Kes-Kis 84. kansainvälinen kissanäyttely 9.7.2017
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 9.7.2017 Loppuu 9.7.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2017 Ilmoittautuminen loppuu 11.6.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 285   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jämsä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:
Katja Ahonen. katja.ahonen@keskis.net, puh.0440 881 125. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6688 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Talousasiat, (myös myyntipaikat ja rotupöydät)
Elina Järvinen. elina.jarvinen@keskis.net
Pääassistentti:
Eve Juntunen, assistentit@keskis.net
Lisätietoja Sunnuntain osalta ilmoittautumista on jatkettu su 11.6. saakka. Jatkoajalla leimakortit eivät ole käytössä!

ILMOITTAUTUMINEN - Näyttelyilmoittautuminen on sitova!

Näyttelymaksu FIFe 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 33 euroa. Määrittelyluokka 13c perusarvostelun yhteydessä 16 euroa. Veteraaniluokka muun luokan yhteydessä 10 euroa.

Kes-Kis hyväksyy eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Huomioi, että Omakissa antaa molemmille päiville oman viitenumeron. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä. Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.

Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Saapuneita näyttelymaksuja ja leimakortteja käsitellään kaksi kertaa viikossa. Tarkasta ilmoittautumisesi tila Omakissa-järjestelmästä.

Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan päättymistä, palautetaan 75% maksusta. Ilmoita peruutuksessa näyttelypäivän ja kissan tietojen lisäksi IBAN-muotoinen tilinumerosi.
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 42
2 67
3 32
4 81
Kotikissat 3
Yhteensä 225

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 17 FI*AzuLejo's BraveHeart Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*Mau-Miun Iceman 4 Azulejo (EXO e 24) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
2 EXO ns 24 62 FI SK LO 16 Alsace Exotic Laurel Uros Champion Mats Askett EX1 CACIB
N*Con Brio's Silver Gaparelli (PER ns 24) x Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen (EXO fs)
3 EXO f 03 22 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Esme of Elven Legacy Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FIN*Mimosan Don't Get Lost (PER f 03)
4 PER n 22 FI SK LO 16 FI*AzuLejo's Heartbreaker Uros Premior Mats Askett EX1 CAPIB
FI*Mogi's Beau Bobby (EXO a) x FI*AzuLejo's Swanheart (EXO n 22)
5 PER n 33 FI SK LO 16 Sinihuiskan Fenix Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC NOM
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
6 PER f 33 FI SK LO 17 FI*Yashar's Beaty Belle Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
FI*Yashar's Åskari Ålematon (PER e 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
7 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
8 RAG n FI SK LO 16 FI*Barfait's Aisha Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
9 RAG a FI SK LO 16 FI*AijaiCats Royal Roi Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*AijaiCats Amazing Ami (RAG n) x FI*AijaiCats Charming Carla (RAG a)
10 RAG a FI SRK LO FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
11 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM BIS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
12 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
13 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Tuisku Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
14 RAG a 21 FI SK LO 17 FI*Jylhärinteen Havu Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
15 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
16 RAG n 03 FI SK LO 17 FI*Valkokullan Magnum Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 NOM BIS
FI*Valkokullan Sisu (RAG n 03) x FI*Valkokullan Helinä (RAG a 04)
17 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
18 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Supreme Champion Mats Askett KM
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
19 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*AijaiCats Glamoros Gaya Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB NOM
Starring Sir Paul (RAG a 04) x FIN*Bobkatin Amilla (RAG a 03)
20 RAG b 04 FI SRK LO 14 FI*Ruuskatin Samaani Uros Kastraatti Mats Askett EX1 No Cert
FI*Ruuskatin Li'l Bad Wolf (RAG n 04 21) x FI*Ruuskatin Angel Afrodite (RAG n 04)
21 RAG d 04 FI SRK LO S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion Mats Askett KM NOM BIS
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
22 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC NOM BIS
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
23 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
24 RAG n 04 21 FI SK LO 16 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
S*ElHeMa's Love with Gunbertus (RAG d 03 21) x S*Fyrpihl's Heavenly Freya (RAG n 04)
25 RAG a 03 21 FI SK LO 17 FI*BlackRain's Impossible To Resist Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
26 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
27 RAG g 04 21 FI SK LO 16 FI*Lumikuu Gracias a la Vida Naaras Avoin Mats Askett EX1 CAC
FI*MiuRagulous Detective William Murdoch (RAG e 03 21) x FI*Lumikuu Fantasia (RAG f)
28 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Mats Askett KM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
