Omakissa
URK 51. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 5.3.2017
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.3.2017 Loppuu 5.3.2017
Ilmoittautuminen alkaa 10.12.2016 Ilmoittautuminen loppuu 31.1.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 24.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt

Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.

Näyttelypäällikkö: Katerina Leino katerina@urk.fi , yhdistyksen infopuhelin 046 - 902 0879

Pääassistentti: Kaisa Savolainen lolcats.cattery@gmail.com

Raha-asiat: Mia Tuomivirta mia@urk.fi
Lisätietoja
Näyttelypaikan osoite: Askola-Areena, Linnankoskentie 61, 07510 Askola
 
 
Ilmoittautumiset: 10.12.2016–31.1.2017, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 31.1.2017.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 36 €/pvä, tarkistusluokka 38 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit eivät käy maksuksi tähän näyttelyyn.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. veteraani- tai siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ilmainen sähköinen luettelo julkaistaan kotisivuilla. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 59 57 0 1 0
2 83 72 3 3 5
3 56 56 0 0 0
4 107 103 0 2 2
Kotikissat 15 15 0 0 0
Yhteensä 320 303 3 6 7

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM
2 EXO f Ayser's Pokemon Go 1 Naaras 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 NOM
3 EXO f FI*Shamirin Charming Cherie 1 Naaras 10 (KAS) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAP
4 EXO n 22 FI*Chosen-One Romance in the Rain 1 Uros 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM
5 EXO n 22 FI*Chosen-One Rain of Roses 1 Naaras 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM BIV NOM BIS
6 EXO n 22 FI*Chosen-One Jadwiga Princess 1 Naaras 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
7 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
8 EXO d 22 FI*VippeCat Prince perfect 1 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
9 EXO ns 24 62 Alsace Exotic Laurel 1 Uros 9 (Avoin) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAC
10 EXO a 02 21 62 Teddy-Bear Mechta*RU 1 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
11 PER n Almathea Boogie Night 1 Uros 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB NOM BIS
12 PER n FI*Mimosan Quarterback 1 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
13 PER d One Way Ticket von La'Noitan 1 Uros 5 (IC) Wilczek Anna Abs
14 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love 1 Naaras 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 NOM BIS
15 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
16 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
18 PER es 02 62 EE*Diego Tiger Gerbera 1 Uros 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
19 PER fs 02 62 EE*Desiree of Heinroos Gerbera 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna Abs
20 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
21 RAG n FI*Maplehill's Skyfall 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
22 RAG a FI*Raitamäen Alicia 1 Naaras 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX2
23 RAG a FI*Stardoll's Dawning Blue 1 Naaras 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
24 RAG d FI*Maplehill's Flaming Star 1 Uros 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
25 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana 1 Naaras 3 (GIC) Wilczek Anna EX1 CACS
26 RAG n 03 FI*Valkoapilan April Fool's Emmi 1 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
27 RAG n 03 FIN*Maplehill's Shere Khan 1 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
27 RAG n 03 FIN*Maplehill's Shere Khan 1 Uros 17 (Veteraani) Friškovec-Keller Thea 1 NOM BIS
28 RAG n 04 FI*Sunrunner's Delun Drudwen 1 Naaras 9 (Avoin) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAC
29 RAG a 03 FI*Valkoapilan April Fool's Emil 1 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC BIV
30 RAG a 03 FI*Wildemar Snow White 1 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
31 RAG a 03 FI*Raitamäen Aristoteles 1 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
32 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB NOM
33 RAG a 04 FI*Lukanpuron Elna 1 Naaras 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
34 RAG b 04 Oskar Dom Elzy*PL 1 Uros 9 (Avoin) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAC
35 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
36 RAG f 03 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd 1 Naaras 7 (CH) Wilczek Anna EX1 CACIB
37 RAG f 03 FI*Valkoapilan Fruit Sweet Janis 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
38 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel 1 Naaras 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo Abs
39 RAG b 04 21 Lumenvalkean Felicity 1 Naaras 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
40 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie 1 Uros 10 (KAS) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAP NOM
41 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM BIS
42 SBI c FI*Kujakeikarin Öifrid 1 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
