Omakissa
POH-KIS 61. kansainvälinen kissanäyttely 19.02.2017
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 19.2.2017 Loppuu 19.2.2017
Ilmoittautuminen alkaa 29.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 22.1.2017
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:30
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 10.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 03.02.2017. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous Poh-Kis jäsenille: Kaksi päivää / kissa: 60€, kun ilmoittaudut molemmille päiville. Tee ilmoittautumiset sekä lauantaille että sunnuntaille.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 15.01.2017 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla, valitse se maksutavaksi ja toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 49 49 0 0 0
2 71 69 1 0 0
3 57 57 0 0 0
4 45 45 0 0 0
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 229 227 1 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*Chevhill's Italian Gigolo 1 Uros 5 (IC) Rudolph John EX1 CAGCIB
2 EXO n 03 22 FI*Chevhill's Melker 1 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
3 PER n Benvenuta del Falco d'Oro 1 Naaras 11 (Nuoret) Rudolph John EX1 NOM BIS
4 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 1 (SC) Rudolph John KM NOM
5 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline Abs
6 PER n 22 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me 1 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
7 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM BIS
8 PER g 22 FI*Vanilla-Star Diorissimo 1 Naaras 1 (SC) Stoa Caroline KM NOM BIS
9 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 17 (Veteraani) Stoa Caroline 1 NOM BIS
9 PER e 02 62 Parti Wai Honey Bear 1 Uros 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB NOM BIS
10 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
11 PER ds 03 22 FI*Epiones Almost Famous 1 Uros 12 (Pennut) Rudolph John EX1 NOM BIS
12 PER f 33 FI*Yashar's Afrodite 1 Naaras 9 (Avoin) Rudolph John EX1 CAC
13 RAG n FI*Uniklubin Lady Like Royal 1 Naaras 9 (Avoin) Rudolph John EX1 CAC
14 RAG n FI*Nevilla's Kenobi 1 Uros 10 (KAS) Rudolph John Abs
15 RAG a FI*Cremecup's Hadar 1 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
16 RAG a FI*MistyNight Esmeralda 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
17 RAG a FI*Celestial's You Belong2Me 1 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
18 RAG a FI*Uniklubin Royal Madeleine 1 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne Abs
19 RAG f FI*Cremecup's Enif 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1
20 RAG n 21 FI*Collicatin Karibian Sun 1 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS
21 RAG a 21 FI*Uniklubin Iceman 1 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline Abs
22 RAG a 21 FI*Nevilla's Nalani 1 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline Abs
23 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS NOM
24 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
25 RAG n 04 FI*Celestial's Evil Twin 1 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline Abs
26 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 1 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB NOM
27 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Rudolph John KM
28 RAG a 03 FI*Celestial's Poison Girl 1 Naaras 6 (IP) Rudolph John EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
29 RAG a 03 FI*Celestial's Hot Shot 1 Uros 6 (IP) Rudolph John EX1 CAGPIB NOM
30 RAG a 03 La Belleza Ragdolls Topaz 1 Naaras 8 (PR) Rudolph John EX1 CAPIB
31 RAG a 04 FI*MistyNight Eleonore 1 Naaras 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM
32 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 1 Naaras 4 (GIP) Stoa Caroline EX1 CAPS NOM
33 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
34 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
34 RAG d 04 S*Gunbertus Gabriel 1 Uros 1 (SC) Stoa Caroline KM
35 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 5 (IC) Rudolph John EX1 CAGCIB
36 RAG f 04 FI*Celestial's Tequila Sunrise 1 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
37 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U 1 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM
38 RAG f 04 FI*Celestial's Heaven on Earth 1 Naaras 10 (KAS) Paloluoma Anne EX1 CAP NOM
