SUROK 156. kansainvälinen näyttely
Järjestävä yhdistys Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 28.1.2018 Loppuu 28.1.2018
Ilmoittautuminen alkaa 24.10.2017 Ilmoittautuminen loppuu 27.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 15.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@surok.fi
Paikka Lahti
Toimihenkilöt Eeva Lindblom (näyttelysihteeri) p. 050-346 6746
Paula Puotiniemi (näyttelypäällikkö) p. 0400 431655
Outi Vallenius (yhdistyksen pj) p. 045 1382336
Anne Nevala (sihteeri) p. 050 469 0960
Kirsi Ovaskainen (pääassistentti) p. 050 535 1262
Leena Nuolimäki (hyvinvointivastaava)
Sari Sinkko (raha-asiat) rahastonhoitaja@surok.fi
Lisätietoja SUNNUNTAI maksut:
SUROK jäsenen 1. kissa 36 €, 2. kissa 34€ ja 3.-6. kissa 32€ 
• Muut FIFe jäsenet 1. kissa 38 €, 2. kissa 36€ ja 3.-6. kissa 34€ 
• FIFen ulkopuolisilta 50 €/ kissa / pv 
• Veteraaniluokka perusarvostelun ohella 10 € / kissa, erikseen 36 / 38 € / kissa.
• Tarkistusluokka erikseen 25 €, arvostelun yhteydessä 15 €.
• Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia, jos kissa osallistuu muuhun luokkaan.
• Näyttelyyn osallistumattoman kaverikissan maksu 10 € (sis. ellmaksun, ei häkkipaikkaa), kaverikissat ilmoitettava näyttelypäällikölle etukäteen!
• Näyttelyluettelo: Omakissan kautta tilattuna ja maksettuna 3 €, paikan päällä 5 €. Luettelo on yhdistetty ja kattaa molemmat näyttelypäivät.

Linkki kutsuun / tapahtumasivulle

Tuomarioppilaat (student judges):
Marco Scaglia kat.4, 
Joeri Vanrusselt kat. 2 
Arja Martikainen kat. 4 (vanha) rinnakkaisarvostelu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 99
2 173
3 94
4 115
Kotikissat 6
Yhteensä 487

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Tamerlan I Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
2 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart I Uros 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC NOM
3 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger I Uros 3 (GIC) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACS
4 EXO n 24 Ayser's Iwanka I Naaras 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
5 EXO n 24 FI*Aamukasteen Ester Estelar I Naaras 4 (GIP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAPS
6 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU I Uros 1 (SC) Preiss Karl KM
7 EXO f 03 24 FI*Elrikan Ilona I Naaras 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
8 EXO g 03 24 FI*Vipsun Blue Princess I Naaras 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
9 EXO g 03 24 FI*Celestial's Moët&Chandon Rosé Impérial I Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
10 EXO n 33 Ayser's Gaia I Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACIB
11 EXO a 21 33 Ayser's Twilight I Naaras 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
12 PER n FI*Mimosan Quarterback I Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
13 PER n Benvenuta del Falco d'Oro I Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
14 PER n FI*Mimosan The One I Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
15 PER n Ayser's Iris of Azulejo I Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
16 PER a FI*Royal-Label A Kind of Magic I Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACIB
17 PER d One Way Ticket von La'Noitan I Uros 5 (IC) Preiss Karl EX1 CAGCIB
18 PER d FI*Kultaviiksen Ramona I Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
19 PER f FI*Mimosan Until The World Ends I Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
20 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker I Uros 6 (IP) Preiss Karl EX1 CAGPIB NOM
21 PER a 24 FI*Dirlandan Twilight I Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro EX1 NOM
22 PER d FI*Kultaviiksen Nemesis I Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC BIV
22 PER d 22 FI*Kultaviiksen Nemesis I Naaras 13c (Määrittely) Paloluoma Anne PER d
23 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go I Uros 1 (SC) Edstrøm Anne-Gro KM
24 PER f 24 FI*Mimosan Ups I Did It Again I Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
25 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang I Uros 1 (SC) Edstrøm Anne-Gro KM
26 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom I Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM BIS
27 PER g 03 FI*Celestial's Goût de Diamants I Naaras 12 (Pennut) Edstrøm Anne-Gro EX1 NOM
28 PER es 01 62 EE*Elisabeth Heinroos Gerbera *** I Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
29 PER fs 02 62 EE*Desiree of Heinroos Gerbera *** I Naaras 1 (SC) Preiss Karl KM
30 PER n 01 21 62 FI*Dirlandan HanoiRocks I Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
31 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow I Uros 8 (PR) Preiss Karl EX1 CAPIB
32 PER f 33 Ayser's Galaxy I Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACIB
33 RAG n FI*Pirtti-Viiksen Mirhami I Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro EX1
34 RAG n Calamarin Gruella Devil I Naaras 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB
35 RAG a FI*Utuinen Velvet Thunder I Uros 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
36 RAG a Perfect Change Dante I Uros 12 (Pennut) Preiss Karl EX1 NOM
37 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton I Uros 2 (SP) Preiss Karl KM
37 RAG a FIN*Utuinen Fille Fallaton I Uros 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
38 RAG a Gayaneh Jaspis Aureus I Uros 6 (IP) Preiss Karl EX1 CAGPIB
39 RAG g FI*Pirtti-Viiksen HELMI-LILJA I Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
40 RAG n 21 Gayaneh Mallomonas missio I Uros 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC
41 RAG n 21 Gayaneh Nereis notabilis I Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1 NOM
42 RAG d 21 FI*Pehmis Punainen Pikkutiikeri I Uros 11 (Nuoret) Preiss Karl EX1
43 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn I Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS BIV NOM BIS
44 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum I Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
45 RAG n 03 FI*Stardoll's Dark Matter I Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne Abs
46 RAG n 03 FI*Celestial's Punkero-Patti I Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
47 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana I Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM
48 RAG n 04 Gayaneh Nymphaea nebula I Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro EX1
49 RAG a 03 FI*Ragtail Kimi Konstantino I Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
