Omakissa
TUROK, 25.11.17, 104. kansainvälinen kissanäyttely
Järjestävä yhdistys Turun Rotukissayhdistys ry
Alkaa 25.11.2017 Loppuu 25.11.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.8.2017 Ilmoittautuminen loppuu 31.10.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 15.11.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 700   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@turok.fi
Paikka Turun Messukeskus, TURKU
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri Heli Tepponen, show@turok.fi, 045 6784532. Osoite Paistanojantie 61, 21270 Nousiainen

Näyttelypäällikkö Samuli Mustonen, np@turok.fi, puh 045 8846992

Pääasistentti Samuli Mustonen, assistentit@turok.fi, puh 045 8846992

Ruusukesihteeri Elena Korpela, ruusuke@turok.fi, 040 5672659 
Lisätietoja Ilmoittautumista on jatkettu 31.10 asti tai kunnes kissamäärä on täynnä. (Lisäys 22.10)
Ilmoittautumiset vain Omakissan kautta.

Kaikki rodut arvostellaan molempina päivinä. Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset ovat pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFén sääntöjä. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä.

Ilmoittautumiset: 1.8-22.10.2017 välisenä aikana, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta! 
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille Heli Tepponen. Ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. Ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 22.10.2017.
Näyttelyluokat: Näyttelyluokat 1 - 17. Jos kissa osallistuu kahteen tai useampaan luokkaa, ilmoita kissa erikseen jokaiseen luokkaan.
Leimakortit: Leimakortit on käytössä. Maksettaessa näyttelymaksu leimakortilla on leimakortti välittömästi lähetettävä näyttelysihteerille Heli Tepponen, Paistanojantie 61, 21270 Nousiainen. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi ja kissan nimi joka leimakortilla maksetaan näyttelyyn ja näyttelypäivä!
Ruusukkeet: Maksulliset 
Näyttelyluettelo: Luettelon hinta ennakkoon 3€ ja näyttelypaikalta ostettuna 5€. Sis la & su. Sähköinen luettelo maksuton.
Pysäköinti: 6 € koko vkloppu

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 166 165 1 0 0
2 181 169 1 0 11
3 148 143 2 0 3
4 186 179 1 0 5
Kotikissat 12 12 0 0 0
Yhteensä 693 668 5 0 19

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Tamerlan 1 Uros 7 (CH) Wikström Bjarne EX1 CACIB
2 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne KM NOM
3 EXO n My-Champagne Iron Maiden 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
4 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Edström Michael KM
5 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 1 (SC) Edström Michael KM BIV
6 EXO n 22 FI*Chosen-One Billion Dollar Baby 1 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
7 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
8 EXO n 22 FI*Chosen-One Oceania Flame 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 BIV NOM
9 EXO n 22 Ayser's Wild Tabby 1 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
10 EXO n 24 Ayser's Magic-of-Shadows 1 Uros 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX1 CAGCIB BIV NOM
11 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX2
12 EXO n 24 FI*Chosen-One Las Vegas Lady 1 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
13 EXO n 24 FI*Chosen-One Ocean Pearl 1 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1
14 EXO a 01 21 62 IDP*Mme Hardy's Smilla 1 Naaras 7 (CH) Sundqvist Malin EX1 CACIB
15 EXO d 03 22 S*Loveline's Hugo Red 1 Uros 11 (Nuoret) Sundqvist Malin Abs
16 EXO a 21 33 Ayser's Twilight 1 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1
17 PER w 62 FI*Elrikan Disaronno 1 Uros 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1 NOM
18 PER n Blackfire Aventador 1 Uros 7 (CH) Percynská Rihová Marie EX1 CACIB
19 PER n FI*Mimosan Quarterback 1 Uros 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX1 CAGCIB BIV
20 PER n FI*Mimosan The One 1 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 NOM BIS
21 PER a FI*Royal-Label A Kind of Magic 1 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael Mitätöity Mitätöity
22 PER d FI*Kultaviiksen Koh-I-Noor 1 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
23 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
23 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
24 PER f Sumava's Amanda 1 Naaras 2 (SP) Sundqvist Malin KM
25 PER n 22 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me 1 Uros 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC NOM
26 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 6 (IP) Sundqvist Malin EX1 CAGPIB NOM BIS
27 PER a 24 FI*Dirlandan Twilight 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1 NOM
28 PER f 22 FIN*Kultaviiksen Annabella 1 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira Abs
28 PER f 22 FIN*Kultaviiksen Annabella 1 Naaras 1 (SC) Edström Michael Abs
29 PER f 22 FI*Sabrimin Hula Hula 1 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
30 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
31 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Etta James 1 Naaras 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB
32 PER n 01 62 FI*Dirlandan JinJang 1 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM NOM
33 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM
34 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne KM
35 PER a 02 62 FI*Kermaviiksen Hestia 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1 NOM
36 PER a 02 62 FI*Elrikan Iden 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
37 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB NOM
37 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
38 PER n 03 24 FI*Chosen-One Lacy Looker 1 Naaras 5 (IC) Sundqvist Malin Abs
38 PER n 03 24 FI*Chosen-One Lacy Looker 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
39 PER e 01 21 62 S*Coolgrime's #Trilla 1 Naaras 13c (Määrittely) Sundqvist Malin PER e 01 21 62 (PER e 01 62)
39 PER e 01 62 S*Coolgrime's #Trilla 1 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC NOM
40 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 1 (SC) Edström Michael KM NOM BIS
41 PER n 33 Sinihuiskan Delilah 1 Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
42 PER f 33 FI*Yashar's Beaty Belle 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
43 PER f 33 FI*Yashar's Cicciolina 1 Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
44 PER e 21 33 FI*Yashar's Åskari Ålematon 1 Uros 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
45 RAG n FI*Maplehill's Ravenheart 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
46 RAG n FI*Maplehill's Stardust For Dreams 1 Uros 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
47 RAG n Calamarin Gruella Devil 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX2
48 RAG n FI*Barfait's Aisha 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
49 RAG n FI*Barfait's Choco 1 Uros 10 (KAS) Wikström Bjarne Abs
50 RAG a FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira 1 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC NOM
51 RAG a FI*Cremecup's Jacqueline Bouvier Kennedy 1 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1
52 RAG a FI*Pirtti-Viiksen Timjami 1 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie Abs
53 RAG a FI*Barfait's Alfie 1 Uros 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS BIV
54 RAG a FI*Barfait's Sunshine 1 Naaras 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS
55 RAG a FI*Maplehill's Kingfisher 1 Uros 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB
56 RAG a FI*Stardoll's Ben-Hur 1 Uros 10 (KAS) Percynská Rihová Marie Abs
57 RAG d FI*Maplehill's Peach Blossom 1 Naaras 13c (Määrittely) Sundqvist Malin RAG e
57 RAG e FI*Maplehill's Peach Blossom 1 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
58 RAG n 21 FI*Svanillan Wonder Wiki 1 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
59 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Tuisku 1 Uros 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
60 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Havu 1 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
61 RAG e 21 Kin edler von den Lichtalben 1 Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 No Cert
61 RAG e 21 Kin edler von den Lichtalben 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
62 RAG n 03 FI*Barfait's Unknown Star 1 Uros 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS
63 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1 BIV NOM BIS
64 RAG n 03 FI*Valkokullan Geisha 1 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
65 RAG n 03 FI*Hakalan Sailor 1 Uros 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1
66 RAG n 03 FIN*Maplehill's Shere Khan 1 Uros 2 (SP) Sundqvist Malin KM
66 RAG n 03 FIN*Maplehill's Shere Khan 1 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira Abs
67 RAG n 03 FI*Maplehill's Tahoma 1 Uros 4 (GIP) Sundqvist Malin Abs
68 RAG n 03 FI*Barfait's Zac 1 Uros 6 (IP) Sundqvist Malin EX1 CAGPIB
69 RAG n 03 FI*Ragtail Leon 1 Uros 10 (KAS) Sundqvist Malin Abs
70 RAG n 04 FI*Maplehill's Saskachina 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
71 RAG n 04 FI*Barfait's Playful Paco 1 Uros 4 (GIP) Wikström Bjarne EX1 CAPS
72 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 1 (SC) Wikström Bjarne Abs
73 RAG a 03 FI*Ragtail Kimi Konstantino 1 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
74 RAG a 03 FI*Maplehill's Princess of Avalon 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
75 RAG a 03 FI*RoyalRose's Alexander 1 Uros 12 (Pennut) Wikström Bjarne Abs
76 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Wikström Bjarne KM NOM BIS
77 RAG a 03 FI*Maplehill's Lovely Blues 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
78 RAG a 04 NO*Noble Origins' Lil'missPerfect 1 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael Abs
79 RAG a 04 FI*Valkokullan Daim 1 Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
80 RAG a 04 FI*Snowrag Pompom 1 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB BIV
81 RAG a 04 FI*RedHorizon's Jim Beam 1 Uros 8 (PR) Edström Michael EX1 CAPIB
82 RAG a 04 Jalapeno Indiana Jones 1 Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
82 RAG a 04 Jalapeno Indiana Jones 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
83 RAG a 04 FI*Colorstar's Merry Hope 1 Naaras 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
84 RAG d 04 FI*RedHorizon's Johnny Walker 1 Uros 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
85 RAG d 04 FI*Hakalan Sulosointu 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
86 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 No Cert
87 RAG f 04 FI*RedHorizon's Chivas Regal 1 Naaras 10 (KAS) Sundqvist Malin EX1 CAP
88 RAG g 04 FI*Darkie's Benzaiten 1 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
89 RAG n 03 21 S*Shivali Big Hair...Big Nails 1 Uros 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
90 RAG n 04 21 FI*Darkie's Bishamonten 1 Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
91 RAG a 03 21 FI*BlackRain's Impossible To Resist 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
92 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond 1 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
93 RAG f 04 21 FI*Darkie's Daikokuten 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
94 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 1 (SC) Wikström Bjarne KM BIV
95 SBI n FI*Mion Tamaj 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX2
96 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses 1 Naaras 5 (IC) Wikström Bjarne EX1 CAGCIB
97 SBI n FI*Safirrubir Key to Love 1 Naaras 9 (Avoin) Wikström Bjarne EX1 CAC
98 SBI n FI*Jadinell Rosalié 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne EX1
99 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 1 Uros 2 (SP) Wikström Bjarne Abs
100 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 6 (IP) Wikström Bjarne EX1 CAGPIB
101 SBI a FI*Kirakan Verushka 1 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
102 SBI a FI*Safirrubir Sunset Chaser 1 Naaras 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
103 SBI a FI*Tamus Taunus 1 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1
104 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie 1 Uros 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB NOM
105 SBI a SE*Altona Kitten's Diza Dior 1 Naaras 8 (PR) Percynská Rihová Marie Abs
106 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS NOM BIS
107 SBI b FI*Mithrandilin Elwing 1 Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
108 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris 1 Naaras 5 (IC) Percynská Rihová Marie EX1 CAGCIB
108 SBI c FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
109 SBI c S*Varicella's Lilac Banzi 1 Uros 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1
110 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love 1 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie EX1 BIV
111 SBI c FI*Saca's Iver Musketeer 1 Uros 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX2
112 SBI c S*Wanjeena's Purple Rush 1 Uros 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS
113 SBI d FI*Tamus Quattro 1 Uros 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
114 SBI d FIN*Recknagel Maariolemiöö 1 Uros 2 (SP) Sundqvist Malin KM
115 SBI d FI*Harebell Isfahan Wonder 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
116 SBI f S*Bibendums Spring Edition III 1 Naaras 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS
117 SBI f FI*JoJon Aiqing Shan 1 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
118 SBI f FI*Canth's Wonder Woman 1 Naaras 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX1 BIV NOM
119 SBI f FI*Humming Paranoid Android 1 Naaras 12 (Pennut) Sundqvist Malin EX2
120 SBI f FI*Nalle-Puhin Rita Haywood 1 Naaras 4 (GIP) Sundqvist Malin EX1 CAPS
121 SBI g FI*ElfQuest Leetah 1 Naaras 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 CACS
122 SBI h FI*Canth's Precious Darling 1 Naaras 12 (Pennut) Sundqvist Malin SBI f
123 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Sundqvist Malin KM NOM
124 SBI n 21 FI*Saca's Azzurro Daimler 1 Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
125 SBI n 21 FI*Kipparin Idelle 1 Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
126 SBI n 21 FI*Tamus Stagea 1 Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 BIV
127 SBI n 21 FI*Kirakan Quiereme Mucho 1 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
127 SBI n 21 FI*Kirakan Quiereme Mucho 1 Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
128 SBI n 21 FIN*Mion Piona 1 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM
128 SBI n 21 FIN*Mion Piona 1 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
129 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 1 Naaras 2 (SP) Edström Michael KM BIV NOM
