ERY-SYD Kansainvälinen kissanäyttely 17.2.2018
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 17.2.2018 Loppuu 17.2.2018
Ilmoittautuminen alkaa 21.12.2017 Ilmoittautuminen loppuu 29.1.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 9:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 12:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 9.2.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Kyllä Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 380   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@ery-syd.net
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha, 050 5065366    puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri     Tarja Kudjoi, 040 7414003    show@ery-syd.net
Lisätietoja

Näyttely on Drive In-näyttely. Lisätiedot ja toimintaohjeet löytyvät näyttelyinfosta

Painettu näyttelyluettelo on maksullinen, 5€, eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta vaan se tulee maksaa näyttelyilmoittautumisen yhteydessä. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaa näyttelypäivänä internetissä.

Näyttelymaksut kissoille, jotka osallistuvat molempina päivinä: 33€/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 30€/kissa/pvä. Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan, muuten 10€. Tarkistusluokka ja veteraaniluokka 10€, jos kissa osallistuu perusarvosteluun, muuten normaali näyttelymaksu.
HUOM! Alennuksen saamiseksi kissan ilmoittautuminen tulee tehdä molemmille päiville samaan aikaan!

Näyttelymaksu kissoille, jotka osallistuvat näyttelyyn vain toisena päivänä: 37€/kissa/pvä, ERY-SYDin jäsenille 33€/kissa/pvä. Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan, muuten normaali näyttelymaksu.

Ilmoittautumisaika päättyy Omakissassa 28.1.2018. Postitse lähetettyjen ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 26.1.2018. Paperilla lähetetyt ilmoittautumiset lähetetään näyttelysihteerille osoitteella: Tarja Kudjoi, Upinniemen rantatie A 11 a 6, 02470 Upinniemi. Paperiset ilmoittautumiset maksetaan ERY-SYDin tilille FI 85 5789 2320 0712 20 viitenumerolla 1216, ERY-SYDin jäsenet viitenumerolla 1219
Ilmoittautumisen jälkeen vain luokka- ja värimuutokset veloituksetta, muista muutoksista veloitetaan muutosmaksu 5€/kissa.

Näyttelyyn osallistuvien kissojen määrä on rajoitettu 380 kissaa/päivä. Mahdollinen karsinta tapahtuu maksettujen ja hyväksyttyjen ilmoittautumisten saapumisjärjestyk
sessä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 64
2 73
3 76
4 99
Kotikissat 4
Yhteensä 316

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO f FI*Shamirin Charming Cherie I Naaras 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
2 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger I Uros 3 (GIC) Funk Bobby EX1 CACS NOM BIS
3 EXO n 24 FI*Cherish's Nacho I Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
4 PER n FI*Mimosan Quarterback I Uros 5 (IC) Johnson Sarah Abs
5 PER n FI*Mimosan The One I Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1 NOM BIS
6 PER d FI*Kultaviiksen Koh-I-Noor I Naaras 7 (CH) Johnson Sarah Abs
7 PER f Sumava's Amanda I Naaras 2 (SP) Johnson Sarah KM NOM BIS
8 PER n 22 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me I Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
9 PER d FI*Kultaviiksen Nemesis I Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah Abs
10 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words I Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah Abs
11 PER n 02 62 Toy Tricksy Zorro I Uros 1 (SC) Johnson Sarah KM
12 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom I Uros 2 (SP) Johnson Sarah KM NOM BIS
13 RAG n Gayaneh Oscillatoria oblivia I Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1 NOM
14 RAG n FI*Birrimirrin Black Velvet I Uros 12 (Pennut) Funk Bobby EX1
15 RAG a FI*MistyNight Edward I Uros 6 (IP) Funk Bobby EX1 CAGPIB
16 RAG a FI*AijaiCats Royal Roi I Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP BIV NOM
17 RAG a FI*Colorstar's Merlin Hennessy I Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX2
18 RAG b FI*AijaiCats Sweet Sarai I Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
19 RAG n 21 Gayaneh Mallomonas missio I Uros 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
20 RAG n 21 Gayaneh Nereis notabilis I Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1 BIV
21 RAG n 21 Gayaneh Poa pictura I Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX2
22 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Tuisku I Uros 7 (CH) Funk Bobby Abs
23 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Havu I Naaras 7 (CH) Funk Bobby Abs
24 RAG d 21 FI*Helmikeijun Black Pearl I Uros 8 (PR) Funk Bobby EX1 CAPIB
25 RAG n 04 FI*Birrimirrin Ragit Romneya I Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB BIV
26 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel I Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX2
26 RAG n 04 FI*Stardoll's Rapunzel I Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
