ISROK 74. kansainvälinen rotukissanäyttely
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 3.12.2017 Loppuu 3.12.2017
Ilmoittautuminen alkaa 17.9.2017 Ilmoittautuminen loppuu 12.11.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 20.11.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka KUOPIO
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 045 643 4600, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Ann-Marie Määttä, e-mail: ann-marie.maatta@isrok.net
Palkinnot: Anne Röpelinen, puh. 040 534 5650, anne.ropelinen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 5.11.2017. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa. Ilmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.

Jos ilmoittautuminen Omakissan kautta ei onnistu, tulee ilmoittautumienen tehdä kirjallisesti 3.11.2017 mennessä osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Ilmoittautumiset maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumislomakkeen takapuolelle.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Jos sinulla on vajaita leimakortteja, ota yhteyttä näyttelysihteeriin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 79
2 102
3 57
4 84
Kotikissat 5
Yhteensä 327

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Nico Padovano Abs
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Nico Padovano Abs
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
3 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
4 EXO n 03 FI SK LO 17 Preciousice Shadow Dancer Naaras Avoin Nico Padovano EX1 CAC
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x My-Champagne Suzette of Preciousice (EXO n 22)
5 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Nuoret 7-10 kk Nico Padovano Abs
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
6 PER b FI SRK LO FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
7 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Veteraani Nico Padovano 2
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
8 PER a 24 FI SK LO 17 FI*Dirlandan Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Ayanna Before the Dawn (PER n 24) x Sumava's Nikhar (PER w)
9 PER f 22 FIN SRK LO FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Supreme Champion Tellervo Kass Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
9 PER f 22 FIN SRK LO FIN*Kultaviiksen Annabella Naaras Veteraani Nico Padovano Abs
FIN*Precious On The Spot (PER n 24) x FIN*Kuutsa's Sunshine Baby (PER d)
10 PER ns 24 62 FI SK LO 16 FI*Timanfaya More Than Words Uros Avoin Tellervo Kass Abs
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
11 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Nico Padovano KM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
12 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
13 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
13 PER e 02 62 FIN SRK LO Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Nico Padovano 1 NOM BIS
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
14 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
15 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS BIV
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
16 RAG n FI SK LO 17 FI*Maplehill's Creole Blues Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Hakalan Herra Töppönen (RAG n) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
17 RAG n FI SK LO 17 FI*Pirtti-Viiksen Mirhami Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Pehmis Harald Suuri (RAG n 21) x FI*Pirtti-Viiksen Mesimarja (RAG n)
18 RAG a FI SK LO 14 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
19 RAG a FI SK LO 16 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Champion Anna Wilczek EX2
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
20 RAG a FI SK LO 16 FI*Stardoll's Dawning Blue Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB BIV
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
21 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
22 RAG c FI SRK LO FI*Celestial's King of Finland Uros Grand International Premior Nico Padovano EX1 CAPS
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
23 RAG f FI SK LO 16 FI*Maplehill's Sugar Blossom Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FIN*Maplehill's Baby James (RAG d 04) x FI*Maplehill's Cinnamon Sugar (RAG f)
24 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Nereis notabilis Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
25 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
25 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Siitos
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
26 RAG d 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Black Pearl Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
27 RAG e 21 FI SK LO 17 FI*Uniklubin Karelia Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1
FI*Uniklubin Iceman (RAG a 21) x FI*Uniklubin Dreams Come True (RAG g)
28 RAG f 21 FI SK LO 14 FI*Helmikeijun Aloya Pearl Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
S*Hallongläntans Qornelius Qualicum (RAG n 21) x FI*Uniklubin Perfect Pearl (RAG f)
29 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
30 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM BIS
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
31 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Stardoll's Dark Matter Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM BIS
FI*Stardoll's Blue Galaxy (RAG a 04) x SE*CherryPop's Mew (RAG n 04)
32 RAG n 04 FI SK RX 16 FI*Darkie's Yume Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