50 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy I Uros 3 (GIC) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACS BIV NOM
51 RAG a 04 FI*Lukanpuron Emma I Naaras 7 (CH) Edstrøm Anne-Gro Mitätöity Mitätöity
52 RAG a 04 FI*Valkokullan Super I Uros 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
53 RAG a 04 PL*Ragissa Winnetou I Uros 12 (Pennut) Edstrøm Anne-Gro EX1
54 RAG a 04 FI*Stardoll's Galactic Halo I Naaras 12 (Pennut) Edstrøm Anne-Gro EX1
55 RAG a 04 FI*Riverknee Milord Waldemar I Uros 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB NOM
56 RAG a 04 FI*Snowrag Pompom I Naaras 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB BIV
57 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope I Naaras 10 (KAS) Edstrøm Anne-Gro EX1 No Cert
58 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu I Uros 3 (GIC) Edstrøm Anne-Gro EX1 CACS
59 RAG f 04 FI*Pirtti-Viiksen AAVA I Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX1 CAC BIV NOM BIS
60 RAG f 04 FI*Pirtti-Viiksen LUMIHILE I Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl EX2
61 RAG f 04 FI*Dollgarden's Incarvillea I Naaras 12 (Pennut) Preiss Karl EX1
62 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh I Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
62 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh I Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
63 RAG n 04 21 Gayaneh Macoma merlin I Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
64 RAG n 04 21 Gayaneh Notholca noster I Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV
65 RAG d 03 21 FI*Kivelän Falco BaBlo I Uros 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAC
66 SBI n EST*Audrey Herencia I Naaras 2 (SP) Edstrøm Anne-Gro KM NOM
67 SBI a FI*Lofanna Etna I Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
68 SBI a FI*Ziazan Michi I Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
69 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris I Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
70 SBI d FI*Rais-Kis Mignon I Uros 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
71 SBI d FI*Helin's Ben I Uros 7 (CH) Preiss Karl Abs
72 SBI f FI*Firepaw At Chiou I Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
73 SBI h FI*Canth's Precious Darling I Naaras 11 (Nuoret) Edstrøm Anne-Gro Abs
74 SBI n 21 FI*Kyattsu Scarlett O`hara I Naaras 9 (Avoin) Preiss Karl Abs
75 SBI n 21 FI*Canth's Xenia I Naaras 4 (GIP) Preiss Karl Abs
76 SBI a 21 Picolina v. Fuchswinkel I Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM BIV
77 SBI a 21 FI*Harebell Nipsu I Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
78 SBI a 21 FI*ElfQuest Rosmerta I Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
79 SBI c 21 FI*Ziazan Inessa I Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
80 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive I Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
81 SBI d 21 FI*ElfQuest Oliver I Uros 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
82 SBI d 21 FI*JoJon Shan Liang I Naaras 3 (GIC) Preiss Karl EX1 CACS
83 SBI e 21 FI*Annmark Ellen I Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
84 SBI e 21 Peret Laty Mery, CZ I Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
85 SBI f 21 FI*ElfQuest Quanna I Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
86 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya I Naaras 9 (Avoin) Edstrøm Anne-Gro Abs
87 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Valier's Gadiela I Naaras 6 (IP) Edstrøm Anne-Gro EX1 CAGPIB
88 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*GizemliKediler Beze Balerin I Naaras 1 (SC) Edstrøm Anne-Gro KM NOM
89 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay I Naaras 3 (GIC) Preiss Karl Abs
90 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay I Naaras 2 (SP) Preiss Karl KM NOM BIS
91 ACL XI / ACL ds 09 21 33 FI*Trollin Viuhti II Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
92 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura II Naaras 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
93 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno II Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
93 ACS V / ACS e 24 FIN*Trollin Hanno II Uros 17 (Veteraani) Edstrøm Anne-Gro 1 NOM BIS
94 ACS VII / ACS as 24 FI*Trollin Kilu II Uros 13c (Määrittely) Wikström Bjarne ACS VII / ACS as 24
94 ACS VII / ACS as 24 FI*Trollin Kilu II Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
95 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl II Naaras 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB NOM
96 ACS X / ACS ds 21 33 FI*Trollin Scar II Uros 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
97 MCO I / MCO a Ibis Pride of Palace*RU II Uros 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGCIB
98 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Taygete II Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
99 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Olivia II Naaras 6 (IP) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGPIB NOM
100 MCO I / MCO n FI*Tigerworld Lady Galadriel II Naaras 10 (KAS) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAP
101 MCO II / MCO n 09 FI*Unikuun Daybreak Dragon II Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
102 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL II Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
103 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Sisy II Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
104 MCO III / MCO n 22 L*Tomas Lynxmark II Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
105 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo II Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
106 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Little Luca II Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
107 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Frida II Naaras 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS
108 MCO III / MCO a 22 FI*Goldenstream's You Can Do It II Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX2
109 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox II Uros 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB BIV NOM
110 MCO IV / MCO a 09 22 Stepan Unicum*RU *** II Uros 3 (GIC) Van Roy Kristof EX1 CACS
111 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Born To Be Wild II Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
112 MCO IV / MCO n 09 22 DK Red Line's Zorba II Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 BIV
113 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric II Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX2
