RUROK kansainvälinen kissanäyttely 13.4.2014
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 13.4.2014 Loppuu 13.4.2014
Ilmoittautuminen alkaa 25.1.2014 Ilmoittautuminen loppuu 23.3.2014
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:15 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 31.3.2014
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 600   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Helsingin Messukeskus,Petexpo messut Messuaukio 1, 00520 Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri:Outi Jalo show@rurok.fi Pääassistentti: Milka Tanskanen tanskanen.milka@gmail.com Palkinnot ja ruusukkeet: Jaana Honkonen jaana.honkonen@rurok.fi Näyttelypäälikkö:Tuomo Kotola 050-5532543 Rahastonhoitaja:Sinikka Laine 050-5111399
Lisätietoja www.rurok.fi Huomioithan että Rurokilla ei ole vielä pankin kanssa viitesopimusta eli kuitti pitää lähettää näyttelysihteerille sähköisesti show@rurok.fi. Viestikentään kissan nimi ja kumman päivän ilmoittautumismaksusta on kysymys!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 83
2 85
3 76
4 116
Kotikissat 28
Yhteensä 388

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
CRX II / CRX n 03 FI SRK LO FI*FunkyJam's Dove of Peace Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*FunkyJam's Paloma en Bleu (CRX a)
OSH b 22 FI SRK RX Idream Uros Siitos
Black Kristal Osiriu's (OSH n 22) x Jessi-Linn Beauty Simon Stars*RU (OSH n 22)
SBI n FI SRK LO S*Bibendums Limited Edition II Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Zarlee Special Edition (SBI n 21) x S*Qremellos Brown Tortie Spider Girl C (SBI f)
1 EXO d 22 FI SRK LO S*IxiDixi's Four Tops Uros Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS NOM BIS
Gobo Fraggle de Abejar *ES (PER n 22) x S*IxiDixi's Fear no More (EXO f 22)
2 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
3 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*Onnimannin Cute and Funny Naaras Supreme Premior Aase Nissen KM
FIN*Onnimannin Always Happy (PER a 02) x FIN*Nipsu-Nappulan Amelie (EXO g 03 24)
3 EXO g 03 FIN SRK RX FIN*Onnimannin Cute and Funny Naaras Veteraani Charles Spijker 1 NOM BIS
FIN*Onnimannin Always Happy (PER a 02) x FIN*Nipsu-Nappulan Amelie (EXO g 03 24)
4 EXO f 03 22 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Confetti Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
5 EXO g 02 21 62 FI SRK RX 13 FI*Chevhill's Pastel Candy Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Chevhill's Candy Kisses (EXO g 03)
6 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Aase Nissen KM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
7 PER n FIN SRK LO Anona Night Cap-of-Venuksen Uros Kastraatti Aase Nissen EX1 CAP
Anona Black Magic (PER n) x Asta af Kambyses (PER g)
7 PER n FIN SRK LO Anona Night Cap-of-Venuksen Uros Veteraani Charles Spijker 1
Anona Black Magic (PER n) x Asta af Kambyses (PER g)
8 PER a FI SRK LO 14 Haendel's Titanium of Chosen One Uros Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
Haendel's Hypnotique (PER n) x Haendel's Molly's Memory (PER g)
9 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Champion Aase Nissen Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
10 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
11 PER g 22 FI SRK LO FI*Vanilla-Star Diorissimo Naaras Supreme Champion Aase Nissen KM NOM BIS
Haendel's Imhotep (PER e) x FIN*Vanilla-Star Fruitcake (PER f 22)
12 PER g 22 FI SRK LO 14 FI*AzuLejo's Modesty Blaise Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1 NOM BIS
FIN*Jarbabin Soleil Brulant (PER e) x FI*Aamukasteen Ester Estelar (EXO n 24)
13 PER g 22 FIN SRK LO FIN*Precious Kiss From a Rose Naaras Supreme Premior Aase Nissen KM
FIN*Precious Harley-D (PER n) x Fizgeralt Kiss 4 Precious (PER g 22)
14 PER n 24 FIN SRK RX FIN*Jarbabin Tsimbavaati Uros Grand International Premior Aase Nissen EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Precious Head In The Clouds (PER w) x S*Snowdrop's Kizz (PER a 03 23)
15 PER ns 24 62 FIN SRK RX FIN*Dirlandan Efesos Uros International Premior Aase Nissen EX1 CAGPIB
FIN*Vanilla-Star Lollipop (PER as 22) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
16 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1 NOM BIS
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
17 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
18 PER fs 03 23 FI SRK RX D'Arnaud Esmeralda Naaras Grand International Premior Aase Nissen EX1 CAPS NOM BIS
D'Arnaud Bogosse-B (EXO ns 03) x De Silsanos Summer Sunshine (PER f 23)
19 PER n 01 21 62 FI SRK LO FI*Dirlandan HanoiRocks Naaras Premior Aase Nissen EX1 CAPIB
FIN*Dirlandan Breakdance (PER n 03 22) x Toy Tricksy Mercedes (PER f 03)
20 PER n 03 24 FI SRK LO 13 FI*Chosen-One Lacy Looker Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
FI*Whispers Hide and Seek (PER n 03 24) x FI*Chosen-One Betty Boop (PER g 03)
21 LPL n 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
21 LPL n 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros Määrittely Veikko Saarela LPL n 09
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
22 ACL III / ACL n 23 FI SRK LO FI*Murmelin Bonzo Uros International Premior Tellervo Kass Abs
FIN*Magnificat Zicaro (ACL n 24) x FIN*Murmelin Aamurusko (ACL c 21 33)
23 ACL VI / ACL d 09 FI SRK RX 13 FI*Myllykissa Rölli Uros Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
CurlingLight Mangosteen (ACL d 22) x FI*Diipadaapa Alice (ACS f 09 24)
24 ACL VI / ACL f 03 24 FI SRK LO FI*DilYaar Fayyim Foolwati Naaras Kastraatti Charles Spijker EX1 CAP NOM
FI*Metusalahin Adrian (ACL d 02 21 33) x FI*DilYaar Dulari Daya (ACL n 09 24)
25 ACL X / ACL n 33 FI SRK LO 14 FI*DilYaar Gunwanti Gauhar Gnanachelvi Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x Rykiel du Monde Perdu*CH (ACL n 21 33)
26 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
26 ACL X / ACL g 21 33 FIN SRK RX FIN*Magnificat Tinka Curl Naaras Veteraani Veikko Saarela 2
Bright of Boomer*EST (ACL ns 22) x FIN*Magnificat Nicolina Curl (ACL js 21 33)
27 ACL XI / ACL n 09 21 33 FI SRK LO 14 FI*DilYaar Gunayukth Gurudutt Gandhi Uros Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
FIN*Magnificat LenniCurl (ACL as 21 33) x Rykiel du Monde Perdu*CH (ACL n 21 33)
28 ACS III / ACS n 22 FI SRK LO 13 FI*Trollin Tuisku Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
29 ACS VI / ACS f 09 24 FI SRK LO FI*Diipadaapa Alice Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
FI*Takatassun Leo Leonis (ACS as 09 24) x FIN*Mibella's Elegant Estela (ACL f 09 23)
30 MCO I / MCO n FI SRK LO 13 FI*Stout-hearted Oprah Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted Flowerbelle (MCO a 22)
31 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Sex&Cigarettes Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
32 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Giselle Naaras International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FIN*Vuorensinen Aurora (MCO f 09 22)
33 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 13 FI*Unikuun Dream of Love Naaras Avoin Charles Spijker EX1 CAC
FI*Unikuun Gothic Black (MCO n) x FI*SolarWind's Maia (MCO fs 22)
34 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Apocalyptica Uros Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1 BIV NOM BIS
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
35 MCO III / MCO n 22 Maroussia Estate PearlS*RU *** Naaras Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX2
(N)Summerfield's Columbus (MCO w) x Freeclimber Elisabeth (MCO f 09 22)
36 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Supreme Premior Charles Spijker KM NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
36 MCO III / MCO n 22 FIN SRK LO FIN*Chamberlain Is There Truth Uros Veteraani Veikko Saarela 1 NOM BIS
Koontucky Sandstorm-of-Chamberlain (MCO n 09 23) x FIN*Chamberlain Zebra Crossing (MCO ns 22)
37 MCO V / MCO f 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Viikinkitaru Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