33 RAG n 04 FI SK LO 17 Gayaneh Nymphaea nebula Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
34 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Eternal Flame Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
35 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Celestial's Hot Shot Uros Grand International Premior Nico Padovano EX1 CAPS NOM
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
36 RAG a 03 FI SRK LO La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Grand International Premior Nico Padovano EX1 CAPS
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
37 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS NOM
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
38 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
39 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Riverknee Milord Waldemar Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Riverknee Little Star (RAG a 04)
40 RAG a 04 FI SRK LO FI*Operadoll's Orion Uros Kastraatti Anna Wilczek EX1 CAP
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FIN*Operadoll's Ensi Emilia (RAG a 04)
41 RAG g 04 FI SK LO 15 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
42 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Collicatin Hempeä Helmi Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM
FI*Dolldesire's Ukko (RAG n 04) x FI*Uniklubin Tirlittan (RAG g 04)
43 RAG n 03 21 FI SK LO 17 Gayaneh Mimulus macula Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
44 RAG n 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's SweetDreams of PerfectChange Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
45 RAG n 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Kitai Uros Premior Tellervo Kass Abs
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
46 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
47 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's UandMe and the Devil makes3 Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
48 RAG a 04 21 FI SK LO 17 FI*AijaiCats Unique Umer Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1
Starring Oscar (RAG c 03) x FI*AijaiCats Lovely Lauren (RAG a 04 21)
49 RAG a 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Kyoumi Uros Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
50 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 No Cert
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
51 SBI n FI SK LO 15 FI*Helin's Anastasia Alma Naaras International Champion Nico Padovano EX1 CAGCIB BIV
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
52 SBI n FI SK LO 17 FI*Helin's Cella Naaras Nuoret 7-10 kk Nico Padovano EX1
FI*Lofanna Dietrich (SBI a) x FI*Helin's Anastasia Alma (SBI n)
53 SBI a FI SK LO 17 Demian Suomi100 Pätkä Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Demian Hambo (SBI a) x FI*Saca's Åwe Ecstatic (SBI c)
54 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
55 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
55 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Nico Padovano 2
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
56 SBI c S*Nashville's Doug Seegers Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Chimär's Glad Aslak i Rovaniemi (SBI a) x S*Nashville's Loretta Lynn (SBI b)
57 SBI c FI SK LO 17 S*Varicella's Lilac Banzi Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
S*Mementos Aramis (SBI e 21) x S*Cirinnas Sassa Sorrelina (SBI b)
58 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS NOM BIS
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
59 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras International Premior Nico Padovano EX1 CAGPIB NOM
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
59 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Veteraani Nico Padovano 1
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
60 SBI g FI SK LO 17 FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa Naaras Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1 NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Rais-Kis Liinu (SBI f)
61 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Tellervo Kass Abs
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
62 SBI n 21 S*Liljebrand's Tor Uros Nuoret 7-10 kk Nico Padovano EX1
SE*Samses Barbe Brune (SBI n 21) x S*Liljebrand's Scilla (SBI n)
63 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS NOM BIS
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
64 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM BIS
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
65 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*JoJon Shan Liang Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
FI*JoJon Wan Jianjian (SBI d 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
66 SBI e 21 FI SRK LO 13 FI*Lofanna Alvar Uros Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP
FI*Pirimirrin Hamilton Island (SBI n 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
67 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI SRK LO 14 FI*Valier's Gadiela Naaras International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Kultaturkin Beyaz Biber (TUV n) x FI*Valier's Define (TUV f)
68 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
69 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SRK LO FI*GizemliKediler Adile Alaiye Naaras Veteraani Nico Padovano 3
FIN*Verdian Cihangir (TUV d) x FIN*Semiramisin Ak Feride (TUV d)
70 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS NOM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
71 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Anna Wilczek KM NOM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
