Omakissa
POH-KIS 58. kansainvälinen kissanäyttely 17.09.2016
Järjestävä yhdistys Pohjanmaan Kissayhdistys ry
Alkaa 17.9.2016 Loppuu 17.9.2016
Ilmoittautuminen alkaa 1.7.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.8.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:30 Eläinlääkärintarkastus loppuu 10:00
Arvostelut alkavat 10:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 5.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 400   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti show.pohkis@gmail.com
Paikka Lapua, Patruuna-areena
Toimihenkilöt
Kysymykset mieluiten sähköpostilla nayttelysihteeri@pohkis.fi puh.nro. Tiina Palomäki / 050-5012045 (mieluiten tekstiviestejä).
 
Lisätietoja:
Häkkitoivomukset, poistumisluvat: näyttelypäällikkö Annukka Rintakumpu, nayttelypaallikko@pohkis.fi
Näyttelyilmoittautumiset: näyttelysihteeri Tiina Palomäki, nayttelysihteeri@pohkis.fi Ristontie 4, 66400  LAIHIA
Assistentit: pääassistentti Josefiina Huhta-aho, paa-assistentti@pohkis.fi
Raha-asiat, näyttelymaksun palauttaminen: rahastonhoitaja Jaana Korkiakoski, rahastonhoitaja@pohkis.fi
Ruusukkeet, leimat, palkinnot: ruusukesihteeri Desirée Österåker, ruusukkeet@pohkis.fi
Mainokset, näyttelyinfo: Taija Heikkilä, tiedottaja@pohkis.fi
Ensimmäinen kerta näyttelyssä ja/tai muuten kysymyksiä? Näyttelymentori Kirsi Rintapää auttaa, sihteeri@pohkis.fi
 
Eläinlääkärin tarkastus ja sääntöjen mukaiset rokotukset pakollisia kaikille näyttelypaikalle tuleville kissoille. Näyttelyssä noudatetaan Suomen Kissaliiton ja FIFe:n sääntöjä. Tarkista voimassa olevat rokotussäännöt ja näyttelyssä tarvittavat todistukset Kissaliiton kotisivuilta tai Kissalehdestä. Viimeisin mahd. rokotuspvä on 02.09.2016. Omistajat voivat itse esitellä kissat tuomareille. Häkkien koot 65 x 65 x 56 cm, ei kaksoishäkkejä. 


Lisätietoja
Näyttelymaksut:
Näyttelyluokat 1-17, kaikki kissat 36€ / päivä, POH-KIS jäsenten kissat 32€ / päivä. Tarkistusluokka 10€ arvostelun yhteydessä, muuten 36€ (POH-KIS jäsenille 32€). Kasvattaja- ja siitosluokat maksuttomia, kissan osallistuessa muuhun luokkaan. Veteraaniluokka 10€ arvostelun ohella.

Huom! Tee oma ilmoittautuminen veteraaniluokkaan! Pelkkä siitos- tai veteraaniluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€). Kasvattajaluokka 36€ (POH-KIS jäsen 32€), mikäli kasvattajalla ei ole omissa nimissään olevaa kissaa näyttelyssä.

Seuralaiskissat: Vain etukäteen näyttelypäällikölle ilmoitetut seuralaiskissat tai näyttelyyn vain toisena päivänä osallistuvat kissat voivat tulla näyttelypaikalle, näyttelypäällikön luvalla. Seuralaiskissojen eläinlääkäritarkastus/häkkimaksu maksetaan OmaKissan kautta, tai paikan päällä.

Muutokset: Vain väri- ja luokkamuutokset ovat mahdollisia 25.08.2016 jälkeen. Muutokset ja tiedustelut sähköpostitse: nayttelysihteeri@pohkis.fi

Näyttelyyn ilmoitetun kissan omistajan/omistajien jäsenyyden omaan jäsenyhdistykseen on oltava voimassa ennen näyttelyyn ilmoittautumista.

Näyttelymaksut maksetaan OmaKissa-järjestelmän ohjeiden mukaisesti. Ilmoittautuminen on sitova. Maksaessasi leimakortilla, valitse se OmaKissassa maksutavaksi ja toimita leimakortti välittömästi näyttelysihteerille.

Näyttelyssä häkitön paneeli.

Vahvistuskirjeet tulevat OmaKissan kautta. Jos toivot vahvistuskirjeen postitse, voit tilata sen OmaKissan kautta (2€). Paperitse ilmoittautuessasi mainitse paperinen vahvistuskirje lomakkeessa (maksu näyttelymaksun yhteydessä).


