ISROK 72. kv Rotukissanäyttely 18.06.2017
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 18.6.2017 Loppuu 18.6.2017
Ilmoittautuminen alkaa 6.3.2017 Ilmoittautuminen loppuu 28.5.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 4.6.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Ei
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Savonlinna
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 045 643 4600, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Ann-Marie Määttä, e-mail: ann-marie.maatta@isrok.net
Palkinnot: Anne Röpelinen, puh. 040 534 5650, anne.ropelinen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 21.5.2017. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa. Ilmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.

Jos ilmoittautuminen Omakissan kautta ei onnistu, tulee ilmoittautumienen tehdä kirjallisesti 19.5.2017 mennessä osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Ilmoittautumiset maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumislomakkeen takapuolelle.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Jos sinulla on vajaita leimakortteja, ota yhteyttä näyttelysihteeriin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 17
2 93
3 34
4 48
Kotikissat 1
Yhteensä 193

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
2 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
3 RAG f FI SK LO 16 FI*Maplehill's Sugar Blossom Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
FIN*Maplehill's Baby James (RAG d 04) x FI*Maplehill's Cinnamon Sugar (RAG f)
4 RAG f 04 FI SK LO 17 FI*Pirtti-Viiksen LUMIHILE Naaras Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1 NOM BIS
FI*Hakalan Rock Hudson (RAG a 04) x FI*Hakalan Minttu (RAG f)
5 SBI a FI SK LO 17 FI*Lofanna Francesca Naaras Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
Demian BoyZone Ronan (SBI a) x FI*Lofanna California (SBI a 21)
6 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros International Premior Elena Noskova EX1 CAGPIB
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
6 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Vladimir Isakov 1
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
7 SBI a FI SRK LO FI*MeToYou Hero Uros Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP NOM BIS
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Stendalens Cola (SBI b)
8 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
9 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Elena Noskova KM NOM BIS
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
9 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
10 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Elena Noskova KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
11 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Elena Noskova KM NOM BIS
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
12 SBI f FI SRK LO FI*Rais-Kis Aurora Naaras Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
13 SBI a 21 FI SK LO 15 Demian Günther Uros International Champion Elena Noskova Abs
Peret Laty Mery, CZ (SBI e 21) x Hermine vom Stern Regulus (SBI b 21)
14 SBI a 21 FI SK LO 17 RU*Tarnis Urgant Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
Ricardo Blue von Dinau (SBI a) x IL*Stars of Tevel Ice Coffee (SBI j 21)
15 SBI d 21 FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Lanarkiitti Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
16 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM BIS
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
17 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Grand International Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPS
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
18 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
19 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Haymitch Abernathy Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
20 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB BIV
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
21 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Damareos Uros International Champion Elena Zagorskaya EX2
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
22 MCO III / MCO a 23 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Symppis Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
23 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
24 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Heaven Can Wait Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
25 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Supreme Premior Elena Zagorskaya Abs
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
26 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 15 FI*Goldenstream's You Can Do It Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX1 CAP
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
27 MCO III / MCO a 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Movie's Magic Mike Uros Kastraatti Elena Zagorskaya EX2
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
28 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Narnian Aslan of FireFox Uros Premior Elena Zagorskaya EX1 CAPIB BIV NOM BIS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
29 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Fanni Sapuska Naaras Champion Marjatta Koskenkangas Abs
HoneyDevil My Black Bear (MCO n) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
30 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACIB
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
31 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas Abs
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
32 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 17 FI*Goldenstream's Adventure of a Lifetime Uros Pennut 4-7 kk Marjatta Koskenkangas EX1
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Pikkumetsän Wunderweib (MCO n 03 22)
33 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Supreme Premior Marjatta Koskenkangas Abs