72 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CACIB
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
73 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Martyna Dziemidowicz KM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
74 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros International Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CAGCIB
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
74 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Siitos Tellervo Kass
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
75 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Celaeno Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
76 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Merope Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX3
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
77 MCO I / MCO a FI SK LO 17 FI*KingLeo's I am Taygete Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1 BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*Mainehaan Queenie (MCO a)
78 MCO I / MCO n FI SK LO 17 FI*LovelyLife Vive L'amour Valpuri Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz Abs
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
79 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Grand International Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CACS
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
80 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Hanna Tädinkakku Naaras Nuoret 7-10 kk Martyna Dziemidowicz EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Dry Marttiini (MCO ns 09 24)
81 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Grand International Premior Martyna Dziemidowicz EX1 CAPS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
82 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros International Premior Martyna Dziemidowicz EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
83 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Kastraatti Martyna Dziemidowicz EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
84 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 15 FI*Goldenstream's You Can Do It Uros Premior Martyna Dziemidowicz EX1 CAPIB
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
85 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Movie's Magic Mike Uros Kastraatti Martyna Dziemidowicz Abs
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
86 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
87 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 17 FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC BIV NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Pikkumetsän Wunderweib (MCO n 03 22)
88 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
89 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Tigerworld Dharma Dorje Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Tigerworld Miss Fortune (MCO n 09)
90 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Goldenstream's Born To Be Wild Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM BIS
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
91 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
92 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM BIV NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
93 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
94 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Movie's Maverick Uros Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
95 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guri-Malla Naaras Avoin Nico Padovano EX2
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
96 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Million Dollar Baby Naaras Avoin Nico Padovano EX1 CAC
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
97 MCO V / MCO d FI SK LO 17 Cartier Fidelity Feline,CZ Uros Nuoret 7-10 kk Nico Padovano EX1 BIV NOM
Esenbay Largowinch (MCO n 25) x Honey Rose Largowinch (MCO g 09)
97 MCO V / MCO d FI SK LO 17 Cartier Fidelity Feline,CZ Uros Määrittely Tellervo Kass MCO d
Esenbay Largowinch (MCO n 25) x Honey Rose Largowinch (MCO g 09)
98 MCO V / MCO d FI SK LO 17 FI*LovelyLife Vive L'amour Vincent Uros Pennut 4-7 kk Nico Padovano EX1 NOM
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
99 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Nico Padovano KM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
100 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Lucky Lordi Uros Premior Nico Padovano Abs
FI*LovelyLife Famous Fonzy (MCO n 09 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
101 MCO V / MCO e FI SK LO 17 FI*NineTales McGregor Uros Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP NOM
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
102 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Bell Flower Naaras Premior Nico Padovano EX1 CAPIB BIV NOM
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
103 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS NOM
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
104 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB BIV
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
105 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Tiny Dancer Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
106 MCO VI / MCO e 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Nuutti Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
107 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Thunderbolt Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX2
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
