Ykköskissat 7.5.2017
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 7.5.2017 Loppuu 7.5.2017
Ilmoittautuminen alkaa 3.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 10.4.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.4.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 240   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 47
2 96
3 41
4 84
Kotikissat 1
Yhteensä 269

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC NOM
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
2 EXO n 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Ester Estelar Naaras International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB NOM
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
3 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
4 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Marie Westerlund Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
5 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
6 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
7 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Michael Edström KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
8 PER f 03 FI SK LO 17 FI*Epiones Lady Adeline Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
D'Arnaud Chasing Stars (PER ns 01 21) x FI*Vanilla-Star Banana Split (PER e 03 24)
9 PER ds 03 22 FI SK LO 16 FI*Epiones Almost Famous Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
D'Arnaud Chasing Stars (PER ns 01 21) x FI*Vanilla-Star Banana Split (PER e 03 24)
10 PER n 33 FI SK LO 16 Sinihuiskan Fenix Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
11 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Supreme Champion Marie Westerlund KM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
12 PER f 33 FI SK LO 15 Sinihuiskan Elisha Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Sinihuiskan Aryanna (PER d 21 33)
13 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*Stardoll's Dawning Blue Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
15 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunshine Naaras Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
16 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
17 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 No Cert
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
18 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
19 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Escape From Reality Uros Premior Marie Westerlund EX1 CAPIB
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
20 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS BIV
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
21 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
23 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
24 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
25 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*BlackRain's Followed By An Angel Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
26 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
27 RAG n 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Kitai Uros Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
28 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras International Champion Michael Edström Abs
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
29 RAG a 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Mirai Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
30 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM BIS
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
31 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
32 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Izusa Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB NOM
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
33 SBI a FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Brother Louie Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Ames Clark Gable (SBI b) x FI*Nalle-Puhin PINK! (SBI a)
34 SBI b FI SK LO 16 FI*Helin's Burton Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Felinessi Boris (SBI n) x FI*Mainio's Aleksandra Aurora (SBI f)
35 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
35 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 2
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
36 SBI c FI SRK LO 14 FI*Saca's Iver Musketeer Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Saca's Ultimate Gambler (SBI c) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
37 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
38 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
38 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Veteraani Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
39 SBI j FI SK LO 16 FI*Tamus RVR Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*Kattimäen Matti-Katti (SBI n 21) x FI*Tamus Insignia (SBI f)
40 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Latsuliitti Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
41 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
42 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Michael Edström KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
43 MCO I / MCO n FI SRK LO FI*Kasmasiinin Yasione Naaras Champion Michael Edström EX1 CACIB
FI*Mettemoon Balthazar (MCO n 09) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
44 MCO I / MCO a FI SK LO 17 Ibis Pride of Palace*RU Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
Klondike Shaggy Angel*RU (MCO ns) x Iolanta Shaggy Angel*RU (MCO n)
45 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
46 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Champion Iréne Eek Magnusson Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
47 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Haymitch Abernathy Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
48 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
49 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag No One Gets Left Behind Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
50 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Here's to Freedom Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
51 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
52 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*Haapamäen Alma Kaarina Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX3
Velvet Goldmine Estate Pearls*RU (MCO n 22) x PL*Dark Age Fantasia (MCO d 22)
53 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 17 FI*KingLeo's Hold Back the Rain Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
54 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS NOM
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
56 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Fanni Sapuska Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB NOM
HoneyDevil My Black Bear (MCO n) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1 NOM
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
58 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Movie's Maverick Uros Premior Marie Westerlund Abs
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
59 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
59 MCO V / MCO f 23 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky Naaras Määrittely Iréne Eek Magnusson Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife Everest Edith (MCO n 09)
60 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*MoonSpirit Afrodite Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Maikkilan Hiekkamyrsky (MCO ds 22) x FI*CapitalCats Moonflower (MCO fs 09 22)
61 MCO V / MCO f FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guri-Malla Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
62 MCO V / MCO f 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zahara is my love Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX2
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
63 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
64 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Premior Martti Peltonen Abs
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
65 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 15 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*LovelyLife Heartbeat Hertta (MCO f)
66 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras International Champion Michael Edström EX2
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
67 MCO VI / MCO g 09 23 FI SK LO 15 FI*LovelyLife New Ages Niisku Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Battle Creek's Ma' Roadhouse Blues (MCO a) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
68 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag Under And Over It Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC BIV NOM BIS
