Omakissa
Ykköskissat 9.10.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 9.10.2016 Loppuu 9.10.2016
Ilmoittautuminen alkaa 21.9.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.9.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita Hyväksytty Hylätty Kesken Peruttu
1 43 43 0 0 0
2 89 89 0 0 0
3 40 40 0 0 0
4 49 49 0 0 0
Kotikissat 1 1 0 0 0
Yhteensä 222 222 0 0 0

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Nimi Kategoria Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n PT*Kiyoko Kats Big Royal 1 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB NOM BIS
2 EXO n 22 Cyrridwen Grillage 1 Uros 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
3 PER w 62 Validian Lucky Starz of Amabili 1 Naaras 10 (KAS) Komissarova Olga Abs
3 PER w 62 Validian Lucky Starz of Amabili 1 Naaras 17 (Veteraani) Burani Ferrari Argia Laura Abs
4 PER n FI*Mimosan Quarterback 1 Uros 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1
5 PER d FI*BlueIce's Roma Uomo 1 Uros 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
6 PER n 03 FI*Mimosan Ka Boom 1 Uros 2 (SP) González-Redondo Jorge Fernández KM NOM BIS
7 PER n 03 Hiladoras Alejandro 1 Uros 2 (SP) González-Redondo Jorge Fernández KM
8 PER n 33 IT*Almigry Seabiscuit 1 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM NOM BIS
9 PER f 33 FI*Yashar's Afrodite 1 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
10 PER n 21 33 Sinihuiskan Baldo Bandito 1 Uros 5 (IC) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGCIB
11 PER d 21 33 Sinihuiskan Aryanna 1 Naaras 5 (IC) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGCIB
12 RAG n FI*Minipeikon Ålivia 1 Naaras 9 (Avoin) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAC
13 RAG n FI*Dollyblues Fill Your Heart 1 Uros 11 (Nuoret) González-Redondo Jorge Fernández EX1 NOM BIS
14 RAG a FI*Minipeikon Änsti 1 Naaras 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1
15 RAG a FI*Stardoll's Tilly Tina 1 Naaras 6 (IP) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGPIB
16 RAG n 21 Gayaneh Gaudeamus Igitur 1 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
17 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
17 RAG a 21 FI*Emija's Elvis 1 Uros 15 (Siitos) Kissaliitto Rotukirjaus
18 RAG n 03 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo 1 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
19 RAG n 04 FI*Ragtail Hermes 1 Uros 5 (IC) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGCIB
20 RAG n 04 FI*Darkie's Yume 1 Uros 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1
21 RAG n 04 FI*Valkokullan Voima 1 Uros 8 (PR) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAPIB
22 RAG a 03 FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly 1 Naaras 6 (IP) Komissarova Olga Abs
23 RAG a 04 Solenzara's Solomon Jack 1 Uros 5 (IC) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGCIB
24 RAG a 04 FI*Stardoll's Blue Galaxy 1 Uros 9 (Avoin) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAC
25 RAG n 04 21 FI*Darkie's Kitai 1 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
26 RAG a 04 21 Gayaneh Littorella igitur 1 Naaras 9 (Avoin) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAC NOM
27 RAG a 04 21 FI*Darkie's Mirai 1 Naaras 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1
28 SBI n FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses 1 Naaras 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1 NOM
29 SBI a FIN*Touchant Homme du Monde 1 Uros 8 (PR) Komissarova Olga EX1 CAPIB
29 SBI a FIN*Touchant Homme du Monde 1 Uros 17 (Veteraani) Burani Ferrari Argia Laura 1 NOM
30 SBI b FI*ElfQuest Quintus 1 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
31 SBI b FI*Nalle-Puhin Keep The Faith 1 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM BIS
32 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM BIS
32 SBI c FIN*Touchant Jaunet d'eau 1 Naaras 17 (Veteraani) Burani Ferrari Argia Laura 1 NOM BIS