108 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
109 MCO VII / MCO fs FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Black Hole Sun Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
110 MCO VII / MCO ns FI SRK LO Oliver Sky Beyrouth, CZ Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
S*Stortassen's Quintin (MCO d 03 22) x Unique Story Sky Beyrouth, CZ (MCO ns 09 22)
111 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*LovelyLife Amor Aida Naaras Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB
C'Black Wolf Cabotcove Coon (MCO ns) x FIN*MiuMix ExceptionalCauseIam (MCO f 23)
111 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*LovelyLife Amor Aida Naaras Veteraani Jorge Fernández González-Redondo 3
C'Black Wolf Cabotcove Coon (MCO ns) x FIN*MiuMix ExceptionalCauseIam (MCO f 23)
112 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
113 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
114 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
115 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
116 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ice Dream Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
117 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
118 MCO VIII / MCO ds 09 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun IhaSama! Uros Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP NOM
FIN*SolarWind's Rigel (MCO a 22) x FI*Mahtitassun EteväEmäntä (MCO fs 09)
119 MCO IX / MCO w 63 FI SK LO 17 FI*Rotcat Tomboy Of Finland Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1
Wackymoon Reinhardt (MCO w) x FI*Rotcat Odessa (MCO n)
120 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras International Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CAGCIB
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
121 NEM I / NEM n 21 FI SK RX 17 FI*Eswood Lovely Molly Naaras Avoin Martyna Dziemidowicz Abs
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x FI*Eswood Fandango (SIB a 03 24)
122 NEM I / NEM n FI SK LO 17 FI*SiniTaigan Burza Uros Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1
FI*Eswood Hard Rock (NEM ns) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
123 NFO I / NFO a FI SK LO 17 FI*RockyHill's ZuriNia Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x FI*RockyHill's Dowanhowee (NFO n 09 24)
124 NFO I / NFO a FI SK LO 15 FI*Felicis Fixies Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
125 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS NOM
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
126 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Supreme Champion Martyna Dziemidowicz KM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
127 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Supreme Premior Martyna Dziemidowicz KM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
127 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
128 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CACS
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras International Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CAGCIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
130 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hattivatti Uros Nuoret 7-10 kk Martyna Dziemidowicz EX3
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
131 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Poika saunoo Uros Nuoret 7-10 kk Martyna Dziemidowicz EX1 BIV NOM BIS
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
132 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Nuoret 7-10 kk Martyna Dziemidowicz EX2
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
134 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
135 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras Grand International Champion Nico Padovano EX1 CACS BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
136 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras International Champion Nico Padovano EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
137 NFO V / NFO g FI SK LO 16 FI*Felicis Giselea Naaras Kastraatti Nico Padovano EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
138 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
139 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Princess Estelle Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Katniss Everdeen (NFO fs 09)
140 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX2
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
141 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
142 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Regina Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
143 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 18 (N)Tingoskattens Jonny Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo Abs
DK*Sakeena's Aston Martin (NFO ds 09 22) x (N)Tingoskattens Zona (NFO fs 09 24)
144 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Satuprinsessa Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
145 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
145 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO FI*Felicis Enna Naaras Veteraani Jorge Fernández González-Redondo 4
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
146 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Hopeahännän Pablo Picasso Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB BIV
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
146 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Hopeahännän Pablo Picasso Uros Veteraani Jorge Fernández González-Redondo 1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
