POH-KIS 60. kansainvälinen kissanäyttely 18.02.2017
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 18.2.2017 Loppuu 18.2.2017
Ilmoittautuminen alkaa 29.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 22.1.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 10.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 300   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Kokkolan Urheilutalo
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi / 044-9738746
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja , rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, mentori@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 03.02.2017. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella. 

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Erikoistarjous Poh-Kis jäsenille: Kaksi päivää / kissa: 60€, kun ilmoittaudut molemmille päiville. Tee ilmoittautuminen myös sunnuntaille).

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 15.01.2017 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: show.pohkis@gmail.com

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista. Näyttelymaksut OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti, sitova ilmoittautuminen. Maksaessasi leimakortilla, valitse se maksutavaksi ja toimita kortti välittömästi näyttelysihteerille.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta, viikkoa ennen näyttelyä. Vahvistuskirje postitse (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 54
2 76
3 67
4 41
Kotikissat 10
Yhteensä 248

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1404741 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
2 EXO f 03 FI SK LO 1614577 FI*Shamirin Zeta Zones Naaras Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1
FIN*Shamirin Åzzibello (EXO e) x FIN*Shamirin Ophelie Odelia (PER f 03)
3 EXO n 03 22 FI SK LO 1508092 FI*Chevhill's Melker Uros Kastraatti John Rudolph EX1 CAP
D'Arnaud Tiramisu (PER n 02 21) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
4 EXO e 21 33 FI SK LO 1614205 Ayser's Nike Nicolette Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Ayser's Bobber Biker (EXO e 22) x Ayser's Elektra (EXO g 21 33)
5 PER n FI SK LO 1614389 Benvenuta del Falco d'Oro Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
Zio Tom del Falco d'Oro (EXO n) x Ltch Lena (PER n 22)
6 PER n FI SK LO 1612952 FI*Mogi's Oxeye Daisy Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX2
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
7 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
8 PER d FI SRK LO 86964 FI*Sabrimin Prince Uros Supreme Champion Anne Paloluoma Abs
DK*Star Wars Mace Windu of Mandrake (PER n) x FIN*Sabrimin Mamma Mia! (PER d)
9 PER n 22 FI SK LO 1613643 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me Uros Nuoret 7-10 kk John Rudolph Abs
FI*Sabrimin Royal (PER n) x FI*Sabrimin La Vie Est Belle (EXO n 23)
10 PER a 22 FI SK LO 1612955 FI*Mogi's Meadow Buttercup Uros Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1 NOM
FI*Mogi's Aldebaran (PER b) x FI*AzuLejo's Angels Fall First (EXO g 22)
11 PER d 23 FI SK LO 1406359 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Supreme Champion John Rudolph KM NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
12 PER g 22 FI SRK LO 85122 FI*Vanilla-Star Diorissimo Naaras Supreme Champion John Rudolph KM NOM BIS
Haendel's Imhotep (PER e) x FIN*Vanilla-Star Fruitcake (PER f 22)
13 PER e 02 62 FIN SRK LO 90472 Parti Wai Honey Bear Uros Kastraatti John Rudolph EX1 CAP NOM
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
13 PER e 02 62 FIN SRK LO 90472 Parti Wai Honey Bear Uros Veteraani Anne Paloluoma 1
Magratheas Spiritwalker (PER d 03 22) x Parti Wai Lollypop (PER f 03)
14 PER g 03 FI SK RX 1611070 FI*Celestial's My Precious Naaras International Champion John Rudolph EX1 CAGCIB
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
15 PER f 03 22 FI SK LO 1510421 FI*Shamirin Urban Usma Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
Antics Restless and Wild (PER n 03) x FIN*Shamirin Brilliant Brunette (EXO f 22)
16 PER ds 03 22 FI SK LO 1614285 FI*Epiones Almost Famous Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
D'Arnaud Chasing Stars (PER ns 01 21) x FI*Vanilla-Star Banana Split (PER e 03 24)
17 PER f 33 FI SK LO 1612331 FI*Yashar's Afrodite Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Benua Gizelle (PER e 33)
18 PER f 21 33 FI SK LO 1614591 Ayser's Q-Girl Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
Ayser's Knight-Of-Stars (EXO n 21 33) x Ayser Dolivia (EXO g 33)
19 RAG a FI SK LO 1613077 FI*Helmikeijun Pink Panther Pearl Naaras Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1
