URK 48. KANSAINVÄLINEN KISSANÄYTTELY 1.10.2016
Järjestävä yhdistys Uudenmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 1.10.2016 Loppuu 1.10.2016
Ilmoittautuminen alkaa 13.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 8.9.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:30
Arvostelut alkavat 10:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 21.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Kyllä
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 500   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut ABY, SOM BreedBIS kissoja vähintään 50
Tilinumero
Sähköposti terhi@urk.fi
Paikka Folksam Areena, Siuntio
Toimihenkilöt

Marko Lahtinen, näyttelypäällikkö nebbis@gmail.com, p. 045 602 9450

Katerina Leino, myyntipaikat ja rotupöydät katerina@urk.fi

Terhi Lång, näyttelysihteeri terhi@urk.fi  p.040 580 7786 klo 16-18

Mia Tuomivirta, rahastonhoitaja mia@urk.fi  p. 050 365 4939


Yhteydenotot koskien luokkamuutoksia tai kissanvaihtoja näyttelysihteerille ensisijaisesti sähköpostilla.
Tuomaritoiveet sähköpostilla osoitteeseen tuomaritoiveet@urk.fi
Muissa asioissa yhteydenotot yhdistyksen infopuhelimeen 046 - 902 0879

Lisätietoja
Näyttelypaikan osoite: Folksam Areena, Aleksis Kiven tie 3, 02580 Siuntio
 
 
Ilmoittautumiset: 13.7. – 31.8.2016, ensisijaisesti sähköisesti Omakissa-järjestelmän kautta! 
 
Jos kissa osallistuu useampaan luokkaan (esim. tarkistus-, veteraani-, siitosluokka), tulee niistä tehdä erilliset ilmoittautumiset!
 
Paperilomakkeella ilmoittautumiset näyttelysihteerille osoitteella Terhi Lång, Mätästie 1 C 27, 00770 Helsinki. 
 
Mikäli ilmoittautuminen tapahtuu paperilomakkeella, on täytettävä ilmoittautumislomake erikseen kummallekin päivälle, ei sähköposti-ilmoittautumisia. Myöhästyneet ja puutteelliset ilmoittautumiset voidaan hylätä. 
 
Paperisten ilmoittautumisten on oltava perillä viimeistään 31.8.2016.  
 
Näyttelyluokat ja -maksut: Näyttelyluokat 1-17. Näyttelymaksut kaikki kissat 38 €/pvä, URKin jäsenten kissat 36 €/pvä, FIFe:n ulkopuoliset kissat 50 €/pvä, tarkistusluokka 38 €. Tarkistus- ja veteraaniluokka arvostelun yhteydessä 10 €. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, mikäli kissa osallistuu muuhun luokkaan. 
 
Leimakortteja hyväksytään maksimissaan 2 kappaletta per näytteilleasettaja yhtä näyttelypäivää kohden. Leimakortit on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen. Merkitse korttiin ilmoitettavan kissan nimi, rotu ja näyttelypäivä. 
 
Paperilomakkeella ilmoittautuessa näyttelymaksu maksetaan URK:n tilille: (Danske Bank) IBAN FI83 8001 8710 0409 86, BIC: DABAFIHH viite 1300, URK jäsenet 2600. Kopio maksukuitista on liitettävä paperiseen ilmoittautumiseen. 
 
Omakissa-järjestelmän kautta ilmoittautumisten näyttelymaksut suoritetaan järjestelmän ohjeiden mukaisesti. 
 
HUOM!  Näyttelyluettelo on maksullinen, Omakissan kautta ostettuna 3€ ja paikan päällä 5€.
 
Kissojen määrä on rajattu (max 500 kissaa/pvä). Mahdollinen karsinta tehdään ilmoittautumisten maksupäivän perusteella.
 

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 51
2 93
3 79
4 190
Kotikissat 9
Yhteensä 422

