POH-KIS 59. kansainvälinen kissanäyttely 18.09.2016
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 18.9.2016 Loppuu 18.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.8.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 02.09.2016. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu maksetaan OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 25.08.2016 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle paa-assistentti@pohkis.fi tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 55
2 125
3 64
4 52
Kotikissat 1
Yhteensä 297

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 1405920 FI*AzuLejo's Deep Silent Complete Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM BIS
IT*Serafino del Falco d'Oro (EXO n) x FI*Leonidan Queen 4 AzuLejo (EXO f 03 22)
2 EXO n FI SK LO 1404741 FI*Chevhill's Italian Gigolo Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Elrikan Aamu Aurinko (EXO f 22)
3 EXO a FI SRK LO 1302185 FI*Mogi's Beau Bobby Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM BIS
FIN*Mogi's Mighty Michael J. (EXO a 03) x Latin Lover Andalousia (EXO a)
4 EXO a FI SK LO 1612351 FI*Chevhill's True Blue Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
No Comment Haykiel Rani (EXO n 03 24) x FI*Chevhill's Dark Rose (PER g)
5 EXO e 03 FI SK LO 1612375 FI*Chevhill's Happy Starling Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
Tombrock's Amadeus (EXO a) x FI*Chevhill's Pastel Candy (EXO g 02 21)
6 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
6 PER b FI SRK LO 41369 FI*Mogi's Aldebaran Uros Siitos
FI*Aamukasteen Zubr (EXO d 22) x FIN*Mogi's Tango A'mor (PER n)
7 PER d FI SRK LO 84180 FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
8 PER d 23 FI SK LO 1406359 FI*Mimosan Never Let You Go Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM
S*Athelstones Blackout (PER n) x A*Heaven Sent Petite Fleur (PER f 03 23)
9 PER n 03 FI SRK LO 1403157 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
10 PER g 03 FI SK RX 1611070 FI*Celestial's My Precious Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 NOM BIS
Agaro Pers Fenix (PER a 02) x Agaro Pers Kim (PER e 03)
11 PER n 03 24 FI SK LO 1613058 FI*Whispers Neville Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
Preciousice Na-Pe-Ro (EXO n 22) x San-Fe Selina of Moonwhisper (EXO g 03)
12 PER f 03 22 FI SRK RX 84875 S*Marylands Unique Glow Naaras Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
S*IxiDixi's Wild Ride (PER d 24) x Sumava's Zoe (PER f 03)
13 PER n 33 FI SRK LO 87863 IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
14 PER d 21 33 FI SRK LO 42859 Sinihuiskan Aryanna Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Siiri-Sibrina (PER f 33)
15 RAG n FI SK LO 1610910 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Avoin Tellervo Kass EX2
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
16 RAG n FI SK LO 1509762 FI*Pengvin's Gloria Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC NOM
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x FI*Pengvin's Celina (RAG n)
17 RAG n FI SK LO 1611783 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 BIV NOM
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
18 RAG a FI SK LO 1404868 FI*AijaiCats Charming Carla Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FI*Riverknee Starship Trooper (RAG n 04) x FI*AijaiCats Noble Nana (RAG a 04)
19 RAG a FI SK LO 1612752 FI*Minipeikon Änsti Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
FI*Minipeikon Yönkiitäjä (RAG c) x FIN*Celestial's ForeverYours (RAG n)
20 RAG a FI SRK LO 42170 FI*Celestial's You Belong2Me Uros Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB NOM
FIN*Celestial's DeepBlueSea (RAG a) x FI*Estelle's Sweet Anceliana (RAG a 04 21)
21 RAG c FI SRK LO 85196 FI*Celestial's King of Finland Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
FIN*Celestial's Fire and Ice (RAG a 03) x FIN*Celestial's DancingQueen (RAG c 03)
22 RAG n 03 FI SK LO 1509934 FI*Cat's-JM Hot-Kiss Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB BIV NOM
Goldendolls Cattery JG (RAG a 03 21) x FI*Cat's-JM Classic-Glamour (RAG n)
23 RAG n 03 FI SK LO 1509995 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn Uros Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB NOM
S*Gunbertus Perfect Cameo (RAG d 03 21) x FI*Celestial's Million Dollar Baby (RAG n 04)
24 RAG n 03 FI SK LO 1613181 S*Krickelins Vivian Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
(N)Diadem's Willy Wonka Sollis (RAG n 03) x S*Krickelins Vera (RAG a 03)
25 RAG n 04 FI SK LO 1510324 FI*Celestial's Evil Twin Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
FI*Celestial's Eternal Flame (RAG n 04) x Starring Siiri Sofia (RAG n 03)
26 RAG n 04 FI SRK LO 1301406 FI*Celestial's Eternal Flame Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
Kizzykat No More Headaches (RAG a 03) x FI*Celestial's Vampire's Kiss (RAG n 04)
27 RAG a 03 FI SK LO 1507172 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose Naaras Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
28 RAG a 03 FIN SRK LO 82551 FIN*Celestial's FallenAngel Naaras Supreme Premior Marek Chadaj KM NOM BIS
King Bombon Unreal Ragdolls*ES (RAG b) x FIN*Celestial's Amazing Grace (RAG n 03)
29 RAG a 03 FI SK LO 1405856 FI*Celestial's Heaven Can Wait Naaras Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB
FI*Celestial's Louis Dieudonné (RAG n 03) x La Belleza Ragdolls Topaz (RAG a 03)
30 RAG a 04 FI SK LO 1613649 S*Grand Chatez Hilmer for F&L Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
S*FiaSol's Wilmer for GCA (RAG a 04) x S*Asterion's Carme for Grand Chatez (RAG a 03)
31 RAG a 04 FI SRK LO 1402768 Excellence Princessoffinland Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
FI*Celestial's King of Finland (RAG c) x S*Katrinelund's Daisy of Abayomis (RAG a 03)
32 RAG c 04 FI SK LO 1510013 FI*Pengvin's Ice Uros Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
S*FunHouse's & Unni's United Collin (RAG a 04) x S*Provinsia River's Sparkling Light (RAG a)
33 RAG a 04 21 FI SK LO 1613057 FI*Pengvin's Klara Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
S*FunHouse's Hector Made in Sweden (RAG n 04 21) x (N)Ragedy's Diamonddust Denise (RAG a 03)
34 RAG a 04 21 FI SRK LO 43463 FI*Celestial's Amore Mi Amigo Uros Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
FI*Celestial's Nitro Mi Amigo (RAG n 04 21) x ES*Busi-Bú Miss Muffin of Celestial's (RAG a 04)
35 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
35 SBI n FIN SRK LO 71782 FIN*Globel's Agneta Madonna Naaras Veteraani Tellervo Kass 2
