Satakissa 26.02.2017
Järjestävä yhdistys Satakissa ry
Alkaa 26.2.2017 Loppuu 26.2.2017
Ilmoittautuminen alkaa 15.11.2016 Ilmoittautuminen loppuu 22.1.2017
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 16.2.2017
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 210   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti satakissa.sihteeri@gmail.com
Paikka Pori
Toimihenkilöt Näyttelypäällikö: Elise Rämö, elise.ramo@kolumbus.fi, p. 0405599924
Näyttelysihteeri: Pia Hassell, Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, p. 0415036421
Tavoitat näyttelysihteerin parhaiten sähköpostitse pia.hassell@gmail.com, työaikana en hoida näyttelyasioita

Myyntipaikat ja mainokset:  Varaukset 15.02.2017 mennessä Elina Peltonen halden.coon@dnainternet.net p.0505920159
Raha-asiat: Marjo Klankki, satakissa.rahat@gmail.com. p. 0445410071
Ruusukkeet ja palkinnot: Otamme kiitollisuudella vastaan. Piia Anolin-Niemi, Sahrantie 21 C 11, 28220 Pori.
Assistenttianomukset: Pääassistentti Marko Lahtinen nebbis@gmail.com
Lisätietoja Näyttelypaikka: Kylpylähotelli Yyteri, Sipintie 1, 28840 Pori
Näyttelymaksu/kissa: 37€, Satakissan jäsenet 34€, ei-FIFe -kissat 50 €.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä. Kaverikissa 10€ (Ei omaa häkkipaikkaa).
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla pia.hassell@gmail.com tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä (3 € sisältää molemmat päivät). Paikanpäältä luettelo maksaa 5€.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 58
2 85
3 41
4 39
Kotikissat 7
Yhteensä 230

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI SRK LO 14 FI*Elrikan Fantastic Feeling Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
LV*Nostri Vincent More Than a Feeling (EXO w) x FI*Chevhill's Piece of Gold (PER d 02)
2 EXO w 62 FI SK LO 16 FI*Elrikan Tamerlan Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
3 EXO g FI SK LO 16 FI*Vipsun Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x FI*Mau-Miun C'est La Vie (EXO g 24)
4 EXO as FI SK LO 15 FI*Mau-Miun Mary Poppins Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
FI*Moondreamer's Starry Sky (PER a) x FI*Mau-Miun First Love (EXO a 03 24)
5 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM BIV NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
6 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Rain of Roses Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
7 EXO n 22 FI SK LO 16 FI*Nipsu-Nappulan WhatsApp Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Preciousice Na-Pe-Ro (EXO n 22) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
8 EXO n 22 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Jadwiga Princess Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x Alice Chosen One del Falco d'Oro (EXO n)
9 EXO n 24 FI SK LO 17 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Elrikan Garfield Gold (EXO d 03 24) x FI*KiSui All or Nothing (PER f 03)
10 EXO f 03 24 FI SK LO 16 FI*Elrikan Tessa Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Elrikan Fantastic Feeling (EXO w) x FI*Chosen-One Orchid Olunda of Elrikan (EXO n 03 24)
11 PER n FI SK LO 15 Almathea Boogie Night Uros Champion Kai Ruonala EX1 CACIB NOM BIS
PL*Almathea Total Eclipse (PER d) x Almathea Aretha Franklin (PER n)
12 PER d FI SRK LO One Way Ticket von La'Noitan Uros International Champion Kai Ruonala Abs
Dachsbau Gremlin (PER n) x Cha-Cha-Cha von La'Noitan (PER f)
13 PER d FI SK LO 14 FI*Mimosan Le Boy Uros Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
14 PER d FI SRK LO 13 FI*Kultaviiksen Koh-I-Noor Naaras Avoin Kai Ruonala Abs
One Way Ticket von La'Noitan (PER d) x FIN*Tuitui Drawn In The Clouds (PER d)
15 PER fs FI SK LO 16 FI*Timanfaya Filled With Love Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
16 PER f 24 FI SK LO 16 FI*Timanfaya She Will Be Loved Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
17 PER ns 24 62 FI SK LO 16 FI*Timanfaya More Than Words Uros Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1
Fairy 4 U Jumanji (PER ds 22 62) x My-Champagne Anemone to Timanfaya (PER n 24)
18 PER a 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan XabiAlonso Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Tirlittan (PER c 21 33)
19 RAG n FI SRK LO 13 S*Mariamores O'Lala of Adonis Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX2
NO*Tranquil Adonis (RAG n 04) x S*Harmony BlueEye Rochelle (RAG n)
20 RAG n FI SK LO 15 FI*Pengvin's Gloria Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Pengvin's Celina (RAG n)
