Omakissa
RUROK 18.12.2016
Järjestävä yhdistys Ruuhka-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 18.12.2016 Loppuu 18.12.2016
Ilmoittautuminen alkaa 7.10.2016 Ilmoittautuminen loppuu 22.11.2016
Yleisöaika alkaa 9:00 Yleisöaika loppuu 16:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 10.12.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 600   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@rurok.fi
Paikka Oy Högfors-Ruukki Ab, Valurinkatu 4, 03600 Karkkila
Toimihenkilöt Rurokin näyttelyn toimihenkilöiden yhteystiedot:
Näyttelypäällikkö: Tuomo Kotola p. 050 553 2543 
Näyttelysihteeri: Outi Jalo show@rurok.fi  p. 050 534 0810 (iltaisin)
Rahastonhoitaja: Sinikka Laine p. 050 511 1399
Pääassistentti: Ilmoittautumiset assistentiksi suoraan Marko Lahtinen, nebbis@gmail.com tai p.045 602 9450
Lisätietoja Ilmoittautumiset näyttelyyn Omakissan kautta 7.10-22.11.2016
Postita leimakortit välittömästi ilmoittautumisen jälkeen näyttelysihteerille!
Outi Jalo, Käänteenkuja 4, 21350 Ilmarinen
Jos ilmoittautuminen ei onnistu Omakissan kautta lähetetään ilmoittautumiset maksukuitin kanssa sähköpostilla. Jokaiseen luokkaan johon kissa osallistuu oma ilmoittautumislomake.
Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset tai maksuepäselvyydet voivat johtaa ilmoittautumisen hylkäämiseen. Näyttelymaksun eräpäivä on heti, ja viite-ajossa kirjautumatta jääneet ilmoittautumiset poistetaan.
Yhteydenotot näyttelysihteeriin ensisijaisesti sähköpostilla show@rurok.fi. Huomioithan etten voi työ/koulu aikana vastata puhelimeen!
Vain luokka ja värimuutokset ovat mahdollisia 22.11.2016 jälkeen.
 
Mahdollinen karsinta suoritetaan ilmoittautumisen saapumispäivän perusteella. Mukaan otetaan 600 ensimmäistä ilmoittautumista kummallekin päivälle.
 
Näyttelymaksut ja näyttelymaksutili: Näyttelymaksutili Myrskylän Säästöpankki FI92 4210 0010 0687 30.
Näyttelymaksu 37€ / kissa, määrittelyluokka erikseen 37€ ja arvostelun yhteydessä 10€. Veteraaniluokan maksu perusarvostelun lisänä 10€ / kissa. Kasvattaja-, ja siitosluokat ovat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan.
RUROKin jäsenet 34€ / kissa. Ei FIFé 50€ / kissa.
Luettelo, joka sisältää molemmat päivät 3€ jos se maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä, näyttelystä ostettuna 4€
 
Ruusukkeet ovat maksullisia seuraavasti: sertiruusukkeet ja EX1 ruusukkeet 3€, EX2 ja pienet ruusukkeet 2€.  VP, TP ja BIS ilmaisia.
 
       
Näyttelyluokat: 1-17. Huomioithan, että kissan jokaiseen luokkaan laitetaan oma ilmoittautuminen omakissan kautta.