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
33 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Veteraani Marjatta Koskenkangas Abs
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
34 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Fantasia Naaras Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Vica Vilena Coon (MCO n 22)
35 MCO V / MCO d FI SK LO 16 FI*KingLeo's Gaute Gautesen Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
36 MCO V / MCO d 22 Bumblebee Cunabula*RU Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya Abs
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Giperboreya (MCO d)
37 MCO V / MCO e FI SK LO 17 FI*NineTales McGregor Uros Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
38 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 17 FI*NineTales Million Dollar Baby Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX1 BIV
FI*Goldenstream's You Are The One (MCO a) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
39 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Blackcurrant Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya EX2
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
39 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 17 FI*Vuorensinen Blackcurrant Naaras Määrittely Vladimir Isakov MCO f 22
Halvar vom Postsee (MCO n 23) x FI*Vuorensinen Figaro (MCO d 22)
40 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Elena Zagorskaya KM NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
41 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX2
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
42 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO 13 FI*Vuorensinen Lady Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS BIV NOM
FI*Rosefizz Centimor (MCO n 22) x FI*CapitalCats Kikka (MCO f 09 22)
43 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Avalon of Brenda's Garden Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Evil Bold of Brenda's Garden (MCO d 09 22) x Sleeping Tigers Kitty (MCO f 25)
44 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
45 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Tiny Dancer Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX2
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
46 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 17 FI*Monchacoon Klarissa Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
LV*BBMC Amadeus Fire Fox (MCO d 22) x FI*Monchacoon Coco Chanel (MCO ns 03 22)
47 MCO VI / MCO f 02 62 FI SK LO 17 FI*BellaAmare's Eternal Elettra Rossellini Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
48 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS BIV NOM
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
48 MCO VI / MCO d 03 22 FI SRK LO FI*CheNiCoon's Gerry Cotton Uros Veteraani Marjatta Koskenkangas 2
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
49 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Rotcat In Flames Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX2
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
50 MCO VI / MCO d 03 23 FI SRK LO 13 FI*BellaAmare's Ares of Love Uros International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB
FI*DraCoon Maine Edward (MCO n 09 23) x FI*CheNiCoon's FelisaRosselini (MCO ds 03 22)
51 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Dance Little Sister Naaras Champion Vera Vasilieva EX1 CACIB
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
52 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Avoin Vera Vasilieva EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
53 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Redrunner Ruby Naaras Avoin Vera Vasilieva EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
54 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
55 MCO VII / MCO ns FI SRK RX FI*Hiesun Mistyheart Uros Supreme Premior Vera Vasilieva KM
FI*Maikkilan Minnesota (MCO ns 22) x Christoma's Quanda (MCO ns 09)
56 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros Grand International Premior Vera Vasilieva EX1 CAPS
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
57 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Amok Uros Supreme Champion Marjatta Koskenkangas KM BIV NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
58 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX2
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
59 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
60 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros Grand International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CACS
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
61 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*BellaAmare's Moonlight Shadow Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
FI*Tigerworld Kog`Maw (MCO n) x FI*BellaAmare's Butterfly of Hope (MCO fs 09 22)
62 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB NOM
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
63 MCO IX / MCO w 62 FI SRK RX FI*CheNiCoon's FeelixValentino Uros Grand International Premior Vera Vasilieva EX1 CAPS NOM
IT*Leaena Polar Express (MCO w) x FIN*CheNiCoon's Bella-Gertrúd (MCO d 09 22)
64 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Maya Lilianka*PL (NEM a 21)
65 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras Kastraatti Marjatta Koskenkangas EX1 CAP NOM BIS
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
66 NFO I / NFO a FI SK LO 15 FI*Felicis Fixies Uros Grand International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAPS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
67 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Elena Zagorskaya KM NOM BIS
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
68 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
68 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 Oliver James Forest Myths Uros Siitos Elena Zagorskaya
