Omakissa
Kes-Kis 83. kansainvälinen kissanäyttely 8.7.2017
Järjestävä yhdistys Keski-Suomen kissayhdistys ry
Alkaa 8.7.2017 Loppuu 8.7.2017
Ilmoittautuminen alkaa 1.5.2017 Ilmoittautuminen loppuu 4.6.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 285  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BAL, OLH, OSH, PEB, SIA BreedBIS kissoja vähintään 50
Tilinumero
Sähköposti show@keskis.net
Paikka Jämsä
Toimihenkilöt Näyttelypäällikkö:
Katja Ahonen. katja.ahonen@keskis.net, puh.0440 881 125. Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Näyttelysihteeri:
Susanna Piispanen, Pappilantie 8 A 2, 40900 Säynätsalo, susanna.piispanen@keskis.net, puh. 050 328 6688 (iltaisin). Yhteydenotot mieluiten sähköpostilla.
Talousasiat, (myös myyntipaikat ja rotupöydät)
Elina Järvinen. elina.jarvinen@keskis.net
Pääassistentti:
Eve Juntunen, assistentit@keskis.net


Lisätietoja

Näyttelykutsu:
ILMOITTAUTUMINEN - Näyttelyilmoittautuminen on sitova!

Näyttelymaksu FIFe 37 euroa. Kes-Kisin jäsenet 33 euroa. Määrittelyluokka 13c perusarvostelun yhteydessä 16 euroa. Veteraaniluokka muun luokan yhteydessä 10 euroa.
Siam-Orient Kissayhdistys ry:n jäsenten Breed BISiin osallistuville kissoille näyttelymaksu 34 euroa. 
Siam-Orient Kissayhdistys ry:n JA Kes-Kisin 
jäsenten Breed BISiin osallistuville kissoille näyttelymaksu 30 euroa.
.

Kes-Kis hyväksyy eräpäivänä maksetut ilmoittautumiset, joiden maksamisessa on käytetty näyttelymaksuun kuuluvaa viitenumeroa. Huomioi, että Omakissa antaa molemmille päiville oman viitenumeron. Näyttelymaksun eräpäivä on ilmoittautumispäivä. Leimakortit on postitettava välittömästi ilmoittautumispäivänä näyttelysihteerille. Leimakorttiin kirjoitetaan omistajan nimi, ilmoitettavan kissan nimi ja EMS-koodi sekä näyttelyn päivämäärä. Leimakorttien saapumista odotetaan muutama postipäivä.

Kes-Kis hylkää maksamattomat ilmoittautumiset ilman erillistä ilmoitusta. Saapuneita näyttelymaksuja ja leimakortteja käsitellään kaksi kertaa viikossa. Tarkasta ilmoittautumisesi tila Omakissa-järjestelmästä.

Mikäli kissa osallistuu useampaan luokkaan, tulee ilmoittautuminen tehdä erikseen jokaiseen luokkaan.
Mikäli ilmoittautuminen perutaan ennen ilmoittautumisajan päättymistä, palautetaan 75% maksusta. Ilmoita peruutuksessa näyttelypäivän ja kissan tietojen lisäksi IBAN-muotoinen tilinumerosi.