21 RAG a FI SK LO 14 FI*Maplehill's Kingfisher Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB NOM
FI*Maplehill's Lord Milori (RAG e) x Dollyfella Vive Le Rock (RAG a)
22 RAG n 03 FI SRK LO 13 FI*Maplehill's Tahoma Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB NOM BIS
RO*Elian Rags Churchill (RAG a 03) x FIN*Maplehill's Taj-I-Mah (RAG n 04)
23 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Purppuralinnan Prinsessa Viviane Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC BIV NOM
FI*Ragtail Hermes (RAG n 04) x FI*Peukaloisen Dancing Queen (RAG n)
24 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Rapunzel Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Stardoll's Yoda (RAG n 04) x M'Memories Ragdoll's Havana (RAG n 03)
25 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Birrimirrin Ragit Romneya Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Stardoll's Wind Warrior (RAG n 04) x FI*Stardoll's Rapunzel (RAG n 04)
26 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
27 RAG a 03 FI SK LO 14 FI*Celestial's Poison Girl Naaras International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB BIV NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
28 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*BlackRain's Breathtaking Prince Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x FI*Celestial's Wild Child (RAG a 04)
29 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
30 RAG f 03 FI SK LO 15 FI*Celestial's Satavarma Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB NOM BIS
FI*Celestial's GunBert (RAG a 03) x FI*Celestial's Heaven on Earth (RAG f 04)
31 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Tequila Sunrise Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
32 RAG f 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
33 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*BlackRain's Followed By An Angel Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM BIS
NO*Noble Origins' Prince Carl Philip (RAG n 04) x FI*BlackRain's Acting Like A Diva (RAG g 03)
34 RAG g 04 FI SK LO 16 FI*Celestial's Irish Coffee Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX2
S*Gunbertus Gabriel (RAG d 04) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
35 RAG a 04 21 FI SRK LO FI*Rock'nRags BrightestDiamond Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
FI*Dollicious Maxterpiece! (RAG a 04 21) x FI*Dollyblues Queen of Beauty (RAG a 04 21)
36 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
36 SBI n FIN SRK LO FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Vladimir Isakov 1 NOM BIS
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
37 SBI n FI SK LO 15 FI*Harebell King Star Kalervo Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
39 SBI a FI SK LO 16 FI*Lofanna Etna Naaras Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
40 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
41 SBI c FI SK LO 16 FI*Harebell Niiskuneiti Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
42 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Supreme Premior Kai Ruonala KM
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
42 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Vladimir Isakov 2
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
43 SBI d FI SK LO 15 FI*Mototassun Rocket III Uros Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACIB
FI*Tamus Iveco (SBI a) x FI*Mototassun Roseepippuri (SBI f 21)
44 SBI d FI SK LO 16 FI*Rais-Kis Mignon Uros International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
45 SBI d FI SRK LO 13 FI*Canth's Xander Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Safirrubir Brave the Wind (SBI a) x FI*JoJon La Pepita de Oro (SBI f 21)
46 SBI f FIN SRK LO FIN*Lirukallion Säkenöivä voima Naaras Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
Faerie Kiss Lancelot (SBI n) x FIN*Lirukallion Tilaustyö (SBI d)
47 SBI h FI SK LO 16 Ravenna da MaKaJa Naaras Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Mahabodhi's Magic Blue Eyes (SBI b 21) x Say Sinh's Yarah (SBI f)
48 SBI n 21 FI SK LO 15 FI*Saca's Azzurro Daimler Uros Champion Kai Ruonala Abs
FI*Celestial's Red Moon Rising (SBI d 21) x DK*Con Meo's Yugo (SBI c)
49 SBI n 21 FI SK LO 16 FI*Kyattsu Scarlett O`hara Naaras Pennut 4-7 kk Kai Ruonala EX1
FI*Tamus Juke (SBI n 21) x FI*Mototassun Bonneville (SBI f 21)
50 SBI e 21 FI SRK LO Peret Laty Mery, CZ Uros International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