FIN*Harebell Bryan (SBI a) x FIN*Chiritan Morning glory (SBI b)
36 SBI n FI SRK LO 1300190 FI*Touchant Troubadour d'amour Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Touchant Lumière (SBI n)
37 SBI n FI SK LO 1508378 FI*Harebell King Star Kalervo Uros International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV
FI*Vintti-Katin Brandon (SBI n) x FI*Canth's Susu (SBI a 21)
38 SBI n FI SRK LO 84017 FI*Harebell Bosse Nova Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Carlabi's Axi Bon Viking (SBI d) x FIN*GatoBianco Mimosa (SBI n)
39 SBI n FI SRK LO 41288 FI*Harebell Emilia Naaras Kastraatti Veikko Saarela EX1 CAP
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
40 SBI a FI SK LO 1611618 FI*Rais-Kis MilkyWay Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
41 SBI a FI SK LO 1612206 FI*Lofanna Etna Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Abs
EE*Greger Star St.Ifferini (SBI a) x FI*Lofanna Aava (SBI f 21)
42 SBI d FI SRK RX 88944 FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM NOM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
43 SBI d FI SRK LO 89146 FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
43 SBI d FI SRK LO 89146 FI*Tamus Escort Uros Siitos
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
44 SBI d FI SK LO 1611617 FI*Rais-Kis Mignon Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM
NO*Snowbuddy's Blue Charm (SBI a) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
45 SBI f FI SRK LO 85163 FI*Rais-Kis Aurora Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ziruelan Beaucoup de Charme (SBI e) x FIN*Touchant Kief d'Amour (SBI b)
46 SBI g FIN SRK LO 71579 FIN*Harebell Keshia Naaras Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM NOM
FIN*Natalietten Benjamin (SBI c) x FIN*Aryan Alberta May (SBI f)
47 SBI g FIN SRK LO 74618 FIN*Harebell Nadja Naaras Premior Cristiano Federico Sandon Abs
Sakkara Aramis (SBI a) x FIN*Harebell Keshia (SBI g)
48 SBI h FI SK LO 1613342 Ravenna da MaKaJa Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Mahabodhi's Magic Blue Eyes (SBI b 21) x Say Sinh's Yarah (SBI f)
49 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
49 SBI h FIN SRK LO 82693 FIN*Harebell Zelda Naaras Veteraani Tellervo Kass 1 NOM BIS
FIN*Tamus Omni (SBI b) x FIN*Harebell Seita Sweet (SBI h)
50 SBI j FI SRK LO 43144 FI*Rais-Kis Doris Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
Eliano vom Stern Regulus (SBI c) x FI*Rais-Kis Aurora (SBI f)
51 SBI d 21 FI SRK LO 1301656 FI*Harebell Gibson Uros Supreme Premior Tellervo Kass KM
FIN*Globel's Camelot Figaro (SBI n 21) x FIN*Harebell Zelda (SBI h)
52 ACL V / ACL f FI SK LO 1405121 FI*Minnikatin Olympia Naaras Grand International Champion Marek Chadaj EX1 No Cert
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
52 ACL V / ACL f FI SK LO 1405121 FI*Minnikatin Olympia Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Minnikatin McLaren (ACS b 03) x Estrella of Tootsu (ACL f 22)
53 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI SRK LO 1301025 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl Naaras Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS NOM
FI*Dezzicat's Conamore CupCurl (ACL ns 02) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 1509360 FI*Minnikatin Timothy Uros Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI SK LO 1509360 FI*Minnikatin Timothy Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Metusalahin Bowie (ACL ds 09 22) x FIN*Minnikatin Gabriela (ACL a 23)
55 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI SK LO 1612991 FI*Debals KehVeli Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
56 ACL VIII / ACL ns 03 FI SK LO 1612988 FI*Debals KooMikko Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX2
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
57 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI SRK LO 89738 FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl Uros Grand International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPS
FI*Magnificat Omar Curl (ACL n 21 33) x FIN*Siriuksen UmaCurl (ACL ns 03 22)
58 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI SK LO 1612987 FI*Debals KatoMua Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
FI*Minnikatin Timothy (ACL ns 03 22) x FI*Minnikatin Olympia (ACL f)
59 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI SK LO 1406256 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini Naaras Grand International Premior Marek Chadaj EX1 CAPS NOM
FIN*Siriuksen IiroCurl (ACS n 22) x FI*DilYaar Falguni Firoza (ACL h 03 21 33)
60 ACS VII / ACS fs 22 FI SK RX 1509300 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
61 ACS VIII / ACS as 03 22 FI SRK RX 1301985 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl Naaras International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl (ACL ns 03 24) x CharmingCurl Kimberli (ACS ns 24)
62 ACS VIII / ACS ns 03 FI SK RX 1509305 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Feroce FieCurl (ACS ns 03 24)
63 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI SK LO 1610901 FI*Siriuksen QuincyCurl Uros Premior Marek Chadaj EX1 CAPIB NOM
FI*Siriuksen KokopelliCurl (ACS d 22) x White Star Iskra of Siriuksen (ACL f 03 22)
64 MCO I / MCO n FI SK LO 1510612 FI*Rotcat Odessa Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
65 MCO I / MCO n FI SK LO 1509287 FI*Hiesun Black Sabbath Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
66 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 42671 FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
67 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 1613087 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run (MCO a 09)
68 MCO II / MCO a 09 FI SRK LO 42676 FI*HoneyCoon's Stormy End Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
Iggy Pop z Matrixu, CZ (MCO a) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
69 MCO III / MCO n 22 FI SRK RX 1402273 FI*Escape's Apocalyptica Uros Supreme Champion Marek Chadaj KM
FIN*Escape's Jethro Tull (MCO a 22) x FI*Escape's Walquiria (MCO f 22)
70 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1404986 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
70 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 1404986 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Siitos
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 1300589 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX2
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1406338 FI*Chamberlain Yes I'm Ready Uros Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS BIV
