Omakissa
Satakissa 5. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 3.2.2018 Loppuu 3.2.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.11.2017 Ilmoittautuminen loppuu 31.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.sihteeri@gmail.com
Paikka Pori
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikö: Elina Peltonen, p. 050 592 0159 halden.coon@dnainternet.net ja Olli Lehtonen p. 045 127 1406
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com, työaikana en hoida näyttelyasioita
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com Myyntipaikat ja mainokset: p. 050 592 0159 satakissa.ilmo@gmail.com
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
Lisätietoja Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori

Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 € sisältää molemmat päivät). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Lauantaina Egyptinmau - erikoisnäyttely yhteistyössä Suomen Egyptinmaut ry kanssa. Lisätiedot www.egyptinmau.net
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 49 48 0 0 1
2 77 74 0 0 3
3 48 46 0 0 2
4 63 62 0 0 1
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 240 233 0 0 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n Ayser's Viserion 1 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
2 EXO f FI*Shamirin Ödesdotter 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
3 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM BIV NOM BIS
4 EXO n 22 FI*Chosen-One Oceania Flame 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
5 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
6 PER f FI*Shamirin Xtra Xena 1 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
6 PER f FI*Shamirin Xtra Xena 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 3
7 PER a 22 FI*AzuLejo's ThunderHeart 1 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
8 PER a 24 FI*Dirlandan Twilight 1 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
9 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM
10 PER g 03 FI*Celestial's Goût de Diamants 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
11 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl 1 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
12 RAG a FI*MistyNight Dyna 1 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM
12 RAG a FI*MistyNight Dyna 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
13 RAG a Dollyfella Big Big Man 1 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM BIS
14 RAG a FI*MistyNight Edward 1 Uros 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
15 RAG c FI*MistyNight Augustus 1 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
16 RAG c FI*MistyNight Ferdinand 1 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
17 RAG n 03 FI*Barfait's Unknown Star 1 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS NOM
18 RAG n 03 FI*Celestial's Punkero-Patti 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
19 RAG n 03 FI*Valkokullan Victoria 1 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM BIS
20 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 3 (GIC) Pruchniak Ireneusz EX1 CACS NOM
21 RAG a 04 FI*MistyNight Eleonore 1 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
22 RAG a 04 FI*Riverknee Milord Waldemar 1 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
23 RAG g 03 FI*Celestial's Aikansa-Tähti 1 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
24 RAG a 03 21 FI*BlackRain's Impossible To Resist 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC NOM
25 RAG a 03 21 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
26 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM
27 SBI n FI*Mion Tamaj 1 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX2
28 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses 1 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
29 SBI n FI*Safirrubir Key to Love 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
30 SBI n GR*Art of Feline Quinta 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
31 SBI b FI*Chirybiry's My Darling Ipi 1 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC NOM
32 SBI b FI*Canth's Nuit 1 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
33 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
34 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz Abs
35 SBI d FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
36 SBI d FI*Saca's Onetime Zaum 1 Uros 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
37 SBI e FI*Chirybiry's Cute Meeme 1 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP NOM
38 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB NOM
38 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
39 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
40 SBI b 21 FI*Pikku-Miukun Albert 1 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
41 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
42 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
43 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
43 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
44 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS NOM
45 ACL ns 09 21 33 FI*Debals Michigan 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
46 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
47 ACS VII / ACS ns 24 CharmingCurl Kimberli 2 Naaras 8 (PR) Westerlund Marie EX1 CAPIB NOM BIS
48 MCO I / MCO a FI*SatuMainen Unelmien Prinssi 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM
49 MCO I / MCO n FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz Abs
50 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra 2 Naaras 7 (CH) Pruchniak Ireneusz EX1 CACIB
51 MCO II / MCO a 03 FI*Chamberlain Keep On Rocking 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
52 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Pruchniak Ireneusz KM BIV NOM
53 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Let's Go 2 Uros 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS
54 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Hidden Treasure 2 Uros 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
54 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Hidden Treasure 2 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
55 MCO III / MCO n 24 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie 2 Naaras 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB BIV
56 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX2
57 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
58 MCO III / MCO n 22 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox 2 Uros 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB NOM BIS
59 MCO III / MCO n 25 FI*Tigerworld All Father 2nd 2 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie Abs
60 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Escape's Little Cedric 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1 NOM BIS
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz Abs
63 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB NOM
64 MCO V / MCO d 24 FI*Easylife's King of Sun 2 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
65 MCO V / MCO d FI*HoneyCoon's Into The Fire 2 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
66 MCO V / MCO d 22 SE*KobbaCat's Dingel 2 Naaras 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
67 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB BIV NOM
67 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
