Omakissa
PIROK 125. kv kissanäyttely *RED* 4.9.2016
Järjestävä yhdistys Pirkanmaan Rotukissayhdistys ry
Alkaa 4.9.2016 Loppuu 4.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 4.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 5.8.2016
Yleisöaika alkaa 9:30 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 7:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 8:45
Arvostelut alkavat 9:00 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 26.8.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 320   Kategoriat 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show@pirok.org
Paikka Sastamala **RED**
Toimihenkilöt Näyttelypäälliköt: Sanna Nisula sanna.nisula@pirok.org
Näyttelysihteerit: Kristiina Martikainen (Kat 4, KK), Hirsimäentie 12, 37860 Kärjenniemi puh. 0405237764 & Pia Hassell (Kat 3), Koivuhaantie 4 B 5, 33480 Ylöjärvi, puh. 0415036421
Tavoitat näyttelysihteerit parhaiten sähköpostitse show@pirok.org, töissä emme hoida näyttelyasioita
Rotu- ja myyntipöydät: Marika Nyström, marika.nystrom@pirok.org, p. 0407062191
Palkinnot ja ruusukkeet ovat tervetulleita: Annemari Rautavesi, annemari.rautavesi@pirok.org
Raha-asiat: Kristiina Martikainen, kristiina.martikainen@pirok.org
Assistenttianomukset osoitteeseen: assistentit@pirok.org
Lisätietoja Näyttelypaikka: Vexve-areena, Ratakatu 27, Sastamala
Kissoilla mahdollisuus osallistua kahteen arvosteluun yhden päivän aikana.

Näyttelymaksu/kissa (1 arvostelu/2 arvostelua): 40 €/70 €, PIROK:in jäsenet 40 €/64 €, ei-FIFe -kissat 50 €/100 € (ei leimakorttimaksua). Leimakortti on lähetettävä näyttelysihteerille välittömästi ilmoittautumisen jälkeen.
Tarkistusluokka 15 € ja veteraaniluokka 10 € arvostelun yhteydessä, muutoin normaali näyttelymaksu. Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia muun luokan yhteydessä.
Maksa käyttäen Omakissasta saamaasi viitenumeroa, eräpäivä on sama kuin ilmoittautumispäivä!
Ennen ilmoajan päättymistä jo tehtyihin ilmottautumisiin muutokset 5€/muutos. Ilmoittautumisajan jälkeen vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia, muutokset mieluiten sähköpostilla show@pirok.org tai kirjeellä.
Ilmoittautuminen on sitova, peruuttamattomat ilmoittautumiset laskutetaan. Jos kissa perutaan ennen ilmoittautumisajan loppua, palautetaan 75% maksusta. Myöhästyneet, puutteelliset, kesken jätetyt ja myöhässä maksetut ilmoittautumiset voidaan hylätä.
Mahdollinen karsinta tehdään maksettujen ilmoittautumisten saapumispäivän mukaan kategorioittain.
Varmista luettelon saanti ja maksa (2 €/pv) Omakissassa ilmoittautumisen yhteydessä.
Ruusukkeet sisältyvät näyttelymaksuun ja leimakortit ovat käytössä.

