URK 51. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 5.3.2017
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 5.3.2017 Loppuu 5.3.2017
Ilmoittautuminen alkaa 10.12.2016 Ilmoittautuminen loppuu 31.1.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 24.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Askola-Areena, Askola
Toimihenkilöt

Näyttelysihteeri: Terhi Lång, terhi@urk.fi Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.

Näyttelypäällikkö: Katerina Leino katerina@urk.fi , yhdistyksen infopuhelin 046 - 902 0879

Pääassistentti: Kaisa Savolainen lolcats.cattery@gmail.com

Raha-asiat: Mia Tuomivirta mia@urk.fi
Lisätietoja
Näyttelypaikan osoite: Askola-Areena, Linnankoskentie 61, 07510 Askola
 
 
Ilmoittautumiset: 10.12.2016–31.1.2017, ensisijaisesti sähköisesti OmaKissa-järjestelmän kautta!
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki.
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 31.1.2017.
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1 –17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 36 €/pvä, tarkistusluokka 38 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. Leimakortit eivät käy maksuksi tähän näyttelyyn.
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. veteraani- tai siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URKin tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. OmaKissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti.
 
HUOM! Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3 € ja paikan päällä 5 €. Näyttelyluettelo sisältää molemmat päivät. Ilmainen sähköinen luettelo julkaistaan kotisivuilla. Ruusukkeet ovat maksuttomia, uusia leimakortteja ei jaeta.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 300 kissaa/päivä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän mukaan.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 59
2 83
3 56
4 107
Kotikissat 15
Yhteensä 320

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 14 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Anna Wilczek KM NOM
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO f FI SK LO 16 Ayser's Pokemon Go Naaras Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 NOM
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Gaia (EXO n 33)
3 EXO f FI SRK LO FI*Shamirin Charming Cherie Naaras Kastraatti Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAP
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Brilliant Brunette (EXO f 22)
4 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Gerardo Fraga y Guzmán KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
5 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Gerardo Fraga y Guzmán KM BIV NOM BIS
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
6 EXO n 22 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Jadwiga Princess Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x Alice Chosen One del Falco d'Oro (EXO n)
7 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
8 EXO d 22 FI SK RX 16 FI*VippeCat Prince perfect Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
EE*Mister Sheridan Alsafi (EXO d 33) x LT*Lelija Pupa (EXO f 22)
9 EXO ns 24 62 FI SK LO 16 Alsace Exotic Laurel Uros Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
N*Con Brio's Silver Gaparelli (PER ns 24) x Kis'Herbas Lavazza of Siriuksen (EXO fs)
10 EXO a 02 21 62 FI SRK LO Teddy-Bear Mechta*RU Uros Supreme Champion Anna Wilczek KM
Exotic Dream Skif (PER n 03 24) x Exotic Dream Indigo Pearl (EXO g 01)
11 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Champion Anna Wilczek EX1 CACIB NOM BIS
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
12 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
13 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros International Champion Anna Wilczek Abs
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
14 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
15 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1 NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
16 PER ns 24 62 FI SK LO 16 FI*Timanfaya More Than Words Uros Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
18 PER es 02 62 FI SK LO 16 EE*Diego Tiger Gerbera Uros Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
Ma Griff Irresistible of Heinroos (PER e 01 62) x EE*Amazing Dream Midnight Rose (PER f 02)
19 PER fs 02 62 EE*Desiree of Heinroos Gerbera Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek Abs
Ma Griff Irresistible of Heinroos (PER e 01 62) x EE*Amazing Dream Midnight Rose (PER f 02)
20 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
21 RAG n FI SK LO 16 FI*Maplehill's Skyfall Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Hakalan Herra Töppönen (RAG n) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
22 RAG a FI SK LO 16 FI*Raitamäen Alicia Naaras Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX2
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
23 RAG a FI SK LO 16 FI*Stardoll's Dawning Blue Naaras Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
24 RAG d FI SK LO 16 FI*Maplehill's Flaming Star Uros Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
FIN*Maplehill's Baby James (RAG d 04) x FI*Maplehill's Cinnamon Sugar (RAG f)
25 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Grand International Champion Anna Wilczek EX1 CACS
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 16 FI*Valkoapilan April Fool's Emmi Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Elna (RAG a 04)
27 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Maplehill's Shere Khan Uros Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM BIS
S*Krickelins Bernhard (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
27 RAG n 03 FIN SRK LO FIN*Maplehill's Shere Khan Uros Veteraani Thea Friškovec 1 NOM BIS
S*Krickelins Bernhard (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Saskatchewan (RAG n 04)
28 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Sunrunner's Delun Drudwen Naaras Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Sunrunner's Wisla (RAG f 04)
