Ykköskissat 9.10.2016
Järjestävä yhdistys YkkösKissat ry
Alkaa 9.10.2016 Loppuu 9.10.2016
Ilmoittautuminen alkaa 21.9.2016 Ilmoittautuminen loppuu 21.9.2016
Yleisöaika alkaa 10:00 Yleisöaika loppuu 15:00
Eläinlääkärintarkastus alkaa 8:00 Eläinlääkärintarkastus loppuu 9:00
Arvostelut alkavat 9:30 Vahvistuskirjeen julkaisupvm 27.9.2016
Kansainvälinen Kyllä Erikoisnäyttely Ei
Drive In -näyttely Ei Omistajat saavat esitellä kissansa Kyllä
Kissoja enintään 250   Kategoriat 1, 2, 3, 4, Kotikissat
BreedBIS-rodut BreedBIS kissoja vähintään
Tilinumero
Sähköposti eeva.lindblom@kolumbus.fi
Paikka Hartola
Toimihenkilöt Näyttelykutsun löydät kokonaisuudessaan täältä
Lisätietoja: Jaana Jyrkinen, peejii.yk@gmail.com
Raha-asiat: Rahastonhoitaja Merja Lindgren, rahat.yk@gmail.com
Näyttelypäällikkö: Erkki Meriläinen, erkki.merilainen@kotiposti.net
Ensikertalainen näyttelyssä: Näyttelymentori Marja Heiskanen, ykkoskissat@gmail.com
Pääassistentti: Riikka Turpeinen, riiturpeinen@gmail.com
Lisätietoja

Yhteenveto ilmoittautumisista

Kategoria Ilmoittautuneita
1 43
2 89
3 40
4 49
Kotikissat 1
Yhteensä 222

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Suodata näytettäviä tuloksia alla olevilla valinnoilla.

Nro EMS-koodi Rekisterinumero Nimi Sukupuoli Luokka Tuomari Tulos
1 EXO n FI SK LO 15 PT*Kiyoko Kats Big Royal Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB NOM BIS
PT*Kiyoko Kats BB-4ever (PER n 22) x Canastaexo Lil Candy of Kiyoko Kats, DSM (EXO n)
2 EXO n 22 FI SK LO 16 Cyrridwen Grillage Uros Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
D'Eden Lover Michelangelo (EXO n) x Sybarit's Lilu of Cyrridwen (EXO n 22)
3 PER w 62 FIN SRK LO Validian Lucky Starz of Amabili Naaras Kastraatti Olga Komissarova Abs
Artemis Shooting Starz of Validian (PER w) x Revillion Papillion of Validian (PER w)
3 PER w 62 FIN SRK LO Validian Lucky Starz of Amabili Naaras Veteraani Argia Laura Burani Ferrari Abs
Artemis Shooting Starz of Validian (PER w) x Revillion Papillion of Validian (PER w)
4 PER n FI SK LO 16 FI*Mimosan Quarterback Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
S*Athelstones Blackout (PER n) x FI*Mimosan Hold It Against Me (PER f)
5 PER d FI SRK LO FI*BlueIce's Roma Uomo Uros Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM
Midas Wicked Cool (PER n) x FIN*BlueIce's My Fair Lady (PER e 24)
6 PER n 03 FI SRK LO FI*Mimosan Ka Boom Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM NOM BIS
A*Heaven Sent Quicky Express (PER n) x FIN*Mimosan All About Us (PER n 03)
7 PER n 03 FI SRK LO 14 Hiladoras Alejandro Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
Jewel-Eyes Little Fighter (PER d 03) x FIN*Amysantti Money Spinner (PER n)
8 PER n 33 FI SRK LO IT*Almigry Seabiscuit Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM NOM BIS
IT*Almigry Pimlico (PER d 33) x IT*Almigry Pepper Mint Twist (PER g 21 33)
9 PER f 33 FI SK LO 16 FI*Yashar's Afrodite Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
Sinihuiskan Peppino (PER n 33) x Benua Gizelle (PER e 33)
10 PER n 21 33 FI SRK LO 13 Sinihuiskan Baldo Bandito Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Rihanna (PER f 22)
11 PER d 21 33 FI SRK LO Sinihuiskan Aryanna Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
Catbery Tail Ditto (PER d 21 33) x Sinihuiskan Siiri-Sibrina (PER f 33)
12 RAG n FI SK LO 16 FI*Minipeikon Ålivia Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Minipeikon Suklaa Susu (RAG n) x FIN*Fatdoll's Dionna (RAG a)
13 RAG n FI SK LO 16 FI*Dollyblues Fill Your Heart Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM BIS
FI*Dollyblues Better Than Love (RAG n 03) x S*Mariamores O'Lala of Adonis (RAG n)
14 RAG a FI SK LO 16 FI*Minipeikon Änsti Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Minipeikon Yönkiitäjä (RAG c) x FIN*Celestial's ForeverYours (RAG n)
15 RAG a FI SRK LO FI*Stardoll's Tilly Tina Naaras International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FIN*Utuinen Fille Fallaton (RAG a) x FIN*Stardoll's Ebony Ebba (RAG n)
16 RAG n 21 FI SRK LO Gayaneh Gaudeamus Igitur Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
FI*Hakalan Herra Tossavainen (RAG n) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
17 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
17 RAG a 21 FI SK LO 15 FI*Emija's Elvis Uros Siitos Rotukirjaus Kissaliitto
Kin edler von den Lichtalben (RAG e 21) x Taikatuulen Muusa (RAG a 04)
18 RAG n 03 FI SK LO 15 FI*Neige-Cristal's Beau Richardo Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Neige-Cristal's Mon Tresor Florian (RAG n 04) x (N)Diadem's Hazel Harmonie (RAG a 03)
19 RAG n 04 FI SRK LO 14 FI*Ragtail Hermes Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
FIN*Ragtail Baron (RAG n 04) x FI*Dollicious Fantomina (RAG n 04)
20 RAG n 04 FI SK RX 16 FI*Darkie's Yume Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
21 RAG n 04 FI SK LO 15 FI*Valkokullan Voima Uros Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB
FI*Tuulikellon Prime Time (RAG n 03) x Ariokkierags Nacoya (RAG a 03)
22 RAG a 03 FI SRK LO FI*Dollyblues GoodGollyMsMolly Naaras International Premior Olga Komissarova Abs