28 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Helene Reiter 2
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
29 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM BIS
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
30 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB NOM
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
31 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Caroline Stoa KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
31 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Helene Reiter 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
32 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Kipparin Kerenza Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Kipparin Jarlath (SBI a 21) x FIN*Tärn Fina Fia (SBI n 21)
33 SBI a 21 FI SK LO 17 RU*Tarnis Urgant Uros Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Ricardo Blue von Dinau (SBI a) x IL*Stars of Tevel Ice Coffee (SBI j 21)
34 SBI c 21 FI SRK LO FI*HaoMao Bernhard Uros Supreme Premior Mats Askett KM NOM
FIN*MeToYou Ceasar (SBI a) x S*Lavender Fields Felicia (SBI b 21)
35 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI SRK LO FI*Kultaturkin Beyaz Biber Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FIN*Ilveslinnan Birinci Bahamir (TUV d) x DK*TurkishDelight Cool Sapphire (TUV n)
36 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
37 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN SRK LO FIN*Verdian Erdehan Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FIN*Alicton Gamsiz Tembel (TUV d) x FIN*Verdian Ceren (TUV f)
38 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI SRK LO 14 FI*Valier's Gadiela Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Kultaturkin Beyaz Biber (TUV n) x FI*Valier's Define (TUV f)
39 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras Grand International Champion Mats Askett EX1 CACS
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
40 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
41 ACS I / ACS n FI SK LO 17 FI*Siriuksen VenusCurl Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x FI*Siriuksen GipsyRoseCurl (ACL n)
42 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
43 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
44 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras International Premior Mats Askett EX1 CAGPIB NOM
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
44 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
45 ACS V / ACS g 24 FI SRK LO 13 FI*Trollin Kuura Naaras Grand International Premior Mats Askett EX1 CAPS
FI*Trollin Maximus (ACS n 22) x FI*Trollin Minni (ACL fs 24)
46 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1 NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
47 ACS X / ACS ds 21 33 FI SK RX 16 FI*Trollin Scar Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Timon (XSH n 33) x FI*Trollin Viuhti (ACL ds 09 21 33)
48 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
49 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros International Champion Mats Askett Abs
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KhalDrogo's Warrior of Dothraki Sea Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1 BIV NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*KingLeo's Counting Stars (MCO n)
51 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Pennut 4-7 kk Mats Askett EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
52 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 17 FI*Hiawatha Shadow of the Forest Naaras Pennut 4-7 kk Mats Askett EX1
Omkara Pack the Hat (MCO n 24) x FI*Hemingway's Ixchel (MCO n 09 22)
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
54 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Marskin Love Story Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x Zosia Dwa Formaty*PL (MCO f 09 22)
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Ghost Of Wind Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
57 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 14 FI*Goldenstream's X-Files Uros International Premior Iréne Eek Magnusson Abs
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Tina Turner (MCO n 09 22)
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Ameliinan Ringo Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP NOM
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Ameliinan Hyacinthe (MCO n 09 22)
60 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB BIV NOM
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
61 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen There Must Be Angel Naaras Champion Mats Askett EX1 CACIB
FI*Merrymakers Amazing Adonis (MCO n 09 22) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
62 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*MeriCoon's King Arthur Uros Avoin Mats Askett EX1 CAC
FIN*MeriCoon's Alvaro Furry Boy (MCO d 22) x FI*CapitalCats Honey (MCO d 22)
63 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guri-Malla Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
64 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 15 FI*Marskin Heartbreaker Uros International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Daybreak's Euphoria (MCO n 03 22) x FI*Alohacoons Cassablanca (MCO f 09 22)
65 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC NOM
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