Assistentit: Suoraan pääassistentti Josefiina Huhta-aholle paa-assistentti@pohkis.fi tai puh.nro. 044-9738746. Assistenteille tarjotaan lounas + kahvitukset sekä leimakortti Poh-Kis näyttelyyn tai 25 €

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 73 73 0 0 0
2 128 128 0 0 0
3 74 74 0 0 0
4 66 66 0 0 0
Kotikissat 3 3 0 0 0
Yhteensä 344 344 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI*AzuLejo's Deep Silent Complete 1 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS BIV NOM BIS
2 EXO n FI*Chevhill's Italian Gigolo 1 Uros 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB
3 EXO n FI*Mogi's Water Lily 1 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
4 EXO a FI*Chevhill's True Blue 1 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
5 EXO n 22 FI*Mogi's Mother Love 1 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM NOM
6 EXO e 03 FI*Chevhill's Happy Starling 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
7 EXO f 03 22 FI*Shamirin Wonderful Woman 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
7 EXO fs 03 22 FI*Shamirin Wonderful Woman 1 Naaras 13c (Määrittely) Sandon Cristiano Federico EXO f 03 22
8 PER n FI*Shamirin Xtream Xorro 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
9 PER n FI*Mogi's Oxeye Daisy 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
10 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM
10 PER b FI*Mogi's Aldebaran 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
11 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB NOM BIS
12 PER f FI*Shamirin Magic Maya 1 Naaras 7 (CH) Sandon Cristiano Federico EX1 CACIB
13 PER n 24 FI*Shamirin Tiny Treasure 1 Naaras 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
14 PER a 22 FI*Mogi's Meadow Buttercup 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
15 PER d 23 FI*Mimosan Never Let You Go 1 Uros 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM NOM BIS
16 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM NOM
17 PER n 03 FI*Shamirin Cute Cassandra 1 Naaras 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB
17 PER n 03 FI*Shamirin Cute Cassandra 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 2
18 PER f 03 FI*Shamirin Ärliga Ännie 1 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
19 PER g 02 62 FI*Celestial's Answear 2 All My Prayers 1 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB NOM
20 PER g 03 FI*Celestial's My Precious 1 Naaras 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM
21 PER n 03 24 FI*Whispers Neville 1 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
22 PER f 03 22 S*Marylands Unique Glow 1 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP NOM
23 RAG n FI*Minipeikon Ålivia 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX2
24 RAG n FI*Pengvin's Gloria 1 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC BIV NOM
25 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
26 RAG a FI*AijaiCats Charming Carla 1 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
27 RAG a FI*Minipeikon Änsti 1 Naaras 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
28 RAG a FI*Celestial's You Belong2Me 1 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB NOM
29 RAG c FI*Celestial's King of Finland 1 Uros 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
30 RAG n 03 FI*Cat's-JM Hot-Kiss 1 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM
31 RAG n 03 FI*Celestial's Syypää Sun Hymyyn 1 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC BIV
32 RAG n 03 S*Krickelins Vivian 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
33 RAG n 04 NO*Noble Origins' Prince Carl Philip 1 Uros 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB
34 RAG n 04 FI*Celestial's Evil Twin 1 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
35 RAG n 04 FI*Celestial's Eternal Flame 1 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP NOM
36 RAG a 03 FI*Neige-Cristal's Adelisa Rose 1 Naaras 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM
37 RAG a 03 FIN*Celestial's FallenAngel 1 Naaras 2 (SP) Sandon Cristiano Federico KM BIV NOM BIS
38 RAG a 03 FI*Celestial's When I was Your Man 1 Uros 10 (KAS) Sandon Cristiano Federico EX1 CAP
39 RAG a 03 FI*Celestial's Heaven Can Wait 1 Naaras 8 (PR) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPIB
40 RAG a 04 S*Grand Chatez Hilmer for F&L 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 NOM BIS
41 RAG a 04 Excellence Princessoffinland 1 Naaras 4 (GIP) Rautio Kristiina EX1 CAPS NOM
42 RAG c 04 FI*Pengvin's Ice 1 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC NOM
43 RAG g 04 FI*BlackRain's Followed By An Angel 1 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM
44 RAG a 04 21 FI*Celestial's Amore Mi Amigo 1 Uros 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS
45 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 1 (SC) Kass Tellervo KM
45 SBI n FIN*Globel's Agneta Madonna 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 3
46 SBI n FI*Touchant Troubadour d'amour 1 Uros 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 No Cert
47 SBI n FI*Harebell King Star Kalervo 1 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB BIV
48 SBI n FI*Vagabonden's Castellammare 1 Uros 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
49 SBI n FI*Vagabonden's Catania 1 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
50 SBI n FI*Harebell Bosse Nova 1 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM
51 SBI n Demian Diamond in the rough 1 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP BIV
52 SBI n FI*Harebell Emilia 1 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
53 SBI a Demian Hambo 1 Uros 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1
54 SBI a FI*Rais-Kis MilkyWay 1 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM
55 SBI a FI*Lofanna Etna 1 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo Abs
56 SBI d FI*Touchant Renault Unique 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM
57 SBI d FI*Tamus Escort 1 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM
58 SBI d FI*Rais-Kis Mignon 1 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
59 SBI e FI*Chirybiry's Cute Meeme 1 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1
60 SBI f FI*Chirybiry's See You Soon 1 Naaras 10 (KAS) Rautio Kristiina EX1 CAP
61 SBI f FI*Rais-Kis Aurora 1 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
62 SBI g FIN*Harebell Keshia 1 Naaras 2 (SP) Kass Tellervo KM
63 SBI h Ravenna da MaKaJa 1 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
64 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
64 SBI h FIN*Harebell Zelda 1 Naaras 17 (Veteraani) Rautio Kristiina 1 NOM BIS
65 SBI j FI*Rais-Kis Doris 1 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
66 SBI d 21 FI*Mototassun Rocket III 1 Uros 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
67 SBI d 21 FI*Harebell Gibson 1 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM
68 ACL IV / ACL n 01 21 64 FI*Dezzicat's Incalzando IdirCurl 2 Uros 7 (CH) Sandon Cristiano Federico EX1 CACIB
69 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
69 ACL V / ACL f FI*Minnikatin Olympia 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
70 ACL VI / ACL d 03 22 Abrikosik Aurinko 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
71 ACL VIII / ACL ns 02 21 64 FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl 2 Naaras 3 (GIC) Rautio Kristiina EX1 CACS
72 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI*Minnikatin Timothy 2 Uros 7 (CH) Rautio Kristiina EX1 CACIB
72 ACL VIII / ACL ns 03 22 FI*Minnikatin Timothy 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
73 ACL VIII / ACL ds 03 22 FI*Debals KehVeli 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX1 BIV NOM
74 ACL VIII / ACL ns 03 FI*Debals KooMikko 2 Uros 12 (Pennut) Rautio Kristiina EX2
75 ACL XI / ACL fs 03 21 33 FI*Debals KatoMua 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
76 ACS VI / ACS f 02 21 64 FI*DilYaar Harshita Hemkanta Hansini 2 Naaras 4 (GIP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPS NOM
77 ACS VII / ACS fs 22 FI*Dezzicat's Halfnote HaniCurl 2 Naaras 5 (IC) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGCIB
78 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Heldentenor HydeCurl 2 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
79 ACS VIII / ACS ns 03 FI*Dezzicat's Giocoso GigiCurl 2 Naaras 6 (IP) Rautio Kristiina EX1 CAGPIB
80 ACS XI / ACS a 09 21 33 FI*Siriuksen QuincyCurl 2 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP NOM
81 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC NOM
82 MCO I / MCO n FI*HoneyCoon's "Dark Water!" 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
82 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's "Dark Water!" 2 Uros 13c (Määrittely) Sandon Cristiano Federico MCO n 09
83 MCO I / MCO n FI*NomenEst Emmanuelle 2 Naaras 8 (PR) Kass Tellervo EX1 CAPIB
84 MCO I / MCO n FI*Hiesun Black Sabbath 2 Uros 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
85 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Kiss 'N' Run 2 Naaras 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB BIV
86 MCO II / MCO n 09 FI*HoneyCoon's Dinah-Moe Humm 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
87 MCO II / MCO a 09 FI*HoneyCoon's Stormy End 2 Uros 2 (SP) Kass Tellervo KM NOM
88 MCO III / MCO n 22 FI*Escape's Apocalyptica 2 Uros 1 (SC) Kass Tellervo KM NOM
89 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
90 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX2
91 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Yes I'm Ready 2 Uros 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS BIV NOM