33 SBI d FI*Tamus Escort 1 Uros 1 (SC) González-Redondo Jorge Fernández KM NOM
34 SBI d FI*Touchant Renault Unique 1 Uros 1 (SC) González-Redondo Jorge Fernández KM
35 SBI f FI*Birmayan Fazermint 1 Naaras 4 (GIP) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAPS NOM
36 SBI g FI*ElfQuest Penelope 1 Naaras 9 (Avoin) Komissarova Olga EX1 CAC
37 SBI f 21 FI*ElfQuest Quanna 1 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
38 SBI j FIN*Pirimirrin Darling River 1 Naaras 10 (KAS) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAP
39 ACL VIII / ACL as 03 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl 2 Uros 6 (IP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGPIB
40 MCO I / MCO n FI*KingLeo's Blackadder 2 Uros 1 (SC) Komissarova Olga KM
41 MCO I / MCO a FI*Mainehaan Hanson 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS BIV
42 MCO I / MCO a FI*Goldenstream's You Are The One 2 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
43 MCO I / MCO n FI*Rotcat Odessa 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
44 MCO I / MCO n FI*ZiBaZoon Dominus Maximus 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
45 MCO I / MCO n FI*Mainehaan Bruno 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
46 MCO II / MCO n 09 FI*Hashtag Northern Lights 2 Uros 9 (Avoin) González-Redondo Jorge Fernández Abs
47 MCO II / MCO n 09 FI*Mainehaan Oosa 2 Naaras 7 (CH) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CACIB
48 MCO III / MCO n 22 Olaf Junior Kaprysowo*PL 2 Uros 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS
49 MCO III / MCO n 24 Omkara Pack the Hat 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura Abs
50 MCO III / MCO n 23 Halvar vom Postsee 2 Uros 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
51 MCO III / MCO n 22 FI*Mainehaan Quasi 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
52 MCO III / MCO n 22 FI*Mahtitassun GuumaGimma 2 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
53 MCO III / MCO n 25 Atlantic Acadia's Quest For Fire 2 Uros 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1 BIV NOM BIS
54 MCO III / MCO n 22 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks 2 Uros 2 (SP) Burani Ferrari Argia Laura KM
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Ameliinan Luna 2 Uros 3 (GIC) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CACS
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister 2 Uros 11 (Nuoret) González-Redondo Jorge Fernández EX1 BIV NOM
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI*NineTales Lady Leonita 2 Naaras 11 (Nuoret) González-Redondo Jorge Fernández EX1
58 MCO IV / MCO n 09 23 FI*Moggi Elvis Persilja 2 Uros 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI*Chamberlain Dust In The Wind 2 Uros 8 (PR) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAPIB
60 MCO V / MCO f 22 IT*Mount Desert's Toscana Sunflower 2 Naaras 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
61 MCO V / MCO g 23 FI*Chamberlain Born To Be A Star 2 Naaras 18 (Out of Competition) Burani Ferrari Argia Laura Arvosteltu
62 MCO V / MCO f 22 PL*Dark Age Euphoria 2 Naaras 9 (Avoin) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAC
63 MCO V / MCO d 22 FI*NineTales Karma Police 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1 BIV
64 MCO VI / MCO f 09 FI*NineTales Karma Chameleon 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
65 MCO V / MCO f 22 Xandra Sky Beyrouth, CZ 2 Naaras 2 (SP) Burani Ferrari Argia Laura KM NOM
66 MCO V / MCO e 23 FI*Chamberlain Born To Rock 2 Uros 10 (KAS) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAP NOM
67 MCO VI / MCO d 09 22 Battle Creek's Allegro 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB BIV NOM
68 MCO VI / MCO f 03 22 FI*NineTales Edna Mode 2 Naaras 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI*Stout-hearted Nailah 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS NOM
70 MCO VI / MCO d 09 22 FI*Rotcat In Flames 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