Bobkatin Ultrahot Ulrico (RAG a 03) x FI*Helmikeijun Tahitian Pearl (RAG a 21)
20 RAG a FI SK LO 1614141 FI*Cremecup's Hadar Uros Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
21 RAG a FI SRK LO 42170 FI*Celestial's You Belong2Me Uros Grand International Premior John Rudolph EX1 CAPS
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
22 RAG a FI SK LO 1509419 FI*Uniklubin Royal Madeleine Naaras Kastraatti John Rudolph Abs
FI*Collicatin Wonderful Walle (RAG n 04) x FI*Uniklubin Lady Like Royal (RAG n)
23 RAG f FI SK LO 1614144 FI*Cremecup's Enif Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM BIS
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x FI*Collicatin Banana Split (RAG a)
24 RAG n 21 FI SRK LO 1403462 FI*Collicatin Karibian Sun Uros Grand International Premior John Rudolph EX1 CAPS
FI*Collicatin Russell (RAG n 04 21) x S*Cas-Sus Renesmee Cullen (RAG a)
25 RAG n 03 FI SK LO 1507171 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
26 RAG n 03 FI SK LO 1614129 FI*Celestial's Heart-Shaped Box Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Celestial's Nirvana (RAG n 03) x (N)Diadem's Wilma Sollis (RAG n 03)
27 RAG n 04 FI SK LO 1510324 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
28 RAG n 04 FI SK LO 1613840 FI*Celestial's Butterscotch Truffle Martini Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
29 RAG n 04 FI SRK LO 1301406 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
30 RAG a 03 FIN SRK LO 82551 FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM BIV NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
31 RAG a 03 FI SK LO 1406278 FI*Celestial's Poison Girl Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
32 RAG a 03 FI SRK LO 1301557 FI*Celestial's Hot Shot Uros Premior Anne Paloluoma EX1 CAPIB NOM BIS
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
33 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
33 RAG a 03 FI SRK LO 90974 La Belleza Ragdolls Topaz Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
M'Memories Ragdoll's Fame and Fury (RAG a 03) x Ariokkierags Rat'n Gari (RAG g 03)
34 RAG a 04 FI SK LO 1614292 FI*MistyNight Eleonore Naaras Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1 NOM
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
35 RAG a 04 FI SRK LO 1402768 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior John Rudolph EX1 CAPS NOM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
36 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
37 RAG d 04 FI SRK LO 89686 S*Gunbertus Gabriel Uros Supreme Champion John Rudolph KM
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
37 RAG d 04 FI SRK LO 89686 S*Gunbertus Gabriel Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Gunbertus Dodger Blue (RAG a 03) x Chanidolls Indigo Sunshine (RAG d 03 21)
38 RAG e 04 FI SK LO 1611326 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB NOM
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
39 RAG f 04 FI SK LO 1613836 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
40 RAG f 04 FI SK LO 1614123 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
41 RAG f 04 FI SRK LO 1301491 FI*Celestial's Heaven on Earth Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x FI*Dollicious Choco Vanilla (RAG n 03)
42 RAG g 04 FI SK LO 1510216 FI*Uniklubin Tirlittan Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
FI*Uniklubin Hotti-Katti (RAG d) x S*Norrtassen's Selma (RAG n 04)
43 RAG h 04 FI SK LO 1614744 Pumpulitaivaan Daisy Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
FIN*Cat's-JM Bon-Boni (RAG e) x FI*Tuulikellon Chocolate Kiss (RAG b 04)
44 RAG a 04 21 FI SRK LO 43463 FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
45 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
45 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
46 SBI n FI SRK LO 41288 FI*Harebell Emilia Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
47 SBI n FI SK LO 1507054 Demian Diamond in the rough Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x Demian Fiona (SBI c)
48 SBI a FI SK LO 1612917 FI*Fairygold's Blue Princess Alma-Odessa Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
FI*Iines-Hovi Aurelius (SBI a) x FI*Felinessi Bella-Donna (SBI a)
49 SBI b FI SK LO 1613524 FI*Summerbay Chanel Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Harebell Jade Jew'ell (SBI n 21)
50 SBI n 21 FI SK LO 1508349 FI*Harebell Jade Jew'ell Naaras Avoin John Rudolph EX1 CAC
FI*Ziazan Faustino (SBI c 21) x FI*Harebell Honeybone (SBI f)
51 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI SK LO 1510079 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