38 MCO V / MCO d 22 FI SRK RX 13 FI*Kasmasiinin Apassi Uros Avoin Tellervo Kass Abs
Dynamicats Backstreet Boy (MCO w) x FIN*Kasmasiinin Viikinkitaru (MCO f 22)
39 MCO V / MCO g FI SRK LO 13 FI*DraCoon Kiss Me Hannah Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
IT*Leaena Più Stile (MCO d 24) x FI*Cherry's Maine Jina (MCO n 22)
40 MCO VI / MCO d 09 24 FI SRK RX FI*Stout-hearted I Love You Naaras International Champion Mario Ottino EX1 CAGCIB BIV
A*Winerau's Coral (MCO d 09 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
41 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 13 Makarena Perfect Basteta*LT Naaras Champion Mario Ottino EX1 CACIB
Hadas Perfect Basteta*LT (MCO d 22) x Alwaro Inna Polaris*PL (MCO f 09 22)
42 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Avoin Mario Ottino EX1 CAC
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
43 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 14 DK*Amistia's Burning Red Uros Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x DK*Amistia's Olivia (MCO f)
44 MCO VI / MCO f 09 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Naomi Naaras Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX2
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
45 MCO VI / MCO f 09 24 Marseillaise Estate PearlS*RU Naaras Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1 BIV NOM
(N)Summerfield's Columbus (MCO w) x Freeclimber Elisabeth (MCO f 09 22)
46 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO FI*TipTop Maine Valentino Uros Premior Mario Ottino EX1 CAPIB NOM
Tropikoons Little Thunder (MCO n 03 22) x Thecathut Sensation of The TipTop (MCO f 09 22)
47 MCO VII / MCO ds 22 FI SRK LO DK*Amistia's Untold Truth Uros Grand International Champion Charles Spijker EX1 CACS BIV
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x DK*Amistia's Eternal Flame (MCO gs 22)
48 MCO VII / MCO ns FI SRK LO FI*Satinante's Tristan Fridolf Uros International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB
C'Black Wolf Cabotcove Coon (MCO ns) x FIN*Satinante's Freyja Iniki (MCO ns 22)
49 MCO V / MCO d 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Jafar Uros Avoin Charles Spijker MCO d 09 22
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Bianca (MCO d)
50 MCO VII / MCO fs 22 FI SRK LO 13 FI*Unikuun Flame of Love Naaras Avoin Charles Spijker EX1 CAC
FI*Unikuun Gothic Black (MCO n) x FI*SolarWind's Maia (MCO fs 22)
51 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Iridessa Naaras Avoin Charles Spijker EX2
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
52 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Black Sabbath Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Little Doll (MCO ns 03)
53 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Vuorensinen Ian Uros Avoin Tellervo Kass Abs
Bruno Main Bastet, CZ (MCO ns 09 22) x FI*Vuorensinen Giselle (MCO n 22)
54 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SRK LO 13 FI*TipTop Maine Zephyr Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
Thecathut Thunderbird of The TipTop (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Sasa (MCO fs 03 22)
55 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO 13 FI*TipTop Maine Zany Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
Thecathut Thunderbird of The TipTop (MCO n 09 22) x FI*TipTop Maine Sasa (MCO fs 03 22)
56 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO 13 FI*Stout-hearted MyWay Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll (MCO ns 09) x S*Ruffle's Billie Jean (MCO a)
57 MCO IX / MCO w 62 FI SRK LO FI*NomenEst Blonde Venus Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FIN*Escape's Mokoma (MCO w) x FIN*NomenEst Priscilla Black (MCO n)
58 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Tähtitassun Mustang Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
59 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 13 FI*Darkshadow's AlcideHerveaux Uros Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1
FI*Tupuliinin Benny (NFO d 03) x DK*Minorlynx Fairy (NFO f 09 23)
60 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 13 Orkan Uroczysko*PL Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x F*Chelsey des Friggodin (NFO n 09 23)
61 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Loki's Lara Fabian Naaras Avoin Tellervo Kass Mitätöity Mitätöity
S*Harley Honey's Gibson (NFO n 09 22) x FI*Loki's Athena (NFO a 24)
62 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Anrid Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 BIV
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
63 NFO IV / NFO n 03 22 FI SRK LO FI*Ballawhane It's A Mystery Uros Supreme Champion Mario Ottino KM NOM
FIN*Kujakeikarin Hessu Hopo (NFO ns 09 22) x S*NC's Killer Queen (NFO n 03 22)
64 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras International Champion Mario Ottino EX1 CAGCIB BIV
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
65 NFO IV / NFO a 09 24 FI SRK LO FI*Synkänvuoren Tiuhti Naaras International Champion Mario Ottino EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Hopeahännän Isabella (NFO a 09)
66 NFO IV / NFO a 09 24 FI SRK LO FI*Hopeahännän Daisy Naaras Champion Mario Ottino EX1 CACIB
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
67 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*Hopeahännän SerafinaPekkala Naaras Nuoret 7-10 kk Mario Ottino Abs
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FI*Hopeahännän Fede Galizia (NFO g 03)
68 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 14 FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin Uros Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Pörkarvan OpethEnniosDotter (NFO n 22)
69 NFO IV / NFO n 03 24 FIN SRK LO FIN*Kirsikan Iines Naaras Grand International Premior Mario Ottino EX1 CAPS NOM
FIN*Tähtitassun Rosvo-Roope (NFO a 03 23) x FIN*Kirsikan HelmiLiina (NFO n 03 22)
70 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Felicis Emeliia Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FIN*Godfather's Ziggy Stardust (NFO e 09) x FIN*Heinuntuvan Kreetta (NFO n 09 22)
71 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Bergthor Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Kattskogens Alma (NFO f 09 23)
72 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Daniel Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
72 NFO V / NFO d 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Daniel Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
73 NFO V / NFO f 23 FIN SRK LO FIN*Marmatin Elina Naaras Premior Tellervo Kass EX1 CAPIB
FIN*Slytiger's Windle Poons (NFO n 09 22) x FIN*Marmatin Aino (NFO f 23)
74 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
75 NFO VI / NFO d 09 22 FI SRK RX FI*Slytiger's Spanish Eyes Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Louhelan Massey Ferguson (NFO d 09) x S*Zygot's Gin-Sling (NFO f 03 22)
76 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO 13 FI*Leoline Jokapojan Unelma Naaras Avoin Veikko Saarela EX2
FI*BlackOnyx Indigo (NFO n) x FI*Leoline Keisarin Unelma (NFO f 09)
77 NFO VI / NFO d 03 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Iisakki Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB NOM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
78 NFO VII / NFO ns 22 FI SRK LO FI*Hopeahännän Päivänsäde Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Odessa (NFO ns 09 22)
79 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 13 FI*Hopeahännän Urhea Urho Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FI*Hopeahännän Päivänsäde (NFO ns 22)
80 NFO VIII / NFO ds 09 22 FI SRK LO S*Cederskogens Max Magma Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV NOM
(N)Mariskogens Cicer (NFO ns 22) x Ruby av Härjedalen (NFO g 09 22)
81 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SRK LO FI*Slytiger's Aurora Borealis Naaras Champion Veikko Saarela EX2
S*Restless Zooropa (NFO d 03 24) x FIN*Slytiger's Primrose (NFO as 03 24)