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
69 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras Avoin Michael Edström EX2
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
70 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX2
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
71 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK RX 17 Zachary Tiili*PL Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
Zmatrixu Lester (MCO e 09 22) x Trinity Bellamoondo*PL (MCO f 22)
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
FIN*SolarWind's Rigel (MCO a 22) x FI*Mahtitassun EteväEmäntä (MCO fs 09)
73 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Marskin Love Happens Naaras Avoin Michael Edström EX3
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x Zosia Dwa Formaty*PL (MCO f 09 22)
74 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 16 FI*Unikuun Star Cassiopeia Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX2
FI*Kasmasiinin Winnipeg (MCO ds 09 22) x FI*Unikuun Daybreak Dragon (MCO n 09)
75 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 BIV NOM
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
76 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 17 FI*LovelyLife Tico Tico Tiny Dancer Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström Abs
FI*LovelyLife Joy of Living Jetro (MCO ns 09 22) x FI*Goldenstream's Wild Flower (MCO g 03 22)
77 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
78 MCO VII / MCO as 22 FI SK LO 16 FI*Unikuun King of Diamonds Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Kasmasiinin Yoldia (MCO a 09) x FI*SolarWind's Maia (MCO fs 22)
79 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
80 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
81 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Nuoret 7-10 kk Marie Westerlund EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
82 NEM II / NEM f 09 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Catalina Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
83 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
84 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
85 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
86 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
87 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Matilda Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
88 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
89 NFO II / NFO n 03 FI SRK RX FI*Ninatte's Cloud Nine Uros Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
90 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
91 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
92 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS NOM
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
92 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
93 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
94 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Champion Marie Westerlund Abs
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
95 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eldgrim Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
96 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 BIV NOM
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
97 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin Suzuki Savage Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX2
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
98 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
98 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
99 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
100 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Gemma Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
101 NFO V / NFO e 24 FI SK LO 16 FI*RockyHill's Eluwilussit Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Hopeahännän Vanessa (NFO fs)
102 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
103 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
104 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Choice Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
105 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Sleeping Beauty Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
106 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM BIS
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
107 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Princess Estelle Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Katniss Everdeen (NFO fs 09)
108 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
109 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM BIS
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
110 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
111 NFO VII / NFO gs FI SK LO 16 FI*Lolcat's Samantha Jones Naaras Avoin Michael Edström EX1 No Cert
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Lolcat's Rose (NFO f)
112 NFO VIII / NFO fs 09 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Wish Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
113 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
113 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
114 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
115 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 15 FI*Eswood Fintelligens Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
116 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Michael Edström KM NOM BIS
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
117 SIB IV / SIB n 09 23 FI SK LO 17 Navara Sibaris*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM
FI*Balladin Ruhtinasukko (SIB n 24) x Taffi Sibaris*RU (SIB n 09 24)
118 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 Maria von Sibikoschka A Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Iljosha Präsident von Sibikoschka A (SIB a 09 22) x FI*Amurin Hadassa (SIB f 22)
119 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Supreme Premior Iréne Eek Magnusson Abs
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
120 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
121 SIB VI / SIB g 02 64 FI SK RX 17 FI*Jerriman April Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Eswood Fintelligens (SIB a 09) x FI*Taigatassun Bianca (SIB ds 03 24)
122 SIB VII / SIB ns FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Continental Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x Neska Lilianka*PL (NEM n 09 21)
123 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Keijumetsän Aleksanteri Suuri Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Keijumetsän Kesän lapsi (SIB n 24)
124 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 16 FI*Felesin Jarkko Martikainen Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
125 TUA VI / TUA f 03 FI SK LO 16 FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
126 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS NOM BIS
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
127 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
128 BEN n 24 FI SK RX 17 FI*Hiesun Bringer of Light Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson Abs
Labaiedubengal Dio Dell Amore (BEN n 24 32) x FI*Hiesun Diamonds in the Sky (BEN n 24)
129 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
130 BEN n 22 32 FI SK LO 16 FI*Leokatin Nietos Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM BIS
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Leokatin Lystikäs (BEN n 24)
131 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras International Champion Ulrika Eriksson Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
132 BEN n 24 33 FI SK LO 16 Inkuban Carib Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
Cats Pskov Rich of Lansen (BEN n 24) x Dikay Grasiy Ella Fitzhgerald (BEN n 24)
133 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
134 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
135 BSH a 22 FI SK LO 16 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue Naaras Avoin Ulrika Eriksson Abs
FI*Rhinestone's Eye Catcher (BSH n 22) x Catykes Maggie Mai (BSH as 22)
136 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
137 BSH ay 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Empyreal Elea (BSH ay 11)
138 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
139 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Grand International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAPS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
139 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
140 BUR c FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killing Loneliness Uros Out of Competition Glenn Sjöbom Arvosteltu
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
