Satakissa 5. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 3.2.2018 Loppuu 3.2.2018
Ilmoittautuminen alkaa 1.11.2017 Ilmoittautuminen loppuu 31.12.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 22.1.2018
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.sihteeri@gmail.com
Paikka Pori
Toimihenkilöt
Näyttelypäällikö: Elina Peltonen, p. 050 592 0159 halden.coon@dnainternet.net ja Olli Lehtonen p. 045 127 1406
Näyttelysihteeri: Marika Landen, mlanden@gmail.com, Junnolantie 55, 03250 Ojakkala p. 040 504 2592
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse mlanden@gmail.com, työaikana en hoida näyttelyasioita
Hyvinvointi- ja hygieniavastaava: Sari Valtanen
Raha-asiat (näyttelymaksujen palautukset ym): Marjo Klankki, p. 044 541 0071 satakissa.rahat@gmail.com Myyntipaikat ja mainokset: p. 050 592 0159 satakissa.ilmo@gmail.com
Ruusukkeet ja palkinnot: Piia Anolin-Niemi, satakissa.sihteeri@gmail.com
Pääassistentti: Samuli Mustonen, assistenttihakemukset samuli.mustonen@outlook.com
Assistenteille tarjotaan lounas ja maksetaan korvaus 25 €.
Lisätietoja Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori

Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu.
Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
 
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset sähköpostilla mlanden@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 € sisältää molemmat päivät). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Lauantaina Egyptinmau - erikoisnäyttely yhteistyössä Suomen Egyptinmaut ry kanssa. Lisätiedot www.egyptinmau.net
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 49
2 75
3 50
4 63
Kotikissat 3
Yhteensä 240

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 17 Ayser's Viserion Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
My-Champagne Playboy of Ayser (EXO d 22) x Ayser's Galaxy (PER f 33)
2 EXO f FI SK LO 17 FI*Shamirin Ödesdotter Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FI*Shamirin Yippee Yvonne (PER ns 03)
3 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
4 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Oceania Flame Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
5 EXO n 22 FI SK LO 17 Ayser's Wild Tabby Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Ayser's Born To Be Wild (EXO d 22) x Ayser Cassiopeia (EXO n 22)
6 PER f FI SRK RX FI*Shamirin Xtra Xena Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
Atzelhof's Michaelangelo (PER d) x FIN*Shamirin Idol Isabella (EXO f)
6 PER f FI SRK RX FI*Shamirin Xtra Xena Naaras Veteraani Kristiina Rautio 3
Atzelhof's Michaelangelo (PER d) x FIN*Shamirin Idol Isabella (EXO f)
7 PER a 22 FI SK LO 17 FI*AzuLejo's ThunderHeart Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
8 PER a 24 FI SK LO 17 FI*Dirlandan Twilight Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Ayanna Before the Dawn (PER n 24) x Sumava's Nikhar (PER w)
9 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
10 PER g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Goût de Diamants Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers (PER g 02)
11 PER f 21 33 FI SK LO 16 Ayser's Q-Girl Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
12 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
12 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
12 RAG a FI SRK LO FI*MistyNight Dyna Naaras Kasvattaja
FI*MistyNight Augustus (RAG c) x FIN*Popcornin Naughty Nella (RAG n)
13 RAG a FI SRK LO Dollyfella Big Big Man Uros Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
FI*Maplehill's Captain Hook (RAG a) x FI*DollyCats Black Pearl (RAG n 04)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Edward Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
15 RAG c FI SRK LO FI*MistyNight Augustus Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
Rosevalleyrags Dutch Buster (RAG c) x Starring Gitta (RAG a)
16 RAG c FI SK LO 17 FI*MistyNight Ferdinand Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Pengvin's Ice (RAG c 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
17 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS NOM
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
18 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Punkero-Patti Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
19 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Valkokullan Victoria Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP NOM BIS
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x FI*Valkokullan Salina (RAG n 03)
20 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS NOM
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
21 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
22 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Riverknee Milord Waldemar Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Riverknee Little Star (RAG a 04)
23 RAG g 03 FI SK LO 17 FI*Celestial's Aikansa-Tähti Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart (RAG a 04) x FI*Celestial's Satavarma (RAG f 03)
24 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC NOM
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
25 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
26 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
27 SBI n FI SRK LO 14 FI*Mion Tamaj Naaras International Champion Kristiina Rautio EX2
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x FI*Kirakan Rising Sun (SBI b 21)
28 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
29 SBI n FI SK LO 17 FI*Safirrubir Key to Love Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Cetulean Quantum Solaris (SBI n) x FI*Safirrubir Blue Snow Diamond (SBI a)
30 SBI n GR*Art of Feline Quinta *** Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
RU*Milamos Quentin *** (SBI n) x S* Raus Höjden’s Lagi af Raus *** (SBI n)
31 SBI b FI SK LO 16 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC NOM
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
32 SBI b FI SK LO 17 FI*Canth's Nuit Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x FI*Kuurankukan Katariina Suuri (SBI n)
33 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
34 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak Abs
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
35 SBI d FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