Kanoa Dama W Masce*PL (RAG n 03) x FI*Dollyblues EndlessLoveSong (RAG n 04)
23 RAG a 04 FI SK LO 14 Solenzara's Solomon Jack Uros International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
Solenzara's Only You (RAG n 04) x S*Gunbertus Fusion (RAG a 03)
24 RAG a 04 FI SK LO 15 FI*Stardoll's Blue Galaxy Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
FI*Stardoll's Santo Domingo (RAG n 03) x FI*Stardoll's Blue Velvet (RAG a)
25 RAG n 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Kitai Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
26 RAG a 04 21 FI SK LO 16 Gayaneh Littorella igitur Naaras Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC NOM
(N)Diadem's Vuzzy (RAG a 03) x Gayaneh Igitur Iris (RAG n 21)
27 RAG a 04 21 FI SK RX 16 FI*Darkie's Mirai Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*Emija's Elvis (RAG a 21) x Ryoko edle von den Lichtalben (RAG n 04)
28 SBI n FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Bed Of Roses Naaras Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
29 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Premior Olga Komissarova EX1 CAPIB
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
29 SBI a FIN SRK LO FIN*Touchant Homme du Monde Uros Veteraani Argia Laura Burani Ferrari 1 NOM
FIN*Tamus Jaguar XK (SBI d) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
30 SBI b FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quintus Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
31 SBI b FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Keep The Faith Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM BIS
FI*Chirybiry's Hug me (SBI n) x FI*Nalle-Puhin Bell's Of Paris (SBI c)
32 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
32 SBI c FIN SRK LO FIN*Touchant Jaunet d'eau Naaras Veteraani Argia Laura Burani Ferrari 1 NOM BIS
FIN*Pirimirrin Wiseman (SBI c) x FIN*Touchant A la Paris (SBI n)
33 SBI d FI SRK LO FI*Tamus Escort Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM NOM
BE*Baie des Amours Thorisson (SBI n 21) x FIN*Tamus Nitro R/T (SBI f)
34 SBI d FI SRK RX FI*Touchant Renault Unique Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
FI*Tamus Wartburg (SBI d) x FIN*Touchant Magique Beauté (SBI f)
35 SBI f FI SRK LO FI*Birmayan Fazermint Naaras Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS NOM
FIN*Recknagel Miroslavsaatan (SBI d) x FIN*Zhamanen Hurricane (SBI n)
36 SBI g FI SK LO 15 FI*ElfQuest Penelope Naaras Avoin Olga Komissarova EX1 CAC
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*ElfQuest Jasumin (SBI a)
37 SBI f 21 FI SK LO 16 FI*ElfQuest Quanna Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
FI*ElfQuest Oliver (SBI d 21) x FI*Ziazan Inessa (SBI c 21)
38 SBI j FIN SRK LO FIN*Pirimirrin Darling River Naaras Kastraatti Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAP
Namib Sunrise Diabolo (SBI c 21) x FIN*Pirimirrin White River (SBI j)
39 ACL VIII / ACL as 03 FI SK LO 15 FI*Dezzicat's Improvvisato IndyCurl Uros International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB
Abrikosik Aurinko (ACL d 03 22) x FI*Dezzicat's Estinto EzeCurl (ACL ns 02 21)
40 MCO I / MCO n FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Blackadder Uros Supreme Champion Olga Komissarova KM
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
41 MCO I / MCO a FI SRK LO 14 FI*Mainehaan Hanson Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS BIV
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*Mainehaan Barbra (MCO n)
42 MCO I / MCO a FI SK LO 15 FI*Goldenstream's You Are The One Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
FI*Goldenstream's Sugar Kain (MCO a 09 22) x Battle Creek's Z'Thaiti (MCO a)
43 MCO I / MCO n FI SK LO 15 FI*Rotcat Odessa Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x FI*Rotcat Lilith (MCO ns 09)
44 MCO I / MCO n FI SK LO 16 FI*ZiBaZoon Dominus Maximus Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x S*Maffialigan's Vega (MCO a 22)
45 MCO I / MCO n FI SRK LO FI*Mainehaan Bruno Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FI*Halden coon's Uno (MCO n) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
46 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Hashtag Northern Lights Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo Abs
S*Coppermines Thor (MCO d) x FI*KingLeo's Bohemian Dream (MCO f)
47 MCO II / MCO n 09 FI SK LO 15 FI*Mainehaan Oosa Naaras Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Esmeralda (MCO n 09)
48 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 14 Olaf Junior Kaprysowo*PL Uros Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS
Olaf Amibial*PL (MCO n 22) x Dafne King of Wind*PL (MCO n 22)
49 MCO III / MCO n 24 FI SK LO 15 Omkara Pack the Hat Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari Abs
Omkara Josuah American Horse (MCO d 09 24) x Omkara Indian Lullaby (MCO n 23)
50 MCO III / MCO n 23 FI SK LO 16 Halvar vom Postsee Uros Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
Arjun vom Postsee (MCO w) x Bloomingtree Amitalia (MCO a)