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n 22 FI SK LO 14 FI*Chosen-One Romance in the Rain Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
FI*Elrikan Oskar-Onni (EXO n 22) x FI*Chosen-One Lacy Looker (PER n 03 24)
2 EXO n 22 FI SK LO 15 FI*Nipsu-Nappulan Urban Legend Uros Premior Marina Vinkel Abs
FI*Nipsu-Nappulan Summer Sun (EXO d 24) x FI*Aamukasteen Finland Maiden (EXO n 24)
3 EXO n 24 FI SRK LO 13 FI*Cherish's Nutmeg Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x FI*Aamukasteen Cosmic Girl (EXO f 24)
4 EXO n 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Ester Estelar Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
D'Eden Lover Baldwin (EXO n 24) x FIN*Aamukasteen Shade Flame (PER f)
5 EXO f 24 FI SRK LO FI*Aamukasteen Cosmic Girl Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Aamukasteen You are my (EXO n 24)
6 PER w 63 FI SK LO 16 FI*Dirlandan Ruby My Love Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x Sumava's Nikhar (PER w)
7 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
8 PER d 23 FI SK LO 14 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM NOM BIS
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
9 PER n 03 FI SK LO 15 FI*Dirlandan Picasso Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Toy Tricksy Zorro (PER n 02) x FI*Honeydew Queen of the Roses (PER f 03)
10 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
11 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
12 PER g 02 62 FI SK RX 16 Sweetmarale's Bonjour Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel Abs
Candirand's Only in Your Dreams (PER e 03) x Sweetmarale's Queen Mary I (PER f 03)
13 PER g 03 FI SK RX 16 FI*Celestial's My Precious Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
14 PER f 03 24 FI SK LO 16 FI*Chosen-One Divine Beauty Daria Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC NOM BIS
FI*Whispers Hide and Seek (PER n 03 24) x FI*Chosen-One Betty Boop (PER g 03)
15 PER g 03 22 FI SRK RX FI*Kermaviiksen Dream of Yours Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS
S*Athelstones Battlestar (PER a 03 22) x D'Eden Lover Shakira (PER g 03 22)
16 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
16 PER n 33 FIN SRK LO FIN*Cherish's Hotcake Naaras Veteraani Cristiano Federico Sandon 2
FIN*Jasmirin Danny-Boy (PER a 33) x Sinihuiskan Bianca (PER n 21 33)
17 RAG a FI SK LO 16 FI*Barfait's Alfie Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
18 RAG a FI SK LO 14 FI*Barfait's Sunflower Naaras Kastraatti Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAP
Jalapeno Indiana Jones (RAG a 04) x FI*Barfait's Nanette (RAG n)
19 RAG n 03 FI SK LO 16 FI*Barfait's Zeus Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*Celestial's Usain Bolt (RAG n 03) x FI*Barfait's Tinker Bell (RAG a 03)
20 RAG n 03 FI SK LO 16 S*Krickelins Vivian Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
21 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Barfait's Yanni Naaras Avoin Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAC
S*Tallkottens Macadam C of Harlem (RAG n) x FI*Celestial's Bitter Sweet (RAG a 03)
22 RAG n 04 FI SK LO 16 FI*Sunrunner's Delun Drudwen Naaras Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*Lukanpuron Elias (RAG n 04) x FI*Sunrunner's Wisla (RAG f 04)
23 RAG n 04 FI SRK LO 13 FI*Barfait's Playful Paco Uros Grand International Premior Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAPS
FI*Barfait's Joyful Justin (RAG a 04) x S*Yátaz Iokaste of Barfait (RAG n 04)
24 RAG a 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
25 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Colorstar's Run to Heart Uros Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX2
FI*Sunrunner's Quinlan (RAG a 03) x FI*Snowrag Pompom (RAG a 04)
26 RAG a 03 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Halinalle Uros Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 BIV
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
27 RAG a 03 FIN SRK LO FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Grazyna Laskowska-Malaga KM
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
28 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Helinä Naaras Champion Marina Vinkel Abs
DK*Jaquet Cinnamon (RAG a 03) x FI*Valkokullan Bubble Bell (RAG a 04)
29 RAG a 04 FI SK LO 16 S*Grand Chatez Hilmer for F&L Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
S*FiaSol's Wilmer for GCA (RAG a 04) x S*Asterion's Carme for Grand Chatez (RAG a 03)
30 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*RedHorizon's Aramis Uros Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Shyshaman's Lil' Shamanita (RAG f)
31 RAG e 04 FI SK LO 16 FI*Tammikatin Hunajanassu Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
FI*Maplehill's Lovely Blues (RAG a 03) x FI*Tammikatin Baby Carrot (RAG f 04)
32 SBI n FI SRK RX S*Raus Höjden's Harmoney in Brown Naaras Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM BIV
IDP*Backkara's Geralino (SBI c) x S*Raus Höjdens Java (SBI n)
33 SBI n FI SK LO 15 EE*Egeria Alsiade's Fleur Naaras Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CACIB
S*Raus Höjden's Kentauros (SBI n) x EE*Coco Chanel Alsiade's Fleur (SBI n 21)
34 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
35 SBI b FI SK LO 16 FI*Chirybiry's My Darling Ipi Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
FI*Ziazan Interstellar (SBI a) x FI*Chirybiry's U-la-laa (SBI b)
36 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX2
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
37 SBI c FI SK LO 16 FI*Kujakeikarin Öifrid Uros Avoin Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAC
FI*Belagian X-File (SBI e 21) x FI*Kujakeikarin Justiina (SBI a)
38 SBI d FI SK LO 16 FI*MeToYou Oliver Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
FI*Harebell Luminous (SBI b) x FI*MeToYou Jade (SBI h)
39 SBI d FIN SRK LO FIN*Recknagel Maariolemiöö Uros Supreme Premior Grazyna Laskowska-Malaga KM NOM
FIN*Zhamanen Fangio (SBI n) x S*Wanjeena's Golden Game (SBI f)
40 SBI e EE*Fletcher Sunny Ly Khaleesi *** Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 NOM
FI*Nalle-Puhin Brother Louie (SBI a) x EE*Bella Blue Ly Khaleesi *** (SBI g)
41 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
41 SBI n 21 FIN SRK LO FIN*Zhamanen Harlequin Naaras Veteraani Cristiano Federico Sandon 1 NOM BIS
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x FIN*Zhamanen Ferrarina N.F.S. (SBI h)
42 SBI b 21 FI SRK LO FI*Canth's ToyBoy Uros Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM NOM
FIN*Zaraxe Adamnan Morris (SBI b) x EE*Arista Aramante (SBI a 21)
43 SBI b 21 FI SRK LO 13 Shapur Angel Naaras Supreme Premior Grazyna Laskowska-Malaga KM NOM
(N)Sobell Funny Honey (SBI b) x Shapur Greatest Love of all (SBI b 21)
44 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
44 SBI f 21 FIN SRK LO FIN*JoJon Fangshou Naaras Veteraani Cristiano Federico Sandon 3
FIN*JoJon El Rayo Rumba (SBI n 21) x Kyana v.d. Niederheide (SBI h)
45 SBI g 21 Backkara's Donna Quattro Naaras Grand International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CACS NOM
46 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI SRK LO FI*Semiramisin Ak Orkide Naaras International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAGCIB
DK*Silkyvans Jackson (TUV n) x FIN*Semiramisin Yipek (TUV d)
47 TUV g 61-63 / TUV g 61 FI SK LO 14 Avyonah Blueberry Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Avyonah Chaleb Herr vom See (TUV e) x Safkan Kedis Isabella (TUV g)
48 TUV f 61-63 / TUV f 63 FI SK LO 16 FI*Bastetin Ayiana Naaras Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 NOM
FI*Valier's Hayalet (TUV n) x Avyonah Blueberry (TUV g)
49 ACL VI / ACL g 09 24 FIN SRK RX FIN*Trollin Pinky Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FIN*Trollin Frodo (ACL e 09 23) x FIN*Operadoll's Butterfly (ACL as 22)
49 ACL VI / ACL g 09 24 FIN SRK RX FIN*Trollin Pinky Naaras Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM
FIN*Trollin Frodo (ACL e 09 23) x FIN*Operadoll's Butterfly (ACL as 22)
50 ACS XI / ACS d 09 21 33 FI SRK LO FI*Trollin Pompeia Naaras Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB NOM
FIN*Trollin Erik Punainen (ACS d 09 22) x Ortalion Hot Chila (ACS f 09 24)
51 LPL VIII / LPL ns 09 FI SRK RX 13 S*Ägirs Hus BC Qaffe Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
S*Ägirs Hus BC Magne (LPL as 22) x NL*Takoda BC Maiara (LPL f 03)
52 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*FireFox King of the Gods Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
53 MCO I / MCO a Ballou *** Uros Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
Adamand Baksik *** (MCO a) x Mikanta Keri *** (MCO g)
54 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 16 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
55 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Caroline Stoa KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
56 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 Mystery boy Sky Beyrouth, CZ Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX2
Humphrey of Vingilot, CZ (MCO n 09 23) x Xantana Sky Beyrouth, CZ (MCO f 23)
57 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 SE*Rainmaker's I Shot the Sheriff Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 BIV
HoneyDevil Most Wanted (MCO d 22) x S*Stortassen's Filippa (MCO n 22)
58 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1 NOM
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 14 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Grand International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CACS BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