Zanadu Halley's Comet (SBI b 21) x Satine van de Meybas (SBI d)
51 SBI f 21 FI SK LO 16 FI*Kyattsu Suellen O´hara Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
FI*Tamus Juke (SBI n 21) x FI*Mototassun Bonneville (SBI f 21)
52 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Grand International Premior Jurgita Gustaitiene Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
52 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Vladimir Isakov Abs
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
53 SBI j 21 FI SK LO 15 FI*Canth's Molly Cottontail Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB NOM
FI*Harebell Isfahan Wonder (SBI d) x EE*Cally Ly Khaleesi (SBI b 21)
54 ACL III / ACL n 22 FI SK RX 15 FI*Siriuksen ManzoniCurl Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS NOM BIS
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FI*Siriuksen CiaraCurl (ACS a 22)
55 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 16 FI*Debals KooMikko Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
56 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI SK LO 16 FI*Debals KehVeli Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
57 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 15 FI*Siriuksen NidaCurl Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
BR*Aruak Curl Barth (ACL n 03 23) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
58 ACS III / ACS n 24 FI SK RX 16 FI*Siriuksen Ragnar LothbrokCurl Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FI*Siriuksen ManzoniCurl (ACL n 22) x FIN*Siriuksen IdaCurl (ACS n 09 24)
59 ACS III / ACS b 24 FI SRK RX 14 FI*Siriuksen KoppamurraCurl Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS NOM BIS
FI*Siriuksen AristoCurl (ACS n 22) x FIN*Siriuksen SalsaCurl (ACS g 24)
60 ACS III / ACS n 22 FIN SRK RX DBCats The Curl From Impanema Naaras Kastraatti Bjarne Wikström EX1 CAP NOM BIS
DBCats Little Rock, DM (ACS n 24) x DBCats Flutterbye Rose, DM (ACS ns 22)
60 ACS III / ACS n 22 FIN SRK RX DBCats The Curl From Impanema Naaras Veteraani Kai Ruonala 3
DBCats Little Rock, DM (ACS n 24) x DBCats Flutterbye Rose, DM (ACS ns 22)
61 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPIB NOM
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
61 ACS IV / ACS n 09 24 FIN SRK RX FIN*Siriuksen IdaCurl Naaras Veteraani Kai Ruonala 2
FIN*Siriuksen BenjiCurl (ACS a 24) x FIN*Siriuksen XarletCurl (ACL n 22)
62 MCO I / MCO a FI SRK LO 14 FI*Mainehaan Hanson Uros Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*Mainehaan Barbra (MCO n)
63 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*Tigerworld God Of Rock `N` Roll Uros Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
64 MCO I / MCO n FI SRK LO FI*Mainehaan Bruno Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
65 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Halden coon's Ärnesti Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Halden coon's Wei (MCO f 23)
66 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Halden coon's Teppo Ääninen Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Mainehaan Ernest (MCO n 09) x FI*Halden coon's Wei (MCO f 23)
67 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*SolarWind's Rigel Uros Supreme Champion Bjarne Wikström KM
FIN*SolarWind's Sun Spot (MCO n) x FIN*Starmaker's Justyna (MCO ns 22)
67 MCO III / MCO a 22 FIN SRK LO FIN*SolarWind's Rigel Uros Veteraani Kai Ruonala 1 NOM BIS
FIN*SolarWind's Sun Spot (MCO n) x FIN*Starmaker's Justyna (MCO ns 22)
68 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 15 CascadeMtn Dream Maker Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB BIV
Mainesuspect Bilo Toyuma (MCO d 09 22) x Fogcity Peach Mimosa of CascadeMtn (MCO f 09 22)
69 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 15 Archie Mister Mega Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Cybercoon Xabi Alonso (MCO ns 25) x Darkness Sarmatcoon (MCO n)
69 MCO III / MCO a 25 FI SK LO 15 Archie Mister Mega Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Cybercoon Xabi Alonso (MCO ns 25) x Darkness Sarmatcoon (MCO n)
70 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 FI*Tigerworld All Father 2nd Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
71 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Forever Diamond Naaras Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
72 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
73 MCO V / MCO f 22 FI SRK RX 14 FI*Hemingway's Chipara Sun Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
