Ery-Syd 05.08.2017 Kansallinen näyttely
Järjestävä yhdistys Eteläinen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.8.2017 Loppuu 5.8.2017
Ilmoittautuminen alkaa 18.6.2017 Ilmoittautuminen loppuu 24.7.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 28.7.2017
Kansainvälinen Ei Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 100  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@ery-syd.net
Paikka Helsinki
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö Viivi Viuha    puheenjohtaja@ery-syd.net
Näyttelysihteeri Tarja Kudjoi, 0407414003  (soitot klo 17 jälkeen), show@ery-syd.net
Lisätietoja Kaksi erillistä kansallista näyttelyä, kaikki kategoriat ja kotikissat molempina päivinä. Näyttelyssä noudatetaan FIFèn ja Kissaliiton sääntöjä.

Kansallisessa näyttelyssä arvostellaan vain kissat, jotka ovat luokissa 9- 14 sekä kansalliset lisäluokat (13 a/b/c, 15,16 ja 17).

Näyttelyyn osallistuvien kissojen määrä on rajoitettu 100 kissaa/päivä. Mahdollinen karsinta tehdään näyttelymaksun maksupäivän mukaan. 

Näyttelyssä on lauantaina epävirallinen pentueluokka, luokka on maksuton. Pentueluokkaan voi osallistua vähintään kolme saman pentueen pentua jotka on ilmoitettu myös perusarvosteluun luokkiin 11-12. Osallistuminen pentueluokkaan tapahtuu näyttelyilmoittautumisen yhteydessä valitsemalla tuotteista normaalin näyttelymaksun lisäksi "Pentueluokka".

Painettu näyttelyluettelo on maksullinen (5€), eikä sitä voi ostaa näyttelypaikalta, vaan se tulee maksaa näyttelyilmoittautumisen yhteydessä. Luettelo sisältää molempien päivien näyttelyt. Sähköinen luettelo julkaistaan näyttelypäivänä kotisivuilla. 

Näyttelymaksut ERY-SYDn jäsenille 36€/kissa/päivä, muille 39€/kissa/päivä. Kasvattaja- ja siitoluokat ovat maksuttomia jos kissa osallistuu myös perusarvosteluun muuten normaali näyttelymaksu. 
Näyttelymaksua ei ole mahdollista maksaa leimakorteilla. 

Paperilla lähetetyt ilmoittautumiset lähetetään näyttelysihteerille osoitteella: Tarja Kudjoi, Loukkukuja 4 A 8, 36200 Kangasala. Paperiset ilmoittautumiset maksetaan ERY-SYDn tilille FI85 5789 2320 0712 20 käyttäen viitettä 1216, ERY-SYDn jäsenet viitteellä 1229.
Ilmoittautumisen jälkeen vain luokka- ja värimuutokset maksutta, muista muutoksista veloitetaan muutosmaksu 5€/kissa.






Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 23
2 30
3 18
4 37
Kotikissat 7
Yhteensä 115

