
143 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC NOM BIS
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
144 NFO IX / NFO w 63 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Tiffanie Naaras Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
145 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Sippan's Muumipeikko Uros Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Lumikissan Maestro (SIB d 09 24) x FI*Sippan's Korallikeiju (SIB g 09 24)
146 SIB III / SIB a 24 FI SK RX 15 FI*Mäntylän Sarmi Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
Helix av Holskogen (N) (SIB a 24) x FI*Mäntylän Serena (SIB a 24)
147 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 17 FI*Allikatin Kukka Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Allikatin Fia (SIB n 09 22)
147 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 17 FI*Allikatin Kukka Naaras Määrittely Svetlana Stoliarova SIB n 22
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Allikatin Fia (SIB n 09 22)
148 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Dandy Thunder Uros Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
149 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 FI*Jylhäkallion Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
150 SIB IV / SIB n 09 22 SE*Lurvtrollets Darya Naaras Premior Kristof Van Roy EX1 CAPIB
151 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Kristof Van Roy KM BIV
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
152 SIB V / SIB d 24 FI SK LO 17 FI*Apachiris Harry Uros Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x NO*Tundrapaw's Goldilocks (SIB g 09)
153 SIB V / SIB f 22 FI SK LO 17 FI*Amurin Ibbie Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x Ekaterina Molaska (SIB ny 09 22)
154 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Kipinätär Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1 NOM
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Freija (SIB f 03 22)
155 SIB VI / SIB f 09 22 FI SRK LO 14 FI*Cherrytail's Rhonda Mae Naaras International Premior Kristof Van Roy EX1 CAGPIB
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
156 SIB VI / SIB e 09 23 SE*Sealioness M/V Forbina Naaras Premior Kristof Van Roy EX1 CAPIB
157 SIB VII / SIB d 24 FI SK RX 18 Nikodim Simba Valenika Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
158 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
159 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
160 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Paradise Blossom Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
161 SIB VIII / SIB ds 03 FI SK RX 17 FI*Ninatte's Alejandro Uros Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
162 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Seda Naaras Champion Kristof Van Roy EX1 CACIB
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Angeli (TUA w)
163 BEN n 22 FI SK RX 17 S*KungsgardenCats Manta Ray Naaras Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
S*KungsgardenCats Dolphin (BEN n 24 32) x Absolutely Leonora (BEN n 24)
164 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Supreme Premior Katja Patrikainen KM
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
165 BEN n 24 FI SK LO 17 FI*PurrGold Independent Ilia Naaras Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX1 NOM
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*PurrGold Fantastica Femmina (BEN n 22 32)
166 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Svetlana Stoliarova KM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
167 BEN nt 24 FI SK RX 18 FI*Ter-LuckyRoyals Alvar Uros Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen Abs
Ellmax Tom (BEN n 24) x Solroyals Midnight Aria (BEN n 24 33)
168 BEN n 24 33 FI SK LO 17 FI*PurrGold Independent Iris Naaras Pennut 4-7 kk Svetlana Stoliarova EX1
Glitterglam Gabriel (BEN n 24) x FI*PurrGold Fantastica Femmina (BEN n 22 32)
169 BLH w 62 IC S*Hennerdals Gwen Naaras International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
170 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Champion Katja Patrikainen EX1 CAGCIB
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
171 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
172 BSH n GIP S*Svansviftarns Victorius Uros Grand International Premior Katja Patrikainen Abs
172 BSH n GIP S*Svansviftarns Victorius Uros Veteraani Katja Patrikainen Abs
173 BSH c S*Hennerdals Helmer Uros Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS NOM
DK*Wiki's Icecube (BSH c) x S*Papadino's Cuba Cola (BSH a)
174 BSH c S*Hennerdals Mary Naaras Premior Kristof Van Roy EX1 CAPIB
175 BSH n 24 S*Applecat Orlando, JW Uros Grand International Premior Katja Patrikainen Abs
S*Sagorikets Nemo (BSH d 24) x DK*Godsk Annastazia (BSH a)
176 BSH a 24 Björnligans Vimsige Vilmer Uros Champion Katja Patrikainen Abs
S*Applecat Valentine (BSH a) x Björnligans Trendiga Quick Step (BSH a 24)
177 BSH ny 25 FI SK LO 17 FI*EmeraldCharm Indian Ridge Uros Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Northern Starlet (BSH ny 11)
178 BSH f 02 62 CH S*Svansviftarns Minou Naaras Champion Katja Patrikainen Abs
179 BUR n FI SK LO 18 FI*Ninelli's Déjà-vu Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1 NOM BIS
Gelato al Cocco Charlesbur, CZ (BUR b) x FI*Ninelli's Öögabööna (BUR g)
