RuRok 23.04.2017
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 23.4.2017 Loppuu 23.4.2017
Ilmoittautuminen alkaa 12.2.2017 Ilmoittautuminen loppuu 5.4.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 17:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 14.4.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 600   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Helsingin Messukeskus
Toimihenkilöt Näyttelyluokat: 1-17. Huomioithan, että kissan jokaiseen luokkaan laitetaan oma ilmoittautuminen.
Näyttelyssä noudatetaan FIFen ja Suomen Kissaliiton sääntöjä. Eläinlääkärintarkastus on pakollinen kaikille näyttelytilaan tuleville kissoille. Tarkasta voimassa olevat rokotussäännöt sekä näyttelyssä tarvittavat todistukset. Rekisterikirja ja/tai rokotustodistus on esitettävä eläinlääkärintarkastuksessa. Kaikilla näyttelyyn osallistuvilla kissoilla oltava tunnistusmerkintä (myös alle 10kk kotikissat, luovuttamattomat pennut jne.). Omistajat voivat itse esitellä kissansa tuomareille. 
Häkkien koko on 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. Omat häkit on ilmoitettava ilmoittautumisen yhteydessä. Oman häkin minimikoko on 50 x 50 x 50 cm ja sen on mahduttava tarjoamallemme häkkipaikalle.

Näyttelysihteerit: Tiina Palomäki 050-5012045, Tiina Kajoranta 040-5540933, show@rurok.fi
Näyttelypäällikkö: Tuomo Kotola, tuomo.kotola@rurok.fi, puhelin: 050-5532543
Pääassistentti: Kaisa Savolainen, Lolcats.cattery@gmail.com
Leimakortit lähetetään: Tanja Salo, Vehkakatu 10 B 35, 33580 TAMPERE
Tuomarioppilasanomukset: Marianne Surakka,  marianne.surakka@rurok.fi  
Myynti- ja rotupöydät: Erika Paqvalin-Skurnik, erika.paqvalin-skurnik@showlink.fi, puhelin 050-388 6370 www.showlink.fi
Lisätietoja Näyttelyluettelon hinta 3€ sisältää kummatkin päivät, näyttelyluettelo ostettuna paikanpäältä 5€ (paikanpäällä on saatavilla rajoitettu määrä). 
Arvosteluruusukkeet ovat maksullisia. VP ja TP ruusukkeet/palkinnot ovat maksuttomia. 
Vastaanotamme yhden leimakortin / päivä / talous. 

Näyttelymme on osa Eläinystäväni tapahtumaa (http://elainystavani.messukeskus.com/)

Muutokset:
Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 01.04.2017 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show@rurok.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla, valitse se maksutavaksi ja toimita kortti välittömästi Tanja Salolle.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 63
2 82
3 60
4 112
Kotikissat 26
Yhteensä 343

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Lena Nordström KM BIV
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Lena Nordström KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
3 EXO n 22 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Jadwiga Princess Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x Alice Chosen One del Falco d'Oro (EXO n)
4 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC NOM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
5 EXO d 22 FI SK RX 16 FI*VippeCat Prince perfect Uros Nuoret 7-10 kk Lena Nordström EX1
EE*Mister Sheridan Alsafi (EXO d 33) x LT*Lelija Pupa (EXO f 22)
6 EXO n 03 22 FI SK LO 15 FI*Sabrimin Revolution Uros International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB
FI*Sabrimin Prince (PER d) x Ark Star Shakira (EXO n 03 24)
7 PER f FI SRK LO Sumava's Amanda Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM
Nuit-Magique Ebony of Sumava (PER n) x Sumava's Nebulosa (PER w)
8 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1 NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
9 PER f 22 FI SK LO 16 FI*Sabrimin Voulez-Vous Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
FIN*Sabrimin Boogie Woogie (PER n 24) x FI*Sabrimin Deluxe (PER f 02 21)
10 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
11 PER n 02 62 FI SRK LO Toy Tricksy Zorro Uros Supreme Champion Lena Nordström KM
Catillak's Yo Vinnie of Toy Tricksy, DM (PER n 03) x Kittiary's Confetti Drops! (PER f 03 22)
12 PER fs 02 62 EE*Desiree of Heinroos Gerbera Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass Abs
Ma Griff Irresistible of Heinroos (PER e 01 62) x EE*Amazing Dream Midnight Rose (PER f 02)
13 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Grand International Premior Lena Nordström EX1 CAPS NOM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
13 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
14 PER f 33 FI SK LO 15 Sinihuiskan Elisha Naaras Kastraatti Lena Nordström EX1 CAP
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Sinihuiskan Aryanna (PER d 21 33)
15 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
16 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros Grand International Champion Tellervo Kass Abs
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
17 RAG n FI SRK LO 14 Gayaneh Ideo Iuxta Uros Grand International Champion Lena Nordström EX1 CACS
Gayaneh Gaudeamus Igitur (RAG n 21) x FIN*Shyshaman's Moonlight (RAG a 04)
18 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros International Champion Lena Nordström EX1 CAGCIB BIV
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
19 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras International Champion Lena Nordström EX1 CAGCIB
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
20 RAG a FI SK LO 16 FI*Raitamäen Alicia Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC NOM
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
21 RAG a FI SK LO 16 FI*MistyNight Edward Uros Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
22 RAG n 03 FI SK LO 14 FI*Collicatin Mexican Boyfriend Uros Grand International Champion Robert Lubrano EX1 CACS
FI*Valkokullan Wolver (RAG n 03) x FI*Collicatin Mexican Beauty (RAG n)
23 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Avoin Robert Lubrano Abs
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
24 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Birrimirrin Ragit Romneya Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Nordström EX1
FI*Stardoll's Wind Warrior (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
