Omakissa
POH-KIS 59. kansainvälinen kissanäyttely 18.09.2016
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 18.9.2016 Loppuu 18.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.8.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 02.09.2016. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu maksetaan OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 25.08.2016 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle paa-assistentti@pohkis.fi tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 55 55 0 0 0
2 125 125 0 0 0
3 64 64 0 0 0
4 52 52 0 0 0
Kotikissat 1 1 0 0 0
Yhteensä 297 297 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM BIS
2 EXO n FI*Chevhill's Italian Gigolo 1 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM
3 EXO a FI*Mogi's Beau Bobby 1 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM BIS
4 EXO a FI*Chevhill's True Blue 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
5 EXO e 03 FI*Chevhill's Happy Starling 1 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
6 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
7 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM
8 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM
9 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
10 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
11 PER n 03 24 FI*Whispers Neville 1 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM BIS
12 PER f 03 22 S*Marylands Unique Glow 1 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
13 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM
14 PER d 21 33 Sinihuiskan Aryanna 1 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
15 RAG n FI*Minipeikon Ålivia 1 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX2
16 RAG n FI*Pengvin's Gloria 1 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC NOM
17 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 BIV NOM
18 RAG a FI*AijaiCats Charming Carla 1 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
19 RAG a FI*Minipeikon Änsti 1 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
20 RAG a FI*Celestial's You Belong2Me 1 Uros 8 (PR) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPIB NOM
21 RAG c FI*Celestial's King of Finland 1 Uros 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB
22 RAG n 03 FI*Cat's-JM Hot-Kiss 1 Naaras 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB BIV NOM
23 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 7 (CH) Sandon Cristiano Federico EX1 CACIB NOM
24 RAG n 03 S*Krickelins Vivian 1 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
25 RAG n 04 FI*Celestial's Evil Twin 1 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
26 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 1 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
27 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM NOM
28 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
29 RAG a 03 FI*Celestial's Heaven Can Wait 1 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
30 RAG a 04 S*Grand Chatez Hilmer for F&L 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
31 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 1 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM
32 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico EX1 CAC
33 RAG a 04 21 FI*Pengvin's Klara 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
34 RAG a 04 21 FI*Celestial's Amore Mi Amigo 1 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
35 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
35 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Kass Tellervo 2
36 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 1 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
37 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB BIV
38 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 1 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
39 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
40 SBI a FI*Rais-Kis MilkyWay 1 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
41 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek Abs
42 SBI d FI*Touchant Renault Unique 1 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM NOM
43 SBI d FI*Tamus Escort 1 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
44 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV NOM
45 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
46 SBI g FIN*Harebell Keshia 1 Naaras 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM NOM
47 SBI g FIN*Harebell Nadja 1 Naaras 8 (PR) Sandon Cristiano Federico Abs
48 SBI h Ravenna da MaKaJa 1 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
49 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM
49 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Kass Tellervo 1 NOM BIS
50 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
51 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM
52 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 No Cert
52 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
53 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS NOM
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI*Minnikatin Timothy 2 Uros 7 (CH) Sandon Cristiano Federico EX1 CACIB
54 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI*Minnikatin Timothy 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
55 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI*Debals KehVeli 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 BIV
56 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX2
57 ACL VIII / ACL ns 03 24 FI*Dezzicat's Dimolto DonCurl 2 Uros 4 (GIP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPS
58 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI*Debals KatoMua 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
59 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini 2 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
60 ACS VII / ACS fs 22 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl 2 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
61 ACS VIII / ACS as 03 22 FI*Dezzicat's Fuocoso FloCurl 2 Naaras 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
62 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
63 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB NOM
64 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
65 MCO I / MCO n FI*Hiesun Black Sabbath 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
66 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run 2 Naaras 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB
67 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
68 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM
69 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
70 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
71 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX2
72 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS BIV
73 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
74 MCO IV / MCO n 03 22 Tropikoons Little Thunder 2 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina Abs
75 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM
76 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
77 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Moggi Elvis Persilja 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
78 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Fanni Sapuska 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
79 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS BIV NOM
80 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Naxos 2 Uros 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
81 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Dust In The Wind 2 Uros 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
82 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's Spanish Rose 2 Naaras 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
83 MCO V / MCO g 23 FI*Chamberlain Born To Be A Star 2 Naaras 7 (CH) Sandon Cristiano Federico EX1 CACIB BIV
84 MCO V / MCO f 22 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany 2 Naaras 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico EX1 CAC
85 MCO V / MCO e 22 FI*HeavyMeows Betty Boop 2 Naaras 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico EX2
86 MCO VI / MCO f 09 FI*NineTales Karma Chameleon 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM
87 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1
88 MCO VI / MCO d 09 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB BIV
89 MCO VI / MCO f 09 FI*Hiesun Lady Evil 2 Naaras 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
90 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
91 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM
92 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS BIV NOM
93 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Rotcat In Flames 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
94 MCO VI / MCO d 03 24 FI*Stout-hearted Stormy Sea 2 Uros 8 (PR) Kass Tellervo Abs
95 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS BIV
96 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
97 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
98 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
99 MCO VII / MCO as FI*HoneyCoon's New Day Woman 2 Naaras 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
100 MCO VIII / MCO as 09 23 FI*Krysos Krazy Kat 2 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek Mitätöity
101 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
102 MCO VIII / MCO ds 03 22 Ziomal Dirigo*PL 2 Uros 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
103 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
104 MCO VII / MCO fs 22 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko VG1
105 MCO VIII / MCO ns 09 Victoria Olimpian*RU 2 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
106 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV NOM
107 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Enor Mousse 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
108 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Mahtitassun Cepponen 2 Uros 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
109 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 8 (PR) Chadaj Marek Abs
110 MCO IX / MCO w 62 Wackymoon Reinhardt 2 Uros 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 No Cert
111 MCO IX / MCO w 64 FI*Vuorensinen Simba 2 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB
112 NEM I / NEM d Samoel Erra Cherubino*PL 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
113 NEM II / NEM ns 09 21 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
114 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
115 NFO I / NFO n FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
116 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM BIV NOM
117 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
118 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
119 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Iron Maiden 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
120 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Oi Pimeys 2 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB NOM
121 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
122 NFO III / NFO a 22 Sterrenkatten's Radiohead 2 Naaras 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM
123 NFO III / NFO n 22 FI*FoxyPaw's Lucky Brown 2 Uros 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM NOM
124 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM
125 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
125 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
126 NFO IV / NFO n 03 24 S*Nenya's Shadowcat 2 Naaras 1 (SC) Saarela Veikko KM
127 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
128 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB BIV
129 NFO IV / NFO n 09 22 FI*DevineWild Albus Dumbledore 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX3
130 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nalle-Puhin Super Trouper 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM BIS
131 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX2
132 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
133 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Prodigal Son 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX2
134 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
135 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
136 NFO V / NFO f 22 FI*DevineWild Hermione Granger 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX2
137 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV
138 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM
139 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
140 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Sleeping Beauty 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
141 NFO VII / NFO ns 24 FI*Debals HuraaHuraa 2 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM BIV NOM
