Omakissa
Kes-Kis 84. kansainvälinen kissanäyttely 9.7.2017
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 9.7.2017 Loppuu 9.7.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2017 Ilmoittautuminen loppuu 11.6.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 285   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jämsä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:
Katja Ahonen. katja.ahonen@keskis.net, puh.0440 881 125. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6688 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Talousasiat, (myös myyntipaikat ja rotupöydät)
Elina Järvinen. elina.jarvinen@keskis.net
Pääassistentti:
Eve Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Sunnuntain osalta ilmoittautumista on jatkettu su 11.6. saakka. Jatkoajalla leimakortit eivät ole käytössä!

ILMOITTAUTUMINEN - Näyttelyilmoittautuminen on sitova!

Näyttelymaksu FIFe 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 33 euroa. Määrittelyluokka 13c perusarvostelun yhteydessä 16 euroa. Veteraaniluokka muun luokan yhteydessä 10 euroa.

Kes-Kis hyväksyy eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Huomioi, että Omakissa antaa molemmille päiville oman viitenumeron. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä. Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.

Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Saapuneita näyttelymaksuja ja leimakortteja käsitellään kaksi kertaa viikossa. Tarkasta ilmoittautumisesi tila Omakissa-järjestelmästä.

Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan päättymistä, palautetaan 75% maksusta. Ilmoita peruutuksessa näyttelypäivän ja kissan tietojen lisäksi IBAN-muotoinen tilinumerosi.
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 42 42 0 0 0
2 67 62 0 2 3
3 32 31 0 0 1
4 81 76 0 0 5
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 225 214 0 2 9