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 64 63 0 0 0
2 77 77 0 0 0
3 58 58 0 0 0
4 66 66 0 0 0
Kotikissat 26 26 0 0 0
Yhteensä 291 290 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO w 62 FI*Elrikan Tamerlan 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
2 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Kass Tellervo Abs
3 EXO n PT*Kiyoko Kats Big Royal 1 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM
4 EXO n 22 Cyrridwen Grillage 1 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
6 EXO d 22 FI*VippeCat Prince perfect 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
7 EXO f 03 23 FI*Elrikan Tessa 1 Naaras 13c (Määrittely) Kass Tellervo EXO f 03 24
7 EXO f 03 24 FI*Elrikan Tessa 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
8 PER n Benvenuta del Falco d'Oro 1 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM BIS
9 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM NOM BIS
10 PER n 22 PT*Kiyoko Kats Secret Love 1 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
11 PER n 22 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
12 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
13 PER f 24 FI*Sabrimin Voulez-Vous 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
14 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
15 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
16 PER es 02 62 EE*Diego Tiger Gerbera 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
17 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
18 RAG n FI*Maplehill's Skyfall 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
19 RAG n FI*Hakalan Phoebe 1 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
20 RAG a Gayaneh Gratia Illa 1 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM
21 RAG a FI*Mayapaw's Princesa de Mexico 1 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
22 RAG n 03 S*Krickelins Vivian 1 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
23 RAG n 03 FIN*Maplehill's Shere Khan 1 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS NOM
23 RAG n 03 FIN*Maplehill's Shere Khan 1 Uros 17 (Veteraani) Kass Tellervo 1 NOM BIS
24 RAG n 03 FI*Hakalan Irwin 1 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
25 RAG n 04 FI*Sunrunner's Delun Drudwen 1 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC BIV
26 RAG n 04 FI*Dollyblues Looking Up 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
27 RAG n 04 FI*Maplehill's Saskachina 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
28 RAG n 04 FI*Hakalan Heili 1 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
29 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM NOM BIS
30 RAG a 03 FI*Celestial's Smells Like Teen Spirit 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
31 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM BIS
32 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
33 RAG a 04 S*Grand Chatez Hilmer for F&L 1 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM
34 RAG e 04 FI*Tammikatin Hunajanassu 1 Uros 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
35 RAG f 03 FI*Sunrunner's Bron Blodeuwedd 1 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
36 RAG f 04 FI*Celestial's Hermione My Heart Beats 4 U 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
37 RAG f 04 FI*Celestial's Heaven on Earth 1 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo Abs
38 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel 1 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
39 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
40 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh 1 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
41 RAG d 03 21 FI*Kivelän Falco BaBlo 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
41 RAG d 04 21 FI*Kivelän Falco BaBlo 1 Uros 13c (Määrittely) Kass Tellervo RAG d 03 21
42 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 1 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM
43 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
44 SBI a FI*Rais-Kis MilkyWay 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
45 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
46 SBI d FI*Touchant Renault Unique 1 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM BIV
47 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
48 SBI d FI*MeToYou Oliver 1 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
49 SBI d FI*Canth's Xander 1 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
50 SBI f FI*Birmayan Fazermint 1 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM
51 SBI g FI*Annmark Deeva 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
52 SBI n 21 FI*Kyattsu Scarlett O`hara 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
53 SBI b 21 FI*Pikku-Miukun Albert 1 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB NOM
54 SBI d 21 FI*JoJon La Veta de Oro 1 Uros 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
55 SBI d 21 FI*ElfQuest Oliver 1 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
56 SBI d 21 FI*Canth's Xavier 1 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM
57 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM NOM BIS
58 SBI f 21 FI*ElfQuest Quanna 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
59 SBI f 21 FI*Kyattsu Suellen O´hara 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX2
