YK 14.kansainvälinen näyttely Hartola 29.4.2018
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 29.4.2018 Loppuu 29.4.2018
Ilmoittautuminen alkaa 8.12.2017 Ilmoittautuminen loppuu 17.3.2018
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:45 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.4.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.ykkoskissat@gmail.com
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: 
Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat:  Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö:  Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä:  Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti:  Sari Kulha, sari@zarin.net
Näyttelysihteeri:  Eeva Lindblom, show.ykkoskissat@gmail.com
Lisätietoja
NÄYTTELYSSÄ ITALIA TEEMA!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 49
2 107
3 31
4 62
Kotikissat 1
Yhteensä 250

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Castlemoor's JerryCotton Uros Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC NOM BIS
PT*Kiyoko Kats Secret Love (PER n 22) x PT*Kiyoko Kats Big Royal (EXO n)
3 EXO n 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Ester Estelar Naaras Grand International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPS
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
4 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
5 PER n FI SK LO 17 FI*Mimosan The One Uros Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC NOM
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FI*Mimosan Little Bad Girl (PER n)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Alessandro Ghibaudo Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
6 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Veteraani Gianfranco Mantovani Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
7 PER f 24 FI SK LO 17 FI*Mimosan Ups I Did It Again Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon Abs
FI*Mimosan Never Let You Go (PER d 23) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
8 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
9 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM BIS
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
10 PER n 33 FI SK LO 16 Sinihuiskan Fenix Uros International Champion Mario Ottino EX1 CAGCIB
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
11 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAGPIB NOM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
12 PER e 33 FI SK LO 18 Endless Tale Be a Dream Naaras Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1 NOM
Vikers Sugar Cotton (PER e 21 33) x Mo Chridhe Ella of Endless Tale (PER g 33)
13 RAG n FI SK LO 15 FI*Dollgarden's Fraxinus Nigra Uros Kastraatti Mario Ottino EX1 CAP
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Dollgarden's Deutzia (RAG n 04)
14 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
15 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM BIV
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
16 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
17 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Punkero-Patti Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
18 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Ragtail Kimi Konstantino Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Erkatin Roosa Ramona (RAG n)
19 RAG a 03 FI SK LO 17 S*Vallhovstassens Boss Uros Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
S*Krickelins Glenn (RAG a 04) x S*Grand Gathinoz Fabulous Falisha TnC (RAG n 04)
20 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Escape From Reality Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
21 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Mario Ottino EX1 CACS BIV NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
21 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Super Uros Champion Mario Ottino Abs
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
23 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Stardoll's Galactic Halo Naaras Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x SE*CherryPop's Mew (RAG n 04)
24 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Celestial's La Primo de Pancho Uros Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Tequila Sunrise (RAG f 04)
25 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
26 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
27 RAG f 04 FI SK LO 17 FI*Pirtti-Viiksen AAVA Naaras Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
FI*Hakalan Rock Hudson (RAG a 04) x FI*Hakalan Minttu (RAG f)
28 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
29 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Midnightdolls A Little Darling Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
FI*Tammikatin Hunajanassu (RAG e 04) x FI*Dollyblues You Are The Sunshine (RAG a 03)
30 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
31 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM BIV NOM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
31 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Veteraani Gianfranco Mantovani 1 NOM BIS
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
32 SBI n FI SRK LO FI*Midianin Bianca Naaras International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FIN*Sic'an Mesa (SBI a)
33 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
34 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
35 SBI n FI SRK LO FI*Chirybiry's Hug me Uros Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Zhamanen Agent Orange (SBI d) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
36 SBI e FI SK LO 16 FI*Chirybiry's Cute Meeme Uros Premior Mario Ottino EX1 CAPIB
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's Lady-Laili (SBI d)
37 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Supreme Premior Alessandro Ghibaudo KM NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