82 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI SRK LO FI*Katinkurun Katajanmarja Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB NOM
FI*FoxyPaw's Dusty Miller (NFO ds 24) x FIN*Tähtitassun Purr Iina (NFO f 03 23)
83 NFO VIII / NFO es 03 24 FI SRK LO 13 FI*Hopeahännän Iorek Byrnison Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FI*Hopeahännän Fede Galizia (NFO g 03)
84 NFO VIII / NFO ds 09 22 FI SRK LO 14 S*SillyZone's Crimson Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
S*Grianan's Kewin (NFO d 09) x S*Restless Corby Flood (NFO f 09 23)
85 NFO VIII / NFO ns 09 FI SRK LO FI*Salokatin Asterix Uros Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Luna-Purr I'm Ready (NFO e 09) x S*Miss Mikkus' I Do I Do (NFO n 09 22)
86 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*Hopeahännän Paksu Pertta Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FIN*Hopeahännän Tiikerililja (NFO ns 03 24)
87 NFO IX / NFO w 64 FI SRK LO FI*Hopeahännän Mimosa Naaras Kastraatti Charles Spijker EX1 CAP
Muffin's James Potter (NFO ns 09 23) x FIN*Hopeahännän Luminaria (NFO w)
88 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
89 RAG a FI SRK LO Gayaneh Gratia Illa Naaras International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
90 RAG a FI SRK LO 13 FI*Dolldesire's Fizz Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 BIV NOM
Darlinlildols Mighty Treasure (RAG n) x Wattuwarpaan Laszwil Herttinen (RAG a 04)
91 RAG a FI SRK LO 13 FI*Debals Blue Survivor Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX2
FIN*Debals Seal Tefnut (RAG n 04) x FI*Riverknee Power of Love (RAG a)
92 RAG a FI SRK LO 14 FI*Debals Blue Ayrton Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1
FIN*Debals Seal Tefnut (RAG n 04) x FI*Riverknee SupremeChancellor (RAG a 04)
93 RAG g FIN SRK LO FIN*Dollicious Chrystal Blue Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
Trumagik Storms Patriarca (RAG c) x FIN*Dollyblues Rainbow Doll (RAG f)
94 RAG n 21 FI SRK LO FI*Kattiklaanin Hermione Naaras Premior Mario Ottino EX1 CAPIB
FIN*Metsänkuninkaan Cameron (RAG n 21) x S*RagaCoon/s Zupernova LolliPoppa (RAG a 21)
95 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Tiridoll's Dreams of Roses Naaras Pennut 4-7 kk Mario Ottino EX1
FI*Tiridoll's Rainbow Tresor (RAG n 03) x FI*Tiridoll's Royal Princess (RAG n)
96 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tiridoll's Rainbow Caramel Naaras International Champion Charles Spijker Abs
FI*Tiridoll's Rainbow Tresor (RAG n 03) x FI*Tiridoll's Blue Caramel (RAG g)
97 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tiridoll's Dollholic Naaras Champion Charles Spijker EX1 CACIB BIV NOM BIS
FI*Tiridoll's Rainbow Tresor (RAG n 03) x FI*Tiridoll's Sugar Sky (RAG a)
98 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Tiridoll's 7th Heaven Uros Nuoret 7-10 kk Charles Spijker EX1 NOM
FI*Tiridoll's Keep On Dreaming (RAG e) x FIN*Tiridoll's Tiger Romance (RAG n 03)
99 RAG a 03 FI SRK LO 13 FI*Sunrunner's Undeg Naaras Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Sunrunner's Owena (RAG n 03)
100 RAG a 03 FI SRK LO FI*Tammikatin Kuu-Ukko Uros Kastraatti Charles Spijker EX1 CAP
FI*Satinante's Don Diego (RAG n 04) x FI*Shyshaman's Baby Ragdalena (RAG a 04)
101 RAG d 03 FI SRK LO FI*Snowrag Red Maserati Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
FI*Snowrag Prince of Tide (RAG n 03) x FI*Snowrag Balenciaga (RAG f 03)
102 RAG f 03 FI SRK LO 14 FI*Dollyblues Beautiful Vibes Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM
FI*Dollyblues Music Box (RAG d 04) x FI*Dollyblues Only You (RAG n 03)
103 RAG g 03 FI SRK LO FI*Dollyblues Lady Snowflake Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
FIN*Utuinen Juanita's Japheth (RAG a 04) x FIN*Dollicious Blueberry Cream (RAG g 03)
104 RAG a 04 FI SRK LO FI*Tiridoll's MeTooLoveYou Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM BIV
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Tiger Kiss (RAG n 04)
105 RAG a 04 FI SRK LO FI*Valkoapilan Aapeli Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Lukanpuron Bianca (RAG g)
106 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Satinante's Dom Perignon Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Shyshaman's Shaman Vagabond (RAG n 04) x FI*Satinante's Donna Floretta (RAG a 04)
107 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Riverknee Evita Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Riverknee Ocean Storm (RAG a) x FI*Riverknee Super Nova (RAG n 03)
108 RAG a 04 FI SRK LO FI*Satinante's Don Cesar Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM
FIN*Operadoll's Endearing Edgar (RAG n 04) x FIN*Satinante's Donna Diana (RAG a 04)
109 RAG a 04 FIN SRK LO FI*Tiridoll's Dreamcatcher Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
Darlinlildols Dreamcatcher (RAG n 04) x FIN*Tiridoll's Lovely Tiger (RAG a 04)
110 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
111 RAG a 04 21 FI SRK LO 14 FI*Rock'nRags Maxine! Naaras Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
FI*Rock'nRags Maxterwork! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Hello Mary Lou (RAG a 03)
112 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Mario Ottino KM BIV NOM
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
113 SBI n FI SRK LO FI*Midianin Bianca Naaras International Champion Mario Ottino EX1 CAGCIB
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FIN*Sic'an Mesa (SBI a)
114 SBI n FI SRK LO FI*Nalandan Bandhula Uros Avoin Mario Ottino EX2
Trevino's OP (SBI n) x Alana*Nay's Lilly (SBI n)
115 SBI n FI SRK LO 13 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Champion Mario Ottino EX1 CACIB
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
116 SBI n FI SRK LO S*Bibendums Limited Edition II Uros Avoin Mario Ottino EX1 CAC
Zarlee Special Edition (SBI n 21) x S*Qremellos Brown Tortie Spider Girl C (SBI f)
117 SBI a FI SRK LO 13 FI*Sic'an Simson Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
S*Bibendums Limited Edition II (SBI n) x EST*Audrey Herencia (SBI n)
118 SBI n FI SRK LO 13 FI*Sic'an Topia Uros Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1
S*Bibendums Limited Edition II (SBI n) x FIN*Sic'an Midian (SBI a)
119 SBI n FI SRK LO FI*Harebell Bosse Nova Uros Grand International Premior Mario Ottino EX1 CAPS
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
120 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Kastraatti Mario Ottino EX1 CAP
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
121 SBI a FI SRK LO 13 FI*Kujakeikarin Justiina Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
S*Bibendums Limited Edition II (SBI n) x FI*Kurosawa Dreaming Light (SBI a)
122 SBI a FI SRK LO FI*Tamus Vectra Pipro Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM BIV NOM BIS
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x FIN*Tamus Baleno Bellet (SBI n)
123 SBI a FIN SRK LO FIN*Sic'an Mesa Naaras International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Cetulean Lagerfeld (SBI a) x FIN*Sic'an Junia (SBI a)
124 SBI a FI SRK LO FI*Åbodas Tobias Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP NOM
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Vongoivan Cirrus (SBI a)
125 SBI a FIN SRK LO FIN*Sic'an Midian Naaras Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP
FIN*Cetulean Lagerfeld (SBI a) x FIN*Sic'an Junia (SBI a)
126 SBI b FI SRK LO FI*Clavinova Pablo Uros Avoin Charles Spijker Abs
FI*Tasmanian Harry Potter (SBI b) x FIN*Clavinova Zarianne (SBI n)
127 SBI c FI SRK LO 13 FI*Ziazan Hobbit Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*MeToYou Hero (SBI a) x Iceland Sunny Queen *ES (SBI c 21)
128 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
129 SBI f FI SRK LO 14 FI*Harebell Honeybone Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
FI*Saca's Jaecar Farren (SBI n 21) x FI*Vintti-Katin Birlikka (SBI d)
130 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Premior Tellervo Kass Mitätöity Mitätöity
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
131 SBI n 21 FI SRK LO FI*Åbodas Eutropios Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC
N*Børskatten Gizmo (SBI b 21) x FI*Clavinova Fia-Emile (SBI a)
132 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
133 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Henry Hornell KM BIV
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
134 SBI b 21 FI SRK LO S*Lavender Fields Felicia Naaras Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM
S*Provitas Freddie Mercury (SBI n 21) x S*Heliga Ligan's Kleo (SBI a)
135 SBI b 21 S*Snow Road Esse Lady Eri'danus Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
S*Catcollection's Tooloose (SBI b 21) x S*Sajberkattens Queen Of Nanda Devi (SBI n)
136 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
137 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Nuoret 7-10 kk Mario Ottino EX1 NOM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
138 SBI e 21 FI SRK LO 14 FI*Harebell Hank Hipsu Uros Pennut 4-7 kk Charles Spijker EX1
FI*Saca's Jaecar Farren (SBI n 21) x FI*Vintti-Katin Birlikka (SBI d)
139 SIB I / SIB a FI SRK LO 13 FI*Piperitan Inachius Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell Abs
S*Zimas Eragon (SIB d 09) x FI*Piperitan Hera (SIB g 22)
140 SIB II / SIB n 03 FI SRK LO 13 FI*Amurin Linus Uros Nuoret 7-10 kk Mario Ottino Abs
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x FI*Amurin Carmel (SIB f 03 23)
141 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
142 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO FI*Amurin Andreas Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Thymian Sibaris*RU (SIB n 09 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
143 SIB III / SIB a 22 FI SRK LO 13 FI*Piperitan Ixion Uros Pennut 4-7 kk Henry Hornell Abs
S*Zimas Eragon (SIB d 09) x FI*Piperitan Hera (SIB g 22)
144 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Champion Henry Hornell EX1 CACIB
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
145 TUA II / TUA n 03 FI SRK LO FI*Tangerine's Body and Soul Uros International Champion Charles Spijker EX1 CAGCIB NOM
Benito Rosa Glauca, CZ (TUA n 01) x FI*Josmarin Galibe (TUA n 24)
146 TUA III / TUA n 24 FI SRK LO 13 FI*Tangerine's Cheyenne Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
147 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI SRK LO FI*Valier's Bilgin Uros Grand International Champion Henry Hornell Abs
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FIN*Artvan Aydin (TUV d)
148 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Grand International Champion Henry Hornell Abs
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
149 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Bey Bunyamin Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
150 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Supreme Premior Aase Nissen KM BIV
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
150 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek Uros Veteraani Veikko Saarela 2
FIN*Hiirikujan Latife (TUV d) x FIN*Semiramisin Umut (TUV d)
151 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Cesmes Adile Aysun Naaras Supreme Premior Aase Nissen KM
FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek (TUV d) x DK*Soyadi's Cesme (TUV d)
151 TUV d 61-63 / TUV d 62 FIN SRK LO FIN*Cesmes Adile Aysun Naaras Veteraani Veikko Saarela 1
FIN*Ipekkedinin Birinci Bebek (TUV d) x DK*Soyadi's Cesme (TUV d)
152 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros International Premior Henry Hornell EX1 CAGPIB
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
153 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Champion Mira Fonsén KM
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
154 ABY n FI SRK LO FI*Laire Valar Yavanna Naaras International Champion Mira Fonsén EX1 CAGCIB
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Laire Meleth Bein (ABY n)
155 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Veritaserum Uros Avoin Mira Fonsén EX2
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
156 ABY n FI SRK LO 14 DK*Bifrost Which Wizardry is This Uros Avoin Mira Fonsén EX1 CAC BIV
DK*Bifrost Sirius Black (ABY n) x Taco Villa's Bellatrix Bifrost (ABY n)
157 ABY n FI SRK LO 13 FI*Angelos Victoria Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
Gaspacho Bonjour L'Amour*PT (ABY n) x FIN*Amhara's Kezia (ABY n)
158 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
159 ABY n FI SRK LO FI*Laire Meleth Aran Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
160 ABY n FI SRK LO FI*Proxima John Carter of Mars Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
S*Aucuparia's Abydos (ABY n) x FIN*Silkkihienon Surya Lyra (ABY n)
161 ABY n FI SRK LO Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros Kastraatti Mira Fonsén EX1 CAP BIV NOM BIS
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
162 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
163 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Avoin Eric Reijers EX1 CAC BIV NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
164 ABY a FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Narya Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1 NOM
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
165 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Monifa Mosi Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ayana (ABY o)
166 ABY a FI SRK LO S*Hjortronstigens Alfred Nobel Uros Supreme Premior Eric Reijers KM NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x S*Hjortonstigens Zesty Lemon (ABY p)
167 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Maiar Melian Naaras Nuoret 7-10 kk Wendel Stoop Abs
FI*Link Atum-Ra (ABY o) x FI*Laire Valar Yavanna (ABY n)
168 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Supreme Premior Wendel Stoop KM NOM
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
168 ABY o FIN SRK LO S*Rackarkatten's Paco Rabanne Uros Veteraani Eric Reijers 1
Otis of Wonderlove (ABY o) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
169 ABY o FI SRK LO FI*Redcheetah's Aarre Uros Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Redcheetah's Minttu (ABY o)
170 ABY p FI SRK LO S*Rackarkatten's Coccolina Delightful Naaras Grand International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACS
Ferragamo d'Or PtitPrince*UA (ABY n) x S*Rackarkatten's Moccalina Delightful (ABY p)
171 ABY p FI SRK LO FI*Link Inameremeta Naaras Avoin Eva Wiéland Schilla EX1 CAC
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
172 BEN n 22 FI SRK LO EE*Esmeralda Maya Gold Naaras International Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAGPIB
EE*Maximus EL Zots Maya Gold (BEN n 24) x EE*Bagheera Solola Maya Gold (BEN n 22)
173 BEN n 22 33 FI SRK LO FI*SiruCats Ives Isidore Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
FIN*SiruCats Shima (BEN n 22) x FIN*SiruCats Ynes Yooralla (BEN n 24 33)
174 BEN n 24 FI SRK LO 14 Myart Jungle Spots Rock Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Glitterglam Spiritual River (BEN n 22) x Africasia Jayashri (BEN n 24)
175 BEN n 24 FI SRK LO FI*Kissalehdon Kullat Nunu Naaras International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x EE*Esmeralda Maya Gold (BEN n 22)
176 BEN n 24 FI SRK LO 13 MyArt Premier Rose Diamond Naaras Premior Alexey Shchukin EX1 CAPIB
Glitterglam MyArt Illusion (BEN n 24) x Glitterglam Jungle Diamond (BEN n 24)
177 BEN n 24 33 FIN SRK LO FIN*SiruCats Ynes Yooralla Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM NOM
FIN*SiruCats Umberto (BEN n 24) x FIN*SiruCats Saroja (BEN n 24 33)
178 BEN n 24 33 FI SRK RX FI*Starglitters Snowflake Naaras Supreme Premior Mira Fonsén KM
Glitterglam Arctic River (BEN n 22 33) x FI*Moonglitter Golden Girl (BEN n 24)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
179 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Eric Reijers 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
180 BRI c Irwin Roxera*LT Uros Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1
Finch's Cooper (BSH a) x Desdemona Roxera*LT (BSH a)