Mikäli näyttelyilmoittautuminen jätetään maksamatta, Kes-Kis pidättää oikeuden olla jatkossa hyväksymättä ilmoittajan kissoja järjestämiinsä näyttelyihin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 44 44 0 0 0
2 83 79 2 2 0
3 49 48 0 0 1
4 138 133 0 0 5
Kotikissat 2 2 0 0 0
Yhteensä 316 306 2 2 6

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 1 (SC) Reiter Helene KM NOM BIS
2 EXO n 22 FI*AzuLejo's BraveHeart 1 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
3 EXO n 24 FI*Chosen-One Las Vegas Lady 1 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
4 EXO f 03 22 FI*Shamirin Wonderful Woman 1 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 No Cert
5 EXO e 21 33 Ayser's Nike Nicolette 1 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
6 PER f FI*Shamirin Queenie Qira 1 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
7 PER ds FI*Kultaviiksen Poseidon 1 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene Abs
8 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
9 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP NOM BIS
10 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1 NOM BIS
11 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Etta James 1 Naaras 6 (IP) Kaae Dorte Abs
13 PER n 33 Sinihuiskan Fenix 1 Uros 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC NOM
14 PER f 33 FI*Yashar's Beaty Belle 1 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
15 PER f 21 33 Ayser's Q-Girl 1 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
16 RAG n S*Mariamores O'Lala of Adonis 1 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
17 RAG a FI*Celestial's You Belong2Me 1 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS NOM
18 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS BIV
19 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Tuisku 1 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
20 RAG a 21 FI*Jylhärinteen Havu 1 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
21 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
22 RAG n 03 FI*Valkokullan Magnum 1 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 BIV NOM BIS
23 RAG n 03 FI*Valkokullan Geisha 1 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
24 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
25 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 1 (SC) Kaae Dorte KM
26 RAG a 04 FI*Valkokullan Helinä 1 Naaras 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB
26 RAG a 04 FI*Valkokullan Helinä 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
27 RAG a 04 FI*Valkokullan Super 1 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 BIV NOM
28 RAG b 04 FI*Ruuskatin Samaani 1 Uros 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
29 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM NOM BIS
30 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U 1 Naaras 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 No Cert
31 RAG a 03 21 FI*BlackRain's Impossible To Resist 1 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
32 RAG d 03 21 FI*Celestial's Here Until Forever 1 Uros 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 NOM
33 SBI d FI*Vintti-Katin Birlikka 1 Naaras 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB NOM
34 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Kaae Dorte KM NOM BIS
34 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Askett Mats 1 NOM BIS
35 SBI a 21 RU*Tarnis Urgant 1 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
36 SBI c 21 FI*HaoMao Bernhard 1 Uros 2 (SP) Kaae Dorte KM
37 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Kultaturkin Beyaz Biber 1 Uros 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
38 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya 1 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
39 TUV n 61-63 / TUV n 62 FIN*Verdian Erdehan 1 Uros 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
40 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Valier's Gadiela 1 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP
41 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 1 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS NOM
42 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 1 Naaras 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS
43 ACL II / ACL n 09 FI*Siriuksen VincentCurl 2 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX1
44 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
45 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Ramandan Renesmee 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
46 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM
47 ACS IV / ACS a 03 22 FI*Siriuksen TianaCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
48 ACS V / ACS d 22 FI*Ramandan Drogon 2 Uros 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne ACS V / ACS d 22
48 ACS V / ACS d 22 FI*Ramandan Drogon 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
49 ACS V / ACS g 24 FI*Trollin Kuura 2 Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS NOM
50 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
51 ACS X / ACS ds 21 33 FI*Trollin Scar 2 Uros 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
52 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS NOM BIS
53 MCO II / MCO n 09 FI*Tigerworld Kisses Of Fire 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats Abs
54 MCO II / MCO n 09 FI*RoseLion's Elegant Pearl 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
55 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
55 MCO III / MCO n 22 CascadeMtn Dream Maker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
56 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 1 (SC) Askett Mats KM
