Ery-Syd 06.08.2017 Kansallinen näyttely
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 6.8.2017 Loppuu 6.8.2017
Ilmoittautuminen alkaa 18.6.2017 Ilmoittautuminen loppuu 24.7.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.7.2017
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 100   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@erysyd.net
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha    puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, 0407414003  (soitot klo 17 jälkeen), show@ery-syd.net
Lisätietoja Kaksi erillistä kansallista näyttelyä, kaikki kateforiat ja kotikissat molempina päivinä. Näyttelyssä noudatetaan FIFèn ja Kissaliiton sääntöjä. 

Kansallisessa näyttelyssä arvostellaan vain kissat, jotka ovat luokissa 9-14 sekä kansalliset lisäluokat (13 a/b/c, 15,16 ja 17).

Näyttelyyn osallistuvien kissojen määrä on rajoitettu 100 kissaa/päivä. mahdollinen karsinta tehdään näyttelymaksun maksupäivän mukaan. 

Painettu näyttelyluettelo on maksullinen (5€), eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta, vaan se tulee maksaa näyttelyilmoittatumisen yhteydessä. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaan näyttelypäivänä internetissä. 

Näyttelymaksut ERY-SYDn jäsenet 36€/kissa/päivä, muille 39€/kissa/päivä. Kasvattaja- ja siitosluokat ovat maksuttomia jos kissa osallistuu myös perusarvosteluun muuten normaali näyttelymaksu. 
Näyttelymaksua ei ole mahdollista maksaa leimakorteilla.

Paperilla lähetetyt ilmottautumiset lähetetään näyttelysihteerille osoitteella: Tarja Kudjoi, Loukkukuja 4 A 8, 36200 Kangasala. Paperiset ilmottautumiset maksetaan ERY-SYDn tilille FI85 5789 2320 0712 20 käyttäen viitettä 1216, ERY-SYDn jäsenet viitteellä 1229.
Ilmottautumisen jälkeen vain luokka- ja värimuutokset maksutta, muista muutoksista veloitetaa muutosmaksu 5€.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 33
2 28
3 15
4 33
Kotikissat 9
Yhteensä 118