74 MCO V / MCO d 25 FI SK LO 15 Mainelyclassic Even Song Naaras Champion Bjarne Wikström Abs
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
75 MCO V / MCO e 25 FI SK LO 16 FI*Tigerworld Bold `N` Beautiful Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
Archie Mister Mega (MCO a 25) x FI*Tigerworld Nice `N` Easy (MCO f 09)
76 MCO VI / MCO f 09 24 FI SK RX 15 FI*Stout-hearted She Loves Me Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
77 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
77 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 15 FI*Tigerworld Nice `N` Easy Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
78 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 S'Ally BJ Axis Star, CZ Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Captain Coon's Black Jack (MCO n 22) x N'Ellie De Axis Star, CZ (MCO f 03 24)
79 MCO VI / MCO f 02 21 62 FI SK LO 16 FI*Stout-hearted Victorious Love Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV NOM BIS
Excalibur of Jurrasic park, SK (MCO n 09 25) x FI*Stout-hearted She Loves Me (MCO f 09 24)
80 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK LO FI*Chamberlain Keep It Dark Naaras Supreme Premior Bjarne Wikström Abs
FIN*Chamberlain Is There Truth (MCO n 22) x Ysanna Car Maine Treasures, CZ (MCO fs 03 22)
81 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
82 MCO VII / MCO es 22 FI SRK LO FI*Fullmoon's Eternal Flame Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM
FIN*Fullmoon's Painter's Gold (MCO es) x FIN*Fullmoon's Zodiac Mystery (MCO f 22)
83 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 15 FI*Krysos One Undercover Cat Uros International Champion Vladimir Isakov CAGCIB
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Uanita (MCO f 22)
84 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Avoin Vladimir Isakov EX2
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
85 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC BIV
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
86 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 16 FI*Myrskypihlajan Happy Habibi Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Mainehaan Hanson (MCO a) x FI*Myrskypihlajan Laulava Sydän (MCO fs 09)
87 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Grand International Premior Bjarne Wikström EX1 CAPS BIV
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
87 MCO VIII / MCO ns 09 FIN SRK LO S*Moon Kewas Lord Duke of Argyll Uros Veteraani Kai Ruonala 2
S*Silveronyx Beelzebub (MCO ns 09) x DK*Pitho Ayo (MCO a 22)
88 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 15 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras International Premior Bjarne Wikström EX2
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
89 MCO VIII / MCO ns 09 FI SRK LO LT*Lordcoon Grayse Naaras International Premior Bjarne Wikström EX1 CAGPIB
LV*Bosque Bestia Arctic (MCO w) x Alwaro Blink Arrow (MCO f 22)
90 NEM I / NEM ns 21 FI SK LO 16 Markiz Velikii Ohotnik Uros Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
Favorit Velikii Ohotnik (SIB as 24) x Brice Velikii Ohotnik (NEM n 21)
91 NEM I / NEM n FI SK RX 14 FI*NonServiam Adimiron Black Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM
Ulyseés Ivy Nový vek, CZ (NEM a) x Kaplya Neva's Mystery (NEM n)
92 NEM II / NEM n 03 21 FI SK LO 16 Teison Nevskiy Sapfir Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Kelvin Indigo Dream (NEM a 02 21) x Imilia Murlex (NEM n)
93 NFO II / NFO a 09 FI SK LO 15 FI*Tupuliinin Titanic Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Tupuliinin Teuvo Maanteiden Kuningas (NFO a 03) x FI*Tupuliinin Josefiina (NFO f)
95 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Another Life Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
96 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Debals Jonatan Uros Supreme Champion Jurgita Gustaitiene KM BIV
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
97 NFO IV / NFO a 09 24 FI SRK LO FI*Nalle-Puhin Girl On Fire Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX2
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
98 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CACS NOM BIS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
99 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Siniidan Kuu Kaakon Yllä Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene Abs
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