142 NFO VII / NFO ns 22 FI*DevineWild Velma Kelly 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
143 NFO VII / NFO ns FI*DevineWild Dante 2 Uros 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1
143 NFO VIII / NFO ns 09 FI*DevineWild Dante 2 Uros 13c (Määrittely) Shchukin Alexey NFO ns 09
144 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
145 NFO VII / NFO as 23 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
146 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Debals Amy Winehouse 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX2
147 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 BIV
148 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB
149 NFO IX / NFO w 62 S*Little L's Giulietta 2 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek Mitätöity
150 SIB II / SIB a 09 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
151 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM
151 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
152 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Herra Huu 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko Abs
153 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB BIV NOM BIS
154 SIB III / SIB n 22 FI*Cherrytail's Vendetta 2 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
155 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 2 (SP) Saarela Veikko KM NOM BIS
155 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
156 SIB IV / SIB n 02 21 62 Kayo Rys od Królowych*PL 2 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM
157 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 7 (CH) Kass Tellervo EX1 CACIB
158 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM
159 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
160 SIB VI / SIB f 09 24 CH*Lukijn's Vera 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina KM BIV NOM
161 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
162 SIB VI / SIB f 09 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka 2 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM
163 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB NOM BIS
164 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM BIV NOM BIS
165 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*ArcticWilds Goofy 2 Uros 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
166 SIB VIII / SIB ds 09 FI*Lumikissan Unna Unelmainen 2 Naaras 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB
167 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM BIS
168 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI*KissinTassun Fyrry 2 Naaras 8 (PR) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPIB
169 SIB IX / SIB w 62 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz 2 Naaras 10 (KAS) Sandon Cristiano Federico EX1 CAP
170 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
171 BEN n 22 FI*Alcarinqua Catelyn 3 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM
172 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
173 BEN n 24 FI*Alcarinqua Guinevere 3 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
174 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB
175 BEN n 24 32 FI*Alcarinqua Galadriel 3 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
176 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
177 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB
178 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM BIS
179 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
179 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
180 BSH a FI*Aurantia's Protector 3 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
181 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB
182 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
183 BSH e FI*Aurantia's Luminosity 3 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
184 BSH f FI*SamBelle's Electra 3 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS NOM BIS
184 BSH f FI*SamBelle's Electra 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
185 BSH f FI*Aurantia's Solar Wind 3 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
186 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM BIS
187 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
187 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
188 BSH g FI*Aurantia's Polaris 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
189 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV
190 BSH h 22 FI*Ullukan Lumituuli 3 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
191 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
192 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
193 BUR a FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar 3 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
194 BUR b LV*Malsan Charlie Daniels 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
195 BUR d FI*Kissmollin Guarneri 3 Uros 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB
196 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
197 BUR j FI*Ninelli's Sylvi Suloinen 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir Abs
198 CHA Alice Degli Uffizi 3 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
199 CHA NL*Poekie Mau Mau's Helena Luna 3 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir Abs
200 CYM 53 / CYM f 09 53 FI*Soothill's New Moon 3 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
201 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
201 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 2
202 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
203 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM
204 EUR ds 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir Abs
204 EUR ds 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 13c (Määrittely) Shchukin Alexey Abs
205 EUR n 03 FI*Waputtaren Emeljan 3 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB
206 KBL IV / KBL d 24 Jordan Bobtail*House 3 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
207 KOR FI*Tatsutan Zoltan Soddho-Dana 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
208 KOR FI*Tatsutan Zuri Sujata-Aksam 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX2
209 KOR FI*Tatsutan Qiana Jnani-Anile 3 Naaras 6 (IP) Nyman Pia Abs
210 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM
211 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
212 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
213 MAN 53 / MAN d 24 53 FI*Conan Urg 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM BIS
214 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB BIV