114 MCO IV / MCO n 09 25 Excalibur of Jurrasic park, SK II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
115 MCO V / MCO e 22 FI*Mostlycats Mr Milky Way II Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
116 MCO V / MCO f 25 FI*Stout-hearted Zahara is my love II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
117 MCO V / MCO f 23 Patayan's Neonila II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
118 MCO V / MCO d FI*LovelyLife Vive L'amour Vincent II Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
119 MCO V / MCO f Margo White Luxury*BY *** II Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
120 MCO V / MCO d 22 Bumblebee Cunabula*RU *** II Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB BIV NOM
121 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä II Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne Abs
122 MCO V / MCO f 22 FI*Vuorensinen Bell Flower II Naaras 8 (PR) Wikström Bjarne EX1 CAPIB
123 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police II Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP
124 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL II Uros 5 (IC) Van Roy Kristof EX1 CAGCIB BIV NOM
125 MCO VI / MCO d 09 25 FI*Stout-hearted Yoshi II Uros 10 (KAS) Van Roy Kristof EX1 CAP
126 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red II Naaras 7 (CH) Van Roy Kristof EX1 CACIB
127 MCO VI / MCO f 03 25 FI*Stout-hearted Zehra II Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
128 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star II Naaras 9 (Avoin) Van Roy Kristof Abs
129 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Chamberlain Iron Heart II Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
130 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Vuorensinen Cherry plum II Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1
131 MCO VIII / MCO fs 02 62 Zabava Leonila Coon *RU *** II Naaras 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1
132 MCO VI / MCO f 03 24 Rio Rita Estate Pearls*RU II Naaras 8 (PR) Van Roy Kristof EX1 CAPIB
133 MCO VII / MCO ds Frederick Pride of Palace*RU *** II Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV
134 MCO VII / MCO ds 22 FI*Mostlycats You Are My Life II Uros 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
135 MCO VII / MCO ds ES*Gattacamoon Rob Roy II Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
136 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi II Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
137 MCO VII / MCO fs 22 FI*Daybreak's Pinewoods Princess II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
138 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver II Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
139 MCO VII / MCO ds 23 FI*SolarWind's Anubis II Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
140 MCO VII / MCO as 22 FI*Rotcat Quick Silver II Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
141 MCO VII / MCO ds 22 FI*Hemingway's Chief Yellow Hawk II Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX1 CAP BIV
142 MCO VII / MCO es 24 FI*Mainehaan Patrick II Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX2
143 MCO VII / MCO as 22 FI*Unikuun King of Diamonds II Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne EX3
144 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Illegal Lover II Uros 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
145 MCO IX / MCO w 63 FI*Krysos Atlas II Uros 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1
146 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland II Naaras 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1 BIV NOM
147 MCO IX / MCO w 61 Qui-Qui My Fairy King*UA *** II Naaras 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX2
148 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL II Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB NOM
149 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard II Uros 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB BIV NOM
150 NEM II / NEM n 09 21 Imageblaze Eminem II Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
151 NEM II / NEM f 09 FI*Cherrytail's Catalina II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne Abs
152 NEM II / NEM n 09 21 FI*Eswood DJ Kitty II Naaras 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
153 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki II Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM
154 NFO I / NFO a FI*RockyHill's ZuriNia II Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
155 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies II Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX2
156 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta II Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM
157 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes II Uros 1 (SC) Brambilla Fabio KM BIV
157 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
158 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper II Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM NOM
159 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths II Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
160 NFO II / NFO a 09 S*Capsicum's Shock II Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
161 NFO II / NFO n 09 FI*InukChuck's Pepleri II Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX2
162 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free II Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
163 NFO II / NFO n 02 64 FI*Siniidan Boomerang II Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
164 NFO II / NFO n 09 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry II Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM
165 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter II Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM BIV NOM BIS
166 NFO II / NFO n 03 FI*Siniidan Requiem of Spirit II Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM
167 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Cry Of Silence II Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
168 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet II Naaras 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
169 NFO III / NFO n 22 S*Kronängens Pikachu II Uros 9 (Avoin) Van Roy Kristof EX1 CAC
170 NFO III / NFO n 24 FI*RockyHill's ZuberiSimba II Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV NOM
171 NFO III / NFO a 22 FI*Heinuntuvan Andreas II Uros 4 (GIP) Van Roy Kristof EX1 CAPS
172 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito II Naaras 6 (IP) Van Roy Kristof EX1 CAGPIB NOM