92 MCO IV / MCO n 03 24 FI*Moggi Carpe Dajm 2 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
93 MCO IV / MCO n 03 22 Tropikoons Little Thunder 2 Uros 5 (IC) Sandon Cristiano Federico Abs
94 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lion King 2 Uros 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1 BIV NOM BIS
95 MCO IV / MCO n 03 22 FI*Mahtitassun Fröökynä-Fanny 2 Naaras 11 (Nuoret) Sandon Cristiano Federico EX1
96 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Moggi Elvis Persilja 2 Uros 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
97 MCO IV / MCO n 09 24 FI*Moggi Fanni Sapuska 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1 NOM
98 MCO IV / MCO a 03 23 FI*Goldenstream's Waterloo 2 Uros 4 (GIP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAPS BIV NOM
99 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Rotcat Naxos 2 Uros 6 (IP) Sandon Cristiano Federico EX1 CAGPIB
100 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Dust In The Wind 2 Uros 10 (KAS) Sandon Cristiano Federico EX1 CAP
101 MCO IV / MCO n 09 22 FI*HoneyCoon's Spanish Rose 2 Naaras 10 (KAS) Sandon Cristiano Federico EX1 CAP
102 MCO V / MCO g 23 FI*Chamberlain Born To Be A Star 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC BIV
103 MCO V / MCO f 22 FI*Globel's Koh-i-noor Jewel Safir Tiffany 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX3
104 MCO V / MCO e 22 FI*HeavyMeows Betty Boop 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX2
105 MCO VI / MCO f 09 FI*NineTales Karma Chameleon 2 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
106 MCO V / MCO g 22 FI*NineTales Kiss Can Change Everything 2 Naaras 11 (Nuoret) Rautio Kristiina EX1
107 MCO VI / MCO d 09 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 5 (IC) Shchukin Alexey EX1 CAGCIB BIV NOM
108 MCO VI / MCO f 09 FI*Hiesun Lady Evil 2 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX2
109 MCO VI / MCO f 09 FI*KingLeo's Cleopatra Philopator 2 Naaras 7 (CH) Shchukin Alexey EX1 CACIB
110 MCO VI / MCO e 09 22 FI*Chamberlain von Richthofen 2 Uros 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS
111 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 4 (GIP) Shchukin Alexey EX1 CAPS BIV
112 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Rotcat In Flames 2 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB
113 MCO VI / MCO d 03 24 FI*Stout-hearted Stormy Sea 2 Uros 8 (PR) Shchukin Alexey EX1 CAPIB
114 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS BIV
115 MCO VII / MCO ns FI*Escape's Yankee Rose 2 Naaras 3 (GIC) Kass Tellervo EX1 CACS
116 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1 NOM
117 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 6 (IP) Kass Tellervo EX1 CAGPIB
118 MCO VII / MCO as FI*HoneyCoon's New Day Woman 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
119 MCO VIII / MCO as 09 23 FI*Krysos Krazy Kat 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
120 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX2
121 MCO VIII / MCO ds 03 22 Ziomal Dirigo*PL 2 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
122 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
123 MCO VII / MCO fs 22 FI*HeavyMeows From the Heaven of my Heart 2 Naaras 9 (Avoin) Kass Tellervo EX1 CAC
124 MCO VIII / MCO ns 09 Victoria Olimpian*RU 2 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
125 MCO VIII / MCO as 09 22 FI*Chamberlain Empire Of Moon 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV NOM
126 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Mahtitassun Cepponen 2 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
127 MCO VIII / MCO ns 02 62 FI*Mahtitassun D*Tipu 2 Naaras 8 (PR) Nyman Pia Abs
128 MCO IX / MCO w 62 Wackymoon Reinhardt 2 Uros 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
129 MCO IX / MCO w 64 FI*Vuorensinen Simba 2 Uros 8 (PR) Rautio Kristiina EX1 CAPIB
130 NEM I / NEM d Samoel Erra Cherubino*PL 2 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
131 NEM II / NEM ns 03 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo EX1
131 NEM II / NEM ns 09 21 Yurgana IZ Lunnoy Serenady*BFC-BY 2 Naaras 13c (Määrittely) Sandon Cristiano Federico NEM ns 09 21
132 NEM II / NEM f 09 21 CH*Lukijn's Vicki 2 Naaras 4 (GIP) Kass Tellervo EX1 CAPS NOM BIS
133 NFO I / NFO n FIN*Kalliopirtin Yngre Kanutten 2 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
134 NFO II / NFO n 09 FI*Draconian September Ashes 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV
135 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 NOM
136 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Running Free 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
137 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Iron Maiden 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