66 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*Chamberlain Heart Stealer Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson Abs
CascadeMtn Dream Maker (MCO n 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
67 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM BIS
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
68 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 LV*BBMC Galaxy Star Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
Elisey White Luxuri*BY (MCO w) x Zambija Amber Sun*LT (MCO d 09 22)
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM NOM BIS
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
70 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO FI*SolarWind's Hathor Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 No Cert
S*Silveronyx Lightning (MCO e 03) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
71 MCO VII / MCO ds FI SK LO 17 ES*Gattacamoon Rob Roy Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Fabulous Gattacamoon*ES (MCO ns) x Cleopatra Alaskaland, CZ (MCO fs 22)
72 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 17 Favorite Angel Brithey Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson Abs
Colorful Dawn Kristofer (MCO d 22) x Favorite Angel Black Lady (MCO ns)
73 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
74 MCO VII / MCO ds 23 FI SRK LO FI*SolarWind's Anubis Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*SolarWind's Alcyone (MCO f 09 22)
75 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*Moggi Enor Mousse Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB BIV
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
76 MCO VIII / MCO ns 09 24 FI SK LO 15 FI*Moggi Dry Marttiini Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX2
Alwaro Admiral (MCO as 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
77 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Essi Kabanossi Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
78 NEM I / NEM n 21 FI SK RX 17 FI*Eswood Lovely Molly Naaras Nuoret 7-10 kk Mats Askett EX1
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x FI*Eswood Fandango (SIB a 03 24)
79 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros International Champion Mats Askett EX1 CAGCIB
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
80 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
80 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
81 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
82 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Klapi Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB NOM
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
83 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM BIS
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
84 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 17 FI*WitSarin Tenho Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Tähtitassun Romantic Road Runner (NFO d 22) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
85 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tuohi Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
86 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
87 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Choice Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
88 NFO V / NFO f FI SK LO 17 Minni Felis Audax*DK Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*Nalle-Puhin Jarkko Valtee (NFO n 09 24) x Elsa Gress Felix Audax*DK (NFO d 09 24)
89 NFO VI / NFO f 09 22 SE*RazerCat'z Brumme-Lisa Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB NOM BIS
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x S*Miss Mikkus' Lady Gaga (NFO f 09 22)
90 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Princess Estelle Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Katniss Everdeen (NFO fs 09)
91 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
92 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 BIV
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
93 NFO VII / NFO ns 23 S*Puzzlebitens Cuba Libre Uros International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
IDP*Lufsenburg Tiger (NFO n 23) x S*Puzzlebitens Briza Darrgräs (NFO fs 09 22)
94 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros International Champion Caroline Stoa Abs
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
95 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Champion Caroline Stoa EX2
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
96 NFO VIII / NFO fs 09 24 S*Drakborgens Godiva Snödriva Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
S*Puzzlebitens Cuba Libre (NFO ns 23) x SE*RazerCat'z Brumme-Lisa (NFO f 09 22)
97 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Lankku Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
98 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
99 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS NOM
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
100 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
101 BEN n 22 FI SK LO 17 Brownsugar Diana Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 NOM BIS
Batifoleurs Ridge of Brownsugar (BEN n 24) x Brownsugar Wonder Woman (BEN n 24)
102 BEN n 22 FI SK LO 14 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
103 BEN n 24 FI SK RX 16 FI*Heillandi Helga Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