215 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bayueh 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
216 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bici 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
217 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Shchukin Alexey KM NOM BIS
217 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1
218 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM BIS
219 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM NOM
219 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 4
220 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM BIV
221 OCI b 24 FI*Martinic Supreme Selection 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
222 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM BIV NOM
222 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 3
223 OCI b 24 FI*WiliWilla Lady Kit Kat 3 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS NOM
224 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB
225 SIN FI*Chai-lai Adventurous Ada 3 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM
226 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM NOM
227 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
228 ABY n FI*Link Bashasha Azima 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 BIV NOM
229 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 8 (PR) Isakov Vladimir EX1 CAPIB NOM
230 ABY n S*Hjortronstigens The Sound of Music 4 Uros 17 (Veteraani) Shchukin Alexey 1 NOM BIS
231 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
232 BAL n FI*Nenatnak Call Me A Destiny 4 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
233 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM BIS
234 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 6 (IP) Nyman Pia EX1 CAGPIB NOM
235 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB NOM BIS
236 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM
237 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
238 CRX IV / CRX gs 03 24 FI*Desala's Aliide 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX2
239 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium 4 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
240 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
241 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Touch of Moon 4 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
242 OLH ns 25 FI*Mummeli Sofinho Yaron 4 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB NOM
243 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB
244 OSH n FI*Keskimaan Elf Eruadan 4 Uros 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS NOM
245 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM
246 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
247 OSH n 25 FI*JellonCats Rockall 4 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
248 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
249 OSH c 24 FI*Sultsinan Mangapwani 4 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey Abs
250 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM BIS
251 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
252 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
253 OSH ns 24 FI*WildHawk's Awinita Ahawi 4 Naaras 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
254 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 1 (SC) Rautio Kristiina KM
254 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
255 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker 4 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
256 OSH b 02 21 FI*Sultsinan Makundunchi 4 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM
257 RUS Habeebas Gracious Georgina 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB NOM
258 RUS FI*Lolcat's Jo 4 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
259 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
259 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
260 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS NOM
261 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 1 (SC) Shchukin Alexey KM
262 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS NOM
263 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM
264 SIA d 02 FI*Birregin Pierre Précieuse 4 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
265 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
266 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM NOM BIS
267 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
268 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 17 (Veteraani) Shchukin Alexey 2
268 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 2 (SP) Nyman Pia KM
269 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
270 SOM o FI*Kharn-Ka Qianoush 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
271 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
272 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
273 THA n Tekila Sanchitos 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
274 THA a 21 Tovana Sanchitos 4 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
275 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Shchukin Alexey Abs
294 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek EXO e 03, PER f 03 22, PER n 03, RAG a 03, RAG n 04, SBI a, SBI d, ACL V, ACL XI, ACS VI, ACS VII, ACS XI, MCO I, MCO III, MCO VIII, NFO IX, NFO V, VET 3 41
Isakov Vladimir BEN n 22, BLH a, BML I, BSH d, BUR j, BUR n, CHA, CYM 53, EUR d 22, MAN 51-52, SIN, ABY n, CRX III, RUS, SIA a, SIA n 03 21, SOM o, SPH V, THA n 27
Kass Tellervo EXO a, PER b, PER d, PER d 23, RAG a 04, RAG n, SBI d 21, ACS VIII, MCO VI, NEM I, NFO VI, NFO VII, SIB II, SIB IV, VET 1 33
Nyman Pia BSH e, BSH g, BUR b, EUR n 03, EUR w 62, KBL IV, KOR, MAN 53, MAU ns 24, OCI b 24, ABY o, CRX I, CRX IV, CRX V, CRX VIII, OSH b 25, OSH f, SIA d 02, SOM n, SPH IV 35
Rautio Kristiina MCO IV, NFO II, SIB V, SIB VI, BAL n, OLH ns 25, OSH a, OSH b 02 21, OSH n, OSH n 01 21, OSH n 25, OSH ns 24, SIA e 21, THA a 21, VET 2 35
Saarela Veikko EXO n, PER d 21 33, PER g 03, RAG a 04 21, SBI h, SBI n, MCO IX, MCO VII, NEM II, NFO IV, SIB III 38
Sandon Cristiano Federico PER n 03 24, PER n 33, RAG a, RAG c, RAG c 04, RAG n 03, SBI g, SBI j, ACL VIII, MCO II, MCO V, NFO III, NFO VIII, SIB IX, SIB VII, SIB VIII 40
Shchukin Alexey NFO VIII (13c), EUR d 22 (13c), BEN n 24, BEN n 24 32, BSH a, BSH f, BSH h 22, BUR a, BUR d, BUR h, EUR d 22, EUR ns, OCI n 24, BAL b, CRX II, OSH c 24, OSH d 24, OSH n 03 24, SIA n 03, HCS, VET 4 36
8 tuomaria.