36 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
37 SBI e FI SK LO 16 FI*Chirybiry's Cute Meeme Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP NOM
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's Lady-Laili (SBI d)
38 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
38 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
39 SBI g FI SK LO 17 FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Rais-Kis Liinu (SBI f)
40 SBI b 21 FI SK LO 15 FI*Pikku-Miukun Albert Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
FI*Rais-Kis Fizz (SBI n 21) x FI*Safirrubir Blue Dream (SBI a)
41 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
42 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
43 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
43 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
44 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
45 ACL ns 09 21 33 FI SK LO 17 FI*Debals Michigan Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Minnikatin Suzanna (ACS fs 22)
46 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Supreme Premior Marie Westerlund KM
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
47 ACS VII / ACS ns 24 FI SRK RX CharmingCurl Kimberli Naaras Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB NOM BIS
CharmingCurl Iolay (ACS ns 03 21 33) x CharmingCurl Diana (ACS g 03 22)
48 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*SatuMainen Unelmien Prinssi Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Halden coon's Ärnesti (MCO n 09) x FI*SatuMainen Wiennetta (MCO a 09)
49 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak Abs
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
50 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
51 MCO II / MCO a 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep On Rocking Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
52 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM BIV NOM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
53 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Let's Go Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS
Edoras De Sulena De Tengri'nor (MCO e 03 22) x Lachtetals T-Blue Diamond (MCO a)
54 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
54 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*Chamberlain Hidden Treasure Uros Veteraani Marek Chadaj 2
FIN*Chamberlain Used To Run (MCO ns 09) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
55 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 FI*HoneyCoon's Sweet Jannie Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB BIV
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
56 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX2
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
57 MCO III / MCO a 24 FI SK LO 17 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*HoneyCoon's Sweet Jannie (MCO n 24)
58 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
59 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 FI*Tigerworld All Father 2nd Uros Kastraatti Marie Westerlund Abs
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
60 MCO IV / MCO n 09 25 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Star Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Little Cedric Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM BIS
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x Ecliptic Proxy (MCO n 22)
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak Abs
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
63 MCO V / MCO d FI SK LO 17 S*Moon Kewa's Little John Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB NOM
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
64 MCO V / MCO d 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Sun Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
65 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Into The Fire Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*HoneyCoon's Black Sabbath (MCO ns 09) x PL*Ashabelle Tosca (MCO f)
66 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 17 SE*KobbaCat's Dingel Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
SE*KobbaCat's Bam-Bam (MCO d 03) x SE*KobbaCat's Athena (MCO g 09 22)
67 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB BIV NOM
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
67 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
68 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Captain Amelia Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Tattoo Heart (MCO e 09 22)
68 MCO VI / MCO g 09 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Captain Amelia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Tattoo Heart (MCO e 09 22)
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Heart Stealer Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
70 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Halden coon's Armi Kuusela Naaras Avoin Kristiina Rautio EX3
FI*MaineQueen Rock Me (MCO ds 03 22) x FI*Halden coon's Wilda (MCO f 22)
71 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras Avoin Kristiina Rautio EX2
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
72 MCO VI / MCO d 09 24 FI SK LO 17 FI*Easylife's King of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x S'Ally BJ Axis Star, CZ (MCO f 09)
73 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Selene Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
74 MCO VI / MCO d 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Keep It Real Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
75 MCO VI / MCO g 03 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Key to My Heart Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
RoyalCats Resort Veni Vidi Vici (MCO d 03) x FI*Chamberlain Captain Amelia (MCO g 09)
76 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
77 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
78 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Ivanhoe Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
79 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SK LO 17 Kiyaras Krypton Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX2
Kiyaras Hancock (MCO ns 09 22) x Kiyaras Milka (MCO f 09 22)
80 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS BIV
