URK 53. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 12.11.2017
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 12.11.2017 Loppuu 12.11.2017
Ilmoittautuminen alkaa 15.8.2017 Ilmoittautuminen loppuu 22.10.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.11.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 520   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Helsingin Messukeskus
Toimihenkilöt
  • Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi, Osoite: Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki. 
  • Näyttelypäällikkö: Katerina Leino, katerina@urk.fi, p. 050 466 0370 , myyntipaikka- ja rotupöytätiedustelut osoitteeseen, Erika.Paqvalin-Skurnik@showlink.fi .
  • Pääassistentti: Jonna Varhama, ilmoittautumiset mieluiten Facebook-yksityisviestillä  https://www.facebook.com/jonna.varhama tai sähköpostitse: varhama@iki.fi . Assistenttianomukset 31.10.2017 mennessä, assistenteille maksetaan palkkio ja tarjotaan lounas.
  • Raha-asiat: Mia Tuomivirta mia@urk.fi
  • Yhdistyksen infopuhelin 046 - 902 0879
Lisätietoja
Näyttelypaikan osoite: Helsingin Messukeskus, Messuaukio 1, 00520 Helsinki
 
 
Ilmoittautumiset: 15.8.-15.10.2017, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille, yksi päivä/lomake.
Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 15.10.2017.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 39 €/pvä, URKin jäsenten kissat 37 €/pvä. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortteja hyväksytään 1 kpl/näytteilleasettaja/päivä. Kirjoita leimakorttiin omistajan ja kissan nimi, sekä kissan ems-koodi ja näyttelypäivä ja lähetä välittömästi näyttelysihteerille.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. veteraani- tai siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti ilmoittautumisen yhteydessä.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ilmainen sähköinen luettelo julkaistaan kotisivuilla. Serti- ja valmistumisruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 520 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 97
2 133
3 129
4 175
Kotikissat 8
Yhteensä 542

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Oceania Flame Naaras Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 NOM BIS
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
4 EXO n 24 FI SK LO 16 Ayser's Magic-of-Shadows Uros International Champion Nathalie Smits-Peelen EX2
FI*Precious O'Bama (PER n) x FI*Aamukasteen Hokkus Pokkus of Ayser (EXO f 24)
5 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
6 EXO n 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Ester Estelar Naaras Grand International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAPS
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
7 EXO g 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Oxana Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
8 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
9 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Nathalie Smits-Peelen KM NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
9 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
10 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CACIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
11 PER n 24 FI SRK LO 13 My-Champagne Anemone to Timanfaya Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x My-Champagne Lady Gaga (PER n 03 24)
11 PER n 24 FI SRK LO 13 My-Champagne Anemone to Timanfaya Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
D'Mediterran Bandido (EXO n 22) x My-Champagne Lady Gaga (PER n 03 24)
12 PER a 24 FI SK LO 17 FI*Dirlandan Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Ayanna Before the Dawn (PER n 24) x Sumava's Nikhar (PER w)
13 PER f 22 FI SK LO 17 FI*Sabrimin Hula Hula Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM BIS
FI*Sabrimin Royal (PER n) x FI*Sabrimin Estelle (PER f 24)
14 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
15 PER ns 24 62 FI SK LO 16 FI*Timanfaya More Than Words Uros Avoin Nathalie Smits-Peelen EX1 CAC
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
16 PER n 01 62 FI SRK LO 13 FI*Dirlandan JinJang Uros Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FIN*Dirlandan Cappuccino (PER f 03)
17 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
18 PER e 01 62 FI SK LO 17 FI*Kermaviiksen Helios Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Dirlandan Picasso (PER n 03) x Sweetmarale's Bonjour (PER g 02)
19 PER a 03 23 FI SK LO 17 FI*Whispers Ofelia Naaras Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Whispers Iron Knight (EXO a 03 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
20 PER n 21 33 Benoma Ultraviolet Naaras International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGCIB
Sandypaws Big Bang Theory of Benoma (PER n 21 33) x Benoma Paris Lady (PER n 33)
21 PER n 21 33 Double Take Fashion Baby, DSM Naaras Supreme Premior Nathalie Smits-Peelen KM
Double Take Showstopper (PER n 21 33) x Karabel's Soul Sister (PER g 33)
22 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS BIV
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
23 RAG n FI SK LO 15 FI*Dollgarden's Fraxinus Nigra Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Dollgarden's Deutzia (RAG n 04)
24 RAG n FI SK LO 17 FI*Snowrag Tinky Winky Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FI*Snowrag Skeeter Rabbit (RAG a)
25 RAG n FI SRK LO FI*Barfait's Nanette Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Barfait's Gianna (RAG a 03)
26 RAG a FI SK LO 17 FI*Purppuralinnan Prinsessa Safiira Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
S*Norrtassen's Oliver Twist (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
27 RAG a FI SK LO 17 FI*Colorstar's Merlin Hennessy Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*Dollgarden's Festuca Glauca (RAG a) x FI*Colorstar's Merry Hope (RAG a 04)
28 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
29 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Edward Uros Premior Marjatta Koskenkangas Abs
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
30 RAG a FI SK LO 15 FI*Snowrag Skeeter Rabbit Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Snowrag Mistletoe (RAG f)
31 RAG g FI SK LO 17 FI*Sunrunner's Iola Ifanna Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Tammikatin Hunajanassu (RAG e 04) x FI*Sunrunner's Xavia (RAG n 04)
32 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Mallomonas missio Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
33 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Nereis notabilis Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
34 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Tuisku Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
35 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Havu Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
36 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Barfait's Unknown Star Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS BIV
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
37 RAG n 03 FI SK LO 17 Leon Nitoris*PL Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
Adonis Unreal Ragdolls*ES, JW (RAG n 03) x Kofeina Nitoris*PL, JW (RAG n 04)
38 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
39 RAG n 03 FI SK LO 17 Gayaneh Mya manifesto Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
40 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Birrimirrin Ragit Romneya Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Stardoll's Wind Warrior (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
41 RAG n 04 FI SK LO 17 Gayaneh Nymphaea nebula Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
42 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Supreme Champion Nathalie Smits-Peelen KM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
43 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*RoyalRose's Amèlie Naaras Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen Abs
DK*Jaquet Bounty, JW, DSM, DVM (RAG a 03) x FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose (RAG a 03)
44 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Colorstar's Run to Heart Uros Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAPIB
FI*Sunrunner's Quinlan (RAG a 03) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
45 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Barfait's Anastasia Naaras Avoin Nathalie Smits-Peelen Abs
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
46 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Super Uros Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 BIV
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
47 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
48 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Barfait's Elaine Naaras Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
FI*Barfait's Yummy (RAG n 04) x FI*Barfait's Tinker Bell (RAG a 03)
49 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Jim Beam Uros Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAPIB
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
50 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
51 RAG g 04 FI SK LO 17 FI*Sunrunner's Hefina Hafwen Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*Sunrunner's Rohan (RAG a 03) x FI*Sunrunner's Tobren (RAG g)
52 RAG n 04 21 FI SK LO 16 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh Uros Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CACIB
S*ElHeMa's Love with Gunbertus (RAG d 03 21) x S*Fyrpihl's Heavenly Freya (RAG n 04)
52 RAG n 04 21 FI SK LO 16 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*ElHeMa's Love with Gunbertus (RAG d 03 21) x S*Fyrpihl's Heavenly Freya (RAG n 04)
53 RAG n 04 21 FI SK LO 17 Gayaneh Notholca noster Uros Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 BIV NOM
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
54 RAG n 04 21 FI SK LO 17 Gayaneh Navicula nix Naaras Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Littorella igitur (RAG a 04 21)
55 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
56 RAG a 04 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Kuura Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
57 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM NOM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
57 SBI n FIN SRK LO EST*Audrey Herencia Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM
EST*Prosper Klaudia (SBI n 21) x FIN*Sic'an Jojada (SBI n)
58 SBI n FI SRK LO FI*Midianin Bianca Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas Abs
FIN*Tamus Skyline (SBI n) x FIN*Sic'an Mesa (SBI a)
59 SBI a FI SK LO 17 FI*Ziazan Michi Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Lille Lucille (SBI n)
60 SBI a FI SRK LO FI*Åbodas Tobias Uros Supreme Premior Tellervo Kass Abs
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Vongoivan Cirrus (SBI a)
61 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
62 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
63 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CAGCIB
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
63 SBI c FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
64 SBI c FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin How Deep Is Your Love Naaras Nuoret 7-10 kk Nathalie Smits-Peelen EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
65 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Iver Musketeer Uros Grand International Premior Nathalie Smits-Peelen EX1 CAPS
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
66 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
67 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
68 SBI f FI SK LO 17 EE*Qween Stefani Klaudia Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB NOM
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x EE*Lovely Lusy Klaudia (SBI n)
69 SBI f FI SK LO 17 FI*Humming Paranoid Android Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
FI*Mototassun Rocket III (SBI d) x FI*Humming Birdy (SBI c)
70 SBI g FI SK LO 17 FI*Rais-Kis Piparminttu-Pipsa Naaras Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Rais-Kis Liinu (SBI f)
71 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Nathalie Smits-Peelen KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
72 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Grand International Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CACS
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
73 SBI a 21 FI SK LO 16 FI*Harebell Nipsu Uros Champion Nathalie Smits-Peelen EX1 CACIB
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
74 SBI a 21 FI SK LO 17 FI*ElfQuest Rosmerta Naaras Pennut 4-7 kk Nathalie Smits-Peelen EX1 BIV
Vaibhav Adoelle*PL (SBI a) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
75 SBI a 21 FI SK LO 15 Demian Günther Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Peret Laty Mery, CZ (SBI e 21) x Hermine vom Stern Regulus (SBI b 21)
76 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
77 SBI c 21 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin I Will Survive Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Demian Günther (SBI a 21) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
78 SBI d 21 FI SK LO 14 FI*ElfQuest Oliver Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS NOM
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Itchigo (SBI h)
79 SBI d 21 FI SK LO 15 FI*JoJon Shan Liang Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*JoJon Wan Jianjian (SBI d 21) x FI*Birmayan Fazermint (SBI f)
80 SBI d 21 FI SK LO 17 FI*JoJon Shi Ni Ai Shan Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Las Perlas-sin Bleu Fantasme (SBI a) x FI*JoJon Shan Liang (SBI d 21)
81 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
82 SBI f 21 FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quanna Naaras Kastraatti Nathalie Smits-Peelen EX1 CAP
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
83 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Beze Balerin Naaras Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
84 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas KM
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
84 TUV d 61-63 / TUV d 63 FIN SRK LO FIN*Verdian Cihangir Uros Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Semiramisin Zekai (TUV n) x Ceylan-Van vom Glasbach (TUV f)
85 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
86 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
87 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM NOM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
88 LPL VIII / LPL ns 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
89 MCO I / MCO a FI SK LO 17 Ibis Pride of Palace*RU Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB
Klondike Shaggy Angel*RU (MCO ns) x Iolanta Shaggy Angel*RU (MCO n)
90 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Daffy Uros International Champion Yan Roca Folch EX1 No Cert
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
91 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 Omkara Pack the Hat Uros International Champion Yan Roca Folch VG1
Omkara Josuah American Horse (MCO d 09 24) x Omkara Indian Lullaby (MCO n 23)
92 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 17 Bloomingtree QQ'Sweetest Taboo Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 BIV NOM
Mainelynx Urartu (MCO ns 25) x Bloomingtree Sweet Caroline (MCO gs)
93 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Abbas-Coons Galileo Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX2
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
94 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 14 FI*Escape's Carlos Santana Uros Kastraatti Yan Roca Folch EX1 CAP
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
95 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Desiree Naaras International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAGCIB
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
96 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Avoin Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAC
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
97 MCO IV / MCO a 09 22 FI SK LO 17 FI*Dagmeran Desperado Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 BIV
FI*MeriCoon's King Arthur (MCO d 22) x Q'Dagmera Leonila Coon*RU (MCO f 09 22)
98 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Iiris Kohvee Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