43 SBI c FI*Saca's Iver Musketeer 1 Uros 6 (IP) Wilczek Anna EX1 CAGPIB
44 SBI e EE*Fletcher Sunny Ly Khaleesi *** 1 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
45 SBI f FI*WanillaWillan Iiris 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
46 SBI g EE*Bella Blue Ly Khaleesi *** 1 Naaras 7 (CH) Fraga y Guzmán Gerardo Abs
47 SBI g FI*Annmark Deeva 1 Naaras 7 (CH) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACIB
48 SBI j FI*Tamus RVR 1 Naaras 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
49 SBI a 21 Demian Günther 1 Uros 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
50 SBI a 21 Picolina v. Fuchswinkel 1 Naaras 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB
51 SBI a 21 FI*Harebell Nipsu 1 Uros 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 BIV
52 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Kultaturkin Beyaz Biber 1 Uros 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS
53 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya 1 Naaras 12 (Pennut) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
54 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI*Kipinättären Bellis 1 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
55 TUV d 61-63 / TUV d 61 FI*Semiramisin Ak Vahit Vedat 1 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
56 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 1 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
57 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 1 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
58 ACL III / ACL n 22 FI*Siriuksen ManzoniCurl 2 Uros 3 (GIC) Memedov Zvezdan EX1 CACS
59 ACL IV / ACL n 03 24 FI*Siriuksen OpalCurl 2 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB NOM BIS
60 ACS III / ACS n 24 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl 2 Uros 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
61 ACS III / ACS b 24 FI*Siriuksen KoppamurraCurl 2 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
62 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB NOM
62 ACS IV / ACS n 09 24 FI*Siriuksen IdaCurl 2 Naaras 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe 1 NOM BIS
63 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl 2 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
64 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Olivia 2 Naaras 8 (PR) Brambilla Fabio EX1 CAPIB
65 MCO II / MCO n 09 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
66 MCO III / MCO n 22 FI*Hemingway's Chief Wise Owl 2 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
67 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
68 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky 2 Naaras 9 (Avoin) Brambilla Fabio Abs
68 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky 2 Naaras 13c (Määrittely) Wilczek Anna Abs
69 MCO V / MCO d 22 FI*Abbas-Coons Gitta 2 Naaras 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1
70 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä 2 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
71 MCO VI / MCO f 09 24 FI*Stout-hearted She Loves Me 2 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
72 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Hemingway's Chief Red Jacket 2 Uros 9 (Avoin) Brambilla Fabio EX1 CAC
73 MCO VII / MCO ds 22 FI*Mostlycats You Are My Life 2 Uros 5 (IC) Brambilla Fabio EX1 CAGCIB
74 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
75 MCO VII / MCO ds ES*Gattacamoon Rob Roy 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1 BIV NOM BIS
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 5 (IC) Memedov Zvezdan EX2
77 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB BIV
78 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Hemingway's Clara White Hip 2 Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
79 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI*Abbas-Coons Devils Magic 2 Uros 6 (IP) Memedov Zvezdan Abs
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 6 (IP) Memedov Zvezdan EX1 CAGPIB NOM BIS
81 NEM I / NEM a FI*NonServiam Ashen Cold 2 Naaras 3 (GIC) Memedov Zvezdan EX1 CACS
82 NEM I / NEM a 21 Maya Lilianka*PL 2 Naaras 5 (IC) Memedov Zvezdan Abs
83 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL 2 Uros 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
84 NEM I / NEM as 21 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella 2 Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1 BIV
85 NEM II / NEM fs 09 FI*Cherrytail's Catalina 2 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
86 NFO I / NFO n FI*Felicis Gaudium 2 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
87 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Brambilla Fabio KM
88 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free 2 Uros 11 (Nuoret) Brambilla Fabio EX1 NOM BIS
89 NFO III / NFO a 24 FI*Hopeahännän Metsänneito 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
90 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS
90 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
91 NFO III / NFO a 22 FI*Heinuntuvan Andreas 2 Uros 4 (GIP) Memedov Zvezdan EX1 CAPS
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä 2 Naaras 5 (IC) Brambilla Fabio Abs