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
2 EXO ns 24 62 Alsace Exotic Laurel 1 Uros 7 (CH) Askett Mats EX1 CACIB
3 EXO f 03 22 FI*Chosen-One Esme of Elven Legacy 1 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
4 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 8 (PR) Askett Mats EX1 CAPIB
5 PER n 33 Sinihuiskan Fenix 1 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC NOM
6 PER f 33 FI*Yashar's Beaty Belle 1 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
7 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
8 RAG n FI*Barfait's Aisha 1 Naaras 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
9 RAG a FI*AijaiCats Royal Roi 1 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
10 RAG a FI*Celestial's You Belong2Me 1 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
11 RAG a FI*Barfait's Alfie 1 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB NOM BIS
12 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
13 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Tuisku 1 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
14 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Havu 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 BIV
15 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
16 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX1 NOM BIS
17 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS
18 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 1 (SC) Askett Mats KM
19 RAG a 04 FI*AijaiCats Glamoros Gaya 1 Naaras 7 (CH) Askett Mats EX1 CACIB NOM
20 RAG b 04 FI*Ruuskatin Samaani 1 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX1 No Cert
21 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Askett Mats KM NOM BIS
22 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U 1 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC NOM BIS
23 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
24 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh 1 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
25 RAG a 03 21 FI*BlackRain's Impossible To Resist 1 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
26 RAG d 03 21 FI*Celestial's Here Until Forever 1 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
27 RAG g 04 21 FI*Lumikuu Gracias a la Vida 1 Naaras 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
28 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 2 (SP) Askett Mats KM
28 SBI b FIN*Touchant Kief d'Amour 1 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
29 SBI d FI*Saca's Onetime Zaum 1 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 NOM BIS
30 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 6 (IP) Askett Mats EX1 CAGPIB NOM
31 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM BIS
31 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
32 SBI n 21 FI*Kipparin Kerenza 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
33 SBI a 21 RU*Tarnis Urgant 1 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
34 SBI c 21 FI*HaoMao Bernhard 1 Uros 2 (SP) Askett Mats KM NOM
35 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Kultaturkin Beyaz Biber 1 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
36 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
37 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Verdian Erdehan 1 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
38 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Valier's Gadiela 1 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
39 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 1 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
40 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 1 Naaras 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS
41 ACS I / ACS n FI*Siriuksen VenusCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
42 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB NOM BIS
43 ACS IV / ACS a 03 22 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
44 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 6 (IP) Askett Mats EX1 CAGPIB NOM
44 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
45 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 4 (GIP) Askett Mats EX1 CAPS
46 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 NOM
47 ACS X / ACS ds 21 33 FI*Trollin Scar 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
48 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
49 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 5 (IC) Askett Mats Abs
50 MCO III / MCO n 22 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea 2 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX1 BIV NOM
51 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX2
52 MCO III / MCO n 24 FI*Hiawatha Shadow of the Forest 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
54 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Elvis Persilja 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Marskin Love Story 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
57 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's X-Files 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne Abs
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Ringo 2 Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP NOM
60 MCO V / MCO f 22 PL*Dark Age Euphoria 2 Naaras 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB BIV NOM
61 MCO V / MCO f 22 FI*MaineQueen There Must Be Angel 2 Naaras 7 (CH) Askett Mats EX1 CACIB
62 MCO V / MCO d 22 FI*MeriCoon's King Arthur 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats EX1 CAC
63 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Guri-Malla 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
64 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Heartbreaker 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne Abs
65 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC NOM
66 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Heart Stealer 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne Abs
67 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Escape's Jennifer Lopez 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM BIS
68 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX2
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM NOM BIS
70 MCO VI / MCO f 03 22 FI*SolarWind's Hathor 2 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 No Cert
71 MCO VII / MCO ds ES*Gattacamoon Rob Roy 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
72 MCO VII / MCO fs 22 Favorite Angel Brithey 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne Abs
73 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Guddommelig Gyda 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
74 MCO VII / MCO ds 23 FI*SolarWind's Anubis 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
75 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Enor Mousse 2 Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB BIV
76 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI*Moggi Dry Marttiini 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX2
77 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*Moggi Essi Kabanossi 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
78 NEM I / NEM n 21 FI*Eswood Lovely Molly 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
79 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
80 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
80 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
81 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
82 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Koivunpesän Klapi 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB NOM
83 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Jarraun's Skog Emeliana 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM BIS
84 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
85 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Koivunpesän Tuohi 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
86 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
87 NFO V / NFO d 22 FI*GoldenFurry's Last Choice 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV
88 NFO V / NFO f Minni Felis Audax*DK 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
89 NFO VI / NFO f 09 22 SE*RazerCat'z Brumme-Lisa 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB NOM BIS
90 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Princess Estelle 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
91 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
92 NFO VI / NFO f 01 21 62 S*Myselisia's Satsuma 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 BIV
93 NFO VII / NFO ns 23 S*Puzzlebitens Cuba Libre 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
94 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline Abs
95 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX2
96 NFO VIII / NFO fs 09 24 S*Drakborgens Godiva Snödriva 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
97 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV
98 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB NOM BIS
99 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS NOM
100 NFO IX / NFO w 64 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
101 BEN n 22 Brownsugar Diana 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1 NOM BIS
102 BEN n 22 FI*Alcarinqua Catelyn 3 Naaras 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB NOM BIS
103 BEN n 24 FI*Heillandi Helga 3 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
104 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari 3 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene Abs
105 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
106 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Keiju Lammenpei 3 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
107 BSH ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
108 BSH ns 11 EST*Harmony Devianti 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene Abs