52 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 1301025 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Grand International Champion John Rudolph EX1 CACS NOM
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
53 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 1510081 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
54 ACS III / ACS n 22 FI SRK LO 1301755 FI*Siriuksen IirisCurl Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
55 ACS IV / ACS n 09 24 FI SK RX 1614678 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl Uros Määrittely Caroline Stoa ACS ns 09 24
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
55 ACS VIII / ACS ns 09 24 FI SK RX 1614678 FI*Dezzicat's Jitterbug JediCurl Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl (ACL n 01 21) x FI*Dezzicat's Grazioso GaiaCurl (ACS ns 09)
56 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 1509300 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras International Champion Anne Paloluoma EX1 CAGCIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
57 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1509305 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
58 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1405730 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Brilante BixCurl (ACS ns 03) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
59 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 1610901 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
60 MCO I / MCO n FI SK LO 1509287 FI*Hiesun Black Sabbath Uros Premior John Rudolph EX1 CAPIB
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
61 MCO I / MCO n FI SK LO 1611111 FI*Daybreak's Pitch Black Naaras Kastraatti John Rudolph EX1 CAP
Big Giants Resort's El Scuro (MCO n) x FI*Daybreak's Karenza (MCO f 22)
62 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 1613523 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Avoin John Rudolph EX1 CAC
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
63 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 1612318 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611443 FI*NineTales Lion King Uros Avoin Anne Paloluoma EX2
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611444 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
66 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1614932 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM BIS
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
67 MCO IV / MCO n 03 22 FI SRK LO 84305 FI*Goldenstream's Remy Martin Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
PL*Lavender Love Ozzie (MCO e 09 24) x FIN*Goldenstream's Let's dance (MCO ns 09 22)
68 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611144 FI*KingLeo's Encore Amy Jade Naaras Premior Anne Paloluoma Abs
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
69 MCO V / MCO f FI SRK LO 1403409 FI*KingLeo's Bohemian Dream Naaras Premior Caroline Stoa EX1 CAPIB NOM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
70 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 1611566 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
71 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1613377 FI*Hashtag A Day In My Life Naaras Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1 BIV NOM BIS
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
72 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1715161 RU*Unicum Lucifer Uros Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1 NOM
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
73 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 1614561 FI*NomenEst Hawaiian Sunrise Naaras Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1
Ziomal Dirigo*PL (MCO ds 03 22) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
74 MCO VI / MCO f 03 FI SK LO 1507471 FI*Vuorensinen Roxanne Naaras Kastraatti John Rudolph EX1 CAP
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x Long Island Arkiza*PL (MCO d)
76 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1612320 FI*Moggi Enor Mousse Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
77 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301923 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM BIV
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
78 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 1301731 Akonit Blue Veil Uros Grand International Champion Caroline Stoa EX1 CACS
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM ns 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
79 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1508188 Quintana Eel Cherubino*PL Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 No Cert