93 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
94 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Pörkarvan QuentinTarantino 2 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP NOM
95 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 1 (SC) Memedov Zvezdan KM
95 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
96 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Felicis 2 Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
97 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma 2 Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
98 NFO V / NFO f FI*Hirmuinen Coco Chanel 2 Naaras 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1 BIV NOM
99 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Harmaaturkin Essi 2 Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan EX1 CACIB
100 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi 2 Uros 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1 BIV NOM
101 NFO VII / NFO ns 23 Ihanas Capoeira 2 Naaras 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
102 NFO VII / NFO ns FI*Ka-Boom Carl Sagan 2 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
103 NFO VIII / NFO fs 09 22 Ephelia Tierra Media*ES 2 Naaras 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
104 NFO VI / NFO e 03 DK*Dan-Queen Gustav 2 Uros 11 (Nuoret) Memedov Zvezdan EX1
104 NFO VIII / NFO es 09 DK*Dan-Queen Gustav 2 Uros 13c (Määrittely) Wilczek Anna NFO VI/ NFO e 03
105 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI*Siniidan Final Fantasy 2 Naaras 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
106 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Brambilla Fabio KM NOM
106 NFO IX / NFO w 64 FIN*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe 1 NOM
107 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Memedov Zvezdan KM NOM BIS
108 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Bernice 2 Naaras 7 (CH) Memedov Zvezdan Abs
109 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Chaleb 2 Uros 9 (Avoin) Memedov Zvezdan EX1 CAC
110 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 2 (SP) Memedov Zvezdan Abs
110 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe Abs
111 SIB IV / SIB n 03 24 FI*Catillus Manteli 2 Naaras 7 (CH) Brambilla Fabio EX1 CACIB
112 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 2 (SP) Memedov Zvezdan KM NOM BIS
113 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee 2 Uros 3 (GIC) Brambilla Fabio EX1 CACS
114 SIB IV / SIB n 09 22 Maria von Sibikoschka A 2 Naaras 12 (Pennut) Brambilla Fabio EX1
115 SIB VI / SIB f 03 23 FI*Abbas-Coons Aureelia 2 Naaras 4 (GIP) Brambilla Fabio EX1 CAPS
116 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zerahiah 2 Uros 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB
117 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 12 (Pennut) Memedov Zvezdan EX1
118 TUA II / TUA n 09 FI*Josmarin Nape Napittaja 2 Uros 12 (Pennut) Brambilla Fabio Abs
119 TUA VII / TUA as 24 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop 2 Naaras 5 (IC) Memedov Zvezdan EX1 CAGCIB NOM
120 TUA IX / TUA w 63 FI*Gildemin Bailey's King 2 Uros 6 (IP) Brambilla Fabio EX1 CAGPIB BIV
121 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Jedrus 2 Uros 6 (IP) Brambilla Fabio EX2
122 TUA IX / TUA w 64 FI*Josmarin Kismet 2 Uros 10 (KAS) Brambilla Fabio EX1 CAP
123 BEN n 22 S*KungsgardenCats Tigger 3 Uros 4 (GIP) Friškovec-Keller Thea EX1 CAPS NOM
124 BEN n 24 Bengalias Castiel 3 Uros 5 (IC) de Guerny Ventura Philippe EX1 CAGCIB
125 BEN n 24 Bianca 3 Naaras 9 (Avoin) de Guerny Ventura Philippe EX1 CAC
126 BEN n 24 Bengalias Taikatalvi 3 Naaras 11 (Nuoret) de Guerny Ventura Philippe Mitätöity
127 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 2 (SP) de Guerny Ventura Philippe KM NOM
128 BEN n 24 FI*Alcarinqua Galahad 3 Uros 10 (KAS) de Guerny Ventura Philippe EX1 CAP
129 BEN n 22 33 CattiCartano Crystal Heels 3 Naaras 5 (IC) Friškovec-Keller Thea EX1 CAGCIB
130 BEN n 24 33 Inkuban Carib 3 Uros 7 (CH) de Guerny Ventura Philippe EX1 CACIB
131 BLH n Kant of Baltic Breeze 3 Uros 7 (CH) Friškovec-Keller Thea EX1 CACIB
132 BLH j 03 Valencia Dionis 3 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea EX1 CAC
133 BML I / BML ns 11 FI*Hämynhäivän Brissy 3 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea Abs
134 BSH e FI*Feronian Ivory 3 Uros 3 (GIC) de Guerny Ventura Philippe EX1 CACS NOM
135 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 1 (SC) de Guerny Ventura Philippe KM
136 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) de Guerny Ventura Philippe KM NOM
137 BSH a 22 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue 3 Naaras 11 (Nuoret) de Guerny Ventura Philippe EX1
138 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 3 (GIC) Friškovec-Keller Thea EX1 CACS
139 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Confucius 3 Uros 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea EX1 CAC
140 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Evita Peron 3 Naaras 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1 BIV NOM
