Ykköskissat 6.5.2017
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 6.5.2017 Loppuu 6.5.2017
Ilmoittautuminen alkaa 23.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 29.3.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:45
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 23.4.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 220  Näyttely on täynnä. Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt
Kutsun kokonaisuudessaan löydät tästä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Näyttelysihteeri: Eeva Lindblom, eeva.lindblom@kolumbus.fi


Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 53
2 78
3 61
4 72
Kotikissat 1
Yhteensä 265

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC NOM
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
2 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Supreme Premior Michael Edström Abs
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
3 PER ds FI SK LO 16 FI*Kultaviiksen Poseidon Uros Avoin Michael Edström Abs
FI*Kultaviiksen Don Juan (PER n) x Kuutsas Summer Storm (PER fs)
4 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
5 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
6 PER ds 22 62 FIN SRK LO Fairy 4 U Jumanji Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Sunlit Dream Lover (PER ds) x Fairy 4 U Dreams Come True (PER ds 11)
6 PER ds 22 62 FIN SRK LO Fairy 4 U Jumanji Uros International Champion Michael Edström Abs
Sunlit Dream Lover (PER ds) x Fairy 4 U Dreams Come True (PER ds 11)
7 PER ds 22 62 FI SRK LO FI*Kultaviiksen Etta James Naaras Premior Michael Edström EX1 CAPIB
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
8 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
9 PER n 33 FI SK LO 16 Sinihuiskan Fenix Uros Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
Sinihuiskan XabiAlonso (PER a 21 33) x Sinihuiskan Delilah (PER n 33)
10 PER a 33 FI SK LO 14 FI*Fiu-Maun Tiny Blue Shadow Uros Supreme Champion Michael Edström KM
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Benoma Havanna Dreams (PER n 21 33)
11 PER f 33 FI SK LO 15 Sinihuiskan Elisha Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP NOM BIS
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Sinihuiskan Aryanna (PER d 21 33)
12 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
13 RAG n FI SK LO 16 FI*Barfait's Aisha Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*Stardoll's Dawning Blue Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM
PL*Ragissa Pacific (RAG a 04) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
15 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
16 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 No Cert
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
17 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
18 RAG n 03 FI SRK LO M'Memories Ragdoll's Havana Naaras Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS NOM BIS
Lucky Dama w Masce*PL (RAG n 03) x M'Memories Ragdolls Gaëlle (RAG a 03)
19 RAG n 03 FI SK LO 16 FI*Barfait's Zac Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Barfait's Tinker Bell (RAG a 03)
20 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Barfait's Playful Paco Uros Grand International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPS
FI*Barfait's Joyful Justin (RAG a 04) x S*Yátaz Iokaste of Barfait (RAG n 04)
21 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Escape From Reality Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
22 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
23 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart Uros Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*Celestial's Desire Me (RAG a 03)
24 RAG a 04 FI SK LO 16 FI*MistyNight Eleonore Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Celestial's Never Höörd (RAG a 04) x FI*MistyNight Dyna (RAG a)
25 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
26 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
27 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*BlackRain's Followed By An Angel Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
28 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
29 RAG n 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Kitai Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
30 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras International Champion Glenn Sjöbom Abs
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
31 RAG a 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Mirai Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