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Twilight Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
2 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Rocky Balboa Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
Ayser's Genius (EXO d 21 33) x Major's Megan of Ayser (PER n 21 33)
3 PER a 21 33 FI SK LO 17 Ayser's Tinkerbell Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
Ayser's Cupido (EXO n 22) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
4 RAG a FI SK LO 17 FI*Colorstar's Merlin Hennessy Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Dollgarden's Festuca Glauca (RAG a) x FI*Colorstar's Merry Hope (RAG a 04)
5 RAG n 21 FI SK LO 17 Gayaneh Mallomonas missio Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
6 RAG n 21 FI SRK LO 14 Gayaneh Igitur Iris Naaras Kastraatti Kristiina Rautio Abs
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
7 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Cat's-JM One-Angel Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Krickelins Rafael (RAG n 03) x FI*Collicatin MexMax Cat's-JM (RAG n 04)
8 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Birrimirrin Ragit Romneya Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC NOM BIS
FI*Stardoll's Wind Warrior (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
9 RAG n 04 FI SK LO 16 Gayaneh Lobelia lunaris Naaras Kastraatti Bjarne Wikström Abs
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
10 RAG a 03 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeartLove for Riverknee Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
11 RAG a 04 FI SK LO 17 FI*Satinante's SweetHeart Ali Jennifer Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Lukanpuron Corona Borealis (RAG a 04) x FI*Satinante's Norma Natalie (RAG a 03)
12 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Jim Beam Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
13 RAG f 04 FI SK LO 17 FI*Pirtti-Viiksen LUMIHILE Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström Abs
FI*Hakalan Rock Hudson (RAG a 04) x FI*Hakalan Minttu (RAG f)
14 RAG n 03 21 FI SK LO 17 Gayaneh Mimulus macula Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
15 RAG n 04 21 FI SK LO 16 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh Uros Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
S*ElHeMa's Love with Gunbertus (RAG d 03 21) x S*Fyrpihl's Heavenly Freya (RAG n 04)
15 RAG n 04 21 FI SK LO 16 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*ElHeMa's Love with Gunbertus (RAG d 03 21) x S*Fyrpihl's Heavenly Freya (RAG n 04)
16 RAG n 04 21 FI SK LO 17 Gayaneh Macoma merlin Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh (RAG n 04 21) x Gayaneh Juno Primas (RAG a 04)
17 SBI a FI SRK LO FI*Tamus Vectra Pipro Naaras Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x FIN*Tamus Baleno Bellet (SBI n)
18 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
19 SBI d FI SRK LO 14 FI*Chirybiry's Lady-Laili Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
20 SBI g FI SK RX 17 FI*Annmark Gaiane Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Tamus Garret (SBI e 21) x Demian Victoria (SBI f 21)
21 SBI a 21 FI SK LO 16 FI*Harebell Nipsu Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
22 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
23 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Rotcat Sisy Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
24 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Wise Owl Uros Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
25 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
26 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Hell's Angel Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
27 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Rotcat Sylvester Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
27 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Rotcat Sylvester Uros Määrittely Olga Komissarova MCO n 09 24/MCO IV
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Rotcat Nicita (MCO f 09 22)
28 MCO V / MCO d Harvard Icestorm*PL Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
Brooklyn Icestorm*PL (MCO d) x Royals of Maine Gin-Gin (MCO f)
29 MCO V / MCO f 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zahara is my love Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
30 MCO VI / MCO f 03 Favorit-Sherkhan Diana*** Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX2
GECH Luck Stars Svyatozar*** (MCO d) x CH Bluemistwild's Sofi*** (MCO a)
31 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK RX 17 Zachary Tiili*PL Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC NOM BIS
Zmatrixu Lester (MCO e 09 22) x Trinity Bellamoondo*PL (MCO f 22)
32 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Heart Stealer Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
33 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
34 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 16 FI*Rotcat Quick Silver Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP NOM BIS
FI*Rotcat Nùria (MCO ns 09 22) x FI*KattenHatten Amazing Grace (MCO fs 22)
35 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM BIS
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