29 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Valkoapilan April Fool's Emil Uros Avoin Anna Wilczek EX1 CAC BIV
S*Eurovisions San Francisco (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Elna (RAG a 04)
30 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Wildemar Snow White Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Sunrunner's Jesstin (RAG a 04) x FI*Dollyblues I'll KeepYouSafe (RAG n 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Raitamäen Aristoteles Uros Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1
FI*Ragtail Dominic (RAG n 03) x FI*Lukanpuron Emma (RAG a 04)
32 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB NOM
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
33 RAG a 04 FI SK LO 14 FI*Lukanpuron Elna Naaras International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB
FI*Riverknee Zoltán King (RAG a) x Kylador Arcadia (RAG n 03)
34 RAG b 04 FI SK LO 16 Oskar Dom Elzy*PL Uros Avoin Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAC
Gadget Dom Elzy*PL (RAG b 03) x Eliana Dom Elzy*PL (RAG b)
35 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
36 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd Naaras Champion Anna Wilczek EX1 CACIB
FI*Snowrag Red Maserati (RAG d 03) x FI*Sunrunner's Ulwis (RAG n 03)
37 RAG f 03 FI SK LO 16 FI*Valkoapilan Fruit Sweet Janis Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Dollyblues Goin' Bananas (RAG d 04)
38 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*BlackRain's Followed By An Angel Naaras Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán Abs
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
39 RAG b 04 21 FI SK LO 17 Lumenvalkean Felicity Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
Silmarilions Mr Hugo (RAG a 04) x Lumenvalkean Belinda (RAG b 04 21)
40 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Kastraatti Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAP NOM
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
41 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Nuoret 7-10 kk Anna Wilczek EX1 NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
42 SBI c FI SK LO 16 FI*Kujakeikarin Öifrid Uros International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Belagian X-File (SBI e 21) x FI*Kujakeikarin Justiina (SBI a)
43 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Iver Musketeer Uros International Premior Anna Wilczek EX1 CAGPIB
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
44 SBI e EE*Fletcher Sunny Ly Khaleesi *** Uros Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*Nalle-Puhin Brother Louie (SBI a) x EE*Bella Blue Ly Khaleesi *** (SBI g)
45 SBI f FI SK LO 16 FI*WanillaWillan Iiris Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Aamentassu Faggi (SBI d) x FI*WanillaWillan Elwiira (SBI n)
46 SBI g EE*Bella Blue Ly Khaleesi *** Naaras Champion Gerardo Fraga y Guzmán Abs
EE*Timothy Klaudia (SBI e) x EE*Diandra Herencia (SBI a)
47 SBI g FI SK LO 16 FI*Annmark Deeva Naaras Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CACIB
FI*Tamus Hummer (SBI e) x FI*Annmark Beatrice (SBI j)
48 SBI j FI SK LO 16 FI*Tamus RVR Naaras Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FI*Kattimäen Matti-Katti (SBI n 21) x FI*Tamus Insignia (SBI f)
49 SBI a 21 FI SK LO 15 Demian Günther Uros International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB
Peret Laty Mery, CZ (SBI e 21) x Hermine vom Stern Regulus (SBI b 21)
50 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
51 SBI a 21 FI SK LO 16 FI*Harebell Nipsu Uros Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 BIV
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
52 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI SRK LO FI*Kultaturkin Beyaz Biber Uros Grand International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CACS
FIN*Ilveslinnan Birinci Bahamir (TUV d) x DK*TurkishDelight Cool Sapphire (TUV n)
53 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya Naaras Pennut 4-7 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
54 TUV d 61-63 / TUV d 63 FI SK LO 16 FI*Kipinättären Bellis Naaras Avoin Anna Wilczek EX1 CAC
FI*GizemliKediler Bey Bunyamin (TUV d) x FI*Kipinättären Ayda Andromeda (TUV d)
55 TUV d 61-63 / TUV d 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahit Vedat Uros Pennut 4-7 kk Anna Wilczek EX1
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
56 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay Naaras International Champion Anna Wilczek EX1 CAGCIB
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
57 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI SK LO 15 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay Naaras Grand International Premior Anna Wilczek EX1 CAPS NOM BIS
FI*Verdian Gilad (TUV n 21) x FI*Ilveslinnan Canipek Cicek (TUV d)
58 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros Grand International Champion Zvezdan Memedov EX1 CACS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
59 ACL IV / ACL n 03 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen OpalCurl Naaras Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB NOM BIS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x DBCats You're the One of Siriuksen (ACL n 03 22)
60 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
61 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Grand International Premior Fabio Brambilla EX1 CAPS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
62 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB NOM
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
62 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Philippe de Guerny Ventura 1 NOM BIS
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
63 ACS VIII / ACS ns 03 24 FI SK RX 16 FI*Dezzicat's Jaleika JiveCurl Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
64 MCO I / MCO a FI SK LO 15 FI*Mainehaan Olivia Naaras Premior Fabio Brambilla EX1 CAPIB