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
3 119 119 0 0 0
4 124 124 0 0 0
Kotikissat 7 7 0 0 0
Yhteensä 250 250 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 BEN n 24 FI*Alcarinqua Demeter 3 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC NOM
2 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 BIV NOM BIS
3 BEN n 24 FI*Alcarinqua Felicitas 3 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX2
4 BEN n 24 FI*Alcarinqua Guinevere 3 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
5 BEN n 24 FI*Starglitters Klarissa 3 Naaras 10 (KAS) Hornell Henry EX1 CAP NOM
6 BEN n 24 FI*Starglitters Linnea 3 Naaras 10 (KAS) Hornell Henry EX2
7 BEN n 22 32 FI*Alcarinqua Elentari 3 Naaras 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
8 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
9 BEN n 24 32 FI*Alcarinqua Galadriel 3 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
10 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 4 (GIP) Hornell Henry EX1 CAPS NOM
11 BLH n FI*Treselle's Espresso 3 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry Abs
12 BML I / BML bs 11 31 FI*Kissamummon Suukko Poika 3 Uros 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS NOM
13 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Helmiaamun Valo 3 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
14 BML I / BML ns 11 31 FI*Kimuli's Love Story 3 Naaras 5 (IC) Hornell Henry Abs
15 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1 BIV NOM
16 BML I / BML ns 11 FIN*Kimuli's Chocolate Dream 3 Naaras 6 (IP) Hornell Henry Abs
17 BSH n FI*Feronian Gaia 3 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
18 BSH n FI*Coventry's Lonely Wolf 3 Uros 7 (CH) Tausen Marteinn Abs
19 BSH a FI*Coventry's Endymion 3 Uros 3 (GIC) Hornell Henry EX1 CACS
20 BSH a FI*Ruusutarhan Ottilio 3 Uros 5 (IC) Hornell Henry EX1 CAGCIB
21 BSH a EE*Lja Mur Ken Kingdom 3 Uros 11 (Nuoret) Hornell Henry EX1
22 BSH a FI*Feronian Kashmir 3 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX2
23 BSH a FI*Ruusutarhan Prospero 3 Uros 12 (Pennut) Hornell Henry EX1 BIV
24 BSH a FI*Feronian Heliotropium 3 Uros 6 (IP) Hornell Henry EX1 CAGPIB
25 BSH c EE*Marshal First Volex 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC NOM BIS
26 BSH c EE*Chantelle Happy First Volex 3 Naaras 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
27 BSH c EE*Diana Queen Hous First Volex 3 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 BIV
28 BSH e FI*Feronian Ivory 3 Uros 5 (IC) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGCIB
29 BSH f FI*Feronian Dahlea Purpurea 3 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM
30 BSH f FI*Ruusutarhan Matilde 3 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS
31 BSH f FI*Coventry's Gwenhwyfar 3 Naaras 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB
32 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
32 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Hornell Henry KM
33 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 12 (Pennut) Hornell Henry EX1
34 BSH n 24 FI*Safra's Samuel Whiskers 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
35 BSH f 22 FI*Coventry's Joy 3 Naaras 9 (Avoin) Hornell Henry EX1 CAC
36 BSH ns 11 FI*Gnome's Hello, I Love You 3 Uros 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
37 BSH ns 11 FI*Gnome's Britannia Silver 3 Uros 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
38 BSH ns 11 FI*Gnome's My Wild Love 3 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
39 BSH ns 22 64 FI*Kipardi's Norman 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn Abs
40 BUR n FI*Bumpulina Wilberforce 3 Uros 5 (IC) Billing Annika EX1 CAGCIB BIV NOM
41 BUR n FI*Lilac's HRH King Hassan 3 Uros 5 (IC) Billing Annika EX2