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Rough Diamond (MCO n 09 22)
73 MCO IV / MCO n 03 24 FI SRK LO 1402557 FI*Moggi Carpe Dajm Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
74 MCO IV / MCO n 03 22 FIN SRK LO 90645 Tropikoons Little Thunder Uros International Champion Kristiina Rautio Abs
Angtini's Joe Fish of Tropikoons, DM (MCO n 09 22) x Tropikoons Buried Treasure (MCO f 09 22)
75 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1611443 FI*NineTales Lion King Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 BIV NOM
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
76 MCO IV / MCO n 03 22 FI SK LO 1610973 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny Naaras Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
77 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 1612318 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
78 MCO IV / MCO n 09 24 FI SK LO 1612014 FI*Moggi Fanni Sapuska Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
HoneyDevil My Black Bear (MCO n) x FI*Moggi Carpe Dajm (MCO n 03 24)
79 MCO IV / MCO a 03 23 FI SRK LO 1403284 FI*Goldenstream's Waterloo Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS BIV NOM
Tuscaloosa Crossfire (MCO d 09 23) x FI*Goldenstream's Ultra Bra (MCO a 03 22)
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1508081 FI*Rotcat Naxos Uros International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1510775 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Kastraatti Kristiina Rautio EX1 CAP
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 1509353 FI*HoneyCoon's Spanish Rose Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FIN*HoneyCoon's Sweet Romance (MCO as 09 22)
83 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 1510684 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACIB BIV
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
84 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 1510361 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX1 CAC
FI*Vuorensinen Baloo (MCO d 22) x FI*Godfather's Francine (MCO n 22)
85 MCO V / MCO e 22 FI SK LO 1510862 FI*HeavyMeows Betty Boop Naaras Avoin Cristiano Federico Sandon EX2
FI*LovelyLife Golden Gibson (MCO d 22) x FI*Hiesun Glorious Greta (MCO f 22)
86 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1611567 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
87 MCO V / MCO g 22 FI SK LO 1611566 FI*NineTales Kiss Can Change Everything Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
88 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 1611011 Battle Creek's Allegro Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB BIV
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
89 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1509283 FI*Hiesun Lady Evil Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Avericoon Lorena Delux (MCO d 09) x FI*Cherry's Maine Satoria (MCO a)
90 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 1507362 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Pikkumetsän Khal Drogo (MCO n 09 22) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
91 MCO VI / MCO e 09 22 FI SRK LO 1403214 FI*Chamberlain von Richthofen Uros Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
92 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 1302155 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Tellervo Kass EX1 CAPS BIV NOM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
93 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO 42952 FI*Rotcat In Flames Uros International Premior Tellervo Kass EX1 CAGPIB
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
94 MCO VI / MCO d 03 24 FI SK RX 1507118 FI*Stout-hearted Stormy Sea Uros Premior Tellervo Kass Abs
Sarajen Star (MCO d 03 22) x A'Eileen Nova Axis Star, CZ (MCO f 09 24)
95 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 1403406 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS BIV
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
96 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 41588 FI*Escape's Yankee Rose Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
IT*Victorycoon's Somebody to Love (MCO ns) x FIN*Escape's Nelly Furtado (MCO n)
97 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 1612126 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1 NOM
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
98 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 1402651 FI*Rotcat Knight of Silver Uros International Premior Veikko Saarela EX1 CAGPIB
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
99 MCO VII / MCO as FI SRK LO 89942 FI*HoneyCoon's New Day Woman Naaras Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB NOM
Dances with Wolves Sucki (MCO ns) x FI*HoneyCoon's My Secret Heart (MCO as 22)
100 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 1404576 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Marek Chadaj Mitätöity
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
101 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1508079 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB NOM
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
102 MCO VIII / MCO ds 03 22 FI SK LO 1508304 Ziomal Dirigo*PL Uros Grand International Champion Marek Chadaj EX1 CACS
Portos Larenda, CZ, JW (MCO ns 03 22) x Boa Vista Silver Night*PL (MCO f 22)
103 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 1402559 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
104 MCO VII / MCO fs 22 FI SK LO 1510536 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart Naaras Avoin Veikko Saarela VG1
S*Laponia Coons Longrow (MCO d 09 22) x FI*Escape's Yankee Rose (MCO ns)
105 MCO VIII / MCO ns 09 FI SK LO 1612259 Victoria Olimpian*RU Naaras Avoin Marek Chadaj EX1 CAC
Cloistercoon Rachmaninoff (MCO as 09) x Babette By Imagine Glamour, CZ (MCO n 01)
106 MCO VIII / MCO as 09 22 FI SK LO 1611861 FI*Chamberlain Empire Of Moon Uros Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV NOM
DK*Coonation's Alpha Beat (MCO a 09 22) x FIN*Chamberlain If You Are Mine (MCO ns 03 22)
107 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1612320 FI*Moggi Enor Mousse Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
108 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 1506629 FI*Mahtitassun Cepponen Uros Kastraatti Marek Chadaj EX1 CAP
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Mibella's Curious Celia (MCO n)
109 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI SK LO 1508533 FI*Mahtitassun D*Tipu Naaras Premior Marek Chadaj Abs