100 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Bubble Bobble Naaras Pennut 4-7 kk Jurgita Gustaitiene EX1
9 Levens Trick or Treat (NFO a) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
100 NFO IV / NFO a 09 22 FI SK LO 16 FI*Siniidan Bubble Bobble Naaras Määrittely Vladimir Isakov NFO a 09 22
9 Levens Trick or Treat (NFO a) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
101 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Deimos Lotus Elise Naaras Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM
S*Rockringen's Final Countdown (NFO ns 09 22) x FIN*Deimos Grumman Hellcat (NFO n 09)
101 NFO IV / NFO n 09 23 FIN SRK LO FIN*Deimos Lotus Elise Naaras Veteraani Kai Ruonala 1
S*Rockringen's Final Countdown (NFO ns 09 22) x FIN*Deimos Grumman Hellcat (NFO n 09)
102 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Supreme Premior Jurgita Gustaitiene KM NOM
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
103 NFO V / NFO f FI SRK LO FI*Tupuliinin Josefiina Naaras International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB
FIN*Moutown Begemot (NFO n) x FIN*Tupuliinin Susu (NFO d 09)
104 NFO V / NFO d FI SK LO 16 DonTomaso's Tiger Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
DonTomaso's Nemo (NFO n) x S*NC's Prima Donna (NFO f 22)
105 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Champion Bjarne Wikström Abs
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
106 NFO VI / NFO f 09 22 FI SK LO 14 IT*Freya Oyne Witch Glinda Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS NOM
Norr Venn's Vismund Cygnus (NFO d 09 22) x NL*Norforcats Daydreamer (NFO n 09 22)
107 NFO VI / NFO f 09 24 FI SRK LO 14 FI*Jarraun's Skog Cheresa Naaras Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
108 NFO VII / NFO ns 24 FI SK LO 14 FI*KittyLady's Blueberry Muffin Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*Louhelan Da Capo (NFO d 09 24) x Bolsängen Åslög (NFO ns 22)
109 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 16 Ephelia Tierra Media*ES Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Picatoste la Peyre*ES (NFO ds 09 22) x Bora Bora Tierra Media*ES (NFO ns 09 22)
110 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS NOM
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
111 SIB III / SIB ny 24 FI SK LO 15 FI*Apachiris Elendil Uros International Champion Bjarne Wikström EX1 CAGCIB NOM
Feofan Sibaris*RU (SIB n 24) x FI*Amante's Andromeda (SIB ny 24)
112 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 15 FI*Tunturikissan Saga Naaras International Champion Jurgita Gustaitiene EX1 CAGCIB
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
113 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 14 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
114 SIB V / SIB d 23 FI SK LO 14 FI*Keijumetsän Kesäduuni blues Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Jatsitytön Argut (SIB n 23) x FI*Jäälinnan Alisa (SIB f)
115 SIB VI / SIB e 09 FI SRK LO FI*Cherrytail's Mike Ness Uros International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAGPIB
Laguna Syberiana Houdiny Dadushovic (SIB n 09 24) x FIN*Cherrytail's Baby Jean (SIB e 09 23)
116 SIB VII / SIB es 11 FI SK RX 16 VinniMur Zlatogor Uros Champion Bjarne Wikström EX1 CACIB
Vinnimur Sherlock Holmes (SIB d 22) x Vinnimur Roskosh (SIB fs 23)
117 SIB VII / SIB ns 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Beowulf Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
118 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*ArcticWilds Goofy Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
119 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 14 FI*Sipsun Altair Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB BIV NOM
Fado Colour Foot*PL (SIB as 09 22) x FI*Lumikissan Diiva (SIB ds 09 24)
120 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 16 FI*Cherrytail's Belvedere Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Sipsun Altair (SIB ds 09 24) x FI*Cherrytail's Xalvadora (SIB fs 09)
122 SRL III / SRL d FI SK RX 16 Psipsina Lieska Uros Avoin Jurgita Gustaitiene EX1 CAC
Yoshi of Fantasyland (SRS e) x Psipsina Miahara (SRS f)
124 SRS II / SRS o 03 FI SK RX 16 Casa Dei Riccioli Amor Amor Lola Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
Joschka of Marshy Country (SRS o 03) x EnHouse Keora Tiffany (SRL j 02)
125 TUA II / TUA a 02 64 FI SK LO 16 FI*Josmarin Miss Villiina Naaras Avoin Bjarne Wikström EX1 CAC
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Josmarin Jessenia (TUA f)