27 RAG n 04 FI*BlueEyeLoves Brad De Veluwe I Uros 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
28 RAG n 04 FI*Birrimirrin Romagna I Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby EX1 NOM
29 RAG a 03 FI*Celestial's Buena Vista Fizz I Naaras 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1 NOM BIS
30 RAG a 04 FI*Valkokullan Helinä I Naaras 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB NOM
31 RAG a 04 FI*Valkokullan Super I Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC BIV NOM
32 RAG a 04 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer I Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
33 RAG a 04 FI*Celestial's La Primo de Pancho I Uros 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
34 RAG a 04 FI*Snowrag Rose Maylie I Naaras 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
35 RAG a 04 FI*Riverknee Milord Waldemar I Uros 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB
36 RAG a 04 FI*Snowrag Pompom I Naaras 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB
37 RAG c 03 Kullannupun Fabio I Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
38 RAG f 04 FI*Fannidolls Sparkly Saphire I Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
39 RAG g 04 FI*Collicatin Hempeä Helmi I Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 No Cert
40 RAG n 04 21 Gayaneh Notholca noster I Uros 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
41 RAG n 04 21 Gayaneh Navicula nix I Naaras 11 (Nuoret) Johnson Sarah EX1
42 RAG d 03 21 FI*Kivelän Falco BaBlo I Uros 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
43 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses I Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB NOM BIS
44 SBI n EST*Audrey Herencia I Naaras 2 (SP) Funk Bobby KM NOM
45 SBI a FI*Ziazan Michi I Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
46 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love I Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
47 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris I Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
48 SBI f FI*Humming Paranoid Android I Naaras 11 (Nuoret) Funk Bobby EX1
49 SBI g FI*Annmark Deeva I Naaras 5 (IC) Johnson Sarah EX1 CAGCIB
50 SBI n 21 FI*Saca's Azzurro Daimler I Uros 3 (GIC) Johnson Sarah EX1 CACS
51 SBI n 21 FI*Tamus Stagea I Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
52 SBI a 21 FI*Touchant Chance au Jeu I Uros 12 (Pennut) Johnson Sarah EX1
53 SBI b 21 FI*Pikku-Miukun Albert I Uros 3 (GIC) Johnson Sarah EX1 CACS
54 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive I Naaras 9 (Avoin) Johnson Sarah EX1 CAC
55 SBI d 21 FI*JoJon Shan Liang I Naaras 3 (GIC) Johnson Sarah EX1 CACS
56 SBI j 21 FI*Canth's Molly Cottontail I Naaras 6 (IP) Johnson Sarah EX1 CAGPIB
57 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI*Kuukissan Asli Altan I Uros 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
58 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI*Kuukissan Afacan Alev I Uros 10 (KAS) Funk Bobby EX1 CAP
59 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Bastetin Ayiana I Naaras 5 (IC) Funk Bobby EX1 CAGCIB
60 TUV f 61-63 / TUV f 61 FI*Bastetin Beyza Birgül I Naaras 9 (Avoin) Funk Bobby EX1 CAC
61 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI*Kuukissan Damla Dilek I Naaras 12 (Pennut) Funk Bobby Abs
63 ACL VI / ACL g 09 24 FIN*Trollin Pinky II Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM BIS
63 ACL VI / ACL g 09 24 FIN*Trollin Pinky II Naaras 17 (Veteraani) Vinkel Marina 1 NOM
64 ACL VIII / ACL fs 02 21 62 FI*Murmelin Hanne-Hortensia II Naaras 13c (Määrittely) Nyman Pia ACL fs 02 21 64
64 ACL VIII / ACL fs 02 21 64 FI*Murmelin Hanne-Hortensia II Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
65 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Willicon Sailor Jerry II Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
66 ACL XI / ACL ds 09 21 33 FI*Trollin Viuhti II Naaras 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
67 ACL XI / ACL a 02 21 33 FI*Murmelin Filip II Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
68 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno II Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
68 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno II Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 2
69 ACS VII / ACS as 24 FI*Trollin Kilu II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
70 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl II Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
71 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI*Trollin Pompeia II Naaras 17 (Veteraani) Vinkel Marina 2
71 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI*Trollin Pompeia II Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
72 MCO II / MCO a 09 FI*Easylife's King of Thunder II Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