60 SBI j 21 FI*Canth's Molly Cottontail 1 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
61 LPL VIII / LPL ns 09 S*Ägirs Hus BC Qaffe 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
62 MCO I / MCO n FI*ZiBaZoon Dominus Maximus 2 Uros 7 (CH) Hornell Henry Abs
63 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
64 MCO III / MCO n 22 Klondike Zagorsky Line*RU 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
65 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Fanni Sapuska 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry Abs
66 MCO V / MCO f 22 FI*Hemingway's Chipara Sun 2 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
67 MCO V / MCO f 22 FI*Fullmoon's Earth Wind Fire 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
68 MCO V / MCO d 22 FI*Fullmoon's Knock On Wood 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
69 MCO V / MCO f 22 Best Ilves Affi 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
70 MCO VI / MCO d 03 22 FI*Kasmasiinin Feenix 2 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
71 MCO VI / MCO g 03 24 FI*Krysos Viva Las Vegas 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Mahtitassun ImpiEllenAnna 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry Abs
73 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Love Happens 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry Abs
74 MCO VII / MCO ds Frederick Pride of Palace*RU 2 Uros 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS BIV
75 MCO VII / MCO ns 22 Macawi Mosi Double E's Xahir 2 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
76 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
77 MCO VIII / MCO as 09 23 FI*Krysos Krazy Kat 2 Uros 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
78 MCO VIII / MCO fs 09 FI*Mahtitassun EteväEmäntä 2 Naaras 3 (GIC) Hornell Henry Abs
79 MCO VIII / MCO ns 09 Kleo 2 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
80 MCO IX / MCO w 62 FI*Fullmoon's Bad Medicine 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
81 MCO IX / MCO w 62 FI*Fullmoon's Johnny B Goode 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
82 NEM I / NEM n 21 Mishelle Gold Nympha 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
83 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan ÄssäHai 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
84 NEM II / NEM n 09 21 FI*FeliMau Chili 2 Naaras 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
85 NEM II / NEM as 09 21 FI*FeliMau Elvis 2 Uros 5 (IC) Hornell Henry Abs
86 NFO I / NFO n FI*Felicis Genius 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
87 NFO I / NFO a FI*Firdafylkes Sigbjörn Ståle 2 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
88 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
89 NFO II / NFO n 03 FI*Ninatte's Cloud Nine 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
90 NFO III / NFO a 22 Sterrenkatten's Radiohead 2 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
91 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
91 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
92 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 4 (GIP) Isakov Vladimir EX1 CAPS
93 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Louhelan Iron Man 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
94 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX2
95 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
96 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 3 (GIC) Hornell Henry Abs
97 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS BIV NOM
98 NFO V / NFO e 24 FI*RockyHill's Eluwilussit 2 Uros 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
99 NFO V / NFO f FI*Felicis Greta 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
100 NFO VI / NFO f 09 FI*Pörkarvan QueenLetiziaLunkentuzz 2 Naaras 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB
101 NFO VI / NFO g 09 FI*Tähtitassun RioSamba 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
102 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI*Ninatte's Big Dipper 2 Uros 2 (SP) Hornell Henry KM NOM BIS
103 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 2 (SP) Hornell Henry KM NOM
104 NFO VII / NFO ns 22 FI*DevineWild Velma Kelly 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
105 NFO VIII / NFO ns 09 FI*DevineWild Dante 2 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
106 NFO IX / NFO w 64 FI*FoxyPaw's Icebreaker 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM BIS
107 SIB III / SIB ny 24 FI*Amurin Ruufus 2 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV
108 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Bernice 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
109 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Chaleb 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
110 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 1 (SC) Hornell Henry KM BIV NOM
111 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Amurin Chloe 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
112 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Åå La Laa 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX2
113 SIB VI / SIB fy 09 22 FI*Amurin Gabrielle 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX2
114 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
115 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee 2 Uros 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