126 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 16 FI*Felesin Jarkko Martikainen Uros Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1 BIV
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
127 TUA II / TUA n 09 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nape Napittaja Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
128 TUA III / TUA n 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Erja Lyytinen Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
129 TUA V / TUA f FI SK LO 16 FI*Felesin Aija Puurtinen Naaras Nuoret 7-10 kk Jurgita Gustaitiene EX1 NOM
Jack Le Grizzli de Saint Paër (TUA n 09 22) x FI*Felesin Gratus (TUA f)
130 TUA V / TUA d 24 FI SK LO 15 FI*Felesin Marco Hietala Uros Grand International Premior Jurgita Gustaitiene EX1 CAPS
FI*Elekatin Rosso Ruben (TUA d 24) x FI*Elekatin Fiona Khur (TUA e 22)
131 TUA VI / TUA f 03 24 FI SK LO 16 FI*Tangerine's Enigma: Milk & Honey Naaras Nuoret 7-10 kk Bjarne Wikström EX1
FI*Tangerine's Body and Soul (TUA n 03) x FI*Sada Ramona Rydy (TUA g 23)
132 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 14 FI*Felesin Regina Naaras Grand International Champion Bjarne Wikström EX1 CACS
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Felesin DeaAmoris (TUA f 24)
133 TUA IX / TUA w 64 FI SK LO 16 FI*Josmarin Nöpö Nöpöttäjä Uros Pennut 4-7 kk Bjarne Wikström EX1 NOM BIS
FI*Elekatin Super Nova (TUA w) x FI*Josmarin Leia (TUA n 09)
134 TUA IX / TUA w 61 FI SRK RX 13 FI*Josmarin Ieremija Uros Premior Bjarne Wikström EX1 CAPIB
Geraylar Hazar of Nazarlik (TUA n) x FI*Josmarin Guniz (TUA w)
135 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB NOM
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
136 BSH a FI SRK LO 14 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
137 BSH d FI SK LO 16 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
138 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM BIS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
139 BSH ns 11 FI SK LO 15 FI*Helmiinan Hupakko Naaras International Premior Vladimir Isakov EX1 CAGPIB NOM
S*Esteticas Arthur (BSH ns 11) x FIN*Gnome's Epsilon Indi (BSH ns 11)
140 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
141 BUR n FI SK LO 15 FI*Feirefiz Pour Some Sugar On Me Naaras Avoin Vladimir Isakov Abs
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
142 BUR n FI SK LO 16 FI*Lilac's Iron Maiden Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
143 BUR b FI SK LO 16 UA*Oktarin Yamadori Uros Avoin Vladimir Isakov Abs
Stjärnviks Divine Eros (BUR n) x UA*Oktarin Rosetta (BUR b)
144 BUR c FI SK LO 16 FI*Ninelli's Öökuninganna Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Ninelli's UltravioletUtopia (BUR j)
145 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM BIS
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
146 BUR e FI SRK LO FI*Harebell Aramis Uros International Premior Ulrika Eriksson EX1 CAGPIB
Rumba Limonero (BUR c) x LV*Hot Chocolate Tequila Gold (BUR e)
146 BUR e FI SRK LO FI*Harebell Aramis Uros Veteraani Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
Rumba Limonero (BUR c) x LV*Hot Chocolate Tequila Gold (BUR e)
147 BUR f FI SK LO 14 FI*Almond's Ella Fitzgerald Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Bjelke's Givenchy (BUR n) x Rumba Quintessential (BUR j)
148 BUR h FI SRK LO 14 FI*Cattish Ada Rising Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
FI*MunKisun Meukow for Cattish (BUR c) x FI*Cattish Kitty Softpaws (BUR h)
149 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Vanamo Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
150 CYM 53 / CYM e 09 53 FI SK RX 14 FI*KehRuun Aisha Naaras Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM BIS
Brodnax Play It Again Sam (MAN e 03 22 53) x FIN*D'manns Uska Dara (CYM g 03 53)
151 EUR w 64 FI SK RX 15 FI*Lumihelmen Herrasmies Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x FI*Lumihelmen Felis Fanfare (EUR w)
152 EUR n FI SK RX 14 FI*Sireenin Aamunkoi Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov KM
FI*Pinkkitassun Brunetto (EUR n 22) x Siiri (EUR f)
153 EUR ns FI SRK RX FI*Taikapeikon Armas P. Uros Premior Ulrika Eriksson EX1 CAPIB
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
154 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
155 EUR f 22 FI SK RX 16 FI*Pikku-Piun Helga Hirmuinen Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Pikku-Piun Ylettömän Ihana (EUR d 22) x FI*Pikku-Piun Wilma (EUR n 22)
156 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