Magic Lake Silver Plush (MCO ns 09 22) x FI*Mahtitassun Bööna (MCO n 09)
110 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 1612349 Wackymoon Reinhardt Uros Avoin Veikko Saarela EX1 No Cert
Wackymoon Leo Tolstoy PP (MCO w) x Wackymoon Honey Pie (MCO as)
111 MCO IX / MCO w 64 FI SK LO 1508050 FI*Vuorensinen Simba Uros Premior Veikko Saarela EX1 CAPIB
Løve Hulen's It's Good to be King (MCO n 03 22) x FI*Magnificat Maine Zemfira (MCO w)
112 NEM I / NEM d FI SK LO 1510150 Samoel Erra Cherubino*PL Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
Eternity Manna Nový vek, CZ (NEM n) x Nete Nilam Cherubino*PL (NEM fs)
113 NEM II / NEM ns 09 21 FI SK RX 1613764 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY Naaras Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
Solomon Iz Lunnoy Serenady (NEM ns 09 21) x Tigridiya Iz Lunnoy Serenady (NEM f 03 21)
114 NEM II / NEM f 09 21 FI SRK LO 42490 CH*Lukijn's Vicki Naaras Grand International Premior Veikko Saarela EX1 CAPS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
115 NFO I / NFO n FIN SRK LO 78528 FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
N*Øytun's Kanutten (NFO n) x FIN*Kalliopirtin Tilta (NFO ns 09 22)
116 NFO II / NFO n 09 FI SRK LO 89299 FI*Draconian September Ashes Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
FIN*Suvipäivän Oskari O (NFO n 03) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
117 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1611092 FI*WitSarin Kyösti Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
118 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1613104 FI*Siniidan Running Free Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
119 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1613102 FI*Siniidan Iron Maiden Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
120 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 1508233 FI*Siniidan Oi Pimeys Naaras International Premior Kristiina Rautio EX1 CAGPIB NOM
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
121 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 1508257 FI*Felicis Faustus Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
122 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 1613194 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
123 NFO III / NFO n 22 FI SRK LO 1402885 FI*FoxyPaw's Lucky Brown Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
124 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO 84696 FI*Tähtitassun Bertil Uros Supreme Premior Cristiano Federico Sandon KM
FIN*FoxyPaw's Icebreaker (NFO w) x FIN*Heinuntuvan Olga Maria (NFO f 03 23)
125 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
125 NFO IV / NFO n 03 22 FI SK LO 1405469 FI*Siniidan Serenade of Water Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FI*Draconian September Ashes (NFO n 09) x Herebu de Velogny (NFO n 02 21)
126 NFO IV / NFO n 03 24 FI SRK LO 86933 S*Nenya's Shadowcat Naaras Supreme Champion Veikko Saarela KM
S*Nenya's Melchior (NFO n 09 24) x S*Nenya's Vàna Eluinil (NFO a 09)
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1506656 FI*Debals Jonatan Uros Grand International Champion Veikko Saarela EX1 CACS
FI*Pörkarvan PhilAnselmoSonOfAlladin (NFO n 09 24) x FI*Kujakeikarin Zizzi (NFO g 03 22)
128 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 1405184 SE*For Keeps We Belong Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV
IDP*Mhorrses Olivin (NFO n 09 24) x SE*For Keeps Pat Benatar (NFO n 09 24)
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1612195 FI*DevineWild Albus Dumbledore Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX3
FI*ArcticWilds Crossfire (NFO d 09 22) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
130 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1611452 FI*Nalle-Puhin Super Trouper Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1 BIV NOM BIS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
131 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611093 FI*WitSarin Mertsi Uros Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX2
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
132 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1611094 FI*WitSarin Miranda Naaras Nuoret 7-10 kk Veikko Saarela EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 1613105 FI*Siniidan Prodigal Son Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX2
FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten (NFO n) x FI*Siniidan Serenade of Water (NFO n 02 21)
134 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 1613193 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Pennut 4-7 kk Veikko Saarela EX1
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
135 NFO V / NFO d 22 FI SK LO 1508955 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner Uros International Champion Marek Chadaj EX1 CAGCIB
Orkan Uroczysko*PL (NFO n 22) x S*Just Catnap's Ailsa Craig (NFO d 09 22)
136 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1612196 FI*DevineWild Hermione Granger Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX2
FI*ArcticWilds Crossfire (NFO d 09 22) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
137 NFO V / NFO f 22 FI SK LO 1611597 FI*Keijumetsän Queen Bitch Naaras Nuoret 7-10 kk Marek Chadaj EX1 BIV
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
138 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 1612575 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Pennut 4-7 kk Marek Chadaj EX1 NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
139 NFO VI / NFO d 09 24 FI SRK LO 1402772 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta Uros International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB
FI*Nalle-Puhin Gil Grissom (NFO a 09 23) x FI*NordicTigers Be My Love (NFO f 09 22)
140 NFO VI / NFO d 09 22 FI SK LO 1612104 FI*Glyrien's Sleeping Beauty Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
141 NFO VII / NFO ns 24 FI SRK LO 1403722 FI*Debals HuraaHuraa Uros Supreme Champion Tellervo Kass KM BIV NOM
Noynarock Albert (NFO n) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
142 NFO VII / NFO ns 22 FI SRK LO 1402850 FI*DevineWild Velma Kelly Naaras Avoin Tellervo Kass EX1 CAC
FI*Mirkulan Jim (NFO as) x FIN*Moutown Mice Elf (NFO ns 09 23)
143 NFO VII / NFO ns FI SK LO 1611513 FI*DevineWild Dante Uros Nuoret 7-10 kk Cristiano Federico Sandon EX1
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
143 NFO VIII / NFO ns 09 FI SK LO 1611513 FI*DevineWild Dante Uros Määrittely Alexey Shchukin NFO ns 09