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
80 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
81 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 No Cert
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*SatuMainen Cara Mia Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
Yankee Cats Draco Cat's Eye (MCO ns 22) x FI*SatuMainen Dirlandaa (MCO n 09 22)
83 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB NOM BIS
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
84 NEM I / NEM n FI SK RX 14 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS NOM
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
85 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Teison Nevskiy Sapfir Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Kelvin Indigo Dream (NEM a 02 21) x Imilia Murlex (NEM n)
86 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*Tupuliinin Titanic (NFO a 09)
87 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM BIS
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
89 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Pobeda Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
90 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheresa Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
92 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC NOM
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
93 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN SRK LO FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
Puma av Skara Brae*CH (NFO ns 09 23) x FIN*Tupuliinin Syksyn Sävel (NFO ns 09 24)
94 SIB I / SIB n FI SK RX 17 Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Baks Crown of Siberia (SIB n) x Veresk Line Alenushka (SIB n 24)
95 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
96 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 17 Rashel' Crown of Siberia Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Angelur Bajun (SIB n 24) x Confetti Crown of Siberia (SIB ny 24)
97 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 FI*Jylhäkallion Aurora Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Amurin Chaleb (SIB n 22) x FI*Tunturikissan Saga (SIB n 09 24)
98 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
99 SIB V / SIB f 24 FI SK RX 17 Sof`ja Nevskaja Radost Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Edgar of Barvinok (SIB d 03 23) x Efrosinya Nevskaya Radost (SIB n 23)
100 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Kipinätär Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Taigatassun Freija (SIB f 03 22)
101 SIB VI / SIB e 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Mike Ness Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
102 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Beowulf Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
103 SIB VII / SIB ds 24 FI SK RX 18 Nikodim Simba Valenika Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak SIB d 24
Veresk Line Jumanji (SIB ds 09 23) x Novella iz Odissei (SIB f 23)
104 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
105 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Belvedere Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
106 SRL I / SRL n FI SK RX 16 Psipsina Masada Uros Kastraatti Marek Chadaj Abs
Psipsina Rebetiko (SRL n) x FI*Suvikasteen Rusetti (SRS n)
107 SRL a 21 33 FI SK RX 17 Psipsina Proinos Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP NOM BIS
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
107 SRL VII / SRL a 33 FI SK RX 17 Psipsina Proinos Uros Määrittely Marek Chadaj SRL a 21 33
Psipsina Lieska (SRL d) x FI*Suvikasteen Sininen Utu (SRL a 24)
108 TUA II / TUA n 03 FI SK LO 16 FI*Felesin Tuomas Holopainen Uros Kastraatti Ireneusz Pruchniak EX1 CAP
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
109 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
110 TUA V / TUA f FI SK LO 16 FI*Felesin Aija Puurtinen Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
111 TUA VI / TUA f 09 FI SK LO 17 FI*Felesin Nitte Valo Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio Abs
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
112 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 17 FI*Felesin Beth Hart Naaras Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Felesin Sweetheart (TUA f)
113 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 17 FI*Felesin Tomi Joutsen Uros Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
FI*Gildemin Big Benjamin (TUA w) x FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey (TUA f 03 24)
114 BEN n 24 33 FI SK RX 17 Asianleopardcat Honey Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
Anton v. Sibirskie Tigry (BEN ) x KeyLargos Celine (BEN n 24 33)
115 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
116 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 17 Jewels Choice Silver Ice Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Jewels Choice Silver Elvis (BML ns 11 31) x Jewels Choice Silver Brooklyn (BML ns 11 31)
117 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
118 BSH g FI SK LO 17 FI*SamBelle's Cream Caramel Naaras Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP NOM
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Enchanter's All The Way For You (BSH a)
119 BSH j FI SK LO 17 FI*SpecialOrder's Lilac Haze Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM BIS
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x FI*SpecialOrder's Venus (BSH r)
120 BSH ns 11 FI SK RX 17 FI*EmeraldCharm Jungle Frost Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Yoggi Bear van Nipigon (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
121 BSH ny 25 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Fandorin Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC NOM
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot (BSH ay 11)
122 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
123 BUR n FI SK LO 16 FI*Oliivian Charlie Brown Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB NOM
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
124 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
125 BUR b FI SK LO 16 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
126 BUR c FI SK LO 17 FI*Oliivian Eiffel Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