138 NFO II / NFO n 09 FI*Siniidan Oi Pimeys 2 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB NOM
139 NFO III / NFO a 22 Sterrenkatten's Radiohead 2 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
140 NFO III / NFO n 24 FI*Tähtitassun Bertil 2 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM
141 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
141 NFO IV / NFO n 03 22 FI*Siniidan Serenade of Water 2 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
142 NFO IV / NFO n 03 24 S*Nenya's Shadowcat 2 Naaras 1 (SC) Nyman Pia KM
143 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Debals Jonatan 2 Uros 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS NOM
144 NFO IV / NFO n 09 24 SE*For Keeps We Belong 2 Naaras 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB BIV NOM
145 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nalle-Puhin Super Trouper 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX2
146 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
147 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Miranda 2 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 BIV
148 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Siniidan Prodigal Son 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX2
149 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 NOM
150 NFO V / NFO d 22 FI*Tähtitassun Romantic Road Runner 2 Uros 5 (IC) Kass Tellervo EX1 CAGCIB
151 NFO V / NFO f 22 FI*Keijumetsän Queen Bitch 2 Naaras 11 (Nuoret) Kass Tellervo EX1 NOM
152 NFO V / NFO d 24 FIN*Jatulintarhan Aurinkoleijona 2 Uros 13c (Määrittely) Shchukin Alexey NFO d 24
152 NFO V / NFO d 24 FIN*Jatulintarhan Aurinkoleijona 2 Uros 17 (Veteraani) Sandon Cristiano Federico 3
153 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Tupuliinin Itkisitkö Onnesta 2 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
154 NFO VI / NFO f 09 22 FI*NordicTigers Be My Love 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
155 NFO VI / NFO d 09 22 FI*Glyrien's Sleeping Beauty 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 BIV
156 NFO VI / NFO d 09 FIN*Tupuliinin Susu 2 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
157 NFO VII / NFO ns 24 FI*Debals HuraaHuraa 2 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
158 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 BIV
159 NFO VII / NFO as 23 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu 2 Naaras 13c (Määrittely) Shchukin Alexey NFO as 23
159 NFO VII / NFO as 23 FI*Sinimetsän Kevään Ensi Nuppu 2 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
160 NFO VIII / NFO fs 09 24 FI*FoxyPaw's Sugar Sweet 2 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey Abs
161 NFO VIII / NFO fs 09 22 FI*Debals Amy Winehouse 2 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX2
162 NFO VIII / NFO ds 09 24 FI*Glyrien's Snow White 2 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
163 NFO VIII / NFO ns 09 24 FI*FoxyPaw's Jock Scott 2 Uros 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB NOM
164 NFO IX / NFO w 62 S*Little L's Giulietta 2 Naaras 12 (Pennut) Kass Tellervo Mitätöity
165 SIB II / SIB a 09 FI*TaigaMaan Cissos SeOnSeweri 2 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
166 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 17 (Veteraani) Sandon Cristiano Federico 2
166 SIB III / SIB n 22 CH*Lukijn's Skye 2 Uros 1 (SC) Rautio Kristiina KM BIV NOM
167 SIB III / SIB n 24 FI*Lumikissan Herra Huu 2 Uros 3 (GIC) Rautio Kristiina Abs
168 SIB III / SIB n 24 SE*Snow Buddies Pontiac Bonneville 2 Naaras 5 (IC) Rautio Kristiina EX1 CAGCIB NOM
169 SIB III / SIB n 22 FI*Cherrytail's Vendetta 2 Naaras 9 (Avoin) Rautio Kristiina EX1 CAC
170 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 17 (Veteraani) Sandon Cristiano Federico 1 NOM BIS
170 SIB III / SIB n 23 FIN*Lumikissan Pata Ässä 2 Uros 2 (SP) Rautio Kristiina KM NOM BIS
171 SIB IV / SIB n 02 21 62 Kayo Rys od Królowych*PL 2 Naaras 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB NOM
172 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Tunturikissan Saga 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
173 SIB V / SIB d 24 FI*Jatsitytön Blaziken 2 Uros 1 (SC) Sandon Cristiano Federico KM
174 SIB V / SIB f 23 FI*Talvivaaran Delenn 2 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS
175 SIB VI / SIB f 09 24 CH*Lukijn's Vera 2 Naaras 3 (GIC) Sandon Cristiano Federico EX1 CACS BIV NOM BIS
176 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 9 (Avoin) Sandon Cristiano Federico EX1 CAC
177 SIB VIII / SIB gs 09 FI*TaigaMaan Cissos RinsessaUrsula 2 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
178 SIB VI / SIB f 09 FI*TaigaMaan Cissos SiiriSirpukka 2 Naaras 12 (Pennut) Sandon Cristiano Federico EX1
179 SIB VII / SIB fs 24 FI*Lumikissan ZuhinaLempi 2 Naaras 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB NOM