129 SBI n 21 FIN*Zhamanen Harlequin 1 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM
130 SBI n 21 FIN*Kipparin Dunham 1 Uros 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
131 SBI n 21 FI*Canth's Xenia 1 Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB
132 SBI a 21 FI*Shonamei's Lady La Luna 1 Naaras 3 (GIC) Wikström Bjarne EX1 CACS
133 SBI a 21 SE*Borgvikens Faithful Lizzy 1 Naaras 11 (Nuoret) Wikström Bjarne Abs
134 SBI a 21 FI*Kipparin Meriel 1 Naaras 12 (Pennut) Wikström Bjarne EX1
135 SBI b 21 FI*Pikku-Miukun Albert 1 Uros 3 (GIC) Sundqvist Malin EX1 No Cert
136 SBI b 21 S*Dunhjärtat's Kajsa Kavat 1 Naaras 7 (CH) Sundqvist Malin EX1 CACIB BIV
137 SBI b 21 FI*JoJon Wudao Pic 1 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin DISQ AGR.
138 SBI c 21 SE*Borgvikens Alba Star 1 Naaras 7 (CH) Sundqvist Malin Abs
139 SBI c 21 FI*Kirakan U Got The Look 1 Naaras 9 (Avoin) Sundqvist Malin EX1 CAC
140 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive 1 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
141 SBI c 21 S*Storeklev's In June 1 Naaras 4 (GIP) Sundqvist Malin EX1 CAPS BIV
142 SBI c 21 SE*Stellani's Bugatti 1 Uros 6 (IP) Sundqvist Malin EX1 CAGPIB
143 SBI c 21 S*Nordkapsbergets Lukas 1 Uros 8 (PR) Sundqvist Malin EX1 CAPIB
144 SBI d 21 S*Qremellos Early Red Bird D 1 Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
145 SBI d 21 FI*Canth's Xavier 1 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
146 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Edström Michael KM
147 SBI f 21 S*Bibendums Felisa Spring Girl VI 1 Naaras 7 (CH) Percynská Rihová Marie EX1 CACIB
148 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS
148 SBI f 21 FIN*JoJon Fangshou 1 Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
149 SBI g 21 S*Qremellos Signe Tillisch B 1 Naaras 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS NOM
150 SBI j 21 FI*Canth's Molly Cottontail 1 Naaras 6 (IP) Sundqvist Malin EX1 CAGPIB
151 SBI bs 21 Pauli von Oldima 1 Naaras 11 (Nuoret) Sundqvist Malin EX1
152 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP NOM
153 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS NOM
153 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
154 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
155 ACS IV / ACS a 03 22 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
156 ACS IV / ACS n 09 22 FI*Debals Dakota 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
157 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Feroce FieCurl 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS BIV
158 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
159 ACS VIII / ACS fs 03 22 FI*Debals Philadelphia 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1
160 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM
161 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Alcyone 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
162 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Debra Kadabra 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
163 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's I am Electra 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
164 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Kudra Magdalena KM BIV
165 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Let's Go 2 Uros 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
166 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Hidden Treasure 2 Uros 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
166 MCO II / MCO a 09 FI*Chamberlain Hidden Treasure 2 Uros 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 2
167 MCO III / MCO n 22 Barnie of Melidana 2 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena Abs
168 MCO III / MCO a 25 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 NOM
169 MCO III / MCO a 24 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX2
169 MCO III / MCO a 25 FI*HoneyCoon's I Am Made Of You 2 Naaras 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne MCOIII/MCO a 24
170 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Dark Diamond 2 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
170 MCO III / MCO n 22 FIN*Chamberlain Dark Diamond 2 Naaras 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 2
171 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Happy Feet 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
172 MCO IV / MCO n 09 25 FI*Easylife's King of Star 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
173 MCO V / MCO f 22 PL*Dark Age Euphoria 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
174 MCO V / MCO d FI*HoneyCoon's Into The Fire 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX2
175 MCO V / MCO d S*Moon Kewa's Little John 2 Uros 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC NOM
176 MCO V / MCO f RU*Catsvill County's Night Rain 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena MCO VI/MCO f 09
177 MCO V / MCO d 25 FI*Easylife's King of Sun 2 Uros 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1
178 MCO V / MCO f 23 Patayan's Neonila 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 BIV
179 MCO V / MCO d 22 FI*Lepokallio Roihu 2 Uros 8 (PR) Kudra Magdalena EX1 CAPIB
180 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police 2 Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX2
181 MCO V / MCO e 25 FI*Tigerworld Stand `N` Shine 2 Uros 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP
182 MCO V / MCO d 22 SE*KobbaCat's Dingel 2 Naaras 10 (KAS) Kudra Magdalena EX1 CAP BIV
183 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
183 MCO VI / MCO f 09 S'Ally BJ Axis Star, CZ 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
184 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Chamberlain Zimply Gorgeous 2 Uros 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
185 MCO VI / MCO f 09 22 FI*MeriCoon's Holly Dolly 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
186 MCO VI / MCO f 03 25 FI*Stout-hearted Zehra 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX2
187 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Heart Stealer 2 Naaras 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 BIV
188 MCO VI / MCO d 09 25 FI*Easylife's King of Moon 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1
189 MCO VI / MCO f 09 FI*Easylife's Queen of Heart 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene Abs
190 MCO VI / MCO f 09 23 FI*Stout-hearted Tazmin 2 Naaras 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
191 MCO VI / MCO d 09 24 FI*Stout-hearted Wizard Dumbledore 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP BIV
192 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Love Happens 2 Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
193 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
194 MCO VII / MCO es 24 FI*Chamberlain Arctic Love 2 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB BIV
195 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Gunn-Tove 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC
196 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Black Hole Sun 2 Naaras 6 (IP) Kudra Magdalena EX1 CAGPIB
197 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1
198 MCO VIII / MCO es 09 24 FI*Chamberlain Just In Time 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX2
199 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Krysos Zi´Aire 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene Abs
200 MCO VIII / MCO ns 03 22 Kiyaras Krypton 2 Uros 12 (Pennut) Glem Lene EX1 BIV NOM BIS
201 MCO VIII / MCO fs 09 22 FI*Mostlycats Wellamo 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX1 CAGPIB NOM
202 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*SatuMainen Cara Mia 2 Naaras 6 (IP) Glem Lene EX2
203 MCO VIII / MCO as 03 22 FI*Chamberlain Zero Hour 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP BIV
204 MCO IX / MCO w 63 Mo's Rocky Boy 2 Uros 11 (Nuoret) Glem Lene EX1 NOM
205 MCO IX / MCO w 63 FI*Rotcat Tomboy Of Finland 2 Naaras 12 (Pennut) Glem Lene EX1
206 NEM I / NEM n 21 Kuzma of White Frost 2 Uros 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB
207 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Aglaya 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX2