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Oceania Flame Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Billion Dollar Baby (EXO n 22)
2 EXO n 24 FI SK LO 17 FI*Chosen-One Las Vegas Lady Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
My-Champagne Checkmate (EXO n 24) x FI*Chosen-One Beauty Will Conquer Misery (EXO n 03 24)
3 EXO d 22 FI SK RX 16 FI*VippeCat Prince perfect Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
EE*Mister Sheridan Alsafi (EXO d 33) x LT*Lelija Pupa (EXO f 22)
4 EXO n 03 24 FI SK LO 15 FI*Chosen-One Beauty Will Conquer Misery Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
5 EXO n 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Ramses II Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
Ayser's Genius (EXO d 21 33) x Major's Megan of Ayser (PER n 21 33)
6 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
7 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Tinkerbell Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
8 RAG a FI SK LO 17 FI*Colorstar's Merlin Hennessy Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Dollgarden's Festuca Glauca (RAG a) x FI*Colorstar's Merry Hope (RAG a 04)
9 RAG a FI SRK LO 13 FI*Stardoll's Ben-Hur Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x FI*Stardoll's Tilly Tina (RAG a)
10 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Birrimirrin Ragit Romneya Naaras Avoin Kristiina Rautio Abs
FI*Stardoll's Wind Warrior (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
11 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Satinante's Jesse Harrison Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Snowrag Frisco Kid (RAG n) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
12 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Maplehill's Princess of Avalon Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Maplehill's Edwina (RAG a 04)
13 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeartLove for Riverknee Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
14 RAG a 03 FI SRK LO 14 FI*Satinante's Norma Natalie Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Shyshaman's Sonny Starsocks (RAG n 04) x FIN*Satinante's Daisy Daniela (RAG n 03)
15 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Colorstar's Liam Jack Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Dollgarden's Festuca Glauca (RAG a) x FI*Colorstar's Merry Hope (RAG a 04)
16 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
17 RAG a 04 FI SRK LO 14 FI*Lukanpuron Corona Borealis Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX2
FI*Shyshaman's Star of Ivanhoe (RAG a 03) x FI*Riverknee Kangaroo Ridge (RAG n)
18 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Jim Beam Uros Kastraatti Bjarne Wikström Abs
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
19 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Riverknee Milord Waldemar Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
FI*Riverknee Wish of Peace (RAG a) x FI*Riverknee Little Star (RAG a 04)
20 RAG b 04 FI SRK LO 14 FI*Ruuskatin Samaani Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Ruuskatin Angel Afrodite (RAG n 04)
21 RAG f 03 FI SK LO 16 FI*Sunrunner's Glain Gwynonwen Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
FI*Snowrag Red Maserati (RAG d 03) x FI*Sunrunner's Willa (RAG n 03)
22 SBI a FI SRK LO FI*Tamus Vectra Pipro Naaras Veteraani Bjarne Wikström 1 NOM BIS
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x FIN*Tamus Baleno Bellet (SBI n)
23 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
24 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
25 SBI a 21 FI SK LO 16 FI*Harebell Nipsu Uros Avoin Bjarne Wikström EX2
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
26 SBI a 21 FI SK LO 17 RU*Tarnis Urgant Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Ricardo Blue von Dinau (SBI a) x IL*Stars of Tevel Ice Coffee (SBI j 21)
27 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
28 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI SK LO 17 FI*Semiramisin Yasemin Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x Aghtamar Rehan-Van (TUV d 63)
29 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
30 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Rotcat Sisy Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
32 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Rotcat Sylvester Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
33 MCO V / MCO d Harvard Icestorm*PL Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Brooklyn Icestorm*PL (MCO d) x Royals of Maine Gin-Gin (MCO f)
34 MCO V / MCO f 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zahara is my love Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
35 MCO VI / MCO f 03 Favorit-Sherkhan Diana Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX2
Luck Stars Svyatozar (MCO d 03) x Bluemistwild's Sofi (MCO a)
36 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Zimply Gorgeous Uros Avoin Bjarne Wikström EX2
FI*TipTop Maine Xantophilo (MCO n 03 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
37 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK RX 17 Zachary Tiili*PL Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
Zmatrixu Lester (MCO e 09 22) x Trinity Bellamoondo*PL (MCO f 22)
38 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Heart Stealer Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM BIS
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
39 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
40 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 17 FI*Hemingway's Chief Yellow Hawk Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*Hemingway's Chu'mana Ginger (MCO d 22)
41 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
42 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
43 NFO II / NFO a 02 62 FI SRK LO S*Utblicken's Lill Ammuu Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX2
N*Skaujenta's Imar (NFO n 22) x S*Utblicken's Jannina (NFO f 02)
44 NFO III / NFO a 23 Katzenhof Huli*** Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x Katzenhof Niedlich (NFO a 09 23)
45 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hattivatti Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
46 NFO IV / NFO n 03 23 FI SK LO 17 FI*Kultahippusten Sampo Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Kultahippusten Aurora (NFO n 09)
47 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*FinnFeline's Honey Lust Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Siniidan Sysiässä (NFO n 09 22) x FI*FinnFeline's Heart of Eternity (NFO fs 03 22)
48 NFO V / NFO d FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Hope Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
49 NFO VIII / NFO as 09 Katzenhof Elsa von Lustig Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x Katzenhof Niedlich (NFO a 09 23)
50 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Wish Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