Riddhiman Perelka*PL (NEM a 09 21) x Aruru Kann Cherubino*PL (NEM g 21)
80 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1507513 FI*Mickasen Caramel Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
Akonit Blue Veil (NEM n 21) x Elisha Sariola (NEM as 21)
81 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 1613761 FI*Lumikissan ÄssäHai Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
82 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 1613013 FI*Kamencats Cordelia Naaras Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa NEM as 21
FI*Kamencats Auraka (NEM a 21) x Inessa of White Frost (NEM ns 21)
83 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 1614053 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
84 NEM I / NEM ns 21 FI SK RX 1405299 FI*Eswood Catwalk Naaras Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x FI*Eswood A Smooth Cloud (NEM ns 03 21)
85 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 1510303 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros International Champion John Rudolph EX1 No Cert
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
86 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1611547 FI*Mickasen Dirlanda Naaras Avoin John Rudolph EX1 CAC
Nelson Snow Magic (NEM n 09) x Elisha Sariola (NEM as 21)
87 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 1614592 Imageblaze Eminem Uros Pennut 4-7 kk John Rudolph EX1 BIV
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
88 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1301778 Perun's Hit The Road Jack Uros International Champion John Rudolph EX1 CAGCIB
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
88 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 1301778 Perun's Hit The Road Jack Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
NL*Titran's Magnus Maximus (NFO n 03 24) x NL*Titran's Yacarola (NFO fs 09)
89 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros Avoin John Rudolph EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
90 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1507082 FI*FoxyPaw's Super Fluke Uros International Premior John Rudolph EX1 CAGPIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
91 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 1402885 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
92 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1510778 FI*FoxyPaw's Mannish Boy Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
93 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1405184 SE*For Keeps We Belong Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma Abs
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
94 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
95 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
96 NFO IV / NFO n 09 22 FI SRK LO 87681 FI*FoxyPaw's Hoodoo Doll Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM
S*Kullehoppans Vidar (NFO n 09 22) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
97 NFO VI / NFO f 09 24 FI SK LO 1613381 FI*Marjametsän Aura Naaras Nuoret 7-10 kk John Rudolph EX1
FI*FoxyPaw's Red Rover (NFO d 03 24) x SE*For Keeps Love Is A Battlefield (NFO n 09 24)
98 NFO VII / NFO as 23 FI SK LO 1612550 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Kastraatti John Rudolph EX1 CAP
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
98 NFO VII / NFO as 23 FI SK LO 1612550 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Määrittely Anne Paloluoma NFO as 24
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
99 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO 84816 FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Anne Paloluoma Abs
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
100 NFO VIII / NFO ns 03 24 FI SK LO 1510780 FI*FoxyPaw's Rollin' Stone Uros Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Rosy Dawn (NFO fs 03 22)
101 SIB II / SIB a 09 FI SRK LO 1403154 Riverwind Caleb Jamesovic Uros International Champion John Rudolph EX1 CAGCIB BIV NOM
Gregory's Siberian Niki Jamesovic (SIB n 09 23) x Aldan Demetra Stanislaova (SIB a 23)
102 SIB II / SIB n 09 FI SK LO 1508402 FI*Lumikissan Venni Vekkuli Naaras Champion John Rudolph EX1 CACIB
FI*Alizarin Captain Morgan (SIB n 22) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
103 SIB II / SIB a 09 FI SK LO 1612592 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri Uros Avoin John Rudolph EX1 CAC
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
104 SIB III / SIB n 22 FI SRK LO 1300729 FI*Alizarin Captain Morgan Uros Supreme Champion Anne Paloluoma KM BIV
Biass Xan od Królowych*PL (SIB ny 24) x FI*Cherrytail's Mexican Girl (SIB f 09)