39 RAG g 04 FI*Uniklubin Tirlittan 1 Naaras 9 (Avoin) Rudolph John Abs
40 RAG h 04 Pumpulitaivaan Daisy 1 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne EX1 CAC
41 RAG a 04 21 FI*Celestial's Amore Mi Amigo 1 Uros 4 (GIP) Paloluoma Anne EX1 CAPS
42 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Stoa Caroline 1
42 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne KM NOM
43 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 8 (PR) Paloluoma Anne EX1 CAPIB
44 SBI b FI*Summerbay Chanel 1 Naaras 11 (Nuoret) Rudolph John EX1
45 SBI n 21 FI*Harebell Jade Jew'ell 1 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
46 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP
47 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS NOM
48 ACL VIII / ACL as 03 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB
49 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl 2 Uros 12 (Pennut) Rudolph John EX1
50 ACS VII / ACS fs 22 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl 2 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM
51 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl 2 Uros 6 (IP) Rudolph John EX1 CAGPIB
52 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl 2 Naaras 6 (IP) Rudolph John EX1 CAGPIB
53 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
54 MCO I / MCO n FI*Hiesun Black Sabbath 2 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
55 MCO I / MCO n FI*Daybreak's Pitch Black 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
56 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB NOM
57 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Elvis Persilja 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC BIV
58 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX2
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
60 MCO IV / MCO n 09 22 Oklahoma Vivacoon*PL 2 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
61 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Goldenstream's Remy Martin 2 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Encore Amy Jade 2 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
63 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 8 (PR) Rudolph John EX1 CAPIB NOM
64 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 10 (KAS) Rudolph John EX1 CAP
65 MCO VI / MCO f 09 FI*Hashtag A Day In My Life 2 Naaras 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 NOM BIS
66 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer 2 Uros 12 (Pennut) Stoa Caroline EX1 NOM BIS
67 MCO VI / MCO f 03 FI*Vuorensinen Roxanne 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
69 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Enor Mousse 2 Uros 9 (Avoin) Rudolph John EX1 CAC
70 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 1 (SC) Rudolph John KM BIV
71 NEM I / NEM n 21 Akonit Blue Veil 2 Uros 3 (GIC) Rudolph John EX1 CACS
72 NEM I / NEM a 21 Quintana Eel Cherubino*PL 2 Naaras 5 (IC) Rudolph John EX1 CAGCIB
73 NEM I / NEM a 21 FI*Mickasen Caramel 2 Naaras 7 (CH) Rudolph John EX1 CACIB
74 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan ÄssäHai 2 Uros 11 (Nuoret) Rudolph John EX1 NOM
75 NEM I / NEM ns 21 FI*Kamencats Cordelia 2 Naaras 11 (Nuoret) Rudolph John EX1
76 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Aglaya 2 Naaras 12 (Pennut) Rudolph John EX1 BIV NOM
77 NEM I / NEM ns 21 FI*Eswood Catwalk 2 Naaras 10 (KAS) Rudolph John EX1 CAP
78 NEM II / NEM a 09 21 FleurAmour Yuray of TaigaStar 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
79 NEM II / NEM n 09 21 FI*Mickasen Dirlanda 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 No Cert
80 NFO II / NFO n 09 Perun's Hit The Road Jack 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
80 NFO II / NFO n 09 Perun's Hit The Road Jack 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
81 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 7 (CH) Stoa Caroline EX1 CACIB
82 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Super Fluke 2 Uros 6 (IP) Stoa Caroline EX1 CAGPIB NOM BIS
83 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Lucky Brown 2 Uros 2 (SP) Rudolph John KM NOM
84 NFO III / NFO n 24 FI*FoxyPaw's Mannish Boy 2 Uros 8 (PR) Rudolph John EX1 CAPIB
85 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 3 (GIC) Rudolph John Abs