173 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI*Siniidan Serenade of Water II Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM
174 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad II Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX2
175 NFO IV / NFO n 03 22 FI*FoxyPaw's Lazy Ike II Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS BIV NOM BIS
176 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne II Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX3
177 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto II Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX4
178 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Sysiässä II Uros 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
179 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho II Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
180 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Kultahippusten Sampo II Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX4
181 NFO III / NFO n 24 FI*Kultahippusten Ukko II Uros 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
181 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Kultahippusten Ukko II Uros 13c (Määrittely) Wikström Bjarne NFO n 24
182 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo II Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 BIV NOM BIS
183 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI*Siniidan Glacier Express II Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX3
184 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Siniidan Speed King II Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX2
185 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Champion Charolais II Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
186 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Jarraun's Skog Eldgrim II Uros 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
187 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner II Uros 1 (SC) Andersen Thomas (TICA) KM BIV NOM
188 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma II Naaras 3 (GIC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACS
189 NFO V / NFO e 24 FI*RockyHill's Eluwilussit II Uros 3 (GIC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACS
190 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta II Naaras 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGCIB
191 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston II Uros 10 (KAS) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAP
191 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
192 NFO V / NFO g FI*Felicis Giselea II Naaras 8 (PR) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAPIB
193 NFO VI / NFO f 03 22 S*Eärfalas Flisan II Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
194 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi II Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
195 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Carwalions Chinook II Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB NOM
196 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia II Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
197 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella II Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
198 NFO VI / NFO d 09 FI*FinnFeline's Dream Catcher II Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
199 NFO VII / NFO ns 22 FI*RockyHill's Geronimo II Uros 9 (Avoin) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAC
200 NFO VII / NFO gs FI*Lolcat's Samantha Jones II Naaras 9 (Avoin) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAC
201 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance II Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM
201 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI*GoldenFurry's First Glance II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
202 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Koivunpesän Parru II Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
203 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku II Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
204 NFO VIII / NFO fs 03 22 Rainbow Brite La Peyre*ES II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 BIV
205 NFO VIII / NFO ns 09 24 S*Lofvens Lucifer Light of Love II Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
206 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke II Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB NOM BIS
207 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light II Uros 3 (GIC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACS BIV
208 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina II Naaras 7 (CH) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACIB NOM
209 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco II Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
210 SIB I / SIB n Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga II Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
211 SIB II / SIB n 09 FI*Cherrytail's Faramir II Uros 12 (Pennut) Andersen Thomas (TICA) EX1
212 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan II Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
213 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus II Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
213 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus II Uros 17 (Veteraani) Edstrøm Anne-Gro 2
214 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Zippora II Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM
215 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Chaleb II Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS BIV
216 SIB III / SIB n 24 FI*Apachiris Egwene II Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
217 SIB III / SIB ny 22 FI*Cherrytail's Araminta II Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
218 SIB III / SIB n 23 Glaucos White Witch, CZ II Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
219 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Matteus II Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
220 SIB III / SIB n 23 FI*Tunturikissan Kuura II Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
221 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Ben II Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
222 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Bernice II Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP BIV NOM
223 SIB IV / SIB n 09 24 NO*Grensedalen Wendy II Naaras 7 (CH) Andersen Thomas (TICA) EX1 CACIB