25 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Colorstar's Run to Heart Uros Avoin Lena Nordström EX1 CAC
FI*Sunrunner's Quinlan (RAG a 03) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
26 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Wildemar Snow White Naaras Avoin Lena Nordström EX1 CAC
FI*Sunrunner's Jesstin (RAG a 04) x FI*Dollyblues I'll KeepYouSafe (RAG n 03)
27 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras Grand International Premior Lena Nordström EX1 CAPS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
28 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Nordström EX1 NOM BIS
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
29 RAG b 04 FI SK LO 16 Oskar Dom Elzy*PL Uros Champion Lena Nordström EX1 CACIB
Gadget Dom Elzy*PL (RAG b 03) x Eliana Dom Elzy*PL (RAG b)
30 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
31 RAG f 04 FI SK LO 14 FI*Jollydolls Lindsey Lohan Naaras International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB NOM
FI*Fannidolls Furry Wagner (RAG d 03) x FI*Jollydolls GodBlessAmerica (RAG n 03)
32 RAG b 04 21 FI SK LO 17 Lumenvalkean Felicity Naaras Nuoret 7-10 kk Lena Nordström Abs
Silmarilions Mr Hugo (RAG a 04) x Lumenvalkean Belinda (RAG b 04 21)
33 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
34 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
35 SBI n FI SK LO 16 FI*Birmayan Hepsankeikka Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Birmayan Galadriel (SBI n)
36 SBI n FI SRK LO 14 FI*Birmayan Galadriel Naaras Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP
Trevino's OP (SBI n) x FI*Birmayan Fazerina (SBI f)
37 SBI a FI SRK LO FI*Åbodas Tobias Uros Supreme Premior Lena Nordström KM NOM BIS
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x FI*Vongoivan Cirrus (SBI a)
38 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Champion Lena Nordström EX1 CACIB
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
39 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Supreme Premior Lena Nordström KM
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
39 SBI b FIN SRK LO FIN*Touchant Kief d'Amour Naaras Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Jadinell N'Itch Navar (SBI c 21) x FIN*Touchant Haute Couture (SBI f)
40 SBI c FI SK LO 16 FI*Kujakeikarin Öifrid Uros Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS
FI*Belagian X-File (SBI e 21) x FI*Kujakeikarin Justiina (SBI a)
41 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros Grand International Champion Lena Nordström EX1 CACS NOM
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
42 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
43 SBI d FI SRK LO FI*Vintti-Katin Birlikka Naaras Kastraatti Lena Nordström EX1 CAP
S*PreciousBlue's Leonardo DiCaprio (SBI d 21) x FIN*Harebell Yrina Queen (SBI g)
44 SBI f FI SK LO 16 FI*WanillaWillan Iiris Naaras Pennut 4-7 kk Lena Nordström EX1
FI*Aamentassu Faggi (SBI d) x FI*WanillaWillan Elwiira (SBI n)
45 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Grand International Premior Lena Nordström EX1 CAPS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
45 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Veteraani Tellervo Kass 4
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
46 SBI g FI SK LO 16 FI*Annmark Deeva Naaras Champion Robert Lubrano Abs
FI*Tamus Hummer (SBI e) x FI*Annmark Beatrice (SBI j)
47 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Tellervo Kass KM NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
47 SBI h FIN SRK LO FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Tellervo Kass 3
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
48 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
48 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Veteraani Tellervo Kass Arvosteltu
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
49 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Grand International Champion Tellervo Kass EX1 CACS NOM BIS
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
50 SBI a 21 FI SK LO 16 FI*Harebell Nipsu Uros Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
51 SBI d 21 FI SK LO 14 FI*ElfQuest Oliver Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM BIS
FIN*Fotocatin Catty Taavi (SBI d 21) x FI*ElfQuest Itchigo (SBI h)
52 SBI f 21 FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quanna Naaras Avoin Lena Nordström EX1 CAC NOM
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
53 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SRK LO FI*GizemliKediler Bey Bunyamin Uros Grand International Champion Lena Nordström EX1 CACS
FIN*Artvan Ahabey (TUV d) x FI*GizemliKediler Adile Alaiye (TUV d)
54 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SK LO 16 FI*Kipinättären Bellis Naaras Avoin Lena Nordström EX1 CAC
FI*GizemliKediler Bey Bunyamin (TUV d) x FI*Kipinättären Ayda Andromeda (TUV d)
55 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 15 FI*Minnikatin Timothy Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
56 ACL VIII / ACL ds 09 22 FI SK LO 16 FI*Debals KappasVaan Uros Kastraatti Tellervo Kass EX1 CAP NOM BIS
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
57 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 16 FI*Debals KatoMua Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
58 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 14 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
59 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
60 LPL VIII / LPL ns 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
61 MCO I / MCO n FI SK LO 17 LV*Family Value Gideon Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
LV*Family Value Demetrius (MCO n 09 22) x CH*Tempio Felinox Betty Rubbles (MCO a)
62 MCO II / MCO n 09 EE*Arman Solle Rosso Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS
Top Coon Neiko (MCO d 09 22) x DK*Coogan's Krystyn (MCO n 22)
63 MCO III / MCO n 22 DK*Coogan's Krystyn Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio Abs
DK*Sebasco's Ice Wiking (MCO w) x DK*Coogan's Carrie Bradshaw (MCO n 22)