105 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 89724 FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
106 SIB III / SIB a 24 FI SK LO 1507655 FI*Kesälän Jacob Jamesovic Uros Champion Anne Paloluoma EX1 CACIB
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
107 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1612033 SarSibi Izumrud Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
SarSibi Gamlet (SIB n 24) x Yunika Dostoyanie Sibiri (SIB n 24)
108 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1613762 FI*Lumikissan ÄrriMurri Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x Kuz`kin Dom Taisya (NEM ns 21)
109 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO 77540 FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
109 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO 77540 FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani John Rudolph 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
110 SIB IV / SIB n 09 24 FI SRK LO 1300377 FI*Lumikissan Morsmaikku Naaras Supreme Champion Caroline Stoa KM NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FI*Kuuratassun Alinda (SIB f 09)
111 SIB IV / SIB a 03 24 FI SRK LO 89471 FI*Kesälän Helmi Orvokki Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Balladin Viihteen Kuningas (SIB ns 03 23) x Atlantica du Jedi (SIB n 23)
112 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK RX 1509421 FI*Hallametsän Amorphis Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Likimain A Beautiful Lie (SIB n 24)
113 SIB IV / SIB a 02 21 64 FI SK LO 1507656 FI*Kesälän Justin Jamesovic Uros Kastraatti Caroline Stoa Abs
Riverwind Caleb Jamesovic (SIB a 09) x FI*Kesälän Helmi Orvokki (SIB a 03 24)
114 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 83627 FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior John Rudolph KM NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
114 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 83627 FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Veteraani John Rudolph 1 NOM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
115 SIB VII / SIB ns FI SK LO 1614399 FI*Cherrytail's Continental Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
116 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO 76696 FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
116 SIB VII / SIB ns 24 FIN SRK LO 76696 FIN*Tuiskutassun Black Maria Naaras Veteraani John Rudolph 2
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Sibcoon's Dragon Lady (SIB ns 24)
117 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
118 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1612631 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
119 BEN n 22 FI SK RX 1510273 CattiCartano Wild River Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
120 BEN n 22 FI SK LO 1612981 FI*Alcarinqua Fionola Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
Silverglam Gispa (BEN n 24 32) x FI*Alcarinqua Catelyn (BEN n 22)
121 BEN n 22 FI SRK RX 1403973 FI*Hiesun Ocean Legend Uros International Premior Elin Hoffner EX1 CAGPIB
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
122 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Kastraatti Elin Hoffner EX1 CAP
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
122 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 3
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
123 BEN n 24 FI SK RX 1508178 CattiCartano Master Blender Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
124 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC BIV
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
125 BEN n 24 FI SK LO 1614029 CattiCartano Summer Magic Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf Abs
Gogees Hautecouture of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano Jasum (BEN n 24)
126 BEN n 24 FI SK LO 1716982 MyArt Shaman from Lapland Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
(N)Ingoy's Dynamite (BEN n 24) x MyArt Soul Sister (BEN n 24)
127 BEN n 24 FIN SRK LO 26108 FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
127 BEN n 24 FIN SRK LO 26108 FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
128 BEN n 22 31 FI SK RX 1510583 FI*Hiesun Elrond of Rivendell Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
129 BEN n 24 32 FI SK RX 1509462 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
130 BEN n 24 32 FI SK LO 1613016 FI*Alcarinqua Galadriel Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
131 BSH a FI SRK LO 1402340 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
132 BSH a FI SK LO 1611387 FI*Aurantia's Protector Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM BIS