99 MCO V / MCO d 22 FIN SRK LO FIN*Kasmasiinin Virvatuli Naaras International Champion Philippe de Guerny Ventura EX2
N*Calmatocat Domingo (MCO d 22) x FIN*Kasmasiinin Queen Flame (MCO g 22)
100 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGCIB NOM
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
101 MCO V / MCO d FI SK LO 17 S*Moon Kewa's Little John Uros Avoin Philippe de Guerny Ventura EX1 CAC BIV
Lovehulens Cosmo (MCO d 22) x Fariishta Kot w Butach*PL (MCO f 22)
102 MCO V / MCO f FI SK LO 17 Omkara Yahatzee Naaras Nuoret 7-10 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
Omkara John American Horse (MCO a) x PT*Lusocats Nanette (MCO f 22)
103 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 17 Patayan's Neonila Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura Abs
Zazu the One Caramellocoon, CZ (MCO a) x Patayan's Leasan (MCO d 22)
104 MCO V / MCO d 22 Bumblebee Cunabula*RU Uros Kastraatti Philippe de Guerny Ventura EX1 CAP NOM BIS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Giperboreya (MCO d)
105 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*Abbas-Coons Gabriel Uros Kastraatti Philippe de Guerny Ventura EX2
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
106 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
107 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 15 Q'Dagmera Leonila Coon*RU Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
D'Borovik Afonya Coon*RU (MCO d 22) x Gypsy Queen Leonila Coon*RU (MCO a 09 22)
108 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
109 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 FI*Dagmeran Desiree Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*MeriCoon's King Arthur (MCO d 22) x Q'Dagmera Leonila Coon*RU (MCO f 09 22)
110 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Cherry plum Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Avalon of Brenda's Garden (MCO d 09 22) x FI*Magnificat Sweet Xharon (MCO g 22)
111 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 16 Rio Rita Estate Pearls*RU Naaras Premior Bjarne Wikström Mitätöity Mitätöity
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Marseillaise Estate PearlS*RU (MCO f 09 24)
112 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGCIB
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
113 MCO VII / MCO ds FI SK LO 17 ES*Gattacamoon Rob Roy Uros Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CACIB BIV
Fabulous Gattacamoon*ES (MCO ns) x Cleopatra Alaskaland, CZ (MCO fs 22)
114 MCO VII / MCO fs Jennette Pride of Palace*RU *** Naaras Avoin Philippe de Guerny Ventura EX1 CAC
Claude Pride of Palace*RU *** (MCO ds) x Iolanta Shaggy Angel*RU (MCO n)
115 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 17 FI*Daybreak's Pinewoods Princess Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x Lapcats KS Crown Jewel (MCO ds 02 21)
116 MCO VIII / MCO ns 03 FI SK LO 17 FI*Escape's Kid Bailey Uros Nuoret 7-10 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Happy Apple (MCO f 09 22)
117 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*NomenEst Idaho Kid Uros Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura Abs
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
118 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ice Dream Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
FI*ZiBaZoon Dominus Maximus (MCO n) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
119 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO 14 FI*Abbas-Coons Devils Magic Uros International Premior Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGPIB
Coonflakes Devils Tower (MCO es 09 22) x DK*Timita's Black N'Beauty (MCO n)
120 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB NOM
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
121 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras International Champion Yan Roca Folch EX1 CAGCIB NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
122 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB BIV NOM
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
123 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Imageblaze Eminem Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
124 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK RX 16 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Solomon Iz Lunnoy Serenady (NEM ns 09 21) x Tigridiya Iz Lunnoy Serenady (NEM f 03 21)
125 NFO I / NFO a FI SK LO 17 FI*RockyHill's ZuriNia Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1 NOM
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x FI*RockyHill's Dowanhowee (NFO n 09 24)
126 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM BIV
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
126 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
127 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Bjarne Wikström KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
128 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
129 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
130 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
131 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Running Free Uros Avoin Bjarne Wikström EX2
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
132 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
133 NFO II / NFO n 02 64 FI SK LO 17 FI*Siniidan Boomerang Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
134 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Supreme Premior Bjarne Wikström KM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
135 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros Grand International Premior Bjarne Wikström Abs
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
136 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
137 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB BIV NOM
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
138 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Another Life Naaras Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
139 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 17 FI*RockyHill's ZuberiSimba Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 BIV
FI*Nalle-Puhin Super Trouper (NFO n 09 24) x FI*RockyHill's Dowanhowee (NFO n 09 24)
140 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Lively Limousin Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX2
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
141 NFO III / NFO n 22 FI SK LO 17 FI*Siniidan Woman from Tokyo Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä (NFO n 09 22)
142 NFO III / NFO a 22 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Andreas Uros Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
FI*Heinuntuvan Hermanni (NFO d 09 22) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
143 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Jarraun's Skog Asgard Uros Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM
FI*Heinuntuvan Konsta (NFO n) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
144 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
144 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
145 NFO IV / NFO n 09 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Aurinkoinen Naaras Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x FIN*NariNetta's Wild Riviera (NFO n 22)
146 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Lazy Ike Uros Grand International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CACS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
147 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Grand International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX2
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
148 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI SK LO 16 FI*RockyHill's FloYahto Uros International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX2
FI*Heinuntuvan Andreas (NFO a 22) x FI*RockyHill's Cherokee (NFO n 02 21)
149 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX2
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
150 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Miranda Naaras International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAGCIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