86 NFO IV / NFO n 09 22 FI*DevineWild Albus Dumbledore 2 Uros 9 (Avoin) Rudolph John EX1 CAC
87 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 7 (CH) Rudolph John EX1 CACIB BIV NOM
88 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 9 (Avoin) Rudolph John EX1 CAC
89 NFO IV / NFO n 09 22 FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll 2 Naaras 2 (SP) Rudolph John KM
90 NFO V / NFO f 22 FI*DevineWild Hermione Granger 2 Naaras 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
91 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Aura 2 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
92 NFO VII / NFO as 24 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu 2 Naaras 10 (KAS) Stoa Caroline EX1 CAP
93 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 4 (GIP) Stoa Caroline Abs
94 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone 2 Uros 8 (PR) Stoa Caroline EX1 CAPIB
95 SIB II / SIB a 09 Riverwind Caleb Jamesovic 2 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB BIV
96 SIB II / SIB n 09 FI*Lumikissan Venni Vekkuli 2 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
97 SIB II / SIB a 09 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
98 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Herra Huu 2 Uros 3 (GIC) Stoa Caroline EX1 CACS
99 SIB III / SIB a 24 FI*Kesälän Jacob Jamesovic 2 Uros 5 (IC) Stoa Caroline EX1 CAGCIB
100 SIB III / SIB n 24 SarSibi Izumrud 2 Uros 9 (Avoin) Stoa Caroline EX1 CAC
101 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan ÄrriMurri 2 Uros 11 (Nuoret) Stoa Caroline EX1 BIV
102 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM
102 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 2 (SP) Stoa Caroline KM
103 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Morsmaikku 2 Naaras 1 (SC) Rudolph John KM NOM BIS
104 SIB IV / SIB a 03 24 FI*Kesälän Helmi Orvokki 2 Naaras 6 (IP) Rudolph John EX1 CAGPIB
105 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Hallametsän Amorphis 2 Uros 8 (PR) Rudolph John EX1 CAPIB
106 SIB V / SIB f FI*LeonisMinoris' Corona Twist 2 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa Abs
107 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
107 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
108 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental 2 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
109 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
109 SIB VII / SIB ns 24 FIN*Tuiskutassun Black Maria 2 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
110 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
111 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
112 BEN n 22 CattiCartano Wild River 3 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
113 BEN n 22 FI*Alcarinqua Fionola 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
114 BEN n 22 FI*Hiesun Ocean Legend 3 Uros 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
115 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Scholten Laura 2
115 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB NOM
116 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB NOM
117 BEN n 24 FI*Hiesun Ketale 3 Uros 11 (Nuoret) Paloluoma Anne Abs
118 BEN n 24 MyArt Shaman from Lapland 3 Uros 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1 NOM BIS
119 BEN n 22 31 FI*Hiesun Elrond of Rivendell 3 Uros 7 (CH) Paloluoma Anne Abs
120 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 3 (GIC) Hoffner Elin EX1 CACS
121 BEN n 24 32 FI*Alcarinqua Galadriel 3 Naaras 11 (Nuoret) Hoffner Elin EX1
122 BSH w 62 N'Ice Bear from Town-House*D 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
123 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
124 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 9 (Avoin) Hoffner Elin EX1 CAC
125 BSH f FIN*Rhinestone's Calamity Jane 3 Naaras 10 (KAS) Hoffner Elin EX1 CAP NOM
126 BSH g FI*Rhinestone's Tilly Toodle 3 Naaras 9 (Avoin) Paloluoma Anne Abs
127 BSH g FI*Rhinestone's Whole Lotta Rosie 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1 NOM
128 BSH a 22 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue 3 Naaras 11 (Nuoret) Paloluoma Anne EX1
129 BSH g 22 FI*Rhinestone's Lady Emma Hamilton 3 Naaras 9 (Avoin) Hoffner Elin EX1 CAC NOM
130 BSH ny 11 FI*EmeraldCharm Fröken Bock 3 Naaras 12 (Pennut) Hoffner Elin EX1