116 SIB VI / SIB d 09 24 FI*Lumikissan SuperSankari 2 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
117 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
118 SIB VI / SIB f 09 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka 2 Naaras 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
119 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan ÄikkisTuikkis 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 BIV NOM BIS
120 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zerahiah 2 Uros 8 (PR) Hornell Henry Abs
121 SIB VII / SIB ns 24 FI*Cherrytail's Beowulf 2 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
122 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir Abs
122 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 17 (Veteraani) Kass Tellervo Abs
123 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Hornell Henry KM
124 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Sipsun Altair 2 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
125 SIB VIII / SIB ds 09 FI*Lumikissan Unna Unelmainen 2 Naaras 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
126 SIB VIII / SIB gs 09 24 FI*Cherrytail's Zorana 2 Naaras 7 (CH) Hornell Henry EX1 CACIB
127 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 BIV NOM BIS
128 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*Cherrytail's Belvedere 2 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
129 SIB VIII / SIB fs 09 24 FI*Cherrytail's Las Vegas 2 Naaras 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS
130 SIB IX / SIB w 61 Blondelle vom Rieder Einödhof 2 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
131 TUA VII / TUA as 24 Angoraphil Hyalite 2 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir Abs
132 TUA VIII / TUA fs 03 D'Alkaid Evita 2 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
133 TUA IX / TUA w 61 FI*Josmarin Jedrus 2 Uros 6 (IP) Isakov Vladimir EX1 CAGPIB NOM
134 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna Abs
135 BEN n 24 FI*Alcarinqua Guinevere 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 NOM
136 BEN n 24 S*KungsgardenCats Ocean Treasure 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna Abs
137 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari 3 Naaras 1 (SC) Räihä Jarmo KM
138 BLH j 03 Valencia Dionis 3 Naaras 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1
139 BML I / BML as 11 31 ES*Bellabonny Touchstone 3 Uros 5 (IC) Räihä Jarmo EX1 CAGCIB
140 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 5 (IC) Räihä Jarmo EX1 CAGCIB
141 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Räihä Jarmo KM NOM
141 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
142 BML I / BML ns 11 FIN*Kimuli's Chocolate Dream 3 Naaras 6 (IP) Räihä Jarmo EX1 CAGPIB
143 BML II / BML hs 12 31 Pepsi af Misapotanien 3 Naaras 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1
144 BSH n FI*Feronian Gaia 3 Uros 3 (GIC) Räihä Jarmo EX1 No Cert
145 BSH n FI*Ruusutarhan Rosa Gallica 3 Uros 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1
146 BSH a FI*Ruusutarhan Ottilio 3 Uros 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
147 BSH a FI*Chokotoe's Lord Blue Hair 3 Uros 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1
148 BSH a FI*Ruusutarhan Piccola 3 Naaras 11 (Nuoret) Wilczek Anna EX1 BIV
149 BSH a FI*Feronian Heliotropium 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS NOM BIS
150 BSH e FI*Feronian Ivory 3 Uros 3 (GIC) Räihä Jarmo EX1 CACS NOM
150 BSH e FI*Feronian Ivory 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
151 BSH e FI*Ruusutarhan Rosa Alba 3 Naaras 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1
152 BSH f FI*Ruusutarhan Oodi 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB
152 BSH f FI*Ruusutarhan Oodi 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
153 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM NOM BIS
154 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1 NOM BIS
155 BSH o FI*Treselle's Cherry Cake 3 Naaras 9 (Avoin) Räihä Jarmo EX1 CAC
156 BSH r FI*SpecialOrder's Venus 3 Naaras 12 (Pennut) Räihä Jarmo EX1
157 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 3 (GIC) Räihä Jarmo EX1 No Cert
158 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Silver Varvara 3 Naaras 7 (CH) Räihä Jarmo EX1 CACIB BIV
159 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Evita Peron 3 Naaras 12 (Pennut) Räihä Jarmo EX1
160 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm Plump Pantagruel 3 Uros 8 (PR) Wilczek Anna EX1 CAPIB
161 BSH ay 11 FI*EmeraldCharm XOXO 3 Uros 10 (KAS) Wilczek Anna Abs
162 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric 3 Uros 6 (IP) Räihä Jarmo EX1 CAGPIB
163 BUR n Isä-Brownin Ushuaia 3 Uros 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
164 BUR a FI*NanSin Blue Morning Magic Girl 3 Naaras 9 (Avoin) Räihä Jarmo EX1 CAC
165 BUR a FI*NanSin Blue Wonder of Magic 3 Uros 10 (KAS) Räihä Jarmo EX1 CAP
166 BUR c FI*NanSin Magic Girl of Love 3 Naaras 9 (Avoin) Räihä Jarmo EX1 CAC NOM BIS
167 BUR d FI*Aavan Golbat 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1
168 BUR e FI*Aavan Onix 3 Uros 12 (Pennut) Wilczek Anna EX1 NOM
169 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
169 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