NL*Glowing Sparkle Forest Myths (NFO n 09) x DK*Rebi Cats Baby, du har det (NFO f 09)
69 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
70 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Eemeli Uros Grand International Premior Vladimir Isakov Abs
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
71 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
71 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
72 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI SK LO 16 FI*RockyHill's FloYahto Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB
FI*Heinuntuvan Andreas (NFO a 22) x FI*RockyHill's Cherokee (NFO n 02 21)
73 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros International Champion Marjatta Koskenkangas EX2
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
74 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras International Premior Marjatta Koskenkangas EX1 CAGPIB
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
75 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*JustSpecial Burberry Summer Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS BIV
FIN*Kujakeikarin Black (NFO n) x S*Virvlas Karamella K (NFO ds 22)
76 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Black Rose Naaras Grand International Champion Elena Zagorskaya EX2
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
77 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
78 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
79 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras Champion Elena Zagorskaya EX1 CACIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
80 NFO V / NFO d FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Hope Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
80 NFO V / NFO d 23 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Hope Uros Määrittely Vladimir Isakov NFO d
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
81 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 14 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros Grand International Champion Vera Vasilieva Abs
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
82 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Blossom Naaras International Champion Vera Vasilieva EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
83 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 17 Katzenhof Fiorella Naaras Pennut 4-7 kk Elena Zagorskaya Mitätöity
FI*Slytiger's Sunsteaker (NFO d 22) x Katzenhof Viiru (NFO gs)
84 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Princess Estelle Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Katniss Everdeen (NFO fs 09)
85 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 17 FI*WitSarin Simca Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x FI*Tähtitassun Sweet Adeline (NFO f 09 22)
86 NFO VI / NFO f 01 21 62 FI SK LO 17 S*Myselisia's Satsuma Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1 NOM BIS
S*Pax' Galileo, JW (NFO n 01 21) x S*Myselisia's Northern Star, DVM, DSM (NFO fs 03 23)
87 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Hopeahännän Frida Kahlo Naaras Kastraatti Vera Vasilieva EX1 CAP NOM
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Harley Quinn (NFO fs 09)
88 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Grand International Champion Vera Vasilieva Abs
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
89 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Snow White Naaras Avoin Marjatta Koskenkangas EX1 CAC
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
90 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
90 NFO VIII / NFO as 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Määrittely Vladimir Isakov NFO ns 03 22
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
91 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Wish Naaras Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1 BIV
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
92 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
92 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Marjatta Koskenkangas 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
93 NFO IX / NFO w 61 FI SK LO 17 FI*Tähtitassun Adalmiina Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
94 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 14 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion Elena Zagorskaya EX1 CAGCIB
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
95 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's WonderBoy Uros Grand International Champion Elena Zagorskaya EX1 CACS NOM BIS
FI*Lumikissan Gigolo (SIB n 09 24) x FI*Cherrytail's Rhonda Mae (SIB f 09 22)
96 SIB IV / SIB a 09 24 Veilchen-Fram Fialka*RU *** Naaras International Champion Marjatta Koskenkangas EX1 CAGCIB NOM
Fram-Jonathan Fialka (SIB n 09 24) x Kharita-Pankrat Fialka*RU (SIB g 22)
97 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Nuoret 7-10 kk Marjatta Koskenkangas EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
98 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 16 FI*Felesin Jarkko Martikainen Uros Avoin Elena Zagorskaya EX1 CAC
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
99 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Martin Urban 2
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
99 BEN n 22 FI SRK LO S*Leopardettes Daimler Design Uros International Premior Elena Noskova EX1 CAGPIB
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
100 BEN n 24 FI SK LO 16 S*Leopardettes Leonardo Uros International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB NOM BIS
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
101 BEN n 24 CattiCartano CatwalkJewel *** Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
CattiCartano Black Diamond (BEN n) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
102 BEN n 22 32 FI SK LO 16 FI*Leokatin Nietos Uros Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1 NOM BIS
