Satakissa 6. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 4.2.2018 Loppuu 4.2.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.11.2017 Ilmoittautuminen loppuu 31.12.2017
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.sihteeri@gmail.com
Paikka Pori
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikö: Elina Peltonen, p. 050 592 0159 halden.coon@dnainternet.net ja Olli Lehtonen p. 045 127 1406
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com, työaikana en hoida näyttelyasioita
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com Myyntipaikat ja mainokset: p. 050 592 0159 satakissa.ilmo@gmail.com
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
 
Lisätietoja
Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
 
Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 € sisältää molemmat päivät). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 55
2 93
3 43
4 50
Kotikissat 4
Yhteensä 245

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Marie Westerlund Abs
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 17 Ayser's Wild Tabby Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
4 PER a 24 FI SK LO 17 FI*Dirlandan Twilight Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Ayanna Before the Dawn (PER n 24) x Sumava's Nikhar (PER w)
5 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
6 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
7 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
7 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
7 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Kasvattaja
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
8 RAG a FI SRK LO Dollyfella Big Big Man Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM BIV NOM BIS
FI*Maplehill's Captain Hook (RAG a) x FI*DollyCats Black Pearl (RAG n 04)
9 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
10 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Edward Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
11 RAG a FI SRK LO 14 FI*Minipeikon Toto-Theo Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
12 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
13 RAG c FI SK LO 17 FI*MistyNight Ferdinand Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
14 RAG c FI SK LO 15 FI*Minipeikon Yö Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Minipeikon Mooses (RAG n) x FIN*Celestial's DiamondGirl (RAG c)
15 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 No Cert
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
16 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Punkero-Patti Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
17 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Tahoma Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS NOM
RO*Elian Rags Churchill (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
18 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS BIV
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
19 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
20 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*MistyNight Frederica Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
21 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Riverknee Milord Waldemar Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Riverknee Little Star (RAG a 04)
22 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
23 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
24 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund Abs
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
25 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
26 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
26 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
27 SBI n FI SRK LO 14 FI*Mion Tamaj Naaras International Champion Marie Westerlund EX2
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
28 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
29 SBI n FI SK LO 15 FI*MeToYou La Belle Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x FI*MeToYou Halo (SBI n)
29 SBI n FI SK LO 15 FI*MeToYou La Belle Naaras Siitostarkistus Kristiina Rautio
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x FI*MeToYou Halo (SBI n)
30 SBI n FI SK LO 17 FI*Safirrubir Key to Love Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Cetulean Quantum Solaris (SBI n) x FI*Safirrubir Blue Snow Diamond (SBI a)
31 SBI n GR*Art of Feline Quinta *** Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM BIS
RU*Milamos Quentin *** (SBI n) x S* Raus Höjden’s Lagi af Raus *** (SBI n)
32 SBI a FI SRK LO 14 FI*Kipparin Idelisa Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FIN*Merissal Quentin (SBI a) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
33 SBI a FI SK LO 17 FI*Kattimäen Milo Leopold Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Harebell Nipsu (SBI a 21) x FI*Kattimäen Liisa (SBI n)
34 SBI b FI SK LO 16 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB NOM
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
35 SBI b FI SK LO 17 FI*Canth's Nuit Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Kuurankukan Katariina Suuri (SBI n)
36 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
37 SBI d FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
38 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
39 SBI e FI SK LO 16 FI*Chirybiry's Cute Meeme Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's Lady-Laili (SBI d)
40 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
40 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
41 SBI a 21 FI SK LO 17 FI*Kipparin Meriel Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Kipparin Jarlath (SBI a 21) x FI*Kipparin Idelisa (SBI a)
42 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
43 SBI c 21 FI SRK LO 13 Selene Laty Mery, CZ Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Nimoe von Imporio*A (SBI c 21)
44 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
45 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
46 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM BIS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
46 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
47 SBI g 21 FI SRK LO FI*Kimono Deciree Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
DK*Misling's Casanova (SBI c 21) x FIN*Kimono Bonita (SBI g 21)
47 SBI g 21 FI SRK LO FI*Kimono Deciree Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 3
DK*Misling's Casanova (SBI c 21) x FIN*Kimono Bonita (SBI g 21)
48 SBI bs 21 FI SK RX 17 Pauli von Oldima Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Tayfun von Oldima (SBI n) x White Alischa von der Sonnenstube (SBI cs 21)
49 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
50 ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
51 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*SatuMainen Unelmien Prinssi Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Halden coon's Ärnesti (MCO n 09) x FI*SatuMainen Wiennetta (MCO a 09)
52 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
53 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra Naaras Champion Kristiina Rautio Abs
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
54 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
55 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