180 BUR n FI SRK LO FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl Naaras Supreme Premior Katja Patrikainen Abs
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
181 BUR n FI SK LO 16 FI*Oliivian Charlie Brown Uros International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
182 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
183 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Kristof Van Roy KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
184 BUR a FI SK LO 17 FI*Hovikissan O'No Naaras Nuoret 7-10 kk Kristof Van Roy Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FI*Seirene Sugar Babe (BUR h)
185 BUR b FI SK LO 16 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros Champion Svetlana Stoliarova Abs
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
186 BUR b FI SK RX 17 FI*Ninelli's Blossom Naaras Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
Gelato al Cocco Charlesbur, CZ (BUR b) x FI*Ninelli's Ärränkierto (BUR n)
187 BUR c FI SK LO 16 FI*Ninelli's Öökuninganna Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Ninelli's UltravioletUtopia (BUR j)
188 BUR d FI SK LO 16 FI*Celsiana Suopursu Uros International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAGPIB
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
189 BUR f FI SK LO 17 FI*Lilac's Nala Lion Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
190 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Supreme Champion Kristof Van Roy KM NOM
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
191 BUR h FI SK LO 17 FI*Enjoy Merigold Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC
FI*Hokkuspokkus Big Red Fierce Cinnamon (BUR d) x FI*Enjoy Perfect Pavlova (BUR h)
192 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Grand International Premior Kristof Van Roy EX1 CAPS
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
193 CYM 51-52 / CYM d 03 22 51 FI SK RX 17 FI*Finaku's Edremony Uros Avoin Svetlana Stoliarova EX1 CAC NOM BIS
Sun-Manx Cayth (MAN d 03 24 52) x FI*Conan Teotus (MAN d 23 54)
194 CYM 51-52 / CYM n 09 52 FI SK RX 17 FI*Pikkeen Mignon Naaras Avoin Svetlana Stoliarova Abs
FI*Pikkeen Finlandia (CYM n 03 53) x FI*Pikkeen Pippuri (CYM n 09 53)
195 CYM 53 / CYM n 09 53 FI SK RX 17 FI*Pikkeen Kinder Naaras Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC
FI*Pikkeen Finlandia (CYM n 03 53) x FI*Pikkeen Pippuri (CYM n 09 53)
196 EUR d FI SK RX 17 FI*RuusuLinnan Demelza Naaras Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1
Maahinen (EUR d) x FI*RuusuLinnan Brunhilde (EUR e)
197 EUR ds FI SK RX 15 FI*RuusuLinnan Björn Uros Kastraatti Katja Patrikainen EX1 CAP
FIN*Kassilan Guaranteed Gnome (EUR d 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
198 EUR n 23 FI SK RX 14 FI*Pikku-Piun Baby Brown Naaras International Premior Katja Patrikainen EX1 CAGPIB NOM
FI*Katinhännän Mithrandir (EUR a 23) x FIN*Pikku-Piun Kultamuru (EUR n)
199 EUR n 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pikasso Uros Supreme Premior Katja Patrikainen KM
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
199 EUR n 24 FIN SRK LO FIN*Mäkikatin Pikasso Uros Veteraani Katja Patrikainen 2
FIN*Mäkikatin Utopia (EUR a 24) x FIN*Mäkikatin Suvihunaja (EUR n 24)
200 EUR a 23 FI SK RX 18 FI*Kuukissan Eldarion Uros Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EUR a 24
FI*Pikku-Piun Gandalf Grey (EUR a 23) x FI*Kiipun Shadow of the Wind (EUR as 23)
201 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Grand International Premior Katja Patrikainen EX1 CAPS NOM
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
201 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Katja Patrikainen 1 NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
202 EUR d 23 FIN SRK LO FIN*Kassilan Guaranteed Gnome Uros Supreme Champion Katja Patrikainen KM
FIN*Kassilan Captain Coffee (EUR n 23) x FIN*Kassilan Etevä Emäntä (EUR g 09)
203 EUR d 24 FI SRK RX FI*Taikapeikon Brassailija Uros International Champion Kristof Van Roy Abs
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FI*Taikapeikon Arvoitus (EUR f)
204 EUR f 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Anarchy Naaras Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAPIB NOM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
205 EUR g 24 FI SK RX 17 FI*Sireenin Coming Right Along Naaras Champion Svetlana Stoliarova EX1 CACIB
Saska (EUR e) x FI*Sireenin Amity (EUR g 24)
206 EUR ns 22 FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Ilopilleri Naaras Avoin Svetlana Stoliarova EX1 CAC NOM
FI*Pikku-Piun Ytimekäs Ylkä (EUR n) x FI*Lumihelmen Glissando (EUR ns 22)
207 EUR ns 23 FI SRK RX 14 FI*Kassilan Taattu Tonttu Uros Grand International Champion Katja Patrikainen EX1 CACS
FI*Kassilan Mighty Mouse (EUR ns 24) x FI*Honey's Merinque (EUR g 23)
208 EUR as 23 FI SK RX 18 FI*Kuukissan Erendis Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1
FI*Pikku-Piun Gandalf Grey (EUR a 23) x FI*Kiipun Shadow of the Wind (EUR as 23)
209 KOR FI SK LO 15 FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin Naaras Grand International Champion Kristof Van Roy EX1 CACS
FI*Mythai Palat Pai Jit (KOR ) x FI*Cisseli's Gluay maai (KOR )
210 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Chiisai Kisu Naaras International Champion Kristof Van Roy EX1 CAGCIB
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo (KOR )