147 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Hopeahännän Frida Kahlo Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo Mitätöity Mitätöity
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
147 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Hopeahännän Frida Kahlo Naaras Veteraani Jorge Fernández González-Redondo 2
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
148 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
149 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hymypoika Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
150 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
151 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Wish Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
152 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo Abs
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
153 SIB IV / SIB n 03 22 FI SK LO 17 FI*Allikatin Hiski Uros Avoin Martyna Dziemidowicz EX1 CAC
FI*Amurin Hoosea (SIB n 03 22) x FI*Allikatin Berta (SIB n 09 22)
154 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 16 NO*Grensedalen Wendy Naaras Avoin Martyna Dziemidowicz EX1 CAC BIV
Gess Rys od Królowych*PL, JW, DVM (SIB n 09 24) x Honey Imildara*PL (SIB n 23)
155 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Ziazan Maharaj Uros Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x NO*Grensedalen Wendy (SIB n 09 24)
156 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Grand International Premior Martyna Dziemidowicz EX1 CAPS NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
156 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani Jorge Fernández González-Redondo 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
157 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Keijumetsän Aleksanteri Suuri Uros Premior Martyna Dziemidowicz EX1 CAPIB
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Keijumetsän Kesän lapsi (SIB n 24)
158 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Martyna Dziemidowicz KM BIV NOM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
159 SIB VIII / SIB ds 01 21 62 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Zinovia Naaras Champion Martyna Dziemidowicz EX1 CACIB
FI*Cherrytail's Orpheus (SIB ds 03 24) x FI*Cherrytail's Umika (SIB g 09)
160 SIB VIII / SIB fs 02 21 64 FI SK RX 17 FI*Jerriman April Naaras Avoin Martyna Dziemidowicz Abs
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Taigatassun Bianca (SIB ds 03 24)
161 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan Bandiitti Uros Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
162 SIB VIII / SIB ds 09 11 FI SK LO 17 FI*Lumikissan BlingBling Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX1
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
163 SIB VIII / SIB fs 03 24 FI SK RX 17 FI*Sipsun Baroness Naaras Pennut 4-7 kk Martyna Dziemidowicz EX2
FI*Likimain Columbus Blue Jacket (SIB n) x FI*Cherrytail's Zinovia (SIB ds 01 21)
164 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 16 FI*Felesin Jarkko Martikainen Uros Kastraatti Martyna Dziemidowicz EX1 CAP
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
165 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
166 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
166 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 2
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
167 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
168 BEN n 24 CattiCartano CatwalkJewel *** Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
CattiCartano Black Diamond (BEN n) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
169 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Sugarbabes Zita Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV
Rocky Balboa Bengal Diamond*BY (BEN n 24) x Kleopatrabengals Madan Ju Ju (BEN n 24)
170 BLH n FI SK RX 17 FI*Aurantia's Perfect Storm Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
171 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
172 BLH c FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Määrittely Arja Martikainen BLH c
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
172 BLH c FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
173 BLH d FI SK RX 17 FI*Aurantia's Great Blizzard Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Kant of Baltic Breeze (BLH n) x FI*Aurantia's Solar Wind (BSH f)
174 BLH ns 11 FI SK RX 17 Enrico Magiya Serebra Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Quentin Snow Angel (BSH ns 21 33) x Charlotte von Burh Weibensee (BSH ns 11)
175 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM BIS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
175 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
176 BSH w 63 FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Comte Nero Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen Abs
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Helia De Greystoke (BSH g 03)
177 BSH n FI SK LO 14 FI*Coventry's Lonely Wolf Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
178 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
179 BSH a FI SK LO 16 FI*Aurantia's Protector Uros International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
180 BSH d FI SK LO 15 FI*Aurantia's Bengal Tiger Uros Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB NOM BIS
FI*Rhinestone's Scorpion (BSH n) x FI*Coventry's Dolores Haze (BSH h)
181 BSH e FI SK LO 16 FI*Aurantia's Luminosity Uros Champion Arja Martikainen Abs
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