151 NFO IV / NFO n 09 24 (N)Migoto's Fenrik Uros International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAGCIB BIV NOM
(N)Migoto's Simba (NFO n 09 24) x IC IT*Norr Venn's Whichita, JW (NFO f 09 22)
152 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Keijo Uros Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 BIV NOM
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
153 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Marjametsän Poika saunoo Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps We Belong (NFO n 09 24)
154 NFO IV / NFO n 01 21 64 FI SK LO 17 FI*Siniidan Glacier Express Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX2
Cio Cio San's Kid Galahad (NFO n 01 21) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
155 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Champion Charolais Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x Sterrenkatten's Radiohead (NFO a 22)
156 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Siniidan Trinity Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX2
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
157 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eldgrim Uros Kastraatti Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAP NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
158 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO FI*Ballawhane GodSaveTheQueen Naaras Kastraatti Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAP BIV
FIN*Kujakeikarin Hessu Hopo (NFO ns 09 22) x S*NC's Killer Queen (NFO n 03 22)
159 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SRK RX Herebu de Velogny Naaras Kastraatti Grazyna Laskowska-Malaga EX2
Mezoezah's Arkan (NFO n 09) x Khimari's Giulietta (NFO a 09 23)
159 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SRK RX Herebu de Velogny Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Mezoezah's Arkan (NFO n 09) x Khimari's Giulietta (NFO a 09 23)
160 NFO V / NFO e 24 FI SK LO 16 FI*RockyHill's Eluwilussit Uros International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGCIB
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Hopeahännän Vanessa (NFO fs)
161 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras International Champion Philippe de Guerny Ventura EX2
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
162 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGCIB BIV
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
163 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras Premior Philippe de Guerny Ventura EX1 CAPIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
164 NFO VI / NFO f 03 23 FI SK LO 17 FI*Carwalions Bandit Queen Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand (NFO n 09)
165 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 17 (N)Fodnaheia's Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1 BIV NOM BIS
(N)Fodnaheia's Harry Pepper, JW (NFO n 09 24) x S*Cederskogens Stina Sten (NFO f 03 22)
166 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 17 FI*Carwalions Chinook Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX2
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*Eärfalas Flisan (NFO f 03 22)
167 NFO VI / NFO d 09 FI SK LO 17 FI*FinnFeline's Dream Catcher Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX3
FI*Siniidan Sysiässä (NFO n 09 22) x FI*FinnFeline's Heart of Eternity (NFO fs 03 22)
168 NFO VI / NFO d 03 22 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Diorella Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
169 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 17 S*Lynx-Lair's Jadie of JacLun Naaras Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX2
S*NC's Jumpin Jack Flash (NFO d 03 22) x S*Lynx-Lair's Luna of YatMel (NFO gs 03 24)
170 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Yan Roca Folch KM NOM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
171 NFO VII / NFO fs FI SRK LO FI*FoxyPaw's Cherry Mash Naaras Supreme Champion Yan Roca Folch KM
FI*FoxyPaw's Jock Scott (NFO ns 09 24) x S*Zealou's Zemya Hamilton (NFO f 24)
172 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
173 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 16 Ephelia Tierra Media*ES Naaras International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGCIB
Picatoste la Peyre*ES (NFO ds 09 22) x Bora Bora Tierra Media*ES (NFO ns 09 22)
174 NFO VIII / NFO fs 03 22 FI SK LO 17 Rainbow Brite La Peyre*ES Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
S*Vildhjärtas Rhasta Shadowshaman (NFO ns 09 22) x Apple Crumble La Peyre*ES (NFO ds 09 22)
175 NFO VIII / NFO fs 09 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheralin Naaras International Premior Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGPIB NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
176 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Final Fantasy Naaras Premior Philippe de Guerny Ventura EX1 CAPIB
9 Levens Trick or Treat (NFO a) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
177 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Grand International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CACS
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
178 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras Avoin Philippe de Guerny Ventura EX1 CAC
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
179 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Nicolas Uros Nuoret 7-10 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
180 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Nuoret 7-10 kk Philippe de Guerny Ventura EX1 BIV NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
181 SIB I / SIB n FI SK RX 15 FI*Likimain Columbus Blue Jacket Uros Avoin Philippe de Guerny Ventura EX1 CAC
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Likimain A Kind of Magic (SIB f)
182 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 13 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
183 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
184 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Catillus Jaska Uros Nuoret 7-10 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Catillus Ruskaruusu (SIB f 24)
185 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Ziazan Masha Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x NO*Grensedalen Wendy (SIB n 09 24)
185 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 17 FI*Ziazan Masha Naaras Määrittely Tellervo Kass SIB IV/SIB n 09 24
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x NO*Grensedalen Wendy (SIB n 09 24)
186 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Supreme Premior Yan Roca Folch KM NOM BIS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
187 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 17 FI*Mintsuliinin Dariella Naaras Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*Amurin Zebedee (SIB d 09 22) x FI*Amurin Chloe (SIB n 09 24)
188 SIB VI / SIB d 03 24 FI SK LO 17 FI*Taigatassun Kikimora Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Taigatassun Sensei (SIB f 09 24)
189 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras Supreme Premior Grazyna Laskowska-Malaga KM NOM
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
190 SIB VI / SIB d 09 23 FIN SRK LO FIN*Magnificat Delizia Naaras Supreme Premior Grazyna Laskowska-Malaga Abs
FIN*Sibcoon's El Dorado (SIB e 09) x FIN*Rasputin's Julija (SIB d 02 24)
191 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Avoin Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAC
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
192 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Philippe de Guerny Ventura KM BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
193 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Lumikissan Bandiitti Uros Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
FI*Taigatassun Rock'n'roll (SIB d 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
194 SIB VIII / SIB ds 03 FI SK RX 17 FI*Ninatte's Alejandro Uros Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX2
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Cherrytail's Xyliana (SIB fs 03)
195 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 NOM BIS
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