60 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Hemingway's Coyopa Uros Avoin Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAC
FI*Hemingway's Thunderheart (MCO a 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
61 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Kasmasiinin Desiree Naaras Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CACIB
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FIN*Ilioschoros Usva (MCO ns 09)
62 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Abbas-Coons Frans Uros Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga MCO VIII / MCO ns 09 22
FI*Abbas-Coons Businesman (MCO ns 03 22) x FI*Abbas-Coons Eerica (MCO f 09 22)
63 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lion King Uros Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 BIV
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
64 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Pinewoods Yes Sir I Can Boogie Uros Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FI*Kasmasiinin Zinnia (MCO n 03 22)
65 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Pinewoods Yummy Yummy Yummy Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FI*Kasmasiinin Zinnia (MCO n 03 22)
66 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras International Champion Caroline Stoa EX1 CAGCIB
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
66 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras Siitos
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
67 MCO V / MCO d 22 FI SRK RX 14 FI*Hemingway's Chu'mana Ginger Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB BIV
Enduro of El Dorado (MCO d 22) x IT*Mount Desert's Toscana Sunflower (MCO f 22)
68 MCO V / MCO d 23 FI SK LO 15 FI*FireFox Garfield Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
69 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS NOM BIS
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
70 MCO VI / MCO g 03 22 FI SRK LO 14 FI*Chamberlain Vanilla Sky Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
71 MCO VI / MCO e 03 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Bright Charm Uros Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
72 MCO VI / MCO f 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Fire to the Rain Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Dim The Lights (MCO fs 09 22)
73 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 16 Coon Classic Black Cherry Naaras Champion Caroline Stoa EX2
Mainelyclassic Red Tornado (MCO d 25) x Mainelyclassic Night Mist (MCO fs)
74 MCO VII / MCO ds Frederick Pride of Palace*RU *** Uros Avoin Caroline Stoa EX1 CAC BIV NOM BIS
Klondike Shaggy Angel*RU (MCO ns) x Esmina Altan Hatan *** (MCO f 09)
75 MCO VII / MCO es 24 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Arctic Love Naaras Champion Caroline Stoa EX1 CACIB
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Gift Of Love (MCO g 09 22)
76 MCO VI / MCO f 09 Fiona Pride of Palace*RU *** Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon MCO VIII / MCO fs 09
Klondike Shaggy Angel*RU (MCO ns) x Esmina Altan Hatan *** (MCO f 09)
77 MCO VII / MCO ns 22 FI SK RX 16 Macawi Mosi Double E's Xahir Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1
Frozen Moon's Double Espresso (MCO n 22) x Macawi Mosi Honeymoon's Nidawi (MCO fs 22)
78 MCO VII / MCO ns FI SK LO 16 FI*FireFox Midnight Mist Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
79 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SRK LO FI*Godfather's Fernando Uros Grand International Champion Caroline Stoa Abs
FIN*Godfather's Åke Blomqvist (MCO ns 09 22) x FI*CheNiCoon's Enni (MCO as 22)
80 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 16 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Caroline Stoa EX1 NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
81 MCO VIII / MCO gs 09 FI SK LO 16 FI*Kasmasiinin Fantasy Rose Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FIN*Wishmaster Mike Hailwood (MCO ns 09 22) x FI*Kasmasiinin X-mas Rose (MCO g 03)
82 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*NomenEst Gordon Gekko Uros Kastraatti Caroline Stoa Abs
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FI*NomenEst Doris Day (MCO n 03 22)
83 NEM I / NEM n 21 FI SK RX 16 Mishelle Gold Nympha Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
Elvis Iz Tverskogo Knyazhestva of Danvel (NEM a 21) x Ayris Gold Nympha (NEM n 03 21)
84 NEM II / NEM n 09 21 FI SRK RX 13 FI*FeliMau Chili Naaras Grand International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CACS
Mithilesh Perelka*PL (NEM n 09 21) x Vega Formula Uspekha*RUS (NEM a 03 21)
85 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK RX 16 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY Naaras Pennut 4-7 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 NOM
Solomon Iz Lunnoy Serenady (NEM ns 09 21) x Tigridiya Iz Lunnoy Serenady (NEM f 03 21)
86 NFO I / NFO n FI SK LO 16 FI*Felicis Genius Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
87 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM BIV NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
87 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO FI*Draconian September Ashes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
88 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
89 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*Pörkarvan StrangerInAStrangeLand Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
S*Drakborgens Xerxex Bärsärk (NFO ns 02 21) x FI*JustSpecial Burberry Summer (NFO f)
90 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
91 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Running Free Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
92 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*Siniidan Another Life Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
93 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 14 FI*FoxyPaw's Lucky Hunter Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
94 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Grand International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
94 NFO II / NFO n 03 FI SK LO 14 FI*Siniidan Requiem of Spirit Uros Määrittely Helene Reiter NFO n 03
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
95 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
95 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Niittykissan Alexandria Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Hilirimpsis Hattiwatti (NFO as 23) x FI*Felicis Emeliia (NFO f)
96 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO S*NC's Alladin Sane Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
S*Zygot's Cornetto (NFO d 01 21) x S*Just Catnap's Alma Snowflake (NFO n 09 24)
97 NFO IV / NFO n 02 21 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Siitos
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
97 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Määrittely Helene Reiter NFO IV/ NFO n 02 21 64
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
97 NFO IV / NFO n 02 21 64 FI SK LO 14 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
98 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros International Champion Cristiano Federico Sandon EX2
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
99 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Lazy Ike Uros International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
100 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 14 FI*Siniidan Nocturne of Shadow Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
102 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Supreme Champion Grazyna Laskowska-Malaga KM
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
102 NFO V / NFO d FI SRK LO 14 S*Rotvältans Kingston Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Moveramis Dolph (NFO n 09 24) x S*Rotvältans Jamaica Blue Mountain (NFO f 09 24)
103 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 15 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAGCIB
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
104 NFO V / NFO f 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Filiola Naaras International Champion Grazyna Laskowska-Malaga EX1 CAGCIB BIV NOM
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
105 NFO V / NFO f FI SK LO 16 FI*Felicis Greta Naaras Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX2
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
106 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 16 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Nuoret 7-10 kk Grazyna Laskowska-Malaga EX1 NOM
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
107 NFO VI / NFO f 03 22 FI SRK LO S*Eärfalas Flisan Naaras Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
S*Vildhjärtas CuteIsWhat WeAimFor (NFO n 03 22) x S*Eärfalas Debbie (NFO f 09)
108 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 14 S*Just Catnap's Ailsa Craig Naaras Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM NOM
S*Just Catnap's Chad (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Siri Sofia (NFO f 03 24)
109 NFO VI / NFO d 02 21 62 FI SRK LO FI*Ninatte's Big Dipper Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
FI*ArcticWilds All Or Nothing (NFO n 03 24) x FI*Ninatte's Apricot Lady (NFO f 02)
110 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
111 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon Abs
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
112 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
113 NFO VII / NFO ns 23 FI SK LO 16 Ihanas Capoeira Naaras Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB
FI*Cougar's Elliot Carver (NFO ns) x FI*Dunderkattens Fiona Ihanas (NFO n 23)
114 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 16 Ephelia Tierra Media*ES Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
Picatoste la Peyre*ES (NFO ds 09 22) x Bora Bora Tierra Media*ES (NFO ns 09 22)
115 NFO VIII / NFO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*Vihurin Prinsessa Mononoke Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX2
FI*RockyHill's Aruna (NFO ns 23) x FI*Vihurin Myrskytuuli Jane (NFO n 09)
116 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
116 NFO IX / NFO w 64 FIN SRK LO FIN*FoxyPaw's Icebreaker Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
Dorian av Tyssedal (NFO n 09 22) x FIN*Tähtitassun Balladi Helena (NFO w)
117 SIB III / SIB ny 24 FI SK RX 14 FI*Amante's Artemis Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC
Yermolay Crown of Siberia (SIB ny 24) x FI*Amante's Yaroslava (SIB n 24)
118 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
119 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO 14 FI*Villan Näppärä Neito Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX2
FI*Lumikissan Corleone (SIB d 09 24) x FI*Villan Lana Del Rey (SIB g 02 21)
120 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Avoin Caroline Stoa EX1 CAC NOM BIS
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
121 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 16 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka Naaras Pennut 4-7 kk Caroline Stoa EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
122 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
123 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zerahiah Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
124 SIB VII / SIB ds 24 FI SRK LO FI*ArcticWilds Bigtime Beagle Uros Supreme Champion Caroline Stoa KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FIN*Metsälinnan Adalmiina (SIB ds 11)
125 SIB VII / SIB fs 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Celine Dion Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX2
FIN*Magnificat HabbyBoy (SIB ds 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
126 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras Grand International Premior Caroline Stoa EX1 CAPS BIV
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
126 SIB VII / SIB gs FIN SRK LO FIN*Tammikatin Helmisimpukka Naaras Veteraani Anne Paloluoma 2
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x FIN*Tammikatin Åh Vilken Tjej (SIB gs 24)
127 SIB VII / SIB ds 22 FI SK LO 15 FI*Cherrytail's X-Man Uros International Premior Caroline Stoa EX1 CAGPIB
FI*Lumikissan Nopsajalka (SIB ns 03 24) x FI*Cherrytail's Nancy Sinatra (SIB g)
128 TUA VII / TUA as 24 FI SK LO 16 Angoraphil Hyalite Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
Angoraphil Elixir (TUA w) x Etonnant Swan Song (TUA w)
129 TUA VII / TUA ns FI SK LO 15 FI*Felesin Ville Valo Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
FI*Elekatin Superman (TUA as 24) x FI*Josmarin Innusha (TUA n)
130 TUA VIII / TUA fs 03 FI SK RX 16 D'Alkaid Evita Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
Luciano Al-Gharb (TUA ns 09 23) x De Miraval Melissandre (TUA f 09 22)
131 TUA IX / TUA w 61 FI SK LO 14 FI*Josmarin Jedrus Uros Kastraatti Caroline Stoa EX1 CAP NOM BIS
FI*Josmarin Ieremija (TUA w) x FI*Nazarlik Zeta Orionis (TUA f)
132 BEN n 22 FI SK LO 16 Like a Prayer des Griffes de Feu Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
Impresario des Griffes de Feu (BEN n 24) x Brownsugar Rhanya Forever (BEN n 24)
133 BEN n 22 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Tigger Uros International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
Aridlands Takoda (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Keep Lovin' Lo, JW, DSM, DVM (BEN n 24)
134 BEN n 22 FI SK LO 16 FI*Hiesun D' Artagnan Uros Kastraatti Martti Peltonen Abs
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x S*Leopardettes Qui Vivra Vera (BEN n 22)
135 BEN n 24 FI SK RX 16 S*KungsgardenCats Ocean Treasure Uros Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM
Absolutely My Own Private Idaho (BEN n 24) x S*KungsgardenCats Blue Water Droplets (BEN n 24)
136 BEN n 24 FI SK LO 15 FI*Hiesun Bonita Santa Maria Naaras Premior Marek Chadaj Abs
Cocopah Ho Chunk (BEN n 24) x FI*Kattiklaanin Nefertiti (BEN n 22 32)
137 BEN n 22 31 FI SRK RX 14 FI*Hiesun Ocean Poem Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS
FI*Hiesun Shadow of Dragon (BEN n 24 32) x FI*Kattiklaanin Mimosa (BEN n 22)
138 BEN n 22 32 FI SK LO 15 FI*Alcarinqua Elentari Naaras Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS NOM
Alfajiri Albireo (BEN n 22) x Ilendri Surya (BEN n 22)
139 BLH d 24 FI SK RX 15 FI*Safra's Roly-Poly Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Saranellan Eddie (BSH n) x FI*Safra's Efraimintytär Pitkätossu (BSH f 22)
140 BML I / BML bs 11 31 FI SRK LO 13 FI*Kissamummon Suukko Poika Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS NOM
S*CallaMej de Li Cat (BML ns 11 31) x FIN*Kimuli's Anastasia (BML ns 11)
141 BML I / BML ns 11 31 FI SK RX 15 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Samurai Momoiro, CZ (BML ds 11) x FI*Kissamummon Keiju Lammenpei (BML ns 11 31)
142 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 16 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
143 BSH w 62 FI SK LO 16 N'Ice Bear from Town-House*D Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Alaska from Town-House (BSH w) x Grazine's Julie (BSH a)
144 BSH n FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Gallica Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
145 BSH a FI SK LO 16 EE*Lja Mur Ken Kingdom Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1
Odyssey Roxera *LT (BSH a) x EE*Lja Mur Charlotte Le Charme (BSH a)
146 BSH a FI SK LO 16 FI*Chokotoe's Lord Blue Hair Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
FI*Ruusutarhan Ottilio (BSH a) x FI*Chokotoe's Sailor Blue Rose (BSH a)
147 BSH a FI SRK RX FI*Feronian Heliotropium Uros International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
FIN*Tassulähteen Ähäkutti (BSH a) x EE*Ashly Rewal Beauty (BSH a)
148 BSH e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
148 BSH e FI SK LO 14 FI*Feronian Ivory Uros Siitos Louis Coste
FI*Feronian Heliotropium (BSH a) x FI*Feronian Gabriella (BSH f)
149 BSH e FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Alba Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
150 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Louis Coste KM NOM BIS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
151 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Matilde Naaras Grand International Premior Louis Coste EX1 CAPS
FI*Ruusutarhan Kultapoika (BSH d 24) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
152 BSH f FI SRK LO 14 FI*Ruusutarhan Oodi Naaras Siitos Louis Coste
Chieftain of Noblesse Oblige (BSH d) x Regina di Triangolo*CH (BSH a)
153 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 NOM
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
154 BSH r FI SK RX 16 FI*SpecialOrder's Venus Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*SamBelle's Storm in the Desert (BSH e) x FI*Treselle's Cherry Cake (BSH o)
155 BSH d 22 FI SK LO 14 FI*Safra's Vaahteramäen Eemeli Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
S*Palace&Main's What if (BSH n 22) x FI*Suvikasteen Pikku suorasuu (BSH j)
156 BSH d 22 FIN SRK LO Rapley Red Rose Naaras Grand International Premior Marek Chadaj Abs
Dubolly Reddysteadyglow (BSH d 22) x Advensh Catsunset (BSH d 24)
157 BSH ns 11 FI SK LO 14 FI*Gnome's My Wild Love Naaras International Premior Anne Paloluoma Abs
FI*Gnome's Britannia Silver (BSH ns 11) x S*Esteticas Xera (BSH ns 11)
158 BUR n FI SK LO 15 FI*Lilac's HRH King Hassan Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FI*Bumpulina Wilberforce (BUR n) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
159 BUR n FI SK LO 16 FI*Oliivian Charlie Brown Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
FI*Feirefiz Illuminated (BUR a) x FI*Oliivian Öyle Me (BUR b)
160 BUR n FI SK LO 16 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 BIV
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
161 BUR n FI SK LO 16 FI*Lilac's Iron Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Lilac's HRH King Hassan (BUR n) x FI*Almond's Ella Fitzgerald (BUR f)
162 BUR n FI SRK LO 13 Bjelke's Givenchy Uros International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB
Bjelke's Ali Baba (BUR n) x Taiko Charlesbur, CZ (BUR f)
163 BUR n FI SRK LO FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl Naaras International Premior Marek Chadaj EX1 CAGPIB
FI*Ilovuon Cyanicula gemmata (BUR a) x Bjelke's So Long (BUR b)
164 BUR a FI SRK LO 13 FI*Lilac's Dixieland Gumbo Uros Kastraatti Louis Coste EX1 CAP
FI*Oliivian Zephyr Six (BUR a) x FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl (BUR n)
165 BUR b FI SRK LO FI*Shu-Shun Talven Prinsessa Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS
FI*Oliivian Wagner (BUR b) x FI*Shu-Shun Mystinen Mata Hari (BUR b)
166 BUR b FI SK LO 14 FI*Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy Naaras Champion Anne Paloluoma Abs
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Shu-Shun Talven Prinsessa (BUR b)
167 BUR b FI SK LO 16 UA*Oktarin Yamadori Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM BIS
Stjärnviks Divine Eros (BUR n) x UA*Oktarin Rosetta (BUR b)
168 BUR b FI SK LO 16 FI*Mama-Alcialon Incredible Illusion Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1