157 KOR FI SK LO 15 FI*Mythai Busaya Bao Naaras Champion Ulrika Eriksson EX1 CACIB NOM
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
158 MAN 51-52 / MAN e 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
159 MAU ns FI SK LO 16 Nalittna Daenerys Targaryan Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM BIS
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Khayriyah Palluqtuq (MAU ns)
160 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Nefertum Uros Avoin Ulrika Eriksson Abs
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Thermuthis Talibah (MAU ns 24)
161 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
162 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Felesin Sekhmet Naaras Avoin Ulrika Eriksson EX2
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Thermuthis Talibah (MAU ns 24)
163 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Baketwernel Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 BIV NOM BIS
Egyptsila Juri Gagarin of Nalittna (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
164 MAU ns 24 FI SRK LO FI*Chai-lai Walidah Ife Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
FIN*Chai-lai Chisisi Dakarai (MAU ns 24) x Schooirtjes Tis Ana (MAU ns 24)
165 MAU ns 24 FI SRK LO 14 FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk Naaras Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Chai-lai Daanaa Diogenes (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Walidah Ife (MAU ns 24)
166 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM NOM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
167 OCI b 24 FI SRK LO FI*Kukkatarhan Capsicum Uros Grand International Premior Vladimir Isakov EX1 CAPS
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
168 OCI os 24 FI SK LO 14 FI*Northalla Moonlight Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
FI*Northalla Springwater (OCI ns 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
169 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
170 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Kastraatti Ulrika Eriksson EX1 CAP
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
171 ABY a FI SK LO 16 FI*Silkkihienon XO Emiliani Naaras Avoin Kai Ruonala EX1 CAC
S*Aucuparia's Dareios Ochos (ABY a) x FI*Silkkihienon Voces Intimae (ABY a)
172 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Kastraatti Kai Ruonala Mitätöity Mitätöity
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
173 ABY o FI SK LO 14 FI*Neaera's Genna Gingerella Naaras Grand International Champion Ulrika Eriksson EX1 CACS
FI*Silkkihienon Unda Maris (ABY a) x FI*Neaera's Fiammetta (ABY o)
174 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
175 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
176 BAL n 21 FI SK LO 15 FI*Willicon Until I Get You Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
FI*Noxx The World Is NotEnough (OLH n 03 25) x SE*Qjou'z Costa Rica (BAL r)
177 CRX I / CRX n FI SRK LO Changes Ziggy Stardust Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
178 CRX II / CRX a 02 62 FI SK LO 15 FI*FunkyJam's Upupa Epops Naaras International Champion Ulrika Eriksson EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Blue Dove (CRX a 09)
179 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
180 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 14 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM BIS
Puraffection's Paras Punainen (CRX d 03 24) x FI*Piupaws Song of Sekhmet (CRX n 01 21)
181 CRX III / CRX g 24 FI SK LO 16 FI*FunkyJam's Nova Prime Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
FI*Peppycat's Luke Skywalker (CRX n) x FI*FunkyJam's Firemaker (CRX f 21 33)
182 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Grand International Premior Kai Ruonala Abs
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
183 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 15 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
184 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bon Nuit Uros Avoin Ulrika Eriksson EX1 CAC
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
185 CRX IX / CRX w 62 FI SRK LO 14 FI*KittyLady's Tom Collins Uros Kastraatti Ulrika Eriksson Abs
SpiritCat Prince Charming (CRX w) x FI*KittyLady's Vickie Lynn (CRX f)
186 OSH n FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Black Devil Uros Grand International Champion Kai Ruonala EX1 CACS NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
187 OSH h FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever Naaras Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1 NOM BIS