51 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Quasi Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x S*Stortassen's KayCee (MCO a)
52 MCO III / MCO n 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GuumaGimma Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
53 MCO III / MCO n 25 FI SK LO 16 Atlantic Acadia's Quest For Fire Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 BIV NOM BIS
Cloistercoon Hudson River (MCO ns 09 25) x Atlantic Acadia's Grandezza (MCO f)
54 MCO III / MCO n 22 FI SRK LO 14 FI*LovelyLife Heartbeat Hanks Uros Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM
FI*Mainehaan Armani (MCO e 23) x FI*LovelyLife Dreamteam Dumle (MCO n 22)
55 MCO IV / MCO n 09 22 FI SRK LO 13 FI*Ameliinan Luna Uros Grand International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACS
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x Battle Creek's D'Caramel (MCO n 09 22)
56 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*KingLeo's Echo of Lemmy Kilmister Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 BIV NOM
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*KingLeo's Angels in My Hair (MCO n 09 22)
57 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Lady Leonita Naaras Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
FI*KingLeo's Blackadder (MCO n) x FI*NineTales Edna Mode (MCO f 03 22)
58 MCO IV / MCO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Moggi Elvis Persilja Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
59 MCO IV / MCO n 09 22 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Dust In The Wind Uros Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPIB
FIN*Chamberlain Phoenix Fire (MCO n 09 22) x FI*Chamberlain Vanilla Sky (MCO g 03 22)
60 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO IT*Mount Desert's Toscana Sunflower Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
Tipsntails Odysseus (MCO d 22) x Mount Desert's Sally (MCO f 22)
61 MCO V / MCO g 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Be A Star Naaras Out of Competition Argia Laura Burani Ferrari Arvosteltu
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
62 MCO V / MCO f 22 FI SK LO 15 PL*Dark Age Euphoria Naaras Avoin Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAC
G-Power z Matrixu, CZ (MCO d) x PL*Dark Age Ana Alarice (MCO d 22)
63 MCO V / MCO d 22 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Police Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 BIV
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
64 MCO VI / MCO f 09 FI SK LO 16 FI*NineTales Karma Chameleon Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Beartooth Mountain Neo (MCO n) x FI*NineTales Jones Bridget Jones (MCO d 09 22)
65 MCO V / MCO f 22 FI SRK LO Xandra Sky Beyrouth, CZ Naaras Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM NOM
A*Winerau's Yaris (MCO n 22) x Pretty Princes of Beyrouth, CZ (MCO d 22)
66 MCO V / MCO e 23 FI SK LO 15 FI*Chamberlain Born To Rock Uros Kastraatti Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAP NOM
PL*CoonKitty Louis Vuitton (MCO e 09 23) x FI*Chamberlain Make A Wish (MCO g 09 22)
67 MCO VI / MCO d 09 22 FI SK LO 16 Battle Creek's Allegro Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB BIV NOM
Hispanocoons Adagio*ES (MCO n 09 22) x Battle Creek's DG Shopping Queen*DE (MCO f 22)
68 MCO VI / MCO f 03 22 FI SRK LO 13 FI*NineTales Edna Mode Naaras International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*NineTales Big Show (MCO d 09 22) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
69 MCO VI / MCO f 09 22 FI SRK RX 13 FI*Stout-hearted Nailah Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS NOM
A*Winerau's Nadal (MCO n) x FI*Stout-hearted I Love You (MCO d 09 24)
70 MCO VI / MCO d 09 22 FI SRK LO FI*Rotcat In Flames Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
Wackymoon Chaos (MCO ns 09) x FI*Rotcat Fumiko (MCO g 22)
71 MCO VII / MCO ns FI SRK LO 14 FI*KingLeo's Big Bang Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
Oliver Sky Beyrouth, CZ (MCO ns) x Beartooth Mountain Lola (MCO f)
72 MCO VII / MCO ns 22 FI SK LO 16 FI*Mahtitassun GäryGävi Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 BIV
Olaf Junior Kaprysowo*PL (MCO n 22) x SE*Alice Springs Paddy Relly (MCO fs 09 22)
73 MCO VII / MCO ns 23 FI SK LO 16 FI*Mainehaan Petra Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Dynamicats Mr Bojangles (MCO ns 22) x FI*Mainehaan Adele (MCO f 23)
74 MCO VII / MCO fs FI SK LO 16 FI*FireFox Aurora Borealis Naaras Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1
DK*Amistia's Samson (MCO n 23) x Lazy Days of Beauty Wizards (MCO fs)
75 MCO VII / MCO ns 22 FI SRK RX 14 FI*Rotcat Knight of Silver Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB
FIN*Rotcat Chibbo (MCO ns 09 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
76 MCO VIII / MCO as 09 23 FI SK LO 14 FI*Krysos Krazy Kat Uros Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS
Mainefield's He's A Rebel (MCO ds) x FI*Krysos Tutti-frutti (MCO g 03 22)
77 MCO VIII / MCO ns 09 23 FI SK LO 14 FI*NineTales Incredible Hulk Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB BIV