180 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM BIV NOM BIS
181 SIB VIII / SIB ds 09 24 FI*ArcticWilds Goofy 2 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
182 SIB VIII / SIB ds 09 FI*Lumikissan Unna Unelmainen 2 Naaras 7 (CH) Saarela Veikko EX1 CACIB
183 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM BIS
184 SIB VIII / SIB fs 09 22 FI*KissinTassun Fyrry 2 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
185 SIB IX / SIB w 62 FI*LeonisMinoris' Starlight Waltz 2 Naaras 10 (KAS) Kass Tellervo EX1 CAP
186 BEN n 22 S*Leopardettes Daimler Design 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM
187 BEN n 22 FI*Alcarinqua Catelyn 3 Naaras 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
188 BEN n 24 CattiCartano Master Blender 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
189 BEN n 24 CattiCartano Summer Magic 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX2
190 BEN n 24 S*Leopardettes Leonardo 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1 BIV NOM
191 BEN n 24 FI*Alcarinqua Guinevere 3 Naaras 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
192 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 4 (GIP) Nyman Pia EX1 CAPS
192 BEN n 24 FIN*CattiCartanon Jaguliina 3 Naaras 17 (Veteraani) Saarela Veikko 3
193 BEN n 24 32 Labaiedubengal Dio Dell Amore 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB
194 BEN n 24 32 FI*Alcarinqua Galadriel 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
195 BEN n 24 32 FI*Hiesun Shadow of Dragon 3 Uros 4 (GIP) Saarela Veikko EX1 CAPS
196 BLH a FI*Ullukan John Draken 3 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP
197 BML I / BML ns 11 31 FI*Kissamummon Pieni Onnen Häivähdys 3 Uros 10 (KAS) Nyman Pia EX1 CAP NOM
198 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 3 (GIC) Saarela Veikko EX1 CACS
198 BSH a FI*Aurantia's Magnetic Eyes 3 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
199 BSH a FI*Noor's Anna 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko EX1 CAC
200 BSH a FI*Aurantia's Protector 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1 BIV NOM BIS
201 BSH a FI*Suvikasteen Crixus 3 Uros 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB
202 BSH d FI*Aurantia's Celebration of Light 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
203 BSH e FI*Aurantia's Luminosity 3 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
204 BSH f FI*SamBelle's Electra 3 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
204 BSH f FI*SamBelle's Electra 3 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
205 BSH f FI*Aurantia's Solar Wind 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1 NOM
206 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Nyman Pia KM NOM
207 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM
207 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Saarela Veikko 1 NOM
208 BSH g FI*Aurantia's Polaris 3 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1
209 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 BIV NOM BIS
210 BSH h 22 FI*Ullukan Lumituuli 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
211 BSH ns 11 S*Pymans Joe Cool 3 Uros 1 (SC) Nyman Pia KM
212 BSH ns 11 FI*Lumiprinsessan Pikku Prinssi 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
213 BUR n FI*Almond's Freyja 3 Naaras 9 (Avoin) Saarela Veikko Abs
214 BUR n FI*Enigmatic Xocolatl Edición Limitada 3 Uros 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1
215 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 2 (SP) Saarela Veikko KM
215 BUR n FIN*Niorun Billie Holiday 3 Naaras 17 (Veteraani) Saarela Veikko 2
216 BUR a FI*Enigmatic PrincessConsuela Bananahammock 3 Naaras 3 (GIC) Nyman Pia EX1 CACS
217 BUR a FI*Purrlein Aristocat Berlioz 3 Uros 7 (CH) Nyman Pia EX1 CACIB BIV NOM
218 BUR a FI*Enigmatic Xoxocotlán Azúcar 3 Uros 12 (Pennut) Nyman Pia EX1
219 BUR b LV*Malsan Charlie Daniels 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
220 BUR c FI*Almond's Hiram Flaversham 3 Uros 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
221 BUR d FI*Kissmollin Guarneri 3 Uros 5 (IC) Nyman Pia EX1 CAGCIB
222 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 11 (Nuoret) Nyman Pia EX1
223 BUR j FI*Ninelli's Sylvi Suloinen 3 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS
224 CHA Alice Degli Uffizi 3 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM
225 CYM 53 / CYM f 09 53 FI*Soothill's New Moon 3 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
226 EUR w 62 Paavo 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
226 EUR w 62 Paavo 3 Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia 4
227 EUR ns FI*Taikapeikon Armas P. 3 Uros 10 (KAS) Saarela Veikko EX1 CAP
228 EUR d 22 Silkkiturkin Menevä Macho 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM
229 EUR n 02 64 Tarina 3 Naaras 17 (Veteraani) Saarela Veikko 4
230 EUR e 02 62 FI*Tupakissa Fjalar 3 Uros 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC
231 EUR g 02 64 FI*Tupakissa Felicia 3 Naaras 9 (Avoin) Nyman Pia EX1 CAC NOM
232 KBL IV / KBL d 24 Jordan Bobtail*House 3 Uros 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
233 KOR FI*Tatsutan Sabia Sma-Atmanam 3 Naaras 6 (IP) Saarela Veikko EX1 CAGPIB NOM BIS
234 KOR FI*Tatsutan Yaku Arhasi-Api 3 Uros 8 (PR) Saarela Veikko EX1 CAPIB NOM
235 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
236 MAN 51-52 / MAN d 03 24 52 Sun-Manx Cayth 3 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM
237 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 BIV
238 MAN 53 / MAN d 24 53 FI*Conan Urg 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
239 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 5 (IC) Saarela Veikko EX1 CAGCIB BIV
240 MAU ns 24 FI*CatNmaus Cadfael 3 Uros 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
241 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bayueh 3 Naaras 11 (Nuoret) Saarela Veikko EX1
242 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 1 (SC) Saarela Veikko KM NOM BIS
242 OCI n 24 FIN*Moosegrove Phoenix 3 Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia 3
243 OCI n 24 FI*Moosegrove Kiara 3 Naaras 12 (Pennut) Saarela Veikko EX1 NOM
244 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 1 (SC) Chadaj Marek KM BIV NOM
244 OCI b 24 FIN*Moosegrove Kókiri 3 Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia 2
245 OCI b 24 FI*Moosegrove Ad Victoriam 3 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek KM NOM BIS
246 OCI b 24 FI*Martinic Supreme Selection 3 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
247 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 2 (SP) Chadaj Marek KM BIV NOM BIS
247 OCI b 24 FIN*Moosegrove Conquistatore 3 Uros 17 (Veteraani) Nyman Pia 1 NOM BIS
248 OCI b 24 FI*WiliWilla Lady Kit Kat 3 Naaras 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
249 OCI b 24 FI*Kukkatarhan Capsicum 3 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
250 SIN FI*Chai-lai Adventurous Ada 3 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
251 ABY n Osiris(V) Total Surprise 4 Uros 1 (SC) Shchukin Alexey KM BIV NOM
252 ABY n FI*Silkkihienon Wigilia Rickey 4 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
253 ABY n FI*Link Bashasha Azima 4 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 NOM
254 ABY n Nefertum d'Or PtitPrince*UA 4 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM NOM
255 ABY o FI*Nebuankhet Yraen Ruadh 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
256 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM NOM BIS
257 CRX I / CRX n Changes Ziggy Stardust 4 Uros 6 (IP) Chadaj Marek EX1 CAGPIB
258 CRX II / CRX n 03 FI*Telltail's Joyride 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir Abs
259 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 5 (IC) Isakov Vladimir EX1 CAGCIB NOM BIS
260 CRX II / CRX n 03 FI*FunkyJam's It's not unusual 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM BIS
261 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1
262 CRX IV / CRX f 03 23 FI*Piupaws Duracell's Lilium lancifolium 4 Naaras 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
263 CRX V / CRX n 24 FI*Sweetpurr's 'Cuz I Can 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
264 CRX VIII / CRX n 09 21 33 FI*Framillan Touch of Moon 4 Uros 9 (Avoin) Isakov Vladimir EX1 CAC
265 CRX VIII / CRX n 01 21 33 FI*Taikametsän Bill Spencer Jr. 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
266 DSP III / DSP f 21 FI*Indigo's Lagoona Blue 4 Naaras 7 (CH) Isakov Vladimir EX1 CACIB
267 OLH ns 25 FI*Mummeli Sofinho Yaron 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
268 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX2
269 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
270 OSH n FI*Keskimaan Elf Eruadan 4 Uros 4 (GIP) Chadaj Marek EX1 CAPS NOM
271 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
272 OSH n 24 Oralee Hidalgo 4 Uros 2 (SP) Chadaj Marek Abs
273 OSH n 25 FI*JellonCats Rockall 4 Uros 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1
274 OSH a 24 FI*LoudMeow Little Starlet 4 Naaras 1 (SC) Chadaj Marek Abs
275 OSH a 25 S*Sandvretens Syrah 4 Naaras 2 (SP) Chadaj Marek KM
276 OSH b 25 FI*Martinic Oriental Beat 4 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB
277 OSH c 24 FI*Sultsinan Mangapwani 4 Uros 11 (Nuoret) Chadaj Marek Abs
278 OSH c 24 FI*Sultsinan Kizimkazi 4 Naaras 11 (Nuoret) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
279 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 12 (Pennut) Chadaj Marek EX1 NOM BIS
280 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
