Omakissa
ISROK 70. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 04.12.2016
Järjestävä yhdistys Itä-Suomen Rotukissayhdistys ry
Alkaa 4.12.2016 Loppuu 4.12.2016
Ilmoittautuminen alkaa 19.8.2016 Ilmoittautuminen loppuu 13.11.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 14:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.11.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 280   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero FI4353970820046324
Sähköposti nayttely@isrok.net
Paikka Musti & Mirri areena, Kuopio
Toimihenkilöt Näyttelysihteeri: Tiina Räsänen, puh. 045 643 4600, tiina.rasanen@isrok.net
Näyttelypäällikkö: Kaisa Savolainen, puh. 050 362 6260, kaisa.savolainen@isrok.net
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, e-mail: riiturpeinen@gmail.com
Palkinnot: Anne Röpelinen, puh. 040 534 5650, anne.ropelinen@isrok.net

Yhteydenotot pääasiassa sähköpostitse! Puhelimitse vain iltaisin klo 17-20!
Lisätietoja Näyttelyyn ilmoittaudutaan ensisijaisesti Omakissan kautta viimeistään 6.11.2016. Ilmoittautumiset maksetaan Omakissasta saatavilla laskuilla. Älä muuta laskujen tietoja ja muista käyttää maksaessasi viitenumeroa. Ilmoittautumisen jälkeiset muutokset ovat mahdollisia sähköpostitse nayttely@isrok.net.

Jos ilmoittautuminen Omakissan kautta ei onnistu, tulee ilmoittautumienen tehdä kirjallisesti 6.11.2016 mennessä osoitteella: Tiina Räsänen, Puijonsarventie 21 C 17, 70260 KUOPIO. Ilmoittautumiset maksetaan ilmoittautumisen yhteydessä ISROKin tilille FI43 5397 0820 0463 24, käyttäen viitettä 0026. Liitä maksukuitin kopio ilmoittautumislomakkeen takapuolelle.

Paperinen näyttelyluettelo tilataan etukäteen joko Omakissan kautta tai paperisen ilmoittautumislomakkeen liitteellä. Luettelo on saatavana maksutta PDF -tiedostona.

Näyttelyssä valitaan kaksi kategorian parasta kotikissaa, jos ilmoittautuneita kotikissoja on vähintään kymmenen. Muuten näyttelyssä valitaan yksi näyttelyn paras kotikissa.

Jos sinulla on vajaita leimakortteja, ota yhteyttä näyttelysihteeriin.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 58 57 0 0 1
2 103 101 0 0 2
3 62 60 0 0 2
4 64 61 0 0 3
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 290 282 0 0 8

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Grigorieva Margarita KM
2 EXO n 23 Kisuicat's Eye-Of-The-Tiger 1 Uros 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1
3 EXO n 03 22 FI*Sabrimin Revolution 1 Uros 7 (CH) Grigorieva Margarita Abs
4 PER n FI*Kultaviiksen Don Juan 1 Uros 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
5 PER a FI*Royal-Label A Kind of Magic 1 Naaras 13c (Määrittely) Grigorieva Margarita PER a
5 PER a FI*Royal-Label A Kind of Magic 1 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1
6 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 1 (SC) Percynská Rihová Marie KM NOM BIS
7 PER d FI*Sabrimin Prince 1 Uros 1 (SC) Percynská Rihová Marie KM
8 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS NOM BIS
9 PER g Preciousice Blue Note 1 Naaras 6 (IP) Percynská Rihová Marie EX1 CAGPIB NOM
10 PER n 22 FI*AzuLejo's Heartbreaker 1 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1
11 PER n 22 FI*Sabrimin Lay All Your Love On Me 1 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX2
12 PER f 22 FIN*Kultaviiksen Annabella 1 Naaras 1 (SC) Percynská Rihová Marie KM NOM BIS
12 PER f 22 FIN*Kultaviiksen Annabella 1 Naaras 17 (Veteraani) Grigorieva Margarita 1 NOM BIS
13 PER f 24 FI*Sabrimin Voulez-Vous 1 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie Abs
14 PER ns 24 62 FI*Timanfaya More Than Words 1 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 NOM
15 PER ds 22 62 FI*Kultaviiksen Etta James 1 Naaras 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
16 PER ds 22 62 Fairy 4 U Jumanji 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
17 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM
18 PER d 03 Bafini Sweet Dancer 1 Uros 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
19 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS
20 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 7 (CH) Percynská Rihová Marie EX1 CACIB