42 BUR n FI*Seirene Rafiki 3 Uros 7 (CH) Billing Annika EX1 CACIB
43 BUR n FI*Almond's Freyja 3 Naaras 9 (Avoin) Billing Annika EX2
44 BUR n FI*Seirene Rapunzel 3 Naaras 9 (Avoin) Billing Annika EX1 CAC
45 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 12 (Pennut) Billing Annika EX1
46 BUR n FI*Oliivian Charlie Brown 3 Uros 12 (Pennut) Billing Annika EX2
47 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 3
47 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Billing Annika KM BIV NOM
48 BUR n Isä-Brownin Ushuaia 3 Uros 4 (GIP) Billing Annika EX1 CAPS
49 BUR n FI*Narinder Dances with wolwes 3 Naaras 4 (GIP) Billing Annika Abs
50 BUR n Bjelke's Givenchy 3 Uros 6 (IP) Billing Annika EX1 CAGPIB
51 BUR n FI*Lilac's Esmeralda Gypsygirl 3 Naaras 6 (IP) Billing Annika EX1 CAGPIB
52 BUR a FI*ZirCat's Irwin Goodman 3 Uros 1 (SC) Tausen Marteinn KM
53 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS BIV NOM
54 BUR a FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar 3 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
55 BUR b Zaffiro Kratti 3 Uros 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
56 BUR b FI*Shu-Shun Talven Prinsessa 3 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
57 BUR b LV*Malsan Charlie Daniels 3 Uros 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM
58 BUR b FI*Mama-Alcialon Impossible Ivanka 3 Naaras 12 (Pennut) Tausen Marteinn EX1
59 BUR b FI*Almond's Domino 3 Uros 10 (KAS) Tausen Marteinn EX1 CAP
60 BUR b FIN*Narinder Clueless 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 4
61 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham 3 Uros 12 (Pennut) Billing Annika EX1 NOM
62 BUR c FIN*Cattish Unique Zircon 3 Uros 4 (GIP) Billing Annika EX1 CAPS BIV
63 BUR c FI*MunKisun Meukow for Cattish 3 Uros 8 (PR) Billing Annika EX1 CAPIB
64 BUR c FI*Cattish Anne Bonny 3 Naaras 10 (KAS) Billing Annika EX1 CAP
65 BUR d FI*Feirefiz Fire It Up 3 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
66 BUR d FI*Feirefiz Love Bites 3 Uros 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita Abs
67 BUR d FI*Shu-Shun Keijunlilja 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
68 BUR e FI*Cattish Mercury Rising 3 Uros 9 (Avoin) Tausen Marteinn EX1 CAC
69 BUR e FI*Oliivian Öyvind 3 Uros 6 (IP) Tausen Marteinn EX1 CAGPIB NOM
70 BUR g FI*Aberwyn Maja Gräddnos 3 Naaras 7 (CH) Tausen Marteinn EX1 CACIB
71 BUR g FI*Ninelli's Öögabööna 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1
72 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 4
72 BUR g FIN*Seirene Justify My Love 3 Naaras 4 (GIP) Tausen Marteinn EX1 CAPS NOM
73 BUR h FI*Celsiana Kielo 3 Naaras 11 (Nuoret) Billing Annika EX1
74 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 11 (Nuoret) Billing Annika EX2
75 BUR j FI*Ninelli's Sylvi Suloinen 3 Naaras 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
76 BUR j FI*Hokkuspokkus Djelibeybi 3 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
77 CHA Fric-Frac de Fer et Velours 3 Uros 1 (SC) Hornell Henry KM
78 CYM 51-52 / CYM fs 02 52 62 FI*Touchant Sans la Queue 3 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM
79 CYM 51-52 / CYM d 22 52 FI*Touchant Valentine Chalereuse 3 Naaras 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
80 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Belle 3 Naaras 11 (Nuoret) Tausen Marteinn EX1 BIV NOM BIS
81 CYM 53 / CYM f 09 53 FI*Soothill's New Moon 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV
82 CYM 53 / CYM n 09 53 FI*Pikkeen Pippuri 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita Mitätöity Mitätöity
83 CYM 53 / CYM n 03 53 FI*Pikkeen Finlandia 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1
84 EUR n FI*Sireenin Aamunkoi 3 Naaras 4 (GIP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAPS
85 EUR n 24 FI*Pinkkitassun Dorothy 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
86 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 2
86 EUR n 24 FIN*Mäkikatin Pikasso 3 Uros 2 (SP) Gustaitiene Jurgita KM NOM
87 EUR e 22 FI*Tiikerililjan Lutukka 3 Uros 5 (IC) Tausen Marteinn EX1 CAGCIB
88 EUR g 24 FI*Sireenin Amity 3 Naaras 3 (GIC) Gustaitiene Jurgita EX1 CACS
89 EUR ns 22 FI*Dream-World's Super Salty 3 Naaras 7 (CH) Billing Annika EX1 CACIB
90 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 7 (CH) Billing Annika EX1 CACIB
91 KOR FI*Melodian Tulaya 3 Naaras 1 (SC) Tausen Marteinn KM
92 KOR FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam 3 Naaras 3 (GIC) Tausen Marteinn EX1 CACS
93 MAN 51-52 / MAN d 23 51 FI*Conan Lontrus 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM NOM
94 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
95 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV
96 MAN 51-52 / MAN a 09 52 FI*Meamoons MX A Be Yourself 3 Uros 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB
97 MAN 51-52 / MAN f 09 24 52 FIN*JoJon Hui Dec 3 Naaras 17 (Veteraani) Reiter Helene 1
97 MAN 51-52 / MAN f 09 24 52 FIN*JoJon Hui Dec 3 Naaras 6 (IP) Gustaitiene Jurgita EX1 CAGPIB NOM BIS
98 MAN 53 / MAN e 53 FI*Pikkeen Pectus 3 Naaras 9 (Avoin) Gustaitiene Jurgita EX1 CAC
99 MAN 53 / MAN n 09 53 FI*Pikkeen Tuike 3 Uros 11 (Nuoret) Gustaitiene Jurgita EX1 NOM
100 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 1 NOM BIS
100 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
101 OCI n 24 FI*Moosegrove Dream On 3 Naaras 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
102 OCI n 24 FI*Topspot Lucifero Magnifico 3 Uros 1 (SC) Gustaitiene Jurgita KM
103 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1 BIV NOM
104 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Billing Annika KM BIV NOM BIS
105 OCI b 24 FI*WiliWilla Orange Tip 3 Naaras 7 (CH) Billing Annika EX1 CACIB
106 OCI b 24 FI*Northalla Ethereal Medium 3 Naaras 11 (Nuoret) Billing Annika EX1 NOM
107 OCI b 24 FI*Woodcocks Sweet Lady Luck 3 Naaras 11 (Nuoret) Billing Annika Abs
108 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Reiter Helene 3
108 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Billing Annika KM NOM BIS
109 OCI bs 24 FI*Northalla Fizzing 3 Uros 12 (Pennut) Gustaitiene Jurgita EX1
110 OCI os 24 FI*Northalla Moonlight 3 Naaras 5 (IC) Hornell Henry Abs
111 SNO n 05 Federico Snowshoe-Pearls*PL 3 Uros 12 (Pennut) Billing Annika SNO a 05
112 SNO a 05 HR*Adriasnow Vale Glamourgan 3 Naaras 9 (Avoin) Billing Annika EX1 CAC
113 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Reiter Helene KM BIV NOM
114 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
115 ABY n FI*Link Modunia Mgodi 4 Uros 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
116 ABY n FI*Link Sanaa Raziya 4 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX2
117 ABY n FI*Lovedevotion Desirée 4 Naaras 5 (IC) Reiter Helene EX1 CAGCIB
118 ABY n FI*Lovedevotion Figaro 4 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC
119 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1 NOM
120 ABY n FI*Lovedevotion Cinderella 4 Naaras 6 (IP) Reiter Helene Abs
121 ABY n FI*Kharn-Ka Valley of Ashes 4 Naaras 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP NOM
122 ABY a FI*Kawaii Lily 4 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
123 ABY a FI*Link Mochweo Blou 4 Uros 1 (SC) Westerlund Marie Abs
124 ABY a FI*Silkkihienon XO Emiliani 4 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1
125 ABY a FI*Lovedevotion Fantom 4 Uros 10 (KAS) Westerlund Marie EX1 CAP
126 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
127 ABY os S*Saivokattens Silver Saga 4 Naaras 9 (Avoin) Westerlund Marie Abs