281 OSH ns 24 FI*WildHawk's Awinita Ahawi 4 Naaras 10 (KAS) Chadaj Marek EX1 CAP
282 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
282 OSH n 01 21 FI*Birregin Magaskawee 4 Naaras 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
283 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker 4 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
284 OSH b 02 21 FI*Sultsinan Makundunchi 4 Uros 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1
285 RUS FI*BlueLair's Herman 4 Uros 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
286 RUS FI*BlueLair's Gabriella 4 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX3
287 RUS Habeebas Gracious Georgina 4 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC BIV NOM
288 RUS Swaldiphary Lavinia 4 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX2
289 RUS FI*Harmuan Tarmo Tonttupoika 4 Uros 11 (Nuoret) Shchukin Alexey Abs
290 RUS FI*Janatuisen Anastasia La Duchesse 4 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1
291 RUS FI*Sini-Hilkan CocoaBloom 4 Uros 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1
292 RUS FI*Sini-Hilkan VeiledRose 4 Naaras 12 (Pennut) Shchukin Alexey EX1 BIV
293 RUS FIN*Saraitshikin Kay Kamila 4 Naaras 2 (SP) Shchukin Alexey Abs
293 RUS FIN*Saraitshikin Kay Kamila 4 Naaras 17 (Veteraani) Chadaj Marek Abs
294 RUS FI*Lolcat's Jo 4 Naaras 10 (KAS) Shchukin Alexey EX1 CAP
295 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 3 (GIC) Shchukin Alexey EX1 CACS
295 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
296 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 3 (GIC) Chadaj Marek EX1 CACS
297 SIA n 01 FI*Sultsinan Itätuuli 4 Uros 8 (PR) Chadaj Marek EX1 CAPIB
298 SIA n 03 FI*BlackDevil's Hypnotic Zatanna 4 Naaras 1 (SC) Isakov Vladimir KM
299 SIA n 03 Apocalyptica Calypso 4 Uros 3 (GIC) Isakov Vladimir EX1 CACS
300 SIA n 03 FI*Sultsinan Something Yammie 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
301 SIA d 02 FI*Birregin Pierre Précieuse 4 Uros 10 (KAS) Isakov Vladimir EX1 CAP
302 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 5 (IC) Chadaj Marek EX1 CAGCIB NOM
303 SOM n FI*Kharn-Ka Your Choice 4 Uros 1 (SC) Isakov Vladimir KM BIV NOM BIS
304 SOM n FI*Kharn-Ka Io 4 Naaras 11 (Nuoret) Isakov Vladimir EX1 NOM
305 SOM n FI*Foxkiss Elvira chionura 4 Naaras 12 (Pennut) Isakov Vladimir EX1 NOM
306 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 17 (Veteraani) Chadaj Marek 1 NOM BIS
306 SOM n FIN*Kharn-Ka Jewel Of Blues 4 Uros 2 (SP) Isakov Vladimir KM
307 SOM n FI*Kharn-Ka Taygeta Taurus 4 Naaras 2 (SP) Isakov Vladimir KM NOM
308 SOM o FI*Kharn-Ka Qianoush 4 Naaras 11 (Nuoret) Shchukin Alexey EX1 NOM
309 SPH IV / SPH f 09 Goliaf Grace 4 Naaras 6 (IP) Shchukin Alexey EX1 CAGPIB NOM
310 SPH V / SPH a 03 32 FI*Tutsi Emperor 4 Uros 2 (SP) Shchukin Alexey KM
311 THA n Tekila Sanchitos 4 Naaras 9 (Avoin) Chadaj Marek EX1 CAC
312 THA a 21 Tovana Sanchitos 4 Naaras 9 (Avoin) Shchukin Alexey EX1 CAC
313 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 14 (Kotikissat) Sandon Cristiano Federico 1 NOM BIS
313 HCL Tyyne-Liina Kotikissat Naaras 17 (Veteraani) Isakov Vladimir 1 NOM BIS
314 HCS Elis Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Saarela Veikko 1 NOM
342 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Chadaj Marek BSH e, BSH g, BUR b, BUR c, BUR j, CHA, CYM 53, EUR d 22, EUR w 62, KBL IV, MAN 51-52, OCI b 24, SIN, BAL b, CRX I, CRX III, OLH ns 25, OSH a 24, OSH a 25, OSH b 25, OSH c 24, OSH n, OSH n 03 24, OSH n 24, OSH ns 24, SIA e 21, SIA n 01, SIA n 03 21, THA n, VET 4 44
Isakov Vladimir EXO f 03 22, PER n 24, RAG n 03, RAG n 04, SBI d, SBI h, ABY o, CRX II, CRX IV, CRX V, CRX VIII, DSP III, OSH b 02 21, OSH d 24, OSH n 01 21, OSH n 25, SIA d 02, SIA n 03, SOM n, VET Kotikissat 36
Kass Tellervo EXO e 03, EXO n 22, PER a 22, PER f 03, PER f 03 22, PER g 02 62, PER n, PER n 03, PER n 03 24, RAG a 04 21, SBI a, SBI g, SBI n, ACL XI, MCO I, MCO II, MCO III, MCO VII, NEM II, NFO IX, NFO V, SIB IX 46
Nyman Pia MCO VIII, NFO IV, BEN n 24, BLH a, BML I, BSH d, BSH f, BSH ns 11, BUR a, BUR d, BUR h, EUR e 02 62, EUR g 02 64, VET 3 41
Rautio Kristiina RAG a, RAG a 04, RAG c, RAG c 04, RAG n, SBI d, SBI d 21, SBI e, SBI f, SBI j, ACL VIII, ACS VIII, MCO IX, MCO V, SIB III, VET 1 35
Saarela Veikko ACL V, ACS XI, NEM I, NFO II, NFO VI, SIB IV, SIB VIII, BEN n 22, BEN n 24 32, BSH a, BSH h 22, BUR n, EUR ns, KOR, MAN 53, MAU ns 24, OCI n 24, HCS, VET 3 47
Sandon Cristiano Federico EXO f 03 22 (13c), MCO II (13c), NEM II (13c), EXO a, EXO n, PER b, PER d, PER d 23, PER f, PER g 03, RAG a 03, RAG g 04, ACL IV, ACS VI, ACS VII, MCO IV, SIB V, SIB VI, HCL, VET 2 41
Shchukin Alexey NFO VII (13c), NFO V (13c), MCO VI, NFO III, NFO VII, NFO VIII, SIB II, SIB VII, ABY n, OSH f, RUS, SIA a, SOM o, SPH IV, SPH V, THA a 21 41
8 tuomaria.