224 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Åå La Laa II Naaras 9 (Avoin) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAC
225 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Raitamäen Benjamin II Uros 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1 BIV NOM
226 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Aurora II Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
227 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Cherrytail's DareDevil II Uros 10 (KAS) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAP NOM
228 SIB V / SIB f 24 FI*Mintsuliinin Darianna II Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX1 BIV
229 SIB V / SIB f 24 Sof`ja Nevskaja Radost II Naaras 11 (Nuoret) Van Roy Kristof EX2
230 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Amurin Janna II Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
231 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Mintsuliinin Dariella II Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 BIV
232 SIB V / SIB dy 22 FI*Amurin Kadmiel II Uros 12 (Pennut) Van Roy Kristof EX1 NOM
233 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Balladin Buffy II Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
234 SIB VI / SIB f 09 FI*Taigatassun Kipinätär II Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX2
235 SIB VI / SIB f 09 22 FI*Allikatin Emma II Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
236 SIB VII / SIB fs FI*Lumikissan Fortuna II Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS NOM BIS
237 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum II Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
238 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka II Uros 1 (SC) Andersen Thomas (TICA) KM BIV
239 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros II Uros 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) Abs
240 SIB VIII / SIB fs 09 FI*Cherrytail's Xalvadora II Naaras 5 (IC) Andersen Thomas (TICA) EX1 CAGCIB
241 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti II Uros 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
242 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Bmy-Moumou Paradise Blossom II Naaras 11 (Nuoret) Andersen Thomas (TICA) EX1
243 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Jarkko Martikainen II Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
244 TUA III / TUA ny 24 FI*Tangerine's Cheyenne II Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
245 TUA III / TUA n 24 FI*Felesin Erja Lyytinen II Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa Abs
246 TUA VII / TUA ns 24 FI*Tangerine's Felicity II Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
247 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin Beth Hart II Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio Abs
248 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Tomi Joutsen II Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio Abs
249 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti III Naaras 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
250 BEN n 24 FI*Alcarinqua Galahad III Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB
251 BEN n 24 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT III Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
252 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos III Uros 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
253 BLH n FI*Treselle's Espresso III Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
254 BLH a FI*Londonfer Amazon Coupé III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
255 BLH j FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde III Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
256 BLH ns 11 Enrico Magiya Serebra III Uros 7 (CH) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACIB NOM
257 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda III Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
258 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo III Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV
259 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story III Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
260 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysHehku III Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
261 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helpertti III Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
262 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth III Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM
262 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth III Naaras 17 (Veteraani) Preiss Karl 1 NOM
263 BSH a FI*Feronian Lilja III Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
264 BSH c FI*Ruusutarhan Soma Lilla III Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
265 BSH c FI*Treselle's Utz von Trapp III Uros 10 (KAS) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAP
266 BSH f FI*Feronian Madonna III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
267 BSH f FI*Ruusutarhan Klara III Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
268 BSH p FI*Gimmie's Magnanimous III Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
269 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout III Uros 1 (SC) Dragota Adrian Alexandru KM
270 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara III Naaras 3 (GIC) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACS
271 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä III Uros 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS BIV
272 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer III Uros 8 (PR) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPIB
273 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Talviprinssi III Uros 8 (PR) Dragota Adrian Alexandru EX2
274 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Fandorin III Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
275 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Just Peachy III Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
276 BSH o 21 33 FI*Gimmie's Home Town Hero III Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
277 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger III Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM
277 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger III Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
278 BUR n FI*Seirene Copacabana III Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC NOM BIS
279 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen III Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