56 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
57 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB BIV NOM
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
57 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros Veteraani Marie Westerlund 2
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
58 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Halden coon's Teppo Ääninen Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Halden coon's Wei (MCO f 23)
59 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
59 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras Kasvattaja
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
60 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM BIS
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
61 MCO III / MCO a 24 FI SK LO 17 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX2
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*HoneyCoon's Sweet Jannie (MCO n 24)
62 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
63 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 FI*Tigerworld All Father 2nd Uros Kastraatti Marek Chadaj Abs
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
64 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Star Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
66 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Kastraatti Kristiina Rautio Abs
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
67 MCO V / MCO d FI SK LO 17 S*Moon Kewa's Little John Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
68 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Sun Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
69 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Into The Fire Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
70 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB BIV NOM
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
70 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
71 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Captain Amelia Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX2
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Tattoo Heart (MCO e 09 22)
71 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Captain Amelia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Tattoo Heart (MCO e 09 22)
71 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Captain Amelia Naaras Kasvattaja
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Tattoo Heart (MCO e 09 22)
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Heart Stealer Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
73 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Halden coon's Armi Kuusela Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX3
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Halden coon's Wilda (MCO f 22)
74 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX2
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
75 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
76 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Selene Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
77 MCO VI / MCO d 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep It Real Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
78 MCO VI / MCO g 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Key to My Heart Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
79 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
80 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
81 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SK LO 17 Kiyaras Krypton Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Kiyaras Hancock (MCO ns 09 22) x Kiyaras Milka (MCO f 09 22)
82 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS BIV
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
82 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
83 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*SatuMainen Cara Mia Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
Yankee Cats Draco Cat's Eye (MCO ns 22) x FI*SatuMainen Dirlandaa (MCO n 09 22)
84 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 FI*Myrskypihlajan Happy Habibi Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Mainehaan Hanson (MCO a) x FI*Myrskypihlajan Laulava Sydän (MCO fs 09)
85 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
86 NEM I / NEM n FI SK RX 14 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
87 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Teison Nevskiy Sapfir Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Kelvin Indigo Dream (NEM a 02 21) x Imilia Murlex (NEM n)
88 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
89 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 17 NO*Kerrs Pink's Doux d'Henry Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Betty Boop (NFO a 09)
90 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
91 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS NOM BIS
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Champion Marek Chadaj EX1 CACIB BIV NOM BIS
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
93 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP NOM BIS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
94 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*NC's Alladin Sane Uros Kastraatti Marek Chadaj EX2
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Just Catnap's Alma Snowflake (NFO n 09 24)
95 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
96 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheresa Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
97 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
98 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN SRK LO FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
Puma av Skara Brae*CH (NFO ns 09 23) x FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel (NFO ns 09 24)
99 SIB I / SIB n FI SK RX 17 Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Baks Crown of Siberia (SIB n) x Veresk Line Alenushka (SIB n 24)
100 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
101 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 17 Rashel' Crown of Siberia Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Angelur Bajun (SIB n 24) x Confetti Crown of Siberia (SIB ny 24)
102 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 FI*Jylhäkallion Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
103 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
104 SIB V / SIB f 24 FI SK RX 17 Sof`ja Nevskaja Radost Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV
Edgar of Barvinok (SIB d 03 23) x Efrosinya Nevskaya Radost (SIB n 23)
105 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
105 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani Marie Westerlund 2
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
106 SIB VI / SIB f 03 22 FI SK LO 16 FI*Taigatassun Freija Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC BIV
FI*Cherrytail's PrettyBoy (SIB n 03) x FI*Taigatassun Afrodite (SIB f 09 24)
106 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 16 FI*Taigatassun Freija Naaras Määrittely Kristiina Rautio SIB f 03 22
FI*Cherrytail's PrettyBoy (SIB n 03) x FI*Taigatassun Afrodite (SIB f 09 24)