128 BAL w 67 FI*Cleverkitty BluLalibelahOlinda Odile 4 Naaras 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB
129 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM
130 BAL n 21 FI*Willicon Until I Get You 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
131 BAL c 21 FI*Noxx The Winner Takes It All 4 Uros 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1 NOM BIS
132 BAL h 21 FI*Jalecat's ÄssäMix 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
133 CRX I / CRX b FI*Claypond's On Advance 4 Uros 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
134 CRX I / CRX ns FI*Ballerina's Prudenza 4 Naaras 11 (Nuoret) Reiter Helene EX1
135 CRX I / CRX n FI*Framillan the dawn of a new age 4 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1 BIV NOM
136 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 6 (IP) Reiter Helene EX1 CAGPIB
137 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
138 CRX II / CRX b 03 FI*Framillan Vain like Marie Antoinette 4 Naaras 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC
139 CRX II / CRX c 03 FI*Framillan Witty Jester 4 Uros 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
140 CRX II / CRX n 09 FI*Raitakatin Sue 4 Naaras 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
141 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Vasilieva Vera KM NOM
142 CRX III / CRX h FI*Claypond's In Advance 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1
143 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
144 CRX IV / CRX f 03 Pikkupirun Crazy Bird *** 4 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 No Cert
145 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 NOM
146 CRX V / CRX a 24 FI*Framillan Good&Plenty 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM
147 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 3 (GIC) Pruchniak Sebastian EX1 CACS
148 CRX V / CRX n 24 FI*Claypond's Bon Nuit 4 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1 BIV
149 CRX V / CRX a 23 FI*Tajomer Hello Kitty 4 Naaras 8 (PR) Pruchniak Sebastian Mitätöity Mitätöity
150 CRX VI / CRX n 03 24 FI*Framillan Zaza 4 Naaras 12 (Pennut) Vasilieva Vera EX1
151 CRX VII / CRX n 32 U-Mink Ansa of Claypond's 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
151 CRX VII / CRX n 32 U-Mink Ansa of Claypond's 4 Uros 9 (Avoin) Reiter Helene EX1 CAC BIV
152 CRX VII / CRX n 21 33 FI*Claypond's Bonne Journee 4 Uros 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
153 CRX VII / CRX b 21 32 FI*Claypond's Bonjour 4 Naaras 12 (Pennut) Reiter Helene EX1
154 DRX III / DRX gs Cherek Hipperty Skipperty 4 Naaras 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
155 DRX VII / DRX ns 21 32 FI*Mirexin Cassius 4 Uros 10 (KAS) Vasilieva Vera EX1 CAP
156 DRX VIII / DRX n 03 21 31 FI*Riepujengin Veni Vidi Vici 4 Uros 4 (GIP) Reiter Helene EX1 CAPS
157 DSP III / DSP f Wrinkleface Golden Coin 4 Naaras 7 (CH) Reiter Helene EX1 CACIB NOM
158 OLH b FI*Jalecat's ÄhäKutti 4 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1 NOM
159 OLH n 25 Topeng News Flash of Noxx 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM NOM
160 OLH a 24 FI*Noxx Allegro 4 Naaras 9 (Avoin) Westerlund Marie EX1 CAC
161 OLH d 24 FI*Jalecat's QuasiModo 4 Uros 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 CAP
162 OSH w 61 S*Jean Dark Benjamin Syrsa 4 Uros 7 (CH) Vasilieva Vera Abs
163 OSH w 64 La Bell Alba Amazon 4 Naaras 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1 NOM BIS
164 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 5 (IC) Westerlund Marie Abs
165 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 5 (IC) Westerlund Marie EX1 CAGCIB
166 OSH n Fabio Holiday East 4 Uros 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB BIV NOM BIS
167 OSH n FI*BlackDevil's Black Devil 4 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