Nascat Coyote Mustang of Ameliinan (MCO ns 09 23) x FI*Pikkumetsän Wundervoll (MCO n 09)
78 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Nùria Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX2
DK*Amistia's Untold Truth (MCO ds 22) x Spessarttigers Jule (MCO ns 09 22)
79 MCO VIII / MCO ns 03 24 FI SRK LO 14 FI*Moggi Cate Pilleri Naaras International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
FIN*Moggi Brät Pitko (MCO n 09 23) x FI*Krysos Baby Jane (MCO ns 09 22)
80 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 16 FI*Moggi Enor Mousse Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
PL*Aspenville Farmer (MCO n 22) x FI*Moggi Cate Pilleri (MCO ns 03 24)
81 MCO VIII / MCO ns 09 22 FI SK LO 15 FI*Rotcat Meeco Uros Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAPIB
FI*Vuorensinen Ian (MCO ns 09 22) x FIN*Rotcat Didi (MCO ns 09 22)
82 MCO IX / MCO w 62 FI SK LO 16 Wackymoon Reinhardt Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
Wackymoon Leo Tolstoy PP (MCO w) x Wackymoon Honey Pie (MCO as)
83 NEM I / NEM n 21 FI SRK RX 13 Amarillis Blue Veil Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM
Sibirskiy Samotzvet Chegievara (NEM n 21) x Kuz'kin Dom Ekaterina (NEM a 21)
84 NEM I / NEM ds 21 FI SK LO 15 FI*Eswood Effects in Red Uros Avoin Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAC
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
85 NEM II / NEM ns 03 21 FI SRK LO FI*Eswood A Smooth Cloud Naaras International Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGCIB
Iqasho Blekitny Aniol*PL (NEM n 03 21) x Zabava Girasole (SIB fs 09)
86 NEM II / NEM a 09 21 FI SK RX 15 FleurAmour Yuray of TaigaStar Uros Champion Jorge Fernández González-Redondo EX1 CACIB
Zakhar Taiga Star (SIB n 09 24) x Charlotta FleurAmour (NEM a 21)
87 NFO I / NFO n FI SRK LO 14 FI*Draconian Northern Lights Uros Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS
Eirik v.d. Gehlen Bieke (NFO nt 22) x FI*Draconian SerenadeOfSorrow (NFO n 09)
88 NFO I / NFO n FI SRK LO FI*Heinuntuvan Konsta Uros International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAGPIB
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
89 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 15 FI*FoxyPaw's Hula-Popper Naaras Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM NOM
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FIN*FoxyPaw's Bibbity-Boo (NFO n 09 22)
90 NFO II / NFO n 09 FI SK LO 16 FI*WitSarin Kyösti Uros Nuoret 7-10 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
91 NFO III / NFO n 24 FI SK LO 15 FI*Felicis Faustus Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
S*Rotvältans Kingston (NFO d) x FI*Niittykissan Alexandria (NFO n 24)
92 NFO III / NFO a 22 FI SK LO 16 Sterrenkatten's Radiohead Naaras Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1
Sterrenkatten's Katha Bjoern (NFO a) x Fiskerjenta's Jesulina (NFO n 23)
93 NFO III / NFO n 24 FI SRK LO FI*Heinuntuvan Eemeli Uros International Premior Olga Komissarova EX1 CAGPIB NOM
FIN*Tähtitassun Lucky Star (NFO n 09 24) x S*Rockringen's Lucky Lips (NFO n 09)
94 NFO IV / NFO a 03 24 FI SRK LO 13 FI*FinnFeline's Envy Me Uros Supreme Champion Argia Laura Burani Ferrari KM BIV NOM
S*Isgården's Emmett (NFO d 22) x S*Utblicken's Lill Ammuu (NFO a 02)
95 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 15 (N)Migoto's Conrad Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
IT*Norr Venn's Vin Santo (NFO d 09 22) x (N)Migoto's Martine, DVM (NFO n 09 22)
96 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 FI*Nalle-Puhin Super Trouper Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1 NOM BIS
FIN*Huiskulan Clemens (NFO a 09 24) x S*Nenya's Shadowcat (NFO n 03 24)
97 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*WitSarin Mertsi Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX3
Perun's Hit The Road Jack (NFO n 09) x FI*FoxyPaw's Lucky Lucille (NFO n 09 22)
98 NFO IV / NFO n 09 23 FI SK LO 16 Sterrenkatten's St. Etienne Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX2
CH*Athos am Baerenbach (NFO w) x Katie Escarlata Vikingo*ES (NFO n 09 24)
99 NFO IV / NFO n 09 22 FI SK LO 16 FI*Hopeahännän Vuorenpeikko Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
DK*Morgunstrálan's Hot'n Sweet (NFO n 09) x FI*Loki's Lara Fabian (NFO n 24)
100 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Nalle-Puhin Jonne Aaron Uros Grand International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAPS
S*Zygot's Mac Gregor (NFO n 03) x FI*Nalle-Puhin Girl On Fire (NFO a 09 24)
101 NFO IV / NFO n 09 24 FI SK LO 15 FI*Lolcat's Duchess Catherine Naaras International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB
S*NC's Joyride (NFO a 03 24) x FI*Lolcat's Fauna (NFO f 09 24)
102 NFO V / NFO d 24 FI SK LO 16 FI*Lolcat's Mr. Churchill Uros Pennut 4-7 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Felicis Faustus (NFO n 24) x FI*Lolcat's Blossom (NFO g 09 23)
103 NFO VI / NFO d 09 24 FI SK LO 14 FI*Hirmuinen Bonaparte Uros Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM NOM BIS
S*NC's Alladin Sane (NFO n 03 24) x FI*Kultahuiskan Inka (NFO f 09)