32 RAG d 03 21 FI SK LO 17 FI*Celestial's Here Until Forever Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM BIS
S*Gunbertus In Flames (RAG a 03 21) x FI*Celestial's Angel on My Shoulder (RAG f 03)
33 SBI n FI SRK LO 14 FI*Felinessi Boris Uros International Champion Glenn Sjöbom EX1 CAGCIB
FIN*Fotocatin Risto Räppääjä (SBI n) x EE*Wahida Klaudia (SBI a)
34 SBI n FI SRK LO FI*Chirybiry's Hug me Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*Zhamanen Agent Orange (SBI d) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
35 SBI a FI SK LO 15 FI*Ziazan Interstellar Uros Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
Blue Heaven Sunny Queen *ES (SBI a) x Shapur Angel (SBI b 21)
36 SBI c FI SK LO 16 FI*Kujakeikarin Öifrid Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Belagian X-File (SBI e 21) x FI*Kujakeikarin Justiina (SBI a)
37 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
37 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Martti Peltonen 2
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
38 SBI d FI SK LO 17 FI*Saca's Onetime Zaum Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
FI*Saca's Kenzie the Knight (SBI c) x Lara Croft Mystery Mask*RU (SBI f)
39 SBI d FI SRK LO 14 FI*Chirybiry's Lady-Laili Naaras Kastraatti Glenn Sjöbom EX1 CAP
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
40 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
40 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
41 SBI n 21 FI SK LO 17 FI*Pirimirrin Latsuliitti Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Touchant Troubadour d'amour (SBI n) x FI*Pirimirrin Kaoliniitti (SBI h 21)
42 SBI n 21 FI SRK LO 14 FI*Chirybiry's Immo-Mobile Uros Premior Michael Edström Abs
FI*JoJon La Veta de Oro (SBI d 21) x FI*Chirybiry's Forget-me-not (SBI f)
43 SBI a 21 FI SRK LO 14 Picolina v. Fuchswinkel Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
Jareth v. Ederblick (SBI a 21) x Nala-Anu v. Fuchswinkel (SBI n)
44 SBI d 21 FI SRK LO 13 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM BIS
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
45 TUV n 61-63 / TUV n 61 FI SK LO 16 FI*Semiramisin Ak Vahide Vanilya Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FIN*Semiramisin Gadiel Girgin (TUV n) x FI*Semiramisin Ak Rashida (TUV f)
46 ACS IV / ACS a 03 22 FI SK LO 17 FI*Siriuksen TianaCurl Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl (ACS n 24) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
47 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 16 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
48 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 13 FI*Daybreak's GentleMan Uros Grand International Champion Michael Edström EX1 CACS
DK*Coogan's Willy Wonka (MCO n 22) x Hello Dolly Maccala*PL (MCO fs 03)
49 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Champion Michael Edström Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
50 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Stand By Me Sylvester Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x Coonity Nokomis (MCO n)
51 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag No One Gets Left Behind Uros Kastraatti Michael Edström Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
52 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Abbas-Coons Galileo Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
53 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
54 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 16 FI*Moggi Fanni Sapuska Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
HoneyDevil My Black Bear (MCO n) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 Oklahoma Vivacoon*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
DK*Catoma's Opus One (MCO a 02 21) x Dances With Wolves Estee Lauder (MCO n 09 22)
56 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 FI*KingLeo's Champagne Supernova Naaras International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
57 MCO V / MCO e 22 FI SK RX 16 FI*Mostlycats Mr Milky Way Uros Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC BIV
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mostlycats Tutti Frutti (MCO fs 22)
58 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 17 Katie Forest Pearl Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
IT*Wild Whisper Ulysse (MCO d 22) x Zhozefina Stars Quality (MCO d)
59 MCO V / MCO f 25 FI SK RX 17 FI*Stout-hearted Zahara is my love Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
60 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPIB
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