211 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita Naaras Avoin Kristof Van Roy EX1 CAC BIV
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
212 KOR FI SK LO 17 FI*Vekkuliverstaan Rosemary Woodhouse Naaras Pennut 4-7 kk Kristof Van Roy EX1 NOM
FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana (KOR ) x FI*Melodian Froong Fring (KOR )
213 KOR FI SRK LO 13 FI*Kattihovin Tekinin-no Jiken Naaras Kastraatti Kristof Van Roy EX1 CAP NOM BIS
FI*Silvercliff Chinda Kamnal (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
214 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI SK RX 14 FI*Meamoons MX A Be Yourself Uros Grand International Premior Svetlana Stoliarova EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Conan Jabur (MAN f 03 22 54) x Yamasee MX S Feliz (MAN f 09 52)
215 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Avoin Katja Patrikainen EX1 CAC NOM
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
215 OCI n 24 FI SK LO 14 FI*Moosegrove Honour Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Moosegrove Drake (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Laranga Doce (OCI b 24)
216 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Wings of the Storm Uros Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1 BIV NOM
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
217 OCI n 24 FI SK LO 18 FI*Uniikki Hittavainen Uros Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX2
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x Coco Heart Aditi-of-Uniikki (OCI n 24)
218 OCI n 24 FI SK LO 18 FI*Uniikki Pellonpekko Uros Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x Coco Heart Aditi-of-Uniikki (OCI n 24)
219 OCI n 24 FI SK LO 18 FI*Uniikki Ilman Impi Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX2
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x Coco Heart Aditi-of-Uniikki (OCI n 24)
220 OCI n 24 FI SK LO 18 FI*Uniikki Kuuterneito Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Uniikki Morfeus (OCI o 24) x Coco Heart Aditi-of-Uniikki (OCI n 24)
221 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Nuoret 7-10 kk Svetlana Stoliarova EX1 NOM BIS
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
222 OCI o 24 FI*Moosegrove Mercy JW Naaras Champion Katja Patrikainen EX1 CACIB NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
223 OCI o 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Pride and Joy Naaras Nuoret 7-10 kk Katja Patrikainen EX1
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
224 OCI o 24 FI SRK LO 13 FI*Uniikki Morfeus Uros Premior Katja Patrikainen EX1 CAPIB
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
224 OCI o 24 FI SRK LO 13 FI*Uniikki Morfeus Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Uniikki Kuun Säde (OCI o 24)
225 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Energetic Ellie Naaras Kastraatti Svetlana Stoliarova EX1 CAP
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
226 SRL FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Illusia Naaras Rodun tarkistus Carin Sahlberg SRL h
Psipsina Kipinä (SRS d) x Cizeta BritFavorite (BLH b)
226 SRL FI SK RX 18 FI*Hämynhäivän Illusia Naaras Pennut 4-7 kk Katja Patrikainen EX1
Psipsina Kipinä (SRS d) x Cizeta BritFavorite (BLH b)
227 ABY n FI SRK LO 13 FI*Kharn-Ka Valley of Ashes Naaras International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
228 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
229 ABY p FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Rapid Eye Naaras Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Kharn-Ka Parisian Queen (SOM a)
230 ABY ns FI SK LO 16 Cinderella El Marees*CH Naaras Avoin Joeri Vanrusselt Abs
Ideal Sweet Boy de la Cornaline *FR (ABY os) x Valentina El Marees*CH (ABY ns)
231 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Farceur Uros Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
232 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
233 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
234 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Carin Sahlberg KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
235 CRX II / CRX a 03 FI SK LO 17 FI*Framillan Sweetie Belle Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
236 CRX III / CRX f FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's A Golden Crown Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x FI*Sweetpurr's Bad Influence (CRX n)
237 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
238 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
239 CRX IV / CRX d 03 SE*Xiu's Eternal Kiss of Love Uros Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACIB
Laser A Deo Rex Cutie Coil*BY (CRX n 03) x S*Klelofts Xiwita Uddroz (CRX w)
240 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACIB BIV NOM
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
241 CRX IV / CRX d 09 24 FI SK LO 17 FI*VeeKasin Tohtori Hömelö Uros Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*Claypond's Cooler for V8 (CRX d 03 21)
242 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 18 FI*Piupaws Diptera Uros Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1 NOM
FI*Piupaws Musta.Pirkka (CRX d 03) x FI*Piupaws Fire & Soul of Sekhmet (CRX f 24)
243 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
244 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
245 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