Justified des Edenbengals (BEN ns 24) x Hakunakisu Shenzi (BEN n 24)
104 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Kastraatti Helene Reiter Abs
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
105 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 15 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
106 BML I / BML ns 11 31 FI SRK LO FI*Kissamummon Keiju Lammenpei Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
107 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Hello, I Love You Uros Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
108 BSH ns 11 FIN SRK RX EST*Harmony Devianti Naaras Supreme Premior Helene Reiter Abs
Old Possum's Hopscotch (BSH ns 11) x EST*Beaty Devianti (BSH ns 11)
109 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
110 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's Love Her Madly Naaras Premior Helene Reiter EX1 CAPIB BIV
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
111 BSH ns 11 FI SRK LO 14 FI*EmeraldCharm Oma Kulta Uros Kastraatti Helene Reiter Abs
S*Litho's Sunrise of Savanna (BSH ny 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
112 BSH ns 11 FI SK LO 16 FI*Huntercat Princess Amalia Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
Valentino Moon Sissi, CZ (BSH ns 11) x FI*Gnome's Love Her Madly (BSH ns 11)
113 BUR a FI SRK LO 13 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
114 BUR b FI SK LO 17 FI*Ninelli's Arishok Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
Gelato al Cocco Charlesbur, CZ (BUR b) x FI*Ninelli's Åhhåhhåijaa (BUR a)
115 BUR j FI SK LO 16 FI*Aberwyn Whitney Whiteout Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC NOM BIS
FI*Almond's Domino (BUR b) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
116 BUR j FI SK LO 17 FI*Crossroads All About Love Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 NOM BIS
FI*Feirefiz Love Bites (BUR d) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
117 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
118 EUR g FI SK RX 16 FI*Aurinkokiven Amadora Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC
Saska (EUR e) x Silkkiturkin Qrumeluuri (EUR f 22)
119 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
120 EUR g 24 FI SK RX 14 FI*Sireenin Amity Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
121 EUR g 24 FI SK RX 17 FI*Sireenin Coming Right Along Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
Saska (EUR e) x FI*Sireenin Amity (EUR g 24)
121 EUR g 24 FI SK RX 17 FI*Sireenin Coming Right Along Naaras Määrittely Minna Krogh EUR g 24
Saska (EUR e) x FI*Sireenin Amity (EUR g 24)
122 EUR ns 22 FI SK RX 15 FI*Dream-World's Super Salty Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Katinhännän Kirkas Kvasaari (EUR ns 22) x FI*Pikku-Piun Unelma (EUR ns 22)
123 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB NOM BIS
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
124 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
125 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
126 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Helene Reiter KM NOM BIS
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
127 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Chai-lai Urbi Udele Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Haquicah Hathor (MAU n 24)
128 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
129 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Northalla Fizzing Uros Champion Helene Reiter EX1 CACIB
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
130 OCI os 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Moonlight Naaras International Champion Helene Reiter EX1 CAGCIB
FI*Northalla Springwater (OCI ns 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
131 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB BIV
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
132 ABY n FI SK LO 16 FI*Woodcocks A Kind Of Magic Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x FI*Link Monaimba Om (ABY n)
133 ABY n FI SK LO 17 FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Nebuankhet VanVan (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
134 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
135 ABY n FIN SRK LO FIN*Link Imani Imoo Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
135 ABY n FIN SRK LO FIN*Link Imani Imoo Naaras Veteraani Dorte Kaae 2
Atlas af Khartoum (ABY n) x FIN*Link Bathsheba (ABY n)
136 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Out of Competition Dorte Kaae Arvosteltu
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
137 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Out of Competition Minna Krogh Arvosteltu
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
138 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras Avoin Minna Krogh EX1 CAC
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
139 ABY o FI SRK LO FI*Neaera's Fiammetta Naaras International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Kawaii Fuyudori (ABY o)
140 ABY p FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Rapid Eye Naaras Avoin Dorte Kaae Abs
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Kharn-Ka Parisian Queen (SOM a)
141 BAL w 67 FI SK LO 15 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov Uros Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
FI*Willicon White Wookie (SIA w) x FI*Willicon Loves Giraffes (SIA n)