61 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*Abbas-Coons Gabriel Uros Kastraatti Iréne Eek Magnusson EX1 CAP
FI*Mibella's Incredible Ikaia (MCO d 22) x FI*Abbas-Coons Helmililja (MCO fs 22)
62 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson Abs
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
63 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*Hashtag Under And Over It Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC NOM BIS
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*Tigerworld Morgana (MCO n 09)
64 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX2
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
65 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 17 RU*Unicum Lucifer Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX2
RU*Unicum Nosferatu (MCO n 09 25) x RU*Unicum Caezarea (MCO fs 22)
66 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK RX 17 Zachary Tiili*PL Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Zmatrixu Lester (MCO e 09 22) x Trinity Bellamoondo*PL (MCO f 22)
67 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
FIN*SolarWind's Rigel (MCO a 22) x FI*Mahtitassun EteväEmäntä (MCO fs 09)
68 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Marskin Love Happens Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX2
FI*Marskin Heartbreaker (MCO d 09 22) x Zosia Dwa Formaty*PL (MCO f 09 22)
69 MCO VI / MCO g 09 22 FI SK LO 17 FI*Escape's Jennifer Lopez Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*Escape's Rihanna (MCO g 09 22)
70 MCO VII / MCO ds 22 FI SK RX 15 FI*Mostlycats You Are My Life Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
FI*Mostlycats Honeybush Vanilla (MCO ds 03 22) x FI*Mostlycats Thyra (MCO d 22)
71 MCO VII / MCO ds 22 FI SK LO 16 FI*LovelyLife Redrunner Ruby Naaras Avoin Michael Edström Abs
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*LovelyLife ConLeche Candy (MCO ds 23)
72 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Hämminki Naaras Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
Dion Tallin Perla Annaru*PL (MCO a 22) x FI*Mahtitassun Cauhu (MCO ns 22)
73 MCO VIII / MCO fs 09 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun EteväEmäntä Naaras International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
S*Operacoon's Lord Sidney (MCO ns 03) x FI*Mahtitassun AlkuEläin (MCO f)
74 NEM I / NEM n 21 FI SK LO 16 Falco z Kociego Domu*PL Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
Em Manuell Felis Felicis, SK (SIB n 03 22) x Fleuramour Yunona of Taigastar (NEM n 21)
75 NEM I / NEM a 21 FI SK LO 16 FI*SiniTaigan Aglaya Naaras Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*FeliMau Elvis (NEM as 09 21) x Quintana Eel Cherubino*PL (NEM a 21)
76 NEM II / NEM n 09 21 FI SK LO 16 Imageblaze Eminem Uros Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1
Zlatoust Vizantiysky Podarok (NEM a 03 21) x Madlen Delorensibbell for Imageblaze (NEM n 09)
77 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Gaudium Uros Kastraatti Michael Edström EX1 CAP
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
78 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Michael Edström KM BIV NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
79 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
80 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*Hopeahännän Matilda Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FIN*Hopeahännän Ihana Iines (NFO n 03 24)
81 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin Harley-Davidson Fat Bob Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
82 NFO II / NFO n 03 FI SRK RX FI*Ninatte's Cloud Nine Uros Grand International Premior Michael Edström EX1 CAPS
Super Trouper av Skara Brae*CH (NFO d 02) x FIN*Slytiger's Pina Colada (NFO ns 09)
83 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian Cry Of Silence Uros International Premior Michael Edström EX1 CAGPIB NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
84 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
84 NFO IV / NFO n 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Voodoo Naaras Siitos Iréne Eek Magnusson
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
85 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
86 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACIB
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
87 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eldgrim Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
88 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Emeliana Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM BIS
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