104 NFO VI / NFO f 09 FI SRK LO FI*Draconian Ataegina Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM BIV
FI*NordicTigers Andreas (NFO d 09 22) x FIN*Hillevillan Rebekka (NFO n 09)
105 NFO VI / NFO d 09 FI SRK LO FI*Kultahuiskan Isabella Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
FI*Tähtitassun Daniel (NFO d 24) x FI*Kultahuiskan Geisha (NFO f 03)
106 NFO VII / NFO ds 24 FI SK LO 16 FI*Jarraun's Skog Dellingr Uros Nuoret 7-10 kk Olga Komissarova EX1 NOM
FI*Jarraun's Skog Bergthor (NFO d 24) x FI*FoxyPaw's Cherry Mash (NFO fs)
107 NFO IX / NFO w 64 FI SK LO 15 DK*Naturell's Knight Light Uros International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGCIB
DK*Naturell's Longbeard (NFO d 09 22) x Hyrdinde Felis Jubatus, DVM (NFO w)
108 SIB I / SIB n FI SK RX 14 FI*Catillus Marco Polo Uros Grand International Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACS
FI*Amante's Virtuoso (SIB n 03 23) x FI*Magnificat Quiana Siberian (SIB f 24)
109 SIB II / SIB a 09 FI SK RX 15 FI*Eswood Fintelligens Uros Champion Olga Komissarova EX1 CACIB
Amarillis Blue Veil (NEM n 21) x Intrigue Syberia (SIB n 01 21)
110 SIB III / SIB n 23 FI SRK RX 14 FI*Amurin Neri Naaras Champion Argia Laura Burani Ferrari EX1 CACIB NOM
FI*Balladin Pellervoinen (SIB ny 24) x Siestadream-E Carupita (SIB n 23)
111 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Ben Uros Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
112 SIB III / SIB n 24 FI SK LO 16 FI*Amurin Bernice Naaras Nuoret 7-10 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Tunturikissan Kuura (SIB n 23) x FI*Amurin Tirsa (SIB ny 22)
113 SIB III / SIB n 22 FI SK LO 16 FI*Amurin Chaleb Uros Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
FI*Amurin Rafael II (SIB ny 09 24) x FI*Amurin Zippora (SIB n 22)
114 SIB III / SIB n 23 FI SK LO 14 FI*Tunturikissan Kuura Uros International Premior Argia Laura Burani Ferrari EX1 CAGPIB
NO*Tundrapaw's Bentley (SIB n 09 24) x FI*Mäntylän Fiiu (SIB a 23)
115 SIB IV / SIB n 03 22 FI SRK LO FI*Amurin Hoosea Uros Supreme Champion Argia Laura Burani Ferrari KM BIV
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
116 SIB IV / SIB ny 09 22 FI SK LO 16 Ekaterina Molaska Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX2
Starsiberia Darius of Molaska (SIB n 09 22) x Krajsava Iz Tverskogo Knyazhestva of Molaska (SIB n 22)
117 SIB IV / SIB n 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Åå La Laa Naaras Pennut 4-7 kk Argia Laura Burani Ferrari EX1
Jantar Dysgarden*PL (SIB n 09 24) x FI*Lumikissan Morsmaikku (SIB n 09 24)
118 SIB V / SIB f 24 FI SRK LO FI*Lumikissan ZäpinäSissi Naaras Supreme Premior Jorge Fernández González-Redondo KM
FIN*Zigwan's Guim Biik Lihas (SIB n 23) x FIN*Lumikissan LappuLiisa (SIB fs)
119 SIB V / SIB f 23 FI SRK LO FI*Amurin Hanna Naaras Grand International Premior Jorge Fernández González-Redondo EX1 CAPS NOM BIS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Balladin Melissa (SIB n 09 22)
120 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zebedee Uros International Champion Olga Komissarova EX1 CAGCIB
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
121 SIB VI / SIB f 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Wanda Naaras Champion Olga Komissarova EX1 CACIB NOM BIS
FI*Lumikissan Herra Huu (SIB n 24) x CH*Lukijn's Vera (SIB f 09 24)
122 SIB VI / SIB f 03 23 FI SRK LO FI*Abbas-Coons Aureelia Naaras Grand International Premior Olga Komissarova EX1 CAPS
FIN*Amurin Hiskia (SIB d 03 23) x FI*Amurin Paula (SIB n 24)
123 SIB VI / SIB d 09 22 FI SK LO 15 FI*Amurin Zerahiah Uros Kastraatti Olga Komissarova EX1 CAP
FI*Amurin Ruufus (SIB ny 24) x FI*Sasulkan Czarina (SIB f 09 22)
124 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Veteraani Jorge Fernández González-Redondo 1 NOM BIS
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
124 SIB VII / SIB fs FIN SRK RX FIN*Lumikissan LappuLiisa Naaras Supreme Premior Argia Laura Burani Ferrari KM
FIN*Lumikissan Frodo Reppuli (SIB a) x Ursula Dauria (SIB ds 11)
125 SIB VIII / SIB ns 03 24 FI SRK LO 13 FI*Lumikissan Nopsajalka Uros Supreme Champion Jorge Fernández González-Redondo KM NOM BIS
FI*Tassutuvan Al Capone (SIB ds 03 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
126 SIB VIII / SIB ns 09 24 FI SK LO 16 FI*Lumikissan Zumppendeeros Uros Pennut 4-7 kk Jorge Fernández González-Redondo EX1 NOM
FI*Lumikissan SuperSankari (SIB d 09 24) x FI*Lumikissan Fortuna (SIB fs)
127 BSH f FI SRK LO FI*Ruusutarhan Klara Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
DK*From's Don Juan (BSH a) x S*Applecat Pallas (BSH f)
128 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
128 BSH g FIN SRK LO FIN*Ruusutarhan Hertta Naaras Veteraani Olga Komissarova 2
Atos (BSH e) x FIN*Tassulähteen Pilkkumi (BSH a)
129 BSH g FI SK LO 16 FI*Ruusutarhan Rosa Amabile Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
FI*Feronian Ivory (BSH e) x FI*Ruusutarhan Oodi (BSH f)
130 BSH ns 11 FI SRK LO 13 FI*EmeraldCharm Knockout Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Pennydown Royalflush (BSH ns 11) x Pennydown Elmira (BSH ns 11)