21 RAG n FI*Pengvin's Gloria 1 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB NOM
22 RAG a FI*Stardoll's Dawning Blue 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta Abs
23 RAG a FI*Celestial's You Belong2Me 1 Uros 6 (IP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGPIB NOM
24 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB NOM
24 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
25 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS
26 RAG n 03 S*Krickelins Vivian 1 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV
27 RAG n 03 FI*Bemondon Chi Adanna 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
28 RAG n 04 FI*Erkatin Alma Aurora 1 Naaras 7 (CH) Koskenkangas Marjatta EX1 CACIB
29 RAG n 04 FI*Darkie's Yume 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
30 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 1 (SC) Koskenkangas Marjatta Abs
31 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM NOM BIS
32 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta Abs
33 RAG a 04 S*Grand Chatez Hilmer for F&L 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM BIS
34 RAG a 04 FI*Celestial's Born 2 Break Your Heart 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
35 RAG d 04 FI*Ruuskatin Mauno 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
36 RAG f 04 FI*Celestial's Tequila Sunrise 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
37 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM BIS
38 RAG g 04 FI*Celestial's Irish Coffee 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX2
39 RAG n 04 21 S*Gunbertus Twin Peaks for Gayaneh 1 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
40 RAG n 04 21 FI*Darkie's Kitai 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
41 RAG a 04 21 Gayaneh Littorella igitur 1 Naaras 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB BIV
42 RAG a 04 21 FI*Darkie's Kyoumi 1 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
43 RAG a 04 21 FI*Darkie's Mirai 1 Naaras 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1
44 SBI n S*Raus Höjden's Harmoney in Brown 1 Naaras 1 (SC) Grigorieva Margarita KM
45 SBI n FI*Ziazan Lille Lucille 1 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita Abs
46 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1 NOM
47 SBI d FI*Touchant Renault Unique 1 Uros 1 (SC) Grigorieva Margarita KM NOM
48 SBI f FI*Rais-Kis Liinu 1 Naaras 7 (CH) Grigorieva Margarita EX1 CACIB
49 SBI b 21 Shapur Angel 1 Naaras 2 (SP) Grigorieva Margarita Abs
50 SBI f 21 FI*Saca's Åll for Avantgarde 1 Naaras 7 (CH) Grigorieva Margarita EX1 CACIB
51 TUV n 61-63 / TUV n 62 FI*Kultaturkin Beyaz Biber 1 Uros 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX1 CACS
52 TUV d 61-63 / TUV d 62 FI*Semiramisin Ak Semir 1 Uros 10 (KAS) Grigorieva Margarita EX1 CAP NOM
53 TUV f 61-63 / TUV f 62 FI*Ilveslinnan Endamli Erenay 1 Naaras 5 (IC) Grigorieva Margarita EX1 CAGCIB NOM
54 TUV f 61-63 / TUV f 21 62 FI*Ilveslinnan Erkenci Erdemay 1 Naaras 6 (IP) Grigorieva Margarita EX1 CAGPIB NOM
55 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 1 (SC) Noskova Elena KM NOM
56 MCO I / MCO n FI*ZiBaZoon Dominus Maximus 2 Uros 7 (CH) Noskova Elena EX1 CACIB
57 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Northern Lights 2 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
58 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Wrong Side of Heaven 2 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 NOM
59 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena EX1 NOM
60 MCO III / MCO n 22 S*Acoonitum's Phantom of Heavymeows 2 Uros 11 (Nuoret) Noskova Elena Abs
61 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 2 (SP) Noskova Elena KM
62 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hermanni 2 Uros 4 (GIP) Noskova Elena EX1 CAPS BIV NOM BIS
63 MCO III / MCO n 22 FI*Goldenstream's Top Gear 2 Uros 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB
64 MCO III / MCO a 22 FI*LovelyLife Movie's Magic Mike 2 Uros 10 (KAS) Noskova Elena EX1 CAP
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC
66 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Encore Amy Jade 2 Naaras 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
67 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 9 (Avoin) Koskenkangas Marjatta EX1 CAC NOM
68 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Fanni Sapuska 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
69 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Marskin Love Story 2 Uros 12 (Pennut) Koskenkangas Marjatta EX1 BIV NOM
70 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Coraline 2 Naaras 2 (SP) Koskenkangas Marjatta KM BIV NOM
71 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
72 MCO IV / MCO a 09 23 FI*Goldenstream's ZZ Top 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta EX1 CAP
73 MCO IV / MCO n 09 23 FI*LovelyLife Movie's Maverick 2 Uros 8 (PR) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPIB
75 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police 2 Uros 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
76 MCO V / MCO e 22 FI*HeavyMeows Betty Boop 2 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
77 MCO V / MCO d 22 FI*Marskin Lover Boy 2 Uros 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 BIV
78 MCO V / MCO f FI*Hashtag House of The Rising Sun 2 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1
79 MCO V / MCO d 22 FI*Marskin Love Song 2 Naaras 13c (Määrittely) Grigorieva Margarita MCO V / MCO d 22
79 MCO V / MCO d 22 FI*Marskin Love Song 2 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX2
80 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM NOM
81 MCO V / MCO d FI*Hashtag Aurora Borealis 2 Naaras 13c (Määrittely) Grigorieva Margarita MCO VI / MCO d 09
81 MCO VI / MCO d 09 FI*Hashtag Aurora Borealis 2 Naaras 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
82 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 10 (KAS) Percynská Rihová Marie EX1 CAP
82 MCO V / MCO f FI*KingLeo's Bohemian Dream 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
83 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Heartbreaker 2 Uros 5 (IC) Percynská Rihová Marie Abs
83 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Heartbreaker 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
84 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 3 (GIC) Percynská Rihová Marie EX1 CACS NOM
85 MCO VI / MCO f 09 FI*NineTales Karma Chameleon 2 Naaras 9 (Avoin) Percynská Rihová Marie EX1 CAC
86 MCO VI / MCO f 09 24 Tafi MuRRena Coon 2 Naaras 11 (Nuoret) Percynská Rihová Marie Abs
87 MCO VI / MCO f 09 FI*Hashtag A Day In My Life 2 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX1 BIV NOM
88 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Marskin Love Rosie 2 Naaras 12 (Pennut) Percynská Rihová Marie EX2
89 MCO VI / MCO d 09 22 FIN*Escape's Tycoon 2 Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 1 NOM BIS
89 MCO VI / MCO d 09 22 FIN*Escape's Tycoon 2 Uros 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM
90 MCO VI / MCO d 03 22 FI*CheNiCoon's Gerry Cotton 2 Uros 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS BIV
91 MCO VI / MCO f 09 22 FI*DiamondTails' Minnie Driver 2 Naaras 6 (IP) Percynská Rihová Marie Abs
92 MCO VI / MCO d 03 23 FI*BellaAmare's Ares of Love 2 Uros 8 (PR) Percynská Rihová Marie EX1 CAPIB
94 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 1 (SC) Noskova Elena Abs
94 MCO VII / MCO ns Oliver Sky Beyrouth, CZ 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
95 MCO VII / MCO fs 22 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart 2 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC NOM
96 MCO VII / MCO ns FI*Hiesun Mistyheart 2 Uros 4 (GIP) Noskova Elena EX1 CAPS
97 MCO VII / MCO ns FI*NomenEst El Camino 2 Uros 8 (PR) Noskova Elena Abs
98 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*KingLeo's Amok 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX1 CACS BIV NOM
99 MCO VIII / MCO as 09 23 FI*Krysos Krazy Kat 2 Uros 3 (GIC) Koskenkangas Marjatta EX2
100 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*LovelyLife Joy of Living Jetro 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX1 CAGCIB