73 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy II Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
74 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo II Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 BIV
75 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Luca II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
76 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Sky II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
77 MCO IV / MCO n 09 23 DK Red Line's Zorba II Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM
78 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star II Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX2
79 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV NOM BIS
80 MCO V / MCO e Langstteich's Chino Medusa *** II Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
81 MCO V / MCO f 25 FI*Stout-hearted Zahara is my love II Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
82 MCO V / MCO f 24 Patayan's Neonila II Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo Abs
83 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL II Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB BIV
84 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ II Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
84 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ II Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
85 MCO VI / MCO f 03 25 FI*Stout-hearted Zehra II Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX2
86 MCO VI / MCO e 09 RU*Unicum Wafer *** II Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC NOM
87 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Easylife's King of Moon II Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
88 MCO VI / MCO e 02 62 Zefir Leonila Coon *RU *** II Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM
89 MCO VI / MCO f 09 24 Confetti Estate Pearls*RU II Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
90 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir II Uros 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
91 MCO VII / MCO as 22 FI*Rotcat Quick Silver II Uros 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
92 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria II Uros 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS NOM
93 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*Stout-hearted Benedictus II Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
94 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco II Uros 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS NOM BIS
95 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland II Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
96 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Bogactwo II Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
97 NEM I / NEM n 21 S*Solsibs Aslan Atlasov II Uros 8 (PR) Vinkel Marina EX1 CAPIB
98 NEM II / NEM n 03 21 Imageblaze Eunice II Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP NOM
99 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper II Naaras 1 (SC) Kass Tellervo KM NOM BIS
100 NFO II / NFO n 09 FI*InukChuck's Pepleri II Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
101 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet II Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
102 NFO III / NFO n 22 S*Kronängens Pikachu II Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
103 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo II Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
104 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho II Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX2
105 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Hopeahännän Hattivatti II Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
106 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma II Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
107 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta II Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
108 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola II Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB NOM
109 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston II Uros 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
109 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
110 NFO VI / NFO f 03 FI*Louhelan Cherry Garcia II Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
110 NFO VI / NFO f 03 FI*Louhelan Cherry Garcia II Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
111 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia II Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX3
112 NFO VI / NFO e 03 FI*InukChuck's Vanemuise II Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX2
113 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella II Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC BIV
114 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Nicolas II Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina Abs