NO*Burcantiks Timotei (BUR c) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
127 BUR f FI SK LO 17 FI*Lilac's Nala Lion Queen Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
128 EUR e FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Jokapoika Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Lumihelmen Herrasmies (EUR w) x FI*Vinhaviiksen Kermaija (EUR e 22)
129 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
130 EUR f 22 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Bette Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Magnolia Purpurea (EUR f 22)
130 EUR f 22 FI SRK LO FI*Pinkkitassun Bette Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
Silkkiturkin Menevä Macho (EUR d 22) x FIN*Feronian Magnolia Purpurea (EUR f 22)
131 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Glissando Naaras Champion Marek Chadaj EX1 CACIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
132 EUR ns 22 FI SK RX 17 FI*Lumihelmen Ilopilleri Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
FI*Pikku-Piun Ytimekäs Ylkä (EUR n) x FI*Lumihelmen Glissando (EUR ns 22)
133 EUR ns 23 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Giulio Gatti Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FI*Lumihelmen Delicato (EUR ns 22)
134 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS NOM BIS
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
135 KBL I / KBL n 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Kassanova Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
SE*Kot-à-Kuril Tengel (KBL n 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
136 KOR FI SK LO 15 FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS BIV NOM
FI*Mythai Palat Pai Jit (KOR ) x FI*Cisseli's Gluay maai (KOR )
137 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Chiisai Kisu Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo (KOR )
138 KOR FI SK LO 15 FI*Mythai Busaya Bao Naaras International Champion Marek Chadaj EX2
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
139 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Arya Stark Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX2
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
140 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
141 MAU n 24 FI SK LO 16 FI*Chai-lai Pili Psusennes Uros International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x FI*Chai-lai Qudsiyah Qubilah (MAU n 24)
142 MAU n 24 FI SRK LO Sotpe-En-Re Amun-Ra Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
Natango's Kendi (MAU n 24) x Keopspyramid Dunanui (MAU n 24)
143 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS NOM
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
144 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
145 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Baketwernel Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB BIV NOM BIS
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
146 MAU ns 24 FI SK RX 17 Acclaim Noble Noah Uros Avoin Sirpa Lindelöf Abs
Tarjjika Acclaim's Pharaoh (MAU ns 24) x Tarjjika Wholly Smoke (MAU ns)
147 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*CatNmaus Diva Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Aysifa Simcoe of Iltavilli (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
148 MAU ns 24 FI SK LO 18 SE*Hayawani's Ammon Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
149 MAU ns 24 FI SK LO 17 FI*Chai-lai Heqet Habibah Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM
FI*Felesin Nefertum (MAU ns 24) x Nalittna Daenerys Targaryan (MAU ns)
150 MAU ns 24 SE*Hayawani's Aphrodithe Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Walidah Bebiankh (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Bae (MAU ns 24)
151 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Chausiku Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*CatNmaus Amira Sabihah (MAU ns 24)
152 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM BIV NOM BIS
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
153 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
154 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Martinic Soldier of Fortune Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Moosegrove Honour (OCI n 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
155 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
156 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Brave Benjamin Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x FI*Chai-lai Adventurous Ada (SIN )
157 SRS III / SRS e FI SK RX 15 Yoshi of Fantasyland Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Curly Yuyu Brilliant Spark (SRS a 33) x Lamblike Stefany (SRS e)
158 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB NOM BIS
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
159 ABY n S*Blytens Flor Lunita Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB NOM
NO*Nuria's Niko (ABY n) x S*Blytens Luna (ABY a)
160 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS NOM BIS
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
161 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
161 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
162 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM BIV
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
163 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
164 ABY a FI SK LO 17 FI*Nebuankhet Pastel Goth Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Nebuankhet Zakzakiel (ABY a) x Chardryn von Kalimdor*CH (ABY n)
165 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Farceur Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
166 CRX I / CRX b FI SK LO 17 Demian Suomi100 Sisukas Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Framillan Farfallina (CRX n 33)
167 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
168 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
169 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM BIV NOM BIS
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
170 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Anne Bonny Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Framillan the dawn of a new age (CRX n) x FI*FunkyJam's Upupa Epops (CRX a 02)