131 BSH a 03 FI SK LO 14 FI*Rhinestone's Wild Edric Uros Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM BIS
FI*Rhinestone's Gaynor (BSH e 02) x FI*Rhinestone's Secret Dream (BSH c)
132 BUR n FI SRK LO FI*Millamarin Hoo Moilanen Uros Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS NOM
Bjelke's Niilo (BUR b) x FIN*Arbiter Esterina (BUR a)
133 BUR h FI SK LO 16 FI*ZirCat's Killer Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM
FI*Elwood's Lion (BUR d) x FI*ZirCat's Imagine Dragons (BUR c)
134 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
134 BUR h FIN SRK LO FIN*Ravissant Cean Laqué Naaras Veteraani Olga Komissarova 3
Benzali Aussie Jackaroo (BUR d) x FIN*Ravissant Alessaielle Nanda (BUR b)
135 BUR h FI SK LO 15 FI*Pikkukuun Daisy Doo Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
FI*Aficats Don't Mess With ME! (BUR b) x FI*Pikkukuun Biscuit (BUR h)
136 CYM 51-52 / CYM f 03 51 FI SK RX 16 FI*KehRuun Belle Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
FI*D'manns Zen (MAN n 03 22 52) x FI*Touchant Valentine Chalereuse (CYM d 22 52)
137 EUR a 22 FI SK LO 16 FI*Feronian Lavendel Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Casimirrin Ior (EUR n 22) x FI*Feronian Felicia (EUR f 24)
138 EUR d 24 FI SRK RX FI*Feronian Di'Anna Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Feronian Basil (EUR d 24) x FI*Feronian Thea Camellia (EUR f 22)
139 EUR f 24 FI SRK RX 13 FI*Feronian Felicia Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM
FI*Feronian Vincent Victoriano (EUR n 22) x FI*Feronian Angelica (EUR g 24)
140 EUR as 22 FI SRK RX FI*Feronian Excelsior Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM
Kissankellon Robin Aragorn (EUR es 22) x FIN*Feronian Solidago Nana (EUR a 22)
141 EUR d 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
141 EUR ds 22 FI SK RX 16 FI*Feronian Kesäleimu Uros Määrittely Marina Vinkel EUR d 22
FI*Feronian Excelsior (EUR as 22) x FI*Feronian Gloriosa (EUR d 22)
142 KBL III / KBL ds 22 FI SK LO 16 Timantti Grand Pompon*RU Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Haibar Happy Hunter (KBL n 09 22) x Jussi Grand Pompon*RU (KBL fs 02 21)
143 KBL III / KBL fs 22 FI SK RX 16 Q'lady Trisha Kuril Kotan*RU Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Erl Byorn Bobcat (KBL a 23) x EST*Rogneda Barrayar (KBL fs 03 22)
144 KOR FI SK LO 15 FI*SilverToe's Niw Thea Takla Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FI*Freijan Sa haai (KOR ) x FI*Silvertip Jiisip tanwaakom (KOR )
145 KOR FI SRK LO 14 FI*Silvertip Jiisip tanwaakom Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
FI*Mythai Yubamrung (KOR ) x FIN*Steptoe's Ichiban Kimae- No (KOR )
146 MAN 51-52 / MAN d 03 22 51 FI SK RX 15 Auragold Mr. Worldwide Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM BIV NOM BIS
Auragold Cody Joe (MAN n 09 22) x Mistysprings Virginia of Auragold (MAN f 09 22)
147 MAN 51-52 / MAN d 09 22 51 FI SK RX 16 FI*Conan Uss Naaras Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Island Tale Jon of Conan (CYM d 09 22 51) x Red Alert's Truus (MAN f 24 51)
148 MAN 51-52 / MAN e 23 51 FI SK RX 16 FI*Maikain Pulla Won Vung Uros Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Conan Lontrus (MAN d 23 51) x FI*Pikkeen Fariini (MAN f 24 51)
149 MAN 53 / MAN d 09 22 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Huang Dec Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
150 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hai Dec Naaras Kastraatti Sirpa Lindelöf EX1 CAP NOM BIS
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
150 MAN 53 / MAN f 24 53 FIN SRK RX FIN*JoJon Hai Dec Naaras Veteraani Olga Komissarova 1 NOM BIS
FIN*Feronian Oxalis Europaea (EUR n 22) x FIN*JoJon Decora Topaze (MAN e 09 53)
151 MAU ns 24 FI SK LO 15 Bias Yá Moasi, CZ Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
Eric Novohradská ruze, CZ (MAU ns 24) x Urschula von Skarrabäus*CH (MAU ns 24)
152 MAU ns 24 FI SK LO 16 FI*CatNmaus Bayueh Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM BIS
Bias Yá Moasi, CZ (MAU ns 24) x FI*Chai-lai Wafiyah Widad (MAU ns 24)
153 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Princess Estelle Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM BIV NOM BIS
FI*Moosegrove Veni Vidi Vici (OCI n 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
154 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Tu Autem Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM
FIN*Moosegrove Geraldo Gentil (OCI b 24) x FIN*Moosegrove Ilusão Inédita (OCI n 24)
155 OCI b 24 FI SK LO 15 FI*Moosegrove Jäger Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB NOM
Wild'n Sweet Only One (OCI b 24) x FI*Moosegrove Tu Autem (OCI b 24)
156 OCI b 24 FI SRK LO FI*Moosegrove Cassiopeia Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FI*Ermintrude HerrDr Schöneman (OCI a 24) x FI*Moosegrove Unique Uma (OCI b 24)
158 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Ngonepe Ngozi Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM
Pikespeak Antonio Banderas (OCI ns 24) x FIN*Moosegrove Blu Eleganza (OCI a 24)