279 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen III Uros 17 (Veteraani) Preiss Karl 3
280 BUR n FI*KattiaMattia Atte III Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella Abs
281 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman III Uros 1 (SC) Dragota Adrian Alexandru KM
282 BUR a FI*Hovikissan O'No III Naaras 12 (Pennut) Dragota Adrian Alexandru EX1 NOM
283 BUR b FI*Hovikissan O'Boy III Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
284 BUR b Zaffiro Kratti III Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS NOM BIS
285 BUR e FI*Aavan Onix III Uros 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
286 BUR e FI*Aavan Muscat III Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
287 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth III Naaras 1 (SC) Dragota Adrian Alexandru KM
288 BUR f FI*Cattish Snow White III Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
289 BUR f FI*Cattish Magica De Spell III Naaras 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS
290 BUR h FI*Celsiana Kielo III Naaras 3 (GIC) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACS NOM
291 BUR h HU*Alba Regia Matzah III Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
292 BUR h FI*Cattish Ada Rising III Naaras 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS NOM
293 BUR h FI*Pikkukuun Daisy Doo III Naaras 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX2
294 CHA FI*Kattskogens Willhelm III Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
295 CYM 53 / CYM n 09 53 FI*Pikkeen Kinder III Naaras 9 (Avoin) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAC
296 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Dunedain III Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
297 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Noita Nokinenä III Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC BIV
298 EUR n 22 FI*Pikku-Piun Pauliina III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
299 EUR a 23 FI*Pikku-Piun Quintessa III Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM BIS
300 EUR a 24 FI*Pikku-Piun Quintus III Uros 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
301 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador III Uros 4 (GIP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAPS NOM
301 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador III Uros 17 (Veteraani) Preiss Karl 1 NOM BIS
302 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna III Naaras 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM
303 EUR f 22 FI*Feronian Neilikka III Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
304 EUR as 23 FI*Himmelintähden Ainoo Penni III Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
305 EUR gs 23 FI*Katinhännän Jyn Erso Scarif III Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
306 EUR gs 24 FI*Katinhännän Lyra Galen Jedha III Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
307 EUR n 03 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope III Naaras 7 (CH) Dragota Adrian Alexandru EX1 CACIB
308 EUR g 03 FI*Waputtaren Angelika Enkelten Markiisitar III Naaras 12 (Pennut) Dragota Adrian Alexandru EX1
309 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon III Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
310 KBL I / KBL w 62 FI*Miunmaan Bastjon III Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
311 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova III Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM BIS
312 KBL III / KBL f 24 FI*Miunmaan Celine III Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
313 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam III Naaras 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS NOM BIS
314 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung III Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM NOM
315 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Meamoons MX A Be Yourself III Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
316 MAU ns 24 FI*Felesin Afrodite III Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella Abs
317 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico III Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
318 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix III Uros 17 (Veteraani) Preiss Karl 2
318 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix III Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM BIV NOM BIS
319 OCI n 24 FI*Punakuun Cocoa III Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
320 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara III Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
321 OCI n 24 FI*Amare-Cattus Don Duudson III Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
322 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle III Naaras 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM
323 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger III Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
324 OCI b 24 FI*Northalla Seventh Son III Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 BIV
325 OCI b 24 S*John-Johns Tahir Elci III Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella Abs
326 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore III Uros 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
327 OCI c 24 FI*WiliWilla MilkyWay Boy III Uros 6 (IP) Dragota Adrian Alexandru EX1 CAGPIB
328 OCI o 24 FI*Martinic Pride and Joy III Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
329 OCI o 24 FI*Uniikki Morfeus III Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP NOM
330 OCI bs 24 FI*Guttatus Bellatrix III Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX2
331 OCI bs 24 FI*Punakuun Doris III Naaras 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1 NOM
332 OCI os 24 FI*Punakuun Dumle III Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
333 SNO a 05 FI*Saapasjalan Aamu Usva III Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
334 SRL I / SRL a Psipsina Moro III Uros 11 (Nuoret) Dragota Adrian Alexandru EX1
335 ABY n FI*Nebuankhet VanVan IV Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
336 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH IV Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
337 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif IV Naaras 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB
337 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif IV Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 3
338 ABY n FI*Vuolas Viestintuoja IV Uros 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP BIV
339 ABY n FI*Amajan Odessa Oronza IV Naaras 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP
340 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water IV Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM BIV
341 ABY a FI*Nebuankhet Violet Punch IV Naaras 3 (GIC) Jyrkinen Jaana Abs
342 ABY a FI*Akanthos Dante IV Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana EX1 CACS
343 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! IV Uros 5 (IC) Jyrkinen Jaana EX1 CAGCIB
344 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth IV Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
345 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu IV Uros 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM BIS
346 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh IV Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
347 ABY o FI*Nebuankhet Perfect Me, Perfect Hue IV Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
348 ABY o FI*Amajan Gigi Gioia IV Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
348 ABY o FI*Amajan Gigi Gioia IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
349 BAL w 67 FI*Cleverkitty Marseille IV Naaras 9 (Avoin) Veland Anne Abs
350 CRX I / CRX n FI*Framillan Lady Rebel IV Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 NOM
351 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets IV Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM
352 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual IV Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
353 CRX III / CRX d FI*Sweetpurr's Red Edition IV Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
354 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger IV Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB BIV NOM
355 CRX IV / CRX d 03 FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
356 CRX IV / CRX f 03 FI*Piupaws Gum in My Hair IV Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM BIS
357 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen IV Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
358 CRX VII / CRX n 31 FI*Claypond's Dragomir IV Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
359 CRX VII / CRX b 33 Demian Suomi100 Sisutar IV Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
360 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Alchemist Abracadabra IV Uros 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS
361 CRX IX / CRX w 63 Cecil Amusant*RU IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
362 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins IV Uros 4 (GIP) Nyman Pia Abs
363 DRX I / DRX n FI*Tomorrowland Crazy Carlos IV Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
364 DRX I / DRX n FI*Berry's Dazzling Diamond IV Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1 BIV
365 DRX I / DRX n FI*Åbodas Musta Pantteri IV Naaras 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX2
366 DRX I / DRX b FI*Åbodas Armas IV Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
367 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga IV Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
368 DRX III / DRX f FI*Åbodas Saimi IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
369 DRX III / DRX g FI*Åbodas Ninja IV Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
370 DRX IV / DRX f 09 24 Xaboo Kokeshi*PL IV Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
371 DRX VII / DRX n 21 32 S*Infracat's J James Joyce IV Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
372 DRX VII / DRX n 32 FI*Berry's Don After Dark IV Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
373 DRX VII / DRX n 33 Sushi Rexclusive, SK IV Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
374 DRX VIII / DRX n 09 32 FI*Pihlajan Selma IV Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
375 DRX IX / DRX w 64 FI*Bravefellow Lilo IV Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
376 OLH b FI*Volaren Jade IV Naaras 11 (Nuoret) Veland Anne Abs
376 OLH b FI*Volaren Jade IV Naaras 13c (Määrittely) Veland Anne OLH x b 09
377 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown IV Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1 NOM
378 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise IV Naaras 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS NOM BIS
379 OSH n Felinea Magie Noire IV Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
380 OSH a FI*Plan-A Mr Lahey IV Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
381 OSH a FI*LoudMeow Stargazer IV Naaras 2 (SP) Jyrkinen Jaana KM NOM
382 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby IV Naaras 1 (SC) Veland Anne KM
383 OSH n 24 Strekoza's Casanova IV Uros 3 (GIC) Jyrkinen Jaana Abs
384 OSH b 25 FI*JellonCats Oliwa IV Uros 11 (Nuoret) Veland Anne EX1
385 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon IV Naaras 5 (IC) Veland Anne Abs
386 OSH c 24 FI*LoudMeow Moonshine IV Uros 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP
387 OSH d 25 FI*Mummeli Ohto Mesikämmen IV Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
388 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out IV Naaras 1 (SC) Jyrkinen Jaana KM NOM
389 OSH f 24 EE*Ferrari Golden Oriental IV Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana Abs
390 OSH bs 25 FI*Martinic Village Girl IV Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
391 OSH d 03 24 FI*Hämynhäivän Clivia IV Uros 10 (KAS) Veland Anne EX1 CAP
392 PEB V / PEB c 21 33 83 Kioko Cosmo IV Uros 7 (CH) Jyrkinen Jaana Abs
393 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi IV Uros 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC BIV NOM
394 RUS FI*Starstruck's Queen of Diamonds IV Naaras 9 (Avoin) Jyrkinen Jaana EX1 CAC
395 RUS Diamond Neytiri*PL IV Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX1
396 RUS FI*Lolcat's John Willoughby IV Uros 11 (Nuoret) Jyrkinen Jaana EX2
397 RUS FI*Janatuisen Giovanni Il Carino IV Uros 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1 NOM BIS
398 RUS Asolan Roksana Amuletovna IV Naaras 12 (Pennut) Jyrkinen Jaana EX1
399 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever IV Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
399 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever IV Naaras 4 (GIP) Jyrkinen Jaana EX1 CAPS
400 RUS FI*Albergan Aarnivalkea IV Naaras 8 (PR) Jyrkinen Jaana EX1 CAPIB BIV
401 RUS FI*Hana-Bi Tivoli IV Uros 10 (KAS) Jyrkinen Jaana EX1 CAP
402 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy IV Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
403 SIA a FI*Plan-A Fifty Sixty IV Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
404 SIA a FI*Selcouth Acacia IV Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia Abs