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
65 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
66 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Wise Owl Uros Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
67 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Grand International Premior Fabio Brambilla EX1 CAPS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
68 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky Naaras Avoin Fabio Brambilla Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
68 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky Naaras Määrittely Anna Wilczek Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
69 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*Abbas-Coons Gitta Naaras Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
70 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
71 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
72 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Chief Red Jacket Uros Avoin Fabio Brambilla EX1 CAC
FI*Hemingway's Chief Quanah (MCO n 22) x FI*Hemingway's Chipara Sun (MCO f 22)
73 MCO VII / MCO ds 22 FI SK RX 15 FI*Mostlycats You Are My Life Uros International Champion Fabio Brambilla EX1 CAGCIB
FI*Mostlycats Honeybush Vanilla (MCO ds 03 22) x FI*Mostlycats Thyra (MCO d 22)
74 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
75 MCO VII / MCO ds FI SK LO 17 ES*Gattacamoon Rob Roy Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1 BIV NOM BIS
Fabulous Gattacamoon*ES (MCO ns) x Cleopatra Alaskaland, CZ (MCO fs 22)
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro Uros International Champion Zvezdan Memedov EX2
FI*Mostlycats Calling All Girls (MCO e 09 22) x FI*LovelyLife Amor Aaria (MCO ns 22)
77 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB BIV
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
78 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Hemingway's Clara White Hip Naaras Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC
FI*Godfather's Fernando (MCO ns 09 22) x FI*Hemingway's Ghost of Cheyenne (MCO n 09 22)
79 MCO VIII / MCO ns 03 22 FI SRK LO 14 FI*Abbas-Coons Devils Magic Uros International Premior Zvezdan Memedov Abs
Coonflakes Devils Tower (MCO es 09 22) x DK*Timita's Black N'Beauty (MCO n)
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
81 NEM I / NEM a FI SK RX 14 FI*NonServiam Ashen Cold Naaras Grand International Champion Zvezdan Memedov EX1 CACS
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
82 NEM I / NEM a 21 FI SK RX 15 Maya Lilianka*PL Naaras International Champion Zvezdan Memedov Abs
Highlander Phantom Cats, CZ (NEM n 09 21) x Sonia Kamelia*PL (NEM a)
83 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
84 NEM I / NEM as 21 FI SK LO 16 FI*Pikku-Priin Bella-Gisella Naaras Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1 BIV
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Maya Lilianka*PL (NEM a 21)
85 NEM II / NEM fs 09 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Catalina Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
86 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
87 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Fabio Brambilla KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
88 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Running Free Uros Nuoret 7-10 kk Fabio Brambilla EX1 NOM BIS
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
89 NFO III / NFO a 24 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Metsänneito Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
90 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
90 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
91 NFO III / NFO a 22 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Andreas Uros Grand International Premior Zvezdan Memedov EX1 CAPS
FI*Heinuntuvan Hermanni (NFO d 09 22) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
92 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras International Champion Fabio Brambilla Abs
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
93 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI SK LO 16 FI*RockyHill's FloYahto Uros Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
FI*Heinuntuvan Andreas (NFO a 22) x FI*RockyHill's Cherokee (NFO n 02 21)
94 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan QuentinTarantino Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP NOM
S*Trollgumman's Lukaz Lunkentuzz (NFO d 02 21) x S*NC's Lola (NFO n 09 23)
95 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Supreme Champion Zvezdan Memedov KM
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
95 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
96 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Felicis Naaras Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
97 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
98 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1 BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
99 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 15 FI*Harmaaturkin Essi Naaras Champion Zvezdan Memedov EX1 CACIB
FI*Harmaaturkin Dumbo (NFO d 03) x FIN*FoxyPaw's Britannia (NFO ns 09 23)
100 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1 BIV NOM
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
101 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
102 NFO VII / NFO ns FI SK LO 16 FI*Ka-Boom Carl Sagan Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
FI*Raudaskosken Ka-Boom Discovery (NFO ns 23) x FI*Ka-Boom Sky Is Mine (NFO fs 09 22)
103 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 16 Ephelia Tierra Media*ES Naaras Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC
Picatoste la Peyre*ES (NFO ds 09 22) x Bora Bora Tierra Media*ES (NFO ns 09 22)
104 NFO VI / NFO e 03 FI SK LO 16 DK*Dan-Queen Gustav Uros Nuoret 7-10 kk Zvezdan Memedov EX1
S*Zygot's Moltas (NFO n 09 24) x Magnolia Dumny Kot*PL (NFO fs 03 22)
104 NFO VIII / NFO es 09 FI SK LO 16 DK*Dan-Queen Gustav Uros Määrittely Anna Wilczek NFO VI/ NFO e 03