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
133 BSH d FI SK LO 1611640 FI*Aurantia's Sun Chariot Uros Avoin Laura Scholten EX1 CAC
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
134 BSH d FI SK LO 1611641 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
135 BSH e FI SK LO 1611642 FI*Aurantia's Luminosity Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC NOM
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
136 BSH g FI SK LO 1611385 FI*Aurantia's Polaris Naaras Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
137 BSH fs FI SRK LO 40610 FI*Helmiinan Matleena Naaras Grand International Premior Elin Hoffner EX1 CAPS
FI*Gimmie's Crimson Snow (BSH ds 22) x FIN*Kipardi's Bagheera (BSH ns 24)
138 BSH h 22 FI SK LO 1611252 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Avoin Sirpa Lindelöf Abs
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
139 BUR n FI SK LO 1613031 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
140 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
140 BUR n FIN SRK LO 31667 FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 3
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
141 BUR n FIN SRK LO 34450 FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
142 BUR a FI SRK LO 1300531 FI*ZirCat's Irwin Goodman Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM
Laurin von Tali (BUR n) x FI*ZirCat's Hidden Fantasy (BUR c)
143 BUR b FI SRK LO 1402722 FI*Enigmatic Aenigma Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS
S*Zagamin Hique (BUR b) x FI*Seirene Norma (BUR g)
144 BUR b FI SK LO 1611419 FI*Kissmollin Solisti Uros Avoin Laura Scholten Abs
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
145 BUR b FI SRK LO 1404160 FI*Pardofelis Romy Schneider Naaras Kastraatti Laura Scholten Abs
Burmaby's Cappuccino (BUR b) x FI*Pardofelis Quu-Quu (BUR n)
146 BUR c FI SK LO 1510786 FI*Elwood's Petunia Naaras Avoin Laura Scholten EX1 CAC
FI*Kissmollin Montagnana (BUR c) x FI*Elwood's Blue Condition (BUR g)
147 BUR c FI SK LO 1612541 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
148 BUR d FI SK LO 1406370 FI*Kissmollin Guarneri Uros Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
149 BUR d FI SRK LO 42323 FI*Kissmollin Bourree Uros International Premior Elin Hoffner EX1 CAGPIB NOM
FI*Shu-Shun Charmikas Da-Capo (BUR n) x FI*Kissmollin Isabelle (BUR j)
150 CYM 51-52 / CYM f 09 52 FI SRK RX 36982 DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf Abs
FIN*D'manns Troll (CYM d 52) x DK*Ligaen Tango (CYM n 02 51)
151 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 1612291 FI*Soothill's New Moon Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
152 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Laura Scholten KM
152 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 4
153 EUR a FI SK RX 1614694 FI*Waputtaren Heimoveli Maffeo Uros Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
154 EUR n 22 FIN SRK RX 29551 FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Elin Hoffner KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
154 EUR n 22 FIN SRK RX 29551 FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
155 EUR d 22 FI SRK RX 40267 FI*Feronian Cajanus Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 No Cert
Silkkiturkin Nilla Neuvokas (EUR n 22) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
156 EUR d 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
157 EUR f 24 FI SRK RX 1301072 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Elin Hoffner KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
158 EUR n 03 FI SK RX 1614691 FI*Waputtaren Tea Tarina Taanielintytär Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
159 EUR a 02 62 FI SK RX 1614347 FI*Waputtaren Ukko Anshelminpoika Uros Pennut 4-7 kk Elin Hoffner EX1 NOM
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
160 KOR FI SK LO 1508031 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
161 KOR FI SRK LO 1402878 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras International Premior Elin Hoffner EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
162 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
163 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI SK RX 1611167 FI*Conan Uba Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
163 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 1611167 FI*Conan Uba Uros Määrittely Sirpa Lindelöf MAN e 22 51
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
164 MAN 53 / MAN e 09 53 FI SK RX 1510212 FI*Conan Ropendada Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x aLina (MAN g 52)