64 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Tammie Walking Spirit Naaras Champion Kristiina Rautio EX1 CACIB
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
65 MCO III / MCO n 22 Felisha Estate Pearls*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Highlander Dante-of-EstatePearls (MCO n 09 22) x Volva-Volva Estate Pearls*RU *** (MCO n 09 22)
66 MCO III / MCO n 25 RU*Unicum Nonsense Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
IT*Felixcoon Asterix (MCO n 24) x RU*Unicum Flame *** (MCO f 25)
67 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
68 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Wise Owl Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 BIV
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 17 FI*Hemingway's Libbie Slow Bear Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
FI*Ameliinan Luna (MCO n 09 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
71 MCO V / MCO f 22 FI SRK RX 14 FI*Hemingway's Chipara Sun Naaras Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS BIV NOM BIS
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
72 MCO V / MCO d 25 RU*Unicum Troubadour, JW Uros Grand International Champion Aase Nissen EX1 CACS NOM
AT*Candycoon's HillBilly, JW (MCO a 25) x Unicum Taina *** (MCO d 22)
73 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras International Champion Aase Nissen EX1 CAGCIB
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
73 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
74 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*MaineQueen There Must Be Angel Naaras Avoin Aase Nissen EX2
FI*Merrymakers Amazing Adonis (MCO n 09 22) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
75 MCO V / MCO f RU*Unicum Intrigue JW Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
Wookiee Grey Claws*RU, JW (MCO n 09 22) x RU*Unicum Quiff (MCO f 25)
76 MCO V / MCO f 25 RU*Unicum Narnia Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
IT*Felixcoon Asterix (MCO n 24) x RU*Unicum Flame *** (MCO f 25)
77 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras International Champion Robert Lubrano Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
78 MCO VI / MCO d 09 22 EE*Damien Solle Rosso Uros Champion Robert Lubrano EX1 CACIB NOM
Top Coon Neiko (MCO d 09 22) x Winerau Holly (MCO d 03 22)
79 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Red Jacket Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
80 MCO VI / MCO d 03 22 FI SK LO 16 FI*Kasmasiinin Feenix Uros Avoin Robert Lubrano EX2
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FI*Kasmasiinin X-mas Rose (MCO g 03)
81 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag Under And Over It Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC BIV NOM
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
82 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras Avoin Robert Lubrano EX2
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
83 MCO VI / MCO f 03 24 FI SK LO 16 Rio Rita Estate Pearls*RU Naaras Kastraatti Robert Lubrano Abs
Dotcom Yabba Dabba Do (MCO n 09 22) x Marseillaise Estate PearlS*RU (MCO f 09 24)
84 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros International Champion Aase Nissen EX1 CAGCIB BIV
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
85 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 15 FI*SatuMainen Bitti-Nikkari Uros Kastraatti Aase Nissen EX1 CAP
Yankee Cats Draco Cat's Eye (MCO ns 22) x FI*SatuMainen Wiennetta (MCO a 09)
86 MCO VII / MCO fs 25 RU*Unicum Ladoga Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1 NOM BIS
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
87 MCO VII / MCO ds FI SK LO 17 ES*Gattacamoon Rob Roy Uros Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1
Fabulous Gattacamoon*ES (MCO ns) x Cleopatra Alaskaland, CZ (MCO fs 22)
88 MCO IV / MCO n 03 22 Cascademnt Snow Patrol Uros Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
Kelimcoons Wildwood of Cascademtn (MCO n 03 22) x Mainesuspect Eskimopi of Cascademtn (MCO n 22)
89 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Clara White Hip Naaras Avoin Aase Nissen EX1 CAC
FI*Godfather's Fernando (MCO ns 09 22) x FI*Hemingway's Ghost of Cheyenne (MCO n 09 22)
90 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
91 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄssäHai Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX2
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
92 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Teison Nevskiy Sapfir Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Kelvin Indigo Dream (NEM a 02 21) x Imilia Murlex (NEM n)
93 NEM II / NEM fs 09 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Catalina Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
94 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Charizard Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
Samoel Erra Cherubino*PL (NEM d) x FI*Pikku-Priin Adorable Venni (NEM n 03 21)
95 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO CH*Lukijn's Vicki Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
96 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
97 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
98 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass Abs
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
99 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras Avoin Robert Lubrano EX1 CAC
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
100 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dikibyr Uros Kastraatti Robert Lubrano EX1 CAP
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
101 NFO VI / NFO g 09 23 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Blossom Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
102 NFO VI / NFO f 03 FI SK LO 15 FI*Louhelan Cherry Garcia Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x S*Little L's Skydive (NFO as 03 24)
103 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