141 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Edith Piaf 3 Naaras 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1
142 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Empyreal Elea 3 Naaras 3 (GIC) de Guerny Ventura Philippe EX1 CACS NOM
143 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot 3 Naaras 7 (CH) de Guerny Ventura Philippe EX1 CACIB
144 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée 3 Naaras 12 (Pennut) de Guerny Ventura Philippe EX1 BIV NOM BIS
145 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric 3 Uros 6 (IP) Fraga y Guzmán Gerardo Abs
146 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 4 (GIP) Friškovec-Keller Thea EX1 CAPS
146 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
147 BUR a FI*Karvanverran Esme Azul 3 Naaras 3 (GIC) Friškovec-Keller Thea EX1 CACS
148 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 5 (IC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAGCIB NOM BIS
149 BUR d FI*AuroraAustralis Ragnar Lothbrok 3 Uros 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1
150 BUR f FI*Enjoy Brienne of Tarth 3 Naaras 5 (IC) Friškovec-Keller Thea EX1 CAGCIB NOM
151 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 4 (GIP) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CAPS NOM BIS
151 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM
152 BUR h FI*Cattish Ada Rising 3 Naaras 10 (KAS) Friškovec-Keller Thea EX1 CAP
153 BUR h FI*Celsiana Vanamo 3 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea EX1 CAC
154 BUR h HU*Alba Regia Ganxsta Gizi 3 Naaras 2 (SP) Friškovec-Keller Thea KM NOM
155 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 2 (SP) Fraga y Guzmán Gerardo KM
155 BUR j FIN*Pardofelis Guinevere 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
156 EUR n 23 FI*Pikku-Piun Baby Brown 3 Naaras 10 (KAS) Friškovec-Keller Thea EX1 CAP
157 EUR a 22 FI*Feronian Lavendel 3 Uros 11 (Nuoret) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 NOM BIS
158 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 11 (Nuoret) Friškovec-Keller Thea EX1
159 EUR d 22 Silkkiturkin Samettikukka 3 Naaras 12 (Pennut) Friškovec-Keller Thea EX1 NOM
160 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 3 (GIC) Fraga y Guzmán Gerardo EX1 CACS
161 EUR e 23 FI*Pinkkitassun Kristiina 3 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea EX1 CAC
162 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM
163 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM
164 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM
165 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI*Conan Uss 3 Naaras 9 (Avoin) Friškovec-Keller Thea Abs
166 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
166 MAU ns FIN*Iltavilli Emir Ehsan 3 Uros 2 (SP) Friškovec-Keller Thea KM
167 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM NOM
168 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
168 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Friškovec-Keller Thea KM
169 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 7 (CH) Friškovec-Keller Thea EX1 CACIB BIV
170 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM
171 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Fraga y Guzmán Gerardo KM NOM BIS
172 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Fraga y Guzmán Gerardo KM NOM BIS
173 OCI c 24 FI*WiliWilla Bollinger 3 Uros 8 (PR) de Guerny Ventura Philippe EX1 CAPIB
174 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM BIV NOM
175 ABY n FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! 4 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB NOM
176 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn Abs
177 ABY n Chardryn von Kalimdor*CH 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX2
178 ABY n FI*Nebuankhet I found Serenity 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
179 ABY n FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc 4 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 NOM
180 ABY n FI*Nebuankhet Veritaserum 4 Uros 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
181 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 2
182 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
182 ABY a FI*Nebuankhet Valentine Water 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
183 ABY a FI*Nebuankhet Zakzakiel 4 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
184 ABY a FI*Nebuankhet Nae Quin! 4 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
185 ABY a FI*Nebuankhet Nae Laird! 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC BIV
186 ABY a FI*Nebuankhet Nae Master! 4 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
187 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn Mitätöity Mitätöity
188 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 4 Naaras 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS
189 ABY o FI*Neaera's Iaera Nalani 4 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
190 ABY o FI*Nebuankhet Captain John Carter 4 Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
191 ABY o FI*Neaera's Fiammetta 4 Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
192 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