S*Zygot's Moltas (NFO n 09 24) x Magnolia Dumny Kot*PL (NFO fs 03 22)
105 NFO VIII / NFO ns 03 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Final Fantasy Naaras Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1
9 Levens Trick or Treat (NFO a) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
106 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Fabio Brambilla KM NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
106 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Philippe de Guerny Ventura 1 NOM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
107 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Zvezdan Memedov KM NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
108 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Bernice Naaras Champion Zvezdan Memedov Abs
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
109 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Avoin Zvezdan Memedov EX1 CAC
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
110 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Zvezdan Memedov Abs
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
110 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani Philippe de Guerny Ventura Abs
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
111 SIB IV / SIB n 03 24 FI SK LO 16 FI*Catillus Manteli Naaras Champion Fabio Brambilla EX1 CACIB
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Catillus Magellan (SIB n 09)
112 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Supreme Premior Zvezdan Memedov KM NOM BIS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
113 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Grand International Champion Fabio Brambilla EX1 CACS
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
114 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 Maria von Sibikoschka A Naaras Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla EX1
Iljosha Präsident von Sibikoschka A (SIB a 09 22) x FI*Amurin Hadassa (SIB f 22)
115 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras Grand International Premior Fabio Brambilla EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
116 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zerahiah Uros International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
117 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Pennut 4-7 kk Zvezdan Memedov EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
118 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nape Napittaja Uros Pennut 4-7 kk Fabio Brambilla Abs
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
119 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 15 FI*Tangerine's Damsel Dewdrop Naaras International Champion Zvezdan Memedov EX1 CAGCIB NOM
FI*Nazarlik Civcivli (TUA ns 22) x FI*Tangerine's Cheyenne (TUA ny 24)
120 TUA IX / TUA w 63 FI SK LO 14 FI*Gildemin Bailey's King Uros International Premior Fabio Brambilla EX1 CAGPIB BIV
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Elekatin Yolanda-Yasmin (TUA d 24)
121 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 14 FI*Josmarin Jedrus Uros International Premior Fabio Brambilla EX2
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
122 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 15 FI*Josmarin Kismet Uros Kastraatti Fabio Brambilla EX1 CAP
FI*Elekatin Deep Blue Sea (TUA a) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
123 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS NOM
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
124 BEN n 24 FI SK LO 15 Bengalias Castiel Uros International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CAGCIB
Sunstorm Enter Sandman (BEN n 24) x Koppiekatz Paint it Black (BEN n 24)
125 BEN n 24 FI SK LO 16 Bianca Naaras Avoin Philippe de Guerny Ventura EX1 CAC
Bali-Bengal Intrepide (BEN n 24) x Zara Salvago-Art (BEN n 24)
126 BEN n 24 FI SK LO 17 Bengalias Taikatalvi Naaras Nuoret 7-10 kk Philippe de Guerny Ventura Mitätöity
Exotiquebengals Beast Mode (BEN n 24) x Bengalias Under Pressure (BEN n 24)
127 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Philippe de Guerny Ventura KM NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
128 BEN n 24 FI SK LO 16 FI*Alcarinqua Galahad Uros Kastraatti Philippe de Guerny Ventura EX1 CAP
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
129 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
130 BEN n 24 33 FI SK LO 16 Inkuban Carib Uros Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CACIB
Cats Pskov Rich of Lansen (BEN n 24) x Dikay Grasiy Ella Fitzhgerald (BEN n 24)
131 BLH n FI SK RX 15 Kant of Baltic Breeze Uros Champion Thea Friškovec EX1 CACIB
Your Majesty Xander Stunning (BLH o) x Cassiopeya of Baltic Breeze (BLH a)
132 BLH j 03 FI SK RX 16 Valencia Dionis Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
My Marmeladi Andreu Bambino d'Oro (BSH d 02) x Diamond-Pro Bakkara (BSH b 01)
133 BML I / BML ns 11 FI SK RX 16 FI*Hämynhäivän Brissy Naaras Avoin Thea Friškovec Abs
Yves Sweety Burms, CZ (BML bs 11) x LV*Salana's Star Georgina (BML ns 11)
134 BSH e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros Grand International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CACS NOM
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
135 BSH f FI SRK LO FI*Feronian Dahlea Purpurea Naaras Supreme Champion Philippe de Guerny Ventura KM
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FIN*Ruusutarhan Ghisella (BSH a)
136 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Philippe de Guerny Ventura KM NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
137 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Nuoret 7-10 kk Philippe de Guerny Ventura EX1
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
138 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
139 BSH ns 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Confucius Uros Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x EE*Eliora Delaire Devianti (BSH ns 11)