107 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Taigatassun Sensei Naaras Avoin Marek Chadaj EX2
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Sippan's Gipsy Queen (SIB f 09 24)
108 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Kipinätär Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Freija (SIB f 03 22)
109 SIB VI / SIB e 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Mike Ness Uros Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
110 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Beowulf Uros Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB BIV
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
111 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 SE*Missemoj's Tristan Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
SE*Frosttassens Zeus (SIB ny 24) x SE*Sugar Paw's Lez'Ora Lady Cora (SIB ns 24)
112 SIB VII / SIB fs 24 FI SK RX 17 FI*ArcticWilds Leedora Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
VinniMur Zlatogor (SIB es 11) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
113 SIB V / SIB d 24 FI SK RX 18 Nikodim Simba Valenika Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
114 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
114 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
115 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
116 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan CaramelliElli Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
117 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Belvedere Naaras International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
118 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Glorious Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
119 TUA V / TUA f FI SK LO 16 FI*Felesin Aija Puurtinen Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
120 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Grand International Premior Marek Chadaj Abs
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
121 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Nitte Valo Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
121 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Nitte Valo Naaras Kasvattaja
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
122 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 17 FI*Felesin Beth Hart Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Felesin Sweetheart (TUA f)
123 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 17 FI*Felesin Tomi Joutsen Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
124 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
124 TUA IX / TUA w FI SK LO 14 FI*Gildemin Big Benjamin Uros Siitos
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
125 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
126 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
127 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Grand International Premior Marie Westerlund Abs
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
128 BSH g FI SK LO 17 FI*SamBelle's Cream Caramel Naaras Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB NOM
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Enchanter's All The Way For You (BSH a)
129 BSH j FI SK LO 17 FI*SpecialOrder's Lilac Haze Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x FI*SpecialOrder's Venus (BSH r)
130 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*EmeraldCharm Jungle Frost Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
131 BSH ny 25 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Fandorin Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot (BSH ay 11)
132 BSH f 33 FI SK LO 17 FI*SamBelle's Gloria Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cassia Bark (BSH q)
133 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB NOM
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
134 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak Abs
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
135 BUR b FI SK LO 16 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
136 BUR c FI SK LO 17 FI*Oliivian Eiffel Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM BIS
NO*Burcantiks Timotei (BUR c) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
137 BUR f FI SK LO 17 FI*Lilac's Nala Lion Queen Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
138 EUR e FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Jokapoika Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Lumihelmen Herrasmies (EUR w) x FI*Vinhaviiksen Kermaija (EUR e 22)
139 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS NOM BIS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
140 EUR f 22 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Bette Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Magnolia Purpurea (EUR f 22)
140 EUR f 22 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Bette Naaras Veteraani Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Magnolia Purpurea (EUR f 22)
141 EUR g 24 FI SK RX 17 FI*Sireenin Coming Right Along Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Saska (EUR e) x FI*Sireenin Amity (EUR g 24)
142 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP NOM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
143 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Glissando Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
144 EUR ns 22 FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Ilopilleri Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Pikku-Piun Ytimekäs Ylkä (EUR n) x FI*Lumihelmen Glissando (EUR ns 22)
145 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
146 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
147 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
148 KOR FI SK LO 15 FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS BIV
FI*Mythai Palat Pai Jit (KOR ) x FI*Cisseli's Gluay maai (KOR )
149 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Chiisai Kisu Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo (KOR )
150 KOR FI SK LO 15 FI*Mythai Busaya Bao Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
151 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB NOM BIS
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
152 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Baketwernel Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene Abs
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
153 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*CatNmaus Diva Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Aysifa Simcoe of Iltavilli (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
154 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 BIV NOM
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
155 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*Chai-lai Heqet Habibah Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Felesin Nefertum (MAU ns 24) x Nalittna Daenerys Targaryan (MAU ns)
156 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*Felesin Athene Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene Abs
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Felesin Sekhmet (MAU ns 24)
157 MAU ns 24 SE*Hayawani's Aphrodithe Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX2
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