89 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 17 FI*Nalle-Puhin Suzuki Savage Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX2
FIN*FoxyPaw's Full Time Lover (NFO n 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
90 NFO IV / NFO n 03 24 FI SK LO 14 FI*Koivunpesän Tuohi Naaras International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
91 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros International Champion Michael Edström EX1 CAGCIB BIV NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
92 NFO V / NFO e 24 FI SK LO 16 FI*RockyHill's Eluwilussit Uros Avoin Michael Edström EX1 CAC
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Hopeahännän Vanessa (NFO fs)
93 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Hirmuinen Coco Chanel Naaras Avoin Michael Edström EX1 CAC
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
94 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 17 FI*GoldenFurry's Last Choice Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1 NOM
Oliver James Forest Myths (NFO n 09) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
95 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Sleeping Beauty Naaras Avoin Iréne Eek Magnusson EX1 CAC
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
96 NFO VI / NFO d 02 21 64 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Syysprinssi Uros Nuoret 7-10 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV NOM BIS
S*Cederskogens Max Magma (NFO ds 09 22) x FI*Hopeahännän SerafinaPekkala (NFO f 03 22)
97 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Princess Estelle Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Katniss Everdeen (NFO fs 09)
97 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 16 FI*Glyrien's Princess Estelle Naaras Määrittely Michael Edström NFO d 09 22
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Glyrien's Katniss Everdeen (NFO fs 09)
98 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Iréne Eek Magnusson KM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
99 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
100 NFO VIII / NFO ds 09 23 FI SK LO 15 FI*GoldenFurry's First Glance Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*Catpros Altai anemone (NFO ds)
101 NFO VIII / NFO as 03 22 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Parru Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
102 NFO VIII / NFO fs 02 21 62 FI SK LO 17 FI*Koivunpesän Lankku Naaras Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1 BIV
FI*GoldenFurry's First Glance (NFO ds 09 23) x FI*Ninatte's Voodoo (NFO n 02 21)
103 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CAGCIB
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
103 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros Siitos Iréne Eek Magnusson
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
104 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 17 FI*Jarraun's Skog Eikki-Ejnar Uros Pennut 4-7 kk Iréne Eek Magnusson EX1
DK*Naturell's Knight Light (NFO w) x FI*Tähtitassun Aurinkoinen (NFO n 09 24)
105 SIB III / SIB ny 24 FI SRK RX FI*Amurin Ruufus Uros Supreme Champion Iréne Eek Magnusson KM
Lucas Sibaris*RU (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
106 SIB IV / SIB n 09 23 FI SK LO 17 Navara Sibaris*RU Naaras Nuoret 7-10 kk Michael Edström EX1 NOM
FI*Balladin Ruhtinasukko (SIB n 24) x Taffi Sibaris*RU (SIB n 09 24)
107 SIB IV / SIB n 09 22 FI SK LO 17 Maria von Sibikoschka A Naaras Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
Iljosha Präsident von Sibikoschka A (SIB a 09 22) x FI*Amurin Hadassa (SIB f 22)
108 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Supreme Premior Michael Edström KM NOM BIS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
109 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros Grand International Champion Iréne Eek Magnusson EX1 CACS NOM BIS
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
110 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras Grand International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
111 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zerahiah Uros International Premior Iréne Eek Magnusson EX1 CAGPIB NOM BIS
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
112 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 17 FI*Keijumetsän Aleksanteri Suuri Uros Pennut 4-7 kk Michael Edström EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Keijumetsän Kesän lapsi (SIB n 24)
113 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS NOM BIS
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