208 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Blizzard 2 Uros 7 (CH) Glem Lene Abs
209 NEM I / NEM a 21 Flippi Sniezny Powiew*PL 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
210 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 5 (IC) Glem Lene EX1 CAGCIB BIV
211 NEM I / NEM n 21 Zheoffrey of Tavaloga 2 Uros 8 (PR) Glem Lene EX1 CAPIB
212 NEM I / NEM n 21 Mishelle Gold Nympha 2 Naaras 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
213 NEM II / NEM n 09 21 (D)Nevalions Guess 2 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
214 NEM II / NEM n 03 21 S*Solsibs Gizon Aslanov 2 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX2
215 NEM II / NEM n 09 21 Imageblaze Eminem 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC BIV
216 NEM II / NEM n 09 21 FI*Eswood DJ Kitty 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
217 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS
218 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
219 NFO II / NFO n 09 FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
220 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet 2 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
221 NFO II / NFO n 09 S*Eärfalas Dogge 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB NOM BIS
222 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Another Life 2 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
223 NFO II / NFO n 09 S*Eärfalas Freja 2 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP BIV NOM
224 NFO III / NFO n 22 FI*GoldenFurry's Lively Limousin 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
225 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
226 NFO III / NFO n 22 SE*For Keeps Robert Plant 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
227 NFO IV / NFO n 09 24 S*Miss Mikkus' Fröken Fräken 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
228 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX2
229 NFO IV / NFO n 09 22 SE*Björksund's Adrian 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
230 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB BIV
231 NFO IV / NFO a 09 22 SE*Björksund's Bizzarrini 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
232 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Marjametsän Poika saunoo 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM BIS
233 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Keijo 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX2
234 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX3
235 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Siniidan Trinity 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
236 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Deimos Lotus Elise 2 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
236 NFO IV / NFO n 09 23 FIN*Deimos Lotus Elise 2 Naaras 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM BIS
237 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
238 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Carwalions Baxter Black 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX3
239 NFO IV / NFO n 03 24 S*NC's Alladin Sane 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP BIV
240 NFO IV / NFO a 03 24 S*NC's Joyride 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX2
241 NFO V / NFO f FI*JustSpecial Burberry Summer 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM
241 NFO V / NFO f FI*JustSpecial Burberry Summer 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
242 NFO V / NFO f FI*Hirmuinen Coco Chanel 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX2
243 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS BIV
244 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 5 (IC) Kudra Magdalena EX1 CAGCIB
245 NFO VI / NFO d 09 22 S*Just Catnap's Ailsa Craig 2 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV
246 NFO VI / NFO f 02 62 Eluney LemuNarki*ES 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
247 NFO VI / NFO f 09 22 FI*Pörkarvan StarlightOfXerxex 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
248 NFO VI / NFO f 03 22 FI*Carwalions Adeliza Lunkentuzz 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
249 NFO VI / NFO f 03 23 FI*Carwalions Bandit Queen 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX3
250 NFO VI / NFO d 09 22 FI*InukChuck's Riia 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX2
251 NFO VI / NFO d 09 22 (N)Fodnaheia's Maffeo 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
252 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Carwalions Chinook 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
253 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM
254 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Ramona 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX
255 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Wartburg 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX3
256 NFO VI / NFO f 09 22 FI*WitSarin Volga 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
257 NFO VI / NFO d 03 24 FI*WitSarin Zastava 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX
258 NFO VI / NFO f 03 24 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX4
259 NFO VI / NFO d 02 21 S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
259 NFO VI / NFO d 02 21 S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz 2 Uros 17 (Veteraani) Wikström Bjarne 1 NOM
259 NFO VI / NFO d 02 21 S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
260 NFO VII / NFO ns 22 S*Winterland's Shirley Lee 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
261 NFO VII / NFO ds 24 (N)Tingoskattens Jazz 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
262 NFO VIII / NFO ns 09 22 SE*Björksund's Astoria 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
263 NFO VIII / NFO ds 03 24 FI*Pörkarvan Slayer 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
264 NFO VIII / NFO fs 03 22 S*Aborgatos Juni 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB NOM
265 NFO VIII / NFO ns 09 22 SE*Gryttjens Zacapa 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
266 NFO VIII / NFO as 09 22 SE*Gryttjens Indigo 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne Abs
267 NFO VIII / NFO fs 09 FI*Jarraun's Skog Cheralin 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
268 NFO VIII / NFO fs 03 22 N*Migoto's Rikke 2 Naaras 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP NOM
269 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX2
270 NFO IX / NFO w 64 SE*Lells Avicii 2 Uros 3 (GIC) Kudra Magdalena EX1 CACS
271 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 9 (Avoin) Kudra Magdalena EX1 CAC BIV NOM
272 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Nicolas 2 Uros 11 (Nuoret) Kudra Magdalena Abs
273 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco 2 Naaras 11 (Nuoret) Kudra Magdalena EX1 NOM
274 SIB I / SIB n Veresk Line*RU Nazar of Tavaloga 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
275 SIB II / SIB n 09 FI*Cherrytail's Faramir 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
276 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV NOM
277 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS NOM BIS
278 SIB III / SIB n 24 FI*Minoon Pikkuveikka 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
279 SIB III / SIB n 22 FI*Allikatin Kukka 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
280 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko Abs
281 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Bmy-Moumou Dandy Thunder 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV
282 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Raitamäen Bertil 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX2
283 SIB IV / SIB n 09 22 FI*Jylhäkallion Aurora 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
284 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Cherrytail's DareDevil 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
285 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Kudra Magdalena KM
286 SIB V / SIB f FI*Jäälinnan Alisa 2 Naaras 1 (SC) Kudra Magdalena KM
287 SIB V / SIB f 24 Sof`ja Nevskaja Radost 2 Naaras 12 (Pennut) Kudra Magdalena EX1 BIV
288 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 2 (SP) Kudra Magdalena KM NOM BIS