37 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Veteraani Gianfranco Mantovani 2
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
38 SBI a 21 FI SK LO 17 FI*ElfQuest Rosmerta Naaras Avoin Mario Ottino EX1 CAC
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
39 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras International Champion Mario Ottino EX1 No Cert
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
40 SBI d 21 FI SRK LO FI*JoJon La Veta de Oro Uros Supreme Champion Mario Ottino KM
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
41 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*JoJon Shan Liang Naaras Grand International Champion Mario Ottino EX1 CACS BIV NOM
FI*JoJon Wan Jianjian (SBI d 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
42 SBI d 21 FI SK LO 17 FI*JoJon Shi Ni Ai Shan Uros Avoin Mario Ottino EX1 CAC
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*JoJon Shan Liang (SBI d 21)
43 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Mario Ottino KM NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
44 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Grand International Champion Mario Ottino EX1 CACS
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
44 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Siitos
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
45 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester Uros Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
46 MCO II / MCO n 09 Aluf LeonilaCoon*RU Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
Ursus LeonilaCoon*RU (MCO d 09) x Heulwen Kian Cats*RU (MCO n 03)
47 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
47 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
48 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Rotcat Sisy Naaras Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Avoin Luigi Comorio EX1 CAC BIV NOM BIS
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK RX 17 L*Tomas Lynxmark Uros Avoin Luigi Comorio EX2
Irvin Gonsior Line*RU (MCO n 22) x Sevara Lynxmark (MCO n 24)
51 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Champion Luigi Comorio Abs
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
52 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Hanna Tädinkakku Naaras Avoin Luigi Comorio Abs
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Sky Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio Abs
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
55 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Mahtitassun Jumaleissön Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX2
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny (MCO n 03 22)
56 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*NineTales One To Rule Them All Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 BIV
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
57 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
59 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Dharma Dorje Uros Avoin Cristiano Federico Sandon Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
62 MCO IV / MCO n 09 23 Pinkerton Estate Pearls*RU Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX2
Roy Estate Pearls*RU (MCO d 22) x Yuki Estate PearlS*RU (MCO w)
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Oh My Goddess Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV NOM BIS
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Lady Leonita (MCO n 09 22)
64 MCO IV / MCO n 03 22 Qilkenny Estate Pearls*RU Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX2
Cascademnt Snow Patrol (MCO n 09 22) x Quirina Estate Pearls*RU (MCO n 03 24)
65 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS NOM
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
66 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 17 FI*SolarWind's Epione Naaras Champion Luigi Comorio EX1 CACIB
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
67 MCO V / MCO d FI SK LO 17 FI*NineTales Numero Uno Uros Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1 BIV NOM
Atlantic Acadia's Quest For Fire (MCO n 25) x FI*NineTales Karma Chameleon (MCO f 09)
68 MCO V / MCO f FI SK LO 18 FI*Rotcat Unia Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX1
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
69 MCO V / MCO f 22 Jane Golden Mile*RU Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX3
PL*Amibial Tadd (MCO n 22) x Coco Chanel vom Olfert*s Hof (MCO d)
70 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 18 SE*KobbaCat's Fancy face Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX2
Uf Yori of Sudden Blazing,CZ (MCO d 22) x SE*KobbaCat's Carolina Reaper (MCO f)
71 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
72 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Grand International Champion Mario Ottino EX1 CACS NOM
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
73 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna Naaras Champion Mario Ottino EX1 CACIB
FIN*SolarWind's Rigel (MCO a 22) x FI*Mahtitassun EteväEmäntä (MCO fs 09)
74 MCO VI / MCO f 03 FI SK LO 14 FI*SolarWind's Mother-of-pearl Naaras Avoin Mario Ottino EX2
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*SolarWind's Heket (MCO e 22)
74 MCO VI / MCO f 03 FI SK LO 14 FI*SolarWind's Mother-of-pearl Naaras Määrittely Mario Ottino MCO f 03 22
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*SolarWind's Heket (MCO e 22)
75 MCO VI / MCO f 09 22 HoneyDevil Pocahontas*RU Naaras Avoin Mario Ottino EX1 CAC NOM
PL*Aldaker Taipan (MCO d 03 23) x HoneyDevil Tasha (MCO n 03)
76 MCO VI / MCO d 02 21 62 FI SK LO 18 DK Sivkjær's Claba Viking Uros Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1 BIV NOM