141 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Fire It Up Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS NOM BIS
Zaffiro Kratti (BUR b) x FI*Feirefiz Silver Lining (BUR j)
142 BUR e FI SK LO 16 FI*Pystymetsän Timofei Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Purmelita's Corona (BUR a) x FI*Jigglypuff's Tia Dalma (BUR j)
143 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
144 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
145 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB NOM BIS
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
146 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Belle Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC NOM
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
147 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
148 EUR d 22 FI SK LO 17 Silkkiturkin Samettikukka Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
Silkkiturkin Quukkeli (EUR d 22) x Silkkiturkin Pihlajanmarja (EUR f 24)
149 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
150 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
151 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Premior Ulrika Eriksson EX1 CAPIB
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
152 EUR n 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Waputtaren Taaniel (EUR n 03) x FI*Belagian Yrmeli (EUR n)
153 EUR a 03 FI SK RX 16 FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM
Anshelm (EUR a 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
154 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
155 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM NOM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
156 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI SK RX 16 FI*Conan Uss Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
157 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI SK RX 17 FI*Maikain MiuMiu Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV NOM BIS
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
158 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
159 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
160 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jett Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
161 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
162 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
163 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
164 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
165 ABY n FI SK LO 16 FI*Woodcocks A Kind Of Magic Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x FI*Link Monaimba Om (ABY n)
166 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC BIV NOM BIS
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
167 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Josefine Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
168 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
169 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM NOM
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
170 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
171 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros International Premior Glenn Sjöbom Abs
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
172 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB NOM
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
173 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Veteraani Glenn Sjöbom 2
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
174 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
175 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras International Champion Ulrika Eriksson Abs
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
176 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Champion Ulrika Eriksson Mitätöity Mitätöity
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
177 ABY o FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Hermes Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson Abs
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Desirée (ABY n)
178 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
179 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
179 CRX I / CRX ns FI SK LO 16 FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku Uros Määrittely Glenn Sjöbom CRX n
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
180 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom Abs
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
181 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 FI*Ballerina's Scheherazade Naaras Champion Glenn Sjöbom Abs
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
182 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM BIS
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
183 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Tice Taio Uros Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
184 CRX III / CRX d FI SK LO 15 FI*Ballerina's Count Paris Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
185 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odile Naaras International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
186 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Gladiatrix Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
187 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
188 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bon Nuit Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
189 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Derekaz Scandalous Scarlet Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x FI*Derekaz Disulfur Dinitride (CRX ns)
190 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 16 FI*VeeKasin Fanzine Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
Fair Hell Gwendji Wonder (CRX n 24) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
191 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
191 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Out of Competition Glenn Sjöbom Arvosteltu
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
192 CRX VII / CRX b 21 32 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonjour Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
193 CRX VII / CRX n 31 FI SK LO 17 FI*Claypond's Dragomir Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Shanechka Zolotoe Runo (CRX b 32)
194 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 17 FI*Ballerina's Father Frost Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
195 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 17 FI*Ballerina's Snow Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
196 DRX III / DRX d 22 FI SK LO 16 EE*Peter Pan Masterpiece Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
Likoma's Hot Red Chilli Pepper (DRX d 22) x Tex-Lapkatz Betsey (DRX h 03)
197 OLH h 03 24 FI SK LO 16 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Jalecat's ZC EipäTiennytTyttö (OSH b 03)
198 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
199 OSH n FI SK RX 16 FI*Choose For A Full Fool Only Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Galoo of Beugnycats (OSH n) x FI*Choose Avec Moi & Bimba (OSH f)
200 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
201 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
202 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
203 OSH f FI SRK RX FI*Santuzzan Miss Saigon Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
203 OSH f FI SRK RX FI*Santuzzan Miss Saigon Naaras Veteraani Glenn Sjöbom 1 NOM
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
204 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
205 OSH n 24 FI SK LO 16 FI*Tabbytassun Asser Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX2
FI*Eirenen Kokomo (OSH b 03 24) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
206 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 BIV NOM
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
207 OSH n 24 FI SK LO 17 Justify My Love Via Nocturna*PL Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Blackrock Via Nocturna*PL (OSH n 03 25) x Darkmoon Via Nocturna*PL (OSH n)
208 OSH n 25 FI SRK RX FI*Santuzzan Maestro Uros Veteraani Glenn Sjöbom 1 NOM BIS
FIN*Kattilan Mara Katti (OSH n 25) x I*Profiles Organza (SIA f)
209 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Little Starlet Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
210 OSH c 24 FI SK LO 16 FI*LoudMeow Mr. Moonlight Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
FI*Plan-A Jussi Murikka (SIA c) x FI*LoudMeow Little Starlet (OSH a 24)
211 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
212 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*Choose DareDeVill Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
FI*Choose Xoo Cute To Be True (OSH n 03 24) x FI*Choose Sims à la Bimba (OSH f)