246 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Hocus Pocus Uros International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
247 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Abracadabra Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
248 CRX VIII / CRX f 03 33 FI SK LO 14 FI*Telltail's Jolene Naaras Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
249 CRX IX / CRX w 61 FI SK LO 17 FI*Sweetpurr's Beautiful Mess Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC
SE*Gentlemen's Koh Rok (CRX d 03 33) x Changes Golden Years (CRX w)
250 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Grand International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPS NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
251 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
252 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Delusions Of The Regret Uros Avoin Carin Sahlberg Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
253 OSH n S*Qrowntwig Jemma to Häveröortens Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM
La Bell Ultimo, JW, DSM (OSH a) x FI*Birregin April Fool's Joke (SIA n 03)
254 OSH b Gucci Romani Vil'k Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM
Federiko (OSH b) x Niagara West-Point (SIA w)
255 OSH b FI SK LO 17 FI*Vintterin Lenita Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
256 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
257 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
258 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAPIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
259 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
259 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
260 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CAGCIB
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
261 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC BIV
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
262 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
263 OSH n 24 S*Häveröortens* Tyra Trollpacka Naaras Supreme Champion Alexey Shchukin KM NOM
AR*Shasa Kozi (OSH n 03 24) x S*Siaön's Koola Katja (OSH h)
264 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
264 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*LeeRaus Taikuri Narsku Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*LeeRaus Ilithia Iloitse (OSH b)
265 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Tenho Sulonpoika Uros Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
266 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*Vintterin Hilma Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Joeri Vanrusselt EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
267 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg Abs
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
268 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Full Moon Uros Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
269 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
269 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
270 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
270 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Siitos
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
271 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB BIV
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
272 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Amalthea of Jupiter Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Harmuan Niki Nallukka (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
273 RUS FI SK LO 17 FI*BlueLair's Konstantin Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX2
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Gabriella (RUS )
274 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
275 RUS FI SK LO 18 FI*BlueLair's Mirabella Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX3
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*BlueLair's Inanna (RUS )
276 RUS FI SK LO 17 FI*Harmuan Adriana Allegra Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX2
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
277 RUS FI SK LO 17 FI*Harmuan Aloisia Allegra Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 BIV
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
278 RUS FI SK LO 16 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras International Premior Carin Sahlberg Abs
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
278 RUS FI SK LO 16 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras Veteraani Joeri Vanrusselt Abs
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
279 SIA b FI SK LO 17 FI*Vintterin Jaana Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*LeeRaus Taikuri Narsku (OSH b 22) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
280 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Mr Mighty Bean Uros International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
FI*Kelmikerhon Ihanuus I (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
281 SIA o FI SK LO 18 Cailin Van Scalindjo Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM BIS
Come On Baby Oriclis (SIA o) x Emma Eline van Yindraque (SIA o)
282 SIA b 21 FI SK LO 16 Lumoexpress Mila Naaras International Champion Joeri Vanrusselt Abs
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x Lumoexpress Tigrina (OSH n 24)