IT*Clabacoon's Yes I Coon (MCO n 09 22) x DK Sivkjær's Kamikazee (MCO f 03 22)
77 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 18 FI*Moggi Jam Balaya Naaras Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1
RU*Unicum Lucifer (MCO d 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
78 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Marskin Love Happens Naaras Premior Mario Ottino EX1 CAPIB
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x Zosia Dwa Formaty*PL (MCO f 09 22)
79 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Champion Mario Ottino Abs
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
80 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 18 Wackymoon Mercury Uros Avoin Mario Ottino EX1 CAC
Lynx Luna Silver Moon (MCO ns 22) x Wackymoon D. Va PP (MCO w)
81 MCO I / MCO a FI SK LO 18 LV*Cat's Gang Indigo Uros Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1
MaKaDami's Cute Casper (MCO a 22) x Silverraccoon Honey Moon (MCO fs)
81 MCO VII / MCO as FI SK LO 18 LV*Cat's Gang Indigo Uros Määrittely Mario Ottino MCO a
MaKaDami's Cute Casper (MCO a 22) x Silverraccoon Honey Moon (MCO fs)
82 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 18 FI*SolarWind's Hebe Naaras Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x S*Shantaram's Evil Woman (MCO fs)
82 MCO VII / MCO es FI SK LO 18 FI*SolarWind's Hebe Naaras Määrittely Mario Ottino MCO e 23
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x S*Shantaram's Evil Woman (MCO fs)
83 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 16 FI*Rotcat Quick Silver Uros International Premior Mario Ottino EX1 CAGPIB
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*KattenHatten Amazing Grace (MCO fs 22)
84 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Patrick Uros Premior Mario Ottino EX1 CAPIB BIV
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
85 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*SolarWind's Atlas Uros Kastraatti Mario Ottino EX1 CAP
FIN*Pikkumetsän Coon-Quantum (MCO e 22) x FIN*Starmaker's Justyna (MCO ns 22)
85 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*SolarWind's Atlas Uros Veteraani Fabio Brambilla 3
FIN*Pikkumetsän Coon-Quantum (MCO e 22) x FIN*Starmaker's Justyna (MCO ns 22)
86 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
87 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ice Dream Naaras Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACIB
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
88 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 18 FI*KhalDrogo's Behind the Beautiful Forever Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 BIV
FI*KingLeo's Amok (MCO ns 09 22) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
89 MCO V / MCO g FI SK LO 18 FI*SolarWind's Hestia Naaras Pennut 4-7 kk Luigi Comorio EX4
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x S*Shantaram's Evil Woman (MCO fs)
89 MCO VIII / MCO gs 09 FI SK LO 18 FI*SolarWind's Hestia Naaras Määrittely Mario Ottino MCO g
FI*SolarWind's Dionysos (MCO d 22) x S*Shantaram's Evil Woman (MCO fs)
90 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Grand International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPS
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
91 MCO IX / MCO w 63 FI SK LO 17 FI*Rotcat Tomboy Of Finland Naaras Nuoret 7-10 kk Alessandro Ghibaudo EX1 NOM
Wackymoon Reinhardt (MCO w) x FI*Rotcat Odessa (MCO n)
92 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Grand International Premior Cristiano Federico Sandon Abs
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
93 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
94 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 17 FI*Knotberry's White Chocolate Uros Avoin Luigi Comorio Abs
FleurAmour Yuray of TaigaStar (NEM a 09 21) x FI*Eswood Goldberry (NEM as 21)
95 NEM II / NEM a 09 21 FI SK LO 18 Charinitha Perelka*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 NOM
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Jessica Larja Fantasia, CZ (NEM a 09 21)
96 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Grand International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
97 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
98 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
99 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Ferdinand Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
100 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Bohemian Rhapsody Naaras Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1 NOM
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x FI*Nalle-Puhin Erin (NFO n 09 23)
101 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Kastraatti Mario Ottino EX1 CAP NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
102 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
103 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo Abs
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
104 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC NOM
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
105 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Kendo Anthem Uros Avoin Alessandro Ghibaudo EX1 CAC
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
106 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Ahti Uros Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1 BIV NOM
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
107 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 18 FI*Nalle-Puhin Aino Naaras Pennut 4-7 kk Alessandro Ghibaudo EX1
(N)Migoto's Conrad (NFO n 09 22) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
108 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hattivatti Uros Premior Alessandro Ghibaudo EX2
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
109 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPIB NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