IT*Norr Venn's Your Summer Dream (NFO d 22) x FI*DevineWild Velma Kelly (NFO ns 22)
144 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 1611681 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Tellervo Kass EX1
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
145 NFO VII / NFO as 23 FI SK LO 1612550 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu Naaras Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1 NOM
Adils av Isblomst (N) (NFO as) x FI*Sinimetsän Rebel Leia (NFO n 09 22)
146 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI SK LO 1613008 FI*Debals Amy Winehouse Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX2
FI*Hopeahännän Julle (NFO n 09) x FI*Kujakeikarin Åkrid (NFO fs 24)
147 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI SK LO 1612103 FI*Glyrien's Snow White Naaras Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 BIV
FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta (NFO d 09 24) x FI*Sant'Ragona Glamour Glyrien (NFO ds 22)
148 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI SRK LO 84816 FI*FoxyPaw's Jock Scott Uros International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB
S*Restless Desperado (NFO n 09 23) x FIN*Kehrääjän Orvokki (NFO fs 09 24)
149 NFO IX / NFO w 62 FI SK LO 1717353 S*Little L's Giulietta Naaras Pennut 4-7 kk Marek Chadaj Mitätöity
S*Little L's Humble, JW, DSM, DVM (NFO w) x NO*Haapsdatter's Adelaide (NFO n)
150 SIB II / SIB a 09 FI SK LO 1612592 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri Uros Pennut 4-7 kk Tellervo Kass EX1
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
151 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Supreme Champion Veikko Saarela KM NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
151 SIB III / SIB n 22 FIN SRK RX 82422 CH*Lukijn's Skye Uros Veteraani Kristiina Rautio 1 NOM BIS
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x I*Olesya Jamesova (SIB f 09 23)
152 SIB III / SIB n 24 FI SRK LO 89724 FI*Lumikissan Herra Huu Uros Grand International Champion Veikko Saarela Abs
FIN*Lumikissan Tossavainen (SIB e) x Bulma Imildara*PL (SIB n 23)
153 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 1510641 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville Naaras International Champion Veikko Saarela EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
Prince Caspian Phantom Cats,CZ (SIB a 24) x FI*Lumikissan ZentraaliSantra (SIB fs 24)
154 SIB III / SIB n 22 FI SK RX 1405679 FI*Cherrytail's Vendetta Naaras Avoin Veikko Saarela EX1 CAC
CH*Lukijn's Skye (SIB n 22) x FI*Cherrytail's Ofelia (SIB n 24)
155 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO 77540 FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Supreme Premior Veikko Saarela KM NOM BIS
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
155 SIB III / SIB n 23 FIN SRK LO 77540 FIN*Lumikissan Pata Ässä Uros Veteraani Kristiina Rautio 2
FIN*Lumikissan JummiJammi (SIB n 09 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
156 SIB IV / SIB n 02 21 62 FI SRK LO 1301661 Kayo Rys od Królowych*PL Naaras International Champion Tellervo Kass EX1 CAGCIB NOM
Rysio Lwie Serce Stashkot*PL (SIB n 03 24) x Oxana z Zimnej Krainy*PL (SIB n 03 24)
157 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 1510842 FI*Tunturikissan Saga Naaras Champion Tellervo Kass EX1 CACIB
FI*Tunturikissan Tuisku (SIB n 03 22) x FI*Amante's Altair (SIB n 24)
158 SIB V / SIB d 24 FI SRK LO 1402438 FI*Jatsitytön Blaziken Uros Supreme Champion Kristiina Rautio KM
FIN*Zigwan's Gaigil Herguil (SIB n 23) x FI*Talvivaaran Delenn (SIB f 23)
159 SIB V / SIB f 23 FI SRK RX 84419 FI*Talvivaaran Delenn Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS
S*Laxforsens Skare (SIB d 22) x FIN*Talvivaaran Arya Stark (SIB n 23)
160 SIB VI / SIB f 09 24 FI SRK LO 42489 CH*Lukijn's Vera Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio KM BIV NOM
I*Gregory's Siberian Lukijn Jamesovic (SIB d 23) x FI*Lumikissan Alppitähti (SIB n 09 22)
161 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 1610935 FI*Lumikissan Wanda Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
162 SIB VI / SIB f 09 FI SK LO 1612594 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka Naaras Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
FIN*Lumikissan Taikaviitta (SIB es) x FI*Lumikissan Olivia OiKukas (SIB n 03)
163 SIB VII / SIB fs 24 FI SRK LO 83629 FI*Lumikissan ZuhinaLempi Naaras International Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAGPIB NOM BIS
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
164 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 1301657 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Cristiano Federico Sandon KM BIV NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
165 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI SK LO 1406538 FI*ArcticWilds Goofy Uros Grand International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CACS
FIN*Villan Don Marcello (SIB n 02 21) x FI*ArcticWilds Babyface Beagle (SIB fs 24)
166 SIB VIII / SIB ds 09 FI SK LO 1508290 FI*Lumikissan Unna Unelmainen Naaras International Champion Cristiano Federico Sandon EX1 CAGCIB
FI*Cherrytail's Marlon Brando (SIB d 09) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
167 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 1612631 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Pennut 4-7 kk Cristiano Federico Sandon EX1 NOM BIS
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
168 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI SRK LO 1402376 FI*KissinTassun Fyrry Naaras Premior Cristiano Federico Sandon EX1 CAPIB
N*Nordskjæret's Horatio Elvisen (SIB d 09 22) x FI*KissinTassun Daisy (SIB fs 22)
169 SIB IX / SIB w 62 FI SK LO 1509773 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz Naaras Kastraatti Cristiano Federico Sandon EX1 CAP
FI*Irvikissan Aether (SIB d 24) x FI*Valjallan Kuura (SIB w)
170 BEN n 22 FI SRK LO 36113 S*Leopardettes Daimler Design Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
S*Leopardettes Give me Five (BEN n 22) x S*Leopardettes Ginny (BEN n 22 33)
171 BEN n 22 FI SK LO 1405280 FI*Alcarinqua Catelyn Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM
FIN*SiruCats Quasim (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Brionna (BEN n 22)
172 BEN n 24 FI SK LO 1612962 S*Leopardettes Leonardo Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
S*Leopardettes Idefix (BEN n 24) x S*Leopardettes Covergirl (BEN n 24)