142 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Dorte Kaae KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
143 BAL r FI SRK LO 14 SE*Qjou'z Costa Rica Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*Skazki Vadim (OSH o 03) x SE*Qjou'z Arizona (OLH g)
144 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
145 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Dirty Little Secrets Naaras International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
146 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
147 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 17 FI*FunkyJam's Legends of Nidalee Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
DK*Løveid Mr. Clooney (CRX n 02 32) x FI*FunkyJam's Little Bo Peep (CRX c)
148 CRX II / CRX b 03 FI SRK LO FI*Spectrolite Tango Desiré Naaras International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
S*Silkwave's Quintillus (CRX b 01) x FI*Spectrolite Melanie (CRX c)
149 CRX III / CRX f FI SK LO 15 FI*KittyLady's Black Widow Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
150 CRX III / CRX d 22 FI SK LO 16 FI*Spectrolite Juhannustaika Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
Antonio Pink Princess*PL (CRX n 03 24) x FI*Spectrolite Horsmakiitäjä (CRX ds 03 24)
151 CRX III / CRX h FI SK LO 17 FI*Claypond's E's Elfina Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 BIV
Cookie's Story Lover of Claypond's (CRX b) x FI*Claypond's In Advance (CRX h)
152 CRX IV / CRX f 03 24 FI SK LO 15 FI*Piupaws Fire & Water of Sekhmet Naaras Champion Minna Krogh EX1 CACIB
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Piupaws Firefly (CRX e 24)
153 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
154 CRX IV / CRX fs 03 24 FI SRK LO FI*Spectrolite Dum Spiro Spero Naaras Premior Minna Krogh EX1 CAPIB
FI*Spectrolite Tyson (CRX d 09 24) x FIN*Lubavan Al'binochka (CRX as 24)
155 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros Avoin Minna Krogh EX1 CAC
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
156 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
157 CRX VI / CRX ns 03 24 FI SK LO 14 FI*Spectrolite Ritariperhonen Uros Kastraatti Dorte Kaae EX1 CAP
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Spectrolite Dum Spiro Spero (CRX fs 03 24)
158 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SRK LO FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Spectrolite Skafloc (CRX n 09) x Seglin Rex Poesia (CRX g 02 33)
159 OLH f 03 24 FI SK LO 17 FI*Hämynhäivän Cattleya Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Skazki Waltari (OLH a 25) x FI*Cleverkitty The Moon Of Baroda (SIA d 02)
160 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
161 OSH n FI SRK RX Galoo of Beugnycats Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM NOM
Furendo Og Island Snaegerdi (SIA ns 21) x Farinelli Etna (OSH n)
162 OSH n FI SK LO 16 Felinea Magie Noire Naaras Avoin Dorte Kaae Abs
Durrdana's Dino (OSH b 24) x Felinea Ia Orana (OSH n)
163 OSH n FI SRK LO FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Dorte Kaae KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
164 OSH n FI SK LO 15 FI*Bigear Black Label Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
Phoenix Arakan, CZ (OSH n 25) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
165 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
166 OSH f FI SRK LO 14 FI*Choose Avec Moi & Bimba Naaras International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
167 OSH n 22 FI SK LO 17 FI*Bigear The Lucky One Uros Määrittely Minna Krogh OSH bs 22
Jarda Jágr Angel Felis, CZ (OSH n 22) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
167 OSH bs 22 FI SK LO 17 FI*Bigear The Lucky One Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
Jarda Jágr Angel Felis, CZ (OSH n 22) x FI*Bigear Princess Juliet (OSH fs 24)
168 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Dorte Kaae KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
169 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
170 OSH a 25 Calenacat's Amaretto, JW *** Uros Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS NOM
Calenacat's Bandito, JW (OSH n 25) x Okonor Blueberry (OSH a 25)
171 OSH a 25 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stella by Starlight Naaras Grand International Premior Dorte Kaae EX1 CAPS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
172 OSH b 22 FI SRK RX FI*Willicon Autunno Dolce Uros Grand International Premior Minna Krogh EX1 CAPS
FIN*Velokatin Pegoretti (OSH a 24) x FIN*Skazki Nereida (OLH b 22)
172 OSH b 22 FI SRK RX FI*Willicon Autunno Dolce Uros Veteraani Dorte Kaae 1 NOM
FIN*Velokatin Pegoretti (OSH a 24) x FIN*Skazki Nereida (OLH b 22)
173 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1 NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
174 OSH d 24 Pepper Madagaskar Uros Supreme Champion Dorte Kaae KM
Oba-Na Surprise Kristin's*RUS (OSH a 24) x Marusya Madagaskar (OSH d 24)
175 OSH f 24 EE*Empire Golden Oriental Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Pepper Madagaskar (OSH d 24) x FI*LoveOriental Patricia (SIA n 21)
176 OSH n 01 FI SK LO 17 FI*Kuutarun Florence Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh Abs
Apocalyptica Calypso (SIA n 03) x FI*Sultsinan Inky Pinky (OSH n 03)
177 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros International Premior Minna Krogh EX1 CAGPIB