36 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charmander Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX2
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
37 NEM II / NEM f 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Celebi Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
38 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bastet Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
39 NFO II / NFO a 02 62 FI SRK LO S*Utblicken's Lill Ammuu Naaras Kastraatti Kristiina Rautio EX2
N*Skaujenta's Imar (NFO n 22) x S*Utblicken's Jannina (NFO f 02)
40 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*FinnFeline's Honey Lust Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Siniidan Sysiässä (NFO n 09 22) x FI*FinnFeline's Heart of Eternity (NFO fs 03 22)
41 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 17 FI*Hopeahännän Hattivatti Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän Daisy (NFO a 09 24)
42 NFO V / NFO d FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Hope Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
43 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
44 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Wish Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
45 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Final Fantasy Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM
9 Levens Trick or Treat (NFO a) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
46 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 17 FI*Neige-Cristal's Delicieux Coco Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM
(N)Migoto's Iver (NFO w) x N*Migoto's Rikke (NFO fs 03 22)
47 TUA VII / TUA ns 24 FI SK LO 17 FI*Tangerine's Felicity Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Angoraphil Hyalite (TUA as 24) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
48 BSH a FI SK LO 17 FI*Feronian Lilja Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
49 BSH a FI SK LO 17 FI*Ikkalan Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX2
S*British Dream's Tempus (BSH a) x FI*Treselle's Gift for my Lover (BSH c)
50 BSH c FI SK LO 17 FI*Ruusutarhan Soma Lilla Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
EE*Lja Mur Ken Kingdom (BSH a) x FI*Feronian Jade (BSH a)
51 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
51 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Carin Sahlberg 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
52 BSH bs FI SK LO 17 S*Glen Mores Yojo Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
IDP*Tazzamore's Sir Lancelot (BSH b) x SE*Cat King Cool's Belle (BSH fs)
53 BUR a FI SK LO 16 FI*NanSin Blue Morning Magic Girl Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM
Eldacar Magic Valley*RU (BUR a) x FI*Aavan Send Me an Angel (BUR a)
54 BUR c FI SK LO 16 FI*NanSin Magic Girl of Love Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC NOM BIS
Eldacar Magic Valley*RU (BUR a) x FI*Aavan Send Me an Angel (BUR a)
55 BUR g FI SK RX 17 FI*Karvanverran Ifigeneia Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
FI*Ninelli's Ähäkuttikatti (BUR a) x FI*Karvanverran Ofelia (BUR e)
56 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Veteraani Carin Sahlberg 2
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
56 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP NOM
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
57 EUR a FI SK RX 16 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
58 EUR d 22 FI SK LO 17 Silkkiturkin Samettikukka Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
Silkkiturkin Quukkeli (EUR d 22) x Silkkiturkin Pihlajanmarja (EUR f 24)
59 EUR f 22 FI SK RX 17 FI*Errun Jessica Rabbit Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Timi (EUR n 22) x FI*Errun Hehkeä herttuatar (EUR e 24)
60 MAN 53 / MAN d 09 53 FI SK RX 16 FI*Soothill's Breaking Dawn Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP NOM BIS
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
61 ABY os FI SK LO 17 FI*Maurelian Liana Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Taiga-Kissat Silver Miio (ABY ns) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
62 BAL w 67 FI SRK LO FI*Ballawhane Gilraen Naaras Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP NOM
FI*Willicon Lavacristallo (BAL w) x FI*Ballawhane Eboneeza (BAL n)
63 BAL n FI SRK LO FI*Ballawhane Eboneeza Naaras Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM BIS
Uncas Sagamore of Noah's Ark (BAL n) x FIN*Ballawhane Xenia (SIA b)
64 CRX II / CRX c 03 FI SK RX 16 FI*Framillan Witty Jester Uros Avoin Olga Komissarova EX2
FI*Framillan Oh yes, You can love me (CRX c 09) x Quitteteri Magic Rivendell (CRX a 03 21 33)
65 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
66 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 14 FI*Framillan Oh yes, call me Mr J Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM
Mr.Cowcat Night & Day*PL (CRX n 02) x FI*Framillan Good&Plenty (CRX a 24)
67 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1 NOM
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
68 CRX IV / CRX d 03 FI SK LO 17 FI*KattiKaisan Älä droppaa mun tunnelmaa Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