193 ABY p FI*Kawaii Junko 4 Naaras 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
194 CRX I / CRX n FI*Framillan the dawn of a new age 4 Uros 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC NOM
195 CRX II / CRX n 03 FI*Framillan Uula 4 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
196 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's No, i really are cute 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
197 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX2
198 CRX II / CRX n 01 62 Vasabi Shironeko 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
199 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM BIS
200 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn KM
201 CRX II / CRX b 01 62 FI*Framillan Keep It Up 4 Naaras 8 (PR) Tausen Marteinn Abs
202 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Duracell's Bos taurus 4 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn Abs
203 CRX III / CRX f FI*Piupaws Negrita 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
204 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
205 CRX VII / CRX a 33 FI*Gaala-Star Hopea 4 Naaras 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
206 CRX VIII / CRX n 09 33 FI*Gaala-Star Ivori 4 Uros 5 (IC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAGCIB
207 CRX IX / CRX w 62 FI*KittyLady's Tom Collins 4 Uros 8 (PR) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPIB NOM
208 DRX I / DRX a FI*Åbodas Mai 4 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn Abs
209 DRX I / DRX n FI*Pihlajan Immo-Nestori 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
210 DRX I / DRX b EE*Serengeti Masterpiece 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
211 DRX III / DRX g FI*Åbodas Taiga 4 Naaras 3 (GIC) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACS BIV
212 DRX III / DRX g Eva Mariposa 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
213 DRX III / DRX f FI*Kattimäen Kattimäen Kaija 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
214 DRX VII / DRX n 33 Sushi Rexclusive, SK 4 Uros 4 (GIP) Mastrangelo Donatella EX1 CAPS
215 OLH b FI*Willicon Cara Melli 4 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP NOM
216 OLH h 03 24 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
217 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM
218 OSH n FI*BlackDevil's Black Devil 4 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
219 OSH n Timotheus Del Iris 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
220 OSH n Felinea Magie Noire 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
221 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB BIV
222 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Martinez Vizcaino Juan José KM NOM BIS
223 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
224 OSH n 24 Strekoza's Casanova 4 Uros 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
225 OSH b 22 FI*Deraza Furry Fandom 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn Abs
226 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 1 NOM BIS
226 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Tausen Marteinn KM NOM
227 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella Abs
228 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella Abs
229 OSH d 24 Pepper Madagaskar 4 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM BIV
230 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
231 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
232 OSH d 24 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto 4 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
233 OSH f 24 EE*Ferrari Golden Oriental 4 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1 NOM
234 OSH n 02 21 FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot 4 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX1
235 OSH b 03 22 FI*Deraza Fancy Pants 4 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn Abs
236 OSH bs 03 22 FI*Jalecat's BeCharming Beautify 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1 NOM
237 PEB II / PEB n 03 64 Setaliya Line Hantley 4 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
238 PEB V / PEB a 33 Brilliance Sinegorye Diza 4 Naaras 9 (Avoin) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAC
239 RUS FI*Hana-Bi Tivoli 4 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
240 RUS Wychwood Wow 4 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
241 RUS FI*Zarin Lycaena Helle 4 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC BIV
242 RUS Betram of Silver Gloss 4 Uros 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
243 RUS Swaldiphary Polina 4 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn Abs
244 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever 4 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM
245 SIA n FI*Twist-Tiramisun Bella-Donna 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
246 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
246 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
247 SIA a FIN*Kelmikerhon Tarot 4 Naaras 2 (SP) Martinez Vizcaino Juan José KM
247 SIA a FIN*Kelmikerhon Tarot 4 Naaras 17 (Veteraani) Brambilla Fabio 1 NOM