158 OCI b 24 FIN SRK LO FIN*Moosegrove Ngonepe Ngozi Uros Veteraani Olga Komissarova 1 NOM
Pikespeak Antonio Banderas (OCI ns 24) x FIN*Moosegrove Blu Eleganza (OCI a 24)
159 OCI bs 24 FI SK LO 16 FI*Northalla Fizzing Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM
SE*OzzySpot's Calippo Ize (OCI bs 24) x FI*Northalla Granuaile (OCI ns 24)
160 SIN FI SK LO 14 FI*Chai-lai Adventurous Ada Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB BIV
FI*Chai-lai Outgoing Oliver (SIN ) x FI*Chai-lai Kindhearted Kelly (SIN )
161 SIN FI SRK RX 14 Aiko Fán Gòu Naaras Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
Yuki Fán Gòu (SIN ) x RO*Purgia Liberty (SIN )
162 SIN FI SK LO 16 S*Kustens Sieur Porthos Uros Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
Katzalano Whiterock (SIN ) x RO*Mireille Charlize Theron (SIN )
163 ABY n FI SK LO 15 FI*Link Mwana Wa Baba Yake Uros Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FIN*Link Imani Imoo (ABY n)
164 ABY n FI SK LO 15 FI*Lovedevotion Elisabeth Naaras Supreme Champion Sirpa Lindelöf KM NOM BIS
FI*Link Nyota Ziko Humu (ABY a) x FI*Lovedevotion Cinderella (ABY n)
165 ABY n FI SK LO 16 FI*Laire Maer Gelir Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1 BIV NOM BIS
Osiris(V) Total Surprise (ABY n) x FI*Laire Gelir Laer (ABY o)
166 ABY n FI SK LO 16 FI*Link Bashasha Azima Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Link Modunia Mgodi (ABY n) x FI*Link Sanaa Raziya (ABY n)
167 ABY n FI SK LO 15 FI*Laire Vanimar Eleniel Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB NOM BIS
DK*Bifrost Which Wizardry is This (ABY n) x FI*Laire Gelir Narya (ABY a)
168 ABY a FI SRK LO FI*Link Nyota Ziko Humu Uros Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM BIS
RU*Greenville Oberon of Laire (ABY n) x FI*Link Inanyesha (ABY n)
169 ABY a FIN SRK LO FIN*Link Lindiwe Uros Veteraani Sirpa Lindelöf 1 NOM BIS
S*Rackarkatten's Blue Sunny Boy (ABY a) x FIN*Link Ffemi (ABY o)
170 ABY o FI SRK LO 13 FI*Laire Gelir Laer Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Laire Oira Anor (ABY n) x RU*Greenville Summer of Laire (ABY o)
171 ABY o FI SK LO 16 S*Primuz-Zezam Rozetta Naaras Avoin Marina Vinkel EX1 CAC
S*Rubensborg Blues Brother (ABY n) x (N)Ororina's Euphoria (ABY o)
172 BAL b FI SRK LO FI*Fercatin Nozay Ronja Naaras Supreme Premior Marina Vinkel KM NOM
By-Aristotle Azay Le Rideau (BAL b) x FI*Fercatin Isamon Noor (BAL n)
173 CRX I / CRX b FI SK LO 16 Cookie's Story Lover of Claypond's Uros Avoin Sirpa Lindelöf EX1 CAC
Jamuz des Nesmes (CRX n 24) x Cookie's Story H'Tresor (CRX b)
174 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Rain Reanna Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
175 CRX II / CRX n 03 FI SK LO 16 FI*KattiKaisan Kran Turismo Uros Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Ballerina's Shahryar (CRX n 03) x FI*Sweetpurr's Maggie Greene (CRX f 03)
176 CRX II / CRX a 09 FI SK LO 14 FI*VippeCat Blue Angel Naaras Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
FI*Lubavan Ceres (CRX a 02 33) x FI*Ronttilan Tuonen Joutsen (CRX f 09)
177 CRX II / CRX n 09 FI SK LO 15 FI*Saca's Tice Taio Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
FI*Saca's White Rebel (CRX n 02) x Pixie Agnus*LT (CRX n)
178 CRX III / CRX e 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Femme Fatale Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
179 CRX IV / CRX d 03 24 FI SK LO 16 FI*Saca's Gladiatrix Naaras Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1
FI*Angelfalls Spider From Mars (CRX d 03) x FI*Saca's Comtesse de la Crème (CRX e)
180 CRX IV / CRX g 03 FI SRK LO FI*VeeKasin Miss Nettles Naaras Grand International Premior Marina Vinkel EX1 CAPS
FI*Framillan Cunning thunder (CRX bs) x FI*Jip-Jap'n Unknown Mermaid (CRX g 03)
181 CRX V / CRX n 24 FI SK LO 16 FI*Claypond's Bon Nuit Uros Pennut 4-7 kk Marina Vinkel EX1 NOM
U-Mink Ansa of Claypond's (CRX n 32) x Lelithe des Nesmes (CRX b 24)
182 DSP III / DSP f FI SK RX 16 Wrinkleface Golden Coin Naaras Champion Marina Vinkel EX1 CACIB
FIN*Skinny-Dip's Arthur (DSP n 03) x Artlucia Angelic (DSP a 33)
183 OSH n FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Black Beast Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
184 OSH n FI SK LO 14 FI*Curnauskiss Paint In Black Uros International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB NOM BIS
FI*Mummeli Dinazinho Sepe (OSH d 25) x FI*Curnauskiss I Will Stay (BAL f)
185 OSH n FI SK LO 15 FI*Ori-Katin Modesty Blaise Naaras Avoin Sirpa Lindelöf Abs
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FI*Ori-Katin Pussy Katnip (OSH f)
186 OSH a FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Stargazer Naaras Supreme Premior Sirpa Lindelöf KM
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
187 OSH f FI SK LO 15 O*Kay Orient Angel Bon-Bon Baby Naaras Supreme Champion Marina Vinkel Abs
HU*Shagio-Chen Pamelo (OSH d 03 22) x UA*Made in Ukraine Vasilisa (SIA n 03)
188 OSH f FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Dark Schakaliina Naaras Supreme Champion Marina Vinkel Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