182 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
183 BSH f FI SRK LO FI*Duketin Gabrielle Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB
S*Knallåsen's Qing of Dukat (BSH b) x FIN*Aleksandra's Elegia (BSH e)
184 BSH g FI SRK RX 14 FI*Coventry's Indiana Naaras Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Tobias Tomcat (BSH a) x FI*Coventry's Eowyn (BSH j)
185 BSH g FI SK LO 16 FI*Aurantia's Polaris Naaras International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGPIB NOM
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
186 BSH n 24 FI SK LO 16 FI*Kipardi's Over cute Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
FI*Hopeatiikeri Tähtitomu (BSH ns 22) x FI*Kipardi's Lucky You (BSH ns 24)
187 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
188 BSH ns 11 FI SK LO 17 FI*Lumiprinsessan Prinsessa Lumikki Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
189 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kultakäpälä Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS BIV NOM
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
190 BSH ns 11 FI SK RX 15 Valentino Moon Sissi, CZ Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino Abs
Aragon Antlia, CZ (BSH ns 11) x Nimeesha Nay Bell Arden, SK (BSH ns 11)
191 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
192 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*Helmiinan Kissanminttu Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
193 BSH bs 33 FI SK RX 16 Shansel Mystical Smile of Mars Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Boomer of Colourpoint (BSH ns 21 33) x Alfapoint Dolche Vita (BSH o)
194 BUR n FI SK LO 17 FI*Hokkuspokkus Cloud Strife Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Purrlein Aristocat Berlioz (BUR a) x FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey (BUR b)
195 BUR n FI SK LO 17 FI*Seirene Copacabana Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
UA*Oktarin Yamadori (BUR b) x FI*Seirene Thaïs (BUR n)
196 BUR b FI SRK LO 13 FI*AuroraAustralis Jeparit Naaras Avoin Arja Martikainen EX2
FI*Shu-Shun Sisukas Sinbad (BUR b) x Tangles Nellie (BUR n)
197 BUR b FI SK RX 16 FI*Beneloben Harmonius Hertta Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*AuroraAustralis Jalmari Finne (BUR n) x FI*Beneloben Elegant Eugeny (BUR c)
198 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Petja Uros Champion Arja Martikainen Abs
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
199 BUR f FI SK RX 17 FI*Shu-Shun Taj Sunset Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FI*Elwood's Lion (BUR d) x Suay Valentina of Ayshazen (BUR f)
200 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB NOM
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
201 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Supreme Premior Arja Martikainen KM
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
202 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Angelica Teach Naaras International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
203 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM
203 EUR w 62 FIN SRK RX Paavo Uros Veteraani Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
204 EUR n 24 FI SK RX 17 FI*Feronian Muskotti Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FI*Pikku-Piun Dunedain (EUR n 22) x FI*Feronian Kultahippu (EUR f 23)
205 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
206 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
207 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
208 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Grand International Premior Arja Martikainen EX1 CAPS
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
209 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM NOM BIS
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
210 OCI b 24 FI SRK LO DK*Hindkjær's Gaia Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM NOM BIS
FIN*Moosegrove Onyx de Obidos (OCI n 24) x DK*Hindkjær's Daphne (OCI c 24)
211 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
212 OCI bs 24 FI SK LO 17 FI*Guttatus Bellatrix Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Northalla Fizzing (OCI bs 24) x FI*Guttatus Polar Star (OCI c 24)
213 OCI bs 24 FI SK LO 17 FI*Punakuun Doris Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Punakuun Bakht (OCI c 24) x FI*Northalla Corvus Corone (OCI bs 24)
214 SIN FI SK LO 17 FI*Chai-lai Darling Daisy Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
Janamel Jayshelm's Javani (SIN ) x Savannah Nikolaevs Pride*RU (SIN )
215 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
216 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
217 ABY n FI SK LO 17 Shadeaby Heartbreaker Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg Abs
Shadeaby Delovere (ABY n) x Hayati Forbidden Melody (ABY n)
218 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
219 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
220 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*KittyLady's Meowth Evolves To Persian Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*Ballerina's Scheherazade (CRX b 09)
221 CRX I / CRX o FI SK LO 17 FI*Claypond's Fortune Fabuleuse Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
222 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS NOM BIS
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
223 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
224 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
225 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
226 CRX III / CRX h FI SK LO 17 FI*Claypond's E's Elfina Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Claypond's In Advance (CRX h)
