YK 11.kansainvälinen näyttely Hartola 14.10.2017
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 14.10.2017 Loppuu 14.10.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2017 Ilmoittautuminen loppuu 18.9.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:45
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 2.10.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä

Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kolumbus.fi
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi


HUOM! Mikäli varaat huonetta Linna Hotellista, ole yhteydessä suoraan hotelliin! (Booking.com ei toimi ko viikonloppu varauksiin)
Lisätietoja

Näyttelyssä Suomi teema!

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 72
2 82
3 65
4 67
Kotikissat 4
Yhteensä 290

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger I Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
2 EXO d 22 FI*VippeCat Prince perfect I Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo Abs
3 PER n FI*Mimosan Quarterback I Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
4 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo I Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM NOM
4 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo I Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM BIS
5 PER a 24 FI*Dirlandan Twilight I Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
6 PER f 22 FI*Sabrimin Hula Hula I Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
7 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom I Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
8 PER n 03 Hiladoras Alejandro I Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
9 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit I Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM NOM BIS
10 PER n 33 Sinihuiskan Fenix I Uros 7 (CH) Fonsén Mira EX1 CACIB
11 PER f 33 Sinihuiskan Elisha I Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB NOM
12 PER n 21 33 Benoma Havanna Dreams I Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM
13 PER d 21 33 FI*Castlemoor's Incredible Ironman I Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
14 RAG a FI*Barfait's Alfie I Uros 4 (GIP) Fonsén Mira Abs
15 RAG a FI*Stardoll's Ben-Hur I Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
16 RAG n 21 Gayaneh Nereis notabilis I Uros 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
17 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo I Uros 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM
18 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana I Naaras 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
19 RAG n 04 Gayaneh Nymphaea nebula I Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
20 RAG n 04 FI*Valkokullan Brownie I Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
21 RAG a 03 FI*Ragtail Kimi Konstantino I Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC NOM
22 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy I Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
23 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart I Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB NOM
24 RAG a 04 FI*Stardoll's Force of Blue I Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
25 RAG a 04 FI*Snowrag Pompom I Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
26 RAG a 04 FIN*Shyshaman's Moonlight I Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX2
26 RAG a 04 FIN*Shyshaman's Moonlight I Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
27 RAG d 03 FI*Snowrag Red Ferrari I Uros 6 (IP) Fonsén Mira Abs
28 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu I Uros 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
29 RAG f 04 FI*Pirtti-Viiksen AAVA I Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
30 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris I Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
31 RAG n 04 21 Gayaneh Navicula nix I Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1
32 RAG a 03 21 FI*BlackRain's Impossible To Resist I Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
33 SBI n FI*Helin's Cella I Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
34 SBI n EST*Audrey Herencia I Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM
35 SBI a FI*Lofanna Etna I Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
36 SBI a FI*Nalle-Puhin PINK! I Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM
37 SBI a FIN*Touchant Homme du Monde I Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
37 SBI a FIN*Touchant Homme du Monde I Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 3
38 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith I Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
39 SBI b FI*Clavinova Kiwie I Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
40 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour I Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM
40 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour I Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 1 NOM
41 SBI c FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love I Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
42 SBI d FI*Tamus Escort I Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
43 SBI d FI*Touchant Renault Unique I Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
44 SBI d FI*Rais-Kis Mignon I Uros 3 (GIC) Fonsén Mira EX1 CACS BIV
45 SBI f EE*Qween Stefani Klaudia I Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC NOM
46 SBI f FI*WanillaWillan Iiris I Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX2
47 SBI f FI*Rais-Kis Aurora I Naaras 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB
47 SBI f FI*Rais-Kis Aurora I Naaras 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
48 SBI g FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa I Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
49 SBI n 21 FI*Sarasein Apollo I Uros 10 (KAS) Kass Tellervo Abs
50 SBI a 21 RU*Tarnis Urgant I Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
51 SBI a 21 Demian Günther I Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