FI*Shu-Shun Intianlootus (BUR b) x FI*Mama-Alcialon Fabulous Fluttershy (BUR b)
169 BUR d FI SK LO 15 FI*Feirefiz Love Bites Uros Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Seirene Rafiki (BUR n) x FI*Feirefiz Diamonds And Rust (BUR g)
170 BUR h FI SK LO 16 FI*Celsiana Kielo Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Arkhitekton Alnwick (BUR b) x FI*Cattish Ada Rising (BUR h)
171 BUR h FI SRK LO HU*Alba Regia Ganxsta Gizi Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM
Shwayamore Sweet Oz Magic (BUR b) x HU*Alba Regia Orange Blossom (BUR d)
172 BUR j FI SK LO 16 FI*Aberwyn Whitney Whiteout Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1
FI*Almond's Domino (BUR b) x FI*Aberwyn Maja Gräddnos (BUR g)
173 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Supreme Premior Louis Coste KM
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
173 BUR j FIN SRK LO FIN*Pardofelis Guinevere Naaras Veteraani Helene Reiter 2
Supercool Artiste Peintre (BUR e) x FIN*Pardofelis Dolce Vita (BUR b)
174 EUR n FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Kultamuru Naaras International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB
FIN*Pikku-Piun Akrakadabra (EUR n) x FIN*Pikku-Piun Domina (EUR a)
175 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
175 EUR n 22 FIN SRK RX FIN*Casimirrin Eulalia Naaras Veteraani Helene Reiter 1 NOM
Finnvedens Tokai (EUR n 22) x FIN*Pikku-Piun Gilda (EUR n 22)
176 EUR a 22 FI SK LO 16 FI*Feronian Lavendel Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
FI*Casimirrin Ior (EUR n 22) x FI*Feronian Felicia (EUR f 24)
177 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros International Premior Louis Coste EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
177 EUR a 24 FIN SRK LO FIN*Kissakallion Iscador Uros Veteraani Helene Reiter 4
FIN*Mäkikatin Sinfonia (EUR a 24) x FIN*Kissakallion Gunhild (EUR a 24)
178 EUR d 22 FIN SRK RX Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
179 EUR d 22 FI SK RX 15 FI*Tiikerililjan Lounatuuli Uros Kastraatti Anne Paloluoma DISQ
FI*Feronian Emerald (EUR a 22) x FI*Tiikerililjan Kiskis (EUR d 24)
180 EUR d 24 FI SK LO 16 FI*Feronian Lemon Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Casimirrin Ior (EUR n 22) x FI*Feronian Felicia (EUR f 24)
181 EUR f 23 FIN SRK RX FIN*Pikku-Piun Rosmariini Naaras Grand International Champion Anne Paloluoma EX1 CACS NOM
Silkkiturkin Jimi Hendrix (EUR d 23) x FIN*Pikku-Piun Nättityttö (EUR n 23)
182 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Louis Coste KM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
183 KOR FI SRK LO FI*Melodian Tulaya Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM BIV NOM BIS
Gentlegift's Xuwicha (KOR ) x Ebony Labradorit (KOR )
184 KOR FI SRK LO FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX2
FI*Hovikissan khraam leert (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
185 KOR FI SRK LO FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
FIN*Dewdrop's Chaiyo Si Fah (KOR ) x FI*Tatsutan Miri Smitena-Sneha (KOR )
186 KOR FI SK LO 15 FI*Kattihovin Zehi Zeitakuhin Naaras Champion Marek Chadaj EX1 CACIB
FI*Mythai Palat Pai Jit (KOR ) x FI*Cisseli's Gluay maai (KOR )
187 KOR FI SK LO 15 FI*Mythai Busaya Bao Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Tatsutan Urho Brava-Saman (KOR ) x FI*Mythai Ornanong Sa-Mon (KOR )
188 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Ban Ensoku Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
189 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Bara Ginmekki-shita Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX2
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Mythai Rochana Rak Jing (KOR )
190 KOR FI SK LO 16 FI*Kattihovin Chiisai Kisu Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Kattihovin Sai-ano Itsumo (KOR )
191 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
191 MAU ns FIN SRK LO FIN*Iltavilli Emir Ehsan Uros Veteraani Helene Reiter Arvosteltu
Bacamamdit Into The Wild of Erendel (MAU ns 24) x FIN*Iltavilli Chensit Cleopatra (MAU ns)
192 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*Walidah Atiqtalaaq Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 NOM
FI*Ausare Caesarion (MAU ns) x FI*Chai-lai Iftikhar Inukshuk (MAU ns 24)
193 OCI n 24 FI SK LO 15 FI*Topspot Lucifero Magnifico Uros Supreme Champion Louis Coste KM
FIN*Rollick Be Quick Or Be Dead (OCI ns 24) x FI*Topspot Grumpy The First (OCI o 24)
194 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Louis Coste KM BIV NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
194 OCI n 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Helene Reiter 2
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
195 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Somalinnan Sädekaisla Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 NOM
FI*Northalla Blackbeard (OCI ns 24) x FI*WiliWilla Andromeda (OCI b 24)
196 OCI n 24 FI SK LO 16 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
197 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
197 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Helene Reiter 1 NOM BIS
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
198 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Martti Peltonen KM BIV NOM
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
199 OCI b 24 FI SRK LO FI*Topspot C.Loureiroi Naaras Grand International Champion Martti Peltonen EX1 CACS
S*Hot Country's Agaton Sax (OCI o 24) x FI*Topspot Windjammer (OCI b 24)
200 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Topspot MysticMagic of Solstice Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
FIN*DarrenCat Davy Crockett (OCI o 24) x FI*Topspot C.Loureiroi (OCI b 24)
201 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Northalla Ethereal Medium Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Northalla Blackbeard (OCI ns 24) x FI*Northalla Peridodite (OCI b 24)
202 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
202 OCI b 24 FIN SRK RX FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Helene Reiter 3
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
203 ABY n FI SRK LO 14 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Martti Peltonen KM BIV NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
204 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Monaimba Om Naaras Grand International Champion Martti Peltonen Abs
FI*Link Moses (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
205 ABY n FI SK LO 14 FI*Link Modunia Mgodi Uros International Champion Martti Peltonen Abs
FI*Link Moses (ABY n) x FI*Link Zenebe Mau (ABY o)
206 ABY n FI SK LO 14 FI*Silkkihienon Vice Versa Uros Champion Martti Peltonen EX1 CACIB
FI*Redcheetah's Walo (ABY p) x FI*Omanion al Ea (ABY n)
207 ABY n FI SK LO 15 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Avoin Martti Peltonen EX1 CAC
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
208 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Waily Waily Waily! Naaras Avoin Martti Peltonen EX1 CAC NOM
S*GoodNews Prince Jeorge (ABY n) x FI*Nebuankhet Yraen Ruadh (ABY o)
209 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I aim to Misbehave Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
210 ABY n FI SK LO 16 FI*Nettesin Iotake Tatanka Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX3
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Skimmerdal's Unforgettable Utopia (ABY a)
211 ABY n FI SK LO 16 Maurice de Moéris Uros Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX2
Jethro's Negus First Son Fabrice (ABY n) x Jethro's Emira Kahlo (ABY n)
212 ABY n FI SK LO 16 FI*Amajan Miura Mainarda Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX4
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
213 ABY n FI SK LO 16 FI*Nebuankhet I found Serenity Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX2
Wil-O-Glen's Pietro (ABY n) x FI*Nebuankhet Zaazenach (ABY n)
214 ABY n Hottie aus Abusir *** Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX1 BIV NOM
Jesus aus Abusir (ABY n) x Riva aus Abusir *** (ABY n)
215 ABY n FI SRK LO FI*Laire Valar Lorien Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Laire Meleth Bein (ABY n)
216 ABY n FIN SRK LO FIN*Nebuankhet Padmesh Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Nebuankhet Meallán Daigh (ABY n) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
216 ABY n FIN SRK LO FIN*Nebuankhet Padmesh Uros Veteraani Dorota Szadurska 4
FIN*Nebuankhet Meallán Daigh (ABY n) x ElMourabita's Eglantine (ABY n)
217 ABY n FI SRK LO Gaspacho Bonjour L'Amour*PT Uros Grand International Premior Martti Peltonen EX1 CAPS
Agridoce Bonjour L'Amour*PT (ABY o) x Conquilha Bonjour L'Amour*PT (ABY n)
218 ABY n FI SK LO 16 FI*SaltNPepper After Eight Uros Kastraatti Martti Peltonen EX3
Des Cavalier Ferus-Ra of Holoserica (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
219 ABY n FI SK LO 16 FI*SaltNPepper Rocky Road Uros Kastraatti Martti Peltonen EX2
Des Cavalier Ferus-Ra of Holoserica (ABY n) x (N)Mayas Pride Maori (ABY n)
220 ABY n Pellburn Jacoby Stealin' Home Uros Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP BIV NOM
Pellburn Scarface Cat Pacino (ABY n) x Instincts Catalina of Pellburn (ABY n)
221 ABY n FIN SRK LO FIN*Silkkihienon Surya Lyra Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP
Cotton Club de Shakiri (ABY n) x FIN*Silkkihienon Namarie (ABY n)
221 ABY n FIN SRK LO FIN*Silkkihienon Surya Lyra Naaras Veteraani Dorota Szadurska 2
Cotton Club de Shakiri (ABY n) x FIN*Silkkihienon Namarie (ABY n)
222 ABY n FIN SRK LO S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Dorota Szadurska 2