227 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
228 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sweetpurr's Red Edition Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM
FI*Sweetpurr's Sound of Silence (CRX n 03) x Pixie Fay House of Golden Flower (CRX d)
229 CRX VII / CRX n 31 FI SK LO 17 FI*Claypond's Dragomir Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC BIV NOM
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Shanechka Zolotoe Runo (CRX b 32)
230 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Avoin Carin Sahlberg EX2
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
231 CRX VII / CRX b 33 FI SK LO 17 Demian Suomi100 Sisu Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Framillan Farfallina (CRX n 33)
232 CRX VIII / CRX d 03 33 FI SK LO 17 FI*Telltail's Freestyler Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Saca's Unreal Blooming (CRX b 33) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
233 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
234 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino Abs
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
235 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
236 OSH n FI SK LO 15 FI*EdaM's Appolo Uros Premior Carin Sahlberg EX1 CAPIB
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
237 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
238 OSH b FI SK RX 17 FI*Sultsinan Bobkatti Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*Birregin Arlington Fairfax (OSH b)
239 OSH e FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
240 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 BIV
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
241 OSH e FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Whistle Of The FireCracker Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX2
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
242 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
242 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
243 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
244 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 BIV NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
245 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Supreme Champion Carin Sahlberg KM NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
246 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS NOM BIS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
247 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Donehogawa Uros Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
248 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
249 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
250 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
250 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
251 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Champion Anna Wilczek EX1 No Cert
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
252 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
253 OSH h 24 FI SK LO 17 FI*EdaM's Chanel Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 No Cert
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Tequila (SIA h)
254 OSH a 03 FI SK LO 17 Jailhouse Rock Via Nocturna*PL Uros Kastraatti Carin Sahlberg Abs
Blackrock Via Nocturna*PL (OSH n 03 25) x Darkmoon Via Nocturna*PL (OSH n)
255 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Grand International Premior Carin Sahlberg EX1 CAPS
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
256 OSH b 02 21 FI SK RX 16 FI*Sultsinan Makundunchi Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
257 OSH b 03 22 FI SRK RX FI*Miado Barahir House Of Bëor Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
258 PEB I / PEB b FI SK RX 17 Kaschemir Silver Dream Orient Uros Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
Florizei Enigma de Lave (PEB b) x Tamico Princess Ofir (OSH w)
259 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Willow Rosenberg Naaras Grand International Champion Carin Sahlberg EX1 CACS BIV
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
260 RUS FI SK LO 15 Habeebas Gracious Georgina Naaras International Champion Carin Sahlberg EX1 CAGCIB
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
261 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Queen Victoria Naaras Champion Carin Sahlberg EX1 CACIB
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
262 RUS FI SK LO 16 Loren Divine Divinity*RU Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Yavor (RUS ) x Elata Mazoji Arka*LT (RUS )
263 RUS FI SK LO 17 Vayun Ufne Koty*PL Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Gasper Ufne Koty*PL (RUS ) x Soul Love Komachi-of-Ufne Koty (RUS )
264 RUS FI SK LO 17 Diamond Neytiri*PL Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
Gerber Minora*PL (RUS ) x Wenus Greyandgreen*PL (RUS )
265 RUS FI SK LO 17 FI*Lolcat's Ariel Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX3
Porto Blekitek*PL (RUS ) x FI*Lolcat's Willow Rosenberg (RUS )
266 RUS FI SK LO 17 FI*Lolcat's Marianne Dashwood Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX2
Porto Blekitek*PL (RUS ) x Wychwood Wish Called Wanda (RUS )
267 RUS FI SK LO 17 FI*Zarin Clove Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 BIV NOM
Betram of Silver Gloss (RUS ) x FI*Zarin Lycaena Helle (RUS )
268 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
269 RUS FI SK LO 15 FI*Lolcat's Anya Naaras International Premior Carin Sahlberg EX1 CAGPIB BIV