170 BUR h HU*Alba Regia Matzah 3 Naaras 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
171 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 4 (GIP) Wilczek Anna EX1 CAPS
172 EUR n 24 FIN*Katinhännän Bella Valentina 3 Naaras 2 (SP) Wilczek Anna KM
172 EUR n 24 FIN*Katinhännän Bella Valentina 3 Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
173 EUR d 22 FI*Feronian Cajanus 3 Uros 3 (GIC) Räihä Jarmo EX1 CACS
174 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Räihä Jarmo KM NOM
175 EUR d 24 FI*Feronian Limon 3 Uros 12 (Pennut) Räihä Jarmo EX1
176 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Räihä Jarmo KM
177 EUR as 23 EE*Blueberry Wildstar 3 Uros 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1
178 KOR FI*Hovikissan Q-T 3 Naaras 5 (IC) Räihä Jarmo EX1 CAGCIB
179 KOR FI*Qurokon Alina Luuk 3 Naaras 11 (Nuoret) Räihä Jarmo EX1
180 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM
181 MAN 51-52 / MAN e 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
182 MAU ns 24 FI*Walidah Atiqtalaaq 3 Uros 9 (Avoin) Wilczek Anna EX1 CAC
183 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Wilczek Anna KM NOM BIS
184 OCI b 24 FI*Moosegrove Cassiopeia 3 Naaras 5 (IC) Wilczek Anna EX1 CAGCIB NOM
185 OCI c 24 FI*WiliWilla Bollinger 3 Uros 10 (KAS) Räihä Jarmo EX1 CAP
186 OCI o 24 FI*Moosegrove LeBron 3 Uros 12 (Pennut) Räihä Jarmo EX1 NOM BIS
187 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Eriksson Ulrika KM NOM
188 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika Abs
189 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM
190 ABY n Gaspacho Bonjour L'Amour*PT 4 Uros 4 (GIP) Eriksson Ulrika EX1 CAPS BIV
191 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 6 (IP) Eriksson Ulrika Abs
192 ABY n FI*Kharn-Ka Valley of Ashes 4 Naaras 8 (PR) Eriksson Ulrika EX1 CAPIB NOM
193 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
194 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Hornell Henry 1 NOM BIS
195 ABY o FI*Neaera's Genna Gingerella 4 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
196 ABY p FI*Kharn-Ka Rapid Eye 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
197 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS BIV
198 CRX II / CRX b 03 FI*Framillan Vain like Marie Antoinette 4 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
199 CRX II / CRX n 03 FI*Framillan Uula 4 Uros 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
200 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's No, i really are cute 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
201 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX2
202 CRX II / CRX n 01 62 Vasabi Shironeko 4 Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1 BIV NOM
203 CRX II / CRX n 03 FI*Sweetpurr's Hearts And Minds 4 Naaras 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
204 CRX II / CRX n 03 FI*Piupaws Pathways of Sekhmet 4 Uros 2 (SP) Eriksson Ulrika KM NOM BIS
205 CRX II / CRX b 01 62 FI*Framillan Keep It Up 4 Naaras 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
206 CRX III / CRX d FI*Ballerina's Count Paris 4 Uros 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
206 CRX III / CRX ds FI*Ballerina's Count Paris 4 Uros 13c (Määrittely) Wilczek Anna CRX III/ CRX d
207 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
208 CRX IV / CRX g 03 FI*VeeKasin Miss Nettles 4 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
209 CRX V / CRX ns 24 FI*Piupaws Ascalon 4 Uros 12 (Pennut) Eriksson Ulrika EX1
210 CRX VI / CRX n 01 21 62 FI*FunkyJam's Melody Pops 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
211 OLH h 03 24 FI*Jalecat's TeitMeistäKauniin 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
212 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek Abs
213 OSH n FI*BlackDevil's Black Devil 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
214 OSH n Timotheus Del Iris 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
215 OSH h FI*BlackDevil's Mystic Always & Forever 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
216 OSH b 25 FI*Jalecat's MiLady May 4 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
217 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
218 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
219 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
220 OSH d 24 FI*BlackDevil's Exotic Forever & Ever 4 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 BIV
221 OSH d 24 HU*Imladris Indil Hapci 4 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM
222 OSH d 24 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto 4 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
223 OSH bs 25 FI*Martinic Village Girl 4 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
224 RUS FI*Hana-Bi Tivoli 4 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
225 RUS FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever 4 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
226 SIA n FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani 4 Naaras 17 (Veteraani) Hornell Henry 2
226 SIA n FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani 4 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM
227 SIA n FI*Twist-Tiramisun Amy Jade 4 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
228 SIA a S*Tammee's Famous Ferruccio 4 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
229 SIA a FIN*Kelmikerhon Tarot 4 Naaras 17 (Veteraani) Hornell Henry 1