181 BRI d FI SRK LO FI*Bumblebrits Snape Uros International Premior Mira Fonsén EX1 CAGPIB
S*Applecat Spider (BSH n) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
182 BRI e FI SRK LO 13 FI*Safra's King Arthur Uros Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1
FI*Saranellan Pätkis (BSH a) x FI*Suvikasteen Pikku suorasuu (BSH j)
183 BRI g Ulrika Clemena Cats Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén Abs
Knock Out Of Czankra (BSH d) x Roventa Fackel (BSH c)
184 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
185 BUR n FI SRK LO Isä-Brownin Ushuaia Uros Champion Mira Fonsén Abs
Wild Angel's Valenok of Seirene (BUR n) x Isä-Brownin Monte Velho (BUR n)
186 BUR a FI SRK LO FI*Karvanverran JouluValo Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
FI*Genuina O'Boy Oliver (BUR b) x FI*Karvanverran Kalevantuli (BUR a)
187 BUR b FI SRK LO FI*Seirene Material Girl Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
188 BUR b FI SRK RX FI*Kassaran Ursus Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
FI*Kassaran Manitou (BUR d) x Sabokah Aotearoa Lass (BUR h)
189 BUR e FI SRK LO FI*Karvanverran K Kassinen Uros International Premior Eric Reijers EX1 CAGPIB
S*Zeitgeist Berlioz (BUR a) x FIN*Almond's Tawneee (BUR f)
190 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS NOM BIS
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
191 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
191 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Eric Reijers Arvosteltu 5
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
192 CHA FI SRK LO NL*Poekie Mau Mau's Hercule Uros Champion Eva Wiéland Schilla Abs
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
193 CRX II / CRX n 02 62 FI SRK LO 13 FI*Piupaws 4.Pirkka Uros Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACIB BIV
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*Piupaws Hellga (CRX a 02 21)
194 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's Bum Bum Bum Naaras Avoin Eva Wiéland Schilla EX1 CAC NOM BIS
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
195 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*FunkyJam's Kärleksstång Uros Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1 NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's My Melody (CRX a 33)
196 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Ronttilan Riippa Naaras Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1
FI*Tuiscalo's Happy (CRX n 23) x FI*Ronttilan Spotted Sphinx (CRX a 03 24)
197 CRX a 01 FIN SRK LO FIN*Piupaws Thyra Naaras Veteraani Eric Reijers 2
FIN*Piupaws Nabi (CRX n 02) x FIN*Piupaws Hazel the Witch (CRX n 03)
197 CRX a 01 FIN SRK LO FIN*Piupaws Thyra Naaras International Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAGPIB NOM
FIN*Piupaws Nabi (CRX n 02) x FIN*Piupaws Hazel the Witch (CRX n 03)
198 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Kastraatti Eva Wiéland Schilla EX1 CAP NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
199 CRX III / CRX e FI SRK LO 13 FI*Saca's Comtesse de la Crème Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
Sunny Agnus*LT (CRX d 03) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
200 CRX III / CRX e 24 FI SRK LO 13 FI*Piupaws Firefly Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin Abs
FI*Piupaws Buzz (CRX d 03 24) x Puraffection's Firestarter (CRX d 03 24)
201 CRX IV / CRX f 03 24 FI SRK LO FI*Piupaws Nyan Cat Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Piupaws Buzz (CRX d 03 24) x FI*Piupaws A Dark Design (CRX f 24)
202 CRX IV / CRX d 09 FI SRK LO 13 FI*Framillan Machai Naaras Nuoret 7-10 kk Mira Fonsén EX1 NOM BIS
FI*FunkyJam's Linus van Pelt (CRX d) x FI*Framillan Daydream (CRX d 03)
203 CRX V / CRX n 24 FI SRK RX 14 FI*Piupaws Omega Supreme Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1 NOM
FI*Piupaws Optimus Prime (CRX d 22) x FI*Piupaws Twisted Sister (CRX n 02 21)
204 CRX VI / CRX n 02 21 62 FI SRK LO 13 FI*Piupaws Raita.Pirkka Uros Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB
FI*Piupaws I'llBeTheForYou (CRX n 02 33) x FI*Piupaws Hellga (CRX a 02 21)
205 CRX VII / CRX f 33 FI SRK LO 13 FI*Derekaz Mi'Dulce Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Alchemist King Midas (CRX d) x FI*Derekaz Who Is A LittleDiva (CRX b 03 24)
206 CRX VII / CRX b 21 33 FI SRK RX 14 FI*Angelfalls Cashmere Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM BIS
FI*Angelfalls Arabesque (CRX n 24) x FI*Angelfalls Aux Yeux Bleux (CRX n 33)
207 CRX IX / CRX w 62 EE*Solaris Planet Anisa Naaras Avoin Wendel Stoop EX1 CAC NOM
FI*Jip-Jap'n DestinyOfDestiny (CRX w) x EE*Solaris Planet Rifa (CRX n 03)
208 DRX II / DRX n 09 FI SRK LO FI*Riepujengin Cujacolli Uros Avoin Wendel Stoop Abs
FI*Ketaleen Atte N. Taatti (DRX n 09) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
209 DRX III / DRX f FI SRK LO LV*Malsan Lysette Anthony Naaras Grand International Champion Mira Fonsén Abs
Dazzlemecatz Charlie -of-Malsan (DRX n) x LV*Malsan Emeralda (DRX d 24)
210 DRX IV / DRX d 03 24 FI SRK LO 13 FI*Riepujengin Barbi Naaras Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1
FI*Riepujengin Quilmes (DRX d 09 24) x FI*Riepujengin Lady in Red (DRX ds 24)
211 DRX IV / DRX hs 09 24 FI SRK LO 14 FI*Riepujengin Zuffeli Naaras Pennut 4-7 kk Eva Wiéland Schilla EX1
FI*Riepujengin Olawa (DRX ds 24) x FI*Riepujengin Impi Ihanampi (DRX n 09 31)
212 DRX IV / DRX e 02 FI SRK LO Taikatuulen Tiuhti Naaras Grand International Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAPS
Figaro Mruczando*PL (DRX e 02) x Hissunkissun Ofelia (DRX e 03)
213 DRX III / DRX d FI SRK LO FI*Riepujengin Cuumacalle Uros Avoin Mira Fonsén Abs
FI*Ketaleen Atte N. Taatti (DRX n 09) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
214 DRX VII / DRX f 33 FI SRK LO FI*Åbodas Sihu Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Riepujengin Quisma (DRX d 24) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
215 DRX VII / DRX gs 21 31 FI SRK LO 13 FI*Mirexin Iines Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Mirexin Cassius (DRX ns 21 32) x FI*Mirexin Fiona (DRX e 32)
216 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Eva Wiéland Schilla KM NOM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
217 MAN 51-52 / MAN a 09 51 FI SRK RX FI*Pikkeen Rae Naaras Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CACIB
FI*Pilkkumin Mister Richard (MAN a 09 52) x FIN*D'manns Toes (CYM f 09 22 52)
218 MAN 53 / MAN f 03 53 FIN SRK RX FIN*Armain Domenica Naaras International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB
Vagary Nelson (MAN d 03 22 51) x FIN*D'manns Luna (MAN a 52)
219 EUR w 61 FI SRK RX 13 Sfvinski Uros Avoin Alexey Shchukin Abs
220 EUR f FI SRK RX FI*Belagian Wilma Naaras International Champion Alexey Shchukin Abs
Paavo (EUR w) x FIN*Joenranta Daalia (EUR a)
221 EUR ns FI SRK RX FI*Katinhännän Diftor-he Susma Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FIN*Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)
222 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras International Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAGPIB
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
222 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Eric Reijers 4
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
223 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
224 EUR n 24 FI SRK LO FI*Kissakallion Magdalena Naaras Supreme Champion Eric Reijers KM
FIN*Kissakallion Hudson (EUR n 24) x FIN*Kisurinteen Debora (EUR n)
225 EUR n 24 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Bella Valentina Naaras Supreme Premior Eric Reijers KM
Simeoni (EUR n 23) x FIN*Katinhännän Xeria X-Rogue (EUR n)
226 EUR d 24 FI SRK RX FI*Kissakallion Orlando Uros International Champion Eva Wiéland Schilla EX1 CAGCIB
FI*Kissakallion Mandrake (EUR n) x Malla-Malviina (EUR f 22)
227 EUR ns 23 FI SRK RX FI*Katinhännän Leonard Nimoy Uros Kastraatti Eva Wiéland Schilla Abs
FI*Taikapeikon Armas P. (EUR ns) x FIN*Katinhännän Survivor Amber (EUR ns 23)