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
103 BSH a FI SK LO 16 FI*Chokotoe's Bella Sunrise Naaras Avoin Martin Urban Abs
FI*Ruusutarhan Ottilio (BSH a) x FI*Chokotoe's Sailor Blue Rose (BSH a)
104 BSH bs 33 FI SK RX 16 Shansel Mystical Smile of Mars Uros International Champion Elena Noskova Abs
Boomer of Colourpoint (BSH ns 21 33) x Alfapoint Dolche Vita (BSH o)
105 BUR a FI SK LO 15 FI*Purmelita's Corona Uros Avoin Martin Urban EX1 CAC
FI*Arkhitekton Preludi (BUR n) x FI*Feirefiz Almost Easy (BUR n)
106 BUR c FI SK LO 15 FI*Elwood's Petunia Naaras International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
107 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Petja Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
108 BUR e FI SK RX 16 FI*KattiaMattia Anselmi Uros Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
FI*AuroraAustralis Jalmari Finne (BUR n) x FI*Arkhitekton Carrie (BUR g)
109 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Mitja Uros Kastraatti Elena Noskova EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
110 BUR h FI SK LO 15 FI*Cattish Anna the Princess Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC NOM
FI*Cattish Mercury Rising (BUR e) x FI*Cattish Lucy van Pelt (BUR f)
111 BUR j FI SRK LO 14 FI*Jigglypuff's Tia Dalma Naaras International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Sweet Dreams (BUR e)
112 BUR j FI SRK LO 14 FI*Hokkuspokkus Djelibeybi Naaras Grand International Premior Martin Urban EX1 CAPS NOM BIS
FI*Cattish Puss in Boots (BUR e) x FI*Hokkuspokkus Leeloo Minai (BUR c)
113 EUR n 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1 NOM
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
114 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito Naaras Nuoret 7-10 kk Elena Noskova EX1
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
115 KBL I / KBL w 62 FI SK RX 15 FI*Miunmaan Bastjon Uros Avoin Martin Urban EX1 CAC NOM
Cezar Ostrov Koshek (KBL w) x FI*Miunmaan Anastasia (KBL fs 09 24)
116 KBL III / KBL f 24 FI SK LO 16 FI*Miunmaan Celine Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC
FI*Miunmaan Aslan (KBL ns 24) x FI*Kuriton Baby Coco (KBL d 09 24)
117 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras Grand International Premior Martin Urban EX1 CAPS
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
118 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 14 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Martin Urban KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
119 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Grand International Champion Martin Urban EX1 CACS
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
120 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI SK RX 17 FI*Maikain MiuMiu Naaras Pennut 4-7 kk Martin Urban EX1 BIV NOM BIS
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
121 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Elena Noskova KM BIV
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
122 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Elena Noskova KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
123 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Elena Noskova KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
124 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Supreme Champion Elena Noskova KM
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
125 OCI b 24 FI SK LO 15 Happy Lady Tigrillo, CZ Naaras Champion Elena Noskova EX1 CACIB
Best of Tigrillo, CZ (OCI n 24) x Flavia a. Kisdorf (OCI c 24)
126 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Elena Noskova KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
126 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Martin Urban 1 NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
127 OCI o 24 FI SK LO 17 FI*Moosegrove Maroon Uros Pennut 4-7 kk Elena Noskova EX1 NOM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
128 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Northalla Fizzing Uros Avoin Elena Noskova EX1 CAC
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
129 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
130 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
131 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
132 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov Abs
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
133 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Jackson Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
134 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
135 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
136 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Champion Martin Urban Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
137 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB NOM
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
138 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku Uros Avoin Martin Urban EX1 CAC
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
139 CRX I / CRX a FI SK LO 15 FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC
S*Fulans Dadri (CRX a) x FI*Artvan Chocolate Cake (CRX bs)
140 CRX I / CRX ns FI SRK LO FI*Telltail's Xanadu Uros Grand International Premior Martin Urban EX1 CAPS
FI*Windseeker Xaxon Don (CRX ns) x FIN*Telltail's Almeisan (CRX n 03)
141 CRX II / CRX n 02 62 FI SK LO 14 FI*Telltail's Twenty Twirls Naaras International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB NOM
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x FI*Telltail's Ingerith (CRX ns 03)
142 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 14 FI*Telltail's Joyride Uros International Premior Martin Urban EX1 CAGPIB NOM BIS
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
143 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 17 FI*Saca's Radiant Snow Whirls Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Jubilee Flash de Kachghar (CRX n 09 33) x FI*Angelfalls Cashmere (CRX b 21 33)
