Ykköskissat 7.5.2017
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 7.5.2017 Loppuu 7.5.2017
Ilmoittautuminen alkaa 3.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 10.4.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.4.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 240   Kategoriat I, II, III, IV, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi

Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
I 47
II 96
III 41
IV 84
Kotikissat 1
Yhteensä 269

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 24 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger I Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC NOM
2 EXO n 24 FI*Aamukasteen Ester Estelar I Naaras 6 (IP) Edström Michael EX1 CAGPIB NOM
3 PER n FI*Mimosan Quarterback I Uros 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC NOM BIS
4 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo I Uros 2 (SP) Westerlund Marie Abs
5 PER fs FI*Timanfaya Filled With Love I Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM BIS
6 PER f 24 FI*Timanfaya She Will Be Loved I Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM
7 PER n 03 Hiladoras Alejandro I Uros 2 (SP) Edström Michael KM NOM BIS
8 PER f 03 FI*Epiones Lady Adeline I Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 NOM
9 PER ds 03 22 FI*Epiones Almost Famous I Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
10 PER n 33 Sinihuiskan Fenix I Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
11 PER a 33 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow I Uros 1 (SC) Westerlund Marie KM
12 PER f 33 Sinihuiskan Elisha I Naaras 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
13 PER n 21 33 Sinihuiskan Baldo Bandito I Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS
14 RAG a FI*Stardoll's Dawning Blue I Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
15 RAG a FI*Barfait's Sunshine I Naaras 4 (GIP) Edström Michael EX1 CAPS
16 RAG a 21 FI*Emija's Elvis I Uros 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
17 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo I Uros 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 No Cert
18 RAG n 03 M'Memories Ragdoll's Havana I Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
19 RAG a 03 FI*BlackRain's Escape From Reality I Uros 8 (PR) Westerlund Marie EX1 CAPIB
20 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy I Uros 3 (GIC) Edström Michael EX1 CACS BIV
21 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart I Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
22 RAG a 04 FI*MistyNight Eleonore I Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
23 RAG f 03 FI*Celestial's Satavarma I Naaras 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
24 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U I Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
25 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel I Naaras 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC NOM BIS
26 RAG g 04 FI*Celestial's Irish Coffee I Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
27 RAG n 04 21 FI*Darkie's Kitai I Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
28 RAG a 04 21 FI*Rock'nRags BrightestDiamond I Naaras 5 (IC) Edström Michael Abs
29 RAG a 04 21 FI*Darkie's Mirai I Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
30 RAG d 03 21 FI*Celestial's Here Until Forever I Uros 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 NOM BIS
31 SBI n FI*Felinessi Boris I Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
32 SBI a FI*Ziazan Izusa I Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB NOM
33 SBI a FI*Nalle-Puhin Brother Louie I Uros 10 (KAS) Edström Michael EX1 CAP
34 SBI b FI*Helin's Burton I Uros 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
35 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau I Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM
35 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau I Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 2
36 SBI c FI*Saca's Iver Musketeer I Uros 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
37 SBI d FI*Saca's Onetime Zaum I Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
38 SBI f FI*Birmayan Fazermint I Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM NOM BIS
38 SBI f FI*Birmayan Fazermint I Naaras 17 (Veteraani) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
39 SBI j FI*Tamus RVR I Naaras 12 (Pennut) Edström Michael Abs
40 SBI n 21 FI*Pirimirrin Latsuliitti I Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
41 SBI a 21 Picolina v. Fuchswinkel I Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
42 SBI d 21 FI*Harebell Gibson I Uros 2 (SP) Edström Michael KM
43 MCO I / MCO n FI*Kasmasiinin Yasione II Naaras 7 (CH) Edström Michael EX1 CACIB
44 MCO I / MCO a Ibis Pride of Palace*RU II Uros 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC
45 MCO II / MCO a 09 FI*Daybreak's GentleMan II Uros 3 (GIC) Eek Magnusson Iréne EX1 CACS
46 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Northern Lights II Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne Abs
47 MCO II / MCO n 09 FI*KingLeo's Haymitch Abernathy II Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
48 MCO II / MCO n 09 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester II Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX2
49 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag No One Gets Left Behind II Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne Abs
50 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Here's to Freedom II Uros 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
51 MCO III / MCO n 22 FI*Chamberlain Forever Diamond II Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 BIV
52 MCO III / MCO n 22 FI*Haapamäen Alma Kaarina II Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX3
53 MCO III / MCO n 22 FI*KingLeo's Hold Back the Rain II Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX2