228 EUR ns 23 FIN SRK RX FIN*Katinhännän Survivor Amber Naaras International Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAGPIB
FIN*Untuvan Isin Poika (EUR ns 23) x Vilandra Antar Darti*EST (EUR ns 23)
229 EUR ns 24 FI SRK RX 13 FI*Errun Lupsakka lordi Uros Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1 NOM
FI*Pinkkitassun Dionysos (EUR d 24) x Minttunen (EUR fs 24)
230 EUR fs 24 FI SRK RX Minttunen Naaras International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
231 JBT n 01 21 FI SRK RX FI*Kassaran Shiawase no Kazura Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS
Kenipurr's Hiroshi of Songgwangsa (JBT n 09 22) x Songgwangsa Tsunami of Kassaran (JBT g 01)
232 JBT a 03 24 FI SRK RX FI*Kassaran Aoi Obi Uros International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
Songgwangsa Kumozaru of Kassaran (JBT n) x FI*Kassaran Shiawase no Kimono (JBT )
233 JBT f 01 62 FI SRK RX DK-Timian Tsubaki Naaras Champion Wendel Stoop EX1 CACIB BIV
Yuki-Usagi Awa of DK-Timian (JBT d 09 23) x Yuki-Osagi Nadeshiko of DK-Timian (JBT )
234 KBL I / KBL n 24 FI SRK RX FI*Kuriton Apricot Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Rakushka Island Julapp (KBS n 09 22)
235 KBL I / KBL n 24 FI SRK RX 13 FI*Lilldale's All it Dreams Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers EX1
Kiesha Golden Look*LT (KBL n 24) x FI*Kuriton Algebra (KBL f 24)
236 KBL I / KBL ns 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Coupe de Ville Naaras Grand International Premior Eric Reijers EX1 CAPS
FIN*Cherrytail's Ahanu (KBL ns 22) x Arabescka Superbob*RU (KBL f 03 23)
236 KBL I / KBL ns 22 FIN SRK RX FIN*Cherrytail's Coupe de Ville Naaras Veteraani Eric Reijers 1 NOM BIS
FIN*Cherrytail's Ahanu (KBL ns 22) x Arabescka Superbob*RU (KBL f 03 23)
237 KBL III / KBL f 24 FI SRK RX FI*Kuriton Algebra Naaras Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB
Marmelad Island Julapp (KBL d 24) x Rakushka Island Julapp (KBS n 09 22)
238 KBL III / KBL f 24 FI SRK RX FI*Hassunhauska Puolikuu Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
FI*Kuriton Apricot (KBL n 24) x FI*Hassunhauska Miiru-Maaru (KBL fs 03 22)
239 KBL III / KBL ds 23 FI SRK RX FI*Hassunhauska Pyörremyrsky Uros Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
FI*Kuriton Apricot (KBL n 24) x FI*Hassunhauska Miiru-Maaru (KBL fs 03 22)
240 KOR FI SRK LO FI*Mythai Rochana Rak Jing Naaras International Champion Wendel Stoop EX3
FIN*Helmi's Jai Sapparot (KOR ) x FIN*Mythai Wang Kaang Raang (KOR )
241 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB BIV
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
242 KOR FI SRK LO FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo Naaras International Champion Wendel Stoop EX2
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
243 KOR FI SRK LO 13 FI*Hovikissan Rhe-Mu Uros Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX2
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Hovikissan lek sawat (KOR )
244 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Tao Tasmai-Tatah Uros Pennut 4-7 kk Wendel Stoop Abs
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
245 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Tatu Atma-Aramah Uros Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX1 BIV NOM
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
246 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras Pennut 4-7 kk Wendel Stoop EX1
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
247 KOR FIN SRK LO FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam Naaras Grand International Premior Wendel Stoop Abs
Siri Kira*E Jai Dee (KOR ) x FIN*Mythai Rahk Mee Rahkah (KOR )
248 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha Naaras Premior Wendel Stoop EX1 CAPIB
FIN*Poison's Othong dek chai (KOR ) x FIN*Tatsutan Luna Angira-Diptam (KOR )
249 MAU ns FI SRK LO FI*Iltavilli Iseret Isis Naaras Champion Eric Reijers EX1 CACIB
FIN*Iltavilli Emir Ehsan (MAU ns) x Mauology Midnight Mama (MAU ns)
250 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Eric Reijers KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
251 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Wendel Stoop KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
252 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Grand International Champion Wendel Stoop EX1 CACS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
253 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Braxton Uros International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
254 OCI n 24 FI SRK LO FI*Lirukallion Kissoista Suurin Naaras International Champion Wendel Stoop EX1 CAGCIB
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FIN*Lirukallion Tuiskutukka (OCI n 24)
255 OCI n 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Bombax Uros Grand International Premior Wendel Stoop EX1 CAPS
FIN*Onnikatin Blueberry boy (OCI a 24) x FIN*Moosegrove OrqideasDoiradas (OCI b 24)
256 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Mira Fonsén KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
257 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Champion Mira Fonsén EX1 CACIB BIV NOM
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
258 OCI b 24 FI SRK LO FI*WiliWilla Aslan Uros Avoin Mira Fonsén Abs
FIN*Topspot Mysterious Solembum (OCI o 24) x FIN*Amas Rossellini (OCI ns 24)
259 OCI b 24 FI SRK LO FI*WiliWilla Lady Kit Kat Naaras Avoin Mira Fonsén EX1 CAC
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
260 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Mira Fonsén KM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
260 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Eric Reijers 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
261 OCI b 24 FI SRK LO FI*Amas Landau Uros Premior Mira Fonsén EX1 CAPIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Amas Etna (OCI b 24)
262 OCI c 24 FI SRK LO 13 FI*Punakuun Bakht Uros Pennut 4-7 kk Eric Reijers EX1
FI*Ermintrude HerrDr Schöneman (OCI a 24) x FI*Moosegrove Quo Vadis (OCI c 24)
263 RUS FI SRK LO FI*Bessemjanka's Qaramell Naaras Avoin Eva Wiéland Schilla EX1 CAC
FI*Inkilee Huvitus (RUS ) x FI*Bessemjanka's Nesha (RUS )
264 RUS FI SRK LO 13 Wynterwynd Moon River Uros Nuoret 7-10 kk Eva Wiéland Schilla EX1
Wynterwynd Watermarque (RUS ) x Tylona's Dancing in the Moonlight (RUS )
265 RUS FIN SRK LO FIN*Kheyron's Petrus Uros Premior Eva Wiéland Schilla EX1 CAPIB
FIN*Miminkan Klavdei (RUS ) x FIN*Kheyron's Qiara (RUS )
266 SNO n 05 FI SRK RX Destrier Alaska Knight Uros Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Southpole JFK (SNO n 05) x Shadycombe Alaska Sky (SNO n 05)
267 SNO a 05 FI SRK LO Anator Eywa Naaras Avoin Alexey Shchukin EX1 CAC
Storåslid's Alvar Snow (SNO a 05) x SnowOci's Cute is What i'am (SNO n 05)
268 SOM n FI SRK RX FI*Amajan Fede Favoloso Uros International Champion Eric Reijers EX1 CAGCIB
S*Fauve No 13 Baby (SOM n) x FI*Amajan Duchessa Dora Divina (SOM n)
269 SPH I / SPH a 21 FIN SRK LO FIN*EEC's Dark Tattoo Dancer Uros Supreme Champion Eric Reijers KM
FIN*Friday Ozzy (SPH e 09 32) x FIN*EEC's Amazing Alexandria (SPH g 09 22)
270 SPH I / SPH a FI SRK LO FI*Tuiscalo's Lifeguard Uros Avoin Eric Reijers EX1 CAC BIV NOM
Aristokrat Amex of Prioritet (SPH n 32) x LV*Otomi Vasilisa (SPH g 03 21)
271 SPH I / SPH n 21 FI SRK LO FI*SphynxGarden Amazing Aster Uros Avoin Eric Reijers EX2
FIN*EEC's Dark Tattoo Dancer (SPH a 21) x FIN*Riiviön Aleksandra (SPH n 03 21)
272 SPH II / SPH n 02 21 64 FI SRK LO LV*Otomi Danis Uros Grand International Champion Mira Fonsén EX1 CACS NOM
Murashoff Vancouver (SPH n 02) x LV*Otomi X-klusive (SPH f 09 21)
273 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Pennut 4-7 kk Mira Fonsén EX1 NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
274 SPH V / SPH d 21 33 FI SRK LO 13 FI*Tutsi Chaumet Uros Champion Alexey Shchukin EX1 CACIB BIV NOM BIS
LV*Otomi Ungaro (SPH e 09 32) x FI*Tutsi Nancy (SPH f 21)