104 NFO VI / NFO f 03 24 FI SK LO 16 FI*Tähtitassun RioKarneval Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x FI*Tähtitassun Victoria (NFO n 24)
105 NFO VI / NFO e 03 FI SK LO 17 FI*InukChuck's Vanemuise Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
DonTomaso's Tiger (NFO d) x FI*Louhelan Cherry Garcia (NFO f 03)
106 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros International Champion Aase Nissen EX1 CAGCIB
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
107 NFO VII / NFO as FI SK LO 16 FI*Lolcat's Charlotte York Naaras Champion Aase Nissen EX1 CACIB
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
108 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 16 FI*Debals Lemmy Kilmister Uros Kastraatti Aase Nissen EX1 CAP
FI*Hopeahännän Julle (NFO n 09) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
109 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
110 NFO VIII / NFO as 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
111 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1 NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
112 NFO IX / NFO w 63 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Elle-Erika Naaras Pennut 4-7 kk Robert Lubrano EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
113 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Frostbite Naaras International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
114 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 15 FI*Sippan's LumiKukka Naaras Avoin Tellervo Kass Abs
FI*Cherrytail's SpecialBoy (SIB ns 09) x FI*Tammikatin Madame Sisu (NEM g 21)
115 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
116 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Amurin Neri Naaras International Champion Tellervo Kass Abs
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
117 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
118 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
119 SIB IV / SIB n 09 23 FI SK LO 17 Navara Sibaris*RU Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FI*Balladin Ruhtinasukko (SIB n 24) x Taffi Sibaris*RU (SIB n 09 24)
120 SIB V / SIB f 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Önja Onnekas Naaras Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Lumikissan Tähtönen (SIB f 24)
121 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis Naaras Nuoret 7-10 kk Robert Lubrano EX1 NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
122 SIB VI / SIB e 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Mike Ness Uros International Premior Robert Lubrano EX1 CAGPIB NOM
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
123 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
124 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Aase Nissen KM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
125 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI SK LO 15 FI*Sippan's LumiSade Naaras International Champion Aase Nissen Abs
FI*Cherrytail's SpecialBoy (SIB ns 09) x FI*Tammikatin Madame Sisu (NEM g 21)
126 SIB VIII / SIB es 09 23 FI SK LO 17 Leyla Dynamiittievna Tsarskije Usy Naaras Pennut 4-7 kk Aase Nissen Mitätöity
FI*Lumikissan Dynamiitti (SIB es 03 24) x Aurora Dauria (SIB es 23)
127 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 15 FI*Josmarin Leia Naaras International Champion Aase Nissen EX1 CAGCIB
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
128 TUA II / TUA a 03 FI SK LO 16 FI*Josmarin Miss Vilmastiina Naaras Champion Aase Nissen EX1 CACIB
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Josmarin Jessenia (TUA f)
129 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Michael Monroe Uros Nuoret 7-10 kk Aase Nissen EX1
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
130 TUA V / TUA f FI SK LO 15 FI*Felesin Gratus Naaras Premior Aase Nissen EX1 CAPIB NOM
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
131 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop Naaras International Champion Robert Lubrano EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
132 TUA VII / TUA ns FI SK LO 15 FI*Felesin Ville Valo Uros Grand International Premior Robert Lubrano EX1 CAPS
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
133 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nöpö Nöpöttäjä Uros Pennut 4-7 kk Aase Nissen EX1 NOM BIS
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
134 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Bailey's King Uros Grand International Premior Aase Nissen EX1 CAPS NOM
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
135 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
136 BEN n 24 FI SK LO 17 Bengalias Taikatalvi Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC NOM
Exotiquebengals Beast Mode (BEN n 24) x Bengalias Under Pressure (BEN n 24)
137 BEN n 24 FI SK LO 16 Bianca Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX2
Bali-Bengal Intrepide (BEN n 24) x Zara Salvago-Art (BEN n 24)
138 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
139 BEN n 24 32 FI SK LO 16 FI*RashelRose Sansa Stark Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
FI*Leokatin Jackpot (BEN n 24 33) x Paradiseapple Rashel (BEN n 24)
140 BEN n 24 33 FI SK LO 16 Inkuban Carib Uros International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CAGCIB
Cats Pskov Rich of Lansen (BEN n 24) x Dikay Grasiy Ella Fitzhgerald (BEN n 24)
141 BML I / BML as 11 31 FI SK RX 14 ES*Bellabonny Touchstone Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS
Hamlet des Ethnicats (BML ns 11 31) x ES*Bellabonny Nieves (BML bs 11)
142 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
142 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Ancelaine Lisbeth Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 1 NOM BIS
Thamakan Silver Xaco (BML ns 11) x DK*Tian's Lily (BML bs 11)
143 BML I / BML ns 11 FIN SRK RX FIN*Kimuli's Chocolate Dream Naaras Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS
Regulus af Misapotanien (BML ns 11) x FIN*Ancelaine Lisbeth (BML ns 11)
144 BML II / BML hs 12 31 FI SK LO 16 Pepsi af Misapotanien Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