195 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 17 FI*Bmy-Moumou Coconut Rum Naaras Määrittely Tellervo Kass SIBVII/ SIB ns 24
Di Do Syberjon*PL (NEM ns 09 21) x FI*Cherrytail's Zorana (SIB gs 09 24)
196 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SK LO 17 FI*Pikku-Priin Dancing DandeLion Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
FI*Cherrytail's SpecialBoy (SIB ns 09) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
197 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SRK LO FI*Cherrytail's Las Vegas Naaras Grand International Premior Philippe de Guerny Ventura Abs
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FIN*Cherrytail's Judy Garland (SIB ds 23)
198 SRL III / SRL d 22 FI SRK RX FlodoCats Alejandro Uros International Premior Anne Veland EX1 CAGPIB NOM BIS
A Kind of Magic of Pointfantasy (BRI ) x Jacobis Gina (SRL d 09 22)
198 SRL III / SRL d 22 FI SRK RX FlodoCats Alejandro Uros Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 4
A Kind of Magic of Pointfantasy (BRI ) x Jacobis Gina (SRL d 09 22)
199 TUA III / TUA ny 24 FI SRK LO 13 FI*Tangerine's Cheyenne Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
200 TUA VII / TUA ns 24 FI SK LO 17 FI*Tangerine's Felicity Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
201 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nöpö Nöpöttäjä Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
202 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
203 BEN n 22 FI SK LO 15 FI*Kissalehdon Nefertiti Naaras International Champion Arja Martikainen EX1 No Cert
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Frostprincess (BEN n 22)
204 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB BIV
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
205 BEN n 22 FI SK RX 17 FI*Heillandi She Is Magic Naaras Avoin Arja Martikainen EX2
Bengalias Castiel (BEN n 24) x FI*Heillandi Arwen (BEN n 22 31)
206 BEN n 22 Kruunutallin Neela Villineilikka *** Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x Myart Jungle Spots Rock (BEN n 24)
207 BEN n 22 FI SK LO 17 FI*Kissalehdon Pikku Apulainen Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
CattiCartano Master Blender (BEN n 24) x FI*Kissalehdon Nefertiti (BEN n 22)
208 BEN n 22 FI SK RX 17 FI*Leokatin Pebbles Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX2
Guru Dude Dream (BEN n 24) x ZaharaBengals Hopeful Promise (BEN n 22 33)
209 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
210 BEN n 24 FI SK LO 15 Bengalias Castiel Uros International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB
Sunstorm Enter Sandman (BEN n 24) x Koppiekatz Paint it Black (BEN n 24)
211 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*PurrGold Genuina Giuseppina Naaras Champion Anne Veland EX1 CACIB
FI*Leokatin Jackpot (BEN n 24 33) x FI*PurrGold Cara Cenerentola (BEN n 24)
212 BEN n 24 FI SK RX 17 Goldycat Mufasa Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC
Mangosteen Tyrael (BEN n 24) x Mariebengal Ashaera (BEN n 24)
213 BEN n 24 FI SK LO 17 FI*Bengabling ALLEGRO ALGOT Uros Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1 BIV NOM
(N)Ingøy's Tornado (BEN n 24) x (N)Ingøy's Colette (BEN n 24)
214 BEN n 24 FI SK RX 17 Arindi Cats Dottie Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX3
Duco of Arindi Cats (BEN n 22) x Spotselotica Ratatouille (BEN ns 24)
215 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*AmberYard Pandora Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX2
Amberavenue Typhoon (BEN n 24) x Legion Nayada (BEN n 24)
216 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*RashelRose Lagertha Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1 BIV NOM
Amberavenue Typhoon (BEN n 24) x Paradiseapple Rashel (BEN n 24)
217 BEN n 24 FI SK RX 17 S*KungsgardenCats Bonnie Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland Abs
S*KungsgardenCats Dolphin (BEN n 24 32) x S*KungsgardenCats Peggy Day (BEN n 24)
218 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Anne Veland KM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
219 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*RashelRose Sansa Stark Naaras Avoin Anne Veland Abs
FI*Leokatin Jackpot (BEN n 24 33) x Paradiseapple Rashel (BEN n 24)
220 BEN n 24 33 FI SK RX 17 Asianleopardcat Honey Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
Anton v. Sibirskie Tigry (BEN ) x KeyLargos Celine (BEN n 24 33)
221 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
222 BLH n FI SK RX 15 Dusado's Marc-Marie Uros International Premior Arja Martikainen EX1 CAGPIB
Sammie van 't Wulvenrijk (BLH o 03) x Duchess Nimrodel (BLH a)
223 BLH n FI SK RX 16 FI*Treselle's Espresso Uros Premior Arja Martikainen EX1 CAPIB
FI*Treselle's Walton Brown (BLH b) x Britimanti Bubble Blue (BLH a 03)
224 BLH a FI SK LO 17 Evetta Alex Yanagrad Moor*RU Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 NOM
Alex Salvadores*RUS (BLH a) x Brillex Ariadne (BLH a)
225 BLH a FI SK RX 15 FI*Ullukan John Draken Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
226 BLH b FI SK RX 15 Dusado's O'Malley Uros International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB
Sammie van 't Wulvenrijk (BLH o 03) x Duchess Nimrodel (BLH a)
227 BLH a FI SK RX 17 FI*Duketin Justiina Naaras Avoin Karl Preiss Mitätöity Mitätöity
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Duketin Helmililja (BSH f)
228 BLH d 24 FI SK RX 15 FI*Safra's Roly-Poly Uros International Champion Arja Martikainen EX1 CAGCIB
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
229 BLH f 03 FI SK RX 17 FI*MellowBear's Earth Goddess Erda Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FI*Treselle's Espresso (BLH n) x Valencia Dionis (BLH j 03)
230 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 16 FI*Kissamummon Keijun SyysHehku Uros Avoin Anne Veland EX1 CAC
NL*Blue Velvet's sv It's NoworNever (BML ds 11 31) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
231 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Anne Veland KM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
231 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 3
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
232 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Champion Anne Veland EX1 CACIB NOM BIS
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
233 BSH n FI SK LO 17 FI*Feronian Mimosa Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
234 BSH n FI SRK LO FI*Feronian Gaia Uros Premior Karl Preiss EX1 CAPIB
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
235 BSH a FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Ottilio Uros Grand International Champion Karl Preiss EX1 CACS
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
236 BSH a FI SK LO 17 FI*SamBelle's Candy King Uros Avoin Karl Preiss EX1 CAC
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Enchanter's All The Way For You (BSH a)
237 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
238 BSH a FI SK LO 17 FI*Rhinestone's Bumblebee Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1 BIV
N'Ice Bear from Town-House*D (BSH w) x FI*Rhinestone's Tilly Toodle (BSH g)
239 BSH c FI SK LO 17 FI*Ruusutarhan Spumante Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Feronian Jade (BSH a)
240 BSH d FI SK LO 17 FI*SamBelle's Estella Eva Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cassia Bark (BSH q)
241 BSH d FI SRK LO FI*Bumblebrits Snape Uros Supreme Premior Karl Preiss KM NOM
S*Applecat Spider (BSH n) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
242 BSH e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros Supreme Champion Anne Veland Abs
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
243 BSH e FI SK RX 15 FI*SamBelle's Storm in the Desert Uros Champion Anne Veland EX1 CACIB
FI*Treselle's Walker Bighead (BSH o) x Alice Blue Pancy (BSH g 33)
243 BSH e FI SK RX 15 FI*SamBelle's Storm in the Desert Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Treselle's Walker Bighead (BSH o) x Alice Blue Pancy (BSH g 33)
244 BSH e FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Alba Naaras Champion Anne Veland EX1 CACIB
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