52 SBI b 21 Shapur Angel I Naaras 2 (SP) Fonsén Mira KM NOM BIS
53 SBI c 21 FI*Nalle-Puhin I Will Survive I Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
54 SBI d 21 FI*JoJon Shan Liang I Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB NOM BIS
55 SBI d 21 FI*JoJon Shi Ni Ai Shan I Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
56 SBI d 21 FI*Harebell Gibson I Uros 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM
57 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya I Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira Abs
58 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Semiramisin Gadiel Girgin I Uros 8 (PR) Fonsén Mira EX1 CAPIB
58 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Semiramisin Gadiel Girgin I Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 2
59 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir I Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
59 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN*Verdian Cihangir I Uros 17 (Veteraani) Fonsén Mira 4
60 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay I Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
61 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl II Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
62 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Celaeno II Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX3
63 MCO I / MCO n FI*KingLeo's I am Merope II Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
64 MCO I / MCO a FI*KingLeo's I am Taygete II Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM
65 MCO II / MCO n 09 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester II Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo Abs
66 MCO II / MCO a 09 FI*KingLeo's I am Electra II Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
67 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire II Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
68 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom II Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
69 MCO III / MCO n 22 Battle Creek's Let Me Love You*DE II Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
70 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica II Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP NOM
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's Born To Be Wild II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Tigerworld Dharma Dorje II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX2
73 MCO V / MCO f 22 FI*Chamberlain Get It Hot II Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
74 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Guri-Malla II Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
75 MCO V / MCO d 22 Bumblebee Cunabula*RU *** II Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
76 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ II Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM NOM
77 MCO VI / MCO f 09 22 FI*NomenEst Hawaiian Sunrise II Naaras 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
78 MCO VI / MCO f 03 FI*Goldenstream's Woman in Red II Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
79 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Hard as a Rock II Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 BIV
80 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Escape's Jennifer Lopez II Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
81 MCO VIII / MCO ns 03 FI*Escape's Kid Bailey II Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo Abs
82 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu II Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
83 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella II Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB NOM
84 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan ÄssäHai II Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
85 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL II Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM
86 NEM II / NEM n 09 21 FI*Pikku-Priin Charizard II Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC NOM
87 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper II Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM
88 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths II Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB BIV
88 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths II Uros 15 (Siitos) Krogh Minna
89 NFO II / NFO n 09 FI*GoldenFurry's Holy Holstein II Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
90 NFO II / NFO n 03 FI*Hirmuinen Bastet II Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
91 NFO II / NFO n 09 FI*Jarraun's Skog Ferdinand II Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
92 NFO III / NFO n 22 FI*GoldenFurry's Lively Limousin II Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
93 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen II Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta KM BIV NOM
93 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Tähtitassun Aurinkoinen II Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
94 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad II Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
95 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong II Naaras 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
96 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne II Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
97 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Jarraun's Skog Emeliana II Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
98 NFO IV / NFO n 09 24 FI*WitSarin Pobeda II Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Marjametsän Kendo Anthem II Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
100 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Marjametsän Saravon Pekka II Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
101 NFO IV / NFO n 09 22 FI*GoldenFurry's Champion Charolais II Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