114 BEN n 22 FI SK RX 15 CattiCartano KingOfHearts Uros International Premior Marie Westerlund Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Catwalk Glam (BEN n 24)
115 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM BIV NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
116 BEN n 24 FIN SRK LO FIN*CattiCartanon Jaguliina Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX2
Stonehenge Jagubar of CattiCartano (BEN n 24) x CattiCartano's Snow Princess (BEN n 24 33)
117 BEN n 24 FI SRK LO 13 MyArt Premier Rose Diamond Naaras Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
Glitterglam MyArt Illusion (BEN n 24) x Glitterglam Jungle Diamond (BEN n 24)
118 BEN n 22 33 FI SK RX 15 CattiCartano Crystal Heels Naaras International Champion Marie Westerlund Abs
CattiCartano Hemlock (BEN n 22) x CattiCartano Spring Fashion (BEN n 24)
119 BEN n 24 33 FI SK LO 16 Inkuban Carib Uros International Champion Marie Westerlund EX1 CAGCIB
Cats Pskov Rich of Lansen (BEN n 24) x Dikay Grasiy Ella Fitzhgerald (BEN n 24)
120 BSH n FI SRK LO FI*Feronian Gaia Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS
Zorro Famous Hero British Velvet, CZ (BSH a) x FI*Feronian Dahlea Purpurea (BSH f)
121 BSH n FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Gallica Uros Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
122 BSH a FI SK LO 16 FI*Chokotoe's Lord Blue Hair Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Ruusutarhan Ottilio (BSH a) x FI*Chokotoe's Sailor Blue Rose (BSH a)
123 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
124 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
125 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
126 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS NOM
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
127 BSH ns 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Evita Peron Naaras Avoin Marie Westerlund Abs
FI*EmeraldCharm Northern Charmer (BSH ns 11) x FI*EmeraldCharm Silver Varvara (BSH ns 11)
128 BSH ay 11 FI SRK RX FI*EmeraldCharm Empyreal Elea Naaras Grand International Champion Marie Westerlund EX1 CACS BIV
S*Litho's Sunrise of Savanna (BSH ny 11) x Silver Pamplemousse aus Curbechi (BSH ns 11)
129 BSH ay 11 FI SK RX 14 FI*EmeraldCharm Bluegolden Turandot Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Lovable Lucy (BSH ny 11)
130 BSH ay 11 FI SK RX 16 FI*EmeraldCharm Goutte de Rosée Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1 NOM
Blue golden Inari de Maneki Neko (BSH ay 11) x FI*EmeraldCharm Empyreal Elea (BSH ay 11)
131 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros International Premior Marie Westerlund Abs
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
132 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Supreme Premior Marie Westerlund KM BIV NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
132 BUR n FIN SRK LO FIN*Niorun Billie Holiday Naaras Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
FIN*Aberwyn Jin Shiro (BUR n) x FIN*Almond's Niorun (BUR b)
133 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
133 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Veteraani Martti Peltonen 1 NOM
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
134 BUR n FIN SRK LO FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Kastraatti Marie Westerlund EX1 CAP
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
134 BUR n FIN SRK LO FIN*Almond's Virginia Woolf Naaras Veteraani Martti Peltonen 2
FIN*Arkhitekton Imhotep (BUR n) x FIN*Niorun Billie Holiday (BUR n)
135 BUR c FI SK LO 16 FI*Almond's Hiram Flaversham Uros Premior Martti Peltonen EX2
FI*Almond's Elvis Presley (BUR b) x FIN*Almond's Virginia Woolf (BUR n)
136 BUR c FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killing Loneliness Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
137 BUR e FI SK RX 16 FI*KattiaMattia Anselmi Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*AuroraAustralis Jalmari Finne (BUR n) x FI*Arkhitekton Carrie (BUR g)
138 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
139 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
140 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB NOM
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
141 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Belle Naaras Avoin Marie Westerlund EX1 CAC
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
142 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Martti Peltonen KM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
142 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Martti Peltonen 3
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