68 MCO VI / MCO g 09 FI*Chamberlain Captain Amelia 2 Naaras 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
68 MCO VI / MCO g 09 FI*Chamberlain Captain Amelia 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Heart Stealer 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
70 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Halden coon's Armi Kuusela 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX3
71 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX2
72 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Easylife's King of Moon 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
73 MCO VI / MCO f 09 FI*Tigerworld Selene 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
74 MCO VI / MCO d 03 FI*Chamberlain Keep It Real 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
75 MCO VI / MCO g 03 FI*Chamberlain Key to My Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM
76 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
77 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
78 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*NomenEst Ivanhoe 2 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 BIV NOM
79 MCO VIII / MCO ns 03 22 Kiyaras Krypton 2 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX2
80 MCO VIII / MCO ns 09 S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll 2 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS BIV
80 MCO VIII / MCO ns 09 S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll 2 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
81 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 No Cert
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*SatuMainen Cara Mia 2 Naaras 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
83 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB NOM BIS
84 NEM I / NEM n FI*NonServiam Adimiron Black 2 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAPS NOM
85 NEM II / NEM n 09 21 Teison Nevskiy Sapfir 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
86 NFO I / NFO n FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
87 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS NOM BIS
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
89 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
90 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Jarraun's Skog Cheresa 2 Naaras 5 (IC) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGCIB
92 NFO VI / NFO f 01 21 62 S*Myselisia's Satsuma 2 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC NOM
93 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä 2 Naaras 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
94 SIB I / SIB n Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga 2 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
95 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elendil 2 Uros 1 (SC) Westerlund Marie KM
96 SIB III / SIB ny 24 Rashel' Crown of Siberia 2 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
97 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Aurora 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
98 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM NOM
99 SIB V / SIB f 24 Sof`ja Nevskaja Radost 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
100 SIB VI / SIB f 09 FI*Taigatassun Kipinätär 2 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 NOM
101 SIB VI / SIB e 09 FI*Cherrytail's Mike Ness 2 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
102 SIB VII / SIB ns 24 FI*Cherrytail's Beowulf 2 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Ireneusz EX1 CAC
103 SIB VII / SIB ds 24 Nikodim Simba Valenika 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz SIB d 24
104 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 1 (SC) Pruchniak Ireneusz KM
105 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 6 (IP) Pruchniak Ireneusz EX1 CAGPIB
106 SRL I / SRL n Psipsina Masada 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek Abs
107 SRL a 21 33 Psipsina Proinos 3 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM BIS
107 SRL VII / SRL a 33 Psipsina Proinos 2 Uros 13c (Määrittely) Chadaj Marek SRL a 21 33
108 TUA II / TUA n 03 FI*Felesin Tuomas Holopainen 2 Uros 10 (KAS) Pruchniak Ireneusz EX1 CAP
109 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Marco Hietala 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS
110 TUA V / TUA f FI*Felesin Aija Puurtinen 2 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
111 TUA VI / TUA f 09 FI*Felesin Nitte Valo 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina Abs
112 TUA IX / TUA w 63 FI*Felesin Beth Hart 2 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Ireneusz EX1
113 TUA IX / TUA w 61 FI*Felesin Tomi Joutsen 2 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Ireneusz EX1
114 BEN n 24 33 Asianleopardcat Honey 3 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
115 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
116 BML I / BML ns 11 31 Jewels Choice Silver Ice 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
117 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
118 BSH g FI*SamBelle's Cream Caramel 3 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP NOM
119 BSH j FI*SpecialOrder's Lilac Haze 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
120 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
121 BSH ny 25 FI*EmeraldCharm Fandorin 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC NOM
122 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
123 BUR n FI*Oliivian Charlie Brown 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM
124 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
125 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
126 BUR c FI*Oliivian Eiffel 3 Naaras 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
127 BUR f FI*Lilac's Nala Lion Queen 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
128 EUR e FI*Lumihelmen Jokapoika 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
129 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
130 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Bette 3 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
130 EUR f 22 FI*Pinkkitassun Bette 3 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
131 EUR ns 22 FI*Lumihelmen Glissando 3 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
132 EUR ns 22 FI*Lumihelmen Ilopilleri 3 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
133 EUR ns 23 FI*Lumihelmen Giulio Gatti 3 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
134 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS NOM BIS
135 KBL I / KBL n 22 SE*Kot-à-Kuril Kassanova 3 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
136 KOR FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin 3 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS BIV NOM
137 KOR FI*Kattihovin Chiisai Kisu 3 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
138 KOR FI*Mythai Busaya Bao 3 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX2
139 MAU ns Nalittna Arya Stark 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX2
140 MAU ns Nalittna Daenerys Targaryan 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
141 MAU n 24 FI*Chai-lai Pili Psusennes 3 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa Abs
142 MAU n 24 Sotpe-En-Re Amun-Ra 3 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
143 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS NOM
144 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bayueh 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