282 SIA b 21 FI SK LO 16 Lumoexpress Mila Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x Lumoexpress Tigrina (OSH n 24)
283 SIA b 03 S*Qrowntwig Speak of the Devil Naaras Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
FI*Birregin Makes People Talk (SIA n 03 21) x Ivanthes Qqueinnie (SIA n 21)
284 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
284 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
285 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Joeri Vanrusselt KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
286 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Grand International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
287 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras International Champion Joeri Vanrusselt EX1 CAGCIB
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
288 SOM n FI SK LO 17 Olaf von Gulda Uros Champion Joeri Vanrusselt EX1 CACIB
S*Catnip's Valiant Viktor (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
289 SOM n FI SK LO 17 FI*Kisompa's Mirko Marek Uros Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
290 SOM n FI SK RX 17 FI*Kharn-Ka Xahale Xpress Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Sinopa (SOM n)
291 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
291 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Joeri Vanrusselt 1
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
292 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM BIV NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
292 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Joeri Vanrusselt 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
293 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Forsythia Naaras International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
294 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
295 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Milko Martin Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
296 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 BIV
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
297 SOM a FI SK LO 14 FI*Kharn-Ka Parisian Queen Naaras International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
298 SOM a FI SK LO 17 FI*SunnyPace Inula Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x FI*SunnyPace Dianthus (SOM a)
299 SOM o FI SK LO 16 FI*SunnyPace Galega Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
300 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
300 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Consolida Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
301 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
302 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
303 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
304 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 17 FI*Jackomon's Adagia Naaras Avoin Joeri Vanrusselt EX1 CAC
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
305 SPH V / SPH n 03 32 FI SK RX 17 FI*Hobbitqueen's Lexi Naaras Nuoret 7-10 kk Joeri Vanrusselt EX1 NOM BIS
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
306 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Joeri Vanrusselt KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
307 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros International Premior Joeri Vanrusselt EX1 CAGPIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
308 HCL Hertta Naaras Kotikissat Kristof Van Roy 1 NOM
309 HCL Olavi Pekunpoika Uros Kotikissat Kristof Van Roy 1 NOM
310 HCS Eddie Uros Kotikissat Carin Sahlberg 1 NOM
311 HCS Inkku Naaras Kotikissat Carin Sahlberg 1 NOM BIS
312 HCS Sissi Naaras Kotikissat Carin Sahlberg 2
313 HCS Kiusa Uros Kotikissat Carin Sahlberg 2
342 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Koskenkangas Marjatta MCO III, MCO IV, MCO V, NFO I, NFO II, SIB III, VET 2 32
Patrikainen Katja BEN n 22, BEN nt 24, BLH w 62, BML I, BSH a 24, BSH f 02 62, BSH n, BSH n 24, BSH ny 25, BUR f, BUR n, CYM 53, EUR a 24, EUR d 23, EUR ds, EUR n 23, EUR n 24, EUR ns 23, OCI n 24, OCI o 24, SRL III, VET 3 37
Rautio Kristiina EXO n 03, EXO n 24, PER e 33, PER f, PER n 02 62, PER n 22, RAG b, RAG e 21, RAG n 03, SBI a, SBI b, SBI h 21, TUV f 61-63, MCO VIII, NFO IV, NFO VI, SIB VII 37
Sahlberg Carin SRL h (13b), ABY a, ABY p, CRX II, CRX VI, CRX VIII, OSH b 25, OSH n, RUS, SOM a, SPH II, SPH IV, HCS 33
Shchukin Alexey EXO f 24, EXO n, EXO n 22, EXO w 62, PER d, PER n, RAG a 03, RAG f 04, RAG n 04, SBI f, SBI n, CRX III, OSH b, OSH b 22, OSH c 24, OSH d, OSH d 24, OSH n 24, SIA b, SIA b 03, SIA o, SOM o, SOM p, SPH III 35
Stoliarova Svetlana PER ds 11 (13c), RAG b (13c), MCO VI (13c), SIB III (13c), MCO VI, MCO VII, NFO VIII, BEN n 24, BEN n 24 33, BUR b, BUR d, CYM 51-52, EUR d, EUR f 24, EUR g 24, EUR ns 22, MAN 51-52, OCI b 24, SIN 40
Van Roy Kristof ACL ns 09 21 33, MCO I, MCO II, NFO IX, SIB IV, SIB V, SIB VI, SIB VIII, TUA II, BSH c, BUR a, BUR c, BUR h, EUR a 23, EUR d 24, KOR, HCL 40
Vanrusselt Joeri ABY n, ABY ns, CRX I, CRX IV, CRX IX, CRX V, CRX VII, OSH b 24, OSH e, OSH f, OSH h, SIA b 21, SIA c, SOM n, SPH V, VET 4 40
Wikström Bjarne EXO f, EXO f 03 24, EXO f 22, EXO g 03 23, PER a 02 21 62, PER ds 11, PER n 01 62, PER w 62, RAG a, RAG a 04, RAG g 04, RAG n, RAG n 04 21, SBI b 21, SBI bs 21, SBI d, SBI g, SBI n 21, VET 1 36
9 tuomaria