289 SIB VI / SIB e 03 22 S*Maollich's Jag (heter) Jig 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB
290 SIB VI / SIB f 09 FI*Taigatassun Pocahontas 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC NOM
291 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zerahiah 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene Abs
292 SIB VII / SIB es 11 VinniMur Zlatogor 2 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
293 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
294 SIB VII / SIB ds 22 FI*Cherrytail's X-Man 2 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
295 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM BIV NOM BIS
296 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
297 SIB VIII / SIB ns 03 24 (N)Einhaugens Miro Napoleonsen 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
298 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
299 SIB VIII / SIB ds 03 FI*Ninatte's Alejandro 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX2
300 SIB VII / SIB ns 24 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko Abs
301 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Cherrytail's Las Vegas 2 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
302 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne Abs
303 SIB VIII / SIB ns 02 21 64 SE*Viksjötassen's Theodore 2 Uros 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
304 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Seda 2 Naaras 9 (Avoin) Glem Lene EX1 CAC
305 TUA II / TUA n 03 FI*Felesin Tuomas Holopainen 2 Uros 10 (KAS) Glem Lene EX1 CAP
306 TUA V / TUA d 24 FI*Felesin Marco Hietala 2 Uros 4 (GIP) Kudra Magdalena EX1 CAPS
307 TUA IX / TUA w 64 FI*Josmarin Nöpö Nöpöttäjä 2 Uros 7 (CH) Glem Lene EX1 CACIB NOM
308 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Bailey's King 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene EX2
309 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Ieremija 2 Uros 4 (GIP) Glem Lene EX1 CAPS NOM
310 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti 3 Naaras 5 (IC) Boiko Tetiana EX1 CAGCIB
311 BEN n 22 S*Leopardettes Doreen Defender 3 Naaras 5 (IC) Boiko Tetiana EX2
312 BEN n 22 S*KungsgardenCats Manta Ray 3 Naaras 12 (Pennut) Boiko Tetiana EX1 BIV
313 BEN n 22 S*KungsgardenCats Tigger 3 Uros 2 (SP) Boiko Tetiana KM
314 BEN n 22 S*KungsgardenCats Wilmer 3 Uros 10 (KAS) Boiko Tetiana EX1 CAP
315 BEN n 24 S*Nordic Glow Eden 3 Naaras 7 (CH) Boiko Tetiana EX1 CACIB
316 BEN n 24 CattiCartano Asia Style 3 Naaras 11 (Nuoret) Boiko Tetiana Abs
317 BEN n 24 S*Leopardettes Nonstop 3 Naaras 11 (Nuoret) Boiko Tetiana EX1 BIV NOM
318 BEN n 24 S*Nordic Glow Kassiopeia 3 Naaras 12 (Pennut) Boiko Tetiana EX1
319 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) Boiko Tetiana KM BIV NOM
320 BEN n 24 S*Hot Stuff Zulu 3 Naaras 4 (GIP) Boiko Tetiana EX1 CAPS
321 BEN n 24 SE*OneWorld Admiral Prune 3 Uros 8 (PR) Boiko Tetiana EX1 CAPIB
322 BEN n 24 S*Leopardettes Gåva 3 Naaras 8 (PR) Boiko Tetiana EX2
323 BEN n 24 S*Leopardettes Foxy Savannah 3 Naaras 8 (PR) Boiko Tetiana EX1 CAPIB
324 BEN n 24 33 Asianleopardcat Honey 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
325 BLH n FI*Treselle's Espresso 3 Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB NOM
326 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
327 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keijun SyysLoisto 3 Uros 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
328 BSH n FI*Ferme Eppu Elmina 3 Naaras 4 (GIP) Boiko Tetiana EX1 CAPS NOM
328 BSH n FI*Ferme Eppu Elmina 3 Naaras 17 (Veteraani) Brambilla Fabio Arvosteltu
329 BSH a Autumn Blues Biscuit Cat 3 Uros 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB BIV NOM
330 BSH a FI*SamBelle's Candy King 3 Uros 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
331 BSH a FI*Feronian Lilja 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
332 BSH a FI*SamBelle's Isabella 3 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
333 BSH b FI*Treselle's Zealous Zared 3 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella Abs
334 BSH c FI*Treselle's Grand Bara 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
335 BSH d FI*SamBelle's Estella Eva 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
336 BSH e S*Applecat Qarat of Sweden 3 Uros 7 (CH) Boiko Tetiana EX1 CACIB
337 BSH e FI*Brinelly Angelo Nico 3 Uros 9 (Avoin) Boiko Tetiana EX1 CAC
338 BSH g FI*SamBelle's Hera 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa Abs
339 BSH g FI*SamBelle's Cream Caramel 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
340 BSH j FI*Brinelly Abba Nella 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 No Cert
341 BSH q FI*Treselle's Elaine Thompson 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM
342 BSH a 22 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
343 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
344 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara 3 Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB BIV NOM
345 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Jungle Frost 3 Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
346 BSH ns 11 FI*Helmiinan Hupakko 3 Naaras 6 (IP) Mastrangelo Donatella EX1 CAGPIB BIV
347 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Northern Charmer 3 Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB
348 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Ada 3 Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
349 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Fandorin 3 Uros 9 (Avoin) Boiko Tetiana BSH ny 25
350 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Indian Ridge 3 Uros 12 (Pennut) Boiko Tetiana EX1
351 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Just Peachy 3 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
352 BSH ny 03 25 Bico Barbie aus Curbechi 3 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella BSH x n 03 25
353 BSH g 33 FI*SamBelle's Elsa Eunice 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
354 BUR n S*Lovestory's Triumph Tiger 3 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
355 BUR n FI*Lilac's Iron Maiden 3 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
356 BUR n FI*Ninelli's PLS DAPO 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
357 BUR n Shai-San-War's Zoya 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
358 BUR n FI*Seirene Copacabana 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 BIV NOM BIS
359 BUR n LV*Forsland Viva Vittoria 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX2
360 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM
360 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 2
361 BUR n FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl 3 Naaras 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
362 BUR n FI*Oliivian Charlie Brown 3 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
363 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP BIV
363 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
364 BUR n FI*Lilac's Jar of Hearts 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
365 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
366 BUR a FI*Ninelli's Uljamoinen 3 Uros 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 No Cert
367 BUR b FI*Lilac's Kitaro Caravan 3 Uros 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 No Cert
368 BUR b FI*Hokkuspokkus Bit'O'Honey 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
369 BUR b LV*Forsland Washington 3 Uros 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 BIV NOM
370 BUR b FI*Hokkuspokkus Cheery Littlebottom 3 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
371 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella Abs
372 BUR b LV*Silky Majesty Zoe 3 Naaras 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
373 BUR b FI*Seirene Material Girl 3 Naaras 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 1 NOM BIS
373 BUR b FI*Seirene Material Girl 3 Naaras 6 (IP) Mastrangelo Donatella EX1 CAGPIB NOM
374 BUR c LV*Swamy Di'SunT Akria 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
375 BUR c FI*Hokkuspokkus Tifa Lockhart 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
376 BUR c FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