102 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Koivunpesän Tuohi II Naaras 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB
103 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Jarraun's Skog Eldgrim II Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
104 NFO V / NFO f FI*Hirmuinen Coco Chanel II Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
105 NFO V / NFO d 22 FI*GoldenFurry's Last Choice II Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
106 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Aura II Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
107 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi II Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB BIV NOM
108 NFO VI / NFO f 09 FI*WitSarin Elite II Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX2
109 NFO VI / NFO f 01 21 62 S*Myselisia's Satsuma II Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
110 NFO VI / NFO d 09 22 (N)Fodnaheia's Maffeo II Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV NOM BIS
111 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Hopeahännän Satuprinsessa II Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
112 NFO VI / NFO d 03 22 FI*Neige-Cristal's Diorella II Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX2
113 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper II Uros 2 (SP) Krogh Minna Abs
114 NFO VI / NFO d 03 FI*Hopeahännän Pablo Picasso II Uros 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB NOM BIS
114 NFO VI / NFO d 03 FI*Hopeahännän Pablo Picasso II Uros 17 (Veteraani) Krogh Minna 1 NOM BIS
115 NFO VI / NFO f 09 FI*Hopeahännän Frida Kahlo II Naaras 10 (KAS) Krogh Minna Abs
115 NFO VI / NFO f 09 FI*Hopeahännän Frida Kahlo II Naaras 17 (Veteraani) Krogh Minna Abs
116 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr II Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
117 NFO VII / NFO ns 24 FI*Hopeahännän Hymypoika II Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
118 NFO VIII / NFO fs 09 FI*GoldenFurry's Last Wish II Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
119 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light II Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
119 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
120 NFO IX / NFO w 62 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco II Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
121 NFO IX / NFO w 61 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar II Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
122 SIB III / SIB n 22 FI*Alizarin Captain Morgan II Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM BIV NOM BIS
123 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville II Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS NOM BIS
124 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Chaleb II Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
125 SIB IV / SIB n 09 22 Maria von Sibikoschka A II Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
126 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hela II Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna Abs
127 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Raitamäen Benjamin II Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
128 SIB V / SIB f 24 FI*Mintsuliinin Darianna II Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
129 SIB VI / SIB fy 09 22 FI*Mintsuliinin Doris II Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
130 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi II Naaras 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS NOM BIS
130 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi II Naaras 17 (Veteraani) Krogh Minna 1 NOM
131 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka II Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
132 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Bandiitti II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 BIV NOM
133 SIB VIII / SIB ds 03 FI*Ninatte's Alejandro II Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
134 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Lumikissan BlingBling II Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
135 BEN n 22 CattiCartano Wild River III Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
136 BEN n 22 FI*Kissalehdon Nefertiti III Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
137 BEN n 22 S*KungsgardenCats Tigger III Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
138 BEN n 24 Goldycat Mufasa III Uros 11 (Nuoret) Svensk Suvi EX1
139 BEN n 24 CattiCartano Rich Heart *** III Uros 12 (Pennut) Svensk Suvi Abs
140 BEN n 24 CattiCartano Jungle Jewel *** III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1
141 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure III Uros 2 (SP) Svensk Suvi KM NOM BIS
142 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari III Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
143 BEN n 24 32 FI*RashelRose Sansa Stark III Naaras 9 (Avoin) Svensk Suvi Abs
144 BLH n Kant of Baltic Breeze III Uros 5 (IC) Svensk Suvi EX1 CAGCIB
145 BLH n FI*Treselle's Espresso III Uros 10 (KAS) Svensk Suvi EX1 CAP
146 BLH a FI*Ullukan John Draken III Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
147 BLH c FI*Duketin Justiina III Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
148 BLH j FI*MellowBear's Rhine Maiden Flosshilde III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1
149 BLH f 03 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda III Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
150 BSH a FI*Feronian Lilja III Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
151 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea III Naaras 1 (SC) Svensk Suvi Abs
152 BSH f FI*Feronian Madonna III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1
153 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta III Naaras 6 (IP) Svensk Suvi EX1 CAGPIB NOM
153 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta III Naaras 17 (Veteraani) Svensk Suvi 2
154 BSH ny 03 25 Bico Barbie aus Curbechi III Naaras 11 (Nuoret) Svensk Suvi EX1