SE*Miss World's Filippi (BML ds 12 31) x Uni-X af Misapotanien, DVM (BML ns 11)
145 BSH n FI SRK LO FI*Feronian Gaia Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
146 BSH n FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Gallica Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
147 BSH a FI SK LO 16 FI*Chokotoe's Lord Blue Hair Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Ruusutarhan Ottilio (BSH a) x FI*Chokotoe's Sailor Blue Rose (BSH a)
148 BSH d FI SK LO 15 Enchanting Ella British Red, CZ Naaras Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Ayden Red Felicity, CZ, DVM (BSH d 22) x Ginger Toy's Grace Kelly (BSH d 22)
149 BSH d FI SRK LO FI*Bumblebrits Snape Uros Grand International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAPS
S*Applecat Spider (BSH n) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
150 BSH g FI SK LO 16 FI*Bumblebrits Princess Leia Organa Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Eddy Lovely Panther, CZ (BSH a) x Skellum Mystic-Meg (BSH d)
151 BSH ns 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Confucius Uros Avoin Ireneusz Pruchniak EX1 CAC
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x EE*Eliora Delaire Devianti (BSH ns 11)
152 BSH ns 11 FI SK LO 15 FI*Helmiinan Hupakko Naaras International Premior Ireneusz Pruchniak EX1 CAGPIB
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
153 BSH ns 22 64 FI SK RX 15 FI*Kipardi's Norman Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Bossche Bol de Broeckloni (BSH ns 22) x FI*Kipardi's Jane Austen (BSH ns 24)
154 BSH ay 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée Naaras Pennut 4-7 kk Ireneusz Pruchniak EX1
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Empyreal Elea (BSH ay 11)
155 BUR n FI SK LO 16 FI*Lilac's Iron Maiden Naaras Champion Henry Hornell EX1 CACIB NOM
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
156 BUR n FI SRK LO 13 Bjelke's Givenchy Uros Grand International Premior Henry Hornell EX1 CAPS NOM BIS
Bjelke's Ali Baba (BUR n) x Taiko Charlesbur, CZ (BUR f)
157 BUR b FI SK LO 16 FI*Lilac's Kitaro Caravan Uros Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM BIS
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
158 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
159 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras International Champion Ireneusz Pruchniak Abs
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
160 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
161 BUR h FI SK LO 17 FI*Enjoy Merigold Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec Abs
FI*Hokkuspokkus Big Red Fierce Cinnamon (BUR d) x FI*Enjoy Perfect Pavlova (BUR h)
162 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM BIS
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
163 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM NOM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
163 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
164 EUR d 22 FI SRK RX FI*Feronian Cajanus Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
Silkkiturkin Nilla Neuvokas (EUR n 22) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
165 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB NOM
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
166 EUR f 23 FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Rosmariini Naaras Grand International Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACS
Silkkiturkin Jimi Hendrix (EUR d 23) x FIN*Pikku-Piun Nättityttö (EUR n 23)
167 EUR f 23 FI SRK RX 14 FI*Kontukatin Amanda Naaras Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
FI*Katinhännän Radagast (EUR n 23) x FIN*Pikku-Piun Rosmariini (EUR f 23)
168 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
169 EUR g 22 FI SRK LO 14 FI*Pinkkitassun Gertrude Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
Valchiria v. Tabbygaard*CH (EUR e 24) x FI*Pinkkitassun Dorothy (EUR n 24)
170 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Premior Henry Hornell EX1 CAPIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
171 EUR n 03 FI SK RX 15 FI*Waputtaren Taaniel Uros International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
172 EUR a 02 62 FI SK RX 16 Anshelm Uros Champion Ireneusz Pruchniak EX1 CACIB
173 EUR a 02 62 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika Uros Nuoret 7-10 kk Ireneusz Pruchniak EX1 NOM
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
174 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
175 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Supreme Champion Thea Friškovec Abs
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
176 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Ireneusz Pruchniak KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
176 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 1
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
177 MAU n 24 FI SK LO 16 FI*Chai-lai Pili Psusennes Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Sotpe-En-Re Amun-Ra (MAU n 24) x FI*Chai-lai Qudsiyah Qubilah (MAU n 24)
178 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Atiqtalaaq Uros Avoin Henry Hornell EX1 CAC NOM
FI*Ausare Caesarion (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
179 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Baketwernel Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
180 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
181 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
181 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Ireneusz Pruchniak 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
182 OCI n 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Dream On Naaras Supreme Champion Ireneusz Pruchniak KM
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x FI*Recknagel Harski China Rose (OCI o 24)
183 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
184 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