377 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM
378 BUR d FI*Celsiana Suopursu 3 Uros 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB
379 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX2
379 BUR f FI*Almond's Ella Fitzgerald 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
380 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS BIV NOM BIS
381 BUR f FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
382 BUR f FI*Lilac's Ipanema Girl 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
383 BUR g FI*Karvanverran Ifigeneia 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
384 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
385 CHA FI*Sinimirrin Bernard 3 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne Abs
386 CYM 51-52 / CYM d 03 22 51 FI*Finaku's Edremony 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
387 CYM 53 / CYM n 09 53 FI*Pikkeen Kinder 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
388 EUR w 64 FI*Kissakallion Palladium 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
389 EUR n FI*RuusuLinnan Cool G. 3 Uros 9 (Avoin) Boiko Tetiana EX1 CAC
390 EUR d Maahinen 3 Uros 1 (SC) Boiko Tetiana KM
391 EUR e FI*Lumihelmen Jokapoika 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
392 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 3
392 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
393 EUR n 23 FIN*Pikku-Piun Raparperi 3 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
394 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM
394 EUR n 24 FI*Kissakallion Magdalena 3 Naaras 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 4
395 EUR n 24 FI*Kissakallion Ronaldo 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
396 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 2 (SP) Paloluoma Anne KM NOM
396 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 4
397 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 3
397 EUR a 24 FIN*Kissakallion Iscador 3 Uros 4 (GIP) Boiko Tetiana EX1 CAPS
398 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
399 EUR d 23 FIN*Kassilan Guaranteed Gnome 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
400 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Boiko Tetiana KM NOM
401 EUR e 22 DK*Abimbola Bimbo Blondi 3 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
402 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM
403 EUR f 24 FI*Sireenin Anarchy 3 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP
404 EUR g 24 FI*Sireenin Coming Right Along 3 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
405 EUR ns 22 FI*Lumihelmen Ilopilleri 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
406 EUR ns 23 FI*Kassilan Taattu Tonttu 3 Uros 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
407 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM BIS
408 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa Abs
409 KOR FI*Mythai Ornanong Sa-Mon 3 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa EX1 CACS
410 KOR FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB BIV NOM
411 KOR DK*Meejai Been Fan-Fayo 3 Uros 7 (CH) Lindelöf Sirpa Abs
412 KOR FI*Kattihovin Chiisai Kisu 3 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
413 KOR FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
414 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
414 KOR FIN*Hovikissan iat Jaao 3 Naaras 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 2
415 KOR FI*Melodian Thanit 3 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
416 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
417 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne Abs
418 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
419 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Meamoons MX A Be Yourself 3 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
420 MAU ns 24 FI*Walidah Baketwernel 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
421 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
422 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM BIS
422 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 1 NOM
423 OCI n 24 FI*Moosegrove Aurora 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
424 OCI n 24 FI*Moosegrove Honour 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
424 OCI n 24 FI*Moosegrove Honour 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
425 OCI n 24 FI*Martinic Wings of the Storm 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
426 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Boiko Tetiana KM
427 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 3 (GIC) Boiko Tetiana EX1 CACS NOM
428 OCI b 24 FI*Topspot MysticMagic of Solstice 3 Naaras 5 (IC) Boiko Tetiana EX1 CAGCIB
429 OCI b 24 FI*Northalla Seventh Son 3 Uros 11 (Nuoret) Boiko Tetiana Abs
430 OCI b 24 FI*Martinic Soldier of Fortune 3 Uros 12 (Pennut) Boiko Tetiana EX1 BIV NOM BIS
431 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Boiko Tetiana KM
432 OCI b 24 S*Vargagården's Sisu Maxwell JR 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
433 OCI o 24 FI*Moosegrove Maroon 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
434 OCI o 24 FI*Martinic Pride and Joy 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
435 OCI ns 24 FI*Northalla Sunlight 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
436 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
437 OCI os 24 FI*Punakuun Dumle 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
438 SIN FI*Chai-lai Brave Benjamin 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
439 SIN FI*Chai-lai Energetic Ellie 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne Abs
440 SNO a 05 Federico Snowshoe-Pearls*PL 3 Uros 9 (Avoin) Boiko Tetiana Abs
441 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Brambilla Fabio KM BIV NOM
442 ABY n SC S*Cat Claw's Kiss-Proof Katie 4 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
443 ABY n Ingave's Pandora 4 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
444 ABY n Cellani Sieno UkassaKinté 4 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
445 ABY n FI*Lovedevotion Infinity 4 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX2
446 ABY n FI*Omanion Galanthus nivalis 4 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
447 ABY n FI*Nebuankhet Veritaserum 4 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
448 ABY n FI*Kharn-Ka Valley of Ashes 4 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX2
449 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 4 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
449 ABY n FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
450 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 17 (Veteraani) Percynská Rihová Marie Abs
450 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio Abs
451 ABY n Maurice de Moéris 4 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP BIV
452 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Percynská Rihová Marie 1 NOM BIS
453 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 1 (SC) Ojaniemi Sara KM BIV
454 ABY a FI*Nebuankhet Violet Punch 4 Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
455 ABY a FI*Akanthos Dante 4 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
456 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
457 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM BIV
458 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba 4 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
459 ABY o FI*Neaera's Iaera Nalani 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
460 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
461 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
462 ABY os FI*Kassilan Beach Bandit 4 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
463 BAL c 21 FI*Noxx The Winner Takes It All 4 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin Abs
464 BAL b 03 SE*Torparkattens Mini Tulipa 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
465 CRX I / CRX n FI*KittyLady's Bagheera 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
466 CRX I / CRX o FI*Claypond's Farceur 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
467 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS NOM
468 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 2 (SP) Ojaniemi Sara KM NOM