155 BUR n FI*Seirene Queen Bee III Naaras 3 (GIC) Svensk Suvi EX1 CACS
156 BUR n FI*Hokkuspokkus Cloud Strife III Uros 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1
157 BUR n FI*Seirene Copacabana III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1 BIV NOM BIS
158 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday III Naaras 2 (SP) Svensk Suvi KM
158 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday III Naaras 17 (Veteraani) Svensk Suvi 3
159 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf III Naaras 6 (IP) Svensk Suvi EX1 CAGPIB
160 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman III Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM
161 BUR b FI*Hokkuspokkus Cheery Littlebottom III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1
162 BUR b FI*Seirene Ipanema III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi Abs
163 BUR b Zaffiro Kratti III Uros 6 (IP) Svensk Suvi EX1 CAGPIB
164 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham III Uros 6 (IP) Svensk Suvi EX1 CAGPIB
165 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up III Uros 1 (SC) Svensk Suvi KM NOM
166 BUR e FI*Almond's Freyr III Uros 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB NOM
167 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth III Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara Abs
168 BUR f FI*Hokkuspokkus Adora Belle Dearheart III Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM
169 BUR g FI*Karvanverran Ifigeneia III Naaras 9 (Avoin) Svensk Suvi EX1 CAC
170 BUR g FI*Seirene Norma III Naaras 10 (KAS) Svensk Suvi EX1 CAP
171 BUR h FI*Cattish Ada Rising III Naaras 6 (IP) Ojaniemi Sara EX1 CAGPIB
172 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi III Naaras 4 (GIP) Svensk Suvi EX1 CAPS
173 CHA FIN*BleudeBess Brisé volé III Naaras 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP NOM BIS
173 CHA FIN*BleudeBess Brisé volé III Naaras 17 (Veteraani) Svensk Suvi 1 NOM BIS
174 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna III Naaras 1 (SC) Svensk Suvi KM NOM
175 EUR f 24 FI*Feronian Felicia III Naaras 1 (SC) Svensk Suvi Abs
176 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon III Uros 7 (CH) Ojaniemi Sara EX1 CACIB
177 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide III Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM BIV NOM BIS
177 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide III Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
178 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth III Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM
179 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI*Maikain MiuMiu III Naaras 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC NOM BIS
180 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI*Maikain Sirpaliina Sempai III Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
181 MAN 53 / MAN d 02 21 53 62 FI*Maikain Pilvi Mi III Naaras 11 (Nuoret) Svensk Suvi EX1 NOM BIS
182 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zalika Zahur III Naaras 9 (Avoin) Svensk Suvi Abs
183 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico III Uros 1 (SC) Svensk Suvi KM
184 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle III Naaras 1 (SC) Ojaniemi Sara KM
185 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger III Uros 3 (GIC) Ojaniemi Sara EX1 CACS
186 OCI b 24 FI*Moosegrove Jett III Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
187 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem III Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
188 SIN FI*Chai-lai Darling Daisy III Naaras 12 (Pennut) Svensk Suvi EX1
189 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake IV Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
190 ABY n FI*Laire Maer Gelir IV Uros 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB NOM
191 ABY n FI*Lovedevotion Josefine IV Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1 BIV NOM
192 ABY n FI*Laire Valar Lorien IV Uros 2 (SP) Fonsén Mira KM
193 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel IV Naaras 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS NOM
194 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz IV Uros 10 (KAS) Fonsén Mira Abs
195 ABY a FI*Akanthos Dante IV Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
196 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu IV Uros 2 (SP) Krogh Minna KM NOM
197 ABY a FIN*Link Lindiwe IV Uros 17 (Veteraani) Ojaniemi Sara 2
198 ABY o FI*Laire Gelir Laer IV Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM
199 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba IV Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
200 ABY o FI*Lovedevotion Juliet IV Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 BIV NOM BIS
201 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord IV Uros 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
202 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets IV Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS NOM BIS
203 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds IV Naaras 3 (GIC) Ojaniemi Sara Abs
204 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo IV Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
205 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Mitä jos sä oisit silti mun kaa IV Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 BIV
206 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee IV Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
207 CRX IV / CRX d 03 FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa IV Naaras 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
208 CRX VII / CRX a 33 FI*Gaala-Star Hopea IV Naaras 5 (IC) Krogh Minna Abs
209 CRX VII / CRX n 33 FI*KittyLady's Baloo IV Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
210 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Gaala-Star Ivori IV Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
211 DRX III / DRX g FI*Åbodas Ninja IV Naaras 4 (GIP) Ojaniemi Sara EX1 CAPS
212 OSH n FI*BlackDevil's The Sound Of Silence IV Uros 11 (Nuoret) Fonsén Mira EX1