275 SPH V / SPH n 21 33 FI SRK RX 13 FI*Hobbitqueen's Emporio Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Catberry Maigums (SPH n) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
276 BAL b FI SRK LO 14 FI*BaliDancer's Felisha Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Fercatin Minzay Pinocchio (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
277 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
278 BAL c FI SRK LO 14 FI*BaliDancer's Ellie Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*BaliDancer's Caya (BAL c)
279 BAL n 21 FI SRK RX FI*Noxx Reckless Rebecca Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM
Pippastro Mac Malone (OLH ns 24) x FIN*Noxx Lizzie (OLH ns 24)
280 BAL d 21 FIN SRK RX FIN*Mummeli Twixinho Jesse Uros Supreme Premior Marteinn Tausen Abs
S*Nova Star Twix (SIA n) x FIN*Mummeli Danifax Heili (BAL g 21)
281 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
282 OLH d 25 FI SRK LO FI*Jalecat's Jack in the Box Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 No Cert
Okurimono's Glucio (BAL n) x FI*Jalecat's GirlFriend Gala (OLH f 25)
283 OLH n 25 FI SRK LO Topeng News Flash of Noxx Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM NOM
Purrmatix Headline News (BAL n 21) x Purrmatix Tiny Bubbles of Topeng (OLH b 03 25)
284 OLH ns 24 FI SRK RX 13 FI*Noxx Midnight Sun Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Noxx Vava (BAL ds 21) x FI*Noxx Tricky Tania (OSH as 24)
285 OLH ns 22 FI SRK LO FI*Noxx Zlatan Ibrahimovic Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Jalecat's Leeroy Lex (OSH ns 22) x FI*Noxx Twisting Tilda (OSH ns 24)
286 OLH j 03 24 FI SRK LO 14 FI*TaikaTomun Bria Balleriina Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Valentina (OSH j 03)
286 OLH j 03 24 FI SRK LO 14 FI*TaikaTomun Bria Balleriina Naaras Määrittely Thea Friškovec OLH j 03 24
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Valentina (OSH j 03)
287 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM BIS
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
288 OSH n FI SRK RX FI*Santuzzan O Marry Me! Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM
FIN*Kattilan Musta Pekka (SIA n 21) x FIN*Santuzzan Impromptu (OSH f)
289 OSH a FI SRK LO 13 FI*Vuorikatin Drifter Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
Wickd Wonderlnd van Crystaltina*NL (OSH b 03) x FI*Jaguars Glumbumble (OSH a)
290 OSH b FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
291 OSH c FI SRK LO 14 FI*BaliDancer's Eleeza Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
FI*Noxx Yossi Benayoun (OSH c) x FI*BaliDancer's Caya (BAL c)
292 OSH fs 24 FI SRK LO 13 FI*Bigear Princess Juliet Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC NOM
ClassicOri's Deeply Deluxe (OSH ds 24) x FI*Moumouni Bianca (OSH c 22)
293 OSH n 24 FI SRK RX 14 FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Whick Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1
Idream (OSH b 22) x FI*Keskimaan TGRLily Buttercup (OSH n)
294 OSH a 24 FI SRK LO Nick-Nack Sia Alicia, CZ Uros Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB NOM BIS
Okonor Dragon (SIA a) x Paris v.Ladas (OSH n 03 24)
295 OSH a 25 FIN SRK RX FIN*Sultsinan Merengue Naaras Premior Marteinn Tausen EX1 CAPIB
FIN*Sultsinan Indian Big Chief (OSH n 25) x SI*Traum von FF Corriente (OSH a 03 24)
295 OSH a 25 FIN SRK RX FIN*Sultsinan Merengue Naaras Veteraani Charles Spijker 2
FIN*Sultsinan Indian Big Chief (OSH n 25) x SI*Traum von FF Corriente (OSH a 03 24)
296 OSH b 22 FI SRK RX Idream Uros Supreme Champion Thea Friškovec Abs
Black Kristal Osiriu's (OSH n 22) x Jessi-Linn Beauty Simon Stars*RU (OSH n 22)
297 OSH b 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's PoomPastic Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Idream (OSH b 22) x FI*Ice-Olive's Love Don't Lie (OSH c 24)
298 OSH d 25 FI SRK LO FI*Mummeli Dinazinho Sepe Uros International Champion Thea Friškovec Abs
FI*Birregin Nantucket Sound (OSH n) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
299 OSH n 25 FI SRK LO 13 Phoenix Arakan, CZ Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
(N)Coco Chanel's Dracula, JW, DSM (OSH n 25) x Entre Nous YesWeCat, SK (OSH c)
300 OSH bs 24 FI SRK LO FI*Jalecat's LeeLoo Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
FI*PikkuPirun Heartkiller (OSH ns 24) x FI*Jalecat's Heilys Hálo (OLH bs)
301 OSH b 22 FI SRK LO 13 FI*Bigear Prince Edward Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
ClassicOri's Deeply Deluxe (OSH ds 24) x FI*Moumouni Bianca (OSH c 22)
302 OSH n 02 FI SRK LO FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
303 OSH n 03 FI SRK RX FI*Keskimaan Ainion Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS NOM
Manalishi's I'm To Sexy For My Fur (OSH n 03) x FIN*DeLaSoul's Boogie Child (SIA n 03)
304 SIA w 67 FI SRK LO 13 FI*Willicon White Wookie Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Willicon Lavacristallo (BAL w) x FI*Keskimaan Elea Duventoliel (SIA n)
305 SIA n FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani Naaras Supreme Champion Marteinn Tausen KM
FIN*Twist-Tiramisun Fiksu (SIA n) x FIN*FlyingFinn's Plan-B (SIA n)
306 SIA n Akello von Partau Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS BIV
Barbar v.d. Speyerbach (SIA n) x Diantha von Chong-Shin (SIA n 21)
307 SIA n FI SRK LO 13 FI*Twist-Tiramisun Rapunzel Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun New Look (SIA c)
308 SIA n FI SRK RX FI*Kelmikerhon Nuorallatanssia Uros Supreme Premior Marteinn Tausen KM
FI*Kelmikerhon Kauko Kiito (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
309 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Supreme Premior Marteinn Tausen KM
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
309 SIA n FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Ral Lal Laa Naaras Veteraani Charles Spijker 1 NOM BIS
FIN*Kelmikerhon Oma Hyväinen (SIA n) x Blue-Iam's Galadriel (SIA a)
310 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
311 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun North Star Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
312 SIA a FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun Pretzel Uros Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Muusa (SIA n)
313 SIA b FI SRK RX 13 Mafdet Melody Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
Laziza Mafdet-Murano (SIA n) x Mafdet Mizmuffin (SIA c 21)
314 SIA b FI SRK LO FI*Vuorikatin AinutKertainen Uros International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*Jaguars Glumbumble (OSH a)
315 SIA c FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun New Look Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen Abs
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
316 SIA c FI SRK RX FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FIN*Kelmikerhon Kimmellys (SIA c)
317 SIA c FI SRK LO 14 FI*Kelmikerhon Ahmed Ahne Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
DK*Skuld Domaldi (SIA e) x FI*Twist-Tiramisun Oodi (SIA b)
318 SIA f FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Glanlotiel Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
319 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras International Premior Thea Friškovec EX1 CAGPIB NOM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
320 SIA a 21 FI SRK LO 13 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
321 SYL n 03 21 FI SRK LO 13 FI*Mummeli Qianinho Uula Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Acousticat's Bruscamente (OLH n 25) x FI*Mummeli Dinazinha Qiana (BAL f 03 21)
322 SYS n 03 FI SRK LO FI*Keskimaan Hobbit Fosco Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
FI*Keskimaan B Undomiel (SIA n) x FI*Keskimaan Elea Daerwen (OSH n 02)
323 SYS b 03 FI SRK LO FI*Choose Three Wishes Well Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x FIN*Birregin Ashita ga Choose (OSH n 24)
324 SYS f 02 21 FI SRK LO FI*Birregin FairyTail Tales Naaras Supreme Champion Thea Friškovec Abs
JusiFrut Sim-Sim*UA (OSH d 03 24) x FI*Sultsinan Silkkitie (SIA n 02)