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
178 RUS FI SK LO 16 Wychwood Wow Uros International Champion Dorte Kaae EX1 CAGCIB
Frank Sheer Love*RU (RUS ) x Wychwood Naima Moon (RUS )
179 RUS FI SK LO 17 FI*Albergan Paratiisi Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX2
FI*Cattleyas Ichigo No Kazekun (RUS ) x FI*Albergan Aarnivalkea (RUS )
180 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1 BIV NOM BIS
Fei Wu Akira (RUS ) x Usura Prusa Flash Arian, CZ (RUS )
181 RUS FI SK LO 17 FI*Albergan Hafanana Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*Cattleyas Ichigo No Kazekun (RUS ) x FI*Albergan Aarnivalkea (RUS )
182 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Pennut 4-7 kk Dorte Kaae EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
183 SIA a FI SK LO 17 FI*Plan-A Tyrske Uros Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Plan-A Mon Dieu (SIA a)
184 SIA a FI SK LO 15 FI*Deraza Codebreaker Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
185 SIA b FI SK LO 17 FI*Kuutarun Francesca Guerriera Naaras Pennut 4-7 kk Dorte Kaae Abs
Apocalyptica Calypso (SIA n 03) x FI*Sultsinan Inky Pinky (OSH n 03)
186 SIA c FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Hempeä Hepsankeikka Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Twist-Tiramisun North Star (SIA a) x FI*Kelmikerhon Mau Kas Maharani (SIA a)
187 SIA c FI SK LO 16 FI*Deraza Huggable Henry Uros Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae Abs
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
188 SIA c FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Neidonkenkä Naaras Nuoret 7-10 kk Dorte Kaae EX1
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x FI*Deraza Cupcake (SIA a)
189 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros International Premior Dorte Kaae EX1 CAGPIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
190 SIA j FI SK LO 16 FI*Kaspektin Tähteinvälinen Naaras International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
191 SIA n 21 EE*Flomaster Golden Oriental Uros International Champion Minna Krogh EX1 CAGCIB
Pepper Madagaskar (OSH d 24) x EkstaSia's Girona (SIA n 21)
192 SIA n 21 FI SK LO 17 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär Naaras Pennut 4-7 kk Minna Krogh EX1 NOM
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x Lumoexpress Mila (SIA b 21)
193 SIA b 21 FI SK LO 16 Lumoexpress Mila Naaras Avoin Dorte Kaae EX1 CAC
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x Lumoexpress Tigrina (OSH n 24)
194 SIA b 01 21 FI SK LO 15 FI*Meikatin Aslak Uros Champion Dorte Kaae EX1 CACIB
FI*Pinewoods Tequila Sunrise (SIA b 02 21) x FI*LoveOriental Queen of Diamonds (OSH n 03 24)
195 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Minna Krogh KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
196 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Grand International Champion Minna Krogh EX1 CACS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
197 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
197 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Veteraani Dorte Kaae 1 NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
198 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Ludovico Luciolo Uros Kastraatti Minna Krogh EX1 CAP
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
199 SOM a FI SK LO 14 FI*Kharn-Ka Parisian Queen Naaras Premior Dorte Kaae Abs
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
200 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Nuoret 7-10 kk Minna Krogh EX1
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
201 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Minna Krogh KM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
202 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Minna Krogh KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
203 HCS Oswald Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
204 HCS Cisse Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson Abs
205 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Iréne Eek Magnusson 2
214 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats EXO ns 24 62, PER f 33, PER n 22, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG a 04, RAG b 04, RAG d 03 21, RAG d 04, RAG g 04 21, RAG n 03, SBI a 21, SBI b, SBI c 21, SBI d, TUV f 61-63, ACS III, ACS IV, ACS V, ACS VIII, MCO III, MCO V, NEM I, NFO II 35
Eek Magnusson Iréne MCO IV, MCO VI, MCO VII, MCO VIII, NFO IV, HCS, VET II. Tuomarioppilas Riikka Turpeinen 31
Kaae Dorte Kat 3 tark, ABY a, ABY p, BAL b, BAL r, CRX I, CRX II, CRX VI, OSH a 24, OSH a 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH n, RUS, SIA b, SIA b 01 21, SIA b 21, SIA c, SIA n, SOM a, VET IV 38
Krogh Minna Kat 3 tark, Kat 4 tark, ABY n, ABY o, BAL w 67, CRX III, CRX IV, CRX V, CRX VIII, OLH f 03 24, OSH a, OSH a 02 21, OSH b 22, OSH f 24, OSH n 01, OSH n 22, SIA a, SIA j, SIA n 21, SOM n, SPH IV, SPH V 39
Reiter Helene BEN n 22, BEN n 22 32, BEN n 24, BML I, BSH ns 11, BUR a, BUR b, BUR j, EUR as 22, EUR d 22, EUR g, EUR g 24, EUR n, EUR ns 22, KOR, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI bs 24, OCI n 24, OCI os 24, VET I. Tuomarioppilas Sanna Hietala 32
Stoa Caroline Kat 4 tark, EXO f 03 22, EXO n 22, PER n 33, RAG a, RAG a 21, RAG f 04, RAG n, RAG n 04 21, SBI h, SBI n 21, TUV n 61-63, ACS I, ACS X, ACS XI, NFO IX, NFO V, NFO VI, NFO VII, NFO VIII 38
6 tuomaria