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
188 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Nuoret 7-10 kk Kai Ruonala EX1
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
189 OSH b 25 FI SK LO 15 FI*Martinic Oriental Beat Naaras International Champion Kai Ruonala EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
190 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Champion Kai Ruonala EX1 CACIB
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
191 OSH d 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's RedBull Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
192 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM BIV NOM BIS
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
193 OSH d 24 FI SK LO 16 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever Uros Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM
HU*Okonor Rozsdás (OSH d 24) x FI*Birregin Juniper (OSH h)
194 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros International Premior Kai Ruonala EX1 CAGPIB
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
195 RUS FI SRK LO FI*Hana-Bi Timur Uros Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS NOM
FI*Muskatz's Beethoven (RUS ) x FI*Hana-Bi Taikatalvi (RUS )
196 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Kastraatti Kai Ruonala EX1 CAP
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
196 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
197 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Grand International Premior Kai Ruonala EX1 CAPS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
198 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras Supreme Champion Kai Ruonala KM NOM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
199 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Ulrika Eriksson KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
200 SOM n FI SK LO 16 FI*Kisompa's Kandelioússa Naaras Nuoret 7-10 kk Ulrika Eriksson EX1
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x Almaros Kualani (SOM n)
201 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
201 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Jurgita Gustaitiene 1 NOM BIS
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
202 SOM a FI SK LO 16 FI*Kisompa's Lunetta Naaras Pennut 4-7 kk Ulrika Eriksson EX1 NOM BIS
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x S*All Inclusive Hale-Bopp of Kisompa (SOM n)
203 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 16 Goliaf Grace Naaras Supreme Premior Ulrika Eriksson KM NOM
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
204 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 14 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Ulrika Eriksson KM
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
205 HCL Peku Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM
205 HCL Peku Uros Veteraani Ulrika Eriksson 1 NOM BIS
206 HCS Geezer Uros Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM
207 HCS Ukkonen Uros Kotikissat Bjarne Wikström 2
208 HCS Inkku Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 2
209 HCS Mei Naaras Kotikissat Bjarne Wikström 1 NOM BIS
210 HCS Vesku Uros Kotikissat Bjarne Wikström 3
221 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Eriksson Ulrika BML I, BSH a, BSH f, BUR e, EUR d 24, EUR f 22, EUR f 24, EUR ns, EUR w 64, KOR, MAU ns, MAU ns 24, OCI n 24, ABY n, ABY o, CRX II, CRX III, CRX IX, CRX V, OSH d 24, SOM a, SOM n, SPH IV, SPH V, VET Kotikissat 39
Gustaitiene Jurgita EXO as, EXO f 03 24, EXO g, EXO n 22, EXO n 24, EXO w 62, PER a 21 33, PER fs, PER ns 24 62, RAG a, RAG a 04, RAG f 03, RAG g 04, RAG n, SBI a, SBI d, SBI f 21, SBI h, SBI j 21, SBI n, ACL III, ACS IV, MCO I, NFO IV, SIB IV, SIB VI, SRL III, TUA V, VET 3, VET 4 49
Isakov Vladimir NFO IV (13c), ACL VIII, MCO II, MCO VII, NEM I, NEM II, NFO II, NFO VII, NFO VIII, SIB V, SIB VIII, TUA III, BSH d, BSH ns 11, BUR b, BUR c, BUR d, BUR f, BUR h, BUR n, CYM 53, EUR n, MAN 51-52, OCI b 24, OCI os 24, VET 1 43
Ruonala Kai PER d, PER f 24, PER n, RAG a 03, RAG a 04 21, RAG f 04, RAG n 03, RAG n 04, SBI b, SBI c, SBI e 21, SBI f, SBI n 21, ABY a, ABY p, BAL n 21, CRX I, CRX IV, OSH a 02 21, OSH a 24, OSH b 25, OSH c 24, OSH h, OSH n, RUS, SIA a, SIA b, SIA n 03 21, VET 2 43
Wikström Bjarne ACS III, MCO III, MCO IV, MCO V, MCO VI, MCO VIII, NFO V, NFO VI, SIB III, SIB VII, SRS II, TUA II, TUA IX, TUA VI, HCL, HCS 44
5 tuomaria