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
223 ABY a FI SK LO 14 FI*Kawaii Lily Naaras Grand International Champion Dorota Szadurska EX2
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Kawaii Junko (ABY p)
224 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Grand International Champion Dorota Szadurska EX1 CACS NOM
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
224 ABY a FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Valentine Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Nebuankhet Sein-el-Mauassif (ABY n)
225 ABY a FI SK LO 15 FI*Nebuankhet Zakzakiel Uros International Champion Dorota Szadurska EX1 CAGCIB BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Violet Punch (ABY a)
226 ABY a FI SK LO 15 FI*Akanthos Dante Uros Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Angelos Victoria (ABY n)
227 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae King! Uros Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX2
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
228 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Master! Uros Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX1 BIV NOM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
229 ABY a FI SK LO 16 FI*Nebuankhet Nae Quin! Naaras Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX1
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FI*Nebuankhet Valentine Water (ABY a)
230 ABY a FI SK LO 16 FI*Silkkihienon XO Emiliani Naaras Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1 NOM
S*Aucuparia's Dareios Ochos (ABY a) x FI*Silkkihienon Voces Intimae (ABY a)
231 ABY o FI SRK LO 13 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
232 ABY o FI SRK LO FI*Redcheetah's Aurora Naaras Supreme Champion Anne Paloluoma KM NOM
FI*Proxima John Carter of Mars (ABY n) x FI*Redcheetah's Minttu (ABY o)
233 ABY o FI SK LO 14 FI*Redcheetah's Rufus Uros International Champion Anne Paloluoma Abs
S*Hjortronstigens Private Dancer (ABY n) x FI*Redcheetah's Aurora (ABY o)
234 ABY o FI SK LO 15 FI*Proxima Leia Skywalker Naaras Avoin Anne Paloluoma EX2
FI*Redcheetah's Rufus (ABY o) x FI*Proxima Kuutar (ABY n)
235 ABY o FI SK LO 15 FI*Vorax Bellatrix Naaras Avoin Anne Paloluoma Abs
FI*Redcheetah's Rufus (ABY o) x FI*Vorax Artemisia (ABY p)
236 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
237 ABY o FI SRK LO 14 FI*Nebuankhet Captain John Carter Uros Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS NOM
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FI*Nebuankhet Rhodda (ABY n)
238 ABY o FI SRK LO FI*Link Rosa Mau Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS
FIN*Link Iggy Miu (ABY n) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
239 ABY o FI SRK LO FI*Link Tenagne Mau Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB BIV
HighgaitPaws Vanilla Boy (ABY p) x FI*Link Rosa Mau (ABY o)
240 ABY p FI SRK LO FI*Redcheetah's Walo Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC NOM
FI*Jollinooran Belegrino (ABY p) x FI*Redcheetah's Linnea (ABY o)
241 ABY p Pur Pur aus Abusir *** Uros Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma Abs
Tulicreme Bonjour l'Amour*PT (ABY o) x Tara aus Abusir (ABY n)
242 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Quetzalcoatl Uros Supreme Premior Anne Paloluoma KM
FIN*Silkkihienon Roma Tarragona (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
243 ABY p FI SRK LO FI*Kawaii Junko Naaras Grand International Premior Anne Paloluoma EX1 CAPS BIV NOM
FI*Kawaii Haiku (ABY o) x FIN*Kawaii Egao (ABY n)
244 ABY p FI SRK LO FI*Nebuankhet Taibhsear Naaras International Premior Anne Paloluoma EX1 CAGPIB
Dushara Evandar-of-Nebuankhet (ABY o) x FIN*Nebuankhet Carramaena (ABY p)
245 ABY p FI SRK LO FI*Redcheetah's Wenla Naaras Kastraatti Anne Paloluoma EX1 CAP
FI*Jollinooran Belegrino (ABY p) x FI*Redcheetah's Linnea (ABY o)
246 ABY ns FI SK LO 15 FI*Taiga-Kissat Silver Miio Uros Avoin Louis Coste EX1 CAC
FI*Kassilan B-I-N-G-O (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Helmi (ABY ns)
247 ABY ns FI SK LO 16 Cinderella El Marees*CH Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX2
Ideal Sweet Boy de la Cornaline *FR (ABY os) x Valentina El Marees*CH (ABY ns)
247 ABY ns FI SK LO 16 Cinderella El Marees*CH Naaras Siitos
Ideal Sweet Boy de la Cornaline *FR (ABY os) x Valentina El Marees*CH (ABY ns)
248 ABY ns FI SRK LO FI*Dweia's Caru Efe Uros Premior Louis Coste EX1 CAPIB
S*Bodhidharma's Blackness Lightdancer (ABY ns) x FIN*Udun Silver Apricot Jewel (ABY os)
249 ABY as FI SK LO 15 S*Saivokattens Silver Elvis Uros Avoin Louis Coste EX1 No Cert
SE*Kanelsnurran's Farbror Blå (ABY a) x S*Saivokattens Silver Saga (ABY os)
250 ABY ns FI SK LO 16 S*Saivokattens Kuunsäde Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 BIV
S*Blytens Kalessin (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Säde (ABY ns)
250 ABY as FI SK LO 16 S*Saivokattens Kuunsäde Naaras Määrittely Helene Reiter ABY ns
S*Blytens Kalessin (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Säde (ABY ns)
251 ABY os FI SK LO 15 FI*Taiga-Kissat Silver Diamond Uros Avoin Anne Paloluoma EX1 CAC
FI*Kassilan B-I-N-G-O (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Helmi (ABY ns)
252 ABY ps FI SK LO 16 S*Saivokattens Päivänsäde Naaras Nuoret 7-10 kk Anne Paloluoma EX1 NOM
S*Blytens Kalessin (ABY os) x S*Saivokattens Hopea Säde (ABY ns)
253 BAL c FI SRK LO FI*BaliDancer's Caya Naaras Supreme Champion Dorota Szadurska KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*BaliDancer's Anastasia (BAL c)
254 BAL c 21 FI SK RX 16 FI*Noxx The Winner Takes It All Uros Nuoret 7-10 kk Alfred Wittich Soojarit Abs
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
255 CRX I / CRX n FI SK LO 16 FI*Seer's Asbjorg Naaras Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
FI*Saca's Nullah (CRX n) x FI*Seer's Mara Jade (CRX n 24)
256 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Alfred Wittich Soojarit EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
257 CRX II / CRX b 03 FI SK LO 15 FI*Framillan Vain like Marie Antoinette Naaras Avoin Alfred Wittich Soojarit EX1 CAC
FI*Huissin Mister Black Bean (CRX n) x FI*Framillan Keep It Up (CRX b 01)
258 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Pennut 4-7 kk Alfred Wittich Soojarit EX1 NOM
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
259 CRX II / CRX n 03 FI SK RX 16 FI*FunkyJam's No, i really are cute Naaras Pennut 4-7 kk Alfred Wittich Soojarit EX1
FI*Piupaws Private (CRX n 03) x FI*FunkyJam's Bum Bum Bum (CRX n 03)
260 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Paluu Tulevaisuuteen Naaras Pennut 4-7 kk Alfred Wittich Soojarit EX2
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
261 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 13 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Alfred Wittich Soojarit KM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
262 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
263 CRX III / CRX f FI SRK LO FI*Piupaws Negrita Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Piupaws Nightcrawler (CRX e) x FIN*Piupaws Musa (CRX n 03 24)
264 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 16 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
265 CRX VI / CRX a 03 22 FI SK LO 14 FI*Windseeker Della Bluenose Naaras Grand International Champion Alfred Wittich Soojarit EX1 CACS
Beaconwood Dark Magic (CRX ns) x FIN*Windseeker Quilla Belle-Île (CRX f 03 24)
266 CRX VI / CRX n 01 21 62 FI SK LO 15 FI*Piupaws Twister of Sekhmet Uros Avoin Alfred Wittich Soojarit EX1 CAC NOM
FI*Piupaws Pathways of Sekhmet (CRX n 03) x FI*Piupaws Twisted Sister (CRX n 02 21)
267 CRX VI / CRX n 03 24 FIN SRK LO FIN*Piupaws Tecna Naaras Grand International Premior Alfred Wittich Soojarit EX1 CAPS NOM
FIN*Piupaws I am Legend (CRX n) x FIN*Piupaws Räntä (CRX n 01 21)
267 CRX VI / CRX n 03 24 FIN SRK LO FIN*Piupaws Tecna Naaras Veteraani Marina Vinkel 2
FIN*Piupaws I am Legend (CRX n) x FIN*Piupaws Räntä (CRX n 01 21)
268 CRX VIII / CRX f 03 21 33 FI SK LO 14 FI*Piupaws Rise of the Summer Sun Naaras Kastraatti Dorota Szadurska EX1 CAP
FI*Piupaws Cheshire Cat (CRX a 21 33) x FI*Piupaws Duracell's Bastet (CRX d 03 24)
269 DRX I / DRX b FI SK LO 16 FI*Tomorrowland Amazing Aurora Naaras Pennut 4-7 kk Alfred Wittich Soojarit EX1
FI*Mirexin Otto Otso (DRX b 32) x LV*Vilvarin Gerda (DRX f 03 24)
270 DRX I / DRX n FI SK LO 15 FI*Riepujengin Tittelintuure Uros Grand International Premior Alfred Wittich Soojarit EX1 CAPS
FI*Riepujengin Gizmo (DRX ds) x LV*Malsan Lysette Anthony (DRX f)
271 DRX I / DRX a FI SK LO 15 FI*Åbodas Yasu Uros Premior Alfred Wittich Soojarit EX1 CAPIB
SE*Amor Regis Marius (DRX es 22) x FI*Åbodas Dena (DRX b 33)
272 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
272 DRX VI / DRX ns 09 22 FIN SRK LO FIN*Riiviön Viiru Naaras Veteraani Marina Vinkel 1 NOM BIS
FIN*Riiviön Pekka-Pätevä (DRX n 09 33) x FIN*Riiviön Piia (DRX gs 22)
273 DRX VII / DRX f 33 FI SK LO 16 Umiko Calvados*PL Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Ciastek PasoDoble*PL (DRX d 21 33) x Piper Calvados*PL (DRX f 32)
274 DRX VII / DRX b 32 FI SK LO 16 FI*Tomorrowland Awesome Adolf Uros Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino DRX VIII /DRX n 09 32
FI*Mirexin Otto Otso (DRX b 32) x LV*Vilvarin Gerda (DRX f 03 24)
275 DRX VII / DRX f 32 FI SK LO 16 Valentina Calvados*PL Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Ciastek PasoDoble*PL (DRX d 21 33) x J-Queen Calvados*PL (DRX f 33)
276 OLH b FI SK LO 16 FI*Jalecat's ÄhäKutti Uros Nuoret 7-10 kk Alfred Wittich Soojarit EX1 NOM
FI*Jalecat's X'tra XoXo (OSH n 24) x FI*Willicon Freixenet Elyssia (OSH q)