71 MCO VII / MCO ns FI*KingLeo's Big Bang 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
72 MCO VII / MCO ns 22 FI*Mahtitassun GäryGävi 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 BIV
73 MCO VII / MCO ns 23 FI*Mainehaan Petra 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
74 MCO VII / MCO fs FI*FireFox Aurora Borealis 2 Naaras 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1
75 MCO VII / MCO ns 22 FI*Rotcat Knight of Silver 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB
76 MCO VIII / MCO as 09 23 FI*Krysos Krazy Kat 2 Uros 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS
77 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI*NineTales Incredible Hulk 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB BIV
78 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Nùria 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX2
79 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI*Moggi Cate Pilleri 2 Naaras 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Moggi Enor Mousse 2 Uros 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
81 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI*Rotcat Meeco 2 Uros 8 (PR) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAPIB
82 MCO IX / MCO w 62 Wackymoon Reinhardt 2 Uros 9 (Avoin) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAC
83 NEM I / NEM n 21 Amarillis Blue Veil 2 Uros 1 (SC) González-Redondo Jorge Fernández KM
84 NEM I / NEM ds 21 FI*Eswood Effects in Red 2 Uros 9 (Avoin) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAC
85 NEM II / NEM ns 03 21 FI*Eswood A Smooth Cloud 2 Naaras 5 (IC) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGCIB
86 NEM II / NEM a 09 21 FleurAmour Yuray of TaigaStar 2 Uros 7 (CH) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CACIB
87 NFO I / NFO n FI*Draconian Northern Lights 2 Uros 4 (GIP) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAPS
88 NFO I / NFO n FI*Heinuntuvan Konsta 2 Uros 6 (IP) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAGPIB
89 NFO II / NFO n 09 FI*FoxyPaw's Hula-Popper 2 Naaras 1 (SC) González-Redondo Jorge Fernández KM NOM
90 NFO II / NFO n 09 FI*WitSarin Kyösti 2 Uros 11 (Nuoret) González-Redondo Jorge Fernández EX1
91 NFO III / NFO n 24 FI*Felicis Faustus 2 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
92 NFO III / NFO a 22 Sterrenkatten's Radiohead 2 Naaras 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1
93 NFO III / NFO n 24 FI*Heinuntuvan Eemeli 2 Uros 6 (IP) Komissarova Olga EX1 CAGPIB NOM
94 NFO IV / NFO a 03 24 FI*FinnFeline's Envy Me 2 Uros 1 (SC) Burani Ferrari Argia Laura KM BIV NOM
95 NFO IV / NFO n 09 22 (N)Migoto's Conrad 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
96 NFO IV / NFO n 09 23 FI*Nalle-Puhin Super Trouper 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1 NOM BIS
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI*WitSarin Mertsi 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX3
98 NFO IV / NFO n 09 23 Sterrenkatten's St. Etienne 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX2
99 NFO IV / NFO n 09 22 FI*Hopeahännän Vuorenpeikko 2 Uros 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
100 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron 2 Uros 4 (GIP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAPS
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI*Lolcat's Duchess Catherine 2 Naaras 6 (IP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGPIB
102 NFO V / NFO d 24 FI*Lolcat's Mr. Churchill 2 Uros 12 (Pennut) Komissarova Olga EX1 NOM
103 NFO VI / NFO d 09 24 FI*Hirmuinen Bonaparte 2 Uros 2 (SP) González-Redondo Jorge Fernández KM NOM BIS
104 NFO VI / NFO f 09 FI*Draconian Ataegina 2 Naaras 2 (SP) González-Redondo Jorge Fernández KM BIV
105 NFO VI / NFO d 09 FI*Kultahuiskan Isabella 2 Naaras 2 (SP) González-Redondo Jorge Fernández KM
106 NFO VII / NFO ds 24 FI*Jarraun's Skog Dellingr 2 Uros 11 (Nuoret) Komissarova Olga EX1 NOM