143 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Supreme Champion Marie Westerlund KM
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
144 EUR e 23 FI SK RX 16 FI*Pinkkitassun Kristiina Naaras Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Tiikerililjan Lounatuuli (EUR d 22) x FI*Pinkkitassun Edina (EUR e 24)
145 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
146 EUR gs 23 FI SK RX 17 FI*Katinhännän Jyn Erso Scarif Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Katinhännän Komeetta Hyakutake (EUR es 23) x FI*Katinhännän Conchita RuPaul (EUR as)
147 EUR gs 24 FI SK RX 17 FI*Katinhännän Lyra Galen Jedha Naaras Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
FI*Katinhännän Komeetta Hyakutake (EUR es 23) x FI*Katinhännän Conchita RuPaul (EUR as)
148 KBL I / KBL ns 22 FI SK LO 17 SE*Kot-à-Kuril Avalon Uros Pennut 4-7 kk Marie Westerlund EX1
SE*Jepnicks Always On My Mind (KBL ns 22) x SE*Kot-à-Kuril Texas hold'em (KBL f 22)
149 KOR FI SRK LO 13 FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam Naaras Grand International Premior Marie Westerlund EX1 CAPS BIV
FI*Cisseli's Poo kao fai (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
150 KOR FI SK LO 15 FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api Uros International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Hovikissan Rhe-Mu (KOR ) x FI*Tatsutan Shadi Aksi-Ankitam (KOR )
151 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras International Premior Marie Westerlund EX1 CAGPIB
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
152 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI SRK RX FI*Conan Lontrus Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM
FIN*Conan Intrigant (MAN n 03 52) x Pretty Girl de la Gambade *CH (MAN d 22 51)
153 MAN 51-52 / MAN e 22 51 FI SK RX 17 FI*Maikain MiuMiu Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM BIS
Auragold Mr. Worldwide (MAN d 03 22 51) x FI*Maikain Valmu Väng (MAN e 23 53)
154 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hai Dec Naaras Premior Martti Peltonen Abs
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
155 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Chai-lai Zalika Zahur Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Haquicah Hathor (MAU n 24)
156 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
157 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
158 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck Naaras Avoin Martti Peltonen Abs
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x Pikespeak Estrella of Woodcocks (OCI ns 24)
159 OCI b 24 FI SK LO 15 Happy Lady Tigrillo, CZ Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Best of Tigrillo, CZ (OCI n 24) x Flavia a. Kisdorf (OCI c 24)
160 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jett Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
161 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
162 OCI c 24 FI SRK LO FI*Embrace Good King Wenceslas Uros Premior Marie Westerlund Abs
Tribal Kermode (OCI b 24) x FIN*Martinic Dazzling (OCI b 24)
163 OCI c 24 FI SK LO 15 FI*Woodcocks Love-a-Lot Naaras Kastraatti Marie Westerlund Abs
FIN*Moosegrove Kókiri (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Calypso (OCI b 24)
164 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Amare-Cattus Beldroth The Bright Uros Champion Marie Westerlund EX1 CACIB
FI*Silvercomet Midnight's King (OCI bs 24) x FI*Punakuun Chili (OCI a 24)
165 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
166 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
167 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
168 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC BIV NOM
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
169 ABY n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka Jeanne d'Arc Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX2
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
170 ABY n FI SK LO 17 FI*Lovedevotion Josefine Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Elisabeth (ABY n)
171 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
172 ABY a FI SK LO 14 FI*Link Mochweo Blou Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
173 ABY a FI SK LO 15 FI*Akanthos Dante Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Angelos Victoria (ABY n)
174 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
175 ABY a FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Fantom Uros International Premior Ulrika Eriksson Abs
FI*Link Mochweo Blou (ABY a) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