110 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
111 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
112 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Grand International Premior Alessandro Ghibaudo EX1 CAPS NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
113 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
114 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Satuprinsessa Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon Abs
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
115 NFO VI / NFO f 09 FI SK LO 17 FI*WitSarin Elite Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC NOM BIS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
116 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM NOM
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
116 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Veteraani Fabio Brambilla 1 NOM
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
117 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Hopeahännän Pablo Picasso Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB BIV NOM
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
117 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Hopeahännän Pablo Picasso Uros Veteraani Fabio Brambilla 2
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
118 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Hopeahännän Frida Kahlo Naaras Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
118 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Hopeahännän Frida Kahlo Naaras Veteraani Fabio Brambilla 2
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
119 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Janette Naaras Premior Cristiano Federico Sandon Abs
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
120 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 16 FI*Marjametsän Ainomieli Naaras Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
121 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros Premior Mario Ottino EX1 CAPIB
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
122 NFO VIII / NFO ds 03 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan Slayer Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
123 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
124 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
125 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Alessandro Ghibaudo KM NOM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
125 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Veteraani Fabio Brambilla 1 NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
126 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Grand International Champion Alessandro Ghibaudo EX1 CACS
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
127 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 18 FI*Amurin Naftali Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon SIB n 24
Sibknyazhestvo Oscar (SIB ny 11) x Navara Sibaris*RU (SIB n 09 23)
128 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Raitamäen Benjamin Uros Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC NOM
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Apachiris Egwene (SIB n 24)
129 SIB V / SIB dy 22 FI SK LO 17 FI*Amurin Kadmiel Uros Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Gabrielle (SIB fy 22)
130 SIB VI / SIB f 09 22 FI SK LO 17 FI*Balladin Buffy Naaras Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Apachiris Frida (SIB n 09 22)
131 SIB VI / SIB f 09 22 FI SRK LO 14 FI*Cherrytail's Rhonda Mae Naaras International Premior Mario Ottino EX1 CAGPIB NOM BIS
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
132 TUA VII / TUA ns 24 FI SK LO 17 FI*Tangerine's Felicity Naaras Avoin Alessandro Ghibaudo Abs
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
133 BEN n 22 FI SK RX 17 S*KungsgardenCats Manta Ray Naaras Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
S*KungsgardenCats Dolphin (BEN n 24 32) x Absolutely Leonora (BEN n 24)
134 BEN n 22 FI SK LO 17 FI*Heillandi Dragonite Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
FI*Leokatin Nietos (BEN n 22 32) x Bengalias Taikatalvi (BEN n 24)
135 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Supreme Premior Fabio Brambilla KM NOM
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
136 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Grand International Premior Fabio Brambilla Abs
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
136 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Luigi Comorio Abs
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
137 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
138 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Grand International Champion Gianfranco Mantovani Abs
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
139 BEN n 24 FI SK LO 18 FI*Bengabling Bandito Uros Pennut 4-7 kk Gianfranco Mantovani Abs
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
140 BEN n 24 FI SK LO 17 FI*Heillandi Mew Uros Pennut 4-7 kk Gianfranco Mantovani EX1
FI*Leokatin Nietos (BEN n 22 32) x Bengalias Taikatalvi (BEN n 24)
141 BEN n 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Anna Glitter Naaras Pennut 4-7 kk Gianfranco Mantovani EX1 NOM BIS
Inkuban Carib (BEN n 24 33) x Bianca (BEN n 24)
142 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Gianfranco Mantovani KM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
143 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Light Uros Kastraatti Gianfranco Mantovani Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
144 BEN n 22 32 FI SK LO 16 FI*Leokatin Nietos Uros Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
145 BLH j FI SK RX 17 FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde Naaras Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