115 SIB I / SIB a Agilera Golden Vesta II Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo Abs
116 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Magellan II Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
117 SIB II / SIB n 09 FI*Catillus Nightfall Quiche II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
118 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan II Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM NOM BIS
119 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus II Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
119 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus II Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 1 NOM BIS
120 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Raitamäen Benjamin II Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
121 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Taigatassun Menninkäinen II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
122 SIB V / SIB f 24 FI*Mintsuliinin Darianna II Naaras 13c (Määrittely) Nyman Pia SIB fy 24
122 SIB V / SIB fy 24 FI*Mintsuliinin Darianna II Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
123 SIB VI / SIB f 09 FI*Taigatassun Kipinätär II Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
124 TUA VII / TUA ns FI*Elekatin Pulun Hensu II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
125 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Polli II Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
126 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Bailey's King II Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
127 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti III Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
128 BEN n 22 S*KungsgardenCats Manta Ray III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV
129 BEN n 22 FI*AmberYard Black Pearl III Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
130 BEN n 22 S*KungsgardenCats Tigger III Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM
131 BEN n 24 FI*Heillandi Arcanine III Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
132 BEN n 24 FI*Heillandi Vulpix III Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
133 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure III Uros 2 (SP) Komissarova Olga KM BIV
134 BEN n 24 MyArt Premier Rose Diamond III Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
135 BEN n 24 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT III Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
136 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos III Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
137 BEN n 24 33 Asianleopardcat Honey III Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
138 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
139 BLH j 03 Valencia Dionis III Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
140 BML I / BML ns 11 FI*Hämynhäivän Brissy III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAP
141 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D III Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB NOM BIS
141 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D III Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
142 BSH w 62 FI*Rhinestone's White Diamond Rose III Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
143 BSH n FI*Ruusutarhan Primo III Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
144 BSH a Michelle Amber Kiss*LV III Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
145 BSH a FI*Feronian Lilja III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
146 BSH a FI*Rhinestone's Bumblebee III Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM BIS
147 BSH a FI*Rhinestone's Midnight Blue Rose III Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM BIS
148 BSH b FI*Saranellan Joliet III Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
149 BSH c FI*Aliceblue Hayley III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
150 BSH f FI*Bumblebrits Dear Prudence III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
151 BSH f FI*Coventry's Natty Ninja III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX2
152 BSH f FI*Feronian Madonna III Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV
153 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea III Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
153 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea III Naaras 17 (Veteraani) Funk Bobby 2
154 BSH j FI*Suvikasteen Pikku suorasuu III Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
155 BSH p FI*Gimmie's Magnanimous III Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
156 BSH a 24 FI*Coventry's Walter III Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
157 BSH d 24 FI*Coventry's Vernon III Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
158 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout III Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