325 HCS Rasmus Uros Kotikissat Wendel Stoop 2
325 HCS Rasmus Uros Veteraani Henry Hornell 1
326 HCS Lasse Uros Veteraani Henry Hornell Abs
326 HCS Lasse Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
327 HCS Romeo Uros Kotikissat Wendel Stoop 3
327 HCS Romeo Uros Veteraani Henry Hornell 2
328 HCS Trina Uros Kotikissat Wendel Stoop 4
329 HCS Caesar Uros Kotikissat Wendel Stoop 1 NOM
330 HCS Veikko Uros Kotikissat Wendel Stoop Abs
331 HCS Hani Karkkitassu Uros Kotikissat Wendel Stoop 5.
332 HCS Timantti Naaras Kotikissat Thea Friškovec 3
333 HCS Tara Naaras Kotikissat Thea Friškovec Arvosteltu 5
334 HCS Ninni Naaras Kotikissat Thea Friškovec 4
335 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Thea Friškovec 1 NOM BIS
336 HCS Elviira Naaras Kotikissat Thea Friškovec Arvosteltu 5
337 HCL Kenkku Uros Kotikissat Mario Ottino 3
338 HCL Jeremias Uros Kotikissat Mario Ottino 1 NOM
338 HCL Jeremias Uros Veteraani Henry Hornell Abs
339 HCL James Uros Kotikissat Mario Ottino 2
340 HCL Noora Naaras Kotikissat Mario Ottino 1 NOM BIS
340 HCL Noora Naaras Veteraani Henry Hornell 1 NOM BIS
341 HCL Sandra-Sabine Naaras Kotikissat Mario Ottino Abs
341 HCL Sandra-Sabine Naaras Veteraani Henry Hornell Abs
342 HCL Hertta Naaras Kotikissat Mario Ottino 3
343 HCL Bella Naaras Kotikissat Mario Ottino 2
344 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Samsonite Man Uros Kastraatti Mario Ottino EX1 CAP
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
425 HCS Susanna Naaras Kotikissat Thea Friškovec 2
425 HCS Susanna Naaras Veteraani Henry Hornell 2
426 HCS Viivi Naaras Kotikissat Thea Friškovec Abs
428 BUR b Cordelia Silk De Bur of Kisu Umi *** Naaras Avoin Alexey Shchukin Abs
Sabokah Alex Silk de Bur *** (BUR c) x Silk Way Zarina *** (BUR b)
429 BUR f Sacredspirit Serengeti of Kisu Umi*RU *** Naaras Nuoret 7-10 kk Eric Reijers Abs
Sacredspirit Jean Michel *** (BUR a) x Sacredspirit Honey Moon *** (BUR h)
430 PEB III / PEB g Felicia Fla of San Sintia Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
Elf Indigo Children (PEB n) x Cindyrella Indigo Children (PEB g 21 33)
431 SPH V / SPH d 09 32 FI SRK RX FI*Hebblas Caius Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
FIN*Friday Indiana (SPH b 32) x FIN*Friday Felissa (SPH d 09 32)
433 BRI a Kamila Prada First Volex Naaras Avoin Eric Reijers Abs
S*Olangas Oligark (BSH c) x Arine van Sawillu (BSH a)
434 MCO VI / MCO d 09 22 Top Coon Neiko Uros Champion Mario Ottino EX1 CACIB
Velvet Jewels Chicago of Top Coon (MCO n 22) x Top Coon Goja (MCO w)
435 MCO IV / MCO n 03 24 Galan Sky Beyrouth Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Marlon Sky Beyrouth (MCO d 03 22) x ParadiseIsland's Irish Rose (MCO gs 03 22)
436 MCO III / MCO n 22 DK*Coogan's Krystyn Naaras Avoin Charles Spijker EX2
DK*Sebasco's Ice Wiking (MCO w) x DK*Coogan's Carrie Bradshaw (MCO n 22)
437 RAG a 04 FI SRK LO 13 FI*Snowrag Pompom Naaras Champion Veikko Saarela EX1 CACIB
FI*Riverknee Quality Assurance (RAG n) x FI*Snowrag Diamond Dust (RAG a 04)
383 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira ABY n, BEN n 24 33, BRI c, d, g, BUR n, CRX IV, DRX III, EUR ns, OCI b 24, SPH II, IV 2
Friškovec Thea BALb, c, n 21, OLH ns 24, OSH n, c, n 24, b 22, b 24, d 25,n 25, bs 24,bs 22, n 02, n 03, SIA a, b, n 21, SYL n 03 21, SYS n 03, f 02 21, HCS-naaras 5
Hornell Henry ACL VI, RAG a, d 03, f 03, g 03, SBI a, c, n 21, a 21, b 21, SIB I, III, IV, TUV d 61-63, HC-vet. 7
Kass Tellervo ACL III, VII, ACS VI, MCO V, VIII, NFO I, III, V, VII, RAG g, SBI h 1
Martikainen Arja Kategoria IV oppilas Thea Friskovec 0
Nissen Aase EXO d 22, n 24, g 03, f 03 22, g 02 21 62, a 02 21, PER n, a, d, f, g 22, n 24, ns 24 62, n 01 62, n 03, fs 03 23, n 01 21 62, n 03 24, LPL n 09 2
Ottino Mario MCO VI, NFO IV, RAG n 21, n 03, SBI n, d 21, SIB II, HCL 4
Reijers Eric ABY a, BUR a, e, h, CRX V, EUR n 24, fs 24, KBL I, MAU ns, OCI c 24, SOM n, SPH I, Kat III –vet. 10
Räihä Jarmo Kategoria IV oppilas Marteinn Tausen 0
Saarela Veikko ACL V, X, MCO I, II, IX, NFO VI, VIII, RAG n, a 04, n 04 21, SBI f, TUA III, Kat II-vet. 7
Shchukin Alexey BEN n 22 33, n 24, BUR b, j, CRX III, VI, VII, DRX V, VII, MAN 53, EUR w 61, f, d 22, KBL III, SNO n 05, a 05, SPH V 1
Spijker Charles ACL VIII, MCO III, VII, NFO II, IX, RAG a 03, a 04 21, SBI b, e 21, TUA II, Kat I-vet, Kat IV-vet. 5
Stoop Wendel ABY o, BML I, CRX IX, DRX II, JBT, KOR, OCI n 24, HCS-uros 4
Tausen Marteinn BAL d 21, OLH d 24, d 25, n 25, ns 22, j 03 24, OSH a, b, fs 24, a 24, a 25, SIA w 67,n, c, f, b 21, SYS b 03 0
Wiéland Schilla Eva ABY p, BEN n 22, BRI e, CHA, CRX II, DRX IV, MAN 51-52, EUR n 22, d 24, ns 23, ns 24, KBL III, RUS 1
15 tuomaria