107 NFO IX / NFO w 64 DK*Naturell's Knight Light 2 Uros 5 (IC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGCIB
108 SIB I / SIB n FI*Catillus Marco Polo 2 Uros 3 (GIC) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACS
109 SIB II / SIB a 09 FI*Eswood Fintelligens 2 Uros 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB
110 SIB III / SIB n 23 FI*Amurin Neri 2 Naaras 7 (CH) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CACIB NOM
111 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Ben 2 Uros 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
112 SIB III / SIB n 24 FI*Amurin Bernice 2 Naaras 11 (Nuoret) Burani Ferrari Argia Laura EX1
113 SIB III / SIB n 22 FI*Amurin Chaleb 2 Uros 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
114 SIB III / SIB n 23 FI*Tunturikissan Kuura 2 Uros 6 (IP) Burani Ferrari Argia Laura EX1 CAGPIB
115 SIB IV / SIB n 03 22 FI*Amurin Hoosea 2 Uros 1 (SC) Burani Ferrari Argia Laura KM BIV
116 SIB IV / SIB ny 09 22 Ekaterina Molaska 2 Naaras 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX2
117 SIB IV / SIB n 09 24 FI*Lumikissan Åå La Laa 2 Naaras 12 (Pennut) Burani Ferrari Argia Laura EX1
118 SIB V / SIB f 24 FI*Lumikissan ZäpinäSissi 2 Naaras 2 (SP) González-Redondo Jorge Fernández KM
119 SIB V / SIB f 23 FI*Amurin Hanna 2 Naaras 4 (GIP) González-Redondo Jorge Fernández EX1 CAPS NOM BIS
120 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zebedee 2 Uros 5 (IC) Komissarova Olga EX1 CAGCIB
121 SIB VI / SIB f 09 24 FI*Lumikissan Wanda 2 Naaras 7 (CH) Komissarova Olga EX1 CACIB NOM BIS
122 SIB VI / SIB f 03 23 FI*Abbas-Coons Aureelia 2 Naaras 4 (GIP) Komissarova Olga EX1 CAPS
123 SIB VI / SIB d 09 22 FI*Amurin Zerahiah 2 Uros 10 (KAS) Komissarova Olga EX1 CAP
124 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 2 (SP) Burani Ferrari Argia Laura KM
124 SIB VII / SIB fs FIN*Lumikissan LappuLiisa 2 Naaras 17 (Veteraani) González-Redondo Jorge Fernández 1 NOM BIS
125 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI*Lumikissan Nopsajalka 2 Uros 1 (SC) González-Redondo Jorge Fernández KM NOM BIS
126 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI*Lumikissan Zumppendeeros 2 Uros 12 (Pennut) González-Redondo Jorge Fernández EX1 NOM
127 BSH f FI*Ruusutarhan Klara 3 Naaras 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM
128 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
128 BSH g FIN*Ruusutarhan Hertta 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 2
129 BSH g FI*Ruusutarhan Rosa Amabile 3 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
130 BSH ns 11 FI*EmeraldCharm Knockout 3 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
131 BSH a 03 FI*Rhinestone's Wild Edric 3 Uros 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM BIS
132 BUR n FI*Millamarin Hoo Moilanen 3 Uros 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS NOM
133 BUR h FI*ZirCat's Killer Queen 3 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM
134 BUR h FIN*Ravissant Cean Laqué 3 Naaras 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS
134 BUR h FIN*Ravissant Cean Laqué 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 3
135 BUR h FI*Pikkukuun Daisy Doo 3 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
136 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI*KehRuun Belle 3 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
137 EUR a 22 FI*Feronian Lavendel 3 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
138 EUR d 24 FI*Feronian Di'Anna 3 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
139 EUR f 24 FI*Feronian Felicia 3 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM
140 EUR as 22 FI*Feronian Excelsior 3 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM
141 EUR d 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
141 EUR ds 22 FI*Feronian Kesäleimu 3 Uros 13c (Määrittely) Vinkel Marina EUR d 22
142 KBL III / KBL ds 22 Timantti Grand Pompon*RU 3 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