248 SIA b Gyulchataj Kapriz 4 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
249 SIA b FI*Deraza Hot Choco Chanel 4 Naaras 12 (Pennut) Martinez Vizcaino Juan José EX1
250 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 4 (GIP) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAPS
251 SIA c FI*Kelmikerhon Neidonkenkä 4 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1
252 SIA f DK*Skuld Myser 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX2
253 SIA f EE*Freya Golden Oriental 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
254 SIA g FI*Deraza Esperta 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
255 SIA j FI*Kaspektin Tähteinvälinen 4 Naaras 11 (Nuoret) Martinez Vizcaino Juan José EX1
256 SIA b 02 21 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby 4 Uros 7 (CH) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CACIB
257 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Mastrangelo Donatella KM NOM BIS
258 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
259 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
260 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 4 Naaras 8 (PR) Mastrangelo Donatella EX1 CAPIB BIV NOM BIS
261 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP NOM BIS
262 SOM a FI*Kharn-Ka Parisian Queen 4 Naaras 10 (KAS) Martinez Vizcaino Juan José EX1 CAP
263 SOM o FI*Amajan Leela Lazzarella 4 Naaras 5 (IC) Mastrangelo Donatella EX1 CAGCIB
264 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB BIV
265 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 9 (Avoin) Mastrangelo Donatella EX1 CAC
266 SOM o King von Gulda 4 Uros 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
267 SOM o FI*Amajan eAmbra Eminente 4 Naaras 10 (KAS) Mastrangelo Donatella EX1 CAP
268 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Izzy 4 Naaras 3 (GIC) Mastrangelo Donatella EX1 CACS NOM
269 SPH IV / SPH f 03 21 FI*Hebblas Karmelle 4 Naaras 7 (CH) Mastrangelo Donatella EX1 CACIB
270 SPH IV / SPH f 03 FI*Hebblas Thelma 4 Naaras 12 (Pennut) Mastrangelo Donatella EX1 BIV NOM BIS
271 SPH V / SPH f 02 21 33 FI*Tutsi Buccellati 4 Naaras 2 (SP) Mastrangelo Donatella KM
272 HCL Aku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe 2
272 HCL Aku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 3
273 HCL Hertta Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) de Guerny Ventura Philippe 2
274 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 2
275 HCL Kelmi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 1 NOM
276 HCL Peku Kotikissat Uros 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe 3
276 HCL Peku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Martinez Vizcaino Juan José 4
277 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) de Guerny Ventura Philippe 1 NOM BIS
277 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe 1 NOM BIS
278 HCS Lulu Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 1 NOM
279 HCS Ninja Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 2
280 HCS Demo Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) de Guerny Ventura Philippe 3
280 HCS Demo Kotikissat Uros 17 (Veteraani) de Guerny Ventura Philippe 1 NOM
281 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) de Guerny Ventura Philippe 1 NOM BIS
282 HCS Vesku Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) de Guerny Ventura Philippe 2
283 OSH f 24 EE*Empire Golden Oriental 4 Naaras 11 (Nuoret) Mastrangelo Donatella EX2
303 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio ACL IV, ACS III, ACS IV, ACS VIII, MCO I, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO I, NFO II, NFO IV, NFO IX, NFO VII, SIB IV, SIB VI, TUA II, TUA IX, VET 4 39
de Guerny Ventura Philippe BEN n 24, BEN n 24 33, BSH a 22, BSH ay 11, BSH e, BSH f, OCI c 24, HCL naaraat, HCS urokset, VET II, VET Kotikissat 26
Fraga y Guzmán Gerardo EXO f, EXO n 22, EXO ns 24 62, PER es 02 62, PER fs, PER ns 24 62, RAG a, RAG a 04, RAG b 04, RAG b 04 21, RAG d, RAG e 04, RAG g 04, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI g, TUV n 61-63, BSH a 03, BUR d, BUR g, BUR j, EUR a 22, EUR d 24, OCI b 24 37
Friškovec-Keller Thea BEN n 22, BEN n 22 33, BLH j 03, BLH n, BML I, BSH ns 11, BSH ny 11, BUR a, BUR f, BUR h, BUR n, EUR d 22, EUR e 23, EUR f 24, EUR n 23, KOR, MAN 51-52, MAU ns, OCI n 24, VET 1 28
Martinez Vizcaino Juan José CRX I, CRX III, CRX VII, CRX VIII, CRX IX, DRX III, OLH b, OLH h 03 24, OSH bs 03 22, OSH f, OSH h, OSH n 24, PEB II, PEB V, SIA a, SIA b, SIA b 02 21, SIA f, SIA g, SIA j, SIA n, SOM a, HCL urokset 32
Mastrangelo Donatella ABY o, ABY p, DRX VII, OSH d 24, OSH f 24, OSH n 02 21, SIA c, SOM n, SOM o, SPH IV, SPH V 31
Memedov Zvezdan ACL III, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB III, SIB V, SIB VII, TUA VII 29
Tausen Marteinn II tark, ABY a, ABY n, CRX II, CRX V, DRX I, OSH b 03 22, OSH b 22, OSH n, RUS 39
Wilczek Anna II tark, EXO a 02 21 62, EXO d 22, EXO n, EXO n 24, PER d, PER f 24, PER fs 02 62, PER n, RAG a 03, RAG f 03, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI c, SBI e, SBI f, SBI j, TUV d 61-63, TUV f 61-63, HCS naaraat, VET III 38
9 tuomaria.