171 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sweetpurr's Red Edition Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*Sweetpurr's Sound of Silence (CRX n 03) x Pixie Fay House of Golden Flower (CRX d)
172 CRX IV / CRX d 09 24 FI SK LO 17 FI*VeeKasin Tohtori Hömelö Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
FI*Claypond's Bon Nuit (CRX n 24) x FI*Claypond's Cooler for V8 (CRX d 03 21)
173 CRX VI / CRX n 03 24 FI SK LO 17 FI*Saca's Ånastasia the First Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Telltail's Vsevolod (CRX ns 03) x FI*Saca's High Note (CRX b 03 24)
174 CRX VII / CRX o 33 FI SK LO 17 FI*VeeKasin Kuningas Julien Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Penottie van Berkendonck (CRX b 09)
175 OLH n FI SK LO 15 FI*Willicon Kill City Kills Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
176 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
177 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene Abs
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
178 OLH f 03 24 FI SK LO 17 FI*Hämynhäivän Cattleya Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Skazki Waltari (OLH a 25) x FI*Cleverkitty The Moon Of Baroda (SIA d 02)
179 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC NOM
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
180 OSH d FI SK LO 17 FI*BlackDevil's To The Moon And Back Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
181 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
182 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
183 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
183 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
184 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
185 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
186 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
187 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
188 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
188 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
189 RUS FI SK LO 15 Habeebas Gracious Georgina Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
190 RUS FI SK LO 17 FI*Janatuisen Maurizio Il Meraviglioso Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
Kind of Blue Buongiorno Amore (RUS ) x Habeebas Gracious Georgina (RUS )
191 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Taikatalvi Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Hana-Bi Lekan Kwa Afrika (RUS ) x FIN*Hana-Bi Rabia de Amar (RUS )
191 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Taikatalvi Naaras Veteraani Marek Chadaj 2
FIN*Hana-Bi Lekan Kwa Afrika (RUS ) x FIN*Hana-Bi Rabia de Amar (RUS )
192 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
193 RUS FI SK LO 15 Wow Hana-Bi Grey Sky*PL Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP BIV NOM
Dior Grey Sky*PL (RUS ) x Amidala Grey Sky*PL (RUS )
194 SIA n FI SK LO 17 FI*Vintterin Pauli Miinanpoika Uros Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
195 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
196 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
197 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aletheia Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB BIV
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
198 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aither Uros Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
199 SOM n FI SK LO 17 Olaf von Gulda Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
S*Catnip's Valiant Viktor (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
200 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
200 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
201 SOM n FI SRK LO 14 S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa Naaras Kastraatti Jurgita Gustaitiene EX1 CAP
S*Fauve Alec Eiffel (SOM n) x S*All Inclusive Jagoda (SOM n)
202 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
203 SOM a FI SK LO 16 FI*Kisompa's Lunetta Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
204 SOM a FI SK LO 17 FI*Kisompa's Minka Milena Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
(N)Villkattens Wilmer (SOM n) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
205 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
206 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wibby Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
207 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
208 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
209 SPH V / SPH d 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Wesley Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
210 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
211 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
212 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
213 SPH V / SPH f 02 32 FI SRK RX 14 FI*Evilurbastet Miranda Naaras Premior Jurgita Gustaitiene SPH f 02
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x Tudor Rose Businka (SPH f 02 32)
214 THA n FI SK RX 17 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
215 HCS Eddie Uros Kotikissat Kristiina Rautio 1
216 HCS Sissi Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 1 NOM BIS
217 HCS Mei Naaras Kotikissat Kristiina Rautio 2
233 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek SRL VII (13c), EXO f, EXO n, PER f, PER f 21 33, RAG a 03 21, RAG n 03, SBI b 21, SBI c, SBI c 21, SBI d 21, SBI f 21, SBI g, SRL I, BEN n 24 33, BSH g, BSH j, BSH ns 11, BSH ny 25, BUR b, BUR f, EUR ns 22, EUR ns 23, KOR, SIN, SRL a 21 33, SRS III, VET 2, VET 3, VET 4 39
Gustaitiene Jurgita BUR c, BUR n, EUR e, EUR f 22, EUR ns, KBL I, ABY a, OLH f 03 24, OLH n, OLH ns 24, OLH ns 25, OSH h, OSH n, RUS, SIA b, SIA n, SOM n, SPH V 35
Lindelöf Sirpa BML I, MAU n 24, MAU ns, MAU ns 24, OCI b 24, CRX I, CRX VII, OSH d 24, OSH f, SOM a, SPH II, SPH III, SPH IV, THA n 38
Pruchniak Ireneusz RAG a 04, RAG c, RAG g 03, SBI b, SBI d, SBI e, SBI f, MCO I, MCO II, MCO IV, MCO VII, NEM I, NEM II, NFO I, NFO V, NFO VI, SIB VII, SIB VIII, TUA II, TUA IX 38
Rautio Kristiina EXO n 22, PER a 22, PER a 24, PER g 03, PER n 01 62, RAG a, SBI n, ACL IV, ACL XI, MCO VI, SIB IV, SIB V, TUA V, TUA VI, HCS, VET I 38
Westerlund Marie ACS III, ACS VII, MCO III, MCO V, MCO VIII, NFO IV, NFO VIII, SIB I, SIB III, SIB VI, ABY n, CRX II, CRX III, CRX IV, CRX VI, OSH a 24, OSH b 25, OSH d, OSH e 39
6 tuomaria