245 BSH e FI SRK LO FI*RoundFace's Marc Antonio Uros Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
FIN*Sinisilkin Insinööri (BSH a) x FIN*Rhinestone's SnowFlake (BSH g 33)
246 BSH f FI SK LO 17 FI*Feronian Madonna Naaras Pennut 4-7 kk Anne Veland EX1
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
247 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Supreme Premior Anne Veland KM
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
248 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras International Premior Arja Martikainen Abs
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
248 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga Abs
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
249 BSH o FI SK LO 14 FI*Treselle's Cherry Cake Naaras Champion Karl Preiss EX1 CACIB
FI*Treselle's Titanium (BSH n) x FI*Treselle's Masterpiece (BSH q)
249 BSH o FI SK LO 14 FI*Treselle's Cherry Cake Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Treselle's Titanium (BSH n) x FI*Treselle's Masterpiece (BSH q)
250 BSH p FI SK RX 16 FI*SpecialOrder's Saturn Uros Premior Anne Veland EX1 CAPIB
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cherry Cake (BSH o)
251 BSH p FI SK RX 16 FI*SpecialOrder's Mercury Uros Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cherry Cake (BSH o)
252 BSH q FI SK LO 17 FI*SpecialOrder's Sansa Stark Naaras Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cherry Cake (BSH o)
253 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
254 BSH d 24 FI SK LO 17 FI*Coventry's Vernon Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*Coventry's Joy (BSH f 22)
255 BSH ns 11 Romeo Francois MK *** Uros Champion Anne Veland EX1 CACIB
Amor Mio Francois *** (BSH ns 11) x F-Alisia MK *** (BSH ns 11)
256 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Lumiprinsessan Jääprinssi Uros Kastraatti Anne Veland EX1 CAP
S*Pymans Joe Cool (BSH ns 11) x FI*Helmiinan Kissanminttu (BSH ns 11)
257 BSH ns 24 62 FI SRK LO FI*Kipardi's Cygni Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
FIN*Ferme Bono (BSH ns 24) x S*Näckrosen's Silver Fashion (BSH ns 24)
258 BSH g 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Argentine Rose Naaras Champion Karl Preiss EX1 CACIB
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Black Widow II (BSH n)
259 BSH ny 03 25 FI SK RX 17 Bico Barbie aus Curbechi Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Veland EX1
Regina Margot Sorrento Gold (BSH ny 03 25) x Silver Sayonara aus Curbechi (BSH ns 11)
260 BSH g 33 FI SK LO 17 FI*SamBelle's Elsa Eunice Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cassia Bark (BSH q)
261 BUR n FI SK LO 17 FI*NanSin Rihanna Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
Eldacar Magic Valley*RU (BUR a) x FI*NanSin Ramoona (BUR b)
262 BUR b FI SK LO 15 FI*NanSin Ramoona Naaras Champion Anne Veland EX1 CACIB
Bjelke's Givenchy (BUR n) x FI*NanSin I just can't stop Lovin you (BUR n)
263 BUR b FI SK LO 14 Zaffiro Kratti Uros Grand International Premior Anne Veland EX1 CAPS
Zaffiro Qurido (BUR e) x Nika Magic Valley*RU (BUR b)
264 BUR b FI SRK LO FI*Seirene Material Girl Naaras Premior Anne Veland EX1 CAPIB NOM BIS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
264 BUR b FI SRK LO FI*Seirene Material Girl Naaras Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 4
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Seirene Koh-i-Noor (BUR c)
265 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Supreme Champion Arja Martikainen KM
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
266 BUR d FI SK LO 16 FI*Celsiana Suopursu Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
267 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Petja Uros Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
268 BUR e FI SK LO 16 FI*Aavan Onix Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
FI*Aavan Full of Cheer (BUR d) x HU*Alba Regia Matzah (BUR h)
269 BUR e FI SK LO 17 FI*Aavan Muscat Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 BIV
FI*Aavan Mumbai (BUR c) x FI*Aavan Pohjoista Viljaa (BUR e)
270 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras Grand International Champion Arja Martikainen EX1 CACS NOM
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
271 BUR g FI SK RX 17 FI*Karvanverran Ifigeneia Naaras Champion Anne Veland EX1 CACIB
FI*Ninelli's Ähäkuttikatti (BUR a) x FI*Karvanverran Ofelia (BUR e)
272 BUR h FI SK LO 15 HU*Alba Regia Matzah Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC NOM BIS
Kittykatz Bronzed Aussie (BUR b) x HU*Alba Regia Panka (BUR g)
273 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Karl Preiss KM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
274 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Daisy Doo Naaras Grand International Premior Karl Preiss EX1 CAPS
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
275 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras International Premior Karl Preiss EX1 CAGPIB BIV NOM
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
276 BUR j FI SK LO 17 FI*Crossroads All About Love Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC
FI*Feirefiz Love Bites (BUR d) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
277 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Anne Veland KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
277 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
278 CHA FIN SRK LO FIN*BleudeBess Brisé volé Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM
Odilon Minou de Mario (CHA ) x Evangelina a.d. Hause Franck (CHA )
278 CHA FIN SRK LO FIN*BleudeBess Brisé volé Naaras Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 1 NOM
Odilon Minou de Mario (CHA ) x Evangelina a.d. Hause Franck (CHA )
279 EUR n FI SK RX 17 FI*RuusuLinnan Cool G. Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC
FIN*Pikku-Piun Raparperi (EUR n 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
280 EUR n 22 FI SK RX 17 FI*Pikku-Piun Marshmallow Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FIN*Kuutuulen Excalibur (EUR n 22) x FI*Pikku-Piun Wilma (EUR n 22)
281 EUR n 23 FI SK RX 17 FI*RuusuLinnan Candy Cane Naaras Avoin Anne Veland EX1 CAC NOM
FIN*Pikku-Piun Raparperi (EUR n 23) x FI*Pikku-Piun Zukulaku (EUR f)
282 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Pinkkitassun Noomi Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
FI*Feronian Cajanus (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Hagar (EUR d 22)
283 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Karl Preiss KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
284 EUR d 24 FI SK LO 16 FI*Feronian Limon Uros Champion Karl Preiss EX1 CACIB
FI*Casimirrin Ior (EUR n 22) x FI*Feronian Felicia (EUR f 24)
285 EUR f 23 FI SRK RX 14 FI*Kontukatin Amanda Naaras International Champion Anne Veland EX1 CAGCIB
FI*Katinhännän Radagast (EUR n 23) x FIN*Pikku-Piun Rosmariini (EUR f 23)
286 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
287 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros International Champion Karl Preiss Abs
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
288 KOR FI SRK LO 13 FI*Mythai Ornanong Sa-Mon Naaras Grand International Champion Arja Martikainen Abs
FI*Kattihovin Saishono Gin-no (KOR ) x FI*Mythai Wan Suk Saao (KOR )
289 KOR FI SK LO 17 FI*Mythai Gam Kai Muk Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
290 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Supreme Champion Karl Preiss KM
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
291 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Karl Preiss KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
292 MAN 51-52 / MAN d 03 22 52 FI SK RX 17 FI*Maikain Sirpaliina Sempai Naaras Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1 BIV NOM BIS
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
293 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Karl Preiss KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
293 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 3
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
294 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Baketwernel Naaras Avoin Karl Preiss EX1 CAC
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