143 KBL III / KBL fs 22 Q'lady Trisha Kuril Kotan*RU 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
144 KOR FI*SilverToe's Niw Thea Takla 3 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
145 KOR FI*Silvertip Jiisip tanwaakom 3 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
146 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 Auragold Mr. Worldwide 3 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM BIV NOM BIS
147 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI*Conan Uss 3 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
148 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI*Maikain Pulla Won Vung 3 Uros 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
149 MAN 53 / MAN d 09 22 53 FIN*JoJon Huang Dec 3 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
150 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN*JoJon Hai Dec 3 Naaras 10 (KAS) Lindelöf Sirpa EX1 CAP NOM BIS
150 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN*JoJon Hai Dec 3 Naaras 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM BIS
151 MAU ns 24 Bias Yá Moasi, CZ 3 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
152 MAU ns 24 FI*CatNmaus Bayueh 3 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM BIS
153 OCI b 24 FI*Moosegrove Princess Estelle 3 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina KM BIV NOM BIS
154 OCI b 24 FI*Moosegrove Tu Autem 3 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina KM
155 OCI b 24 FI*Moosegrove Jäger 3 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB NOM
156 OCI b 24 FI*Moosegrove Cassiopeia 3 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
158 OCI b 24 FIN*Moosegrove Ngonepe Ngozi 3 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM
158 OCI b 24 FIN*Moosegrove Ngonepe Ngozi 3 Uros 17 (Veteraani) Komissarova Olga 1 NOM
159 OCI bs 24 FI*Northalla Fizzing 3 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM
160 SIN FI*Chai-lai Adventurous Ada 3 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB BIV
161 SIN Aiko Fán Gòu 3 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
162 SIN S*Kustens Sieur Porthos 3 Uros 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
163 ABY n FI*Link Mwana Wa Baba Yake 4 Uros 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM
164 ABY n FI*Lovedevotion Elisabeth 4 Naaras 1 (SC) Lindelöf Sirpa KM NOM BIS
165 ABY n FI*Laire Maer Gelir 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1 BIV NOM BIS
166 ABY n FI*Link Bashasha Azima 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
167 ABY n FI*Laire Vanimar Eleniel 4 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB NOM BIS
168 ABY a FI*Link Nyota Ziko Humu 4 Uros 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM BIS
169 ABY a FIN*Link Lindiwe 4 Uros 17 (Veteraani) Lindelöf Sirpa 1 NOM BIS
170 ABY o FI*Laire Gelir Laer 4 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
171 ABY o S*Primuz-Zezam Rozetta 4 Naaras 9 (Avoin) Vinkel Marina EX1 CAC
172 BAL b FI*Fercatin Nozay Ronja 4 Naaras 2 (SP) Vinkel Marina KM NOM
173 CRX I / CRX b Cookie's Story Lover of Claypond's 4 Uros 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa EX1 CAC
174 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Rain Reanna 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
175 CRX II / CRX n 03 FI*KattiKaisan Kran Turismo 4 Uros 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
176 CRX II / CRX a 09 FI*VippeCat Blue Angel 4 Naaras 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
177 CRX II / CRX n 09 FI*Saca's Tice Taio 4 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
178 CRX III / CRX e 24 FI*Saca's Femme Fatale 4 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
179 CRX IV / CRX d 03 24 FI*Saca's Gladiatrix 4 Naaras 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1
180 CRX IV / CRX g 03 FI*VeeKasin Miss Nettles 4 Naaras 4 (GIP) Vinkel Marina EX1 CAPS