140 BSH ns 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Evita Peron Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1 BIV NOM
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
141 BSH ny 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Edith Piaf Naaras Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
142 BSH ay 11 FI SRK RX FI*EmeraldCharm Empyreal Elea Naaras Grand International Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CACS NOM
S*Litho's Sunrise of Savanna (BSH ny 11) x Silver Pamplemousse aus Curbechi (BSH ns 11)
143 BSH ay 11 FI SK RX 14 FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot Naaras Champion Philippe de Guerny Ventura EX1 CACIB
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Lovable Lucy (BSH ny 11)
144 BSH ay 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée Naaras Pennut 4-7 kk Philippe de Guerny Ventura EX1 BIV NOM BIS
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Empyreal Elea (BSH ay 11)
145 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros International Premior Gerardo Fraga y Guzmán Abs
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
146 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Grand International Premior Thea Friškovec EX1 CAPS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
146 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Veteraani Anna Wilczek 2
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
147 BUR a FI SRK LO 13 FI*Karvanverran Esme Azul Naaras Grand International Champion Thea Friškovec EX1 CACS
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Karvanverran JouluTaika (BUR n)
148 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAGCIB NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
149 BUR d FI SK RX 16 FI*AuroraAustralis Ragnar Lothbrok Uros Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1
Ayshazen Aceof Diamonds (BUR a) x S*Trymheims Hrist von Skottek (BUR f)
150 BUR f FI SK LO 15 FI*Enjoy Brienne of Tarth Naaras International Champion Thea Friškovec EX1 CAGCIB NOM
S*Lovestory's Triumph Tiger (BUR n) x FIN*Seirene Justify My Love (BUR g)
151 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Grand International Premior Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CAPS NOM BIS
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
151 BUR g FIN SRK LO FIN*Seirene Justify My Love Naaras Veteraani Anna Wilczek 1 NOM
DK*Abéné's Gucci (BUR c) x FIN*Seirene Hokkuspokkus (BUR f)
152 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
153 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Vanamo Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
154 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Thea Friškovec KM NOM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
155 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Gerardo Fraga y Guzmán KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
155 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Anna Wilczek 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
156 EUR n 23 FI SK RX 14 FI*Pikku-Piun Baby Brown Naaras Kastraatti Thea Friškovec EX1 CAP
FI*Katinhännän Mithrandir (EUR a 23) x FIN*Pikku-Piun Kultamuru (EUR n)
157 EUR a 22 FI SK LO 16 FI*Feronian Lavendel Uros Nuoret 7-10 kk Gerardo Fraga y Guzmán EX1 NOM BIS
FI*Casimirrin Ior (EUR n 22) x FI*Feronian Felicia (EUR f 24)
158 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Nuoret 7-10 kk Thea Friškovec EX1
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
159 EUR d 22 FI SK LO 17 Silkkiturkin Samettikukka Naaras Pennut 4-7 kk Thea Friškovec EX1 NOM
Silkkiturkin Quukkeli (EUR d 22) x Silkkiturkin Pihlajanmarja (EUR f 24)
160 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Grand International Champion Gerardo Fraga y Guzmán EX1 CACS
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
161 EUR e 23 FI SK RX 16 FI*Pinkkitassun Kristiina Naaras Avoin Thea Friškovec EX1 CAC
FI*Tiikerililjan Lounatuuli (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
162 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
163 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
164 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Supreme Champion Thea Friškovec KM
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
165 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI SK RX 16 FI*Conan Uss Naaras Avoin Thea Friškovec Abs
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
166 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Thea Friškovec KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
166 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Anna Wilczek 3
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
167 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
168 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Thea Friškovec KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
168 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Anna Wilczek 1 NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
169 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Champion Thea Friškovec EX1 CACIB BIV
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
170 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Gerardo Fraga y Guzmán KM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
171 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Gerardo Fraga y Guzmán KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
172 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Gerardo Fraga y Guzmán KM NOM BIS
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
173 OCI c 24 FI SRK LO 14 FI*WiliWilla Bollinger Uros Premior Philippe de Guerny Ventura EX1 CAPIB
FI*Kukkatarhan Cissus (OCI b 24) x FI*Amas Zabaione (OCI as 24)
174 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
175 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! Naaras International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB NOM
S*GoodNews Prince Jeorge (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