173 BEN n 24 FI SK LO 1613018 FI*Alcarinqua Guinevere Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
174 BEN n 24 32 FI SK RX 1509462 Labaiedubengal Dio Dell Amore Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
Purrbengals Saiano (BEN n 24 32) x Astarte Kotiya of Labaiedubengal (BEN n 24)
175 BEN n 24 32 FI SK LO 1613016 FI*Alcarinqua Galadriel Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
Guru Dude Dream (BEN n 24) x FI*Alcarinqua Demeter (BEN n 24)
176 BEN n 24 32 FI SRK LO 38920 FI*Hiesun Shadow of Dragon Uros Grand International Premior Alexey Shchukin EX1 CAPS
FIN*Kattiklaanin Cross Fire Man (BEN n 22 32) x S*Panorama's Estelle (BEN n 24)
177 BLH a FI SK RX 1509166 FI*Ullukan John Draken Uros Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Ullukan Freija (BSH as 24)
178 BML I / BML ns 11 31 FI SK LO 1610964 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys Uros Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP NOM BIS
FI*Kissamummon Onnen hetki (BML ns 11 31) x FI*Kissamummon Pikku Rakas (BML as 11 31)
179 BSH a FI SRK LO 43548 FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
179 BSH a FI SRK LO 43548 FI*Aurantia's Magnetic Eyes Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Aleksandra's Dr. Pepper (BSH n) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
180 BSH a FI SK LO 1611387 FI*Aurantia's Protector Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
181 BSH a FI SRK LO 1402340 FI*Suvikasteen Crixus Uros International Premior Alexey Shchukin EX1 CAGPIB
FIN*Moonface's Eros (BSH a) x FI*Suvikasteen Hattikatti (BSH a)
182 BSH d FI SK LO 1611641 FI*Aurantia's Celebration of Light Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
183 BSH e FI SK LO 1611642 FI*Aurantia's Luminosity Uros Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
184 BSH f FI SRK LO 40004 FI*SamBelle's Electra Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM BIS
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
184 BSH f FI SRK LO 40004 FI*SamBelle's Electra Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
FIN*Ferme Tyson (BSH d) x FI*Treselle's JouluLahja (BSH n)
185 BSH f FI SK LO 1611638 FI*Aurantia's Solar Wind Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Safra's King Arthur (BSH e) x FI*SamBelle's Electra (BSH f)
186 BSH f FI SRK LO 38197 FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM BIS
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
187 BSH g FIN SRK LO 33059 FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM NOM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
187 BSH g FIN SRK LO 33059 FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Marek Chadaj 1 NOM BIS
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
188 BSH g FI SK LO 1611385 FI*Aurantia's Polaris Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
FI*Aurantia's Magnetic Eyes (BSH a) x FI*Coventry's Indiana (BSH g)
189 BSH g FI SK LO 1612496 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 BIV
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
190 BSH h 22 FI SK LO 1611252 FI*Ullukan Lumituuli Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Aurantia's Cosmic Expansion (BSH d 22) x FI*Ullukan Ingeborg (BSH n 03 24)
191 BUR n FI SK LO 1613031 FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
192 BUR a FI SK LO 1508409 FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
S*Komihåg's X-men (BUR c) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
193 BUR a FI SK LO 1613033 FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar Uros Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1
FI*Feirefiz Mayhem (BUR e) x FI*Seirene Queen Bee (BUR n)
194 BUR b FI SK LO 1613182 LV*Malsan Charlie Daniels Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1 NOM
LV*Malsan Prince de Pachet (BUR b) x LV*Malsan Fumiko (BUR n)
195 BUR d FI SK LO 1406370 FI*Kissmollin Guarneri Uros International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB
FI*Korennon Omar (BUR d) x FI*Kissmollin Annabella (BUR j)
196 BUR h FI SK LO 1611787 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
197 BUR j FI SRK LO 39019 FI*Ninelli's Sylvi Suloinen Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov Abs
FI*Ninelli's Nenu-Nenu (BUR e) x FIN*Ninelli's Kreisi Kelli (BUR n)
198 CHA Alice Degli Uffizi Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
Ulisse de il Lionello (CHA ) x Zsa Zsa Gabor Degli Uffizi (CHA )
199 CHA FI SRK LO 42253 NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna Naaras Supreme Premior Vladimir Isakov Abs
NL*Poekie Mau Mau's Happy Pluis (CHA ) x IT*Theodora Del Sogno Blu (CHA )
200 CYM 53 / CYM f 09 53 FI SK RX 1612291 FI*Soothill's New Moon Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
FI*Pikkeen Sisu (MAN n 54) x DK*Ligaen Dolce Gabbana Conan (CYM f 09 52)
201 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
201 EUR w 62 FIN SRK RX 33706 Paavo Uros Veteraani Marek Chadaj 2
202 EUR ns FI SRK RX 39378 FI*Taikapeikon Armas P. Uros Kastraatti Alexey Shchukin EX1 CAP
Loki (EUR ns) x FIN*Kassilan Erheetön Enne (EUR f 23)
203 EUR d 22 FIN SRK RX 32261 Silkkiturkin Menevä Macho Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
FIN*Casimirrin Escamillo (EUR n 22) x Silkkiturkin Kermatassu (EUR f 22)
204 EUR ds 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov Abs
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
204 EUR ds 22 FI SK RX 1613220 FI*Feronian Kesäleimu Uros Määrittely Alexey Shchukin Abs
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
205 EUR n 03 FI SK RX 1509938 FI*Waputtaren Emeljan Uros Champion Pia Nyman EX1 CACIB
Taneli (EUR d 02) x FI*Elekatin Tillipioni (EUR a 03)
206 KBL IV / KBL d 24 FI SK RX 1612959 Jordan Bobtail*House Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Harley Bobtail*House (KBL e 09 24) x Hrizantema Dikiy Shelk (KBL f 03 22)
207 KOR FI SK LO 1612667 FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX1
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
208 KOR FI SK LO 1612666 FI*Tatsutan Zuri Sujata-Aksam Uros Pennut 4-7 kk Pia Nyman EX2
FI*Kattihovin Urusai Masukotto (KOR ) x FI*Tatsutan Padma Anga-Amalam (KOR )
209 KOR FI SRK LO 40426 FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile Naaras International Premior Pia Nyman Abs
FI*Melodian Kham khan (KOR ) x FI*Tatsutan Nane Atmani-Anile (KOR )
210 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 1509519 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM BIV NOM
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
211 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 FI SK RX 1405801 Sun-Manx Cayth Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM
FI*D'manns 2 Barr (CYM n 03 54) x Mx Station Redda (MAN d 03 22 51)
212 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 1611885 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
213 MAN 53 / MAN d 24 53 FI SK RX 1611171 FI*Conan Urg Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM BIS
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
214 MAU ns 24 FI SK LO 1509532 Bias Yá Moasi, CZ Uros International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB BIV
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
215 MAU ns 24 FI SK LO 1611150 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX2
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
216 MAU ns 24 FI SK LO 1611151 FI*CatNmaus Bici Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
217 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Supreme Champion Alexey Shchukin KM NOM BIS
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
217 OCI n 24 FIN SRK LO 35215 FIN*Moosegrove Phoenix Uros Veteraani Marek Chadaj 1
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
218 OCI n 24 FI SK LO 1612371 FI*Moosegrove Kiara Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM BIS
FIN*Moosegrove Phoenix (OCI n 24) x Calumet Cats Jewel-of-Moosegrove (OCI b 24)
219 OCI b 24 FIN SRK LO 32424 FIN*Moosegrove Kókiri Uros Supreme Champion Pia Nyman KM NOM
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
219 OCI b 24 FIN SRK LO 32424 FIN*Moosegrove Kókiri Uros Veteraani Marek Chadaj 4
Ocivalley Starfare Gem (OCI n 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
220 OCI b 24 FI SRK LO 39574 FI*Moosegrove Ad Victoriam Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM BIV
S*Vargagården's Sisu Maxwell JR (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Escuro Elegante (OCI n 24)
221 OCI b 24 FI SK LO 1507714 FI*Martinic Supreme Selection Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC
FI*Kukkatarhan Capsicum (OCI b 24) x FI*Moosegrove Cassiopeia (OCI b 24)
222 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Supreme Premior Pia Nyman KM BIV NOM
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
222 OCI b 24 FIN SRK RX 26826 FIN*Moosegrove Conquistatore Uros Veteraani Marek Chadaj 3
FIN*Martinic Runaway Boy (OCI c 24) x FIN*Moosegrove Abigail (OCI ns 24)
223 OCI b 24 FI SRK LO 42651 FI*WiliWilla Lady Kit Kat Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS NOM
FI*Onnikatin Sir Humbug (OCI b 24) x FI*Amas Marie Curie (OCI b 24)
224 OCI b 24 FI SRK LO 41171 FI*Kukkatarhan Capsicum Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB
FIN*Woodcocks Hard As A Rock (OCI b 24) x FI*Kukkatarhan Brassavola (OCI c 24)
225 SIN FI SK LO 1405946 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB NOM
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
226 ABY n FI SRK LO 1404115 Osiris(V) Total Surprise Uros Supreme Champion Vladimir Isakov KM NOM
Osiris(V) Sammy Davis Junior (ABY n) x Osiris(V) Rumour Has It (ABY n)
227 ABY n FI SK LO 1510754 FI*Silkkihienon Wigilia Rickey Uros Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
FI*Silkkihienon Vice Versa (ABY n) x S*Prospero's Summer Beatrice (ABY n)
228 ABY n FI SK LO 1613300 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1 BIV NOM
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
229 ABY n FI SK LO 1509153 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras Premior Vladimir Isakov EX1 CAPIB NOM
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
230 ABY n FIN SRK LO 35712 S*Hjortronstigens The Sound of Music Uros Veteraani Alexey Shchukin 1 NOM BIS
GB*Riverfern Light My Fire (ABY n) x Deeablo Miraquel of Absint (ABY p)
231 ABY o FI SRK LO 1301970 FI*Nebuankhet Yraen Ruadh Naaras Supreme Champion Pia Nyman KM
Dushara Godric-of-Kawaii (ABY n) x FIN*Nebuankhet Ochún (ABY o)
232 BAL n FI SK LO 1509590 FI*Nenatnak Call Me A Destiny Uros Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
FI*Curnauskiss Paint In Black (OSH n) x FI*Nenatnak Ain't I Angel (OLH n)
233 BAL b FI SRK LO 40240 FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM BIS
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
234 CRX I / CRX n FI SRK LO 90929 Changes Ziggy Stardust Uros International Premior Pia Nyman EX1 CAGPIB NOM
FI*Windseeker Ximon Redstone (CRX d) x AngelWaves My Dreams of Changes (CRX n 09)
235 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 1509155 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Alexey Shchukin EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
236 CRX II / CRX n 03 FI SRK LO 1300514 FI*FunkyJam's It's not unusual Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM NOM
FI*FunkyJam's Dove of Peace (CRX n 03) x FI*FunkyJam's BoomBoomPow (CRX n 02)
237 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 1612640 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Vladimir Isakov EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
238 CRX IV / CRX gs 03 24 FI SK RX 1507862 FI*Desala's Aliide Naaras Avoin Pia Nyman EX2
FI*Ronttilan Russian Roulette (CRX d 02) x FIN*Lubavan Abelj-Dzimelj (CRX as 24)
239 CRX IV / CRX f 03 23 FI SK LO 1610907 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium Naaras Avoin Pia Nyman EX1 CAC NOM
S*Rexture Zorro (CRX n) x FI*Piupaws Rise of the Summer Sun (CRX f 03 21 33)
240 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 1507421 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can Uros Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Selena Light's Russian Lover (CRX n) x Pixie Fay Battle Under Stars (CRX n 24)
241 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI SK RX 1508504 FI*Framillan Touch of Moon Uros Avoin Pia Nyman EX1 CAC
Best Simply Best Angels Heart (CRX n 03 24) x S*Gosehjärtats Tryffelina Kolaström (CRX a 03)
242 OLH ns 25 FI SK RX 1509906 FI*Mummeli Sofinho Yaron Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB NOM
FI*Noxx Hercules (OLH ns 24) x FI*Mummeli Dinazinha Sofia (OSH n)
243 OSH n FI SK LO 1508672 FI*BlackDevil's Black Beast Uros International Champion Kristiina Rautio EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
244 OSH n FI SRK LO 40260 FI*Keskimaan Elf Eruadan Uros Grand International Premior Kristiina Rautio EX1 CAPS NOM
FI*Keskimaan Ainion (OSH n 03) x HU*Imladris Indil Freya (SIA n 21)
245 OSH a FI SRK LO 1403614 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Kristiina Rautio KM NOM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