164 MAN 53 / MAN e 09 53 FI SK RX 1510212 FI*Conan Ropendada Naaras Määrittely Sirpa Lindelöf e 09 24 53
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x aLina (MAN g 52)
165 MAU ns FI SK LO 1614930 Nalittna Arya Stark Naaras Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
166 MAU ns 24 FI SK LO 1509532 Bias Yá Moasi, CZ Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACS
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
167 MAU ns 24 FI SK LO 1611150 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC NOM
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
168 OCI n 24 FI SK LO 1508865 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
169 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Elin Hoffner KM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
169 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
170 OCI n 24 FI SK LO 1612371 FI*Moosegrove Kiara Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC BIV NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
171 OCI b 24 FIN SRK LO 32424 FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Laura Scholten KM NOM BIS
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
171 OCI b 24 FIN SRK LO 32424 FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 5
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
172 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
173 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Laura Scholten KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
173 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 2
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
174 OCI b 24 FI SRK LO 41171 FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Premior Laura Scholten EX1 CAGPIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
175 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
176 ABY n FI SK LO 1613129 FI*Laire Maer Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
177 ABY n FI SRK LO 1300816 FI*Lovedevotion Cinderella Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM
Felix of Wonderlove (ABY n) x Hotchocolate Chamomilla (ABY n)
178 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Laura Scholten 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
179 BAL n FI SK LO 1509590 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
180 CRX I / CRX n FI SK LO 1613626 FI*FunkyJam's Star-Lord Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
181 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 1404129 S*Rexlicious Rotella Naaras Supreme Champion Laura Scholten KM BIV
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
182 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1509155 FI*Saca's Rain Reanna Naaras Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
183 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613288 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX2
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
184 CRX II / CRX n 01 62 FI SK RX 1614637 Vasabi Shironeko Uros Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
Prime Gloria (CRX a 03) x Aishawarya Shironeko (CRX n 02)
185 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1613632 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
186 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 1405758 FI*Telltail's Joyride Uros Kastraatti Laura Scholten EX1 CAP NOM
S*Fort Knox Eric Northman (CRX b 01) x SH-Champagne Vesjoly Elf*RU (CRX f 03 33)
187 CRX III / CRX d FI SK LO 1507928 FI*Ballerina's Count Paris Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
188 CRX III / CRX fs FI SRK LO 1403877 FI*Ballerina's Odile Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
189 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1614336 FI*Derekaz Scandalous Scarlet Naaras Pennut 4-7 kk Laura Scholten EX1 NOM
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x FI*Derekaz Disulfur Dinitride (CRX ns)
190 CRX VII / CRX n 33 FI SK LO 1614261 S*Fort Knox Oberon Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1
S*Rexlicious Poker, JW (CRX d 03) x S*Fort Knox Lara Croft (CRX ns)
191 OLH n FI SK LO 1509591 FI*Nenatnak Comes With Attitude Naaras Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
192 OSH n FI SRK LO 40260 FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
193 OSH n 24 FI SK RX 1614633 Strekoza's Casanova Uros Nuoret 7-10 kk Elin Hoffner EX1 NOM BIS
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
194 OSH b 25 FI SK LO 1508431 FI*Martinic Oriental Beat Naaras International Champion Elin Hoffner EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
195 OSH b 02 21 FI SK RX 1611535 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Avoin Laura Scholten EX1 No Cert