146 BLH f 03 FI SK RX 17 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda Naaras Avoin Gianfranco Mantovani EX1 CAC
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
147 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
148 BUR n FI SK LO 17 FI*Seirene Copacabana Naaras International Champion Gianfranco Mantovani EX1 CAGCIB NOM BIS
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
149 BUR b FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Cheery Littlebottom Naaras Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC NOM
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
150 BUR f FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart Naaras Avoin Gianfranco Mantovani EX1 CAC
FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada (BUR n) x FI*Seirene Polina (BUR f)
151 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros Grand International Premior Fabio Brambilla EX1 CAPS
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
152 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras Grand International Premior Fabio Brambilla EX1 CAPS NOM BIS
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
153 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Fabio Brambilla KM NOM BIS
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
153 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Veteraani Luigi Comorio 1 NOM BIS
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
154 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Gianfranco Mantovani KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
155 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Omar Uros Pennut 4-7 kk Gianfranco Mantovani Abs
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
156 OCI n 24 FI SRK LO FI*Northalla Basalt Uros International Premior Gianfranco Mantovani EX1 CAGPIB
FI*Rollick Octavarium (OCI b 24) x FI*Topspot LoneStar (OCI n 24)
157 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Gianfranco Mantovani KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
158 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Avoin Gianfranco Mantovani EX1 CAC NOM
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
159 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Gianfranco Mantovani KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
159 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Luigi Comorio 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
160 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Supreme Champion Luigi Comorio KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
161 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Supreme Champion Luigi Comorio KM
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
162 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS BIV
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
163 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Kastraatti Luigi Comorio EX1 CAP
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
164 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
165 ABY a FI SK LO 18 FI*Kharn-Ka God Particle Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX2
FI*Kharn-Ka Moon Shadow (SOM n) x FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc (ABY n)
166 ABY a FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Karmen Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 NOM
FI*Link Kubembeleza Haiba (ABY o) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
167 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Fabio Brambilla KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
168 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Veteraani Gianfranco Mantovani 1 NOM
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
169 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla KM
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
170 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
171 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Gianfranco Mantovani KM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
172 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
173 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
174 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 14 FI*VippeCat Blue Angel Naaras International Premior Luigi Comorio Abs
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
175 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Grand International Premior Luigi Comorio EX1 CAPS NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
176 DRX I / DRX n FI SK LO 17 FI*Berry's Dark Devil Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x Bindy Applause (DRX n 32)
177 DRX IV / DRX d 09 FI SK LO 18 Thor Ardenia*PL Uros Nuoret 7-10 kk Gianfranco Mantovani EX1
Lucky Star of Bebeny (DRX ds 03) x Nutka z Poddasza*PL (DRX w)
178 DRX VII / DRX n 32 FI SK LO 17 FI*Berry's Don After Dark Uros Avoin Gianfranco Mantovani EX1 CAC
Elfinrex Acer Nikoense (DRX a) x Bindy Applause (DRX n 32)
179 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
180 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Delusions Of The Regret Uros Avoin Fabio Brambilla Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
181 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Gianfranco Mantovani KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
182 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
183 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros International Premior Luigi Comorio EX1 CAGPIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
184 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
184 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
185 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla KM BIV
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
186 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