101 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 5 (IC) Koskenkangas Marjatta EX2
102 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*DraCoon Fireball Romeo is My Wisdom 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta Abs
103 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*Moggi Essi Kabanossi 2 Naaras 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1 NOM
104 MCO VIII / MCO ns 03 FIN*Escape's Ying Yang 2 Uros 17 (Veteraani) Vinkel Marina 2
104 MCO VIII / MCO ns 03 FIN*Escape's Ying Yang 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS
105 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*NineTales Juggernaut 2 Uros 10 (KAS) Koskenkangas Marjatta Abs
106 MCO IX / MCO w 64 FI*Lionstyle Idol's Eye 2 Uros 11 (Nuoret) Koskenkangas Marjatta EX1
107 MCO IX / MCO w 62 FI*CheNiCoon's FeelixValentino 2 Uros 4 (GIP) Koskenkangas Marjatta EX1 CAPS NOM
108 NEM I / NEM a 21 Quintana Eel Cherubino*PL 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
109 NEM I / NEM ns 21 FI*Lumikissan ÄssäHai 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV NOM
110 NEM I / NEM a 21 FI*SiniTaigan Aglaya 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
111 NEM II / NEM as 09 21 FI*SiniTaigan Akim 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
112 NFO I / NFO n FI*Felicis Gaudium 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
113 NFO I / NFO a FI*Felicis Fixies 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
114 NFO I / NFO n FI*Lolcat's Jack 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga NFO II / NFO n 09
115 NFO II / NFO n 09 FI*Lolcat's Rory Gilmore 2 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
116 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 1 (SC) Percynská Rihová Marie KM NOM
117 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Percynská Rihová Marie KM BIV NOM
118 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 4 (GIP) Percynská Rihová Marie EX1 CAPS
118 NFO III / NFO n 24 FI*Niittykissan Alexandria 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
119 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 6 (IP) Percynská Rihová Marie Mitätöity Mitätöity
120 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
121 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Super Trouper 2 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
122 NFO IV / NFO a 02 21 64 FI*RockyHill's FloYahto 2 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
123 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Lolcat's Duchess Catherine 2 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
124 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
124 NFO V / NFO d S*Rotvältans Kingston 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
125 NFO V / NFO f 24 FI*Felicis Filiola 2 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
126 NFO V / NFO f FI*GoldenFurry's First Steps 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
127 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 BIV NOM BIS
128 NFO V / NFO g FI*Felicis Giselea 2 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
129 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
130 NFO VI / NFO g 09 23 FI*Lolcat's Blossom 2 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
131 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Sleeping Beauty 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
132 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Ainomieli 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 BIV
133 NFO VI / NFO f 09 24 FI*Marjametsän Aura 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX2
134 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC NOM
135 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
136 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
137 NFO IX / NFO w 62 S*Little L's Giulietta 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Mitätöity
138 SIB II / SIB a 09 FI*Lumikissan Uljas Poika 2 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina Abs
139 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Uma 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