185 OCI o 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove LeBron Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FI*Moosegrove Donna é Mobile (OCI n 24)
186 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM BIV NOM BIS
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
187 ABY n FI SK LO 16 Maurice de Moéris Uros Champion Olga Komissarova Abs
Jethro's Negus First Son Fabrice (ABY n) x Jethro's Emira Kahlo (ABY n)
188 ABY n FI SK LO 17 Cellani Sieno UkassaKinté Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX2
Des Entrechats Just For Me (ABY n) x Cellani Cupra Tasitaa (ABY o)
189 ABY n FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Infinity Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Daphne (ABY a)
190 ABY n FI SK LO 16 FI*Redcheetah's Jade Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Akanthos Dante (ABY a) x FI*Redcheetah's Ruusu (ABY o)
191 ABY n FI SRK LO Nefertum d'Or PtitPrince*UA Uros Supreme Premior Olga Komissarova KM BIV
Garfield d'Or PtitPrince*UA (ABY o) x Donna Karan d'Or PtitPrince*UA (ABY n)
192 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Veritaserum Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
193 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
193 ABY n FI SRK LO FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Kawaii Bishamon (ABY a) x FIN*Nebuankhet Parvati (ABY n)
194 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Thea Friškovec 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
195 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM BIV NOM
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
196 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
196 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
197 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Violet Punch Naaras International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CAGCIB
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
198 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
199 ABY a FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Mwezi Uros Avoin Hanne Sofie Sneum Abs
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x S*Rackarkatten's Coccolina Delightful (ABY p)
200 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Master! Uros Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
201 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae King! Uros Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
202 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
203 ABY a Soom Kate Moss *** Naaras Kastraatti Hanne Sofie Sneum Abs
Savage'ru Caravaggio of Soom *** (ABY n) x Soom Doll of My Dream *** (ABY n)
204 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX2
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
205 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Ruusu Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
206 ABY o Greenville Peter Pan *** Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
Hillstblues Falkor-of-Greenville *** (ABY n) x Paprika Aus Abusir (ABY o)
207 ABY os FI SK LO 17 FI*Maurelian Dimitri Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Taiga-Kissat Silver Miio (ABY ns) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
208 ABY os FI SK LO 17 FI*Maurelian Liana Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Taiga-Kissat Silver Miio (ABY ns) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
209 ABY ps FI SK LO 16 S*Saivokattens Impi Ihalempi Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
S*Saivokattens Silver Elvis (ABY as) x S*Saivokattens Hopea Lumi (ABY ns)
210 BAL w 67 FI SK LO 14 FI*Fercatin Odipin William Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
FI*Fercatin Minzay Pinocchio (BAL b) x FI*Fercatin Kaukar Odile (BAL w)
211 BAL b FI SK LO 16 FI*Mummeli Tirlinho XoXon Sega Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 No Cert
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Mummeli Queeninha Tirlittan (SIA h)
212 CRX I / CRX a R'Kenzo Twisted Dream *** Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Ewan Magic Star *** (CRX b 03) x Leslie CorBri *** (CRX n 09)
213 CRX I / CRX ns FI SK LO 16 FI*Ballerina's Prudenza Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
FI*Ballerina's King Florestan (CRX ns 09) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
214 CRX II / CRX n 01 62 FI SK RX 16 Vasabi Shironeko Uros Avoin Hanne Sofie Sneum Abs
Prime Gloria (CRX a 03) x Aishawarya Shironeko (CRX n 02)
215 CRX II / CRX n 03 FI SK RX 16 FI*FunkyJam's No, i really are cute Naaras Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACIB
FI*Piupaws Private (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
216 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 BIV
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
217 CRX II / CRX c 09 FI SK LO 16 FI*Tuiscalo's Xenu Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
FI*Tuiscalo's Undo (CRX n 03) x LV*Magic Sunrise Astra Aquarel (CRX g)
218 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
219 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM BIV NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
220 CRX II / CRX n 01 63 FI SK LO 14 FI*Sweetpurr's Cookie Dough Uros Supreme Premior Hanne Sofie Sneum KM
Cameo Wave Cult*LT (CRX n 03 33) x S*Änglarna's Sting Like a Bee (CRX n 02)
221 CRX III / CRX d Justify My Love Basileus *** Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC NOM BIS
Don't Forget Me Basileus *** (CRX d 03) x Kleomau's Olimpia *** (CRX d 03)
222 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
223 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
224 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
225 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Derekaz Scandalous Scarlet Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x FI*Derekaz Disulfur Dinitride (CRX ns)
226 CRX V / CRX a 24 FI SRK LO FI*Framillan Good&Plenty Naaras Kastraatti Olga Komissarova Abs
FI*Huissin Pinsiön Paroni (CRX a 09 24) x FI*Framillan Calamitous rain (CRX b)
227 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 17 FI*Ballerina's Snow Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell Abs