187 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
188 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Gianfranco Mantovani KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
189 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Grand International Champion Gianfranco Mantovani Abs
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
190 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Grand International Champion Luigi Comorio EX1 CACS NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
191 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
191 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
192 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB NOM
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
193 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Gianfranco Mantovani KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
194 OSH f 24 FI SK LO 17 FI*Crystal-Sun Aurinko Naaras Pennut 4-7 kk Gianfranco Mantovani EX1 NOM BIS
FI*Tabbytassun Asser (OSH n 24) x EE*Ferrari Golden Oriental (OSH f 24)
195 OSH b 03 22 FI SRK RX FI*Miado Barahir House Of Bëor Uros Grand International Premior Gianfranco Mantovani EX1 CAPS
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
196 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras International Champion Luigi Comorio EX1 CAGCIB
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
197 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Giovanni Il Carino Uros Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
198 SIA a FI SK LO 17 FI*Plan-A Fifty Sixty Naaras Champion Gianfranco Mantovani EX1 CACIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
199 SIA b FI SK LO 16 Gyulchataj Kapriz Uros Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS
Gyulchataj Focus (OSH b) x Gyulchataj Emily (OSH g)
200 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A I kissed Anakin and I liked it Naaras Champion Gianfranco Mantovani EX1 CACIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
201 SIA e FI SK LO 17 FI*Kaspektin Meowth Naaras Avoin Gianfranco Mantovani Abs
Khancoban Caughtredhanded (SIA e) x FI*Kaspektin Kasipusi (SIA f)
202 SIA f FI SK LO 18 FI*Ori-Katin Sheena Is A Punk Rocker Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Tabbytassun Aarre (SIA d 03 21) x DK*Skuld Myser (SIA f)
203 SIA f FI SK LO 14 Azorez Varda Tintalle of Kaspektin Naaras International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
204 SIA j FI SK LO 16 FI*Kaspektin Tähteinvälinen Naaras Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
205 SIA c 21 FI SK LO 17 Grazia v. Imporio A Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1
Mario Barry (SIA c 21) x Monolie v. Imporio A (SIA g)
206 SIA d 21 FI SK LO 17 Hann Tabby Cat Uros Avoin Gianfranco Mantovani EX1 CAC
EkstaSia's Fint Ushami (SIA n 21) x EkstaSia's Catriona (OSH f 24)
207 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Gianfranco Mantovani KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
208 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Fabio Brambilla KM NOM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
208 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Gianfranco Mantovani 1 NOM BIS
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
209 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 18 Amadeus Star Galileo Uros Avoin Luigi Comorio EX1 CAC
Goliaf Jaromir (SPH d 02 32) x Amadeus Star Jasmine (SPH a)
210 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Nuoret 7-10 kk Luigi Comorio EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
211 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Grand International Premior Gianfranco Mantovani EX1 CAPS NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
212 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla Abs
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
212 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
213 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
214 SPH V / SPH g 21 31 FI SK LO 17 FI*Tuiscalo's All Hallows´ Eve Naaras Avoin Gianfranco Mantovani EX1 CAC
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Tuiscalo's Naked Pea (SPH g 03)
215 SPH V / SPH d 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wesley Uros Nuoret 7-10 kk Gianfranco Mantovani EX1 BIV NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
216 SPH V / SPH n 32 FI SK LO 17 FI*Tuiscalo's Bellarix Naaras Nuoret 7-10 kk Gianfranco Mantovani EX1
FI*Evilurbastet Ascolt (SPH n) x FI*Tuiscalo's O'my Nude Tsu'Tey (SPH a)
217 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Grand International Premior Gianfranco Mantovani EX1 CAPS NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
218 HCS Mei Naaras Kotikissat Alessandro Ghibaudo 1 NOM BIS
241 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio BEN n 22, BEN n 22 32, BLH j, BSH ns 11, BUR b, KOR, MAN 51-52, ABY a, ABY o, DRX I, OSH d 24, OSH f, OSH n, SIA b, SIA f, SIA j, SOM o, SPH IV, VET 2 38
Comorio Luigi MCO III, MCO V, NEM II, NFO IX, ABY n, CRX II, CRX IX, OSH c 24, OSH e, RUS, SIA c 21, SPH II, VET 3 44
Ghibaudo Alessandro Tark. kat 2, EXO n, EXO n 22, EXO n 24, PER a 33, PER d, PER g 03, RAG d 03 21, RAG f 03, RAG g 03, RAG n 03, SBI f, MCO IX, MCO VIII, NFO IV, NFO V, NFO VIII, SIB III, TUA VII, HCS 36
Mantovani Gianfranco BEN n 24, BLH f 03, BUR f, BUR n, OCI b 24, OCI n 24, CRX I, DRX IV, DRX VII, OSH a, OSH f 24, OSH h, OSH n 24, SIA a, SIA c, SIA d 21, SIA e, SIA n 03, SOM n, SPH III, SPH V, VET 1, VET 4 39
Ottino Mario Tark. kat 2, PER e 33, PER n 33, RAG a 04, RAG n, SBI a 21, SBI c 21, SBI d 21, SBI e, MCO I, MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO VII, SIB VI 39
Sandon Cristiano Federico PER f 24, PER n, PER n 03, RAG a 03, RAG e 04, RAG f 04, SBI a, SBI c, SBI n, MCO II, MCO IV, NEM I, NFO I, NFO II, NFO VI, SIB IV 38
6 tuomaria