176 ABY a FI SK LO 14 FI*Lovedevotion Daphne Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Link Zaki Habit Rouge (ABY o) x Hotchocolate Cleopatra (ABY n)
177 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Veteraani Martti Peltonen 2
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
178 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
179 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras International Champion Glenn Sjöbom Abs
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
180 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Champion Glenn Sjöbom EX1 CACIB
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
181 ABY o FI SK LO 16 FI*Lovedevotion Hermes Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom Abs
FI*Lovedevotion Berlioz (ABY n) x FI*Lovedevotion Desirée (ABY n)
182 BAL w 67 FI SK LO 14 FI*Fercatin Odipin William Uros Premior Ulrika Eriksson Abs
FI*Fercatin Minzay Pinocchio (BAL b) x FI*Fercatin Kaukar Odile (BAL w)
183 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
184 BAL b FI SRK LO 14 FI*BaliDancer's Flor Fandango Naaras Premior Ulrika Eriksson Abs
FI*Fercatin Minzay Pinocchio (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
185 BAL c 21 FI SK LO 16 FI*Fercatin Floram Bianca Naaras Champion Ulrika Eriksson Abs
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Flor Fandango (BAL b)
186 CRX II / CRX n 01 64 FI SRK LO 14 S*Rexlicious Rotella Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson Abs
Rex Angels Sapphire (CRX a 01) x DK*Blytt Carla Bley (CRX f 09)
187 CRX II / CRX b 09 FI SK LO 15 FI*Ballerina's Scheherazade Naaras Champion Ulrika Eriksson Abs
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
188 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*CuteChaos Elastic Heart (CRX n) x S*Rexlicious Rotella (CRX n 01)
189 CRX III / CRX d FI SK LO 15 FI*Ballerina's Count Paris Uros International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x FI*Sweetpurr's Rice Krispies (CRX fs)
190 CRX III / CRX fs FI SRK LO 14 FI*Ballerina's Odile Naaras International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB
S*Rexlicious Double the Dumle (CRX d 03) x FI*Sweetpurr's Pandia (CRX ns 03)
191 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Gladiatrix Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
192 CRX IV / CRX e 03 FI SK LO 17 FI*Saca's Little Big Red Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM BIS
FI*Angelfalls Étoile Azurée (CRX a) x FI*Saca's Evey Peregrina (CRX f 03)
193 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bon Nuit Uros Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
194 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Derekaz Scandalous Scarlet Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can (CRX n 24) x FI*Derekaz Disulfur Dinitride (CRX ns)
195 CRX VI / CRX a 03 24 FI SK LO 16 FI*VeeKasin Fanzine Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB
Fair Hell Gwendji Wonder (CRX n 24) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
196 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Champion Ulrika Eriksson Abs
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
196 CRX VII / CRX n 32 FI SK LO 15 U-Mink Ansa of Claypond's Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Utamesh Ansa Satysfakcja*PL (CRX n 33) x Ratry Cornwall Legend*RU (CRX n 32)
197 CRX VII / CRX b 21 32 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bonjour Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
198 CRX VII / CRX n 31 FI SK LO 17 FI*Claypond's Dragomir Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Shanechka Zolotoe Runo (CRX b 32)
199 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 17 FI*Ballerina's Father Frost Uros Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
200 CRX IX / CRX w 62 FI SK LO 17 FI*Ballerina's Snow Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*KittyLady's Tom Collins (CRX w) x S*Pontemonte's Nathhorst (CRX n)
201 DRX I / DRX a FI SRK LO FI*Åbodas Mai Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS NOM
S*Fiddlestix Once Ogima (DRX a) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
201 DRX I / DRX a FI SRK LO FI*Åbodas Mai Naaras Veteraani Martti Peltonen 1 NOM
S*Fiddlestix Once Ogima (DRX a) x S*Fiddlestix Femme Fatale (DRX a)
202 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros Grand International Champion Glenn Sjöbom EX1 CACS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
203 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Premior Glenn Sjöbom EX1 CAPIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