58 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Elvis Persilja 2 Uros 7 (CH) Askett Mats EX1 CACIB
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Ghost Of Wind 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV
60 MCO III / MCO a 23 FI*Moggi Herkules Rinkeli 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX2
60 MCO IV / MCO a 09 23 FI*Moggi Herkules Rinkeli 2 Uros 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne MCO III / MCO a 23
61 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Moggi Ginger Ale a Jakta Est 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Goldenstream's X-Files 2 Uros 6 (IP) Askett Mats Abs
63 MCO IV / MCO n 03 22 FI*RoseLion's Carefree Marvel 2 Uros 8 (PR) Askett Mats EX1 CAPIB
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Ringo 2 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX2
65 MCO IV / MCO n 09 24 FI*RoseLion's Dream Lover 2 Uros 10 (KAS) Askett Mats EX1 CAP BIV NOM
66 MCO V / MCO f 22 FI*Chamberlain Get It Hot 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX2
67 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Guri-Malla 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
68 MCO V / MCO d 23 FI*SolarWind's Amon 2 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Vuorensinen Lady 2 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
70 MCO VI / MCO d 09 22 Avalon of Brenda's Garden 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX2
71 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC BIV NOM BIS
72 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Chamberlain Hard as a Rock 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
73 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Chamberlain Heart Stealer 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX2
74 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Escape's Jennifer Lopez 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 BIV NOM BIS
75 MCO VI / MCO f 09 LV*BBMC Galaxy Star 2 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX3
76 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM BIS
77 MCO VI / MCO f 03 22 FI*SolarWind's Hathor 2 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
78 MCO VII / MCO fs 22 Favorite Angel Brithey 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX2
79 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Guddommelig Gyda 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Enor Mousse 2 Uros 7 (CH) Askett Mats EX1 CACIB
81 MCO VIII / MCO ns 09 LT*Lordcoon Grayse 2 Naaras 6 (IP) Askett Mats Abs
82 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
83 NEM I / NEM a 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM
84 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
85 NFO I / NFO n FI*Tupuliinin RakkausOnLumivalkoinen 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
86 NFO II / NFO n 09 Oliver James Forest Myths 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
87 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS
87 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI*Ninatte's Voodoo 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
88 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB NOM
89 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Koivunpesän Klapi 2 Naaras 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
90 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Louhelan Iron Man 2 Uros 9 (Avoin) Askett Mats Abs
91 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Jarraun's Skog Emeliana 2 Naaras 11 (Nuoret) Askett Mats EX1 BIV NOM BIS
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Tenho 2 Uros 12 (Pennut) Askett Mats EX1
93 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Koivunpesän Tuohi 2 Naaras 6 (IP) Askett Mats EX1 CAGPIB NOM
94 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Black Rose 2 Naaras 3 (GIC) Askett Mats EX1 CACS NOM
95 NFO V / NFO f FI*Tupuliinin Josefiina 2 Naaras 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
96 NFO V / NFO d 22 FI*GoldenFurry's Last Choice 2 Uros 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne NFO V / NFO d 22
96 NFO V / NFO d 22 FI*GoldenFurry's Last Choice 2 Uros 11 (Nuoret) Askett Mats EX1
97 NFO V / NFO f 22 FI*Tähtitassun Serafiina 2 Naaras 12 (Pennut) Askett Mats EX1 BIV NOM
98 NFO VI / NFO g 09 23 FI*Lolcat's Blossom 2 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB BIV
99 NFO VI / NFO d 09 FI*Hirmuinen Cleopatra 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
100 NFO VI / NFO f 09 22 SE*RazerCat'z Brumme-Lisa 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
101 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Princess Estelle 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
102 NFO VI / NFO d 09 24 FI*WitSarin Simca 2 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
103 NFO VI / NFO f 01 21 62 S*Myselisia's Satsuma 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
104 NFO VII / NFO ns 23 S*Puzzlebitens Cuba Libre 2 Uros 5 (IC) Askett Mats EX1 CAGCIB
105 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 5 (IC) Askett Mats Abs
106 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
107 NFO VIII / NFO fs 09 24 S*Drakborgens Godiva Snödriva 2 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB NOM
108 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI*Koivunpesän Lankku 2 Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
109 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne Abs
110 NFO VIII / NFO ns 09 24 FIN*Tupuliinin Kuuma Kesä 2 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
111 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB NOM
112 NFO IX / NFO w 64 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar 2 Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV NOM