277 OLH n 25 FI SRK LO Topeng News Flash of Noxx Uros Supreme Champion Alfred Wittich Soojarit Abs
Purrmatix Headline News (BAL n 21) x Purrmatix Tiny Bubbles of Topeng (OLH b 03 25)
278 OLH d 24 FI SRK RX 13 FI*Jalecat's QuasiModo Uros Premior Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAPIB
SE*Qjou'z Bon A Petit (BAL c 21) x FI*Skazki Sametti Tigrovna (OSH h)
279 OLH ns 22 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yanino Uros Avoin Alfred Wittich Soojarit Abs
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
280 OLH ns 25 FI SK RX 15 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAGCIB
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
281 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Champion Dorota Szadurska EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
282 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Avoin Dorota Szadurska Abs
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
283 OSH n FI SK LO 16 Timotheus Del Iris Uros Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska Abs
FI*LoveOriental Midnight Dream (OSH b 03) x Zena Del Iris (OSH n 03)
284 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Rip Kirby Uros Kastraatti Dorota Szadurska EX1 CAP NOM
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
285 OSH d FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Willie Garvin Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
286 OSH d FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Flash Gordon Uros Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
287 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
288 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM BIV NOM
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
289 OSH f FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Donna Troy Naaras Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
290 OSH n 24 FI SK LO 15 FI*Jalecat's X'tra XoXo Uros International Champion Dorota Szadurska EX1 CAGCIB NOM
FI*Jalecat's QuasiModo (OLH d 24) x FI*Keskimaan Maisa Maiden 4 JC (OSH n 02)
291 OSH n 24 FI SK LO 16 FI*Deraza Di La Obla Naaras Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x FI*Deraza All U Need Is Polka Dot (OSH b 03 24)
291 OSH n 24 FI SK LO 16 FI*Deraza Di La Obla Naaras Määrittely Helene Reiter OSH n 24
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x FI*Deraza All U Need Is Polka Dot (OSH b 03 24)
292 OSH a 24 FI SK LO 16 FI*JellonCats El Hierro Uros Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
293 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM NOM BIS
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
293 OSH b 22 FIN SRK RX FIN*Orifame AurinkoKuningas Uros Veteraani Marina Vinkel 1 NOM
Macriano D'Oltremare (OSH b 24) x DK*Thurah Valmai Vanessa (OSH os 22)
294 OSH b 25 FI SRK LO FI*Jalecat's MiLady May Naaras Kastraatti Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAP
Timille Velvet Valentine (OSH c 24) x FI*Jalecat's Fiona (BAL b 21)
295 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
296 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Grand International Champion Alfred Wittich Soojarit EX1 CACS
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
297 OSH d 24 FI SRK LO HU*Imladris Indil Hapci Uros Supreme Premior Alfred Wittich Soojarit KM
Crazy Horse D'Oltremare, I (OSH n 24) x Dixie Capri Happy Jungle*RU (SIA f 21)
298 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Alfred Wittich Soojarit KM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
299 OSH n 02 21 FI SK LO 16 FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot Naaras Pennut 4-7 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x FI*Deraza All U Need Is Polka Dot (OSH b 03 24)
299 OSH n 02 21 FI SK LO 16 FI*Deraza Dinky Pinky Polka Dot Naaras Määrittely Helene Reiter OSH n 02 21
FI*Birregin Mon Trésor (SIA n 03 21) x FI*Deraza All U Need Is Polka Dot (OSH b 03 24)
300 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
301 OSH a 02 21 FI SK LO 15 FI*Pinewoods U Got The Look Uros Kastraatti Alfred Wittich Soojarit EX1 CAP NOM
FI*Pinewoods Sugar and Spice (OSH b 02) x Hollywood Alkimia de l'Improbable (OSH a 02 21)
302 OSH b 03 22 FI SRK RX FI*Miado Barahir House Of Bëor Uros Premior Dorota Szadurska EX1 CAPIB
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
303 OSH h 03 24 FI SK LO 16 One Fun Sun's World Naaras Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
UA*Made in Ukraine X-Factor (OSH b 24) x Appetite Sun's World (OSH e 03 25)
304 RUS FI SK LO 15 FI*Albergan Aarnivalkea Naaras Avoin Dorota Szadurska EX1 CAC
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Hana-Bi Biutiful (RUS )
305 RUS FI SK LO 16 FI*Sini-Hilkan SuhoiSu´s Naaras Avoin Dorota Szadurska EX2
FI*Hana-Bi Bieggagállis Sámi (RUS ) x Swaldiphary Lavinia (RUS )
306 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Kiki Naaras Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX2
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Zandy (RUS )
307 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Dorota Szadurska EX1 BIV NOM
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
308 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Illusion Uros Supreme Premior Dorota Szadurska KM BIV
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
308 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Illusion Uros Veteraani Marina Vinkel 3
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
309 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Grand International Premior Dorota Szadurska EX1 CAPS
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
310 RUS FI SRK LO FI*Kaizahre Diamonds Are 4ever Naaras International Premior Dorota Szadurska EX1 CAGPIB NOM
FIN*Katzenhof Beloved Bravery (RUS ) x FIN*Katzenhof Yuvakshi (RUS )
311 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Impression Uros Kastraatti Dorota Szadurska EX1 CAP
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
311 RUS FIN SRK LO FIN*Saraitshikin Impression Uros Veteraani Marina Vinkel 2
FIN*Marhausin Odin (RUS ) x Cheeky-rascal Falling Star (RUS )
312 SIA n FI SK LO 16 FI*Twist-Tiramisun Amy Jade Naaras Pennut 4-7 kk Dorota Szadurska EX1 NOM
FIN*Baila-Bailan Pahinkaikista (SIA n) x FI*Twist-Tiramisun New Look (SIA c)
313 SIA n FI SRK LO FI*Keskimaan Elea Dessuithiel Naaras Supreme Premior Dorota Szadurska KM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x FI*ChicKitty Miss Piggy (SIA f 03)
314 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Juan José Martinez Vizcaino EX1 CACS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
314 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
315 SIA a FI SK LO 15 FI*Twist-Tiramisun X Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC
FI*Viitakon Ykä (SIA a) x FI*Twist-Tiramisun Rapunzel (SIA n)
316 SIA c FI SRK LO FI*Twist-Tiramisun New Look Naaras Supreme Champion Juan José Martinez Vizcaino KM
FI*Kelmikerhon Ultimaatumi (SIA b) x FI*Twist-Tiramisun Kurtisaani (SIA n)
317 SIA f FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras International Champion Alfred Wittich Soojarit EX1 CAGCIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
318 SIA f FI SK LO 16 DK*Skuld Myser Naaras Pennut 4-7 kk Alfred Wittich Soojarit EX1
DK*Skuld Ivaldi (SIA n) x DK*Skuld Baira (SIA f)
319 SIA n 21 FI SRK RX FI*Miado Beldis House Of Bëor Naaras Supreme Premior Juan José Martinez Vizcaino KM
Loek-Maew Cote d'Or Classic (OSH b 22) x EE*Il Tesoro Mio Coco (SIA n 03 21)
320 SIA a 21 FI SRK LO 13 FI*Keskimaan Leavings Leevi Uros Grand International Premior Alfred Wittich Soojarit EX1 CAPS
HU*Imladris Indil Hapci (OSH d 24) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
321 SIA b 21 FI SK LO 16 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's Uros Avoin Juan José Martinez Vizcaino EX1 CAC NOM BIS
S*Limericks Vulcan (SIA e) x SE*Pilgatans Eclipse (SIA b 21)
322 SIA n 03 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Dorota Szadurska KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
323 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Dorota Szadurska EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
324 SIA b 01 21 FI SK LO 16 FI*Pinewoods Xtra Great Gatsby Uros Nuoret 7-10 kk Juan José Martinez Vizcaino EX1 NOM BIS
FI*Pinewoods Tequila Sunrise (SIA b 02 21) x History Movie of Chocline (OSH o 03)
325 SOM n FI SK LO 14 (N)Villkattens Wilmer Uros Supreme Champion Helene Reiter KM
(N)Villkattens Mew (SOM n) x (N)Villkattens Queen Bee (ABY n)
326 SOM n FI SRK LO FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Helene Reiter KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
327 SOM n FI SRK LO 14 FI*Kharn-Ka Sinopa Naaras Grand International Champion Helene Reiter EX1 CACS
FI*Kharn-Ka Your Choice (SOM n) x FI*Kharn-Ka Xample Xnaomi (SOM n)
328 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fritillaria Naaras Avoin Helene Reiter EX1 CAC NOM
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
329 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Europa Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX2
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
330 SOM n FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Io Naaras Nuoret 7-10 kk Helene Reiter EX1 NOM BIS
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
331 SOM n FI SK LO 16 FI*Amajan Maffeo Macario Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1 BIV NOM
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
332 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Elephas maximus Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX2
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