140 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan ÄrriMurri 2 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
141 SIB III / SIB ny 24 FI*Apachiris Elayne 2 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina Abs
142 SIB IV / SIB n 09 24 NO*Grensedalen Wendy 2 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina Abs
143 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
144 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS NOM BIS
145 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM BIV NOM BIS
146 SIB VIII / SIB ds 01 21 62 FI*Cherrytail's Zinovia 2 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
147 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
148 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Grigorieva Margarita KM
148 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 17 (Veteraani) Noskova Elena 3
149 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1
150 BEN n 24 FI*Kissalehdon Opri 3 Naaras 12 (Pennut) Grigorieva Margarita EX1 NOM
151 BEN n 24 FI*Starglitters Klarissa 3 Naaras 8 (PR) Grigorieva Margarita EX1 CAPIB
152 BEN n 22 31 FI*Hiesun Ocean Poem 3 Naaras 4 (GIP) Grigorieva Margarita EX1 CAPS
153 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX1 CACS
154 BEN n 24 32 FI*Alcarinqua Galadriel 3 Naaras 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1
155 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 4 (GIP) Grigorieva Margarita EX1 CAPS
156 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 2 (SP) Grigorieva Margarita KM NOM
156 BML I / BML ns 11 FIN*Ancelaine Lisbeth 3 Naaras 17 (Veteraani) Noskova Elena 2
157 BML I / BML ns 11 FIN*Kimuli's Chocolate Dream 3 Naaras 6 (IP) Grigorieva Margarita EX1 CAGPIB
158 BSH f FI*SamBelle's Electra 3 Naaras 3 (GIC) Grigorieva Margarita EX1 CACS
159 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Grigorieva Margarita KM
160 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Grigorieva Margarita KM NOM
160 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Noskova Elena 4
161 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1 NOM
162 BSH c 24 FI*Ullukan Pyrypoika 3 Uros 9 (Avoin) Grigorieva Margarita EX1 CAC
163 BSH d 22 FI*Coventry's Primrose 3 Naaras 11 (Nuoret) Grigorieva Margarita EX1
164 BSH ns 11 Valentino Moon Sissi, CZ 3 Uros 5 (IC) Grigorieva Margarita EX1 CAGCIB NOM
165 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kissanminttu 3 Naaras 5 (IC) Grigorieva Margarita EX1 CAGCIB
166 BSH ns 11 FI*Helmiinan Kultakäpälä 3 Uros 6 (IP) Grigorieva Margarita EX1 CAGPIB NOM BIS
167 BSH bs 33 Shansel Mystical Smile of Mars 3 Uros 7 (CH) Grigorieva Margarita EX1 CACIB
168 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 4 (GIP) Hauge Aina EX1 CAPS
169 BUR a FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar 3 Uros 11 (Nuoret) Hauge Aina EX1
170 BUR b FIN*Ravissant Anía Addamía 3 Naaras 2 (SP) Hauge Aina KM
170 BUR b FIN*Ravissant Anía Addamía 3 Naaras 17 (Veteraani) Noskova Elena 1 NOM
171 BUR c FI*Elwood's Petunia 3 Naaras 9 (Avoin) Hauge Aina Abs
172 BUR c FI*Ninelli's Öörliböörd 3 Naaras 9 (Avoin) Hauge Aina EX1 CAC
173 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 8 (PR) Hauge Aina EX1 CAPIB
174 BUR c FI*ZirCat's Killing Loneliness 3 Uros 10 (KAS) Hauge Aina EX1 CAP NOM
175 BUR d FI*Shu-Shun Keijunlilja 3 Naaras 11 (Nuoret) Hauge Aina EX1 NOM
176 BUR d FI*Kissmollin Bourree 3 Uros 6 (IP) Hauge Aina Abs
177 BUR e FI*Pystymetsän Petja 3 Uros 9 (Avoin) Hauge Aina EX1 CAC NOM
178 BUR h FI*Cattish Anna the Princess 3 Naaras 9 (Avoin) Hauge Aina Abs
179 BUR j FI*Jigglypuff's Tia Dalma 3 Naaras 5 (IC) Hauge Aina EX1 CAGCIB NOM
180 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 4 (GIP) Hauge Aina EX1 CAPS NOM
181 BUR j FI*Jigglypuff's Angelica Teach 3 Naaras 6 (IP) Hauge Aina EX1 CAGPIB
182 CHA NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna 3 Naaras 2 (SP) Vinkel Marina Abs
183 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Noskova Elena 4
183 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM
184 EUR ns FI*Katinhännän Time Detective Steel 3 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