113 NFO IX / NFO w 61 FI*Tähtitassun Adalmiina 2 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
114 SIB III / SIB n 24 FI*Minoon Pikkuveikka 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1
115 SIB V / SIB f 24 FI*Cherrytail's WonderGirl 2 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB NOM BIS
116 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Jarkko Martikainen 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
117 BEN n 22 Brownsugar Diana 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1 NOM
118 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM
118 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
119 BEN n 22 FI*Alcarinqua Catelyn 3 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
120 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
121 BEN n 24 FI*PurrGold Genuino Guerino 3 Uros 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
122 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
123 BSH n FI*Ferme Eppu Elmina 3 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
124 BSH c FI*Ruusutarhan Soma Lilla 3 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
125 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM NOM
126 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB NOM BIS
127 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu Abs
128 BSH ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS
129 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Angelica 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
130 BSH ns 11 FI*Gnome's Love Her Madly 3 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
131 BSH ns 11 FI*Huntercat Princess Alisa 3 Naaras 10 (KAS) Hämäläinen Satu EX1 CAP
132 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu Abs
133 BUR n FI*Bumpulina Wilberforce 3 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
134 BUR n FI*Ninelli's PLS DAPO 3 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1
135 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
135 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
136 BUR n FIN*Almond's Virginia Woolf 3 Naaras 8 (PR) Hämäläinen Satu EX1 CAPIB
137 BUR FI*Ninelli's Uljamoinen 3 Uros 13b (Tarkistus) Nyman Pia BUR a
138 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
139 BUR b FI*Mama-Alcialon Incredible Illusion 3 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP
140 BUR b FI*Mama-Alcialon Impossible Ivanka 3 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
141 BUR c FI*Ninelli's Öökuninganna 3 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
142 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham 3 Uros 8 (PR) Krogh Minna Mitätöity Mitätöity
143 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 3 (GIC) Hämäläinen Satu EX1 CACS NOM BIS
144 BUR g FI*Karvanverran Ifigeneia 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
145 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
146 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS NOM BIS
147 EUR g FI*Aurinkokiven Amadora 3 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
148 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
148 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Krogh Minna KM
149 EUR n 24 FI*Feronian Muskotti 3 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
150 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
151 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM
152 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
153 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM BIS
154 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon 3 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
155 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS BIV
156 KOR FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api 3 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
157 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
158 MAU ns 24 FI*Chai-lai Zalika Zahur 3 Naaras 11 (Nuoret) Krogh Minna EX1
159 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Krogh Minna KM
160 OCI bs 24 FI*Northalla Fizzing 3 Uros 7 (CH) Hämäläinen Satu EX1 CACIB
161 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
162 ABY n FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
163 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB BIV NOM
164 ABY n FI*Vuolas Maalla, merellä, ilmassa 4 Uros 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1
165 ABY n FI*Nebuankhet Veritaserum 4 Uros 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS NOM
166 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 4 (GIP) Kaae Dorte EX1 CAPS
167 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB BIV NOM
167 ABY n FIN*Link Imani Imoo 4 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
168 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 1 (SC) Krogh Minna KM BIV
168 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
169 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB
170 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 7 (CH) Krogh Minna EX1 CACIB
171 ABY a FI*Nebuankhet Nae Master! 4 Uros 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
172 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 8 (PR) Krogh Minna EX1 CAPIB
173 ABY o FI*Redcheetah's Ruusu 4 Naaras 3 (GIC) Kaae Dorte EX1 CACS NOM
174 ABY o FI*Neaera's Iaera Nalani 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
175 ABY o FI*Neaera's Fiammetta 4 Naaras 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
176 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia Abs
177 ABY os FI*Taiga-Kissat Legolas 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna Abs
178 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
179 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM NOM