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
228 DRX I / DRX a FI SRK LO FI*Åbodas Mai Naaras Grand International Champion Hanne Sofie Sneum EX1 CACS
S*Fiddlestix Once Ogima (DRX a) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
228 DRX I / DRX a FI SRK LO FI*Åbodas Mai Naaras Veteraani Thea Friškovec 3
S*Fiddlestix Once Ogima (DRX a) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
229 DRX I / DRX n FI SK LO 17 EE*Serengeti Masterpiece Uros Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Likoma's Der Graf (DRX n) x EE*Cricket Rose Masterpiece (DRX h 32)
230 DRX II / DRX n 01 64 FI SK LO 15 FI*Bravefellow Ilan Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Illias av Jamas (N) (DRX n 09 24) x Imagine Rexclusive, SK (DRX f 09)
231 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM BIV
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
232 DRX III / DRX gs FI SK LO 16 FI*Mirexin Minni Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX2
FI*Mirexin Pikku-Iiro (DRX ns) x FI*Zhamiran Zabrina Zakaiah (DRX f 21 33)
233 DRX III / DRX h FI SK LO 17 Roxana Mondodevon-Rex*PL Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
Ciandor Douglas (DRX d 09 24) x Melody Mondodevon-Rex*PL (DRX b 32)
234 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Henry Hornell KM NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
234 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Veteraani Thea Friškovec 2
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
235 DRX VII / DRX f 32 FI SK LO 16 FI*Myggmånens Safir Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
SE*Ternas Jussi Björling (DRX ds) x FI*Myggmånens Liisi (DRX g)
236 DRX VII / DRX n 21 32 FI SK LO 16 S*Infracat's J James Joyce Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
S*Röda Nejlikan's II InstantAddiction (DRX n 32) x S*Infracat's B Born on the Bayo (DRX f 09 21 32)
237 DRX VII / DRX n 33 FIN SRK RX Sushi Rexclusive, SK Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
Mataro Scarface, CZ (DRX bs 21 33) x Jessie Scarface, CZ (DRX n)
238 DRX IX / DRX w 64 FI SK LO 16 FI*Åbodas Sulotar Naaras Pennut 4-7 kk Henry Hornell EX1 NOM BIS
FI*Bravefellow Larry (DRX w) x FI*Åbodas Taiga (DRX g)
239 OLH b FI SRK LO FI*Willicon Cara Melli Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB NOM
FI*Willicon Nemo (OSH o) x FI*Kalliolan Depi Kasuliina (BAL b)
240 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
241 OLH h 03 24 FI SK LO 16 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Jalecat's ZC EipäTiennytTyttö (OSH b 03)
242 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
243 OSH n FI SK LO 16 Timotheus Del Iris Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*LoveOriental Midnight Dream (OSH b 03) x Zena Del Iris (OSH n 03)
244 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
245 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros Grand International Champion Henry Hornell EX1 CACS NOM
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
246 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1 NOM
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
247 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
248 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio Abs
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
249 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
250 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
251 OSH bs 25 FI SRK LO FI*Nazarlik XTC Uros Kastraatti Henry Hornell EX1 CAP NOM
FI*Santuzzan Maestro (OSH n 25) x FI*Moumouni Aliisa (OSH cs 22)
252 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Henry Hornell KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
252 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
253 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
254 OSH bs 03 22 FI SK LO 16 FI*Jalecat's BeCharming Beautify Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FI*Mummeli Sofinho Yanino (OLH ns 22) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
255 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB BIV
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
256 RUS FI SK LO 16 Gaston Mollis Felis, CZ Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
Ladoga's Iskander (RUS ) x Cassandra Kings Blue Cats, CZ (RUS )
257 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
258 RUS FI SK LO 16 FI*Lolcat's Prince Carl-Philip Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
Porto Blekitek*PL (RUS ) x FI*Lolcat's Queen Victoria (RUS )
259 RUS FI SK LO 16 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
259 RUS FI SK LO 16 Ruskis Veroschka of Katzenhof Naaras Veteraani Thea Friškovec 4
Ruskis Yerik (RUS ) x Ruskis Dimka (RUS )
260 RUS FI SK LO 14 FI*Lolcat's Leo Wyatt Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP NOM
Wynterwynd Moon River (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
261 SIA n FI SK LO 16 FI*Twist-Tiramisun Amy Jade Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
FIN*Baila-Bailan Pahinkaikista (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun New Look (SIA c)
262 SIA n FI SK LO 16 FI*Twist-Tiramisun Bella-Donna Naaras Nuoret 7-10 kk Henry Hornell EX1
FI*Twist-Tiramisun X (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Sokeri (SIA n)
263 SIA a FI SK LO 16 S*Tammee's Famous Ferruccio Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Blue-Iam's Tistou (SIA a) x S*Tammee's Zip Zap Zindy (SIA a)
264 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
264 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Veteraani Thea Friškovec 1
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
265 SIA b FI SK LO 16 Gyulchataj Kapriz Uros International Champion Henry Hornell EX1 CAGCIB
Gyulchataj Focus (OSH b) x Gyulchataj Emily (OSH g)
266 SIA b FI SK LO 16 FI*Mummeli Tirlinha XoXon Dusty Naaras Avoin Henry Hornell EX1 CAC
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Mummeli Queeninha Tirlittan (SIA h)
267 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Premior Kristiina Rautio Abs