168 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM
169 OSH a FI*LoudMeow Lady Starstruck 4 Naaras 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS NOM
170 OSH b S*Jean Dark Abra Kadrabra, JW 4 Uros 3 (GIC) Reiter Helene Abs
171 OSH b FI*Jalecat's ZC Aamuisin 4 Naaras 8 (PR) Reiter Helene EX1 CAPIB
172 OSH c FI*BaliDancer's Eleeza 4 Naaras 7 (CH) Vasilieva Vera EX1 CACIB
173 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 3 (GIC) Vasilieva Vera EX1 CACS
174 OSH n 24 FI*Jalecat's X'tra XoXo 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
174 OSH n 24 FI*Jalecat's X'tra XoXo 4 Uros 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
175 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Vasilieva Vera KM
176 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
176 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Vasilieva Vera KM NOM BIS
177 OSH a 25 FI*LoudMeow Stella by Starlight 4 Naaras 4 (GIP) Vasilieva Vera EX1 CAPS
178 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 17 (Veteraani) Hornell Henry 1 NOM BIS
178 OSH b 22 FIN*Orifame AurinkoKuningas 4 Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM
179 OSH b 24 Xsemirion FlorElen Chrysolite 4 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
180 OSH b 25 FI*Jalecat's Winner Takes It All 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
181 OSH b 25 FI*Jalecat's MiLady May 4 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 CAP
182 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
183 OSH d 24 FI*BlackDevil's RedBull 4 Uros 3 (GIC) Vasilieva Vera EX1 CACS
184 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
185 OSH d 24 FI*Choose DareDeVill 4 Uros 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC BIV NOM
186 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM NOM
187 OSH n 03 La Bell Zting Ray 4 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
188 OSH n 03 FI*Sultsinan Inky Pinky 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
189 OSH n 03 FI*Sultsinan Pieni sydän 4 Naaras 10 (KAS) Pruchniak Sebastian EX1 CAP
190 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
190 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 1 (SC) Vasilieva Vera KM
191 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker 4 Naaras 3 (GIC) Pruchniak Sebastian Abs
192 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Hunting NightWing 4 Naaras 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM
193 OSH a 02 21 FI*Pinewoods U Got The Look 4 Uros 10 (KAS) Reiter Helene EX1 CAP NOM
194 OSH b 02 21 FI*Sultsinan Makundunchi 4 Uros 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
195 OSH b 03 24 FI*BlackDevil's Caramel Harley Quinn 4 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
196 OSH h 03 24 One Fun Sun's World 4 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
197 OSH ns 03 24 FI*WildHawk's Cheek Cha´tima 4 Uros 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
198 RUS Wow Hana-Bi Grey Sky*PL 4 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
199 RUS FI*Tcarskii'dvorik Elmeri is for future 4 Uros 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB
200 RUS Blue Wind Eternal Flame of Zarin 4 Naaras 7 (CH) Westerlund Marie EX1 CACIB
201 RUS FI*Albergan Aarnivalkea 4 Naaras 11 (Nuoret) Westerlund Marie EX1
202 RUS FI*Zarin Lycaena Helle 4 Naaras 12 (Pennut) Westerlund Marie EX1 BIV NOM
203 RUS FI*Zarin Simply the Best 4 Uros 4 (GIP) Westerlund Marie EX1 CAPS
204 RUS FI*Hana-Bi Timur 4 Uros 6 (IP) Westerlund Marie EX1 CAGPIB
205 SIA n S*Jean Dark Silvermist 4 Naaras 2 (SP) Westerlund Marie KM
206 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
206 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 3 (GIC) Reiter Helene EX1 CACS