109 BSH ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
110 BSH ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 8 (PR) Reiter Helene EX1 CAPIB BIV
111 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Oma Kulta 3 Uros 10 (KAS) Reiter Helene Abs
112 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Amalia 3 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
113 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
114 BUR b FI*Ninelli's Arishok 3 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
115 BUR j FI*Aberwyn Whitney Whiteout 3 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC NOM BIS
116 BUR j FI*Crossroads All About Love 3 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 NOM BIS
117 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 2 (SP) Reiter Helene KM
118 EUR g FI*Aurinkokiven Amadora 3 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
119 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
120 EUR g 24 FI*Sireenin Amity 3 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
121 EUR g 24 FI*Sireenin Coming Right Along 3 Naaras 13c (Määrittely) Krogh Minna EUR g 24
121 EUR g 24 FI*Sireenin Coming Right Along 3 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
122 EUR ns 22 FI*Dream-World's Super Salty 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
123 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB NOM BIS
124 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
125 KOR FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api 3 Uros 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB
126 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM NOM BIS
127 MAU ns 24 FI*Chai-lai Urbi Udele 3 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
128 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM
129 OCI bs 24 FI*Northalla Fizzing 3 Uros 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB
130 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
131 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB BIV
132 ABY n FI*Woodcocks A Kind Of Magic 4 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
133 ABY n FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
134 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
135 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
135 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 17 (Veteraani) Kaae Dorte 2
136 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 18 (Out of Competition) Kaae Dorte Arvosteltu
137 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 18 (Out of Competition) Krogh Minna Arvosteltu
138 ABY o FI*Neaera's Iaera Nalani 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
139 ABY o FI*Neaera's Fiammetta 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
140 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte Abs
141 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
142 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Kaae Dorte KM
143 BAL r SE*Qjou'z Costa Rica 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
144 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS
145 CRX I / CRX n FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets 4 Naaras 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB NOM
146 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
147 CRX II / CRX c 09 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
148 CRX II / CRX b 03 FI*Spectrolite Tango Desiré 4 Naaras 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
149 CRX III / CRX f FI*KittyLady's Black Widow 4 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
150 CRX III / CRX d 22 FI*Spectrolite Juhannustaika 4 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
151 CRX III / CRX h FI*Claypond's E's Elfina 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV
152 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Piupaws Fire & Water of Sekhmet 4 Naaras 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
153 CRX IV / CRX e 03 FI*Saca's Little Big Red 4 Uros 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
154 CRX IV / CRX fs 03 24 FI*Spectrolite Dum Spiro Spero 4 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
155 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon 4 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
156 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
157 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 10 (KAS) Kaae Dorte EX1 CAP
158 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
159 OLH f 03 24 FI*Hämynhäivän Cattleya 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
160 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM
161 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM NOM
162 OSH n Felinea Magie Noire 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte Abs
163 OSH n FI*Keskimaan Elf Eruadan 4 Uros 2 (SP) Kaae Dorte KM
164 OSH n FI*Bigear Black Label 4 Uros 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
165 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
166 OSH f FI*Choose Avec Moi & Bimba 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
167 OSH bs 22 FI*Bigear The Lucky One 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
167 OSH n 22 FI*Bigear The Lucky One 4 Uros 13c (Määrittely) Krogh Minna OSH bs 22
168 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Kaae Dorte KM NOM
169 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB
170 OSH a 25 Calenacat's Amaretto, JW *** 4 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS NOM
171 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS
172 OSH b 22 FI*Willicon Autunno Dolce 4 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
172 OSH b 22 FI*Willicon Autunno Dolce 4 Uros 17 (Veteraani) Kaae Dorte 1 NOM
173 OSH c 24 FI*LoudMeow Mr. Moonlight 4 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 NOM BIS
174 OSH d 24 Pepper Madagaskar 4 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM
175 OSH f 24 EE*Empire Golden Oriental 4 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
176 OSH n 01 FI*Kuutarun Florence 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna Abs
177 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
178 RUS Wychwood Wow 4 Uros 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
179 RUS FI*Albergan Paratiisi 4 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX2
180 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW 4 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 BIV NOM BIS
181 RUS FI*Albergan Hafanana 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
182 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
183 SIA a FI*Plan-A Tyrske 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
184 SIA a FI*Deraza Codebreaker 4 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
185 SIA b FI*Kuutarun Francesca Guerriera 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte Abs
186 SIA c FI*Kelmikerhon Hempeä Hepsankeikka 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
187 SIA c FI*Deraza Huggable Henry 4 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte Abs
188 SIA c FI*Kelmikerhon Neidonkenkä 4 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
189 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
190 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen 4 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM BIS
191 SIA n 21 EE*Flomaster Golden Oriental 4 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
192 SIA n 21 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 NOM
193 SIA b 21 Lumoexpress Mila 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
194 SIA b 01 21 FI*Meikatin Aslak 4 Uros 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB
195 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM NOM BIS
196 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
197 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM NOM BIS
197 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Kaae Dorte 1 NOM BIS
198 SOM n FI*Amajan Ludovico Luciolo 4 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
199 SOM a FI*Kharn-Ka Parisian Queen 4 Naaras 8 (PR) Kaae Dorte Abs
200 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
201 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
202 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Krogh Minna KM NOM BIS
203 HCS Oswald Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
204 HCS Cisse Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne Abs
205 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 2
214 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats EXO ns 24 62, PER f 33, PER n 22, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG b 04, RAG d 03 21, RAG d 04, RAG g 04 21, RAG n 03, SBI a 21, SBI b, SBI c 21, SBI d, TUV f 61-63, ACS III, ACS IV, ACS V, ACS VIII, MCO III, MCO V, NEM I, NFO II 35
Eek Magnusson Iréne MCO IV, MCO VI, MCO VII, MCO VIII, NFO IV, HCS, VET II. Tuomarioppilas Riikka Turpeinen 31
Kaae Dorte Kat 3 tark, ABY a, ABY p, BAL b, BAL r, CRX I, CRX II, CRX VI, OSH a 24, OSH a 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH n, RUS, SIA b, SIA b 01 21, SIA b 21, SIA c, SIA n, SOM a, VET IV 38
Krogh Minna Kat 3 tark, Kat 4 tark, ABY n, ABY o, BAL w 67, CRX III, CRX IV, CRX V, CRX VIII, OLH f 03 24, OSH a, OSH a 02 21, OSH b 22, OSH f 24, OSH n 01, OSH n 22, SIA a, SIA j, SIA n 21, SOM n, SPH IV, SPH V 39
Reiter Helene BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24, BML I, BSH ns 11, BUR a, BUR b, BUR j, EUR as 22, EUR d 22, EUR g, EUR g 24, EUR n, EUR ns 22, KOR, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI bs 24, OCI n 24, OCI os 24, VET I. Tuomarioppilas Sanna Hietala 32
Stoa Caroline Kat 4 tark, EXO f 03 22, EXO n 22, PER n 33, RAG a, RAG a 21, RAG f 04, RAG n, RAG n 04 21, SBI h, SBI n 21, TUV n 61-63, ACS I, ACS X, ACS XI, NFO IX, NFO V, NFO VI, NFO VII, NFO VIII 38
6 tuomaria.