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
268 SIA f FI SK LO 16 DK*Skuld Myser Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC NOM
DK*Skuld Ivaldi (SIA n) x DK*Skuld Baira (SIA f)
269 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Hanne Sofie Sneum KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
270 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras Supreme Champion Olga Komissarova KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
271 SOM n FI SK LO 16 FI*Amajan Maffeo Macario Uros Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPIB
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
272 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
273 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Avoin Hanne Sofie Sneum EX1 CAC
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
274 SPH I / SPH n FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Dedenne Naaras Nuoret 7-10 kk Hanne Sofie Sneum EX1 NOM BIS
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
275 SPH I / SPH n FI SK LO 17 Dasher Mraudi*PL Naaras Pennut 4-7 kk Hanne Sofie Sneum EX1
Amarok Mraudi*PL (SPH n) x Odyseja Casall La Silla*PL (SPH n)
276 SPH I / SPH n 21 FI SRK RX FI*Wanadoo Ecoenergy Uros Veteraani Thea Friškovec 2
Wizardgate Welcome to Finland (SPH a 09) x Bemisu Galadriel (SPH n 21)
276 SPH I / SPH n 21 FI SRK RX FI*Wanadoo Ecoenergy Uros Grand International Premior Hanne Sofie Sneum EX1 CAPS
Wizardgate Welcome to Finland (SPH a 09) x Bemisu Galadriel (SPH n 21)
277 SPH II / SPH n 03 21 FI SK LO 14 FI*Hebblas Ladarius Uros Kastraatti Hanne Sofie Sneum EX1 CAP
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Fairy Cottontail (SPH f 09 32)
278 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
279 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
280 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Olga Komissarova Abs
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
281 SPH IV / SPH e 02 21 62 FI SK RX 16 FI*Hebblas Seldon Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*Hebblas Caius (SPH d 09 32) x FI*Hebblas Karmelle (SPH f 03 21)
282 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS BIV
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
283 SPH V / SPH n 33 FI SK LO 16 Vandvis Chocolate Eclair Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Vandvis Just Chocolate (SPH b) x Vandvis Sweetest Perfection (SPH n 33)
284 SPH V / SPH f 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
285 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Olga Komissarova Abs
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
286 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Olga Komissarova KM NOM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
287 THA n Thaiblueangels Benjamin Uros Champion Olga Komissarova Mitätöity Mitätöity
Hempa (THA n 21) x Kalipso Thai Shining (THA a)
288 THA a 21 FI SK RX 16 Tovana Sanchitos Naaras Avoin Olga Komissarova Abs
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
289 HCL Jeremias Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak Abs
290 HCL Josefiina Naaras Kotikissat Henry Hornell 3
290 HCL Josefiina Naaras Veteraani Henry Hornell 4
291 HCL Noora Naaras Kotikissat Henry Hornell 1 NOM BIS
291 HCL Noora Naaras Veteraani Henry Hornell 1 NOM BIS
292 HCL Kelmi Uros Kotikissat Ireneusz Pruchniak 1 NOM
293 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Henry Hornell 2
293 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Henry Hornell 2
294 HCS Caesar Uros Kotikissat Aase Nissen 1 NOM
294 HCS Caesar Uros Veteraani Henry Hornell 1
295 HCS Rasmus Uros Kotikissat Aase Nissen Abs
295 HCS Rasmus Uros Veteraani Henry Hornell Abs
296 HCS Veikko Uros Kotikissat Aase Nissen Abs
297 HCS Kerttuli Naaras Kotikissat Thea Friškovec 1 NOM BIS
298 HCS Myy Naaras Kotikissat Thea Friškovec 4
299 HCS Ninni Naaras Kotikissat Thea Friškovec Abs
300 HCS Timantti Naaras Kotikissat Thea Friškovec 2
300 HCS Timantti Naaras Veteraani Henry Hornell 3
301 HCS Viivi Naaras Kotikissat Thea Friškovec 3
302 HCS Ella Naaras Kotikissat Thea Friškovec Abs
303 HCS Trina Uros Kotikissat Aase Nissen 2
303 HCS Trina Uros Veteraani Henry Hornell 2
304 HCS Tara Naaras Kotikissat Thea Friškovec Arvosteltu
305 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Aase Nissen Abs
306 HCS Olli Uros Kotikissat Aase Nissen 3
307 HCS Oskari Uros Kotikissat Aase Nissen 4
332 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Friškovec Thea BEN n 22, BSH a, BSH g, BSH ns 22 64, BUR b, BUR h, EUR d 22, EUR f 24, EUR g 22, EUR n 03, KOR, MAU n 24, OCI b 24, HCS, VET 4 31
Hornell Henry BML I, BML II, BUR n, EUR as 22, MAU ns 24, OCI o 24, ABY ps, CRX III, CRX IX, DRX IX, DRX VI, OSH bs 25, OSH n 01 21, OSH n 24, SIA b, SIA n, HCL, VET Kotikissat 34
Kass Tellervo PER a 21 33, PER f, PER fs 02 62, SBI a 21, SBI c, SBI d 21, SBI h, SBI n, ACL VIII, ACS VI, ACS VIII, MCO I, MCO II, NEM I, NFO II, NFO IV, NFO VI, SIB II, SIB III, SIB VII, VET 1 37
Komissarova Olga ABY n, ABY o, CRX I, CRX V, DRX II, DRX VII, OSH f 24, RUS, SIA n 03 21, SPH IV, SPH V, THA a 21, THA n 39
Lubrano Robert EXO n 03 22, EXO n 24, PER f 22, PER f 24, PER n 21 33, RAG a, RAG d 03 21, RAG f 04, RAG n 03, SBI g, SBI n 21, MCO IV, MCO VI, NFO IX, NFO V, SIB VI, TUA VII 33
Nissen Aase MCO V, MCO VII, MCO VIII, NFO VII, SIB V, SIB VIII, TUA II, TUA IX, TUA V, HCS 31
Nordström Lena EXO d 22, EXO n 22, PER f 33, PER fs, PER n 02 62, PER n 33, RAG a 03, RAG a 04, RAG b 04, RAG b 04 21, RAG n, RAG n 04, SBI a, SBI b, SBI d, SBI f, SBI f 21, TUV d 61-63 29
Pruchniak Ireneusz BEN n 24, BEN n 24 32, BEN n 24 33, BSH ay 11, BSH d, BSH n, BSH ns 11, BUR d, BUR f, BUR j, EUR a 02 62, EUR f 23, MAU ns, OCI n 24, HCL, VET 3 29
Rautio Kristiina ACL XI, LPL VIII, MCO III, NEM II, NFO VIII, SIB IV, BAL b, BAL w 67, OLH b, OLH d 24, OLH h 03 24, OSH bs 03 22, OSH d 24, OSH n, OSH n 03 24, SIA a, SIA c 31
Sneum Hanne Sofie ABY a, ABY os, CRX II, CRX IV, DRX I, DRX III, OSH h, SIA f, SIA n 03, SOM n, SOM o, SPH I, SPH II 34
10 tuomaria