159 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi III Uros 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB
160 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan III Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
161 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan III Uros 7 (CH) Nyman Pia Abs
162 BUR b FI*Seirene Ipanema III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM BIS
163 BUR f FI*Lilac's Nala Lion Queen III Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
164 BUR h FI*Celsiana Kielo III Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
165 BUR h FI*Enjoy Merigold III Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
166 BUR h FI*Cattish Ada Rising III Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
167 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Bianca III Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB NOM BIS
168 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan III Naaras 17 (Veteraani) Funk Bobby 1 NOM BIS
169 EUR a FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo III Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
170 EUR ns FI*Errun Mulan III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
171 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador III Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM BIS
171 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador III Uros 17 (Veteraani) Funk Bobby 1 NOM
172 EUR d 22 FI*Pinkkitassun Harvey III Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
173 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna III Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM
174 EUR f 22 FI*Errun Jessica Rabbit III Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga Abs
175 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka III Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
176 EUR f 23 FI*Kontukatin Amanda III Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
177 EUR as 23 EE*Blueberry Wildstar III Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
178 EUR ds 23 Kissankellon Sampo III Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
179 EUR fs 24 Minttunen III Naaras 6 (IP) Komissarova Olga Abs
180 EUR d 02 64 FI*Waputtaren Paroni Le Petit Poitou III Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
181 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon III Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM
182 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova III Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
183 KOR FI*Mythai Ornanong Sa-Mon III Naaras 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS NOM
184 KOR FI*Melodian Froong Fring III Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
185 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung III Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
186 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai III Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
187 MAN 53 / MAN d 09 53 FI*Soothill's Breaking Dawn III Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
188 OCI n 24 FI*Martinic Wings of the Storm III Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
189 OCI b 24 S*John-Johns Tahir Elci III Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
190 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy III Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
191 OCI o 24 FI*WiliWilla Tweedlee Dee III Naaras 8 (PR) Nyman Pia EX1 CAPIB NOM
192 OCI ns 24 FI*Kukkatarhan Inula III Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
193 OCI bs 24 FI*Guttatus Bellatrix III Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
194 ABY n FI*Link Monaimba Om IV Naaras 1 (SC) Vinkel Marina KM BIV NOM BIS
195 ABY n S*Aucuparia's Mimar Sinan IV Uros 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB NOM BIS
196 ABY n FI*Redcheetah's Jade IV Naaras 7 (CH) Vinkel Marina Abs
197 ABY n FI*Lovedevotion Josefine IV Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
198 ABY n FI*Redcheetah's Julia IV Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX2
199 ABY n Shadeaby Heartbreaker IV Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM
200 ABY n FI*Redcheetah's Diana IV Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
201 ABY n FI*Redcheetah's Callis IV Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
202 ABY n S*Aucuparia's Sevilla IV Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 BIV NOM BIS
203 ABY a FI*Akanthos Dante IV Uros 3 (GIC) Urban Martin EX1 CACS NOM
204 ABY a S*Backilandets Alwa von Ekorntorp IV Naaras 7 (CH) Urban Martin EX1 CACIB
205 ABY a FIN*Link Lindiwe IV Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia Abs
206 ABY o FI*Laire Gelir Laer IV Naaras 1 (SC) Sneum Hanne Sofie KM NOM
207 ABY o S*Aucuparia's Khoisan IV Naaras 4 (GIP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAPS NOM
208 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu IV Naaras 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP
209 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov IV Uros 1 (SC) Sneum Hanne Sofie KM
210 CRX I / CRX n FI*Framillan the dawn of a new age IV Uros 7 (CH) Urban Martin EX1 CACIB
210 CRX I / CRX n FI*Framillan the dawn of a new age IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
211 CRX I / CRX n FI*Framillan Lady Rebel IV Naaras 11 (Nuoret) Urban Martin EX1
212 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Mary Read IV Naaras 12 (Pennut) Urban Martin EX1 BIV
213 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets IV Naaras 2 (SP) Urban Martin KM NOM BIS
214 CRX I / CRX n FI*Piupaws Jarno Ahma IV Uros 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
214 CRX I / CRX n FI*Piupaws Jarno Ahma IV Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia 1 NOM BIS
215 CRX II / CRX a 02 62 FI*FunkyJam's Upupa Epops IV Naaras 3 (GIC) Urban Martin EX1 CACS
216 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo IV Uros 5 (IC) Urban Martin EX2
217 CRX II / CRX n 01 62 Vasabi Shironeko IV Uros 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
218 CRX II / CRX n 09 FI*Gaala-Star Ludvig IV Uros 12 (Pennut) Urban Martin EX1
219 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Anne Bonny IV Naaras 12 (Pennut) Urban Martin EX1 BIV NOM
220 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet IV Uros 2 (SP) Urban Martin KM BIV
221 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Mitä jos sä oisit silti mun kaa IV Uros 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
222 CRX II / CRX a 03 FI*Framillan Sweetie Belle IV Naaras 10 (KAS) Urban Martin EX1 CAP
223 CRX III / CRX d FI*Sweetpurr's Red Edition IV Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie Abs
224 CRX III / CRX f 24 FI*Piupaws Kardemumma IV Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1 NOM
225 CRX IV / CRX d 03 FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa IV Naaras 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC
226 CRX IV / CRX f 03 FI*Piupaws Gum in My Hair IV Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
227 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium IV Naaras 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP
228 CRX IV / CRX f 03 FI*Sweetpurr's Maggie Greene IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
229 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon IV Uros 3 (GIC) Sneum Hanne Sofie EX1 CACS
230 CRX V / CRX n 24 FI*Raitakatin Isabella IV Naaras 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC
231 CRX VI / CRX n 09 24 FI*Taikametsän Duncan Keith IV Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
232 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Ånastasia the First IV Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
233 CRX VII / CRX n 33 FI*Framillan Lando Calrissian IV Uros 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
234 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Gaala-Star Ivori IV Uros 3 (GIC) Urban Martin EX1 CACS
235 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Touch of Moon IV Uros 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB
236 CRX VIII / CRX a 09 33 FI*FunkyJam's Legends of Camille IV Naaras 9 (Avoin) Urban Martin EX1 CAC BIV
237 CRX IX / CRX w 63 Cecil Amusant*RU IV Naaras 9 (Avoin) Urban Martin EX1 CAC
238 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins IV Uros 4 (GIP) Urban Martin EX1 CAPS
239 DRX I / DRX n FI*Berry's Dazzling Diamond IV Naaras 9 (Avoin) Urban Martin EX1 CAC
240 DRX I / DRX n FI*Åbodas Mochi IV Uros 11 (Nuoret) Urban Martin EX1
241 DRX II / DRX n 09 Raya's Domino IV Uros 7 (CH) Vinkel Marina Abs
242 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga IV Naaras 1 (SC) Urban Martin KM
243 DRX III / DRX f FI*Åbodas Serafiina IV Naaras 9 (Avoin) Urban Martin EX1 CAC
244 DRX IV / DRX ds 03 Thor Ardenia*PL IV Uros 12 (Pennut) Urban Martin EX1
245 DRX IX / DRX w 64 FI*Åbodas Sulotar IV Naaras 7 (CH) Urban Martin EX1 CACIB
246 DRX IX / DRX w 61 LV*Dea Dia Hatshepsut IV Naaras 9 (Avoin) Urban Martin Abs
247 DRX IX / DRX w 64 FI*Bravefellow Larry IV Uros 8 (PR) Urban Martin EX1 CAPIB
248 DSP V / DSP g 21 33 FI*DON-tastic Alexandra IV Naaras 11 (Nuoret) Urban Martin EX1
249 OSH b FI*Vintterin Lenita Miinantytär IV Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
250 OSH n 24 Strekoza's Casanova IV Uros 3 (GIC) Sneum Hanne Sofie Abs
251 OSH n 24 Oralee Hidalgo IV Uros 2 (SP) Sneum Hanne Sofie KM
252 OSH n 25 DK Ilikethis Woody Woodpecker IV Uros 8 (PR) Sneum Hanne Sofie EX1 CAPIB NOM
253 OSH b 24 Apocalyptica Illumination IV Uros 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC BIV
254 OSH b 24 FI*Vintterin Sampo Sulonpoika IV Uros 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
255 OSH b 24 FI*Vintterin Hilma Miinantytär IV Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
256 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine IV Uros 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP
257 OSH f 24 HU*Shagio-Chen Maya IV Naaras 7 (CH) Sneum Hanne Sofie EX1 CACIB
258 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi IV Uros 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC NOM
259 RUS FI*BlueKaramel Dream IV Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
260 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever IV Naaras 4 (GIP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAPS
260 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever IV Naaras 17 (Veteraani) Nyman Pia 1 NOM
261 RUS FI*Lolcat's Prince Carl-Philip IV Uros 6 (IP) Sneum Hanne Sofie EX1 CAGPIB
262 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy IV Uros 8 (PR) Sneum Hanne Sofie EX1 CAPIB
263 SIA b 21 Lumoexpress Mila IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
264 SIA n 03 FI*Laurinda Alberto Eclar IV Uros 10 (KAS) Sneum Hanne Sofie EX1 CAP
265 SOM n (N)Villkattens Wilmer IV Uros 1 (SC) Urban Martin KM
266 SOM n Olaf von Gulda IV Uros 9 (Avoin) Urban Martin EX1 CAC
267 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin IV Uros 2 (SP) Urban Martin KM BIV NOM BIS
267 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin IV Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia 2
268 SOM n FI*SunnyPace Forsythia IV Naaras 6 (IP) Urban Martin EX1 CAGPIB
269 SOM n S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa IV Naaras 8 (PR) Urban Martin EX1 CAPIB
270 SOM a FI*Kisompa's Milko Martin IV Uros 11 (Nuoret) Urban Martin EX1 NOM
271 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena IV Naaras 11 (Nuoret) Urban Martin Abs
272 SOM o FI*SunnyPace Galega IV Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
273 SOM o Gloria von Müllers Mühle IV Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
274 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie IV Naaras 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC
275 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby IV Naaras 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
276 SPH III / SPH f FI*Hobbitqueen's Nicoletta IV Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1
277 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy IV Naaras 1 (SC) Urban Martin KM
277 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
278 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma IV Naaras 5 (IC) Urban Martin EX1 CAGCIB NOM
279 SPH V / SPH d 32 FI*Hebblas Wesley IV Uros 12 (Pennut) Sneum Hanne Sofie EX1
280 SPH IV / SPH e 02 21 62 FI*Hebblas Seldon IV Uros 6 (IP) Urban Martin EX1 CAGPIB
281 SPH V / SPH n 32 Fernando IV Uros 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC
282 SPH V / SPH f 03 32 Merloni Bianka IV Naaras 9 (Avoin) Sneum Hanne Sofie EX1 CAC
283 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi IV Naaras 11 (Nuoret) Sneum Hanne Sofie EX1 BIV NOM BIS
284 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor IV Uros 2 (SP) Sneum Hanne Sofie KM
285 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati IV Naaras 2 (SP) Sneum Hanne Sofie KM
286 HCS Inkku Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Funk Bobby 1 NOM BIS
287 HCS Myy Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Funk Bobby 2
288 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Funk Bobby 3
289 HCS Sulo Petteri Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Funk Bobby 1 NOM
306 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Funk Bobby EXO f, EXO n 24, RAG a, RAG a 21, RAG b, RAG d 21, RAG n, RAG n 04, RAG n 21, SBI a, SBI c, SBI f, SBI n, TUV d 61-63, TUV f 61-63, HCS, VET 3 36
Johnson Sarah PER d, PER f, PER n, PER n 02 62, PER n 03, PER n 22, PER ns 24 62, RAG a 03, RAG a 04, RAG c 03, RAG d 03 21, RAG f 04, RAG g 04, RAG n 04 21, SBI a 21, SBI b 21, SBI c 21, SBI d 21, SBI g, SBI j 21, SBI n 21 31
Kass Tellervo ACL VI, ACL VIII, ACL XI, ACS V, ACS VII, ACS VIII, ACS XI, MCO III, MCO IV, MCO V, NEM II, NFO II, NFO III, NFO IV, SIB I, SIB II, SIB III, SIB IV, SIB V, SIB VI, TUA IX, TUA VII 39
Komissarova Olga BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24, BEN n 24 33, BLH f 03, BLH j 03, BSH n, BSH w 62, CYM 51-52, EUR a, EUR a 24, EUR as 23, EUR d 02 64, EUR d 22, EUR d 24, EUR ds 23, EUR f 22, EUR f 23, EUR fs 24, EUR ns, KOR, MAN 51-52, MAN 53 34
Nyman Pia SIB V (13c), ACL VIII (13c), BML I, BSH a, BSH a 24, BSH b, BSH c, BSH d 24, BSH f, BSH j, BSH ns 11, BSH p, BUR b, BUR f, BUR h, BUR n, KBL I, OCI b 24, OCI bs 24, OCI c 24, OCI n 24, OCI ns 24, OCI o 24, VET 4 38
Sneum Hanne Sofie ABY o, BAL w 67, CRX III, CRX IV, CRX V, CRX VI, CRX VII, OSH b, OSH b 24, OSH c 24, OSH f 24, OSH n 24, OSH n 25, RUS, SIA n, SIA n 03, SPH II, SPH III, SPH V 38
Urban Martin ABY a, CRX I, CRX II, CRX IX, CRX VIII, DRX I, DRX III, DRX IV, DRX IX, DSP V, SOM a, SOM n, SPH IV 39
Vinkel Marina MCO II, MCO IX, MCO VI, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NFO IX, NFO V, NFO VI, ABY n, DRX II, SOM o, VET 2 41
8 tuomaria