176 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen Abs
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
177 ABY n FI SK LO 16 Chardryn von Kalimdor*CH Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX2
Balgaras von Kalimdor*CH (ABY a) x Akkiris von Kalimdor*CH (ABY o)
178 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I found Serenity Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
179 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1 NOM
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
180 ABY n FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Veritaserum Uros Grand International Premior Marteinn Tausen EX1 CAPS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
181 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Fabio Brambilla 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
182 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
182 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
183 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros International Champion Marteinn Tausen EX1 CAGCIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
184 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Quin! Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
185 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Laird! Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC BIV
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
186 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Master! Uros Kastraatti Marteinn Tausen EX1 CAP
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
187 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Premior Marteinn Tausen Mitätöity Mitätöity
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
188 ABY o FI SK LO 14 FI*Neaera's Genna Gingerella Naaras Grand International Champion Donatella Mastrangelo EX1 CACS
FI*Silkkihienon Unda Maris (ABY a) x FI*Neaera's Fiammetta (ABY o)
189 ABY o FI SK LO 16 FI*Neaera's Iaera Nalani Naaras Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX1
S*Nekayahs Quillan Quieto (ABY o) x FI*Neaera's Genna Gingerella (ABY o)
190 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros Grand International Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAPS
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
191 ABY o FI SRK LO FI*Neaera's Fiammetta Naaras Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Kawaii Fuyudori (ABY o)
192 ABY p FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Rapid Eye Naaras Nuoret 7-10 kk Donatella Mastrangelo EX1
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Kharn-Ka Parisian Queen (SOM a)
193 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Grand International Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAPS
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
194 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Framillan the dawn of a new age Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM
Fakir Island of Legends (CRX n 03) x FI*Framillan Oh, I'm Your superstar (CRX b 03)
195 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Uula Uros Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Framillan Lobelia (CRX b 03 24)
196 CRX II / CRX n 03 FI SK RX 16 FI*FunkyJam's No, i really are cute Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Piupaws Private (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
197 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX2
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
198 CRX II / CRX n 01 62 FI SK RX 16 Vasabi Shironeko Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Prime Gloria (CRX a 03) x Aishawarya Shironeko (CRX n 02)
199 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1 BIV NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
200 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Marteinn Tausen KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
201 CRX II / CRX b 01 62 FI SRK RX FI*Framillan Keep It Up Naaras Premior Marteinn Tausen Abs
Cebastian (CRX b 02) x FI*Framillan Cool hurricane (CRX n 03)
202 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Bos taurus Uros Kastraatti Marteinn Tausen Abs
FI*Piupaws Zuriel (CRX n 03 22) x FI*Piupaws Rise of the Autum Sun (CRX f 33)
203 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
204 CRX V / CRX ns 24 FI SK LO 16 FI*Piupaws Ascalon Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
FI*Spectrolite Ritariperhonen (CRX ns 03 24) x FI*Piupaws Svetlana Rönkkö (CRX n 24)
205 CRX VII / CRX a 33 FI SK RX 15 FI*Gaala-Star Hopea Naaras International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Karlin High Energy (CRX n 03 32) x Princess Demmi Moore (CRX f)
206 CRX VIII / CRX n 09 33 FI SK LO 16 FI*Gaala-Star Ivori Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
Star Way Cornwall Legend*RU (CRX b 03 32) x FIN*Nallukan Delicia (CRX f 03)
207 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB NOM
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
208 DRX I / DRX a FI SRK LO FI*Åbodas Mai Naaras Grand International Champion Marteinn Tausen Abs
S*Fiddlestix Once Ogima (DRX a) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
209 DRX I / DRX n FI SK LO 16 FI*Pihlajan Immo-Nestori Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*Bravefellow Marcus (DRX d 21 32) x FI*Pihlajan Helmi-Amalia (DRX n 09)
210 DRX I / DRX b FI SK LO 17 EE*Serengeti Masterpiece Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen EX1
Likoma's Der Graf (DRX n) x EE*Cricket Rose Masterpiece (DRX h 32)
211 DRX III / DRX g FI SRK LO 14 FI*Åbodas Taiga Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS BIV
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Mai (DRX a)
212 DRX III / DRX g FI SK LO 16 Eva Mariposa Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Celticelfes Indigo Child (DRX d 22) x Kleo Winged Piksi*RU (DRX f 24)
213 DRX III / DRX f FI SK LO 16 FI*Kattimäen Kattimäen Kaija Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