213 OSH b HU*Okonor Miskolc IV Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC NOM
214 OSH d FI*BlackDevil's To The Moon And Back IV Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
215 OSH e HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil IV Uros 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB
216 OSH e FI*BlackDevil's Drift Of The SunRice IV Uros 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1 NOM
217 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina IV Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM
217 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
218 OSH f FI*BlackDevil's Frosty Northern Lights IV Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira Abs
219 OSH f FI*BlackDevil's Smoky Polar Night IV Naaras 12 (Pennut) Fonsén Mira EX1 NOM
220 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby IV Naaras 1 (SC) Fonsén Mira KM BIV
221 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever IV Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM NOM
222 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon IV Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC NOM BIS
223 OSH c 24 FI*LoudMeow Mr. Moonlight IV Uros 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP NOM BIS
224 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás IV Uros 1 (SC) Fonsén Mira KM
224 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
225 OSH d 24 FI*Clamoris Isolde IV Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
226 RUS FI*Zarin Lycaena Helle IV Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
227 RUS FI*Albergan Hafanana IV Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
228 RUS FI*Albergan Aarnivalkea IV Naaras 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
229 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy IV Uros 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1 NOM
230 SIA a FI*Plan-A Fifty Sixty IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM BIS
231 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka IV Uros 4 (GIP) Fonsén Mira EX1 CAPS
231 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
232 SIA f FI*Kaspektin Kasipusi IV Naaras 5 (IC) Fonsén Mira EX1 CAGCIB
233 SIA f Azorez Varda Tintalle of Kaspektin IV Naaras 10 (KAS) Fonsén Mira EX1 CAP
234 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen IV Naaras 5 (IC) Ojaniemi Sara EX1 CAGCIB NOM
235 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice IV Uros 1 (SC) Ojaniemi Sara KM NOM BIS
236 SOM n FI*Kharn-Ka H.Nelson IV Uros 9 (Avoin) Ojaniemi Sara EX1 CAC
237 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues IV Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM NOM
237 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues IV Uros 17 (Veteraani) Ojaniemi Sara 1 NOM
238 SOM n FI*Vulpes Alfeios IV Uros 10 (KAS) Ojaniemi Sara EX1 CAP
239 SOM a FI*Kharn-Ka Hekla IV Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
240 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon IV Uros 2 (SP) Krogh Minna KM
240 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon IV Uros 17 (Veteraani) Ojaniemi Sara 3
241 SOM o FI*SunnyPace Galega IV Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
242 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka IV Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM NOM
242 SOM o DK*Dushara Mint of Kharnka IV Naaras 17 (Veteraani) Ojaniemi Sara 1 NOM BIS
243 SPH II / SPH n 09 FI*Eipril Rosalie IV Naaras 11 (Nuoret) Ojaniemi Sara EX1
244 SPH III / SPH f FI*Hebblas Viona IV Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
245 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma IV Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
246 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace IV Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
247 SPH V / SPH g 32 FI*Tuiscalo's All Hallows´ Eve IV Naaras 12 (Pennut) Ojaniemi Sara EX1
248 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor IV Uros 2 (SP) Ojaniemi Sara KM
249 THA n 21 Thaiblueangels Chisu IV Naaras 9 (Avoin) Fonsén Mira EX1 CAC
250 HCL Aku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Svensk Suvi 1 NOM
250 HCL Aku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Svensk Suvi 1 NOM BIS
251 HCS Nuppu Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Svensk Suvi 2
252 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Svensk Suvi 1 NOM BIS
253 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved I Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
254 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love I Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
278 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Fonsén Mira EXO n 24, PER d 21 33, PER f 22, PER n 03, PER n 33, RAG a, RAG d 03, RAG n 04 21, RAG n 21, SBI b 21, SBI d, TUV d 61-63, TUV f 61-63, TUV n 61-63, ABY n, CRX IV, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH n, SIA c, SIA f, THA n 21, VET 1 48
Kass Tellervo EXO d 22, PER a 24, PER d, PER f 24, PER f 33, PER n, PER n 21 33, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG e 04, RAG f 04, RAG n 04, SBI a 21, SBI b, SBI c 21, SBI f, SBI g, SBI n 21, MCO II, MCO IV, MCO V, MCO VI, MCO VIII, SIB III, SIB V, SIB VI, SIB VIII 46
Koskenkangas Marjatta PER fs, RAG a 04, RAG n 03, SBI a, SBI c, SBI d 21, SBI n, ACS VIII, MCO I, MCO III, NEM II, NFO III, NFO IV, NFO V, NFO VII, SIB VII 43
Krogh Minna NEM I, NFO II, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, SIB IV, ABY a, ABY o, CRX VII, OSH b, OSH h, RUS, SIA a, SOM a, SOM o, SPH III, SPH IV, VET 2 49
Ojaniemi Sara BEN n 22, BEN n 22 32, BLH a, BLH f 03, BSH a, BUR a, BUR e, BUR f, BUR h, CHA, KBL I, MAN 51-52, OCI b 24, CRX I, CRX II, CRX VIII, DRX III, OSH d, OSH e, SIA j, SIA n, SOM n, SPH II, SPH V, VET 4 46
Stein Maj-Britt 0
Svensk Suvi BEN n 24, BEN n 24 32, BLH j, BLH n, BSH f, BSH g, BSH ny 03 25, BUR b, BUR c, BUR d, BUR g, BUR j, BUR n, EUR d 24, EUR f 24, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, SIN, HCL, HCS, VET 3, VET Kotikissat 38
7 tuomaria