144 DRX I / DRX n FI SK LO 17 EE*Serengeti Masterpiece Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov Abs
Likoma's Der Graf (DRX n) x EE*Cricket Rose Masterpiece (DRX h 32)
145 DRX II / DRX b 03 LV*Dea Dia Laura Naaras Champion Martin Urban EX1 CACIB
Dea Dia's Agathos (DRX n) x PL*Gella Bella Tigra *** (DRX b 09 32)
146 DRX IV / DRX h 09 LV*Harizma Warwara Krasa *** Naaras Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1 NOM BIS
LV*Harizma Nikifor *** (DRX n 09 24) x LV*Harizma Priyanka *** (DRX h)
147 DRX V / DRX n 24 FI SK LO 15 FI*Riepujengin Q-hullu Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x FI*Riepujengin XtraVilli Alma (DRX f 24)
148 DRX VII / DRX f 32 FI SK LO 16 Valentina Calvados*PL Naaras Avoin Vladimir Isakov Abs
Ciastek PasoDoble*PL (DRX d 21 33) x J-Queen Calvados*PL (DRX f 33)
149 OSH n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Sound Of Silence Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
150 OSH n FI SK LO 15 FI*EdaM's Appolo Uros Kastraatti Vera Vasilieva EX1 CAP NOM
EE*Cepheus Siaoricat (SIA n) x EE*Il Tesoro Mio Aurora (OSH f)
151 OSH b FI SK LO 17 HU*Okonor Miskolc Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
152 OSH f FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The End Of The Line Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva Abs
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
153 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras International Champion Vera Vasilieva Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
154 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Vera Vasilieva KM NOM BIS
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
155 OSH b 24 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Donehogawa Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1 NOM BIS
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
156 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Magic Moon Naaras Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
157 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Vera Vasilieva Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
157 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Siitos
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
158 OSH e 24 FI SK LO 17 HU*Okonor Teavaj-of-BlackDevil Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva Abs
HU*Shagio-Chen Mochiko (OSH n 03 24) x HU*Okonor Sweet Butterfly (OSH j)
159 OSH a 03 FI SK LO 17 Jailhouse Rock Via Nocturna*PL Uros Nuoret 7-10 kk Vera Vasilieva EX1 NOM
Blackrock Via Nocturna*PL (OSH n 03 25) x Darkmoon Via Nocturna*PL (OSH n)
160 OSH b 02 21 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Dakota Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
161 OSH b 02 21 FI SK LO 17 FI*WildHawk's Dowanhowee Naaras Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x FI*WildHawk's Bonita (OSH b 24)
162 RUS FI SK LO 16 Wychwood Wow Uros International Champion Martin Urban EX1 CAGCIB
Frank Sheer Love*RU (RUS ) x Wychwood Naima Moon (RUS )
163 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Supreme Champion Vera Vasilieva Abs
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
163 SIA n FI SRK LO 14 Baccara Eastern Nymph Naaras Siitos
LV*Alario Gelios (OSH n) x Tillandsia Eastern Nymph (SIA n)
164 SIA n FI SK LO 17 FI*BlackDevil's The Whisper Of The Prophecy Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva EX1
FI*BlackDevil's RedBull (OSH d 24) x Baccara Eastern Nymph (SIA n)
165 SIA d 03 21 FI SK LO 17 FI*EdaM's Cavalli Uros Pennut 4-7 kk Vera Vasilieva SIA d 02 21
FI*Omenatarhan Part Time Lover (OSH b 02 21) x EE*Il Tesoro Mio Tequila (SIA h)
166 SOM o FI SK LO 16 FI*SunnyPace Galega Uros Nuoret 7-10 kk Martin Urban EX1
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
167 SPH I / SPH n 21 FI SK LO 16 FI*Tuiscalo's Vuokatti Naaras Avoin Martin Urban EX1 CAC
FI*Tuiscalo's Lifeguard (SPH a) x LV*Otomi Beautiful Butterfly (SPH n 09 21 32)
168 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
169 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
170 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Martin Urban KM NOM BIS
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
171 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Marjatta Koskenkangas Abs
172 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Choice Uros Nuoret 7-10 kk Elena Zagorskaya EX2
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
173 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Aurora Naaras International Champion Elena Noskova EX1 CAGCIB
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
174 OCI b 24 FIN SRK LO S*Vargagården's Sisu Maxwell JR Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Kittelän Samba De Amigo (OCI b 24) x S*Halifax Fizz In Rose (OCI n 24)
175 OSH n 03 FI SRK LO Bestcats Narcotic Nifty Naaras Champion Vera Vasilieva EX1 CACIB
D*Bestcats Charming Camouflage (OSH n 22) x D*Bestcats Zensation Zimty (OSH o 02)
189 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Isakov Vladimir NFO VIII (13c), MCO V (13c), NFO V (13c), MCO VI, NFO III, NFO IX, ABY n, CRX VII, DRX I, DRX V, DRX VII, SPH IV, VET 1, VET 4 33
Koskenkangas Marjatta MCO II, MCO IV, MCO VIII, NEM I, NFO I, NFO IV, NFO VIII, SIB IV, SIB VII, HCS, VET 2 27
Noskova Elena PER f 24, PER fs, RAG f, RAG f 04, SBI a, SBI a 21, SBI b, SBI d, SBI f, BEN n 22, BEN n 24, BSH bs 33, BUR c, BUR e, EUR a 03, EUR n 03, OCI b 24, OCI bs 24, OCI n 24, OCI o 24 34
Urban Martin BEN n 22 32, BSH a, BUR a, BUR h, BUR j, KBL I, KBL III, KOR, MAN 51-52, ABY o, CRX I, CRX II, DRX II, DRX IV, RUS, SOM o, SPH I, SPH V, VET 3 27
Vasilieva Vera MCO IX, MCO VII, NFO VI, NFO VII, OSH a 03, OSH a 24, OSH b, OSH b 02 21, OSH b 24, OSH c 24, OSH d 24, OSH e, OSH f, OSH h, OSH n, OSH n 03, SIA d 02 21, SIA n 31
Zagorskaya Elena ACS IV, ACS XI, MCO III, MCO V, NFO II, NFO V, SIB II, SIB III, TUA II 33
6 tuomaria