54 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni II Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS NOM
56 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Fanni Sapuska II Naaras 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB NOM
57 MCO IV / MCO n 09 22 Oklahoma Vivacoon*PL II Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM
58 MCO IV / MCO n 09 23 FI*LovelyLife Movie's Maverick II Uros 8 (PR) Westerlund Marie Abs
59 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky II Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti Abs
59 MCO V / MCO f 23 FI*LovelyLife Quugirls Qwicky II Naaras 13c (Määrittely) Eek Magnusson Iréne Abs
60 MCO V / MCO d 22 FI*MoonSpirit Afrodite II Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
61 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Guri-Malla II Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 BIV NOM
62 MCO V / MCO f 25 FI*Stout-hearted Zahara is my love II Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX2
63 MCO V / MCO f 22 FI*LovelyLife Heartbeat Helinä II Naaras 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
64 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Born To Rock II Uros 8 (PR) Peltonen Martti Abs
65 MCO V / MCO d 22 FI*LovelyLife Okey-Dokey Obelix II Uros 8 (PR) Peltonen Martti EX1 CAPIB
66 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator II Naaras 5 (IC) Edström Michael EX2
67 MCO VI / MCO g 09 23 FI*LovelyLife New Ages Niisku II Naaras 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
68 MCO VI / MCO f 09 FI*Hashtag Under And Over It II Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 CAC BIV NOM BIS
69 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI*Stout-hearted Victorious Love II Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX2
70 MCO VI / MCO d 09 22 RU*Unicum Lucifer II Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
71 MCO VI / MCO d 09 22 Zachary Tiili*PL II Uros 11 (Nuoret) Edström Michael EX1 NOM
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna II Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX1
73 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Love Happens II Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX3
74 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Unikuun Star Cassiopeia II Naaras 11 (Nuoret) Edström Michael EX2
75 MCO VI / MCO g 09 22 FI*Escape's Jennifer Lopez II Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1 BIV NOM
76 MCO VI / MCO f 09 22 FI*LovelyLife Tico Tico Tiny Dancer II Naaras 12 (Pennut) Edström Michael Abs
77 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis II Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
78 MCO VII / MCO as 22 FI*Unikuun King of Diamonds II Uros 10 (KAS) Eek Magnusson Iréne EX1 CAP
79 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä II Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
80 NEM I / NEM n 21 Falco z Kociego Domu*PL II Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
81 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Aglaya II Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
82 NEM II / NEM f 09 FI*Cherrytail's Catalina II Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
83 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights II Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
84 NFO I / NFO n FI*Felicis Gaudium II Uros 8 (PR) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPIB
85 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper II Naaras 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM NOM
86 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti II Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB NOM
87 NFO II / NFO n 09 FI*Hopeahännän Matilda II Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
88 NFO II / NFO a 09 FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob II Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
89 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Cloud Nine II Uros 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS
90 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian Cry Of Silence II Uros 6 (IP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGPIB NOM BIS
91 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil II Uros 2 (SP) Eek Magnusson Iréne KM
92 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria II Naaras 4 (GIP) Eek Magnusson Iréne EX1 CAPS NOM
92 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria II Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
93 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi II Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB NOM
94 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne II Uros 7 (CH) Westerlund Marie Abs
95 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Jarraun's Skog Eldgrim II Uros 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
96 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Jarraun's Skog Emeliana II Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 BIV NOM
97 NFO IV / NFO n 03 24 FI*Nalle-Puhin Suzuki Savage II Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX2
98 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston II Uros 1 (SC) Eek Magnusson Iréne KM
98 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
99 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill II Uros 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
100 NFO V / NFO f FI*Felicis Gemma II Naaras 5 (IC) Eek Magnusson Iréne EX1 CAGCIB
101 NFO V / NFO e 24 FI*RockyHill's Eluwilussit II Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
102 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta II Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
103 NFO V / NFO f FI*Hirmuinen Coco Chanel II Naaras 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
104 NFO V / NFO d 22 FI*GoldenFurry's Last Choice II Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 BIV