SE*Ternas Jussi Björling (DRX ds) x FI*Åbodas MustaMaija (DRX ns)
214 DRX VII / DRX n 33 FIN SRK RX Sushi Rexclusive, SK Uros Grand International Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAPS
Mataro Scarface, CZ (DRX bs 21 33) x Jessie Scarface, CZ (DRX n)
215 OLH b FI SRK LO FI*Willicon Cara Melli Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP NOM
FI*Willicon Nemo (OSH o) x FI*Kalliolan Depi Kasuliina (BAL b)
216 OLH h 03 24 FI SK LO 16 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Jalecat's ZC EipäTiennytTyttö (OSH b 03)
217 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Supreme Champion Marteinn Tausen KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
218 OSH n FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Black Devil Uros Grand International Champion Marteinn Tausen EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
219 OSH n FI SK LO 16 Timotheus Del Iris Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
FI*LoveOriental Midnight Dream (OSH b 03) x Zena Del Iris (OSH n 03)
220 OSH n FI SK LO 16 Felinea Magie Noire Naaras Avoin Marteinn Tausen Abs
Durrdana's Dino (OSH b 24) x Felinea Ia Orana (OSH n)
221 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB BIV
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
222 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
223 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
224 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
225 OSH b 22 FI SK LO 16 FI*Deraza Furry Fandom Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen Abs
Kaotik Kiwi Klassik (OSH b 22) x FI*Deraza Apsarasa (OSH b 03 22)
226 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Marteinn Tausen KM NOM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
226 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Fabio Brambilla 1 NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
227 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Donatella Mastrangelo Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
228 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Donatella Mastrangelo Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
229 OSH d 24 Pepper Madagaskar Uros Supreme Champion Donatella Mastrangelo KM BIV
Oba-Na Surprise Kristin's*RUS (OSH a 24) x Marusya Madagaskar (OSH d 24)
230 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros International Champion Donatella Mastrangelo EX1 CAGCIB
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
231 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Nuoret 7-10 kk Donatella Mastrangelo EX1
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
232 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
233 OSH f 24 FI SK LO 16 EE*Ferrari Golden Oriental Naaras Nuoret 7-10 kk Donatella Mastrangelo EX1 NOM
Pepper Madagaskar (OSH d 24) x EkstaSia's Girona (SIA n 21)
234 OSH n 02 21 FI SK LO 16 FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot Naaras Nuoret 7-10 kk Donatella Mastrangelo EX1
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x FI*Deraza All U Need Is Polka Dot (OSH b 03 24)
235 OSH b 03 22 FI SK LO 16 FI*Deraza Fancy Pants Uros Pennut 4-7 kk Marteinn Tausen Abs
Kaotik Kiwi Klassik (OSH b 22) x FI*Deraza Apsarasa (OSH b 03 22)
236 OSH bs 03 22 FI SK LO 16 FI*Jalecat's BeCharming Beautify Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM
FI*Mummeli Sofinho Yanino (OLH ns 22) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
237 PEB II / PEB n 03 64 FI SK RX 16 Setaliya Line Hantley Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Bilbo S Planety Suslov of Setaliya Line (PEB n 03 33) x Zabava Putyatishna Del Iris of Setaliya Line (PEB b)
238 PEB V / PEB a 33 FI SK RX 16 Brilliance Sinegorye Diza Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Everest Topany Country Desiree (PEB a 21) x Isidora Zodiacal Light Only My (PEB n)
239 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Tivoli Uros Champion Marteinn Tausen EX1 CACIB
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
240 RUS FI SK LO 16 Wychwood Wow Uros Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC
Frank Sheer Love*RU (RUS ) x Wychwood Naima Moon (RUS )
241 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Avoin Marteinn Tausen EX1 CAC BIV
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
242 RUS FI SK LO 16 Betram of Silver Gloss Uros Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen EX1
Amos of Silver Gloss (RUS ) x Yukei of Silver Gloss (RUS )
243 RUS FI SK LO 16 Swaldiphary Polina Naaras Nuoret 7-10 kk Marteinn Tausen Abs
Swaldiphary Sweet Saber (RUS ) x Swaldiphary Zlata (RUS )
244 RUS FI SRK LO FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever Naaras International Premior Marteinn Tausen EX1 CAGPIB NOM
FIN*Katzenhof Beloved Bravery (RUS ) x FIN*Katzenhof Yuvakshi (RUS )
245 SIA n FI SK LO 16 FI*Twist-Tiramisun Bella-Donna Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Twist-Tiramisun X (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Sokeri (SIA n)
246 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
246 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
247 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
247 SIA a FIN SRK LO FIN*Kelmikerhon Tarot Naaras Veteraani Fabio Brambilla 1 NOM
FIN*Kelmikerhon Qsenkerkkä (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Oikea Prinsessa (SIA n)
248 SIA b FI SK LO 16 Gyulchataj Kapriz Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
Gyulchataj Focus (OSH b) x Gyulchataj Emily (OSH g)
249 SIA b FI SK LO 16 FI*Deraza Hot Choco Chanel Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x Alexy De Lilac of Deraza (SIA c)
250 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Grand International Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
251 SIA c FI SK LO 16 FI*Kelmikerhon Neidonkenkä Naaras Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX1
Sanmaurs Cadillac-of-Bluintenso (SIA b) x FI*Deraza Cupcake (SIA a)
252 SIA f FI SK LO 16 DK*Skuld Myser Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX2