145 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB BIV NOM BIS
146 MAU ns 24 Acclaim Noble Noah 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
147 MAU ns 24 FI*CatNmaus Diva 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
148 MAU ns 24 SE*Hayawani's Ammon 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
149 MAU ns 24 FI*Chai-lai Heqet Habibah 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM
150 MAU ns 24 SE*Hayawani's Aphrodithe 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX2
151 MAU ns 24 FI*CatNmaus Chausiku 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM
152 MAU ns 24 FI*Chai-lai Walidah Ife 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM BIS
153 MAU ns 24 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk 3 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
154 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
155 OCI b 24 FI*Northalla Seventh Son 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX2
156 SIN FI*Chai-lai Brave Benjamin 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
157 SRS III / SRS e Yoshi of Fantasyland 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
158 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB NOM BIS
159 ABY n S*Blytens Flor Lunita 4 Naaras 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB NOM
160 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS NOM BIS
161 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 4 Naaras 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
161 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 4 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM
162 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM BIV
163 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
164 ABY a FI*Nebuankhet Pastel Goth 4 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
165 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
166 CRX I / CRX b Demian Suomi100 Sisukas 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
167 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM
168 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
169 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM BIS
170 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's Anne Bonny 4 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
171 CRX III / CRX d FI*Sweetpurr's Red Edition 4 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
172 CRX IV / CRX d 09 24 FI*VeeKasin Tohtori Hömelö 4 Uros 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 NOM
173 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Saca's Ånastasia the First 4 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
174 CRX VII / CRX o 33 FI*VeeKasin Kuningas Julien 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
175 OLH n FI*Willicon Kill City Kills 4 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
176 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita Abs
177 OLH ns 25 FI*Mummeli Sofinho Yaron 4 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita Abs
178 OLH f 03 24 FI*Hämynhäivän Cattleya 4 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
179 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC NOM
180 OSH d FI*BlackDevil's To The Moon And Back 4 Naaras 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
181 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
182 OSH e FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker 4 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP NOM
183 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
183 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
184 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
185 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM BIS
186 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
187 OSH b 25 FI*JellonCats Oliwa 4 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM BIS
188 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM
188 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
189 RUS Habeebas Gracious Georgina 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
190 RUS FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
191 RUS FI*Hana-Bi Taikatalvi 4 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
191 RUS FI*Hana-Bi Taikatalvi 4 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
192 RUS FI*Hana-Bi Timur 4 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
193 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP BIV NOM
194 SIA n FI*Vintterin Pauli Miinanpoika 4 Uros 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
195 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 2 (SP) Gustaitiene Jurgita Abs
196 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
197 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB BIV
198 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 7 (CH) Gustaitiene Jurgita EX1 CACIB
199 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
200 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
200 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
201 SOM n S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa 4 Naaras 10 (KAS) Gustaitiene Jurgita EX1 CAP
202 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
203 SOM a FI*Kisompa's Lunetta 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
204 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa Abs
205 SOM a FI*Foxkiss Charina trivirgata 4 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
206 SPH II / SPH n 09 FI*Hebblas Wibby 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
207 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
208 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM
209 SPH V / SPH d 32 FI*Hebblas Wesley 4 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
210 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
211 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM
212 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 8 (PR) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPIB
213 SPH V / SPH f 02 32 FI*Evilurbastet Miranda 4 Naaras 8 (PR) Gustaitiene Jurgita SPH f 02
214 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
215 HCS Eddie Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 1
216 HCS Sissi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
217 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Rautio Kristiina 2
232 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek SRL VII (13c), EXO f, EXO n, PER f, PER f 21 33, RAG a 03 21, RAG n 03, SBI b 21, SBI c, SBI c 21, SBI d 21, SBI f 21, SBI g, SRL I, BEN n 24 33, BSH g, BSH j, BSH ns 11, BSH ny 25, BUR b, BUR f, EUR ns 22, EUR ns 23, KOR, SIN, SRL a 21 33, SRS III, VET 2, VET 3, VET 4 39
Gustaitiene Jurgita BUR c, BUR n, EUR e, EUR f 22, EUR ns, KBL I, ABY a, OLH f 03 24, OLH n, OLH ns 24, OLH ns 25, OSH h, OSH n, RUS, SIA b, SIA n, SOM n, SPH V 35
Lindelöf Sirpa BML I, MAU n 24, MAU ns, MAU ns 24, OCI b 24, CRX I, CRX VII, OSH d 24, OSH f, SOM a, SPH II, SPH III, SPH IV, THA n 38
Pruchniak Ireneusz RAG a 04, RAG c, RAG g 03, SBI b, SBI d, SBI e, SBI f, MCO I, MCO II, MCO IV, MCO VII, NEM I, NEM II, NFO I, NFO V, NFO VI, SIB VII, SIB VIII, TUA II, TUA IX 38
Rautio Kristiina EXO n 22, PER a 22, PER a 24, PER g 03, PER n 01 62, RAG a, SBI n, ACL IV, ACL XI, MCO VI, SIB IV, SIB V, TUA V, TUA VI, HCS, VET I 38
Westerlund Marie ACS III, ACS VII, MCO III, MCO V, MCO VIII, NFO IV, NFO VIII, SIB I, SIB III, SIB VI, ABY n, CRX II, CRX III, CRX IV, CRX VI, OSH a 24, OSH b 25, OSH d, OSH e 39
6 tuomaria.