105 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Sleeping Beauty II Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
106 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI*Hopeahännän Syysprinssi II Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 BIV NOM BIS
107 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Princess Estelle II Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
108 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper II Uros 2 (SP) Peltonen Martti KM
109 NFO VI / NFO f 09 FI*Draconian Ataegina II Naaras 2 (SP) Peltonen Martti KM NOM BIS
110 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr II Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
111 NFO VII / NFO gs FI*Lolcat's Samantha Jones II Naaras 9 (Avoin) Edström Michael EX1 No Cert
112 NFO VIII / NFO fs 09 FI*GoldenFurry's Last Wish II Naaras 12 (Pennut) Edström Michael EX1
113 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light II Uros 5 (IC) Edström Michael EX1 CAGCIB
113 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light II Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
114 NFO IX / NFO w 64 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar II Uros 12 (Pennut) Edström Michael EX1
115 SIB II / SIB a 09 FI*Eswood Fintelligens II Uros 7 (CH) Eek Magnusson Iréne EX1 CACIB
116 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus II Uros 1 (SC) Edström Michael KM NOM BIS
117 SIB IV / SIB n 09 23 Navara Sibaris*RU II Naaras 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM
118 SIB IV / SIB n 09 22 Maria von Sibikoschka A II Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
119 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna II Naaras 2 (SP) Eek Magnusson Iréne Abs
120 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee II Uros 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
121 SIB VI / SIB g 02 64 FI*Jerriman April II Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
122 SIB VII / SIB ns FI*Cherrytail's Continental II Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
123 SIB VII / SIB ns 24 FI*Keijumetsän Aleksanteri Suuri II Uros 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1
124 TUA II / TUA n 09 FI*Felesin Jarkko Martikainen II Uros 11 (Nuoret) Eek Magnusson Iréne EX1
125 TUA VI / TUA f 03 FI*Tangerine's Enigma: Sugar & Spice II Naaras 9 (Avoin) Eek Magnusson Iréne EX1 CAC
126 BEN n 22 S*KungsgardenCats Tigger III Uros 4 (GIP) Sjöbom Glenn EX1 CAPS NOM BIS
127 BEN n 22 FI*Hiesun D' Artagnan III Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP
128 BEN n 24 FI*Hiesun Bringer of Light III Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Abs
129 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure III Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM NOM
130 BEN n 22 32 FI*Leokatin Nietos III Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 NOM BIS
131 BEN n 22 33 CattiCartano Crystal Heels III Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Abs
132 BEN n 24 33 Inkuban Carib III Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAGCIB
133 BSH f FI*Ruusutarhan Klara III Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM NOM
134 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile III Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CACIB
135 BSH a 22 FI*Rhinestone's Rhapsody in Blue III Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Abs
136 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout III Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS
137 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée III Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
138 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric III Uros 6 (IP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAGPIB
139 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen III Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAPS
139 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen III Uros 17 (Veteraani) Peltonen Martti 1 NOM BIS
140 BUR c FI*ZirCat's Killing Loneliness III Uros 18 (Out of Competition) Sjöbom Glenn Arvosteltu
141 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up III Uros 3 (GIC) Sjöbom Glenn EX1 CACS NOM BIS
142 BUR e FI*Pystymetsän Timofei III Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAP
143 BUR h FI*Celsiana Kielo III Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB NOM BIS
144 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen III Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn EX1 CACIB
145 BUR h FI*Cattish Ada Rising III Naaras 8 (PR) Sjöbom Glenn EX1 CAPIB NOM BIS
146 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Belle III Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAC NOM
147 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu III Uros 7 (CH) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CACIB
148 EUR d 22 Silkkiturkin Samettikukka III Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1
149 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna III Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
150 EUR f 24 FI*Feronian Felicia III Naaras 1 (SC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM
151 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior III Uros 8 (PR) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAPIB
152 EUR n 03 FI*Waputtaren Pow-Wow Penelope III Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
153 EUR a 03 FI*Waputtaren Vellamo Vieno Vedenneito III Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 NOM
154 KBL I / KBL ns 22 SE*Kot-à-Kuril Avalon III Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 NOM
155 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus III Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM NOM
156 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI*Conan Uss III Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAC
157 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI*Maikain MiuMiu III Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 BIV NOM BIS
158 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle III Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
159 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger III Uros 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB
160 OCI b 24 FI*Moosegrove Jett III Uros 10 (KAS) Sjöbom Glenn EX1 CAP
161 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem III Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
162 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake IV Uros 1 (SC) Peltonen Martti KM
163 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth IV Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM
164 ABY n FI*Link Monaimba Om IV Naaras 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
165 ABY n FI*Woodcocks A Kind Of Magic IV Naaras 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
166 ABY n FI*Laire Maer Gelir IV Uros 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC BIV NOM BIS
167 ABY n FI*Lovedevotion Josefine IV Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
168 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel IV Naaras 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
169 ABY a FI*Link Mochweo Blou IV Uros 1 (SC) Sjöbom Glenn KM NOM
170 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu IV Uros 2 (SP) Sjöbom Glenn KM NOM
171 ABY a FI*Lovedevotion Fantom IV Uros 6 (IP) Sjöbom Glenn Abs
172 ABY a FI*Lovedevotion Daphne IV Naaras 8 (PR) Sjöbom Glenn EX1 CAPIB NOM
173 ABY a FIN*Link Lindiwe IV Uros 17 (Veteraani) Sjöbom Glenn 2
174 ABY o FI*Laire Gelir Laer IV Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CACS
175 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta IV Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Abs
176 ABY o FI*Link Kubembeleza Haiba IV Uros 7 (CH) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Mitätöity Mitätöity
177 ABY o FI*Lovedevotion Hermes IV Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Abs
178 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja IV Naaras 2 (SP) Peltonen Martti KM
179 CRX I / CRX n FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku IV Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAC
179 CRX I / CRX ns FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku IV Uros 13c (Määrittely) Sjöbom Glenn CRX n
180 CRX II / CRX n 01 64 S*Rexlicious Rotella IV Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn Abs
181 CRX II / CRX b 09 FI*Ballerina's Scheherazade IV Naaras 7 (CH) Sjöbom Glenn Abs
182 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds IV Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC NOM BIS
183 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Tice Taio IV Uros 8 (PR) Sjöbom Glenn EX1 CAPIB
184 CRX III / CRX d FI*Ballerina's Count Paris IV Uros 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB
185 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odile IV Naaras 5 (IC) Sjöbom Glenn EX1 CAGCIB
186 CRX IV / CRX d 03 24 FI*Saca's Gladiatrix IV Naaras 9 (Avoin) Peltonen Martti EX1 CAC
187 CRX IV / CRX e 03 FI*Saca's Little Big Red IV Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1 NOM BIS
188 CRX V / CRX n 24 FI*Claypond's Bon Nuit IV Uros 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
189 CRX V / CRX n 24 FI*Derekaz Scandalous Scarlet IV Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
190 CRX VI / CRX a 03 24 FI*VeeKasin Fanzine IV Naaras 7 (CH) Peltonen Martti EX1 CACIB
191 CRX VII / CRX n 32 U-Mink Ansa of Claypond's IV Uros 18 (Out of Competition) Sjöbom Glenn Arvosteltu
191 CRX VII / CRX n 32 U-Mink Ansa of Claypond's IV Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
192 CRX VII / CRX b 21 32 FI*Claypond's Bonjour IV Naaras 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
193 CRX VII / CRX n 31 FI*Claypond's Dragomir IV Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
194 CRX IX / CRX w 62 FI*Ballerina's Father Frost IV Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
195 CRX IX / CRX w 62 FI*Ballerina's Snow Maiden IV Naaras 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
196 DRX III / DRX d 22 EE*Peter Pan Masterpiece IV Uros 9 (Avoin) Sjöbom Glenn EX1 CAC
197 OLH h 03 24 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin IV Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
198 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black IV Uros 3 (GIC) Peltonen Martti EX1 CACS
199 OSH n FI*Choose For A Full Fool Only IV Uros 12 (Pennut) Peltonen Martti EX1
200 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast IV Uros 8 (PR) Peltonen Martti EX1 CAPIB
201 OSH a FI*LoudMeow Stargazer IV Naaras 2 (SP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM
202 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby IV Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
203 OSH f FI*Santuzzan Miss Saigon IV Naaras 2 (SP) Sjöbom Glenn KM
203 OSH f FI*Santuzzan Miss Saigon IV Naaras 17 (Veteraani) Sjöbom Glenn 1 NOM
204 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever IV Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAC NOM
205 OSH n 24 FI*Tabbytassun Asser IV Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX2
206 OSH n 24 Strekoza's Casanova IV Uros 11 (Nuoret) Sjöbom Glenn EX1 BIV NOM
207 OSH n 24 Justify My Love Via Nocturna*PL IV Naaras 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1
208 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro IV Uros 17 (Veteraani) Sjöbom Glenn 1 NOM BIS
209 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet IV Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM NOM
210 OSH c 24 FI*LoudMeow Mr. Moonlight IV Uros 12 (Pennut) Sjöbom Glenn EX1 NOM
211 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás IV Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM
212 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill IV Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAGCIB
213 OSH d 24 FI*Ori-Katin Crackerjack IV Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 BIV NOM DISQ AGR.
214 OSH d 24 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto IV Uros 8 (PR) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAPIB
215 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out IV Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM
216 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee IV Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
216 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee IV Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
217 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing IV Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM
218 OSH bs 03 22 FI*Jalecat's BeCharming Beautify IV Naaras 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1
219 PEB V / PEB f 21 33 FI*Wanadoo Ariel IV Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1
220 RUS FI*Albergan Aarnivalkea IV Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CACIB
221 RUS FI*BlueLair's Gabriella IV Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAGCIB BIV
222 RUS FI*Sini-Hilkan SuhoiSu´s IV Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAC
223 RUS FI*BlueLair's Inanna IV Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1
224 RUS FI*Albergan Hafanana IV Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1
225 RUS FI*Zarin Simply the Best IV Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) Abs
226 RUS Dacats Vivian IV Naaras 6 (IP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CAGPIB NOM
227 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka IV Uros 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB NOM
228 SIA f DK*Skuld Myser IV Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CACIB
229 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna IV Naaras 1 (SC) Sjöbom Glenn KM
230 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra IV Naaras 1 (SC) Peltonen Martti KM
231 SIA d 03 21 FI*Tabbytassun Aarre IV Uros 11 (Nuoret) Peltonen Martti EX1 NOM BIS
232 SOM p FI*SunnyPace Cosmos IV Uros 6 (IP) Peltonen Martti EX1 CAGPIB
233 SPH I / SPH n FI*Hobbitqueen's Dedenne IV Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 NOM
234 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace IV Naaras 2 (SP) Peltonen Martti KM NOM BIS
235 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful IV Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) EX1 CACS
236 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor IV Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) KM NOM BIS
237 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Eek Magnusson Iréne 1 NOM BIS
238 MCO VII / MCO fs FI*KingLeo's Guddommelig Gyda II Naaras 12 (Pennut) Eek Magnusson Iréne EX1 NOM BIS
248 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael EXO n 24, PER ds 03 22, PER f 03, PER f 24, PER n 03, PER n 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, SBI a, SBI d, SBI d 21, SBI j, SBI n, MCO I, MCO VI, NFO IX, NFO VII, NFO VIII, SIB III 39
Eek Magnusson Iréne kat 2 tark., MCO II, MCO VII, MCO VIII, NEM II, NFO I, NFO II, NFO III, NFO V, SIB II, SIB IV, SIB V, SIB VII, TUA II, TUA VI, HCS, VET I 39
Eriksson Ulrika (JÄRVA/SVERAK) BEN n 22 33, BEN n 24, BEN n 24 33, BSH a 03, BSH a 22, BSH f, BSH g, BUR e, BUR n, CYM 51-52, EUR a 03, EUR as 22, EUR d 22, EUR f 24, MAN 51-52, ABY o, CRX I, OSH a, OSH d 24, OSH h, PEB V, RUS, SIA f, SPH I, SPH V 42
Peltonen Martti kat 4 tark., MCO V, NFO VI, ABY n, BAL b, CRX IV, CRX IX, CRX V, CRX VI, OLH h 03 24, OSH a 24, OSH bs 03 22, OSH f 24, OSH n, OSH n 03 24, SIA c, SIA d 03 21, SIA n 03 21, SOM p, SPH IV, VET III 41
Sjöbom Glenn kat 4 tark., BEN n 22, BEN n 22 32, BSH ay 11, BSH ns 11, BUR c, BUR d, BUR h, EUR d 24, EUR n 03, KBL I, OCI b 24, ABY a, CRX II, CRX III, CRX VII, DRX III, OSH c 24, OSH f, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 24, SIA n 03, VET IV 42
Westerlund Marie kat 2 tark.,PER a 33, PER d, PER f 33, PER fs, PER n, PER n 33, RAG a 03, RAG a 21, RAG d 03 21, RAG f 03, RAG f 04, RAG g 04, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a 21, SBI b, SBI c, SBI f, SBI n 21, MCO III, MCO IV, NEM I, NFO IV, SIB VI 39
6 tuomaria