131 BSH f 03 FI*Rhinestone's Chasing the Dream 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
132 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 11 (Nuoret) Hoffner Elin EX1 NOM BIS
133 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
134 BUR b FI*Enigmatic Aenigma 3 Uros 3 (GIC) Hoffner Elin EX1 CACS
135 BUR b FI*Kissmollin Solisti 3 Uros 9 (Avoin) Hoffner Elin Abs
136 BUR b FI*Aficats Fazer the KING of chocolate 3 Uros 12 (Pennut) Hoffner Elin EX1 NOM
137 BUR c FI*Elwood's Petunia 3 Naaras 7 (CH) Paloluoma Anne EX1 CACIB
138 BUR d FI*Kissmollin Guarneri 3 Uros 3 (GIC) Paloluoma Anne EX1 CACS
139 BUR d FI*Kissmollin Bourree 3 Uros 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB
140 CYM 51-52 / CYM f 09 52 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan 3 Naaras 1 (SC) Paloluoma Anne Abs
141 CYM 53 / CYM f 09 53 FI*Soothill's New Moon 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
142 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Scholten Laura 3
142 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
143 EUR Sipriina 3 Naaras 13a (Noviisi) Lindelöf Sirpa EUR a 02 64
144 EUR a FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
145 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Scholten Laura 2
145 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM NOM
146 EUR n 02 64 Tarina 3 Naaras 17 (Veteraani) Scholten Laura 1 NOM
147 EUR n 03 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX1
148 EUR n 03 FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär 3 Naaras 12 (Pennut) Paloluoma Anne EX2
149 EUR a 02 62 FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika 3 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
149 EUR a 02 62 FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika 3 Uros 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa EUR a 02 62
150 EUR a 03 FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito 3 Naaras 12 (Pennut) Hoffner Elin EX1
151 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 5 (IC) Paloluoma Anne EX1 CAGCIB
152 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 6 (IP) Paloluoma Anne EX1 CAGPIB NOM BIS
153 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Paloluoma Anne KM
154 MAU ns FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
155 MAU ns Nalittna Arya Stark 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
156 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 3 (GIC) Hoffner Elin EX1 CACS
157 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
158 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Scholten Laura 1 NOM BIS
158 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM BIS
159 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC NOM BIS
160 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Hoffner Elin KM NOM
161 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Hoffner Elin KM
162 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Hoffner Elin KM NOM BIS
163 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 4 (GIP) Hoffner Elin EX1 CAPS
164 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Scholten Laura KM NOM
165 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
166 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 4 Naaras 6 (IP) Scholten Laura EX1 CAGPIB
167 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Hoffner Elin 1 NOM BIS
168 ABY os S*Saivokattens Silver Saga 4 Naaras 9 (Avoin) Hoffner Elin EX1 CAC
169 CRX I / CRX n FI*Saca's Chicago Gansta 4 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
170 CRX I / CRX ns FI*Ballerina's Prudenza 4 Naaras 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
171 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 BIV
172 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella 4 Naaras 1 (SC) Hoffner Elin KM
173 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 3 (GIC) Hoffner Elin EX1 CACS
174 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 11 (Nuoret) Hoffner Elin EX1
175 CRX II / CRX n 01 62 Vasabi Shironeko 4 Uros 11 (Nuoret) Hoffner Elin EX2
176 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 11 (Nuoret) Hoffner Elin EX1 BIV
177 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 8 (PR) Hoffner Elin EX1 CAPIB
178 CRX III / CRX d FI*Ballerina's Count Paris 4 Uros 5 (IC) Hoffner Elin EX1 CAGCIB