69 CRX IV / CRX f 03 FI SRK LO 13 FI*Sweetpurr's Maggie Greene Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Sweetpurr's Love Me Back (CRX d) x FI*Sweetpurr's Snorkfröken (CRX n 03)
70 CRX V / CRX a 24 FI SK LO 16 FI*Framillan Liara T'soni Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC NOM
FI*Framillan Sweet Hybrid Gladiator (CRX n 03 24) x Hele Noksas *LT (CRX n 03)
71 CRX VIII / CRX n 03 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Up in The air Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Blue-Winged Minla (CRX n 03)
72 CRX VIII / CRX a 09 33 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Camille Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
73 CRX IX / CRX w 61 FI SK LO 17 FI*KittyLady's Happiness Of The Katakuris Naaras Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x FI*Sweetpurr's Prada (CRX a 03)
74 CRX IX / CRX w 63 FI SK LO 17 FI*KattiKaisan Sinuun minä jään Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
75 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
76 DRX I / DRX b FI SK LO 16 FI*Åbodas Olivia Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*Åbodas Mojag (DRX a 33) x FI*Åbodas Waneta (DRX h)
77 DRX II / DRX n 09 FI SK LO 17 Raya's Domino Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
Florentino's Hot Jazz (DRX n 09) x Raya's Velvet Kiss (DRX h 22)
78 DRX III / DRX f FI SK RX 17 FI*Åbodas Saimi Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Brandy Crazy Moon (DRX n) x FI*Åbodas Taimi (DRX f)
79 DRX IV / DRX h 09 LV*Harizma Warwara Krasa *** Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
LV*Harizma Nikifor *** (DRX n 09 24) x LV*Harizma Priyanka *** (DRX h)
80 DRX IV / DRX f 09 24 FI SK LO 17 Xaboo Kokeshi*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova Abs
Elfes Rex Spike (DRX b 09 22) x Go Go Becherovka Kokeshi*PL (DRX f 09 24)
81 DRX VII / DRX b 33 FI SK LO 17 LV*Dea Dia Kasharelia Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC NOM BIS
Dea Dia's Agathos (DRX n) x Zoelina Jolie vom Pharao of Dea Dia (DRX n 32)
82 OLH n 25 FI SK LO 17 FI*Ballawhane Jafar Jafar Uros Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1 NOM BIS
FI*Mummeli Qianinho Ukko (OLH n 25) x FI*Ballawhane Gilfaethwy (BAL n)
83 OSH b FI SK LO 17 FI*Harmuan Cacao Praliné Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Curnauskiss Rebell Yell (OLH b) x FI*Keskimaan Grimm Bro's Dwarf Quee (OSH b)
84 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
85 RUS FI SK LO 16 Gaston Mollis Felis, CZ Uros Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC BIV NOM BIS
Ladoga's Iskander (RUS ) x Cassandra Kings Blue Cats, CZ (RUS )
86 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Avoin Carin Sahlberg EX1 CAC
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
87 RUS FI SK LO 17 FI*Harmuan Valtteri Villikko Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX1
FI*Harmuan Tarmo Tonttupoika (RUS ) x FI*Harmuan Belle Bärlein (RUS )
88 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-ihmeen Arvon Herra Uros Nuoret 7-10 kk Carin Sahlberg EX2
Porto Blekitek*PL (RUS ) x FI*Sini-ihmeen Pörnä-Tyttö (RUS )
89 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Kay Kamila Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
DK*Paragon Blue Fiver's Bigwig (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
90 SIA c FI SK LO 16 FI*Plan-A Mr Mighty Bean Uros Kastraatti Carin Sahlberg EX1 CAP NOM BIS
FI*Kelmikerhon Ihanuus I (SIA b) x FI*Plan-A Aika Kelmi (SIA c)
91 SOM n FI SK LO 16 FI*Vulpes Aletheia Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Cissa thalassina (SOM n)
92 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 17 FI*Eipril Rosalie Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Vintage Frederick (SPH n 03 32) x FI*Eipril Rebekah (SPH n 09)
93 SPH III / SPH f FI SK LO 17 FI*Hebblas Viona Naaras Pennut 4-7 kk Carin Sahlberg EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Olivia (SPH d 03)
94 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 17 FI*Jackomon's Adagia Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Vigo of Bucked Naked (SPH n 09 33) x FI*Hobbitqueen's Grizabella (SPH n 09 21 32)
95 HCL Hertta Naaras Kotikissat Olga Komissarova 1
96 HCL Kelmi Uros Kotikissat Olga Komissarova 1 NOM
97 HCS Minni Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 3
98 HCS Myy Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 2
99 HCS Sissi Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM BIS
100 HCS Vesku Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1
104 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Komissarova Olga MCO IV (13c), BSH b, BSH c, BSH g, BUR a, EUR d 22, EUR f 22, ABY os, BAL n, CRX II, CRX VIII, DRX I, DRX III, DRX IV, DRX VII, SOM n, SPH II, SPH V, HCL, VET 4 25
Rautio Kristiina RAG a 03, RAG a 04, RAG n 03 21, RAG n 21, SBI a 21, SBI d, SBI g, MCO IV, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO II, NFO V, TUA VII, VET 1 26
Sahlberg Carin BSH a, BUR c, BUR g, CYM 51-52, EUR a, MAN 53, BAL w 67, CRX IV, CRX IX, CRX V, DRX II, OLH n 25, OSH b, OSH d 24, RUS, SIA c, SPH III, VET 3 25
Wikström Bjarne EXO a 21 33, PER a 21 33, RAG a, RAG f 04, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 04 21, MCO III, MCO V, NFO IV, NFO IX, NFO VIII, HCS 25
4 tuomaria