158 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX2
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
159 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
160 OCI b 24 FI SRK LO FI*WiliWilla Lady Kit Kat Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
161 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB NOM BIS
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
162 SRL III / SRL d FI SK RX 16 Psipsina Lieska Uros Avoin Jurgita Gustaitiene Mitätöity Mitätöity
Yoshi of Fantasyland (SRS e) x Psipsina Miahara (SRS f)
163 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
164 ABY n S*Blytens Flor Lunita Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM
NO*Nuria's Niko (ABY n) x S*Blytens Luna (ABY a)
165 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM BIS
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
166 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Farceur Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM BIS
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
167 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
168 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sweetpurr's Red Edition Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Sweetpurr's Sound of Silence (CRX n 03) x Pixie Fay House of Golden Flower (CRX d)
169 CRX III / CRX g FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Adalia Artemis Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
170 CRX IV / CRX f 01 64 FI SK LO 16 FI*Alchemist Bollinger Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*Alchemist Petit Meslier (CRX f 03)
171 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 17 FI*Alchemist Iron Maiden Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
FI*Alchemist Aurum (wannabe silver) (CRX ds 23) x FI*Spectrolite La Paloma (CRX b 09 33)
172 CRX IV / CRX d 09 24 FI SK LO 17 FI*VeeKasin Tohtori Hömelö Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 BIV NOM
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*Claypond's Cooler for V8 (CRX d 03 21)
173 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
174 CRX VII / CRX o 33 FI SK LO 17 FI*VeeKasin Kuningas Julien Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Penottie van Berkendonck (CRX b 09)
175 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 16 FI*Alchemist Abracadabra Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Kaylee's Hot & Spicy (CRX d 23) x FI*Alchemist Queen of Hearts (CRX f 09 33)
176 OLH n FI SK LO 15 FI*Willicon Kill City Kills Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
177 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
178 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf Abs
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
179 OLH f 03 24 FI SK LO 17 FI*Hämynhäivän Cattleya Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Skazki Waltari (OLH a 25) x FI*Cleverkitty The Moon Of Baroda (SIA d 02)
180 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
181 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
182 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
183 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
183 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
183 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Kasvattaja
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
184 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
185 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras Champion Marek Chadaj EX1 CACIB BIV NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
186 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
187 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
188 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
189 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
190 RUS FI SK LO 15 Habeebas Gracious Georgina Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
191 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
192 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
193 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
194 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM NOM BIS
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
195 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Champion Ireneusz Pruchniak Abs
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
196 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
196 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Marie Westerlund 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
197 SOM n FI SRK LO 14 S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa Naaras Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPIB
S*Fauve Alec Eiffel (SOM n) x S*All Inclusive Jagoda (SOM n)
198 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj Abs
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
199 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
200 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
201 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
202 SPH IV / SPH d 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wesley Uros Kasvattaja
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
202 SPH V / SPH d 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wesley Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
203 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
204 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
205 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
206 THA n FI SK RX 16 Savitri Golden Wasp Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Don Quijote Golden Wasp (THA n) x Medeya (THA a)
207 HCL Sepe Uros Kotikissat Jurgita Gustaitiene 1 NOM
208 HCS Eddie Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak 1
209 HCS Sissi Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 2
210 HCS Mei Naaras Kotikissat Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
211 MCO VI / MCO e 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Xspecially For You Uros Määrittely Kristiina Rautio MCO es 09 22
FI*Chamberlain Hidden Treasure (MCO a 09) x FI*Chamberlain Lot Of Love (MCO g 09 22)
235 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek MCO III, NEM II, NFO IV, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, SIB V, SIB VI, SIB VIII, TUA III, TUA V, TUA VI, CRX I, OSH d 24, OSH f, SOM a, SPH II, SPH III 39
Gustaitiene Jurgita PER a 24, PER g 03, PER n 01 62, RAG a, RAG c, RAG g 03, SBI b, EUR g 24, EUR ns 22, EUR ns 23, KOR, MAU ns, MAU ns 24, SIN, SRL III, HCL, VET 3 33
Lindelöf Sirpa ACL XI, ACL VIII, MCO I, MCO V, MCO VI, SIB VII, TUA IX, ABY n, CRX III, CRX VIII, OLH f 03 24, OLH n, OLH ns 24, OLH ns 25, OSH e, SPH V 38
Pruchniak Ireneusz BSH ns 11, BSH ny 25, BUR c, BUR n, EUR e, EUR f 22, EUR ns, OCI b 24, CRX IV, CRX VI, CRX VII, OSH a 24, OSH b 25, OSH h, OSH n, RUS, SIA b, SIA n, SOM n, SPH IV, THA n, HCS, VET 1 38
Rautio Kristiina SBI n (13d), SIB VI (13c), MCO VI (13c), SBI a, SBI a 21, SBI b 21, SBI bs 21, SBI c, SBI c 21, SBI d 21, SBI e, SBI f 21, SBI g 21, SBI h, MCO II, MCO IV, MCO VII, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO II, NFO V, SIB I, SIB III 39
Westerlund Marie EXO n 22, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG n 03, SBI d, SBI n, BML I, BSH f 33, BSH g, BSH j, BUR b, BUR f, KBL I, VET 2, VET 4 36
6 tuomaria