180 BAL c FI*BaliDancer's Caya 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
181 BAL r SE*Qjou'z Costa Rica 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
182 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 4 (GIP) Krogh Minna EX1 CAPS
183 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM BIS
184 CRX II / CRX b 03 FI*Spectrolite Tango Desiré 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB NOM
185 CRX III / CRX f FI*KittyLady's Black Widow 4 Naaras 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
186 CRX III / CRX h FI*Claypond's E's Elfina 4 Naaras 12 (Pennut) Kaae Dorte EX1 NOM
187 CRX IV / CRX f 03 24 FI*Piupaws Fire & Water of Sekhmet 4 Naaras 7 (CH) Kaae Dorte EX1 CACIB
188 CRX IV / CRX f 01 64 FI*Alchemist Bollinger 4 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1
189 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon 4 Uros 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
190 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
191 CRX VI / CRX ns 03 24 FI*Spectrolite Ritariperhonen 4 Uros 10 (KAS) Krogh Minna EX1 CAP NOM
192 CRX VII / CRX d 33 FI*Alchemist Daenerys Targaryen 4 Naaras 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
193 CRX VIII / CRX n 03 33 FI*Alchemist Abracadabra 4 Uros 5 (IC) Kaae Dorte EX1 CAGCIB
194 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Spectrolite Si Tú MeOlvidas 4 Uros 6 (IP) Kaae Dorte EX1 CAGPIB
195 DRX III / DRX d 22 EE*Peter Pan Masterpiece 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
196 DRX III / DRX h Roxana Mondodevon-Rex*PL 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
197 DRX VII / DRX f 33 FI*Bravefellow Ivory 4 Naaras 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
198 OLH b FI*Jalecat's ÄhäKutti 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
199 OLH c 25 FI*BaliDancer's Gaius 4 Uros 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP NOM
200 OLH d 24 FI*Jalecat's QuasiModo 4 Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB NOM
201 OLH f 03 24 FI*Hämynhäivän Cattleya 4 Naaras 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1 NOM
201 OLH f 03 24 FI*Hämynhäivän Cattleya 4 Naaras 13c (Määrittely) Stoa Caroline OLH f 03 24
202 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
203 OSH n Galoo of Beugnycats 4 Uros 1 (SC) Hämäläinen Satu KM
204 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
205 OSH n Felinea Magie Noire 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu Abs
206 OSH n FI*Choose For A Full Fool Only 4 Uros 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 BIV
207 OSH n FI*Keskimaan Elf Eruadan 4 Uros 2 (SP) Hämäläinen Satu KM
208 OSH n FI*Bigear Black Label 4 Uros 6 (IP) Hämäläinen Satu EX1 CAGPIB NOM
209 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
210 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
211 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
212 OSH f FI*Choose Avec Moi & Bimba 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
213 OSH n 24 FI*Jalecat's X'tra XoXo 4 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
214 OSH n 24 Strekoza's Casanova 4 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB NOM
215 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM
216 OSH a 24 FI*JellonCats El Hierro 4 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
217 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Hämäläinen Satu Abs
217 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
218 OSH a 25 Calenacat's Amaretto, JW *** 4 Uros 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS
219 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 4 (GIP) Hämäläinen Satu EX1 CAPS NOM
220 OSH b 22 FI*LeeRaus Taikuri Narsku 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
221 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
221 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
222 OSH b 22 FI*Willicon Autunno Dolce 4 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
222 OSH b 22 FI*Willicon Autunno Dolce 4 Uros 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
223 OSH c 24 FI*LoudMeow Magic Moon 4 Naaras 11 (Nuoret) Hämäläinen Satu EX1 NOM BIS
224 OSH d 24 Pepper Madagaskar 4 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM
225 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
226 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
227 OSH f 24 EE*Empire Golden Oriental 4 Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB NOM
228 OSH cs 25 FIN*Desmodus Popeye 4 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 3
228 OSH cs 25 FIN*Desmodus Popeye 4 Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
229 OSH n 01 FI*Kuutarun Florence 4 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline Abs
230 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
231 RUS Wychwood Wow 4 Uros 5 (IC) Krogh Minna EX1 CAGCIB NOM
232 RUS FI*Sini-Hilkan CocoaBloom 4 Uros 9 (Avoin) Krogh Minna EX1 CAC
233 RUS Ilay Hero by Flash Arian, CZ, JW 4 Uros 12 (Pennut) Krogh Minna EX1 BIV NOM BIS
234 RUS FI*Albergan Hafanana 4 Naaras 12 (Pennut) Krogh Minna EX1
235 RUS FI*Hana-Bi Liù 4 Naaras 6 (IP) Krogh Minna EX1 CAGPIB
236 SIA n FI*Twist-Tiramisun Sokeri 4 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX2
237 SIA n FI*Viitakon Matami Mimmi 4 Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
238 SIA n FI*Twist-Tiramisun Amy Jade 4 Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne Abs
239 SIA n FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy 4 Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
240 SIA n FI*Twist-Tiramisun Muusa 4 Naaras 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB
241 SIA a S*Tammee's Famous Ferruccio 4 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