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
196 RUS FI SK LO 1510255 FI*BlueLair's Gabriella Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB NOM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
197 RUS FI SK LO 1510307 FI*BlueLair's Herman Uros Avoin Sirpa Lindelöf Abs
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Harmuan Moria Mussukka (RUS )
198 RUS FI SK LO 1613216 FI*Sini-Hilkan CocoaBloom Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
199 RUS FI SK LO 1613213 FI*Sini-Hilkan Flòraidh Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
200 RUS FI SK LO 1613215 FI*Sini-Hilkan VeiledRose Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX2
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
201 RUS FI SK LO 1614363 FI*BlueLair's Inanna Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
202 SIA a FI SRK LO 39895 FI*Kelmikerhon Elegia Naaras Grand International Premior Elin Hoffner EX1 CAPS NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
203 SIA e 21 FI SK LO 1405767 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Elin Hoffner EX1 CACS NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
204 SIA n 03 FI SK LO 1405806 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Laura Scholten EX1 CACS
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
205 SIA n 03 FI SRK LO 38181 FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Laura Scholten KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
206 SIA d 02 FI SK LO 1406106 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Premior Elin Hoffner EX1 CAPIB NOM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
207 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Laura Scholten KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
208 SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras International Champion Laura Scholten EX1 CAGCIB NOM BIS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
209 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Laura Scholten KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
210 SPH II / SPH n 09 FI SK LO 1613169 FI*Evilurbastet Saga-Amelie Naaras Nuoret 7-10 kk Laura Scholten EX1 NOM
LV*Otomi Danis (SPH n 02 21) x FI*Evilurbastet Qvinta (SPH f 32)
211 SPH III / SPH f 21 FI SK RX 1406376 FI*Merlin-Eridan Caroline Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Filipp De Valua (SPH n) x Eridan Merilyn (SPH h 21 33)
212 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 1611009 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Laura Scholten KM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
213 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 1403426 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
214 THA n Thaiblueangels Benjamin Uros Avoin Elin Hoffner EX1 CAC
Hempa (THA n 21) x Kalipso Thai Shining (THA a)
215 HCL Boris Uros Kotikissat Elin Hoffner Abs
215 HCL Boris Uros Veteraani Caroline Stoa Abs
216 HCL Boulette d'Avesnes Naaras Kotikissat Elin Hoffner 2
217 HCL Bonde en Gatine Uros Kotikissat Elin Hoffner 1
218 HCL Tyyne-Liina Naaras Kotikissat Elin Hoffner 1 NOM
218 HCL Tyyne-Liina Naaras Veteraani Caroline Stoa 2
219 HCS Elis Uros Kotikissat Laura Scholten 1
220 HCS Vesa Naaras Kotikissat Laura Scholten 2
221 HCS Elisabeth Naaras Kotikissat Laura Scholten 1 NOM BIS
221 HCS Elisabeth Naaras Veteraani Caroline Stoa 1 NOM BIS
243 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Hoffner Elin BEN n 22, BSH e, BSH fs, BUR a, BUR d, CYM 53, EUR a 02 62, EUR f 24, EUR n 22, KOR, MAN 53, MAU ns, OCI n 24, BAL n, CRX I, CRX VII, OLH n, OSH b 25, OSH n 24, SIA a, SIA d 02, SIA e 21, THA n, HCL 34
Lindelöf Sirpa MAN 53 (13c), MAN 51-52 (13c), BEN n 22 31, BEN n 24, BSH a, BSH h 22, BUR n, CYM 51-52, EUR n 03, MAN 51-52, MAU ns 24, ABY n, CRX III, OSH n, RUS, SPH III, SPH V, VET 3 42
Paloluoma Anne NFO VII (13c), EXO n, PER d, PER ds 03 22, PER f 03 22, PER f 21 33, PER n, RAG a 03, RAG e 04, RAG f, RAG g 04, RAG n 04, SBI b, ACL IV, ACS III, ACS VII, MCO IV, NFO IV, NFO VIII, SIB III, SIB VII, VET 1 44
Rudolph John EXO f 03, EXO n 03 22, PER a 22, PER d 23, PER e 02 62, PER g 03, PER g 22, PER n 22, RAG a, RAG a 04, RAG d 04, RAG n 21, SBI n 21, ACL VIII, ACS XI, MCO I, MCO III, MCO VI, NEM II, NFO II, NFO VI, NFO VII, SIB II, SIB V, VET 2 42
Scholten Laura BEN n 24 32, BSH d, BSH g, BUR b, BUR c, EUR a, EUR d 22, EUR w 62, OCI b 24, CRX II, CRX V, OSH b 02 21, SIA n 03, SOM n, SPH II, SPH IV, HCS, VET 4 37
Stoa Caroline ACS IV (13c), EXO e 21 33, PER b, PER f 33, RAG a 04 21, RAG c 04, RAG f 04, RAG h 04, RAG n 03, SBI a, SBI n, ACS VIII, MCO V, MCO VIII, NEM I, NFO III, SIB IV, SIB VIII, VET Kotikissat 41
6 tuomaria