295 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Karl Preiss KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
296 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Karl Preiss KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
296 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 1 NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
297 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras International Champion Karl Preiss EX1 CAGCIB BIV
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
298 OCI n 24 FI SK LO 17 FI*Amare-Cattus Don Duudson Uros Pennut 4-7 kk Karl Preiss EX1
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
299 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Arja Martikainen KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
300 OCI b 24 FI SK LO 17 FI*Northalla Seventh Son Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Ethereal Medium (OCI b 24)
301 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Arja Martikainen KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
301 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Grazyna Laskowska-Malaga 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
302 OCI o 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Maroon Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
303 OCI o 24 FI SK LO 16 FI*WiliWilla Tweedlee Dee Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP
FI*Topspot Lucifero Magnifico (OCI n 24) x FI*Topspot Heikunkeikun (OCI n 24)
304 OCI ns 24 FI SK LO 17 FI*Kukkatarhan Inula Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Northalla Sunlight (OCI ns 24) x Brenda Tigrillo, CZ (OCI n 24)
305 OCI bs 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Corvus Corone Naaras Champion Arja Martikainen EX1 CACIB
FIN*Northalla Juniper (OCI b 24) x Mitha Goobita Yangatin (OCI ns 24)
306 OCI bs 24 FI SK LO 17 FI*Punakuun Doris Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Punakuun Bakht (OCI c 24) x FI*Northalla Corvus Corone (OCI bs 24)
307 SIN SE*Melur Vide Uros Nuoret 7-10 kk Karl Preiss EX1
Hollywood de la Symphoriane (SIN ) x Sopan Naina-of-Melur (SIN )
308 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
309 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet VanVan Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
310 ABY n FI SK LO 17 Cellani Sieno UkassaKinté Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Des Entrechats Just For Me (ABY n) x Cellani Cupra Tasitaa (ABY o)
311 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros Avoin Marek Chadaj Abs
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
312 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC NOM
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
313 ABY n FI SK LO 17 FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM
FI*Nebuankhet VanVan (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
314 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Satu Hämäläinen 1 NOM
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
315 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Supreme Champion Steven L. Jones KM BIV NOM BIS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
315 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
316 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
317 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
318 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
319 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Quin! Naaras International Champion Steven L. Jones EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
320 ABY a FI SK LO 15 FI*Akanthos Danika Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Angelos Victoria (ABY n)
321 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Master! Uros International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
322 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB BIV
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
323 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae King! Uros Kastraatti Steven L. Jones EX2
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
324 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zadkiel Uros Kastraatti Steven L. Jones EX1 CAP NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
325 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Dorota Szadurska KM BIV
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
326 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Supreme Champion Dorota Szadurska KM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
327 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Grand International Champion Dorota Szadurska EX1 CACS
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
328 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras International Champion Dorota Szadurska EX1 CAGCIB
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
329 ABY o FI SRK LO FI*Nebuankhet Qaholom Uros International Premior Dorota Szadurska EX1 CAGPIB
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
329 ABY o FI SRK LO FI*Nebuankhet Qaholom Uros Veteraani Satu Hämäläinen 3
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
330 ABY o FI SRK LO FI*Neaera's Fiammetta Naaras International Premior Dorota Szadurska EX1 CAGPIB
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Kawaii Fuyudori (ABY o)
331 ABY o FI SRK LO FI*Amajan Gigi Gioia Naaras Kastraatti Dorota Szadurska Abs
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
332 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Supreme Premior Dorota Szadurska KM NOM
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
333 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Steven L. Jones EX1 CACS NOM
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
334 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Supreme Champion Steven L. Jones Abs
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
335 BAL c FI SK LO 17 FI*Mummeli Queeninho Emilio Uros Nuoret 7-10 kk Steven L. Jones EX1
S*Nova Star Willie Nelson (SIA b) x FI*Mummeli Dinazinha Queena (BAL h 21)
336 BAL r FI SRK LO 14 SE*Qjou'z Costa Rica Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Skazki Vadim (OSH o 03) x SE*Qjou'z Arizona (OLH g)
337 BAL h 21 FI SRK LO FI*Mummeli Dinazinha Queena Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS
FI*Willicon Rid Ge (SIA a) x FI*Mummeli Hildazinha Nadine (SIA h 03 21)
338 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM BIS
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
339 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Grand International Champion Satu Hämäläinen EX1 CACS BIV NOM
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
340 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Vain like Marie Antoinette Naaras International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB
FI*Huissin Mister Black Bean (CRX n) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
341 CRX II / CRX c 03 FI SK RX 16 FI*Framillan Witty Jester Uros Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
342 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 17 FI*Framillan Fancy Lad Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Framillan the dawn of a new age (CRX n) x FI*Framillan Unna (CRX n 03)
343 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Satu Hämäläinen KM NOM
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
344 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 14 FI*VippeCat Blue Angel Naaras International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
345 CRX III / CRX h FI SK LO 17 FI*Claypond's E's Elfina Naaras Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX1 BIV
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Claypond's In Advance (CRX h)
346 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sirpaleen Caspian Apollon Uros Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX2
FI*Saca's Chicago Gansta (CRX n) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
347 CRX III / CRX d FI SK LO 17 FI*Sweetpurr's Red Edition Uros Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1
FI*Sweetpurr's Sound of Silence (CRX n 03) x Pixie Fay House of Golden Flower (CRX d)
348 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Dorota Szadurska KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