246 OSH f FI SK LO 1508671 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Grand International Champion Pia Nyman EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
247 OSH n 25 FI SK LO 1613440 FI*JellonCats Rockall Uros Pennut 4-7 kk Kristiina Rautio EX1 NOM BIS
Jelloncats Follow the Leader (OSH n 24) x Durrdana's Black Betty (OSH n)
248 OSH b 25 FI SK LO 1508431 FI*Martinic Oriental Beat Naaras International Champion Pia Nyman EX1 CAGCIB
FI*Nazarlik XTC (OSH bs 25) x Akita Ha Kuna*PL (OSH b 24)
249 OSH c 24 FI SK RX 1611536 FI*Sultsinan Mangapwani Uros Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin Abs
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
250 OSH c 24 FI SK RX 1611533 FI*Sultsinan Kizimkazi Naaras Nuoret 7-10 kk Alexey Shchukin EX1 NOM BIS
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
251 OSH c 24 FI SK RX 1612027 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Pennut 4-7 kk Alexey Shchukin EX1 NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
252 OSH d 24 FI SK LO 1510304 HU*Okonor Rozsdás Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
HU*Okonor Padlizsán (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
253 OSH ns 24 FI SRK LO 1403135 FI*WildHawk's Awinita Ahawi Naaras Premior Kristiina Rautio EX1 CAPIB
LV*Dark Side Panther Eminems (OSH a 24) x Xanthe Bon Voyage, SK (OSH ns 22)
254 OSH n 01 21 FI SRK RX 1404450 FI*Birregin Magaskawee Naaras Supreme Champion Kristiina Rautio KM
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
254 OSH n 01 21 FI SRK RX 1404450 FI*Birregin Magaskawee Naaras Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Chihiro (OSH n 03 24)
255 OSH n 03 24 FI SK LO 1508135 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
256 OSH b 02 21 FI SK RX 1611535 FI*Sultsinan Makundunchi Uros Nuoret 7-10 kk Kristiina Rautio EX1 NOM
Mambo Italiano Sultan Chan*SK (OSH b 24) x FI*Omenatarhan Love Story (SIA c 03)
257 RUS FI SK LO 1509879 Habeebas Gracious Georgina Naaras Champion Vladimir Isakov EX1 CACIB NOM
Katzenhof Onni (RUS ) x Habeebas Exceptional Elisha (RUS )
258 RUS FI SRK LO 40898 FI*Lolcat's Jo Naaras Kastraatti Vladimir Isakov EX1 CAP
Iseneth v.d. Jeetzel (RUS ) x FI*Lolcat's Alexandra (RUS )
259 SIA a FI SRK LO 1404531 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Vladimir Isakov EX1 CACS
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
259 SIA a FI SRK LO 1404531 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
260 SIA e 21 FI SK LO 1405767 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Kristiina Rautio EX1 CACS NOM
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
261 SIA n 03 FI SK LO 1508131 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna Naaras Supreme Champion Alexey Shchukin KM
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
262 SIA n 03 FI SK LO 1405806 Apocalyptica Calypso Uros Grand International Champion Alexey Shchukin EX1 CACS NOM
FI*Sultsinan Elumen (OSH n 03) x Siamesis La Grande Dame (SIA b)
263 SIA n 03 FI SRK LO 38181 FI*Sultsinan Something Yammie Uros Supreme Premior Alexey Shchukin KM
Xerox Iron Happy Jungle*RU (OSH n 03) x N*Himmeltinden's Melody Of Love (SIA n)
264 SIA d 02 FI SK LO 1406106 FI*Birregin Pierre Précieuse Uros Kastraatti Pia Nyman EX1 CAP
HU*Shagio-Chen Palatinus (SIA n 03 21) x FI*Birregin Keiko Miyoko (OSH f 24)
265 SIA n 03 21 FI SK LO 1508130 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Vladimir Isakov EX1 CAGCIB
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
266 SOM n FI SRK LO 38758 FI*Kharn-Ka Your Choice Uros Supreme Champion Pia Nyman KM NOM BIS
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Queen Heart (ABY o)
267 SOM n FI SK LO 1611486 FI*Kharn-Ka Io Naaras Nuoret 7-10 kk Pia Nyman EX1 NOM
Tutankhamon di Gens Rubra (SOM n) x FI*Kharn-Ka Inola (SOM n)
268 SOM n FIN SRK RX 31496 FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Supreme Premior Pia Nyman KM
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
268 SOM n FIN SRK RX 31496 FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues Uros Veteraani Alexey Shchukin 2
FIN*Kharn-Ka Bluesbrother (SOM a) x DK*Dushara Mint of Kharnka (SOM o)
269 SOM n FI SRK RX 36680 FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus Naaras Supreme Premior Pia Nyman KM NOM
DK*Dushara Danü (SOM n) x FIN*Kharn-Ka Imperia Isabel (SOM o)
270 SOM o FI SK LO 1611749 FI*Kharn-Ka Qianoush Naaras Nuoret 7-10 kk Vladimir Isakov EX1 NOM
IT*X-Factor di Gens Rubra (SOM o) x FI*Kharn-Ka Wylove Frost (SOM p)
271 SPH IV / SPH f 09 FI SK RX 1611009 Goliaf Grace Naaras Grand International Premior Pia Nyman EX1 CAPS
IT*Sweet Killer Zola (SPH d 09) x MalinkaS Roxolana (SPH f 03)
272 SPH V / SPH a 03 32 FI SRK RX 1403426 FI*Tutsi Emperor Uros Supreme Premior Vladimir Isakov KM NOM BIS
FIN*Tutsi March Martyn (SPH d 09) x LV*Otomi Claudia (SPH a 21 33)
273 THA n FI SK RX 1612465 Tekila Sanchitos Naaras Avoin Vladimir Isakov EX1 CAC
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
274 THA a 21 FI SK RX 1612466 Tovana Sanchitos Naaras Avoin Kristiina Rautio EX1 CAC
Samuray Sanchitos (THA n) x Magical Regal Splendor of Sanchitos (THA a 21)
275 HCS Elis Uros Kotikissat Alexey Shchukin Abs
297 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek EXO e 03, PER f 03 22, PER n 03, RAG a 03, RAG n 04, SBI a, SBI d, ACL V, ACL XI, ACS VI, ACS VII, ACS XI, MCO I, MCO III, MCO VIII, NFO IX, NFO V, VET 3 41
Isakov Vladimir BEN n 22, BLH a, BML I, BSH d, BUR j, BUR n, CHA, CYM 53, EUR d 22, MAN 51-52, SIN, ABY n, CRX III, RUS, SIA a, SIA n 03 21, SOM o, SPH V, THA n 27
Kass Tellervo EXO a, PER b, PER d, PER d 23, RAG a 04, RAG n, SBI d 21, ACS VIII, MCO VI, NEM I, NFO VI, NFO VII, SIB II, SIB IV, VET 1 33
Nyman Pia BSH e, BSH g, BUR b, EUR n 03, EUR w 62, KBL IV, KOR, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, ABY o, CRX I, CRX IV, CRX V, CRX VIII, OSH b 25, OSH f, SIA d 02, SOM n, SPH IV 35
Rautio Kristiina MCO IV, NFO II, SIB V, SIB VI, BAL n, OLH ns 25, OSH a, OSH b 02 21, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 25, OSH ns 24, SIA e 21, THA a 21, VET 2 35
Saarela Veikko EXO n, PER d 21 33, PER g 03, RAG a 04 21, SBI h, SBI n, MCO IX, MCO VII, NEM II, NFO IV, SIB III 38
Sandon Cristiano Federico PER n 03 24, PER n 33, RAG a, RAG c, RAG c 04, RAG n 03, SBI g, SBI j, ACL VIII, MCO II, MCO V, NFO III, NFO VIII, SIB IX, SIB VII, SIB VIII 40
Shchukin Alexey NFO VIII (13c), EUR d 22 (13c), BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BSH f, BSH h 22, BUR a, BUR d, BUR h, EUR d 22, EUR ns, OCI n 24, BAL b, CRX II, OSH c 24, OSH d 24, OSH n 03 24, SIA n 03, HCS, VET 4 36
8 tuomaria