405 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka IV Uros 2 (SP) Veland Anne KM
406 SIA f Azorez Varda Tintalle of Kaspektin IV Naaras 8 (PR) Veland Anne EX1 CAPIB
407 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen IV Naaras 3 (GIC) Veland Anne EX1 CACS
408 SIA c 21 Grazia v. Imporio A IV Naaras 12 (Pennut) Veland Anne EX1
409 SIA d 21 Hann Tabby Cat IV Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
410 SIA b 02 21 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby IV Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
411 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice IV Uros 1 (SC) Veland Anne KM BIV NOM BIS
412 SOM n FI*Vulpes Aletheia IV Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
413 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress IV Naaras 12 (Pennut) Veland Anne EX1 NOM
414 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus IV Naaras 2 (SP) Veland Anne KM NOM
414 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus IV Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
415 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario IV Uros 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB BIV NOM
416 SOM n FI*SunnyPace Forsythia IV Naaras 6 (IP) Veland Anne EX1 CAGPIB
417 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria IV Naaras 8 (PR) Veland Anne EX1 CAPIB
418 SOM o FI*SunnyPace Galega IV Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
419 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea IV Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
420 SOM o SE*Vesselkattens Stina IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC BIV
421 SPH I / SPH n Dani Danati Bonaparte IV Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
422 SPH II / SPH n 03 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak IV Uros 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
423 SPH II / SPH n 03 Amadeus Star Galileo IV Uros 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
424 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie IV Naaras 9 (Avoin) Veland Anne EX1 CAC
425 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby IV Naaras 12 (Pennut) Veland Anne EX1 BIV
426 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona IV Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
427 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy IV Naaras 1 (SC) Veland Anne KM
427 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
428 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma IV Naaras 5 (IC) Veland Anne EX1 CAGCIB
429 SPH V / SPH d 32 FI*Hebblas Wesley IV Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
430 SPH V / SPH n 09 21 32 FI*Jackomon's Adagia IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX3
431 SPH V / SPH g 21 32 FI*Tuiscalo's All Hallows´ Eve IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX2
432 SPH V / SPH f 03 32 Merloni Bianka IV Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC BIV
433 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi IV Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
434 SPH V / SPH n 32 FI*Tuiscalo's Bellarix IV Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
435 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati IV Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
436 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. IV Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
437 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent IV Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
438 SPH V / SPH f 02 32 FI*Evilurbastet Miranda IV Naaras 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
439 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
440 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 2
441 HCL Olavi Pekunpoika Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Paloluoma Anne 3
442 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Dragota Adrian Alexandru 1
443 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Dragota Adrian Alexandru 1 NOM
444 HCS Cisse Pajunkissa Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Dragota Adrian Alexandru 2
465 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Andersen Thomas (TICA) MCO I, MCO IX, MCO VIII, NFO IX, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB IV, SIB VIII 31
Brambilla Fabio ACL XI , ACS V, ACS VII, NEM I, NFO II, NFO IV, TUA IX, Student Judge Joeri Vanrusselt 32
de Bruijn Ad BLH a, BLH n, BML I, BSH f, BSH ny 25, BSH o 21 33, CHA, EUR d 24, EUR gs 23, EUR n 22, KBL I, KBL III, OCI n 24, OCI o 24, OCI os 24, VET 4 0
Dragota Adrian Alexandru BLH f 03, BLH ns 11, BSH ay 11, BSH c, BSH ns 11, BUR a, BUR f, BUR h, CYM 53, EUR a 24, EUR g 03, EUR n 03, OCI bs 24, OCI c 24, SRL I, HCS 31
Edstrøm Anne-Gro EXO a 21 33, EXO f, EXO n 24, PER a, PER a 24, PER d 23, PER f 33, PER g 03, PER n 01 62, RAG a 04, RAG d 03 21, RAG e 04, RAG n, RAG n 04, SBI h, SBI n, TUV d 61-63, TUV n 61-63, VET 2 31
Jyrkinen Jaana ABY a, CRX I, CRX VII, DRX I, DRX IV, DRX IX, OSH a, OSH d 25, OSH f 24, OSH n 24, PEB V, RUS, Student judge Marco Scaglia 32
Komissarova Olga BLH a, BLH n, BML I, BSH f, BSH ny 25, BSH o 21 33, CHA, EUR d 24, EUR gs 23, EUR n 22, KBL I, KBL III, OCI n 24, OCI o 24, OCI os 24, VET 4 32
Lindelöf Sirpa Määrittely 13c kat.2, MCO II, NFO I, NFO VI, SIB III, SIB VI, TUA II, TUA III, TUA VII 30
Mastrangelo Donatella BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24, BLH j, BSH a, BSH p, BUR b, BUR e, BUR n, EUR a 23, EUR as 23, EUR f 22, EUR gs 24, KOR, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, SNO a 05 29
Nyman Pia Määrittely 13c kat.4, ABY o, CRX II, CRX IV, CRX IX, CRX VI, DRX III, DRX VII, DRX VIII, SIA a, SIA d 21, SIA n, SOM o, SPH I, SPH III, SPH V 36
Paloluoma Anne PER d 22 (13c), EXO w 62, PER f, PER n, PER n 01 21 62, PER n 03, RAG a 03, RAG g, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a, SBI a 21, SBI c, SBI c 21, SBI e 21, SBI f, SBI f 21, HCL 34
Preiss Karl EXO a 02 21 62, EXO f 03 24, EXO g 03 24, EXO n 22, PER a 33, PER d, PER es 01 62, PER f 24, PER fs 02 62, PER n 22, RAG a, RAG d 21, RAG f 04, RAG n 21, SBI d, SBI d 21, SBI n 21, TUV f 61-63, VET 3 35
Van Roy Kristof ACS VIII, ACS X, MCO III, MCO IV, MCO VI, NFO III, SIB V 30
Veland Anne Määrittely 13c kat.4, ABY n, BAL w 67, CRX III, CRX VIII, OLH b, OLH ns 24, OSH b 25, OSH bs 25, OSH c 24, OSH d 03 24, OSH f, OSH n, SIA b 02 21, SIA c, SIA c 21, SIA f, SIA j, SOM n, SPH II, SPH IV 37
Wikström Bjarne Määrittely 13c kat.2, MCO V, MCO VII, NEM II, NFO VIII, SIB I, SIB VII, VET 1 37
15 tuomaria