185 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 17 (Veteraani) Noskova Elena 3
185 EUR n 22 FIN*Casimirrin Eulalia 3 Naaras 2 (SP) Vinkel Marina KM
186 EUR a 23 FI*Pikku-Piun Ihana Ilona 3 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
187 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
188 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS NOM BIS
189 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina KM
190 KBL III / KBL ds 22 Timantti Grand Pompon*RU 3 Uros 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
191 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 No Cert
192 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
193 KOR FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No 3 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP NOM BIS
194 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
195 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM NOM BIS
196 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Noskova Elena 1 NOM BIS
196 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
197 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 BIV NOM BIS
198 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Noskova Elena 2
198 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM
199 OCI bs 24 FI*Amare-Cattus Beldroth The Bright 3 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
200 ABY n FI*Lovedevotion Berlioz 4 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS BIV NOM
201 ABY n FI*Lovedevotion Figaro 4 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
202 ABY n FI*Woodcocks A Kind Of Magic 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
203 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
204 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 4 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
205 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga EX2
206 BAL w 67 FI*Willicon Mikhail Baryshnikov 4 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB NOM BIS
207 BAL w 67 FI*Ballawhane Goewyn 4 Naaras 6 (IP) Noskova Elena EX1 CAGPIB
208 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Noskova Elena KM
209 CRX I / CRX a FI*Pirtti-Viiksen Kermavahti 4 Naaras 9 (Avoin) Hauge Aina EX1 CAC
210 CRX I / CRX ns FI*Ballerina's Rikkovaaran Riku 4 Uros 12 (Pennut) Hauge Aina EX2
211 CRX I / CRX n FI*FunkyJam's Star-Lord 4 Uros 12 (Pennut) Hauge Aina EX1 BIV
212 CRX I / CRX n FI*KittyLady's Meowth Evolves To Persian 4 Naaras 12 (Pennut) Hauge Aina Abs
213 CRX I / CRX a FI*Tuiscalo's Tee 4 Naaras 10 (KAS) Hauge Aina EX1 CAP NOM
214 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 3 (GIC) Hauge Aina EX1 CACS
215 CRX II / CRX n 02 62 FI*Telltail's Twenty Twirls 4 Naaras 5 (IC) Hauge Aina EX1 CAGCIB BIV NOM
216 CRX II / CRX n 03 FI*Tuiscalo's Undo 4 Uros 9 (Avoin) Hauge Aina EX1 CAC NOM
217 CRX II / CRX n 02 62 FI*Framillan Touch of Sky 4 Naaras 9 (Avoin) Hauge Aina Abs
218 CRX II / CRX n 02 62 FI*Telltail's Vasilisa 4 Naaras 9 (Avoin) Hauge Aina EX1 CAC
219 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 12 (Pennut) Hauge Aina Abs
220 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Hauge Aina KM NOM BIS
221 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 10 (KAS) Hauge Aina Abs
222 CRX III / CRX fs FI*Ballerina's Odette 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga Abs
223 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
224 CRX III / CRX f FI*Piupaws Negrita 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM
225 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium 4 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB NOM BIS
226 CRX IV / CRX d 03 24 FI*Saca's Gladiatrix 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga Abs
227 CRX VII / CRX n 33 S*Fort Knox Oberon 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga Abs
228 DRX I / DRX n FI*Riepujengin Tittelintuure 4 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
229 DRX V / DRX n 24 FI*Riepujengin Q-hullu 4 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
230 DRX VII / DRX f 32 Valentina Calvados*PL 4 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