189 OSH n 25 FIN SRK RX FIN*Silvanest Halima Naaras International Premior Marina Vinkel EX1 CAGPIB
Purrsia Chief Oshkosh (OSH n 25) x FIN*Silvanest Eledhwen (OSH a)
190 OSH a 24 FI SRK LO 14 FI*LoudMeow Rockstar Uros Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPIB
Yrttitarhan Maitikka (OSH p 24) x S*Sandvretens Syrah (OSH a 25)
191 OSH c 24 FI SK RX 16 FI*Noxx Dancing Queen Naaras Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1 NOM
Pippastro Aaron Ramsey (OLH c 24) x FI*BaliDancer's Eleeza (OSH c)
192 OSH d 24 FI SK LO 15 HU*Okonor Rozsdás Uros Grand International Champion Marina Vinkel Abs
HU*Okonor Padlizsán, JW, DSM (OSH c) x HU*Okonor Red Head Woman (OSH h 24)
193 OSH d 24 FI SK RX 16 FI*Rantahietikon Räppäävä Risto Uros Nuoret 7-10 kk Marina Vinkel EX1
Shining Shambala Raphael (OSH by 22) x FI*Purrfektin Flor (SIA f 21)
194 OSH f 24 FI SRK LO 13 (N)Manhunter's Check Me Out Naaras Supreme Champion Marina Vinkel KM NOM
DK*Piltoft's Mr. Tambourine Man (OSH d 24) x Bestcats Incredible Illusion (OSH fs)
195 OSH j 24 FI SK LO 16 FI*SunSarin Amazing Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1
FI*Orifame Onassis (OSH c 24) x FI*Clamoris Isadora (SIA e 21)
196 OSH n 03 24 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Sweet Lady Joker Naaras Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
197 OSH h 03 24 FI SK LO 16 One Fun Sun's World Naaras Champion Sirpa Lindelöf EX1 CACIB
UA*Made in Ukraine X-Factor (OSH b 24) x Appetite Sun's World (OSH e 03 25)
198 RUS FI SK LO 16 FI*Zarin Lycaena Helle Naaras Nuoret 7-10 kk Sirpa Lindelöf EX1 NOM BIS
Amore di Marchesi*CH (RUS ) x FI*Zarin Delphinium (RUS )
199 RUS FI SK LO 14 FI*Zarin Simply the Best Uros Grand International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAPS NOM
FI*Zarin Illyria (RUS ) x IT*Kind of Blue Virgin (RUS )
200 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Grand International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
200 SIA a FI SRK LO 14 Azorez Gwaihir The Windlord Uros Siitos
Azorez Brisingr Light My Fire (SIA d) x Maithai Maia Emmaleen of Azorez (SIA c)
201 SIA a FI SRK LO FI*Kelmikerhon Elegia Naaras International Premior Sirpa Lindelöf EX1 CAGPIB
Pharoahsgems Sinuhe of Kelmikerhon (SIA n) x FIN*Kelmikerhon Simasuu (SIA c)
202 SIA b FI SK LO 15 FI*Kelmikerhon Ihanuus I Uros International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Mafdet Melody (SIA b)
203 SIA b FI SK LO 15 FI*BlackDevil's White Viper Naaras Kastraatti Marina Vinkel Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Laurinda Carmen Creme Brulee (OSH f)
204 SIA c FI SK LO 14 FI*Plan-A Jussi Murikka Uros Supreme Champion Marina Vinkel KM NOM
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
205 SIA c FI SK LO 14 FI*Kelmikerhon Kukkiiko Magnolia Naaras International Champion Marina Vinkel EX1 CAGCIB
FI*Kelmikerhon Tyrskyaalloilla (SIA c) x FI*Kelmikerhon Elegia (SIA a)
206 SIA f FI SK LO 15 FI*Kaspektin Kasipusi Naaras International Champion Sirpa Lindelöf EX1 CAGCIB
San-Toi North Star of Plan-A (SIA b) x Azorez Varda Tintalle of Kaspektin (SIA f)
207 SIA f FI SK LO 16 DK*Skuld Myser Naaras Pennut 4-7 kk Sirpa Lindelöf EX1
DK*Skuld Ivaldi (SIA n) x DK*Skuld Baira (SIA f)
208 SIA e 21 FI SK LO 14 FI*Clamoris Isadora Naaras Grand International Champion Marina Vinkel EX1 CACS
FI*Feanorian GhostInTheShell (SIA d 21) x FI*Clamoris Habika (OSH f 22)
209 SIA n 03 21 FI SK LO 15 FI*BlackDevil's Cute Cassandra Naaras International Champion Sirpa Lindelöf Abs
Azorez Gwaihir The Windlord (SIA a) x FI*Birregin Magaskawee (OSH n 01 21)
210 SOM n FI SRK RX 14 FI*Amajan Jomini Jazaria Naaras Kastraatti Marina Vinkel EX1 CAP
FI*Amajan Fede Favoloso (SOM n) x FI*Amajan Gigi Gioia (ABY o)
211 HCL Lenni Uros Kotikissat Argia Laura Burani Ferrari 1 NOM BIS
212 RAG n 04 21 FI SRK LO 13 Gayaneh Helius Hilaris Uros Grand International Champion Olga Komissarova EX1 CACS
FI*Maplehill's Rely On Shaman (RAG a 03) x FI*Utuinen DashingDesign (RAG n 04 21)
222 kpl

Tuomarit

Nimi EMS-koodit Kissaa
Burani Ferrari Argia Laura ACL VIII, MCO III, MCO V, MCO VIII, NFO IV, NFO IX, SIB I, SIB III, SIB IV, SIB VII, HCL, VET 1 43
González-Redondo Jorge Fernández PER d 21 33, PER n, PER n 03, PER n 21 33, RAG a, RAG a 04, RAG a 04 21, RAG n, RAG n 04, SBI d, SBI f, SBI j, SBI n, MCO II, MCO IV, MCO IX, NEM I, NEM II, NFO I, NFO II, NFO VI, SIB V, SIB VIII, VET 2 45
Komissarova Olga EXO n, EXO n 22, PER d, PER f 33, PER n 33, PER w 62, RAG a 03, RAG a 21, RAG n 03, RAG n 04 21, RAG n 21, SBI a, SBI b, SBI c, SBI f 21, SBI g, MCO I, MCO VI, MCO VII, NFO III, NFO V, NFO VII, SIB II, SIB VI, VET 3 48
Lindelöf Sirpa III-tark., BSH a 03, BSH g, BUR h, EUR f 24, KBL III, MAN 51-52, MAN 53, OCI bs 24, ABY n, CRX I, CRX II, OSH a, OSH a 24, OSH h 03 24, OSH j 24, OSH n, OSH n 03 24, RUS, SIA a, SIA f, SIA n 03 21, VET IV 40
Vinkel Marina III-tark., BSH f, BSH ns 11, BUR n, CYM 51-52, EUR a 22, EUR as 22, EUR d 24, EUR ds 22, KOR, MAU ns 24, OCI b 24, SIN, ABY a, ABY o, BAL b, CRX III, CRX IV, CRX V, DSP III, OSH c 24, OSH d 24, OSH f, OSH f 24, OSH n 25, SIA b, SIA c, SIA e 21, SOM n 44
5 tuomaria