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Wendy Darling (RUS )
270 RUS FI SK LO 16 FI*Janatuisen Anastasia La Duchesse Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
Frank Sheer Love*RU (RUS ) x FI*Janatuisen La vie en rose (RUS )
271 SIA n FI SK LO 14 EE*Cepheus Siaoricat Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS NOM
Akello von Partau (SIA n) x Sharifa's Up to Date (SIA n)
272 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
273 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
273 SIA n 01 FI SRK RX FI*Sultsinan Itätuuli Uros Veteraani Anna Wilczek 1
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x Felides Vivres Snoopurr (OSH n 02)
274 SIA n 03 FI SK LO 14 Apocalyptica Calypso Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
275 SIA n 03 FI SRK LO FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Anna Wilczek KM NOM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
276 SIA d 02 21 FI SK LO 17 FI*EdaM's Cavalli Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Tequila (SIA h)
277 SIA d 03 21 FI SK LO 16 FI*Tabbytassun Aarre Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP
FI*Eirenen Kokomo (OSH b 03 24) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
278 SIA f 03 21 FI SK LO 16 FI*EdaM's Beyonce Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
279 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Carin Sahlberg KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
280 SOM n FI SK RX 17 FI*Kharn-Ka Xahale Xpress Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Sinopa (SOM n)
281 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Carin Sahlberg KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
281 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
282 SPH I / SPH n 21 FI SK RX 17 FI*Miisalan Kölli Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
283 SPH I / SPH n FI SK RX 17 Dani Danati Bonaparte Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
Deniel's Viking (SPH n) x Flower Violette (SPH n 33)
284 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 17 FI*Wanadoo Kiana Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg Abs
Bare Essentials XX Nathaniel (SPH n 03) x Merloni Barbie (SPH a)
285 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
286 SPH V / SPH f 21 32 FI SK RX 17 FI*Miisalan Justiina Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX2
FI*Tuiscalo's O'my Nude Eytukan (SPH a 21) x FI*Merlin-Eridan Caroline (SPH f 21)
287 SPH IV / SPH d 09 21 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Bobby Munson Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
288 SPH V / SPH d 09 32 FI SK LO 17 FI*Hebblas Vincent Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 BIV NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
289 SPH V / SPH f 03 32 FI SK RX 17 Merloni Bianka Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
Ellegiya De Liz Pegas (SPH e 01) x Merloni Brittany (SPH n 32)
290 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
291 THA n FI SK RX 17 Jasmine Tajska Chata*PL Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek Abs
Fork Black and White (THA n) x Dafne Tricky Tail (THA c)
292 THA n 21 FI SK RX 17 Thaiblueangels Chisu Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
Thaiblueangels Benjamin (THA n) x Letizia Thai Shining (THA b 21)
293 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Uros Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM
294 HCS Doktor Schneider Uros Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM
295 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Arja Martikainen 2
296 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM BIS
296 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Arja Martikainen 1 NOM BIS
297 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Mitja Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
320 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Dziemidowicz Martyna ACS IV, ACS XI, MCO I, MCO III, MCO IX, NEM I, NFO III, NFO IV, SIB IV, SIB VII, SIB VIII, TUA II 38
González-Redondo Jorge Fernández MCO VI, MCO VII, MCO VIII, NFO I, NFO IX, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, VET 2 38
Kass Tellervo MCO V (13c), PER a 33, PER b, PER d, PER e 02 62, PER f 22, PER n 03, PER ns 24 62, RAG a 03 21, RAG a 21, RAG d 21, RAG f, RAG f 21, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 04 21, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI c, SBI d 21, SBI h, MCO I, MCO IV 42
Martikainen Arja BLH a (13c), BLH d, BLH n, BLH ns 11, BML I, BSH d, BSH e, BSH n, BSH n 24, BSH w 63, BUR b, BUR e, BUR f, BUR j, EUR d 24, EUR f 24, EUR n 24, EUR w 62, KOR, OCI b 24, OCI n 24, SIN, HCL, HCS, VET Kotikissat 32
Martinez Vizcaino Juan José BEN n 22, BEN n 24, BLH a, BLH c, BSH a, BSH bs 33, BSH f, BSH g, BSH ns 11, BUR h, BUR n, OCI bs 24, CRX I, CRX III, CRX VIII, OLH ns 25, OSH a, OSH b, OSH f, SIA b, SIA n, VET 3 43
Padovano Nico EXO a 21 33, EXO n, EXO n 03, EXO n 24, PER n 01 62, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG c, RAG e 21, RAG n 21, SBI a 21, SBI d, SBI e 21, SBI f, SBI g, SBI n, SBI n 21, MCO V, NFO II, NFO V, VET 1 41
Sahlberg Carin ABY n, BAL w 67, CRX II, CRX VII, OLH ns 24, OSH a 02 21, OSH a 03, OSH e, OSH h, OSH n, PEB I, RUS, SIA d 02 21, SIA d 03 21, SOM n, SPH II, SPH III, SPH IV 40
Wilczek Anna PER a 24, RAG a, RAG a 04, RAG g 04, RAG n 03 21, TUV d 61-63, TUV f 61-63, TUV n 61-63, ABY o, OSH a 24, OSH b 02 21, OSH b 03 22, OSH b 24, OSH b 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH h 24, SIA f 03 21, SIA n 01, SIA n 03, SPH I, SPH V, THA n, THA n 21, VET 4 42
8 tuomaria