231 OSH n FI*EdaM's Appolo 4 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP NOM
232 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Komissarova Olga KM NOM BIS
233 OSH n 24 FI*Tabbytassun Asser 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
234 OSH n 25 FI*Santuzzan Maestro 4 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
235 OSH n 25 FI*JellonCats Rockall 4 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
236 OSH c 24 FI*Sultsinan Mangapwani 4 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
237 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
238 OSH n 03 FI*Sultsinan Inky Pinky 4 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
239 OSH n 03 FI*Sultsinan Pieni sydän 4 Naaras 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
240 RUS FI*Lolcat's Queen Victoria 4 Naaras 7 (CH) Hauge Aina Mitätöity Mitätöity
241 RUS FI*Sini-Hilkan CocoaBloom 4 Uros 12 (Pennut) Hauge Aina EX1
242 RUS FI*Sini-Hilkan VeiledRose 4 Naaras 12 (Pennut) Hauge Aina EX1 BIV NOM
243 SIA n EE*Cepheus Siaoricat 4 Uros 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
244 SIA a FI*Aurinkomäen Dexter-Danilo 4 Uros 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS
245 SIA b FI*Plan-A I can be a Jedi 4 Uros 9 (Avoin) Noskova Elena Abs
246 SIA f I*Profiles Organza 4 Naaras 17 (Veteraani) Grigorieva Margarita Abs
247 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 3 (GIC) Noskova Elena EX1 CACS
248 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Noskova Elena KM
249 SIA d 03 FI*Tabbytassun Aarre 4 Uros 13c (Määrittely) Komissarova Olga SIA d 03 21
249 SIA d 03 21 FI*Tabbytassun Aarre 4 Uros 12 (Pennut) Noskova Elena EX1 NOM
250 SIA n 03 21 FI*Tabbytassun Ainu 4 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
251 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Noskova Elena KM
252 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC NOM
253 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 2 (SP) Noskova Elena KM NOM
253 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 17 (Veteraani) Grigorieva Margarita 1 NOM BIS
254 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Noskova Elena KM NOM
255 SOM a FI*Kharn-Ka Snowmoon 4 Uros 2 (SP) Noskova Elena KM
256 SOM o FI*Kharn-Ka Qianoush 4 Naaras 9 (Avoin) Noskova Elena EX1 CAC
257 SPH I / SPH n FI*Hobbitqueen's Dedenne 4 Naaras 12 (Pennut) Noskova Elena EX1
258 SPH V / SPH f 03 32 Skinzin Hobbitually Beautiful 4 Naaras 5 (IC) Noskova Elena EX1 CAGCIB
259 HCS Doktor Schneider Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hauge Aina 1 NOM BIS
260 HCS Manu Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hauge Aina 3
261 HCS Leevi Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Hauge Aina 2
281 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Grigorieva Margarita MCO V (13c), EXO n, EXO n 03 22, EXO n 24, SBI b, SBI b 21, SBI d, SBI f, SBI f 21, SBI n, TUV d 61-63, TUV f 61-63, TUV n 61-63, BEN n 22, BEN n 22 31, BEN n 24, BEN n 24 32, BML I, BSH bs 33, BSH c 24, BSH d 22, BSH f, BSH g, BSH ns 11, VET 1, VET 4 38
Hauge Aina BUR a, BUR b, BUR c, BUR d, BUR e, BUR h, BUR j, BUR n, CRX I, CRX II, RUS, HCS 33
Komissarova Olga NEM I, NEM II, NFO I, NFO IX, NFO VI, NFO VII, NFO VIII, ABY n, CRX III, CRX IV, CRX VII, DRX I, DRX V, DRX VII, OSH a, OSH c 24, OSH n, OSH n 03, OSH n 24, OSH n 25 40
Koskenkangas Marjatta RAG a, RAG a 03, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG a 21, RAG d 04, RAG f 04, RAG g 04, RAG n, RAG n 03, RAG n 04, RAG n 04 21, MCO IV, MCO IX, MCO VIII 42
Noskova Elena MCO I, MCO II, MCO III, MCO VII, BAL b, BAL w 67, SIA a, SIA b, SIA d 03 21, SIA n, SIA n 03, SIA n 03 21, SOM a, SOM n, SOM o, SPH I, SPH V, VET 3 40
Percynská Rihová Marie PER a, PER b, PER d, PER d 03, PER ds 22 62, PER f 22, PER g, PER g 02 62, PER g 03, PER n, PER n 03, PER n 22, PER ns 24 62, MCO V, MCO VI, NFO III 38
Vinkel Marina NFO II, NFO IV, NFO V, SIB II, SIB III, SIB IV, SIB VI, SIB VII, SIB VIII, CHA, EUR a 23, EUR d 22, EUR d 24, EUR f 24, EUR n 22, EUR ns, EUR w 62, KBL III, KOR, MAN 51-52, OCI b 24, OCI bs 24, OCI n 24, VET 2 40
7 tuomaria.