51 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
52 BSH a FI SK LO 17 FI*Ikkalan Ariel Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova Abs
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
53 BSH c FI SK LO 17 FI*Ruusutarhan Spumante Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Feronian Jade (BSH a)
54 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
54 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Arja Martikainen 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
55 BUR g FI SK RX 17 FI*Karvanverran Ifigeneia Naaras Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM BIS
FI*Ninelli's Ähäkuttikatti (BUR a) x FI*Karvanverran Ofelia (BUR e)
56 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Arja Martikainen 2
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
57 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
58 EUR f 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Anarchy Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
59 EUR g 24 FI SK RX 17 FI*Sireenin Coming Right Along Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Saska (EUR e) x FI*Sireenin Amity (EUR g 24)
60 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
61 MAN 53 / MAN d 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's Breaking Dawn Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
62 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Framillan Mako Rutledge Uros Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
FI*Framillan Sweet Hybrid Gladiator (CRX n 03 24) x Hele Noksas *LT (CRX n 03)
63 CRX II / CRX c 03 FI SK RX 16 FI*Framillan Witty Jester Uros Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
64 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Avoin Arja Martikainen EX2
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
65 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
66 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 17 FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
67 CRX V / CRX a 24 FI SRK LO FI*Framillan Good&Plenty Naaras Kastraatti Arja Martikainen EX1 CAP NOM BIS
FI*Huissin Pinsiön Paroni (CRX a 09 24) x FI*Framillan Calamitous rain (CRX b)
68 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Up in The air Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1 NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Blue-Winged Minla (CRX n 03)
69 CRX VIII / CRX a 09 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Camille Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
70 DRX I / DRX n FI SK LO 17 EE*Serengeti Masterpiece Uros Nuoret 7-10 kk Arja Martikainen EX1 NOM
Likoma's Der Graf (DRX n) x EE*Cricket Rose Masterpiece (DRX h 32)
71 DRX IV / DRX h 09 LV*Harizma Warwara Krasa *** Naaras Avoin Arja Martikainen Abs
LV*Harizma Nikifor *** (DRX n 09 24) x LV*Harizma Priyanka *** (DRX h)
72 DRX VII / DRX f 32 FI SK LO 16 Valentina Calvados*PL Naaras Avoin Arja Martikainen EX1 CAC NOM
Ciastek PasoDoble*PL (DRX d 21 33) x J-Queen Calvados*PL (DRX f 33)
73 OSH b FI SK LO 17 FI*Harmuan Cacao Praliné Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Curnauskiss Rebell Yell (OLH b) x FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee (OSH b)
74 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's Smoky Polar Night Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*BlackDevil's Dark Schakaliina (OSH f)
75 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
76 OSH d 03 24 FI SK LO 17 FI*Hämynhäivän Clivia Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Skazki Waltari (OLH a 25) x FI*Cleverkitty The Moon Of Baroda (SIA d 02)
77 RUS FI SK LO 16 Gaston Mollis Felis, CZ Uros Avoin Olga Komissarova Abs
Ladoga's Iskander (RUS ) x Cassandra Kings Blue Cats, CZ (RUS )
78 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Hansa Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM BIS
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
79 RUS FI SK LO 16 FI*Harmuan Luna Lellukka Naaras Avoin Olga Komissarova EX3
FI*Lolcat's Leo Wyatt (RUS ) x FI*Harmuan Nessa Nallukka (RUS )
80 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Avoin Olga Komissarova EX2
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
81 RUS FI SK LO 17 FI*Harmuan Valtteri Villikko Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
FI*Harmuan Tarmo Tonttupoika (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
82 RUS FI SK LO 17 FI*Sini-ihmeen Meno-Maisa Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV
FI*Lolcat's Leo Wyatt (RUS ) x FI*Sini-ihmeen Marimin (RUS )
83 RUS FI SK LO 16 FI*Lolcat's Prince Carl-Philip Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM
Porto Blekitek*PL (RUS ) x FI*Lolcat's Queen Victoria (RUS )
84 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Veteraani Arja Martikainen 1 NOM BIS
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
85 SIA n FI SK LO 16 FI*Albapanther Cosmos Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM BIS
FI*Albapanther Bobby James (SIA w) x DK*Vedel's Deidamia (SIA n)
86 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Bertta Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX2
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
87 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
88 SPH II / SPH n 03 FI SK RX 16 FI*BritneyStar's Alfred J. Kwak Uros Avoin Arja Martikainen Abs
FI*Evilurbastet Ascolt (SPH n) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
89 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
90 SPH IV / SPH d 09 21 FI SK RX 17 FI*BritneyStar's Bobby Munson Uros Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
FI*Evilurbastet Garfield (SPH n 03 21) x Warm Breeze Britney Star (SPH g 02)
91 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 17 FI*Jackomon's Adagia Naaras Pennut 4-7 kk Arja Martikainen EX1
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
92 HCL Hertta Naaras Kotikissat Arja Martikainen 1
93 HCL Kelmi Uros Kotikissat Arja Martikainen 1 NOM BIS
94 HCL Pörrö*** Uros Kotikissat Arja Martikainen 2
95 HCS Minni Naaras Kotikissat Olga Komissarova Abs
96 HCS Myy Naaras Kotikissat Olga Komissarova 2
97 HCS Sissi Naaras Kotikissat Olga Komissarova 1
98 HCS Sisu*** Uros Kotikissat Olga Komissarova 1 NOM
99 HCS Vesku Uros Kotikissat Olga Komissarova 2
100 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Komissarova Olga BSH a, EUR a, EUR f 24, CRX IV, OSH b, OSH d 03 24, OSH d 24, OSH f, RUS, SIA n, SIA n 21, SPH III, HCS 26
Martikainen Arja BSH c, BSH g, BUR g, EUR g 24, KBL I, MAN 53, CRX I, CRX II, CRX V, CRX VIII, DRX I, DRX IV, DRX VII, SPH II, SPH IV, SPH V, HCL, VET 3, VET 4 24
Rautio Kristiina EXO a 21 33, EXO d 22, EXO n 03 24, EXO n 21 33, EXO n 22, EXO n 24, PER a 21 33, RAG a, RAG b 04, RAG n 04, TUV f 61-63, TUV n 61-63, MCO III, MCO V, NFO IV, NFO VIII 23
Wikström Bjarne RAG a 03, RAG a 04, RAG f 03, SBI a 21, SBI d, SBI f, MCO IV, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO III, NFO V, VET 1 26
4 tuomaria