333 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Esox lucius Uros Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX3
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
334 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Egretta garzetta Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX2
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
335 SOM n FI SK LO 16 FI*Foxkiss Elvira chionura Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX3
Foxgarden's Baron Barnsby (*D) (SOM n) x FI*Foxkiss Bombycilla garrulus (SOM p)
336 SOM n FI SK LO 16 FI*Kisompa's Kandelioússa Naaras Pennut 4-7 kk Helene Reiter EX1
GR*Nektarcats Duffy (SOM o) x Almaros Kualani (SOM n)
337 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Helene Reiter KM NOM BIS
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
337 SOM n FIN SRK RX FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Dorota Szadurska 3
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
338 SOM n FIN SRK LO FIN*Kisompa's Giancarlo Uros Supreme Premior Helene Reiter KM
Ferox Acquiro Amor (SOM n) x FIN*Misobel's Abigail (SOM n)
339 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Supreme Premior Helene Reiter KM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
339 SOM n FIN SRK RX FIN*Lamadegaan Aladdin Uros Veteraani Dorota Szadurska 1 NOM
FIN*Kisompa's Cipriano (SOM n) x FIN*Alfajiri Maridadi (SOM n)
340 SOM n FI SRK RX FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM BIV NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
341 SOM n FIN SRK RX FIN*Misobel's Abigail Naaras Supreme Premior Helene Reiter KM
FIN*Kisompa's Calogero (SOM n) x S*Amea's Madame (SOM o)
342 SOM n FIN SRK RX Splendid av Rubicon Uros Grand International Premior Helene Reiter Abs
Noble Pendragon av Rubicon (SOM n) x Habanita av Rubicon (SOM n)
343 SOM n FIN SRK RX FIN*Kisompa's Dianna Naaras Grand International Premior Helene Reiter EX1 CAPS
S*Lord Avalon Rocco of Kisompa (SOM n) x FIN*Kisompa's Astera (SOM n)
344 SOM n FI SRK LO FI*SunnyPace Betonica Uros International Premior Helene Reiter EX1 CAGPIB
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Kisompa's Giacinta (SOM n)
345 SOM n FI SK RX 15 FI*Amajan Ludovico Luciolo Uros Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
346 SOM n FI SRK LO W'Moritz von Rankwald*CH Uros Kastraatti Helene Reiter Abs
SE*Dajlos Zero (SOM n) x Thana von Rankwald*CH (SOM n)
346 SOM n FI SRK LO W'Moritz von Rankwald*CH Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
SE*Dajlos Zero (SOM n) x Thana von Rankwald*CH (SOM n)
347 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Hafta Hilaria Naaras Kastraatti Helene Reiter Abs
Almaros Diego (SOM n) x FI*Amajan Fadma Fiorina (SOM n)
348 SOM n FI SK RX 15 FI*SunnyPace Forsythia Naaras Kastraatti Helene Reiter EX1 CAP
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
349 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Daphnia mirabilis Naaras International Champion Martti Peltonen EX1 CAGCIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
350 SOM a FI SRK RX FI*Kharn-Ka Snowmoon Uros Supreme Premior Martti Peltonen KM
FIN*Kharn-Ka Incisa Igor (SOM p) x FIN*Kharn-Ka Only Ofelia (ABY a)
351 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Charina trivirgata Naaras International Premior Martti Peltonen EX1 CAGPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
352 SOM a FI SRK LO 14 FI*Foxkiss Canis lupus Uros Premior Martti Peltonen EX1 CAPIB
W'Moritz von Rankwald*CH (SOM n) x FI*Foxkiss Athene noctua (SOM a)
353 SOM a FI SRK LO FI*Foxkiss Athene noctua Naaras Kastraatti Martti Peltonen EX1 CAP BIV NOM
Voodoo av Sina Bass (N) (SOM n) x FIN*Kisompa's Dianna (SOM n)
354 SOM o FI SRK LO FI*Amajan eAmbra Eminente Naaras Supreme Champion Louis Coste Abs
FIN*Exlibris Sirius (SOM n) x FIN*Amajan Bonfiglia Felice (SOM o)
355 SOM o FI SK LO 15 FI*Amajan Klara Kassandra Naaras Grand International Champion Louis Coste EX1 CACS NOM BIS
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
356 SOM o FI SK LO 14 King von Gulda Uros International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB NOM
Nadim von Gulda (SOM a) x Desy von Gulda (SOM o)
357 SOM o FI SK RX 15 FI*Amajan Leela Lazzarella Naaras International Champion Louis Coste EX1 CAGCIB
FI*Amajan Ilfredo Idolo (SOM n) x FI*Amajan Hafta Hilaria (SOM n)
358 SOM o FI SK LO 16 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Nuoret 7-10 kk Louis Coste EX1 BIV NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
359 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Nino Nicostrato Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1 BIV NOM BIS
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
360 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Norton Norberto Uros Pennut 4-7 kk Louis Coste EX2
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
361 SOM o FI SK LO 16 FI*Amajan Neffi Nerea Naaras Pennut 4-7 kk Louis Coste EX1
ArunaGuban Geronimo (SOM o) x FI*Amajan eAmbra Eminente (SOM o)
362 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Supreme Premior Louis Coste KM NOM
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
362 SOM o FIN SRK RX DK*Dushara Mint of Kharnka Naaras Veteraani Dorota Szadurska 1 NOM BIS
DK*Dushara Amazes Me (SOM n) x Tamarakatz Seattle of Dushara (ABY n)
363 SOM o FI SK RX 15 FI*SunnyPace Fraxinus Uros Kastraatti Louis Coste EX1 CAP NOM
Makeda's Hugo (SOM n) x FI*SunnyPace Consolida (SOM p)
364 SOM p FI SRK LO FI*Foxkiss Buteo lagopus Uros Supreme Premior Dorota Szadurska KM
FIN*Bluestream's Zis'han (SOM p) x FIN*Kisompa's Hermina (SOM p)
365 SOM as FI SRK LO Haiko Walimai de la Cornaline Uros Kastraatti Dorota Szadurska EX1 CAP NOM
Arpeggio Puccini (SOM as) x Black Beauty du Prince (SOM ns)
366 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Michael J. Uros Supreme Champion Alfred Wittich Soojarit KM
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
367 SPH V / SPH n 09 21 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's Grizabella Naaras Supreme Champion Alfred Wittich Soojarit KM
FI*Hobbitqueen's Michael J. (SPH n 31) x FI*Hobbitqueen's PrincessArwen (SPH f 09 21 33)
368 SPH V / SPH n 31 FI SRK LO FI*Hobbitqueen's Missy E. Naaras International Champion Alfred Wittich Soojarit EX1 CAGCIB
S*Poltergeist Attila (SPH n) x S*Bare Essentials VIII Iara (SPH a 32)
369 SPH V / SPH f 32 FI SK RX 15 FI*Hobbitqueen's Winter Sunset Naaras Champion Alfred Wittich Soojarit EX1 CACIB BIV
FI*Hobbitqueen's Emerald (SPH d 09 21 33) x FI*Hobbitqueen's Missy E. (SPH n 31)
370 SPH V / SPH f 02 21 33 FI SRK LO FI*Tutsi Buccellati Naaras Supreme Premior Alfred Wittich Soojarit KM
FIN*Tutsi Miracle Misha (SPH d 21) x LV*Otomi Xaviera (SPH f 09 21)
371 SPH V / SPH a 21 33 FI SK RX 16 FI*Tutsi Kosmos Uros Kastraatti Alfred Wittich Soojarit Abs
FI*Tutsi Chaumet (SPH d 21 33) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
372 SPH V / SPH g 03 32 FI SK LO 14 FI*Hobbitqueen's First Love Naaras Kastraatti Alfred Wittich Soojarit EX1 CAP
FI*Hobbitqueen's Jameson (SPH e 09 33) x Skinzin Hobbitually Beautiful (SPH f 03 32)
373 HCL Aku Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 3
373 HCL Aku Uros Veteraani Anne Paloluoma 2
374 HCL Hertta Naaras Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM
375 HCL Kelmi Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 1 NOM BIS
376 HCL Peku Uros Kotikissat Juan José Martinez Vizcaino 2
376 HCL Peku Uros Veteraani Anne Paloluoma 1 NOM BIS
377 HCS Mei Naaras Kotikissat Marina Vinkel Abs
378 HCS Ninja Naaras Kotikissat Marina Vinkel 1 NOM BIS
379 HCS Vesku Uros Kotikissat Marina Vinkel 1 NOM
380 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Martti Peltonen EX3
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
381 ABY o FI SK LO 16 FI*Link Kubembeleza Haiba Uros Pennut 4-7 kk Anne Paloluoma EX1 BIV NOM
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
421 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek BEN n 22 31, BEN n 24, BML I, BSH d 22, BSH r, BSH w 62, BUR d, BUR h, BUR n, EUR d 24, KOR, MAU ns, MAU ns 24 30
Coste Louis KAT II tark, KAT IV tark, ABY as, ABY ns, SOM o, BEN n 22 32, BSH e, BSH f, BUR a, BUR j, EUR a 22, EUR a 24, EUR f 24, EUR n, OCI n 24 33
Laskowska-Malaga Grazyna RAG a, RAG a 03, RAG n 04, SBI b 21, SBI c, SBI d, SBI e, SBI g, SBI n, TUV f 61-63, MCO IV, NEM II, NFO V 35
Martinez Vizcaino Juan José CRX III, CRX IV, DRX VI, DRX VII, OLH d 24, OLH ns 25, OSH b 22, OSH b 25, OSH c 24, OSH d, OSH f, OSH n 02 21, OSH n 03 24, SIA a, SIA b 02 21, SIA b 21, SIA c, SIA n 21, HCL 29
Paloluoma Anne ABY o, ABY os, ABY p, ABY ps, BSH a, BSH ns 11, BUR b, EUR d 22, EUR f 23, EUR n 22, VET II, VET Kotikissat 35
Peltonen Martti ABY n, SOM a, BEN n 22, BLH d 24, BSH g, BSH n, OCI b 24 37
Reiter Helene KAT II tark, KAT IV tark, SOM n, VET III 36
Sandon Cristiano Federico ACS XI, MCO I, MCO VI, NEM I, NFO I, NFO II, NFO IV, NFO VI, NFO VII, TUA VII, TUA VIII, VET 1 36
Stoa Caroline ACL VI, LPL VIII, MCO II, MCO III, MCO V, MCO VII, MCO VIII, NFO III, NFO IX, NFO VIII, SIB III, SIB V, SIB VI, SIB VII, TUA IX 36
Szadurska Dorota ABY a, SOM as, SOM p, VET ABY/SOM, BAL c, CRX I, CRX VIII, OSH a 24, OSH b 03 22, OSH h 03 24, OSH n, OSH n 24, RUS, SIA n, SIA n 03, SIA n 03 21 40
Vinkel Marina EXO f 24, EXO n 22, EXO n 24, PER d, PER d 23, PER f 03 24, PER g 02 62, PER g 03, PER g 03 22, PER n 03, PER n 33, PER w 63, RAG a 04, RAG e 04, RAG n 03, SBI b, SBI f 21, SBI n 21, TUV g 61-63, HCS, VET 4 35
Wittich Soojarit Alfred BAL c 21, CRX II, CRX VI, DRX I, OLH b, OLH n 25, OLH ns 22, OSH a 02 21, OSH d 24, OSH f 24, SIA a 21, SIA f, SPH V 30
12 tuomaria