229 SIA a FIN*Kelmikerhon Tarot 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM
230 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
231 SIA n 21 FI*Miado Beldis House Of Bëor 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM
232 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
233 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM BIV NOM BIS
234 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 7 (CH) Chadaj Marek EX1 CACIB
235 SOM n FI*Amajan Maffeo Macario 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
236 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
237 SOM n FI*Amajan Hafta Hilaria 4 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
238 SOM o FI*Amajan Klara Kassandra 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika Abs
239 SOM o FI*Amajan Leela Lazzarella 4 Naaras 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
240 SOM o FI*Kharn-Ka Qianoush 4 Naaras 7 (CH) Eriksson Ulrika Abs
241 SOM o FI*Amajan Norton Norberto 4 Uros 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika Abs
242 SOM o FI*Amajan Neffi Nerea 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1
243 SPH I / SPH a Merloni Barbie 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
244 SPH I / SPH n FI*Hobbitqueen's Dedenne 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
245 SPH III / SPH f 21 FI*Wanadoo Invisible Girl 4 Naaras 11 (Nuoret) Eriksson Ulrika EX1 NOM
246 SPH IV / SPH f 03 21 FI*Hebblas Karmelle 4 Naaras 9 (Avoin) Eriksson Ulrika EX1 CAC
247 SPH V / SPH n 33 Vandvis Chocolate Eclair 4 Uros 5 (IC) Eriksson Ulrika EX1 CAGCIB
248 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 3 (GIC) Eriksson Ulrika EX1 CACS NOM BIS
249 SPH V / SPH n 31 FI*Hobbitqueen's Michael J. 4 Uros 10 (KAS) Eriksson Ulrika EX1 CAP
250 HCL James Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek Abs
250 HCL James Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna Abs
251 HCL Jeremias Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 1 NOM
251 HCL Jeremias Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1
252 HCL Josefiina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 2
252 HCL Josefiina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
253 HCL Noora Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Chadaj Marek 1 NOM BIS
253 HCL Noora Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 1 NOM BIS
254 HCS Caesar Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 4
254 HCS Caesar Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 4
255 HCS Rasmus Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 2
255 HCS Rasmus Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 2
256 HCS Veikko Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 4
257 HCS Kerttuli Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 1 NOM BIS
258 HCS Ninni Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna Abs
259 HCS Timantti Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
259 HCS Timantti Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 2
260 HCS Viivi Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 4
261 HCS Ella Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna Arvosteltu
262 HCS Trina Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 3
262 HCS Trina Kotikissat Uros 17 (Veteraani) Wilczek Anna 3
263 HCS Tara Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Wilczek Anna 3
263 HCS Tara Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Wilczek Anna 4
264 HCS Wallu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir Abs
265 HCS Olli Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir 1 NOM
266 HCS Oskari Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Isakov Vladimir Arvosteltu
267 NEM II / NEM n 09 21 Imageblaze Eminem 2 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
268 EXO n 23 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EXO n 24
289 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek ABY o, CRX III, CRX IV, OLH h 03 24, OSH b 25, OSH bs 25, OSH c 24, OSH d 24, OSH h, OSH n, RUS, SIA a, SIA b, SIA n, SIA n 03 21, SIA n 21, SOM n, SPH I, HCL 37
Eriksson Ulrika ABY n, ABY p, CRX II, CRX V, CRX VI, SOM o, SPH III, SPH IV, SPH V 29
Hornell Henry MCO I, MCO IV, MCO VI, MCO VII, MCO VIII, NEM II, NFO I, NFO V, NFO VI, SIB IV, SIB VI, SIB VIII, VET 4 45
Isakov Vladimir LPL VIII, MCO III, MCO IX, MCO V, NEM I, NFO II, NFO III, NFO IV, NFO IX, NFO VII, NFO VIII, SIB III, SIB IX, SIB V, SIB VII, TUA IX, TUA VII, TUA VIII, HCS-uros 39
Kass Tellervo RAG d 03 21 (13c), EXO n, EXO n 22, PER d, PER d 23, PER f 22, PER g 02 62, PER n, PER n 22, PER ns 24 62, RAG e 04, RAG f 03, RAG f 04, RAG g 04, RAG n, RAG n 04, SBI d, SBI d 21, SBI f, SBI f 21, VET 1, VET 2 37
Rautio Kristiina EXO f 03 24 (13c), EXO d 22, EXO f 03 24, EXO n 24, EXO w 62, PER es 02 62, RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG d 03 21, RAG n 03, RAG n 04 21, SBI a, SBI b, SBI b 21, SBI g, SBI j 21, SBI n, SBI n 21 27
Räihä Jarmo BEN n 22 32, BLH j 03, BML I, BML II, BSH a 03, BSH e, BSH g, BSH n, BSH ns 11, BSH o, BSH r, BUR a, BUR c, EUR as 23, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, KOR, OCI c 24, OCI o 24 30
Wilczek Anna BEN n 24, BSH a, BSH ay 11, BSH f, BUR d, BUR e, BUR g, BUR h, BUR n, EUR n, EUR n 24, MAN 51-52, MAU ns 24, OCI b 24, OCI n 24, HCS-naaras, VET III, VET Kotikissat 42
8 tuomaria.