207 SIA b FI*Jalecat's ÄläTyriNyt 4 Uros 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
208 SIA f S*Yzing's Nezzy 4 Naaras 7 (CH) Vasilieva Vera EX1 CACIB
209 SIA b 21 SE*Pilgatans Leopold to BaliDancer's 4 Uros 9 (Avoin) Vasilieva Vera EX1 CAC
210 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 8 (PR) Westerlund Marie EX1 CAPIB NOM BIS
211 SIA n 03 FI*Ori-Katin Michiko Iki-Oma 4 Naaras 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS NOM
212 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 3 (GIC) Westerlund Marie EX1 CACS
213 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Westerlund Marie KM
214 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
215 SOM n (N)Villkattens Wilmer 4 Uros 1 (SC) Pruchniak Sebastian KM
216 SOM n FI*SunnyPace Fritillaria 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian EX1 CAC
217 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 11 (Nuoret) Pruchniak Sebastian EX1 BIV
218 SOM n FI*Foxkiss Esox lucius 4 Uros 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1 NOM
219 SOM n FI*Foxkiss Elvira chionura 4 Naaras 12 (Pennut) Pruchniak Sebastian EX1
220 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 17 (Veteraani) Hornell Henry 2
220 SOM n FIN*Lamadegaan Aladdin 4 Uros 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM BIV NOM
221 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Pruchniak Sebastian KM NOM
222 SOM n FIN*Kisompa's Dianna 4 Naaras 4 (GIP) Pruchniak Sebastian EX1 CAPS
223 SOM a FI*Foxkiss Daphnia mirabilis 4 Naaras 5 (IC) Vasilieva Vera EX1 CAGCIB
224 SOM a FI*Foxkiss Charina trivirgata 4 Naaras 6 (IP) Vasilieva Vera EX1 CAGPIB
225 SOM a FI*Foxkiss Athene noctua 4 Naaras 10 (KAS) Vasilieva Vera EX1 CAP
226 SOM o FI*Kharn-Ka Qianoush 4 Naaras 11 (Nuoret) Vasilieva Vera EX1
227 SOM p FI*Foxkiss Buteo lagopus 4 Uros 2 (SP) Vasilieva Vera KM
228 SPH IV / SPH f 03 21 FI*Hebblas Karmelle 4 Naaras 9 (Avoin) Pruchniak Sebastian Abs
229 SPH V / SPH n 33 Vandvis Chocolate Eclair 4 Uros 7 (CH) Pruchniak Sebastian EX1 CACIB
230 HCL Noora Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Tausen Marteinn 1 NOM BIS
230 HCL Noora Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Billing Annika 2
231 HCL Sepe Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Billing Annika 3
232 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Billing Annika 1 NOM
233 HCS Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1
234 HCS Kerttuli Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 1 NOM BIS
235 HCS Mei Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Gustaitiene Jurgita 2
250 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Billing Annika BUR c, BUR h, BUR n, EUR n 03, EUR ns 22, OCI b 24, SNO a 05, HCL 30
Gustaitiene Jurgita BSH e, BSH ns 11, BUR d, BUR j, CYM 53, EUR g 24, EUR n, EUR n 24, MAN 51-52, MAN 53, OCI bs 24, OCI n 24, HCS 31
Hornell Henry BEN n 22 32, BEN n 24, BEN n 24 32, BLH n, BML I, BSH a, BSH f 22, BSH g, CHA, OCI os 24, VET 4 29
Pruchniak Sebastian BAL h, BAL n 21, CRX III, CRX IV, CRX V, OLH d 24, OLH n 25, OSH b 22, OSH b 24, OSH b 25, OSH f 24, OSH n 03, OSH n 03 24, OSH ns 03 24, SOM n, SPH IV, SPH V 33
Reiter Helene ABY n, CRX I, CRX VII, DRX VIII, DSP III, OSH a 02 21, OSH b, SIA a, VET 3 30
Tausen Marteinn BSH c, BSH f, BSH n, BSH n 24, BSH ns 22 64, BUR a, BUR b, BUR e, BUR g, CYM 51-52, EUR e 22, KOR, VET Kotikissat 30
Vasilieva Vera BAL c 21, CRX II, CRX VI, DRX VII, OSH a 24, OSH a 25, OSH c, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH n 01 21, OSH n 24, OSH w 61, OSH w 64, SIA b, SIA b 21, SIA f, SIA n 03 21, SOM a, SOM o, SOM p 30
Westerlund Marie ABY a, ABY o, ABY os, BAL b, BAL w 67, DRX III, OLH a 24, OLH b, OSH a, OSH b 02 21, OSH b 03 24, OSH h 03 24, OSH n, RUS, SIA n, SIA n 01, SIA n 03 32
8 tuomaria.