242 SIA a FI*Plan-A Tyrske 4 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
243 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 2 (SP) Stoa Caroline KM
244 SIA a FI*Twist-Tiramisun Pretzel 4 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
245 SIA b Ralph Sia Alicia, CZ 4 Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
246 SIA b FI*Kuutarun Francesca Guerriera 4 Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
247 SIA c FI*Kelmikerhon Hempeä Hepsankeikka 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
248 SIA c FI*Deraza Huggable Henry 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia Abs
249 SIA c FI*Kelmikerhon Niittyvilla 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
250 SIA c FI*Kelmikerhon Neidonkenkä 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV NOM
251 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB NOM BIS
252 SIA f DK*Skuld Myser 4 Naaras 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB NOM
253 SIA f FI*EdaM's Athene 4 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
254 SIA h FI*Choose Echoes In Your Heart 4 Naaras 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB NOM BIS
255 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen 4 Naaras 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB NOM BIS
256 SIA n 21 EE*Flomaster Golden Oriental 4 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV NOM BIS
257 SIA n 21 FI*Vintterin Loviisa Miinantytär 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM BIS
258 SIA n 21 FI*Vintterin Petunia Miinantytär 4 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX2
259 SIA b 21 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's 4 Uros 5 (IC) Hämäläinen Satu EX1 CAGCIB
260 SIA b 21 Lumoexpress Mila 4 Naaras 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC
261 SIA d 21 FI*Viitakon Aamunkajo 4 Uros 12 (Pennut) Hämäläinen Satu EX1
262 SIA f 21 Melkatz Midnight Sun-of-Viitakon 4 Naaras 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
263 SIA b 01 21 FI*Meikatin Aslak 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
264 SIA d 03 21 FI*Tabbytassun Aarre 4 Uros 9 (Avoin) Hämäläinen Satu EX1 CAC NOM
265 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
266 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM
267 SOM n FI*Kharn-Ka H.Nelson 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX3
268 SOM n FI*Vulpes Aither 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
269 SOM n FI*Vulpes Alfeios 4 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
270 SOM n FI*Vulpes Aletheia 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
271 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM
271 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM NOM BIS
272 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
272 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM
273 SOM a FI*Kharn-Ka Parisian Queen 4 Naaras 8 (PR) Krogh Minna Abs
274 SPH I / SPH n FI*Hobbitqueen's Dedenne 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
275 SPH II / SPH a 03 FI*CiCi's Ophelia Otis 4 Naaras 3 (GIC) Krogh Minna EX1 CACS
276 SPH IV / SPH f 03 FI*Hobbitqueen's Diancie 4 Naaras 9 (Avoin) Kaae Dorte EX1 CAC
277 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 11 (Nuoret) Kaae Dorte EX1 NOM BIS
278 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Kaae Dorte KM
279 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
279 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
280 SPH V / SPH n 03 32 FI*Hobbitqueen's Dragonair 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
281 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
282 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM BIS
283 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 4 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
284 SPH V / SPH g 03 32 FI*Hobbitqueen's First Love 4 Naaras 6 (IP) Nyman Pia Abs
285 HCS Cisse Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Askett Mats Abs
286 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Askett Mats 1 NOM BIS
305 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Askett Mats ACL II, MCO II, MCO IV, MCO VII, MCO VIII, NFO IV, NFO V, NFO VII, HCS, VET I. Tuomarioppilas Riikka Turpeinen 31
Eek Magnusson Iréne Kat 2 tark, BAL w 67, OLH d 24, OSH cs 25, OSH d 24, OSH f 24, SIA b, SIA h, SIA n, ACL III, ACS V, ACS VIII, ACS X, ACS XI, MCO III, NFO IX, NFO VI, NFO VIII, 41
Hämäläinen Satu Kat 3 tark, OLH f 03 24, OSH a 25, OSH c 24, OSH n, SIA b 21, SIA d 03 21, SIA d 21, SIA j, BEN n 24, BSH ay 11, BSH c, BSH f, BSH g, BSH ns 11, BUR d, BUR h, BUR n, EUR as 22, EUR f 24, EUR g, EUR n 24, KBL I, OCI bs 24 40
Kaae Dorte Kat 4 tark, EXO e 21 33, EXO n 24, PER ds 22 62, PER f, PER fs, PER n 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 21, RAG d 03 21, SBI c 21, SBI h, TUV f 61-63, ABY n, ABY o, CRX III, CRX IV, CRX V, CRX VIII, SPH IV 38
Krogh Minna Kat 2 tark, BEN n 22, BML I, BSH n, BUR a, BUR b, BUR c, BUR g, BUR j, EUR d 22, EUR d 24, EUR n 22, KOR, MAU ns 24, OCI n 24, OCI os 24, ABY a, ABY os, CRX I, CRX II, CRX VI, DRX VII, RUS, SOM a, SPH II 39
Nyman Pia Kat 3 tark, BAL c, BAL r, OLH b, OSH a, OSH b 22, OSH f, SIA b 01 21, SIA c, SIA n 21, ABY p, CRX VII, DRX III, SOM n, SPH I, SPH V 39
Reiter Helene EXO f 03 22, EXO n 22, PER ds, PER f 21 33, PER f 24, PER f 33, PER n 22, RAG a 03, RAG a 03 21, RAG b 04, RAG d 04, RAG f 04, RAG n, RAG n 03, SBI a 21, SBI d, TUV n 61-63, VET III, VET IV. Tuomarioppilas Sanna Hietala 32
Stoa Caroline Kat 4 tark, BAL b, OLH c 25, OSH a 02 21, OSH a 24, OSH n 01, OSH n 24, SIA a, SIA f, SIA f 21, ACL VIII, ACS III, ACS IV, MCO V, MCO VI, NEM I, NFO I, NFO II, SIB III, SIB V, TUA II 39
8 tuomaria.