469 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS NOM BIS
470 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 NOM
471 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Brambilla Fabio KM NOM BIS
472 CRX II / CRX ns 03 FI*Sweetpurr's Pandia 4 Naaras 2 (SP) Brambilla Fabio KM NOM
473 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odile 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
474 CRX III / CRX h FI*Huissin Road to Ruin 4 Naaras 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX2
475 CRX III / CRX g 24 FI*FunkyJam's Nova Prime 4 Naaras 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
476 CRX III / CRX d FI*Sweetpurr's Red Edition 4 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1 BIV NOM BIS
477 CRX III / CRX f FI*Sirpaleen Beata Afrodite 4 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin CRX f 09/ CRX IV
478 CRX IV / CRX f 02 62 Dapple Dawn From Topolino's 4 Naaras 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
479 CRX IV / CRX d 02 21 62 SE*Gentlemen's Bujumbura 4 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
480 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
481 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Alchemist Iron Maiden 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
482 CRX IV / CRX g 09 FI*Huissin Katri Vala 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX2
483 CRX IV / CRX f 01 21 64 S*Curls 'n Claws Simply Amazing Hoya 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX3
484 CRX IV / CRX d 09 24 FI*VeeKasin Tohtori Hömelö 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
485 CRX IV / CRX d 03 S*My Twigg's Ruby Rain 4 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
486 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon 4 Uros 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB BIV
487 CRX V / CRX n 23 FI*Alchemist Battle Beast 4 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
488 CRX V / CRX n 24 FI*Raitakatin Edward 4 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
489 CRX V / CRX n 24 FI*Raitakatin Isabella 4 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
490 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
491 CRX VI / CRX a 03 24 FI*VeeKasin Fanzine 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
492 CRX VII / CRX n 33 FI*KittyLady's Baloo 4 Uros 5 (IC) Fonsén Mira Abs
493 CRX VII / CRX n 33 FI*Alchemist Hocus Pocus 4 Uros 6 (IP) Fonsén Mira EX1 CAGPIB NOM
494 CRX VIII / CRX f 09 33 FI*Alchemist Queen of Hearts 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM
495 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Alchemist Abracadabra 4 Uros 3 (GIC) Biernaczyk Marcin EX1 CACS
496 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Quixotic Clown 4 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
497 CRX IX / CRX w 62 FI*Ballerina's Father Frost 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
498 CRX IX / CRX w 62 FI*Sweetpurr's Winter Is Coming 4 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
499 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins 4 Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
500 DRX I / DRX n EE*Serengeti Masterpiece 4 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
501 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Tittelintuure 4 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
502 DRX III / DRX fs 23 Bianca Gaspari Catline*PL 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
503 DRX III / DRX d SE*Recce Pod MiG-25 Foxbat 4 Uros 8 (PR) Ojaniemi Sara EX1 CAPIB
504 DRX VII / DRX n 33 Sunny Elf Jeronimo 4 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
504 DRX VII / DRX n 33 Sunny Elf Jeronimo 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
505 DRX VII / DRX n 32 FI*Tomorrowland Bold Benito 4 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
506 DRX VII / DRX f 33 FI*Tomorrowland Darling Dora 4 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 BIV
507 DRX VII / DRX n 32 FI*Tomorrowland Excellent Emily 4 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX2
508 DRX VII / DRX n 33 Ofelia Sodetan Nicol Ross 4 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX3
509 DRX IX / DRX w 62 Curly Time Ulissen 4 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
510 DRX IX / DRX w 64 SE*Recce Pod Project 941 Typhoon 4 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
511 OLH b 25 CH*Shilby Line's Big Mac 4 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
512 OLH o 24 FI*Noxx Guardian Angel 4 Uros 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin Abs
513 OLH ns 24 FI*Frostnight's Shadegrown 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
514 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 NOM
515 OSH n Juturna Tabby Cat 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
516 OSH n FI*Bigear Black Label 4 Uros 6 (IP) Fonsén Mira Abs
517 OSH a FI*Plan-A Mr Lahey 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
518 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck 4 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
519 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM
520 OSH b LV*La Lune d'Or Qualsy 4 Naaras 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
521 OSH d SE*Topparrot's Toronto 4 Uros 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
522 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
523 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
524 OSH f FI*BlackDevil's The End Of The Line 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
525 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 1 (SC) Biernaczyk Marcin KM NOM
526 OSH j SE*Torparkattens Galadriel 4 Naaras 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
527 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB
528 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 4 (GIP) Biernaczyk Marcin EX1 CAPS
529 OSH b 24 FI*Galene's Cotton Eyed Joe 4 Uros 7 (CH) Biernaczyk Marcin EX1 CACIB
530 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
531 OSH b 25 FI*JellonCats Oliwa 4 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 NOM
532 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
533 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX2
534 OSH c 24 FI*LoudMeow Full Moon 4 Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
535 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
535 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
536 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS NOM
537 OSH f 24 FI*Millamarin Kermakaramelli 4 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
538 OSH fs 25 FI*Millamarin Katarina Isojalka 4 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
539 OSH e 03 Ivanthes Jjjussi 4 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB
540 OSH p 02 FI*Galene's Eragrostis Curvula 4 Uros 10 (KAS) Biernaczyk Marcin EX1 CAP
541 OSH n 03 24 FI*MaanMainion Saippuaooppera 4 Naaras 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
542 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
543 PEB III / PEB e Sapphire Rafs Dynasty 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
544 PEB V / PEB c 33 FI*Evilurbastet Afina Pallada 4 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM
545 RUS FI*BlueLair's Gabriella 4 Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB BIV NOM
546 RUS Cilda Undina Spirit of Neva 4 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX2
547 RUS FI*Janatuisen Amalthea of Jupiter 4 Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
548 RUS Silverine Hyperion of Hana-Bi 4 Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
549 RUS FI*Sini-Hilkan Zenith 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
550 RUS FI*Sini-Hilkan Damsel of Bunch 4 Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 BIV
551 RUS FI*Hana-Bi Timur 4 Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
552 RUS FI*Sini-Hilkan Flòraidh 4 Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
553 SIA w 67 Kameroon Light Ai-Peri 4 Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara Abs
554 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM BIV
554 SIA n Baccara Eastern Nymph 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
555 SIA n Zorro Black Mask 24 Karata*RUS 4 Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