181 CRX V / CRX n 24 FI*Claypond's Bon Nuit 4 Uros 12 (Pennut) Vinkel Marina EX1 NOM
182 DSP III / DSP f Wrinkleface Golden Coin 4 Naaras 7 (CH) Vinkel Marina EX1 CACIB
183 OSH n FI*BlackDevil's Black Beast 4 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
184 OSH n FI*Curnauskiss Paint In Black 4 Uros 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB NOM BIS
185 OSH n FI*Ori-Katin Modesty Blaise 4 Naaras 9 (Avoin) Lindelöf Sirpa Abs
186 OSH a FI*LoudMeow Stargazer 4 Naaras 2 (SP) Lindelöf Sirpa KM
187 OSH f O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby 4 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina Abs
188 OSH f FI*BlackDevil's Dark Schakaliina 4 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina Abs
189 OSH n 25 FIN*Silvanest Halima 4 Naaras 6 (IP) Vinkel Marina EX1 CAGPIB
190 OSH a 24 FI*LoudMeow Rockstar 4 Uros 8 (PR) Lindelöf Sirpa EX1 CAPIB
191 OSH c 24 FI*Noxx Dancing Queen 4 Naaras 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1 NOM
192 OSH d 24 HU*Okonor Rozsdás 4 Uros 3 (GIC) Vinkel Marina Abs
193 OSH d 24 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto 4 Uros 11 (Nuoret) Vinkel Marina EX1
194 OSH f 24 (N)Manhunter's Check Me Out 4 Naaras 1 (SC) Vinkel Marina KM NOM
195 OSH j 24 FI*SunSarin Amazing 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1
196 OSH n 03 24 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker 4 Naaras 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
197 OSH h 03 24 One Fun Sun's World 4 Naaras 7 (CH) Lindelöf Sirpa EX1 CACIB
198 RUS FI*Zarin Lycaena Helle 4 Naaras 11 (Nuoret) Lindelöf Sirpa EX1 NOM BIS
199 RUS FI*Zarin Simply the Best 4 Uros 4 (GIP) Lindelöf Sirpa EX1 CAPS NOM
200 SIA a Azorez Gwaihir The Windlord 4 Uros 3 (GIC) Lindelöf Sirpa Abs
201 SIA a FI*Kelmikerhon Elegia 4 Naaras 6 (IP) Lindelöf Sirpa EX1 CAGPIB
202 SIA b FI*Kelmikerhon Ihanuus I 4 Uros 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
203 SIA b FI*BlackDevil's White Viper 4 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina Abs
204 SIA c FI*Plan-A Jussi Murikka 4 Uros 1 (SC) Vinkel Marina KM NOM
205 SIA c FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia 4 Naaras 5 (IC) Vinkel Marina EX1 CAGCIB
206 SIA f FI*Kaspektin Kasipusi 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa EX1 CAGCIB
207 SIA f DK*Skuld Myser 4 Naaras 12 (Pennut) Lindelöf Sirpa EX1
208 SIA e 21 FI*Clamoris Isadora 4 Naaras 3 (GIC) Vinkel Marina EX1 CACS
209 SIA n 03 21 FI*BlackDevil's Cute Cassandra 4 Naaras 5 (IC) Lindelöf Sirpa Abs
210 SOM n FI*Amajan Jomini Jazaria 4 Naaras 10 (KAS) Vinkel Marina EX1 CAP
211 HCL Lenni Kotikissat Uros 14 (Kotikissat) Burani Ferrari Argia Laura 1 NOM BIS
212 RAG n 04 21 Gayaneh Helius Hilaris 1 Uros 3 (GIC) Komissarova Olga EX1 CACS
221 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Burani Ferrari Argia Laura ACL VIII, MCO III, MCO V, MCO VIII, NFO IV, NFO IX, SIB I, SIB III, SIB IV, SIB VII, HCL, VET 1 43
González-Redondo Jorge Fernández PER d 21 33, PER n, PER n 03, PER n 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n, RAG n 04, SBI d, SBI f, SBI j, SBI n, MCO II, MCO IV, MCO IX, NEM I, NEM II, NFO I, NFO II, NFO VI, SIB V, SIB VIII, VET 2 45
Komissarova Olga EXO n, EXO n 22, PER d, PER f 33, PER n 33, PER w 62, RAG a 03, RAG a 21, RAG n 03, RAG n 04 21, RAG n 21, SBI a, SBI b, SBI c, SBI f 21, SBI g, MCO I, MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB VI, VET 3 48
Lindelöf Sirpa III-tark., BSH a 03, BSH g, BUR h, EUR f 24, KBL III, MAN 51-52, MAN 53, OCI bs 24, ABY n, CRX I, CRX II, OSH a, OSH a 24, OSH h 03 24, OSH j 24, OSH n, OSH n 03 24, RUS, SIA a, SIA f, SIA n 03 21, VET IV 40
Vinkel Marina III-tark., BSH f, BSH ns 11, BUR n, CYM 51-52, EUR a 22, EUR as 22, EUR d 24, EUR ds 22, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, SIN, ABY a, ABY o, BAL b, CRX III, CRX IV, CRX V, DSP III, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH f 24, OSH n 25, SIA b, SIA c, SIA e 21, SOM n 44
5 tuomaria.