179 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odile 4 Naaras 5 (IC) Hoffner Elin EX1 CAGCIB
180 CRX V / CRX n 24 FI*Derekaz Scandalous Scarlet 4 Naaras 12 (Pennut) Hoffner Elin EX1 NOM BIS
181 CRX VII / CRX n 33 S*Fort Knox Oberon 4 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
182 OLH n 25 FIN*FTres Anoya Tigre 4 Naaras 17 (Veteraani) Hoffner Elin Abs
182 OLH n 25 FIN*FTres Anoya Tigre 4 Naaras 6 (IP) Scholten Laura Abs
183 OSH n Durrdana's Black Betty 4 Naaras 9 (Avoin) Hoffner Elin EX1 CAC
184 OSH n FI*Keskimaan Elf Eruadan 4 Uros 2 (SP) Hoffner Elin KM NOM BIS
185 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Hoffner Elin KM
186 OSH n 24 Strekoza's Casanova 4 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 NOM BIS
187 OSH n 25 FI*JellonCats Rockall 4 Uros 11 (Nuoret) Hoffner Elin EX1 NOM
187 OSH n 25 FI*JellonCats Rockall 4 Uros 13c (Määrittely) Lindelöf Sirpa n 25
188 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 5 (IC) Scholten Laura EX1 CAGCIB
189 OSH b 02 21 FI*Sultsinan Makundunchi 4 Uros 9 (Avoin) Hoffner Elin EX1 CAC
190 RUS FI*BlueLair's Gabriella 4 Naaras 7 (CH) Scholten Laura Abs
191 RUS FI*BlueLair's Herman 4 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura Abs
192 RUS FI*Sini-Hilkan CocoaBloom 4 Uros 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1
193 RUS FI*Sini-Hilkan VeiledRose 4 Naaras 11 (Nuoret) Scholten Laura EX1 BIV
194 RUS FI*BlueLair's Inanna 4 Naaras 12 (Pennut) Scholten Laura EX1 NOM
195 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 4 (GIP) Scholten Laura EX1 CAPS NOM
196 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 3 (GIC) Scholten Laura EX1 CACS NOM
197 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 3 (GIC) Hoffner Elin EX1 No Cert
198 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Hoffner Elin KM
199 SIA d 02 FI*Birregin Pierre Précieuse 4 Uros 8 (PR) Scholten Laura EX1 CAPIB
200 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Hoffner Elin KM NOM BIS
201 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 5 (IC) Hoffner Elin EX1 CAGCIB NOM BIS
202 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Hoffner Elin KM
203 SPH III / SPH f 21 FI*Merlin-Eridan Caroline 4 Naaras 7 (CH) Scholten Laura Abs
204 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 2 (SP) Hoffner Elin KM NOM BIS
205 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Scholten Laura KM NOM
206 THA n Thaiblueangels Benjamin 4 Uros 9 (Avoin) Scholten Laura EX1 CAC
207 HCL Boulette d'Avesnes Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Stoa Caroline 2
208 HCL Bonde en Gatine Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Stoa Caroline 1
209 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 1 NOM BIS
209 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Stoa Caroline 1 NOM BIS
210 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Lindelöf Sirpa 1
211 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Lindelöf Sirpa 1 NOM
211 HCS Elisabeth Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Paloluoma Anne 2
226 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hoffner Elin BEN n 24 32, BSH d, BSH f, BSH g 22, BSH ny 11, BUR b, BUR n, EUR a 03, MAU ns 24, OCI b 24, ABY os, CRX II, CRX III, CRX V, OSH a, OSH b 02 21, OSH n, OSH n 25, SIA n 03, SOM n, SPH IV, VET 4 39
Lindelöf Sirpa EUR a 02 64 (13a), EUR a 02 62 (13c), OSH n 25 (13c), ACL IV, ACS VII, ACS XI, MCO IV, NFO VI, SIB II, SIB V, SIB VII, SIB VIII, BEN n 22, BSH f 03, BSH w 62, BUR a, CYM 53, EUR a, EUR a 02 62, EUR n 22, EUR w 62, MAU ns, OCI n 24, HCS 41
Paloluoma Anne PER e 02 62, PER g 03, PER n 22, RAG a, RAG a 04 21, RAG c 04, RAG f 04, RAG h 04, RAG n 03, SBI n, BEN n 22 31, BEN n 24, BSH a, BSH a 22, BSH g, BUR c, BUR d, CYM 51-52, EUR n 03, KOR, MAN 51-52, VET 2, VET Kotikissat 39
Rudolph John EXO n, PER b, PER ds 03 22, PER f 33, PER n, RAG a 03, RAG e 04, RAG g 04, RAG n, SBI b, ACS VIII, MCO V, MCO VIII, NEM I, NFO III, NFO IV, SIB IV 38
Scholten Laura ABY n, CRX I, CRX VII, OLH n 25, OSH b 25, OSH n 24, RUS, SIA a, SIA d 02, SIA e 21, SPH III, SPH V, THA n, VET 3 26
Stoa Caroline EXO n 03 22, PER d, PER d 23, PER g 22, RAG a 04, RAG a 21, RAG d 04, RAG f, RAG n 04, RAG n 21, SBI n 21, ACL VIII, MCO I, MCO III, MCO VI, NEM II, NFO II, NFO V, NFO VII, NFO VIII, SIB III, HCL, VET 1 41
6 tuomaria.