204 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
205 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
206 OSH n 24 FI SK RX 16 Strekoza's Casanova Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM BIS
Burukkusi (OSH a 25) x Shayan Viorika (OSH n)
207 OSH n 24 FI SK LO 17 Justify My Love Via Nocturna*PL Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1
Blackrock Via Nocturna*PL (OSH n 03 25) x Darkmoon Via Nocturna*PL (OSH n)
207 OSH n 24 FI SK LO 17 Justify My Love Via Nocturna*PL Naaras Määrittely Glenn Sjöbom OSH n 24
Blackrock Via Nocturna*PL (OSH n 03 25) x Darkmoon Via Nocturna*PL (OSH n)
208 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
209 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
209 OSH n 01 21 FI SRK RX 14 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
210 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hunting NightWing Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
211 RUS FI SK LO 16 FI*Hana-Bi Hansa Naaras Avoin Glenn Sjöbom EX1 CAC
FI*Hana-Bi Timur (RUS ) x Wow Hana-Bi Grey Sky*PL (RUS )
212 RUS FI SK LO 17 FI*Zarin Marlene Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
FI*Zarin Just the beginning (RUS ) x Blue Wind Eternal Flame of Zarin (RUS )
213 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
214 RUS FI SRK LO Dacats Vivian Naaras International Premior Glenn Sjöbom EX1 CAGPIB
Platina Luna's Blinken (RUS ) x Platina Luna Padme Amidala of Dacat (RUS )
215 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
216 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
217 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Glenn Sjöbom KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
218 SOM n FI SK RX 16 FI*Kharn-Ka H.Nelson Uros Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1
Tilsim dan Black Dragon (SOM n) x FI*Kharn-Ka Great Gatsby (ABY a)
219 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
219 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Martti Peltonen 1 NOM BIS
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
220 SOM a FI SRK RX FI*Kharn-Ka Snowmoon Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson Abs
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x FIN*Kharn-Ka Only Ofelia (ABY a)
220 SOM a FI SRK RX FI*Kharn-Ka Snowmoon Uros Veteraani Martti Peltonen Abs
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x FIN*Kharn-Ka Only Ofelia (ABY a)
221 SPH I / SPH n FI SK RX 16 FI*Hobbitqueen's Dedenne Naaras Nuoret 7-10 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
FI*Hobbitqueen's Isanotski (SPH n 03) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
222 SPH I / SPH n FI SK LO 17 Dasher Mraudi*PL Naaras Pennut 4-7 kk Glenn Sjöbom EX1 NOM
Amarok Mraudi*PL (SPH n) x Odyseja Casall La Silla*PL (SPH n)
223 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM BIS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
224 SPH V / SPH f 03 32 FI SRK RX 14 Skinzin Hobbitually Beautiful Naaras Grand International Champion Glenn Sjöbom Abs
Godz General Patton (SPH d 09) x Skinzin Lucyintheskywd (SPH n 09 32)
225 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Glenn Sjöbom KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
226 HCS Mei Naaras Kotikissat Ulrika Eriksson 1 NOM BIS
242 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Edström Michael kat 2 tark , PER a 33, PER d, PER ds, PER ds 22 62, PER f 33, PER fs, PER n, RAG a 03, RAG a 21, RAG d 03 21, RAG f 03, RAG f 04, RAG g 04, RAG n, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI n 21, MCO II, MCO VII, MCO VIII, NEM II, NFO I, NFO II, NFO V, SIB IV, SIB V, SIB VII 47
Eek Magnusson Iréne kat 2 tark, ACS IV, ACS XI, MCO III, MCO IV, MCO V, MCO VI, NEM I, NFO IV, NFO IX, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, SIB III, SIB VI 45
Eriksson Ulrika ABY a, ABY n, BAL b, BAL c 21, BAL w 67, CRX II, CRX III, CRX IV, CRX IX, CRX V, CRX VI, CRX VII, DRX I, OSH n 01 21, OSH n 03 24, OSH n 24, SIA n 03, SIA n 03 21, SOM a, SPH IV, HCS 41
Peltonen Martti BEN n 24, BSH a, BUR c, BUR h, EUR f 24, EUR gs 23, EUR n 22, MAN 51-52, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, VET 1, VET 3, VET 4 31
Sjöbom Glenn OSH n 24 (13c), PER f 24, PER n 03, PER n 21 33, PER n 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n 04, SBI a, SBI a 21, SBI c, SBI d, SBI d 21, SBI f, SBI n, TUV n 61-63, ABY o, OSH a, OSH d 24, OSH h, OSH n, RUS, SOM n, SPH I, SPH V 44
Westerlund Marie BEN n 22, BEN n 22 33, BEN n 24 33, BSH a 03, BSH ay 11, BSH f, BSH g, BSH n, BSH ns 11, BUR e, BUR n, CYM 51-52, EUR d 24, EUR e 23, EUR gs 24, KBL I, KOR, OCI bs 24, OCI c 24 30
6 tuomaria