556 SIA n S*Spotless Norton 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
557 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
558 SIA n FI*Deraza Juicy Fruit 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
559 SIA a FI*Plan-A Fifty Sixty 4 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin EX1
560 SIA b FI*Deraza Kissy Wizard 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
561 SIA b SE*Topparrot's First Class 4 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
562 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
562 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
563 SIA f SE*Witty Funny's Miss Angry 4 Naaras 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB NOM
564 SIA g FI*Kaspektin Blastoise 4 Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
565 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen 4 Naaras 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS
566 SIA n 21 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
567 SIA n 21 FI*Vintterin Petunia Miinantytär 4 Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX2
568 SIA b 21 SE*Pilgatans Nicke 4 Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB NOM
569 SIA d 21 FI*Viitakon Aamunkajo 4 Uros 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
570 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
570 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 17 (Veteraani) Percynská Rihová Marie 2
571 SIA e 03 SE*Torparkattens Narcissus 4 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
572 SIA f 03 SE*Witty Funny's Miss Happy 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir Abs
573 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM
574 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
575 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
576 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
577 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 7 (CH) Isakov Vladimir Abs
578 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB NOM
579 SOM n Olaf von Gulda 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
580 SOM n FI*Kisompa's Mirko Marek 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
581 SOM n FI*Kharn-Ka Xahale Xpress 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
582 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM BIV NOM
582 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Percynská Rihová Marie 3
583 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
583 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Percynská Rihová Marie 1 NOM
584 SOM n FIN*Kisompa's Dianna 4 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
584 SOM n FIN*Kisompa's Dianna 4 Naaras 17 (Veteraani) Percynská Rihová Marie 2
585 SOM n FI*SunnyPace Forsythia 4 Naaras 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB
586 SOM n S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa 4 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
587 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
588 SOM a FI*Kisompa's Lunetta 4 Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
589 SOM a FI*Kisompa's Milko Martin 4 Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
590 SOM a FI*Kisompa's Minka Milena 4 Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
591 SOM a FI*Foxkiss Charina trivirgata 4 Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira Abs
592 SOM o FI*SunnyPace Galega 4 Uros 5 (IC) Biernaczyk Marcin EX1 CAGCIB NOM
593 SOM o FI*SunnyPace Garidella 4 Naaras 9 (Avoin) Biernaczyk Marcin EX1 CAC
594 SOM o SE*Vesselkattens Stina 4 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 BIV
595 SOM o King von Gulda 4 Uros 8 (PR) Biernaczyk Marcin EX1 CAPIB NOM
596 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
596 SOM p FI*SunnyPace Consolida 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
597 SPH I / SPH n Dani Danati Bonaparte 4 Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
598 SPH II / SPH n 03 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak 4 Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
599 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
600 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM
601 SPH V / SPH d 09 32 FI*Hebblas Vincent 4 Uros 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1 NOM BIS
602 SPH V / SPH f 03 32 Merloni Bianka 4 Naaras 11 (Nuoret) Biernaczyk Marcin EX1
603 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Lexi 4 Naaras 12 (Pennut) Biernaczyk Marcin Abs
604 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM
605 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Biernaczyk Marcin KM NOM BIS
606 THA n Jasmine Tajska Chata*PL 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
607 HCL Oscar Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Glem Lene 3
608 HCL Henrik Torbjörn af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Glem Lene 1 NOM
609 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Glem Lene 2
610 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 1 NOM BIS
610 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Glem Lene 1 NOM
611 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 3
612 HCS Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 1 NOM
613 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 1 NOM BIS
614 HCS Kiusa Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 4
615 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 2
616 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Ojaniemi Sara 2
616 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Biernaczyk Marcin 2
664 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Biernaczyk Marcin ABY o, BAL b 03, BAL c 21, CRX III, CRX VIII, DRX IX, OLH b 25, OLH o 24, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 24, OSH d, OSH e 03, OSH f 24, OSH fs 25, OSH h, OSH j, OSH p 02, SIA a, SOM o, SPH V, VET Kotikissat 39
Boiko Tetiana BEN n 22, BEN n 24, BSH e, BSH n, BSH ny 25, EUR a 24, EUR d, EUR d 24, EUR n, OCI b 24, SNO a 05 30
Brambilla Fabio ABY n, CRX II, CRX V, DRX VII, OSH a 02 21, OSH b, OSH b 25, OSH n 03 24, SIA n 03 21, SOM p, VET 3 41
Edström Michael EXO n 22, PER a, PER d, PER e 02 62, PER f 22, PER f 33, PER n 33, PER ns 24 62, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG e 21, RAG n 04 21, SBI b, SBI d 21, SBI n 21 39
Eek Magnusson Iréne MCO III (13c), ACL III, MCO I, MCO IV, NFO III, NFO IV, NFO VII, NFO VIII, SIB VIII 39
Fonsén Mira ABY os, CRX VI, CRX VII, OLH ns 24, OSH a, OSH c 24, OSH d 24, OSH n, PEB III, SIA c, SIA d 21, SIA f, SIA g, SIA j, SIA n, SOM a, SPH IV, VET 1 41
Glem Lene ACS IV, MCO IX, MCO VI, MCO VIII, NEM I, NFO I, SIB VI, TUA II, TUA IX, HCL 41
Isakov Vladimir CRX IV, OSH e, OSH f, SIA b, SIA e 03, SIA f 03, SIA n 01, SOM n, SPH III, THA n 31
Kudra Magdalena ACL IV, ACS VIII, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VII, NFO IX, NFO V, SIB V, TUA V 41
Lindelöf Sirpa BLH f 03, BSH c, BSH g, BUR c, BUR g, BUR h, CYM 51-52, CYM 53, EUR as 22, EUR n 23, EUR w 64, KOR, OCI n 24, OCI ns 24, OCI o 24 30
Mastrangelo Donatella BEN n 24 33, BLH n, BSH a, BSH ay 11, BSH b, BSH d, BSH g 33, BSH j, BSH ns 11, BSH ny 03 25, BUR b, BUR d, EUR g 24, EUR n 22, EUR ns 23 30
Ojaniemi Sara ABY a, ABY p, CRX I, CRX IX, DRX I, DRX III, PEB V, RUS, SIA b 21, SIA n 21, SIA w 67, SPH I, SPH II, HCS 38
Paloluoma Anne BML I, BSH a 22, BSH q, BUR a, BUR f, BUR n, CHA, EUR d 22, EUR d 23, EUR e, EUR e 22, EUR f 24, EUR n 24, EUR ns 22, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI os 24, SIN 40
Percynská Rihová Marie EXO a 21 33, EXO n 24, PER ds 22 62, PER e 21 33, PER n, PER w 62, RAG a, RAG a 21, RAG e, SBI a, SBI c, SBI f 21, SBI g 21, VET 4 40
Saarela Veikko ACS III, ACS XI, NEM II, NFO II, NFO VI, SIB I, SIB II, SIB III, SIB IV, SIB VII 42
Sundqvist Malin RAG d (13c), PER e 01 62 (13c), EXO a 01 21 62, EXO d 03 22, PER e 01 62, PER f, PER n 03 24, PER n 22, RAG e 04, RAG f 04, RAG g 04, RAG n 03, RAG n 21, SBI b 21, SBI bs 21, SBI c 21, SBI d, SBI f, SBI g, SBI h, SBI j 21 42
Wikström Bjarne EXO n, EXO w 62, PER a 02 21 62, PER a 02 62, PER a 24, PER n 01 62, PER n 03, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG d 04, RAG f 04 21, RAG n, RAG n 03 21, RAG n 04, SBI a 21, SBI n, VET 2 40
17 tuomaria.