213 OSH d 24 FI SK LO 17 FI*Ori-Katin Crackerjack Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV NOM DISQ AGR.
FI*Bluintenso Cherubino (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
214 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros Premior Ulrika Eriksson EX1 CAPIB
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
215 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
216 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
216 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
217 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
218 OSH bs 03 22 FI SK LO 16 FI*Jalecat's BeCharming Beautify Naaras Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1
FI*Mummeli Sofinho Yanino (OLH ns 22) x FI*Jalecat's SinCityGirl (OSH b 03 24)
219 PEB V / PEB f 21 33 FI SK RX 16 FI*Wanadoo Ariel Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
Paulo Zodiacai Light Only My (PEB e 21 33) x Fiona Orient Movement (PEB f)
220 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
221 RUS FI SK LO 15 FI*BlueLair's Gabriella Naaras International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB BIV
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*BlueLair's Zina (RUS )
222 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan SuhoiSu´s Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
223 RUS FI SK LO 16 FI*BlueLair's Inanna Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*BlueLair's Herman (RUS ) x FI*Zarin Onneli (RUS )
224 RUS FI SK LO 17 FI*Albergan Hafanana Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Cattleyas Ichigo No Kazekun (RUS ) x FI*Albergan Aarnivalkea (RUS )
225 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson Abs
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
226 RUS FI SRK LO Dacats Vivian Naaras International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB NOM
Platina Luna's Blinken (RUS ) x Platina Luna Padme Amidala of Dacat (RUS )
227 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB NOM
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
228 SIA f FI SK LO 16 DK*Skuld Myser Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
DK*Skuld Ivaldi (SIA n) x DK*Skuld Baira (SIA f)
229 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
230 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
231 SIA d 03 21 FI SK LO 16 FI*Tabbytassun Aarre Uros Nuoret 7-10 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
FI*Eirenen Kokomo (OSH b 03 24) x FI*EdaM's Athene (SIA f)
232 SOM p FI SRK LO 13 FI*SunnyPace Cosmos Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*SunnyPace Aquilegia (SOM o)
233 SPH I / SPH n FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Dedenne Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
234 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
235 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
236 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
237 HCS Mei Naaras Kotikissat Iréne Eek Magnusson 1 NOM BIS
238 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*KingLeo's Guddommelig Gyda Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 NOM BIS
(N)Hunstadmoen's Gaute (MCO d) x FI*KingLeo's Black Hole Sun (MCO fs)
248 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael EXO n 24, PER ds 03 22, PER f 03, PER f 24, PER n 03, PER n 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, SBI a, SBI d, SBI d 21, SBI j, SBI n, MCO I, MCO VI, NFO IX, NFO VII, NFO VIII, SIB III 39
Eek Magnusson Iréne kat 2 tark., MCO II, MCO VII, MCO VIII, NEM II, NFO I, NFO II, NFO III, NFO V, SIB II, SIB IV, SIB V, SIB VII, TUA II, TUA VI, HCS, VET I 39
Eriksson Ulrika BEN n 22 33, BEN n 24, BEN n 24 33, BSH a 03, BSH a 22, BSH f, BSH g, BUR e, BUR n, CYM 51-52, EUR a 03, EUR as 22, EUR d 22, EUR f 24, MAN 51-52, ABY o, CRX I, OSH a, OSH d 24, OSH h, PEB V, RUS, SIA f, SPH I, SPH V 42
Peltonen Martti kat 4 tark., MCO V, NFO VI, ABY n, BAL b, CRX IV, CRX IX, CRX V, CRX VI, OLH h 03 24, OSH a 24, OSH bs 03 22, OSH f 24, OSH n, OSH n 03 24, SIA c, SIA d 03 21, SIA n 03 21, SOM p, SPH IV, VET III 41
Sjöbom Glenn kat 4 tark., BEN n 22, BEN n 22 32, BSH ay 11, BSH ns 11, BUR c, BUR d, BUR h, EUR d 24, EUR n 03, KBL I, OCI b 24, ABY a, CRX II, CRX III, CRX VII, DRX III, OSH c 24, OSH f, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 24, SIA n 03, VET IV 42
Westerlund Marie kat 2 tark.,PER a 33, PER d, PER f 33, PER fs, PER n, PER n 33, RAG a 03, RAG a 21, RAG d 03 21, RAG f 03, RAG f 04, RAG g 04, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a 21, SBI b, SBI c, SBI f, SBI n 21, MCO III, MCO IV, NEM I, NFO IV, SIB VI 39
6 tuomaria