349 CRX IV / CRX g 03 LV*Kotinuca A Queen of Blue Pearls Naaras Champion Yan Roca Folch EX1 CACIB
Curly Sun Konquistador (CRX a 03 33) x Rococo Noksas*LT (CRX d 03)
350 CRX IV / CRX f 03 FI SK LO 17 FI*Piupaws Gum in My Hair Naaras Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1 NOM
FI*Piupaws Mission: Impossible (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium (CRX f 03 23)
351 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Kastraatti Yan Roca Folch Abs
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
352 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros International Champion Satu Hämäläinen EX1 CAGCIB NOM
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
353 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAGPIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
354 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros International Premior Dorota Szadurska EX1 CAGPIB
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
355 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 16 FI*KittyLady's Baloo Uros International Champion Marek Chadaj Abs
FI*Alchemist Ace of Spades (CRX n 03 33) x FI*KittyLady's Black Widow (CRX f)
356 CRX IX / CRX w 62 EE*Solaris Planet Quintessa Naaras Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX1 NOM
FI*Jip-Jap'n Nikos Newsboy (CRX bs) x EE*Solaris Planet Anisa (CRX w)
357 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros International Premior Dorota Szadurska EX1 CAGPIB
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
358 DRX I / DRX n FI SK LO 17 EE*Serengeti Masterpiece Uros Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC BIV
Likoma's Der Graf (DRX n) x EE*Cricket Rose Masterpiece (DRX h 32)
359 DRX I / DRX n FI SK RX 17 FI*Åbodas Musta Pantteri Naaras Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1
Brandy Crazy Moon (DRX n) x FI*Mirexin Joyful Juliet (DRX n 32)
360 DRX I / DRX b FI SRK LO FI*Åbodas Aiyana Naaras International Premior Dorota Szadurska Mitätöity Mitätöity
FI*Bravefellow Cacao flip (DRX b) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
361 DRX II / DRX a 03 FI SK RX 16 FI*Berry's Cava Te Quiero Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
FI*Quiero Rillo (DRX a 09) x FI*Berry's Adorable Amber (DRX n)
362 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras Supreme Champion Yan Roca Folch KM
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
363 DRX III / DRX fs 23 FI SRK LO 13 FI*Quiero Sanxenxo Naaras Avoin Yan Roca Folch EX1 CAC
Cyberex Mad Hatter (DRX ns 09 23) x FI*Quiero Orejana (DRX fs 23)
364 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Ninja Naaras Grand International Premior Yan Roca Folch EX1 CAPS
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
365 DRX VII / DRX gs 21 33 FI SK LO 17 FI*Quiero A Alis Grave Nil Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 No Cert
Xarmax DevonDream*PL (DRX n 03 21 33) x FI*Quiero Sanxenxo (DRX fs 23)
366 DRX IX / DRX w 64 FI SK LO 16 FI*Åbodas Sulotar Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Åbodas Taiga (DRX g)
367 DSP III / DSP g FI SK RX 16 Jessika Femina Nuda Naaras Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
Diamond Prima Felines*EST (DSP a 33) x Agnes Sweet of Ozland (DSP g 03)
368 DSP V / DSP g 21 33 FI SK LO 17 FI*DON-tastic Alexandra Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1 NOM
Chaise Nibori Chily Pepper's (DSP e 03 21 33) x Jessika Femina Nuda (DSP g)
369 OLH ns 24 FI SK LO 17 FI*Frostnight's Shadegrown Uros Pennut 4-7 kk Satu Hämäläinen EX1 NOM
FI*Mummeli Sofinho Yaron (OLH ns 25) x FI*Noxx Dancing Queen (OSH c 24)
370 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
371 OLH cs 24 FIN SRK RX FIN*Desmodus Lilac Raindrop Uros International Premior Dorota Szadurska EX1 CAGPIB
FIN*Jalecat's Beter Bang (OLH c) x FIN*Desmodus Mary Poppins (OSH cs 25)
371 OLH cs 24 FIN SRK RX FIN*Desmodus Lilac Raindrop Uros Veteraani Satu Hämäläinen Arvosteltu
FIN*Jalecat's Beter Bang (OLH c) x FIN*Desmodus Mary Poppins (OSH cs 25)
372 OLH f 03 24 FI SK LO 17 FI*Hämynhäivän Cattleya Naaras Nuoret 7-10 kk Satu Hämäläinen EX1
FI*Skazki Waltari (OLH a 25) x FI*Cleverkitty The Moon Of Baroda (SIA d 02)
373 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Dorota Szadurska KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
374 OSH n FI SK RX 17 FI*Mummeli Tapio Tuulispää Uros Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX1
FI*Mummeli Qianinho Ukko (OLH n 25) x FI*Mummeli Galoozinha Unica (OSH f 03)
375 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Dorota Szadurska KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
376 OSH n FI SK LO 16 FI*JellonCats Fuego Uros Kastraatti Dorota Szadurska EX1 CAP
Jelloncats Only One (OSH d 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
377 OSH a FI SK LO 17 FI*Plan-A Mr Lahey Uros Pennut 4-7 kk Yan Roca Folch EX1
Strekoza's Casanova (OSH n 24) x FI*Plan-A I kissed Anakin and I liked it (SIA c)
378 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Marek Chadaj Abs
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
379 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Smoky Polar Night Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
380 OSH f FI SK RX 17 FI*Mummeli Tuuli Ainotar Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX2
FI*Mummeli Qianinho Ukko (OLH n 25) x FI*Mummeli Galoozinha Unica (OSH f 03)
381 OSH h FI SK LO 17 HU*Okonor Ilonka Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x Calenacat's Olivia (SIA h)
382 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros International Champion Dorota Szadurska EX1 CAGCIB
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
383 OSH b 24 FI SK LO 17 Apocalyptica Illumination Uros Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska Abs
Nike Pretty Pleasure (OSH n 24) x Rihanna Amulet Del Iris (OSH n)
384 OSH b 25 FI SK RX 17 FI*JellonCats Oliwa Uros Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1 NOM BIS
Aragorn LadaMaria, CZ (OSH b 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
385 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Champion Dorota Szadurska EX1 CACIB
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
386 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
387 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Supreme Premior Steven L. Jones KM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
388 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros International Premior Steven L. Jones EX1 CAGPIB
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
389 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Dorota Szadurska Abs
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
390 OSH f 24 FI SK LO 17 HU*Shagio-Chen Maya Naaras Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
HU*Shagio-Chen Kobold (OSH n 24) x HU*Shagio-Chen Dalma (SIA h 21)
391 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Grand International Premior Satu Hämäläinen EX1 CAPS
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
392 PEB II / PEB b 03 64 FI SK RX 16 FI*Indigo's Hard Luck Ava Naaras Avoin Satu Hämäläinen EX1 CAC
Kazimir Dolce Vita (PEB c 21 33) x Amazing Addjo East (PEB b 03)
393 PEB III / PEB e FI SK RX 17 Sapphire Rafs Dynasty Uros Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
Kesh Veles Glorious Only My (PEB a 21) x Rafaella Royal Dream (PEB j)
394 PEB V / PEB e 21 33 FI SK RX 17 Milayla Libelle Naaras Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Fire Pretty Pleasure (PEB e 21) x Eleonora Aurum Excelsior (PEB f 21)
395 PEB V / PEB c 33 FI SK RX 17 FI*Evilurbastet Afina Pallada Naaras Pennut 4-7 kk Steven L. Jones EX1
Setaliya Line Hantley (PEB n 03) x Brilliance Sinegorye Diza (PEB a 33)
396 PEB I / PEB b FI SK RX 17 Kaschemir Silver Dream Orient Uros Avoin Steven L. Jones EX1 CAC
Florizei Enigma de Lave (PEB b) x Tamico Princess Ofir (OSH w)
397 RUS FI SK RX 17 Cilda Undina Spirit of Neva Naaras Avoin Marek Chadaj EX4
Q*Kantemir Rus'Brungilda (RUS ) x Latona Undina Spirit of Neva (RUS )
398 RUS FI SK LO 17 FI*Lolcat's Elsa Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC BIV
Porto Blekitek*PL (RUS ) x FI*Lolcat's Willow Rosenberg (RUS )
399 RUS F