DK*Skuld Ivaldi (SIA n) x DK*Skuld Baira (SIA f)
253 SIA f FI SK LO 16 EE*Freya Golden Oriental Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Pepper Madagaskar (OSH d 24) x EkstaSia's Girona (SIA n 21)
254 SIA g FI SK LO 16 FI*Deraza Esperta Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Baila-Bailan Miks Kukaan Ei Ymmärrä (SIA e) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
255 SIA j FI SK LO 16 FI*Kaspektin Tähteinvälinen Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
256 SIA b 02 21 FI SK LO 16 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby Uros Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACIB
FI*Pinewoods Tequila Sunrise (SIA b 02 21) x History Movie of Chocline (OSH o 03)
257 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Donatella Mastrangelo KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
258 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras International Champion Donatella Mastrangelo EX1 CAGCIB
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
259 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Donatella Mastrangelo KM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
260 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Premior Donatella Mastrangelo EX1 CAPIB BIV NOM BIS
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
261 SOM n FI SK LO 16 FI*Amajan Maffeo Macario Uros Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP NOM BIS
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
262 SOM a FI SK LO 14 FI*Kharn-Ka Parisian Queen Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
263 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras International Champion Donatella Mastrangelo EX1 CAGCIB
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
264 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Champion Donatella Mastrangelo EX1 CACIB BIV
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
265 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Avoin Donatella Mastrangelo EX1 CAC
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
266 SOM o FI SK LO 14 King von Gulda Uros Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP
Nadim von Gulda (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
267 SOM o FI SRK LO FI*Amajan eAmbra Eminente Naaras Kastraatti Donatella Mastrangelo EX1 CAP
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Amajan Bonfiglia Felice (SOM o)
268 SPH IV / SPH f 03 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Izzy Naaras Grand International Champion Donatella Mastrangelo EX1 CACS NOM
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FI*Hebblas Feya (SPH f 09 32)
269 SPH IV / SPH f 03 21 FI SRK LO 14 FI*Hebblas Karmelle Naaras Champion Donatella Mastrangelo EX1 CACIB
RU*Talialida Oh My Darling Erast (SPH d 21) x FIN*Hebblas Aldora (SPH g 09 32)
270 SPH IV / SPH f 03 FI SK LO 16 FI*Hebblas Thelma Naaras Pennut 4-7 kk Donatella Mastrangelo EX1 BIV NOM BIS
Vandvis Chocolate Eclair (SPH n 33) x FI*Hebblas Izzy (SPH f 03)
271 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Donatella Mastrangelo KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
272 HCL Aku Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 3
272 HCL Aku Uros Veteraani Philippe de Guerny Ventura 2
273 HCL Hertta Naaras Kotikissat Philippe de Guerny Ventura 2
274 HCL Sepe Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 2
275 HCL Kelmi Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
276 HCL Peku Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 4
276 HCL Peku Uros Veteraani Philippe de Guerny Ventura 3
277 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Philippe de Guerny Ventura 1 NOM BIS
277 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Philippe de Guerny Ventura 1 NOM BIS
278 HCS Lulu Naaras Kotikissat Anna Wilczek 1 NOM
279 HCS Ninja Naaras Kotikissat Anna Wilczek 2
280 HCS Demo Uros Kotikissat Philippe de Guerny Ventura 3
280 HCS Demo Uros Veteraani Philippe de Guerny Ventura 1 NOM
281 HCS Fredrik Hubertus af Sjundby Uros Kotikissat Philippe de Guerny Ventura 1 NOM BIS
282 HCS Vesku Uros Kotikissat Philippe de Guerny Ventura 2
283 OSH f 24 EE*Empire Golden Oriental Naaras Nuoret 7-10 kk Donatella Mastrangelo EX2
Pepper Madagaskar (OSH d 24) x FI*LoveOriental Patricia (SIA n 21)
303 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Brambilla Fabio ACL IV, ACS III, ACS IV, ACS VIII, MCO I, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VI, MCO VII, NEM II, NFO I, NFO II, NFO IV, NFO IX, NFO VII, SIB IV, SIB VI, TUA II, TUA IX, VET 4 39
de Guerny Ventura Philippe BEN n 24, BEN n 24 33, BSH a 22, BSH ay 11, BSH e, BSH f, OCI c 24, HCL naaraat, HCS urokset, VET II, VET Kotikissat 26
Fraga y Guzmán Gerardo EXO f, EXO n 22, EXO ns 24 62, PER es 02 62, PER fs, PER ns 24 62, RAG a, RAG a 04, RAG b 04, RAG b 04 21, RAG d, RAG e 04, RAG g 04, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI g, TUV n 61-63, BSH a 03, BUR d, BUR g, BUR j, EUR a 22, EUR d 24, OCI b 24 37
Friškovec Thea BEN n 22, BEN n 22 33, BLH j 03, BLH n, BML I, BSH ns 11, BSH ny 11, BUR a, BUR f, BUR h, BUR n, EUR d 22, EUR e 23, EUR f 24, EUR n 23, KOR, MAN 51-52, MAU ns, OCI n 24, VET 1 28
Martinez Vizcaino Juan José CRX I, CRX III, CRX VII, CRX VIII, CRX IX, DRX III, OLH b, OLH h 03 24, OSH bs 03 22, OSH f, OSH h, OSH n 24, PEB II, PEB V, SIA a, SIA b, SIA b 02 21, SIA f, SIA g, SIA j, SIA n, SOM a, HCL urokset 32
Mastrangelo Donatella ABY o, ABY p, DRX VII, OSH d 24, OSH f 24, OSH n 02 21, SIA c, SOM n, SOM o, SPH IV, SPH V 31
Memedov Zvezdan ACL III, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO V, NFO VI, NFO VIII, SIB III, SIB V, SIB VII, TUA VII 29
Tausen Marteinn II tark, ABY a, ABY n, CRX II, CRX V, DRX I, OSH b 03 22, OSH b 22, OSH n, RUS 39
Wilczek Anna II tark, EXO a 02 21 62, EXO d 22, EXO n, EXO n 24, PER d, PER f 24, PER fs 02 62, PER n, RAG a 03, RAG f 03, RAG n, RAG n 03, SBI b, SBI c, SBI e, SBI f, SBI j, TUV d 61-63, TUV f 61-63, HCS naaraat, VET III 38
9 tuomaria